Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#101 Re: Xiaomi mobiteli

Post by O'zone »

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» jarobot

7 dana

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» liberouno

15 dana


Uvažavanje u međusobnoj komunikaciji je lijepa stvar i može se naučiti.
bzlatko
Posts: 57
Joined: 27/05/2016 08:21

#102 Re: Xiaomi mobiteli

Post by bzlatko »

jarobot wrote:
bzlatko wrote:
Ja sam "dileji" napisao da postavlja nerelevantne testove ,odnosno da piše nešto što ne zna i tu je počelo njegovo pisanje baš onog što ti govoriš upoređivanje neuporedivog.
Ovo tvoje ne stoji za HTC10 i Mi5 nije samo kamera nego i ekran ,rezolucija ekrana,punjenje konektor i da ne govorim o kvaliteti zvuka HTC_a i pogotovo slušalice koje dođu uz telefon i koštaju skor 100 eura u prodaji. Samo Mi5 pro ima 4 GB rama kao HTC10 a bogami vidim pro verzija Mi5 košta 1000 km i nije baš puno jeftinija od HTC10 http://www.iqmobile.ba/product/100/Xiaomi/Mi5%20Pro.
Cijena je vani puno manja a kinezi se ne kupuju kod nas, valjda je to svima jasno. Ekran sa većom rezolucijom znaci više trošenje baterije, a oba su iznad "retina" granice, tako da to ljudsko oko ne može primjetiti. A za mene osobno slušalice ni jedne na svijetu ne mogu koštati 100 Eur-a, a ne kontam sta hoces rec sa konektorom za punjenje.
bzlatko
Posts: 57
Joined: 27/05/2016 08:21

#103 Re: Xiaomi mobiteli

Post by bzlatko »

liberouno wrote:
bzlatko wrote: PS: Koristim Xiaomi Redmi Note 2 sa eu ROM-om vec godinu dana, na telefon nemam nikakvih zamjerki, baterija super (oko 2 dana), ekran dobar, touch odlican, kamera solidna (obzirom na cijenu uređaja), MIUI je super i fluidan (zahtjeva pocetnu prilagodbu, ali sad ga ne bih mijenjao niti za jedan drugi OS).

Ako nekog zanima nesto vezano za RN2 nek slobodno pita...

LP
koristim i ja trenutno RN2
da li si prešao na MIU 8 ja sam na ofical global stable 7.2.3 i nisma htio updatovat jer ovaj radi ko doxa
reko da neće šta pojebat, iako neki tvrde da je na MIU 8 još duže trajanje baterije
kod mene izdrži dan, ne znam kako ti izguraš dva
Ja sam na EU romu MIUI 8 koji nije oficijelni za razliku od tvog. Ovaj dođe sa hrvatskim jezikom, nema nikakvih kineski aplikacija i jos neke optimizacije za naše tržište. Moj savjet je da bateriju puniš preko noći i ostaviš cijelu noć da se puni, jer ja imam takav osjecaj da puno bolje drzi kad se na taj način puni. Otprilike imam oko 4-5 sati SOT-a i oko dva dana korištenja. S tim da ako izdrži dva dana onda bude malo manji SOT (vrijeme upaljenog ekrana). Po meni mozes slobodno na MIUI 8 preci, ne vjerujem da ces imati nekih problema, mada je ne koristim global stable. Ima nekih zanimljivih stvarcica na MIUI 8.
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#104 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Paulaner »

Malo sam istrazivao ove njihove telefone i ono sto mi se ne svidja je sto im vecina tel.sa 5'' nema full HD displej.
Sutra bi trebali predataviti redmi 4 i on je bas onako po mojoj mjeri,ali vidjet cemo kolika ce mu biti cijena i kad ce biti dostupan na Njemackom trzistu :?

Ako nista onda uzeti nesto od 5,5" ,ali definitivno sam odlucio dati ovom brendu sansu :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#105 Re: Xiaomi mobiteli

Post by irac300 »

Ja sam definitivno prelomio da kupim Redmi Note 3 Pro, al' zahvaljujući kolegi @Alfons Kauders, pričekat ću 11.11. da vidim hoće li spustiti još cijene. Za ove pare, bolji telefon se ne može naći.
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#106 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

irac300 wrote:Ja sam definitivno prelomio da kupim Redmi Note 3 Pro, al' zahvaljujući kolegi @Alfons Kauders, pričekat ću 11.11. da vidim hoće li spustiti još cijene. Za ove pare, bolji telefon se ne može naći.
I ja sam, samo zanima me da li će svi ljudi moći dobiti telefon taj dan kad bude jeftin, ili ko bude brži ili šta?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#107 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

Paulaner wrote:Malo sam istrazivao ove njihove telefone i ono sto mi se ne svidja je sto im vecina tel.sa 5'' nema full HD displej.
Sutra bi trebali predataviti redmi 4 i on je bas onako po mojoj mjeri,ali vidjet cemo kolika ce mu biti cijena i kad ce biti dostupan na Njemackom trzistu :?

