Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#5251 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nlt »

pošto ima i xiaomi mi a1, on je valjda sa aluminijskim kućištem

mene najviše buni kod njihovih mobitela, to što su neadekvatno označeni
te kineski, te indijski, te ovakav ram, te onakav......
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#5252 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

Pa svi su u aluminijskom kučištu...

Redmi note 5 je bolji od mi a1, nemaš šta njega gledati.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#5253 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mirsek »

zateznistub wrote:
mirsek wrote:Preporuka za mobitel od oko 350-400 KM, moze i polovan ali da je sa garancijom ?
Redmi note 5
Hvala :thumbup:
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#5254 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sabanss »

agent_zero wrote:Pa svi su u aluminijskom kučištu...

Redmi note 5 je bolji od mi a1, nemaš šta njega gledati.
Bitno je naglasiti Redmi Note 5 Pro, pošto ovo što kod nas prodaju kao Redmi Note 5 nije bolji telefon od M1A1. Također Redmi Note 5 Pro je skuplji telefon od M1A1.

Dakle gledaš Redmi Note 5 ali sa dual kamerom :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#5255 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

Ko imalo čita i prati, tom nema potrebe naglašavati. Zna se razlika između redmi 5 plus i redmi note 5.
mobile94
Posts: 44
Joined: 22/06/2018 14:19

#5256 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mobile94 »

Sta mislite o narucivanju redmi note 5 sa aliexpresa? Da li je ko imao iskustva, cini mi se da cijena ne prelazi 300 KM i zelim izbjeci placanje dodatnih dadzbina https://www.aliexpress.com/item/Origina ... 39.99734.0
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#5257 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

mobile94 wrote:Sta mislite o narucivanju redmi note 5 sa aliexpresa? Da li je ko imao iskustva, cini mi se da cijena ne prelazi 300 KM i zelim izbjeci placanje dodatnih dadzbina https://www.aliexpress.com/item/Origina ... 39.99734.0
U opisu mu stoji globalna verzija, a stavio slike dole od kineske verzije.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#5258 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

agent_zero wrote:
mobile94 wrote:Sta mislite o narucivanju redmi note 5 sa aliexpresa? Da li je ko imao iskustva, cini mi se da cijena ne prelazi 300 KM i zelim izbjeci placanje dodatnih dadzbina https://www.aliexpress.com/item/Origina ... 39.99734.0
U opisu mu stoji globalna verzija, a stavio slike dole od kineske verzije.
Official store je od xiaomija, global verzija je.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#5259 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nlt »

sa koje starnice mi je najsigurnije uzeti xiaomi
ebay, ali, gearbest?
ebay ipak mi je provjeren, ?
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#5260 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

Samo pronadji model koji zelis na stranici "kimovil" i izbacit ce ti najnize cijene za taj model. Sve te stranice su pouzdane.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#5261 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Qoom »

Kinezi fušeraj, Xiaomi smeće!

U kakvoj sam samo zabludi bio. Na nagovor prijatelja poslije iPhone 7 uzmem Mi A1 (trebalo mi s dvije SIM kartice), blago rečeno se sjebah kvalitetom svega. Android od kada ga zadnji put koristih (čini mi se da je bio Lollipop na HTC-u) otišao je svjetlosnu godinu daleko. Oreo je prejebena platforma. Na A1 je sve prejednostavno, fluidno uz, za razliku od iOS-a, maksimalnu konfigurabilnost.
Iskrene preporuke.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#5262 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Benq »

.
Last edited by Benq on 24/06/2018 23:47, edited 1 time in total.
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#5263 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

Pa vidiš da kaže da su to predrasude koje je imao.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#5264 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Benq »

citroen xm wrote:Pa vidiš da kaže da su to predrasude koje je imao.
A da... ne zamjeri, nisam shvatio odmah :mrgreen:
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#5265 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

:thumbup: :)
bm94
Posts: 11
Joined: 21/06/2018 21:05

#5266 Re: Xiaomi mobiteli

Post by bm94 »

