Gdje na more? - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, ... 2057, 2058

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#26 Re: Gdje na more? - 2016

Post by artime »

Ne znam gdje pronalazite te ljude :D Elem ja sam trazila na Booking.com privatni smještaj u regiji Juzne Dalmacije bezuspjesno ali brate preskupo. Hajd tu i tamo bi napravila kompromis. Ali sve u svemu mene bi bilo stid postaviti "apartman" za 50eura, a namjestaj iz doba AVNOJ-a :D
Vecina njih nece da se potrude da malo urede prostor.
User avatar
Warashii
Posts: 4272
Joined: 13/09/2011 12:55

#27 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Warashii »

artime wrote:Ne znam gdje pronalazite te ljude :D Elem ja sam trazila na Booking.com privatni smještaj u regiji Juzne Dalmacije bezuspjesno ali brate preskupo. Hajd tu i tamo bi napravila kompromis. Ali sve u svemu mene bi bilo stid postaviti "apartman" za 50eura, a namjestaj iz doba AVNOJ-a :D
Vecina njih nece da se potrude da malo urede prostor.
Pa jeste zeznuto, zna smjestaj izaci vise nego li sto ljudi ocekuju, vecina nas ljetuje kod poznanika, rodjaka i sl. pa nekako se i plati manje, a inace malo ko bi bio spreman placati smjestaje ( studio bez kuhinje ) po +50 eura.
E sad sto se uredjenja tice to je opet zeznuto :) , ako se sta ulozi odma se i cijena dize jer se mora sve otplatiti u jedva 3 mjeseca sezone.
Cim apartman je uredjeniji odma je i skuplji, mada je meni namjestaj sedma rupa na svirali :), treba mi plin, funkcionalan frizider, sudoper, rostilj, mjesto za prespavati sto i stolice.
User avatar
Pauza
Posts: 676
Joined: 03/06/2016 11:00

#28 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Pauza »

ček'in :bih:
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#29 Re: Gdje na more? - 2016

Post by F&N »

Ima li ko kakvu preporuku da baci za Kroate?
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#30 Re: Gdje na more? - 2016

Post by statixx »

Oplakah :pisnuo:

Dragan Bursać: Srbi izvršili desant na Makarsku!


Reci da me zajebavaš, molim te. Pa ovu su jebena Gornja Brela. Ovdje ne odsijedaju ni oni ludi bajkeri koji pokušavaju da se samoubiju pedaliranjem po ovoj božjoj zvijezdi.

-Ihaaaj, na sve je mislio tvoj čojko. Vidi, ovdje je najam simboličnih 50 ojra po danu. Ujutro ustajemo i na leru se puntićem strmoglavljujemo do Brela Donjih, što će reći do MORA. Ne samo da štedimo na smještaju nego auto i ne palimo. Samo u povratku. Dakle, štedimo i na gorivu.

-Pretpostavljam da ću ja, kao i svake godine, mazati podrigušu paštetu Karneksovu, da ću na nju lijepiti raspali paradajz i začiniti sve majonezom jer ti tako voliš?

-Naravno, to mi je omiljeni branč, a piva je moja stvar. Dvije dvoguze dnevno i bog da me vidi.

-Uff, ženo, izgori. Gdje su djeca? Šta je ovo, sve mi se manta. A, u vodu ne mogu, iritiraju me ovi Česi opasno.

-Prvo, goriš i manta ti se od piva i Sunca, a djeca maltretiraju malog Zbignjeva i Kšištofa. Da si barem obišao oko škole, znao bi da su to Poljaci, a ne Česi. Stefaneeee, ostavi Kšištofa, jebo li te ćaća, da te jebo!

-Tiše ženo, provaliće ljudi da smo stranci!

-Pa, jašta smo nego stranci. Turisti, k'o i svi ostali. Stefaneee, ne tuši Kšištofa, vidiš da je poplavio, k'o šljiva. A, u pravu si, i mene nerviraju ovi paradajz turisti sa Istoka.

