Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#26 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

Xiaomi Redmi 4 navodno dolazi s 1080p zaslonom i Snapdragon procesorom

Nakon gotovo godinu dana od izlaska Redmija 3 i nekoliko naknadnih varijanti (3s, 3 Pro, 3 Prime), dolazi vrijeme za Xiaomi Redmi 4. Veliki napredak se očekuje na području zaslona koji bi napokon trebao biti rezolucije 1080p, a dijagonala bi ostala na 5 inča. Procesor će opet biti Qualcommov, no prema informacijama kojima trenutno raspolažemo znamo samo da će biti osmerojezgreni, što znači da može biti iz serije Snapdragon 6xx, ali isto tako bi mogao biti i Snapdragon 430 kao u Redmiju 3s.

Raspolagat će s 3 GB RAM-a i 32 GB interne memorije te baterijom od 4000 mAh, a stražnja kamera od 13 MP dobiva još jednu LED bljeskalicu. Sve to će biti zapakirano u jednodijelnom metalnom kućištu dostupnom u tri boje – srebrnoj, sivoj i zlatnoj, a očekivana cijena je 1300 juana (otprilike isto toliko kuna).

http://mob.hr/xiaomi-redmi-4-navodno-do ... rocesorom/
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#27 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

Grof wrote:Ima li neka firma u BiH da zastupa i prodaje ovaj brend ili se sve svodi na privatne mobitel shopove i pik/olx?
malo sam guglo
ovi izgledaju ozbiljniji
http://mobitel-shop.com/index.php?id_ca ... r=category

a imaju i ostale kineze
http://mobitel-shop.com/index.php?id_ca ... tegory&p=3
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#28 Re: Xiaomi mobiteli

Post by taureg71 »

macanSA wrote:
Grof wrote:Ima li neka firma u BiH da zastupa i prodaje ovaj brend ili se sve svodi na privatne mobitel shopove i pik/olx?
malo sam guglo
ovi izgledaju ozbiljniji
http://mobitel-shop.com/index.php?id_ca ... r=category

a imaju i ostale kineze
http://mobitel-shop.com/index.php?id_ca ... tegory&p=3

pa da, ali mene Xiaomi RMN pro dosao 320 km a kod njih 459 , ma daajjj....
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#29 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

pa o tome sam i ja napisao post na prethodnoj stranici klikni

a jeftina direktna kupovina na webshopovima i jeste još jedna prednost kineskih mobitela spram ajfona, samsunga, lg... i ostalih razvikanih
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

Grof wrote:Ima li neka firma u BiH da zastupa i prodaje ovaj brend ili se sve svodi na privatne mobitel shopove i pik/olx?
Xiaomi, Meizu, Vivo i vecina ostalih kineskih brendova ne prodaje na zapadu... Tako da je svuda u Evropi isto.

Samo Kina, Indija, pa se lagano sire... Ko kuga... Sad idu na Brazil i Meksiko.

Ako sta rikne, dobra je stvar sto su dijelovi dosta jeftiniji od velikih brendova, narocito na Redmi seriji (slabije staklo i ekran od skupih modela)... Npr rikne ekran, zamijenis za 20tak dolara.

Druga je stvar sto se kod te serije cesto i ne ide na popravku... Dobijes za 200KM telefon... Ako ti rikne za godinu i kusur, tad ce vrijedit 100KM a popravak 50KM... I jebat ga, bolje dodat jos stoju i uzet novi.

Fol je sto ne znam nikog od desetak ljudi kod nas, koji su mozda promijenili ukupno 15-20 Xiaomi telefona, da su se zalili da je crko. Neki su sjebali sami, drugima je ispao pa su popravljali, a vecina problema sto su imali je bila radi loseg "reseller" ROMa
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#31 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ajatolah_ »

Grof wrote:Ima li neka firma u BiH da zastupa i prodaje ovaj brend ili se sve svodi na privatne mobitel shopove i pik/olx?
Ja sam uzeo od ovih Širokobriježana, uz godinu dana garancije, a na moje pozitivno iznenađenje dobio sam i upakovan fiskalni račun. :D http://mobilshopba.olx.ba/
Dok je ovakav odnos cijene i kvaliteta, ne bih uopće razmišljao o drugim brendovima da opet kupujem mobitel.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#32 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

