Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#26 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by hrasno38 »

jao_situacije wrote:
hrasno38 wrote:
heheheh vazda kad je SDA na vlasti nekakva opravdanja. Pa dobro sta bi do 2010 dok SDP i Bijedic nisu zauzeli svoje pozicije. Opet im SDP nije obezbjedio srestva!! I vidi ja kad kazem nekome ovdje da se preserava popijem automatski ban pa ti vidi!!! SDA jer zaustavila izgradnju autoputa po ne znam vec koji put i da je ostao Bijedic na ovom mjestu kopale bi se u ovom trenu jos jedno 2-3 dionice. E sad sto su ovi nesposobni i treba im dvije godine da obezbjede sredstva to je druga prica.
pa šta ima veze i ako popijem ban :mrgreen:
nisam ja ovdje po službenoj dužnosti kao neki, ali istina je istina

pruge su se mogle raditi i u mandatu sdp-a pa nisu, i ove kredite za magistrale će najvjerovatnije nasljediti iduća federalna vlada
autoceste su svakako građene od kredita koje je obezbijedilo rukovodstvo autocesta u mandatu prije karića, to je otvoreno i on rekao
krediti sređeni dok je bio trhulj, karić došao na gotovo i samo krenuo raditi pa tako sam i ja mogao raditi

tako da, bezveze ti je priča, kad pišeš netačne stvari, meni je žao što ovoj vladi autoceste nisu prioritet, ali tako je kako je
nađeš pare pa gradiš, trebao je karić pripremiti i neku dokumentaciju a ne prespavati mandat kao direktor
a da su zeleni neozbiljni i nesposobni to već znamo odavno, kako im se šćepan mali pridružio nastupio je vrhunac diletantizma i nesposobnosti

ali i za to je kriv sdp da se nisu zajebavali sa glasačima možda ne bismo ovo gledali, možda..
Znas koliko ti prica pije vode??? Onoliko koliko i kampanja SDA u kojoj su oni ti sto su nam upalili svjetlo. 25 godina su na vlasti...pardon eto nek bude 4 manje i izgradili su 20 km autoputa a ovi su za 4 godine 60km i ti meni sad nesto drobis o tome kako je SDA obezbjedila. Moj jarane zar ti mislis da bi oni tako oloka i bez zvonjave na sva zvona to otrubili. I nije tacno da se nisu pruge radile u tom periodu....apsolutno nije tacno. Bice ipak da ti ne pises tacne stvari...

http://www.sa-c.net/events/itemlist/tag ... pruge.html
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#27 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Priča o zlatnim kašikama je smiješna jer nije istinita.

Ali da Bakir bomba, bomba sigurna. Evo danas je lupio da će izgraditi autoput Vc za 4 do 6 godina, a izjave je u prilogu.

Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#28 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Dr Baltazar »

So What! wrote:Priča o zlatnim kašikama je smiješna jer nije istinita.

Ali da Bakir bomba, bomba sigurna. Evo danas je lupio da će izgraditi autoput Vc za 4 do 6 godina, a izjave je u prilogu.

Pa kažeš nije istinita, a glavni atak na SDA u zadnjih 10 godina je bio baziran na toj priči kako od političara, tako i od propalih forumaša :mrgreen: Evo sad se pominju radna mjesta, a fino statistika govori da je na dobrom putu da se i to ostvari. O svemu će se opet najbolje pričati za 8 godina, ali da je na dobrom putu - jeste.

I to za autoput itekako ima šanse.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17949
Joined: 29/03/2014 19:20

#29 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by jao_situacije »

hrasno38 wrote:
jao_situacije wrote:
hrasno38 wrote:
heheheh vazda kad je SDA na vlasti nekakva opravdanja. Pa dobro sta bi do 2010 dok SDP i Bijedic nisu zauzeli svoje pozicije. Opet im SDP nije obezbjedio srestva!! I vidi ja kad kazem nekome ovdje da se preserava popijem automatski ban pa ti vidi!!! SDA jer zaustavila izgradnju autoputa po ne znam vec koji put i da je ostao Bijedic na ovom mjestu kopale bi se u ovom trenu jos jedno 2-3 dionice. E sad sto su ovi nesposobni i treba im dvije godine da obezbjede sredstva to je druga prica.
pa šta ima veze i ako popijem ban :mrgreen:
nisam ja ovdje po službenoj dužnosti kao neki, ali istina je istina