Pozdrav...jedno dobronamjerno upozorenje za sve buduce kupce mobitela bilo koje marke.Naime ja sam kupio u Electronic shop Doboj mobitel koji je bio dobro jeftin u odnosu na ostale( kasnije mi je bilo jasno i zasto) koji je crkao sam od sebe nakon manje od 2 mjeseca koristenja.Ta firma mi nije izdala fiskalni racun jer na crno rade i sad im ne mogu nista kao ni ostali koji su izgubili novce kao i ja....a uz mobitel su mi poslali garanciju s nekim bezveznim stembiljem neke druge firme....naravno kada sam im ga poslao cekao sam ga 2 mjeseca da bi mi ga vratili ostecenog od nestrucnog otvaranja i odbili su mi garanciju jer sam ga ja kao korisnik ostetio sto naravno nije istina....komunikacija im je velika nula....nadam se da ce ovo iskustvo nekome pomoci.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#5267 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

bm94 wrote:Pozdrav...jedno dobronamjerno upozorenje za sve buduce kupce mobitela bilo koje marke.Naime ja sam kupio u Electronic shop Doboj mobitel koji je bio dobro jeftin u odnosu na ostale( kasnije mi je bilo jasno i zasto) koji je crkao sam od sebe nakon manje od 2 mjeseca koristenja.Ta firma mi nije izdala fiskalni racun jer na crno rade i sad im ne mogu nista kao ni ostali koji su izgubili novce kao i ja....a uz mobitel su mi poslali garanciju s nekim bezveznim stembiljem neke druge firme....naravno kada sam im ga poslao cekao sam ga 2 mjeseca da bi mi ga vratili ostecenog od nestrucnog otvaranja i odbili su mi garanciju jer sam ga ja kao korisnik ostetio sto naravno nije istina....komunikacija im je velika nula....nadam se da ce ovo iskustvo nekome pomoci.
Koji je mobitel druže i šta mu je?Koji su simptomi,možemo li pravit šta?
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#5268 Re: Xiaomi mobiteli

Post by pepeljara »

Raja,

jel to taj famozni top model redmi note 5 ?

https://www.olx.ba/artikal/28476144/xia ... gb-global/


Kontam uzet, pa cisto da provjerim :)
bm94
Posts: 11
Joined: 21/06/2018 21:05

#5269 Re: Xiaomi mobiteli

Post by bm94 »

valjuga wrote:
bm94 wrote:Pozdrav...jedno dobronamjerno upozorenje za sve buduce kupce mobitela bilo koje marke.Naime ja sam kupio u Electronic shop Doboj mobitel koji je bio dobro jeftin u odnosu na ostale( kasnije mi je bilo jasno i zasto) koji je crkao sam od sebe nakon manje od 2 mjeseca koristenja.Ta firma mi nije izdala fiskalni racun jer na crno rade i sad im ne mogu nista kao ni ostali koji su izgubili novce kao i ja....a uz mobitel su mi poslali garanciju s nekim bezveznim stembiljem neke druge firme....naravno kada sam im ga poslao cekao sam ga 2 mjeseca da bi mi ga vratili ostecenog od nestrucnog otvaranja i odbili su mi garanciju jer sam ga ja kao korisnik ostetio sto naravno nije istina....komunikacija im je velika nula....nadam se da ce ovo iskustvo nekome pomoci.
Koji je mobitel druže i šta mu je?Koji su simptomi,možemo li pravit šta?
nakon pregleda kod drugog servisera u mom gradu utvrđeno je da je maticna ploca otisla i da je mobitelu namjerno izmanipuliran indikator vlage s vodom da bi se ponistila garancija a unutar uređaja su vidljiva fizicka ostecenja od rukovanja tko zna koga....ugl popravak bi dosao vise od 300 KM...u pitanju je xiaomi mi a1
bm94
Posts: 11
Joined: 21/06/2018 21:05

#5270 Re: Xiaomi mobiteli

Post by bm94 »

pepeljara wrote:Raja,

jel to taj famozni top model redmi note 5 ?

https://www.olx.ba/artikal/28476144/xia ... gb-global/


Kontam uzet, pa cisto da provjerim :)
To je taj i odlican je ja cu sebi uzeti verziju 4/64
samo pripazi od koga kupujes i kakva je garancija i daju li fiskalni racun da ne bi kasnije prosao kao ja sa Mi A1
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#5271 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Qoom wrote:Kinezi fušeraj, Xiaomi smeće!