Ajatolah_ wrote:
Grof wrote:Ima li neka firma u BiH da zastupa i prodaje ovaj brend ili se sve svodi na privatne mobitel shopove i pik/olx?
Ja sam uzeo od ovih Širokobriježana, uz godinu dana garancije, a na moje pozitivno iznenađenje dobio sam i upakovan fiskalni račun. :D http://mobilshopba.olx.ba/
Dok je ovakav odnos cijene i kvaliteta, ne bih uopće razmišljao o drugim brendovima da opet kupujem mobitel.
Meni recimo nije toliko do love, jer sam znao potrositi bruku para na igracke, ali ne dam... :)

Razlika je prevelika da bi se ignorisala - ono sto bi platio 500KM, dobijes za 350KM. Prijatelj je tako uzeo dva komada, za njega i suprugu, manje od 800KM ga izaslo, a da je uzimao nesto drugo, hladno 1200KM za dva slicna telefona... Drugi takodjer (zapravo svidio mu se kod hanume, pa nabavio)...

I kad skontas da ce tako i sljedeci put za godinu-dvije, pa onda opet... I svaki put fina usteda, stoja, dvije po telefonu - nabere se to zacas, narocito u tim porodicnim varijantama - a tad imaju smisla i neke MIUI funkcije poput MiDrop, besplatnih SMSova i sl...

Jebes mobitele, potrosna roba - bolje je ici na ovakve varijante i razliku stekati za sta pametnije.
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#33 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

Xiaomijev novi Mi Mix nas je sve oduševio – evo kako izgleda na videu

Svi smo ostali oduševljeni kada je Xioami potpuno neočekivano prije nekoliko dana uz Mi Note 2 predstavio i novi veliki phablet pod nazivom Mi Mix koji je potpuno (zasluženo) “jadnome” Noteu 2 ukrao show ali slobodno možemo reći i svim drugim telefonima na tržištu.

Kao što već znate radi se o uređaju koji u mnogo čemu pomiče granice onoga što pametni telefoni pružaju ovih dana. Osim rekorda u odnosu veličine ekrana i površine prednje strane od 91.1% koji ga unatoč velikom 6,4″ zaslonu stavlja dimenzijama uz bok većini 5,5″ i 5,7″ uređaja. Mix donosi i neka tehnička rješenja poput piezoelektričnog zvučnika ili ultrasoničnog proximity senzora koja su rijetko viđena u svijetu pametnih telefona. Keramičko tijelo još više doprinosi svemirskom izgledu ovog telefona. Također je za pohvalu i to što pri sastavljanju uređaja nije korišteno ljepilo(to je rijetkost danas) što bi trebalo značiti laku popravljivost.

O tome da uređaj donosi brutalne specifikacije i vrhunsku kameru nećemo ni pričati jer je to danas postalo uobičajno kod flagship uređaja nego ćemo vas prepustiti videu kojega je snimio poznati Marques Brownlee koji vam pokazuje kako uređaj izgleda u stvarnosti, te što sve od njega možemo očekivati. Uživajte!
http://www.balkangadgets.com/xiaomijev- ... -na-videu/

User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#34 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

Alfons Kauders wrote:
Ajatolah_ wrote:
Grof wrote:Ima li neka firma u BiH da zastupa i prodaje ovaj brend ili se sve svodi na privatne mobitel shopove i pik/olx?
Ja sam uzeo od ovih Širokobriježana, uz godinu dana garancije, a na moje pozitivno iznenađenje dobio sam i upakovan fiskalni račun. :D http://mobilshopba.olx.ba/
Dok je ovakav odnos cijene i kvaliteta, ne bih uopće razmišljao o drugim brendovima da opet kupujem mobitel.
Meni recimo nije toliko do love, jer sam znao potrositi bruku para na igracke, ali ne dam... :)