Ako nista onda uzeti nesto od 5,5" ,ali definitivno sam odlucio dati ovom brendu sansu :thumbup:
U 5 inca se radi sve manje uredjaja - mahom jeftiniji modeli, jer srednja i visa klasa idu na 5.1, 5.2"...

Koja je razlika? Ta sto ovi novi paneli imaju vecu dijagonalu, a manje ivice - pa dobijes telefon haman istih dimenzija, a veci ekran. Ali su i skuplji... Od 5" modela koje vrijedi gledati Xiaomi trenutno ima samo Redmi 3 seriju i stari Mi4c (koji je pravo fin telefon, ali trenutno se prodaje samo 2/16GB model).

Redmi 4 ce imati FullHD, i to bi ti mogla biti fina prilika. Ali, ako se odlucis da ga uzmes, pricekaj malo jer launch cijene budu lose (tj reselleri ih prodaju s zestokom marzom dok je ogranicena dostupnost - a za par mjeseci, kada ih bude dovoljno, cijena ide dole)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#108 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

Sehro wrote:
irac300 wrote:Ja sam definitivno prelomio da kupim Redmi Note 3 Pro, al' zahvaljujući kolegi @Alfons Kauders, pričekat ću 11.11. da vidim hoće li spustiti još cijene. Za ove pare, bolji telefon se ne može naći.
I ja sam, samo zanima me da li će svi ljudi moći dobiti telefon taj dan kad bude jeftin, ili ko bude brži ili šta?
Redmi Note 3 Pro i Redmi 4 su vrlo blizu po svemu, s tim sto Redmi 4 ima bolji kvalitet izrade (full metal, oni poklopci na dnu i vrhu nisu plastika kao na Note 3), i sto ima bolju kameru (ima manje megapiksela, ali Redmi 3 ima Samsung senzor sa prilicno "malim" pikselima, pa je los u slabijem svjetlu).

Procesor bara bara, tu je to negdje, pogledajte testove. Mislim da niko u svakodnevnom radu nece primjetiti razliku izmedju X20 i SD650.

Najveci problem za Redmi 4 - nema 3/32GB modela... Tako da morate uzeti ili 2/16GB ili dosta skuplji 3/64GB... Redmi 3 Pro dolazi sa 3/32GB i u takvoj konfiguraciji kosta barem 20% manje od Redmi 4 3/64GB... Mislim da tih dodatnih 32GB malo kome treba, jer oba imaju SD slot na koji mozete trpati muziku i sl... A za aplikacije je vecini ljudi sasvim dovoljno 32GB

Zato, po meni je trenutno best buy Redmi 3 Pro 3/32GB. Ako hocete da idete na 16GB model, Redmi 4 je takodjer opcija... Ali 64GB model se malo kome isplati (jebiga ako nekom treba 64GB za aplikacije, onda neka ganja skuplji telefon sa UFS 2.0, a ne ove modele sa eMMC.)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#109 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zlo zlo »

alfons ajd za mene, cijena naspram kamere, po mogućnosti neki s preko fulhd :D ovaj moj bi neki s kvalitetnom kamerom, to mu je prvo, ostalo je manje bitno.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#110 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

zlo zlo wrote:alfons ajd za mene, cijena naspram kamere, po mogućnosti neki s preko fulhd :D ovaj moj bi neki s kvalitetnom kamerom, to mu je prvo, ostalo je manje bitno.
E toga nema. :D Mora traziti drugi brend :D

Xiaomi nema naviku da bezveze ugradjuje ekrane visoke rezolucije, jer za njima nema potrebe (jedina stvar gdje se slazem i s njima i s Appleom, jer vise od FullHD je jedino potrebno za VR - inace se fakat ne primjeti).

Dakle, cak ni najnoviji i najskuplji modeli, poput Mi5s i Mi Note 2, nemaju 1600p ili 4k panele, vec 1080p.

Dobra kamera je sirok pojam ako ne navedes cjenovni rang.

- Mi5s - ima pravo dobar senzor i mislim da je najsigurnija opcija ako je kamera prioritet - ali je skup.
- Mi5 - ima za klasu slabiji senzor, ali ima odlicnu stabilizaciju (Mi5s nema stabilizaciju) - moze se naci relativno jeftino
- Mi5s Plus - ima dvije kamere, RGB i Mono, ali ga nisam probao pa nemam pojma kakvi su rezultati (navodno dobri) - skup
- Mi Note 2 - zvijer, definitivno najbolja kamera - (pre)skup

Ako je kamera jedina bitna, od ovih ispod $200 najbolje ici na stare Mi modele poput Mi4 ili Mi4c, ne na Redmi 3/4 seriju.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#111 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zlo zlo »

fala ,na mi4 je bacio oko,jedini minus naizgled je što nema mogućnosti za sd karticu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#112 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

zlo zlo wrote:fala ,na mi4 je bacio oko,jedini minus naizgled je što nema mogućnosti za sd karticu.
Nema, a nije ni dual SIM... A i stari je procesor...