-Nego, ljubavi, dodaj mi jednu sendvaju, kad smo kod paradajza. Znaš da od pive ogladnim. A, ova mlaka, ne smijem je ni u vodu staviti. Juče mi jednu Zbignjev prosuo, a u otvorenu se popiš...


http://www.6yka.com/novost/107576/draga ... a-makarsku
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#31 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 19/07/2016 23:15, edited 1 time in total.
User avatar
Warashii
Posts: 4272
Joined: 13/09/2011 12:55

#32 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Warashii »

Nisrin wrote:Dosad smo isli u privatni smjestaj ili hotel, ove godine cemo kod rodice u kucu na jedan otok, u toj kuci niko ne zivi...
Zanima me da li se moramo svejedno prijaviti u roku od 48h i platiti 1eur po danu? Ona nas ne moze prijaviti jer ona je u BiH i rijetko tamo ide...
Znam da vlasnici kuca i oni koji iznajmljuju apartmane placaju, kako ide ako odemo ovako?
Prijavljivanje je obavezno, u informacioni turisticki centar i obavite to ;).
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#33 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 19/07/2016 23:15, edited 1 time in total.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#34 Re: Gdje na more? - 2016

Post by artime »

Evropske cijene a smjestaj sovjetski :D to bi ima trebao biti moto. Uz ono Hrvatska uzivajte.. :D Nije valjda da je pola cijene geopoliticki smjestaj. Mozda skontam neku varijantu privatni smjestaj negdje bezveze. Pa onda autom na bolja mjesta :D ne znam fkt nemam nista.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35 Re: Gdje na more? - 2016

Post by sumirprimus »

imal gdje sta za vikenda?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#36 Re: Gdje na more? - 2016

Post by agent_zero »

Nisrin wrote:Nista od Braca, bas mi je zao, jer volim otoke, a posebno Brac i Hvar, doduse na onim sjevernijim nisam ni bila..
Ipak cemo gdje i prosle godine, a ako je nekome zanimljiv Orebic ima extra ponuda, 50 eura za 4 osobe

http://www.smjestaj.com.hr/orebic/apart ... lj-orebic/

Bas je Orebic, nije okolina, meni je odlicno mjesto za starije ljude i porodice sa djecom :D

Inace u Hrvatskoj nema smjestaja ispod 50eura za dvije osobe, a za 4 osobe cijene idu i do 100 eura hladno...Ove godine sam dooosta upita slala i na kraju se ispostavi da su cak jeftiniji otoci :D

Crnu Goru smo odmah izbacili, ne svidja mi se voda ni okolina/priroda, a i cijene su tu negdje kao sa Hrvatskom, barem onaj ljepsi i CISCI sjeverniji dio...za Grcku i Spaniju trenutno nema dovoljno love, tako da opet preostaje Hrvatska, a bilo bi dobro skoknuti do Barcelone ili napr Tajlanda :D
Taj apartman je daleko od plaže i centra Orebića, valja guzati uzbrdo :D :P
User avatar
Warashii
Posts: 4272
Joined: 13/09/2011 12:55

#37 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Warashii »

Jbga zato i jest 50E za 4 osobe. Na neki nacin se mora kompenzovati.
Na zalost smjestaj jeste poskup, a ono sto je jeftinije obicno je nesto dalje od mora, zajednicka kuhinja ili je nema, nekada cak i zajednicko kupatilo.
U svakom slucaju sve ovisi ko sta trazi i koliko moze da potrosi.
Ima smjestaja boli glava, nije svugdje namjestaj "komunisticki", kako neko nazva, ali treba love izvaliti.
Evo ova dva smjestaja, par godina bio u Igranama pa mi za oko zapale ove kuce
http://www.adriagate.com/Croatia-en/Acc ... 0123-K1#12
http://www.adriagate.com/Hrvatska-hr/Sm ... 0521-K1#24
nisu cak ni blizu plaze, ali ko moze reci da je smjestaj los, ali treba pofino platiti za ovo, s tim da meni to nije ni najmanje presudno pa cak ni bitno.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#38 Re: Gdje na more? - 2016

Post by agent_zero »

Ma zezam se ja malo, naravno da je to povoljno za apartman koji prima više osoba.