Razlika je prevelika da bi se ignorisala - ono sto bi platio 500KM, dobijes za 350KM. Prijatelj je tako uzeo dva komada, za njega i suprugu, manje od 800KM ga izaslo, a da je uzimao nesto drugo, hladno 1200KM za dva slicna telefona... Drugi takodjer (zapravo svidio mu se kod hanume, pa nabavio)...
.
ja ne znam gdje si ti vidio tako male razlike, ali ovi gore su pukli skroz
za Mi4 od 16 GB traže 600 KM :lol: :lol:
http://www.olx.ba/artikal/22484557/xiao ... ilshop-ba/

da ponovim, ja isti telefon od 64 GB naručio za 135 € :oops:
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#35 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

evo ga osvano na gearbestu za 659 $
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_ ... gn=ADDSALT

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#36 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

_Reds_ wrote:nabavio i ja Xioami Redmi Pro, nego, kako ovo nastimati za notifikacije, recimo sa pika, dodje mi jedna pa ne dodju, dvije i tako u krug.
potrebno otići u apk security
zatim na autostart i izabrat viber, whatsapp, pik......šta god želiš da bude aktivno u pozadini
User avatar
Vsvp
Posts: 431
Joined: 13/06/2013 00:46

#37 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Vsvp »

Uzeo nov mi5 preko pika , uglavnom prezadovoljan poslje lg3,lg4 prelazak na ovo cudo .
Odlican , brz , kamera , display , izgled , u ruci extra , samo pohvale za duplo manje para od lg , samsunga i jabuke .
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#38 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

Vsvp wrote:Uzeo nov mi5 preko pika , uglavnom prezadovoljan poslje lg3,lg4 prelazak na ovo cudo .
Odlican , brz , kamera , display , izgled , u ruci extra , samo pohvale za duplo manje para od lg , samsunga i jabuke .
Samo se nadam da je Global ROM, ili barem oficijelni kineski...

Ja sam ga nabavio prije no sto je bio dostupan oficijelni global ROM, pa sam se morao saltat na kineski - a na Mi5 je to pravo zajebano jer su zakljucali bootloader i nabacili enkripciju... Na ostalim Mi uredjajima sam to rjesavao za nekoliko minuta, a oko Mi5 sam se izjebo ko konj i potrajalo je nekoliko dana.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#39 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

liberouno wrote:
_Reds_ wrote:nabavio i ja Xioami Redmi Pro, nego, kako ovo nastimati za notifikacije, recimo sa pika, dodje mi jedna pa ne dodju, dvije i tako u krug.
potrebno otići u apk security
zatim na autostart i izabrat viber, whatsapp, pik......šta god želiš da bude aktivno u pozadini
Da, Security/autostart, ali ne samo to, vec i notification settings... Kao i dozvole da odredjene aplikacije citaju notifikacije (nesto rjedje)
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#40 Re: RE: Re: Xiaomi mobiteli

Post by kolegione »

Dope_Man wrote:Pitanje za korisnike Xiaomi telefona: Kakav je GPS na njima? Trazim neki veci telefon vec neko vrijeme (5.7'' - 6'') sa dobrim GPSom. Xperia L koju imam vec godinama je odlicna ali mi njena velicina ne odgovara, ali nedavno sam imao priliku probati LG G3 i on je malo reci ocajan, svako malo gubi GPS signal i malo saranjem po netu nadjem da je to kod cijele serije problem, pa i kod drugih LGova.

Xiaomi ima par modela koji mi se svidjaju, prvenstveno Xiaomi Note Pro, ali ne mogu da nadjem po netu info o GPSu s obzirom da review stranice to obicno ne testiraju.
ja ovaj Mi4 koristim za trcanje i nisam imao problema, nemam pojma jel ti to dovoljan pokazatelj
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#41 Re: RE: Re: Xiaomi mobiteli

Post by kolegione »

prelivoda wrote:Hardware je strašan, telefoni su lijepi, al izvedba androida mi katastrofa, kao i hrpa kineskih aplikacija koje većinom ubacuju. Bolje da nude telefone sa čistim androidom.
Stavis sam sebi, ni meni se miui 8 ne dopada pa koristim stock tacnije cm 13 offical naravno dobio sam na brzini telefona ali mnogi ljudi ne vole stock android
User avatar
Vsvp
Posts: 431
Joined: 13/06/2013 00:46

#42 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Vsvp »

Alfons Kauders wrote:
Vsvp wrote:Uzeo nov mi5 preko pika , uglavnom prezadovoljan poslje lg3,lg4 prelazak na ovo cudo .
Odlican , brz , kamera , display , izgled , u ruci extra , samo pohvale za duplo manje para od lg , samsunga i jabuke .
Samo se nadam da je Global ROM, ili barem oficijelni kineski...