pruge su se mogle raditi i u mandatu sdp-a pa nisu, i ove kredite za magistrale će najvjerovatnije nasljediti iduća federalna vlada
autoceste su svakako građene od kredita koje je obezbijedilo rukovodstvo autocesta u mandatu prije karića, to je otvoreno i on rekao
krediti sređeni dok je bio trhulj, karić došao na gotovo i samo krenuo raditi pa tako sam i ja mogao raditi

tako da, bezveze ti je priča, kad pišeš netačne stvari, meni je žao što ovoj vladi autoceste nisu prioritet, ali tako je kako je
nađeš pare pa gradiš, trebao je karić pripremiti i neku dokumentaciju a ne prespavati mandat kao direktor
a da su zeleni neozbiljni i nesposobni to već znamo odavno, kako im se šćepan mali pridružio nastupio je vrhunac diletantizma i nesposobnosti

ali i za to je kriv sdp da se nisu zajebavali sa glasačima možda ne bismo ovo gledali, možda..
Znas koliko ti prica pije vode??? Onoliko koliko i kampanja SDA u kojoj su oni ti sto su nam upalili svjetlo. 25 godina su na vlasti...pardon eto nek bude 4 manje i izgradili su 20 km autoputa a ovi su za 4 godine 60km i ti meni sad nesto drobis o tome kako je SDA obezbjedila. Moj jarane zar ti mislis da bi oni tako oloka i bez zvonjave na sva zvona to otrubili. I nije tacno da se nisu pruge radile u tom periodu....apsolutno nije tacno. Bice ipak da ti ne pises tacne stvari...

http://www.sa-c.net/events/itemlist/tag ... pruge.html
pročitaj šta piše
radovi počeli 2009. nisam znao da je švercer bijedić bio ministar 2009.

šta imaju trubiti na sva zvona karić je rekao da došao na pripremljen teren i da je samo radio
naravno, ništa se ne može očekivati od ovog šćepinog direktora koji je prodavao žvake i sapune prije rada u acfbih
nadam se da će barem magistrale početi renovirati u ovom mandatu, za ostalo nema šanse
User avatar
jao_situacije
Posts: 17949
Joined: 29/03/2014 19:20

#30 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by jao_situacije »

Dr Baltazar wrote:
So What! wrote:Priča o zlatnim kašikama je smiješna jer nije istinita.

Ali da Bakir bomba, bomba sigurna. Evo danas je lupio da će izgraditi autoput Vc za 4 do 6 godina, a izjave je u prilogu.

Pa kažeš nije istinita, a glavni atak na SDA u zadnjih 10 godina je bio baziran na toj priči kako od političara, tako i od propalih forumaša :mrgreen: Evo sad se pominju radna mjesta, a fino statistika govori da je na dobrom putu da se i to ostvari. O svemu će se opet najbolje pričati za 8 godina, ali da je na dobrom putu - jeste.

I to za autoput itekako ima šanse.
ima šanse, al u sim city
tunel prenj će se bušiti godinama, a gdje je vranduk, mostarska obilaznica, tarčin-konjic
bakir ne zna šta priča i koliko su zahtjevni objekti ostali da se grade na autoputu
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#31 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Dr Baltazar »

Da se ne može i da nema šanse, ne bi sigurno toliko potencirao. Živi bili pa vidjeli :-D
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3269
Joined: 28/01/2012 11:38

#32 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by kamberovica polje »

Čuj ne bi potencirao da se ne može :lol: ...Bake zna da će dobiti isti broj glasove sve i da otvoreno prizna i da pokaže podatke o krađi crno na bijelo zadnjih 20 godina...Mafijaši iz SDA se prave ludi ali vrlo dobro znaju da mogu svojim ovčicama reći šta god požele jer će rezultati i posljedice biti uvijek iste...nikakve.
Najzahtjevnije dionce AP su tek pred nama i nema teoretske šanse da se završi za 5 godina sve i da sutra otvorimo gradilišta na 10 poddionica. Tunel Prenj ako probiju ispod 4 godine ja im skidam kapu a da ne pričam o Zenica-Doboj.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17949
Joined: 29/03/2014 19:20