Apropo smještaja, ne bolujem toliko od tog kako je opremljeno i koliko je staro, uvijek bi recimo izabrao "stariji" smještaj bliže plaži, nego nešto napucano, a da moram guzati po zvizdanu svaki dan do plaže i nazad, pa do grada i nazad. A pogotovo ako zatreba toalet :D , a ne po kafanama da ganjaš halu.
User avatar
Warashii
Posts: 4272
Joined: 13/09/2011 12:55

#39 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Warashii »

Upravo ;)
Na kraju krajeva najmanje sam tamo gdje sam smjesten, bitnija mi lijepa terasa nego li fancy apartman, ili sta vec.
Ovi gore smjestaji jesu lijepi, ali ja ne vidim bas neku svrhu, pa stan mi nije aman za aman opremljen a u njemu budem nekih 300 dana u godini ( ostalo svugdje po malo ) i kao da bas moram biti u nekom apartmanu tih 10 dana, meni je to neka vrsta pomodarstva, facebook i twiter nacije.
User avatar
Filter
Posts: 8054
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#40 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Filter »

Nisrin wrote:Dosad smo isli u privatni smjestaj ili hotel, ove godine cemo kod rodice u kucu na jedan otok, u toj kuci niko ne zivi...
Zanima me da li se moramo svejedno prijaviti u roku od 48h i platiti 1eur po danu? Ona nas ne moze prijaviti jer ona je u BiH i rijetko tamo ide...
Znam da vlasnici kuca i oni koji iznajmljuju apartmane placaju, kako ide ako odemo ovako?
od januara 2016. se prijavljuje putem interneta (evisitor), a ako nije dobila podatke za logovanje, rodica ti mora dati punomoc da se mozes prijaviti u birou na njenu nekretninu, jer se veze za broj pasosa i prilikom prelaska granice mozete imati problema.
nazovi turisticku zajednicu, malo su postrozili propise od januara.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#41 Re: Gdje na more? - 2016

Post by artime »

Pa dobro nije ni meni smjestaj bitan - NOOT :D
Ne zelim nesto luksuzno, i da bitna mi je terasa, ali sta sam nailazila jeste sljedece (ovo internet ponude) ali "apartman". Ne mozes se okrenuti. A samim tim namjestaj je takav da odgovara tom malom prostoru. I to je nesto prije 10 godina kada se cuju neki zaostali mirisovi. Sve u svemu izgleda jeftino jako za 50 eura. Daj nekog minimalizma, ako ti je vec mali prostor nesto oduzmi a ne karirana prostirka a iznad goblen. :D da li me iko razumije? :sad:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#42 Re: Gdje na more? - 2016

Post by P308 »

Ja sam mislio da je samo meni bitan balkon/terasa, a vidim da nisam usamljen sto se toga tice :D
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#43 Re: Gdje na more? - 2016

Post by shake69 »

Je li neko bio na potezu Sreser-Drače na Pelješcu? Jeftiniji je smještaj kako vidim a mala mjesta ko ne voli buku pa sam zainteresovan. Zanima me je li tačno da je 'sto metara voda do koljena' i da je slaba ponuda restorana i trgovina!?
User avatar
Filter
Posts: 8054
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#44 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Filter »

shake69 wrote:Je li neko bio na potezu Sreser-Drače na Pelješcu? Jeftiniji je smještaj kako vidim a mala mjesta ko ne voli buku pa sam zainteresovan. Zanima me je li tačno da je 'sto metara voda do koljena' i da je slaba ponuda restorana i trgovina!?
sreser 1 granap, jedan restoran-ok klopa, 2 kafanice, pekara. slijepo crijevo, kraj ceste.
drace otprilike isto tako ali je 90% mjesta uz magistralu.
more je plitko, pjescano. ako dovoljno setas, docices i do dubine :D meni je bolja plaza u sreseru nego u dracama.
ako ces na plivanje, bolji nocni zivot... skoknes do zuljane
ako ti treba bolji granap, posta, ambulanta, prosetas do janjine (izmedju sresera i draca)

sreser i drace su mjesto za mozak na pasu. nema frke, dzumbusa...
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#45 Re: Gdje na more? - 2016

Post by shake69 »