Ja sam ga nabavio prije no sto je bio dostupan oficijelni global ROM, pa sam se morao saltat na kineski - a na Mi5 je to pravo zajebano jer su zakljucali bootloader i nabacili enkripciju... Na ostalim Mi uredjajima sam to rjesavao za nekoliko minuta, a oko Mi5 sam se izjebo ko konj i potrajalo je nekoliko dana.
Jeste dosao je na Global 7.3 , nemam zasad nikakvih problema , sve aplikacije rade savrseno .
Imao sam do sada lg g3,lg g4 ,nexus 4, nexus5 i navikao sam da imam najbrzi android i najnovije update na nexusima ali nekako sam najvise impresioniran sa ovim mi5 do sada , od dizajna do performansi . Savrsen telefon.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#43 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

Vsvp wrote: Jeste dosao je na Global 7.3 , nemam zasad nikakvih problema , sve aplikacije rade savrseno .
Imao sam do sada lg g3,lg g4 ,nexus 4, nexus5 i navikao sam da imam najbrzi android i najnovije update na nexusima ali nekako sam najvise impresioniran sa ovim mi5 do sada , od dizajna do performansi . Savrsen telefon.
Samo ga nemoj savijati i bice ok, jer je na bend testu prosao ko i Nexus P6. :D

Meni malcice nije godilo staklo s ledja, nisam od Nexusa 4 imao takav telefon... Pa sam nabavio neku koznu futrolicu - i sad me svi pitaju dje sam je kupio, a boli ih kurac za telefon :D

Sve ostalo je fakat dobro, nemam zamjerki. Brz ko djavo, redovan update stize svako malo, i sve radi kako treba (osim sto me zajebavo MiCloud backup radi tih mojih problema s ROM-om - ti na Global ROMu tih problema garant nisi imao).

Kamera je doduse slabija od zadnjih Samsunga i iPhonea... Slabiji senzor... Ali zato je manja i ne viri s ledja (sto meni pravo ide na kurac)... Ima jebeno dobru opticku stabilizaciju - znao sam navecer slikati grad ili neke turisticke zajebancije na Manual, sa pravo dugom ekspozicijom (1/4 do 1/1s).

Ne znam jesi li ga punio sa Quick Charge 3.0 punjacem, da vidis tek taj cirkus... Napuni pola baterije za malo jace od pola sata
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#44 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zlo zlo »

macanSA wrote:
Grof wrote:Ima li neka firma u BiH da zastupa i prodaje ovaj brend ili se sve svodi na privatne mobitel shopove i pik/olx?
malo sam guglo
ovi izgledaju ozbiljniji
http://mobitel-shop.com/index.php?id_ca ... r=category

a imaju i ostale kineze
http://mobitel-shop.com/index.php?id_ca ... tegory&p=3


Bila u radnji od http://mobilshop.ba/, i uzimala tel u 4mj i bila još jednom kao pratnja, kod nekih modela imaju ok cijene dok kod nekih znaju pretjerati, dosta profesionalno rade, i ako upitaš o nekom mobitelu korektno ti kažu manu, tipa kamera je jak loša itd, uz radnju imaju odmah svoj servis.


Prošli tjedan bila u drugoj radnji http://www.iqmobile.ba/isto kineze, gledala mi max, i zamijetih kraj specifikacija od 3gige telefona stoji cijena i telefon od 2gige, i općenito pomiješane jako te specifikacije u radnji i kod pola telefona ih ni nema. Stvarno se može lako zajebat kupac koji dođe u radnju, a to je veliki minus.
Last edited by zlo zlo on 31/10/2016 12:24, edited 1 time in total.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#45 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zlo zlo »

.
liberouno
Posts: 57
Joined: 31/10/2016 08:18

#46 Re: Xiaomi mobiteli

Post by liberouno »

dobro da uopšte imaju fizičke radnje
rad sam pomislit da su samo pik shopovi, kakvih ima kamara
Vsvp wrote:
Alfons Kauders wrote:
Samo se nadam da je Global ROM, ili barem oficijelni kineski...