U kakvoj sam samo zabludi bio. Na nagovor prijatelja poslije iPhone 7 uzmem Mi A1 (trebalo mi s dvije SIM kartice), blago rečeno se sjebah kvalitetom svega. Android od kada ga zadnji put koristih (čini mi se da je bio Lollipop na HTC-u) otišao je svjetlosnu godinu daleko. Oreo je prejebena platforma. Na A1 je sve prejednostavno, fluidno uz, za razliku od iOS-a, maksimalnu konfigurabilnost.
Iskrene preporuke.
Zamisli jos da si uzeo bolji mobitel kakvo bi tek onda iskustvo imao :D
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#5272 Re: Xiaomi mobiteli

Post by PlusSA »

bm94 wrote:Pozdrav...jedno dobronamjerno upozorenje za sve buduce kupce mobitela bilo koje marke.Naime ja sam kupio u Electronic shop Doboj mobitel koji je bio dobro jeftin u odnosu na ostale( kasnije mi je bilo jasno i zasto) koji je crkao sam od sebe nakon manje od 2 mjeseca koristenja.Ta firma mi nije izdala fiskalni racun jer na crno rade i sad im ne mogu nista kao ni ostali koji su izgubili novce kao i ja....a uz mobitel su mi poslali garanciju s nekim bezveznim stembiljem neke druge firme....naravno kada sam im ga poslao cekao sam ga 2 mjeseca da bi mi ga vratili ostecenog od nestrucnog otvaranja i odbili su mi garanciju jer sam ga ja kao korisnik ostetio sto naravno nije istina....komunikacija im je velika nula....nadam se da ce ovo iskustvo nekome pomoci.
hvala drug

znaci Electronic shop Doboj izbjegavati u svakom smislu :thumbup:
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#5273 Re: Xiaomi mobiteli

Post by choxnox »

diablobih wrote:
Qoom wrote:Kinezi fušeraj, Xiaomi smeće!

U kakvoj sam samo zabludi bio. Na nagovor prijatelja poslije iPhone 7 uzmem Mi A1 (trebalo mi s dvije SIM kartice), blago rečeno se sjebah kvalitetom svega. Android od kada ga zadnji put koristih (čini mi se da je bio Lollipop na HTC-u) otišao je svjetlosnu godinu daleko. Oreo je prejebena platforma. Na A1 je sve prejednostavno, fluidno uz, za razliku od iOS-a, maksimalnu konfigurabilnost.
Iskrene preporuke.
Zamisli jos da si uzeo bolji mobitel kakvo bi tek onda iskustvo imao :D
Zar ima bolji do Xiaomija :D
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#5274 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

bm94 wrote:
valjuga wrote:
bm94 wrote:Pozdrav...jedno dobronamjerno upozorenje za sve buduce kupce mobitela bilo koje marke.Naime ja sam kupio u Electronic shop Doboj mobitel koji je bio dobro jeftin u odnosu na ostale( kasnije mi je bilo jasno i zasto) koji je crkao sam od sebe nakon manje od 2 mjeseca koristenja.Ta firma mi nije izdala fiskalni racun jer na crno rade i sad im ne mogu nista kao ni ostali koji su izgubili novce kao i ja....a uz mobitel su mi poslali garanciju s nekim bezveznim stembiljem neke druge firme....naravno kada sam im ga poslao cekao sam ga 2 mjeseca da bi mi ga vratili ostecenog od nestrucnog otvaranja i odbili su mi garanciju jer sam ga ja kao korisnik ostetio sto naravno nije istina....komunikacija im je velika nula....nadam se da ce ovo iskustvo nekome pomoci.
Koji je mobitel druže i šta mu je?Koji su simptomi,možemo li pravit šta?
nakon pregleda kod drugog servisera u mom gradu utvrđeno je da je maticna ploca otisla i da je mobitelu namjerno izmanipuliran indikator vlage s vodom da bi se ponistila garancija a unutar uređaja su vidljiva fizicka ostecenja od rukovanja tko zna koga....ugl popravak bi dosao vise od 300 KM...u pitanju je xiaomi mi a1
Zato ja platim 30% manje i naručim direktno iz Kine pa kad se nešto pokvari taman iskoristiš višak love za popravak. Svakako s tim garancijama moreš guicu obrisat.

Mi A1 se može naručiti već za 270-280 KM, a carine i pdv-a nema do 300 KM.
sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#5275 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sedma_7 »

mirzakaric2016 wrote:Moze li mi neko reci kako da postavim sliku u odgovor tj. reply, znaci ne url vec sliku da ucitam da se odmah moze vidjeti! Hvala :D
https://imgbb.com/

ako hoćeš neku sliku sa compa ubacit na forum, onda odeš na ovaj link, ubaciš ju tu, i slijediš upute. uglavnom jednostavno je. :skoljka:
Post Reply