Ali za te pare je fakat ok - bio je na Gearbest za 150 dolara 3/64GB... A sa 64GB SD mu vala i ne treba :)
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#113 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

Alfons Kauders wrote:
zlo zlo wrote:fala ,na mi4 je bacio oko,jedini minus naizgled je što nema mogućnosti za sd karticu.
Nema, a nije ni dual SIM... A i stari je procesor...

Ali za te pare je fakat ok - bio je na Gearbest za 150 dolara 3/64GB... A sa 64GB SD mu vala i ne treba :)
Mislim ženi da naručim onaj Redmi pro x25 4Gb/128Gb u Gray boji radi onih crnih linija oko ekrana. 280 USD

E sad promijenio bi mišljenje ako ima kakav bolji telefon za te ili slične pare????
Hvala.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#114 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

valjuga wrote:
Alfons Kauders wrote:
zlo zlo wrote:fala ,na mi4 je bacio oko,jedini minus naizgled je što nema mogućnosti za sd karticu.
Nema, a nije ni dual SIM... A i stari je procesor...

Ali za te pare je fakat ok - bio je na Gearbest za 150 dolara 3/64GB... A sa 64GB SD mu vala i ne treba :)
Mislim ženi da naručim onaj Redmi pro x25 4Gb/128Gb u Gray boji radi onih crnih linija oko ekrana. 280 USD

E sad promijenio bi mišljenje ako ima kakav bolji telefon za te ili slične pare????
Hvala.
280 je previse za njega, to je barem moje misljenje, jer je vrlo slican obicnom Redmi 4 koji kosta duplo manje.

Ja bih u tim parama radije gledao Mi5 ili Mi5s - bolji procesori, brzi storage, kamere itd... Razlika u cijeni nije tolika.

Ako hoces Redmi Pro, onda definitivno gledaj jeftiniji model, recimo 3/32 ili 64... Ima slot za SD karticu, a interni storage nije ni blizu brz kao na Mi5 seriji (tamo se koristi UFS 2.0 memorija koja je dosta brza od eMMC 5.0 u Redmi seriji).
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#115 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

Oki pogledaću još koji mobač pa ću vidjet.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#116 Re: Xiaomi mobiteli

Post by irac300 »

http://www.grossoshop.net/android-dual- ... -gold.html

Naruči ja danas ovaj, al' za Njemačku, preko familije. :D Ispast će me sa dostavom 169 eura, s tim što mi je momak sa telekineza foruma dao popust kupon od 6 eura. Da ne razmišljam o carini, porezima i sl., ovako mi sve uračunato.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#117 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zlo zlo »

u kojim ti ovo parama?
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#118 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

irac300 wrote:http://www.grossoshop.net/android-dual- ... -gold.html

Naruči ja danas ovaj, al' za Njemačku, preko familije. :D Ispast će me sa dostavom 169 eura, s tim što mi je momak sa telekineza foruma dao popust kupon od 6 eura. Da ne razmišljam o carini, porezima i sl., ovako mi sve uračunato.
Super ovo isto planiram :D. Jesi platio paypalom ili si karticu direktno vezao za grossoshop?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#119 Re: Xiaomi mobiteli

Post by irac300 »

zlo zlo wrote:u kojim ti ovo parama?
Kineskim, ali imas gore klikni za dolare ili eure.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#120 Re: Xiaomi mobiteli

Post by irac300 »

Sehro wrote:
irac300 wrote:http://www.grossoshop.net/android-dual- ... -gold.html

Naruči ja danas ovaj, al' za Njemačku, preko familije. :D Ispast će me sa dostavom 169 eura, s tim što mi je momak sa telekineza foruma dao popust kupon od 6 eura. Da ne razmišljam o carini, porezima i sl., ovako mi sve uračunato.
Super ovo isto planiram :D. Jesi platio paypalom ili si karticu direktno vezao za grossoshop?
Paypal.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#121 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zlo zlo »

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_368084.html s kuponom s neta 153dolara, muž sređen, sad ja na redu :D
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#122 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

zlo zlo wrote:http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_368084.html s kuponom s neta 153dolara, muž sređen, sad ja na redu :D
:thumbup:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#123 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

zlo zlo wrote:http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_368084.html s kuponom s neta 153dolara, muž sređen, sad ja na redu :D
Znači mužu ovaj stari processor :lol:
User avatar
HardCore
Posts: 2378
Joined: 17/05/2011 21:46

#124 Re: Xiaomi mobiteli

Post by HardCore »

Dje je sigurnija kupovina, na aliju ili gearb?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#125 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zlo zlo »

ALI koristim dugo i nisam imala problema, na gearbest se tek regala, vjerovatno on sigurniji jer ima plaćanje preko paypala, što ali nema.

Na ALI ćeš se morat registrirat ako zbog ničega drugog onda zbog maskica i stakala raznih, definitivno imaju najveći izbor :D
Post Reply