Filter wrote:
shake69 wrote:Je li neko bio na potezu Sreser-Drače na Pelješcu? Jeftiniji je smještaj kako vidim a mala mjesta ko ne voli buku pa sam zainteresovan. Zanima me je li tačno da je 'sto metara voda do koljena' i da je slaba ponuda restorana i trgovina!?
sreser 1 granap, jedan restoran-ok klopa, 2 kafanice, pekara. slijepo crijevo, kraj ceste.
drace otprilike isto tako ali je 90% mjesta uz magistralu.
more je plitko, pjescano. ako dovoljno setas, docices i do dubine :D meni je bolja plaza u sreseru nego u dracama.
ako ces na plivanje, bolji nocni zivot... skoknes do zuljane
ako ti treba bolji granap, posta, ambulanta, prosetas do janjine (izmedju sresera i draca)

sreser i drace su mjesto za mozak na pasu. nema frke, dzumbusa...
To me zanimalo, hvala! :thumbup:
User avatar
Warashii
Posts: 4272
Joined: 13/09/2011 12:55

#46 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Warashii »

Filter wrote:
Nisrin wrote:Dosad smo isli u privatni smjestaj ili hotel, ove godine cemo kod rodice u kucu na jedan otok, u toj kuci niko ne zivi...
Zanima me da li se moramo svejedno prijaviti u roku od 48h i platiti 1eur po danu? Ona nas ne moze prijaviti jer ona je u BiH i rijetko tamo ide...
Znam da vlasnici kuca i oni koji iznajmljuju apartmane placaju, kako ide ako odemo ovako?
od januara 2016. se prijavljuje putem interneta (evisitor), a ako nije dobila podatke za logovanje, rodica ti mora dati punomoc da se mozes prijaviti u birou na njenu nekretninu, jer se veze za broj pasosa i prilikom prelaska granice mozete imati problema.
nazovi turisticku zajednicu, malo su postrozili propise od januara.
Zar ovo nije samo za iznajmljivace?
Imas kucu na moru, dodje ti rodbina i ti je mozes prijaviti samo ovim putem?
User avatar
Filter
Posts: 8054
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#47 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Filter »

Warashii wrote: Zar ovo nije samo za iznajmljivace?
Imas kucu na moru, dodje ti rodbina i ti je mozes prijaviti samo ovim putem?
za sve. tretira se kao kuca za odmor, nisi stalno tu prijavljen.
mozes ih prijaviti i preko turistickog biroa, jos uvijek, ali ce to ubrzo ukinuti.
tako meni rekose, sad za vikend kad sam bio dole.
dobijes username/password i tan kodove u birou. veze se za broj pasosa i kad se vracas preko grane usporedjuju podatke na granici.
obavezan si do kraja godine izmiriti dugovanja. ne moras odmah trcati u postu da platis.
u sustini dobar je fol. od kuce sve upises, popunis, nema hodanja, zezanja sa pipirima itd
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#48 Re: Gdje na more? - 2016

Post by agent_zero »

P308 wrote:Ja sam mislio da je samo meni bitan balkon/terasa, a vidim da nisam usamljen sto se toga tice :D
Jedna od vrlo bitnih stvari :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#49 Re: Gdje na more? - 2016

Post by madner »

shake69 wrote:Je li neko bio na potezu Sreser-Drače na Pelješcu? Jeftiniji je smještaj kako vidim a mala mjesta ko ne voli buku pa sam zainteresovan. Zanima me je li tačno da je 'sto metara voda do koljena' i da je slaba ponuda restorana i trgovina!?
Nije do koljena, ali se moze propjesaciti do onog malog otocica. :D

Ponuda je slaba, no Janja je dosta blizu.

Drace je uz cestu, pa za malu djecu nije bas optimalno.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#50 Re: Gdje na more? - 2016

Post by Zoya »

agent_zero wrote:
P308 wrote:Ja sam mislio da je samo meni bitan balkon/terasa, a vidim da nisam usamljen sto se toga tice :D
Jedna od vrlo bitnih stvari :thumbup:
Još jedna kojoj je balkon bitan. Ako nema toga uopšte mi nije zanimljiv apartman.

Nego, more za mene je Grčka. Kako je samo bajkovito, prelijepo :srce:
Post Reply