#33 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by jao_situacije »

nego šta kaže bake 6 godina :thumbup:
svaka čast, optimizam je tu, eh samo još da je počet raditi

koliko bake misli da u prosjeku traje bušenje tunela dužeg od 4 km
2-3 mjeseca ?!
ja ne znam ko je njemu rekao da izvaljuje takve izjave, čuj 6 godina :run:
da je rekao 16 pa hajd možda bih i ja bio optimističan
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#34 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by muha_sa »

jao_situacije wrote:
muha_sa wrote:
jao_situacije wrote:raspravljate se s likom kojem je memić dobar načelnik opšćine
:roll:

nego šta kaže bake 6 godina :thumbup:
svaka čast, optimizam je tu, eh samo još da je počet raditi

koliko bake misli da u prosjeku traje bušenje tunela dužeg od 4 km
2-3 mjeseca ?!
ja ne znam ko je njemu rekao da izvaljuje takve izjave, čuj 6 godina :run:
da je rekao 16 pa hajd možda bih i ja bio optimističan
krenuli sa adaptacijom doma zdravlja "Kumrovec"

negdje u isto vrijeme oko doma zdravlja poceli se izljevat naki temelji---covjek izgradio cijelo naselje višespratnica i uselili a ovi još nisu završili adaptaciju jebenog doma zdravlja :lol: :lol:
ovu priču o 6 godina slušam otkad su krenuli raditi autoput vazda nekih 6 godina, samo se face mijenjaju :lol:
nisu u stanju pokrpit ovo ulica po Sarajevu a da autoput za 6 godina izgrade :-)
User avatar
jao_situacije
Posts: 17949
Joined: 29/03/2014 19:20

#35 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by jao_situacije »

eno tamo kod željezničke zajebavaju se s prvom transverzalom nešto kopaju, zemlju neku prevoze nešto, ima već po godine a kuće nisu srušili sad ganci ušli unutra u kuće i teferić pravi
malo piknik ispred željezničke, malo teferić u onim kućama i ljepota :thumbup:
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#36 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by The BEN10 »

Dobro bi bilo da se neko ko se bude vozio otvorenom dionicom preko Karaule javi sa iskustvima.
@Alfonse, ti bi mogao prvi biti.
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#37 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by The BEN10 »

http://forum.klix.ba/autoputevi-u-bih-p ... #p12905688
tec wrote:Tunel je izgrađeno po najvišem mogućem EU standardu sigurnosti polu cijev je to za sigurnosne slučajeve jer se tunel nalazi relativo udaljen naselja i službi spašavanja. Ne radi se nikakva brza cesta i nema potrebe jer Tuzla i Sarajevo će se spojiti autoputem preko Žepča. Magistrale će se nastaviti obnavljati (peglati) i dovoditi do sve sigurnijeg stanja i malo je apsurdan ovaj privremeni spoj jer pare postoje za završetak ali i za sljedeću dionicu prema Kladnju za koju se radi glavni projekat. Problem je u JP Ceste fbih na čije čelo je došao 'stari dobri direktor' (nesposobni).
Dakle, nastavljamo diskusiju ovdje - jesi li siguran da postoje obezbijeđeni novci za preostala dva mosta na "Karauli"!?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#38 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by supercali »

Baketovih 6 godina je moguce kad bi sutra poceli graditi i da je obezbjedjen novac za kompletnu trasu autoputa
Al znamo da je stvarnost malo drugacija
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#39 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Završen vijadukt u Prijedoru koji prolazi iznad magistralnog puta M4.

@AdnanPD (Skyscrapercity forum)

Image

Image

Image

Image
Last edited by So What! on 28/09/2016 10:52, edited 1 time in total.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#40 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Planovi JP Ceste FBiH.

Image
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#41 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by The BEN10 »

So What! wrote:Planovi JP Ceste FBiH.

Image
Bravo! Samo, kao da sam negdje vidio još na ovu temu. Kao da ovo nije konačan spisak...
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#42 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Vožnja kroz Tunel Karaula iz pravca Tuzle.



Vožnja kroz Tunel Karaula iz pravca Sarajeva.



Snimak dionice Kladanj - Podpaklenik iz zraka.



Snimak dionice Kladanj - Podpaklenik iz zraka i vožnja kroz Tunel Karaula.

User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#43 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

So What! wrote:Planovi JP Ceste FBiH.

Image
M 17.3 me posebno zanima, dopizdila vise ona Svitava.
Ne pisu nikakvi rokovi ovdje. Moze li se vise saznati?
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#44 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Moli se moderator da i ovo ide na Ekonomija forum jer šta je bitnije za ekonomiju od puteva.

@Namibija (Skyscrapercity forum)

Raskrsnica Jelah

Ceste FBiH su na inicijativu općine Tesanj danas predstavile Idejno rješenje raskrsnice u Jelahu koja se nalazi na magistralnom pravcu M4.

Konačno je prihvaćeno (nakon dugog insistiranja općine) da se radi na projektovanju kružnog toka. Data su tri početna prijedloga u Idejnom rješenju. Institucije, struka, javnost će imati priliku da učestvuju prijedlozima i idejama.