Ja sam ga nabavio prije no sto je bio dostupan oficijelni global ROM, pa sam se morao saltat na kineski - a na Mi5 je to pravo zajebano jer su zakljucali bootloader i nabacili enkripciju... Na ostalim Mi uredjajima sam to rjesavao za nekoliko minuta, a oko Mi5 sam se izjebo ko konj i potrajalo je nekoliko dana.
Jeste dosao je na Global 7.3 , nemam zasad nikakvih problema , sve aplikacije rade savrseno .
Imao sam do sada lg g3,lg g4 ,nexus 4, nexus5 i navikao sam da imam najbrzi android i najnovije update na nexusima ali nekako sam najvise impresioniran sa ovim mi5 do sada , od dizajna do performansi . Savrsen telefon.
naravno da si imo najbrži, kad se pojavio zasjeo je na tron, sada je već skinut

Image
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#47 Re: Xiaomi mobiteli

Post by dudlov »

macanSA wrote:da prodaje neka firma, bili bi duplo skuplji nego na weshopu, kao što su skoro duplo veće cijene po PIKu (evo onaj Mi4 što sam ja naručio, verzija 2/16GB je oko 4 stoje, a 3/64 oko 5,5)
dakle između neke "zvanične" prodaje i kao neke garancije ali i duplo veće cijene
i kupovine preko webshopa direktno od kineza, ali uz duplo manju cijenu
ja se opredjeljujem za ovo drugo
pukom slučajnošću, srećom ili ipak zbog kvaliteta "kineza" u korištenju od dvije godine kineskih mobitela (6-7 modela) nisam imao nikakvih problema da bi tražio servis ili dijelove
Koliko će te koštat sa carinom?


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#48 Re: Xiaomi mobiteli

Post by AhmetShabo »

Šaomi, pratim
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#49 Re: RE: Re: Xiaomi mobiteli

Post by prelivoda »

kolegione wrote:
prelivoda wrote:Hardware je strašan, telefoni su lijepi, al izvedba androida mi katastrofa, kao i hrpa kineskih aplikacija koje većinom ubacuju. Bolje da nude telefone sa čistim androidom.
Stavis sam sebi, ni meni se miui 8 ne dopada pa koristim stock tacnije cm 13 offical naravno dobio sam na brzini telefona ali mnogi ljudi ne vole stock android
Imao sam Lenovo K3 Note i stavio CyanogenMod, al nisu svi korisnici napredni. Da prodavači telefona žive samo od nas, davno bi propali.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#50 Re: RE: Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

prelivoda wrote:
kolegione wrote:
prelivoda wrote:Hardware je strašan, telefoni su lijepi, al izvedba androida mi katastrofa, kao i hrpa kineskih aplikacija koje većinom ubacuju. Bolje da nude telefone sa čistim androidom.
Stavis sam sebi, ni meni se miui 8 ne dopada pa koristim stock tacnije cm 13 offical naravno dobio sam na brzini telefona ali mnogi ljudi ne vole stock android
Imao sam Lenovo K3 Note i stavio CyanogenMod, al nisu svi korisnici napredni. Da prodavači telefona žive samo od nas, davno bi propali.
Definitivno, i Xiaomi nije brend za svakog - vec za raju koja se konta u te stvari i koja sve moze podesiti da radi kao sat. Dodatni je problem sto se cesto ne dobije adekvatan ROM, narocito ako se ide na najnovije ili najjeftinije modele (one sa tvornickim CN romom)

Da li bi staroj narucio Xiaomi? Ni u ludilu, jer bi se pogubila... Ali da li bi joj dao da koristi Xiaomi nakon sto prodje kroz moje ruke? Bez problema...
Post Reply