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#45 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

drugi profil wrote:M 17.3 me posebno zanima, dopizdila vise ona Svitava.
Ne pisu nikakvi rokovi ovdje. Moze li se vise saznati?
To su samo planovi, kada bude novca i političke volje, uradiće se nekada i Stolac - Neum.
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#46 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by The BEN10 »

drugi profil wrote:
So What! wrote:Planovi JP Ceste FBiH.

Image
M 17.3 me posebno zanima, dopizdila vise ona Svitava.
Ne pisu nikakvi rokovi ovdje. Moze li se vise saznati?
Ja bih krenuo odavdje. :)
http://www.jpcfbih.ba/ba/aktivnosti/pro ... cije.shtml
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#47 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by The BEN10 »

Isti link od maloprije:
http://www.jpcfbih.ba/ba/aktivnosti/pro ... cije.shtml
Javno poduzeće „Ceste FBiH“ (JP Ceste FBiH), je pokrenulo inicijativu za Program modernizacije magistralnih cesta u FBiH kako bi se do 2020. osigurala adekvatna cestovna infrastruktura.

U okviru gore pomenutog sveobuhvatnog Programa, JP Ceste FBiH, društvo sa ograničenom odgovornošću u punom vlasništvu Vlade FBiH, pokrenulo je inicijativu za Projekt modernizacije cestovnog sektora FBiH (Projekt). U tu svrhu, Vlada FBiH je podržala inicijativu za osiguranje kreditnih sredstava kod međunarodnih financijskih institucija u iznosu do €150 miliona za Program, uključujući €103,38 miliona ukupno od Svjetske Banke (SB) i Evropske Investicijske Banke (EIB) za financiranje Projekta.
Radove izgradnje za završetak izgradnje magistralne ceste M 17.3 Neum-Stolac (ukupne duljine 32,9 km);
Izgradnju trećih traka za spora vozila (ukupne duljine 40 km na 8 dionica magistralnih cesta);
Rekonstrukciju kolovoze konstrukcije, korekcija osovine (ukupno 18 km na 5 dionica magistralnih cesta, gdje će se korekcija osovine raditi na samo jednoj dionici u ukupnoj duljini od 1 km);
Rekonstrukcija 3 tunela (ukupne duljine 1,86 km);
Rekonstrukcija 7 mostova (ukupne duljine 0,55 km).
To je tih 5-6 godina o kojima je Bake sinoć trunio. :-D
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#48 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

Ih, nanijetili do 2020. aBd.... ma ja, garant.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#49 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Alfons Kauders »

Ja ovdje ne kontam par stvari - primjera radi, i JPC i politicari pominju radove na magistralama, vrte se neki planovi, nesto se objavljuje a nesto ne, medjutim uvijek se ponavlja kredit od 65m od EBRD-a. Ne pominju se drugi izvori, a 65m nije dovoljno da se uradi ni 10% navedenog u tabeli.

- Primjera radi, samo na M18 se treba potrositi jos desetak miliona (vjerovatno i vise) da se zavrsi Karaula. Onda je predvidjena traka za spora vozila Cevljanovici - Nisici i Stupari - Vitalj (Vitalj=raskrsnica sjeverno od Kladnja, gdje se odvaja za Vlasenicu i Srebrenicu. Tu se radi o malo vecim kilometrazama - 14km kod Kladnja, a za Nisice nije ni navedena kilometraza. Dakle pitanje je dje je ostatak para za sve navedeno na spisku?

- Stupari - Vitalj su zanimljiv izbor, jer se radi o jako losem dijelu trase, gdje se pored krivina i ostalih cirkusa na koje smo navikli, nailazi i na 2-4 velika klizista... I tu se radi o 14km za rekonstrukciju, mada je svakom ko je tuda prolazio jasno da nece raditi 3 trake cijelom duzinom, jer bi to bio poduhvat kao gradnja Bradine pocetkom osamdesetih - skupo i zahtjevno.

Moze li mi neko iz struke objasniti zasto se tu nije islo na tunel, jer meni kao laiku izgleda da bi se nekim tunelom velicine onog na Karauli (eventualno 100-150m kraci) moglo probiti ovo brdo, tako da se spoje Vitalj i Gojakovici:

https://www.google.hr/maps/place/Kladan ... !1e4?hl=en

Jasno je da bi bilo skupo, ali ako je tehnicki izvodivo, zasto se ne ide na tunel koji bi ovdje ustedio 3-4 kilometra (otprilike kao i Karaula)
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#50 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by hizo ramidovic »

hoce te putove kostosu evropski avoza tese golfovima dvicama jugama nekakim renolima pezojima ito kaka auta taki putovi neznam stose zalite misli te daje lahko napravit put dzestesevi prie vozali
Post Reply