Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3101 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Hafis »

Capsicum wrote:Ako nam u Predsjedništvu budu sjedili Dodik, Čović i Džaferović, sasvim će biti nebitno ko će biti u domovima naroda.
Tako je. Kakvi ba domovi naroda kada i najmanji maksum zna da predsjedništvo amenuje sve zakone predložene u parlamentu a u federaciji predlaže predsjednika koji imenuje mandatora vlade.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#3102 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum »

Domovi naroda vjerovatno neće biti formirani brzo, ako budu ikako. Ako predsjedništvo napuste Čović i Dodik, BiH neće imati fukncionalnu zakonodavnu i izvršnu vlast i ostati bez suverena. To onda više neće biti pitanje otcjepljenja, bit će pitanje razilaženja.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3103 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Hafis »

Capsicum wrote:Domovi naroda vjerovatno neće biti formirani brzo, ako budu ikako. Ako predsjedništvo napuste Čović i Dodik, BiH neće imati fukncionalnu zakonodavnu i izvršnu vlast i ostati bez suverena. To onda više neće biti pitanje otcjepljenja, bit će pitanje razilaženja.
A reci mi što piše u tom tvom pravilniku ako predsjedništvo napusti samo Dodik? Stvar fercera k'o da nije ni bio u njemu...ili?
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#3104 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum »

Predsjedništvo većinu odluka može donositi prostom većinom.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3105 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Hafis »

Capsicum wrote:Predsjedništvo većinu odluka može donositi prostom većinom.
Da, ali neke se odluke ne mogu donositi bez kvoruma.
Znači, napustio predjedništvo ili jedan ili dva člana, imamo isti problem. Pod tim ''napustio'' ne mislim zvanični izlazak iz predsjedništva, već ono izbjegavanje sjednica.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3106 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Hafis »

Dodiku ako je čeif ne treba nikako napuštati predsjednišvo, jer ionako ima sve poluge da blokira donošenje bilo kakvih odluka, i to sve po legalnoj i ustavno propisanoj proceduri.
Ta priča o napuštanju predsjedništva je plasirana iz bošnjačkih nacionalističkih krugova kao alibi za ovo sada što se pokušava uraditi Hrvatima u FBiH.
Inače, to je veoma simpatično i budi patriJotske osjećaje u Hrvata u F BiH, ali i malu zebnju u Srba u BiH jer znaju da su oni slijedeća žrtva.
Neće to baš tako lako ići...tjerat ćemo se.... pa nek sve stane... i progresi, i pridruživanja, integracije i kurci palci...ne može se iz ove kože.
džakailibu
Posts: 618
Joined: 08/05/2013 11:37

#3107 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by džakailibu »

a samo kada bi smo im dali ono sto su namastali, sve bi islo ko po loju ,i progresi i pridruzivanja i integracije i kurci palci. kako smo samo glupi da to ne vidimo.
a sada ozbiljno, nijedan od clanova predsjednistva nece izbjegavati sjednice, nemaju razloga za to jer je mnostvo razlicitih mehanizama za kocenje.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3108 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Hafis »

džakailibu wrote:a samo kada bi smo im dali ono sto su namastali, sve bi islo ko po loju ,i progresi i pridruzivanja i integracije i kurci palci. kako smo samo glupi da to ne vidimo.
a sada ozbiljno, nijedan od clanova predsjednistva nece izbjegavati sjednice, nemaju razloga za to jer je mnostvo razlicitih mehanizama za kocenje.
Onda nisi pratio strateška promišljanja GS i njihovo papagajsko ponavljanje od strane Komšića - to je čitav plan koji predviđa napuštanje predsjedništva od strane Ćovića i Dodika i onda se jadni Komšić mora žrtvovati 4 godine na onoj vreloj fotelji,normalno uz pomoć bošnjačkih glasova a sve u cilju spašavanja jedne jedine i scenarija koji joj prijeti.
džakailibu
Posts: 618
Joined: 08/05/2013 11:37

#3109 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by džakailibu »

hafise, ta je ekipa smijesna , presmjesna . dao sam glas komsicu 2006 i nikada vise. negdje sam napisao da je to emocionalno uslovljavanje. ljudi gladni fotelja. ali nisam o tome pisao vec ovom maximalistickom pirstupu ili kako mi hocemo ili nema progresa integracija itd itd. samo sto je sa jedne strane hdz koji nam kape kroji ves 25 godina a sa druge gds koji nece dobiti 2 posto.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#3110 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum »

Hafis wrote:
Capsicum wrote:Predsjedništvo većinu odluka može donositi prostom većinom.
Da, ali neke se odluke ne mogu donositi bez kvoruma.
Znači, napustio predjedništvo ili jedan ili dva člana, imamo isti problem. Pod tim ''napustio'' ne mislim zvanični izlazak iz predsjedništva, već ono izbjegavanje sjednica.
Istina, neke ne mogu. Ali i dalje postoji Predsjedništvo kao suveren. Kada 2 od 3 člana napuste, a novi ih ne zamijene, šta je to?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3111 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Hafis »

džakailibu wrote:hafise, ta je ekipa smijesna , presmjesna . dao sam glas komsicu 2006 i nikada vise. negdje sam napisao da je to emocionalno uslovljavanje. ljudi gladni fotelja. ali nisam o tome pisao vec ovom maximalistickom pirstupu ili kako mi hocemo ili nema progresa integracija itd itd. samo sto je sa jedne strane hdz koji nam kape kroji ves 25 godina a sa druge gds koji nece dobiti 2 posto.
Kada bih stavio na vagu što bi više prouzročilo političke štete u budućnosti: još jedan Ćovićev mandat Ćili dolazak onog slučaja, mislim da bi ipak ovo drugo. On garib sve i da hoće ne može nešto uraditi ni dobrog ni lošeg, pogotovo prema vani. ali će nastati loša klima.... i ciganluk žešći.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3112 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Hafis »

Capsicum wrote:
Hafis wrote:
Capsicum wrote:Predsjedništvo većinu odluka može donositi prostom većinom.
Da, ali neke se odluke ne mogu donositi bez kvoruma.
Znači, napustio predjedništvo ili jedan ili dva člana, imamo isti problem. Pod tim ''napustio'' ne mislim zvanični izlazak iz predsjedništva, već ono izbjegavanje sjednica.
Istina, neke ne mogu. Ali i dalje postoji Predsjedništvo kao suveren. Kada 2 od 3 člana napuste, a novi ih ne zamijene, šta je to?
Ne gađaj se definicijama očiju ti.... pa ne možeš meni te provlačiti. K'o biva veliš ima neki član u zakonu koji definira kada je predsjedništvo suveren a kada nije i taksativno navodi brojeve.
Otpao jedan ili dva to je isto moj kume. Otkini tronošcu jednu nogu ili dvije...nemaš više tronošca...ne možeš u njega guzicu spustiti
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#3113 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum »

Ok neću više. Prevedi ti to sebi kako hoćeš i kako ti je duši milije. Činjenice su neumoljive.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#3114 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Hafis »

Capsicum wrote:Ok neću više. Prevedi ti to sebi kako hoćeš i kako ti je duši milije. Činjenice su neumoljive.
Nisam vidio da si podastrijeo bilo kakve činjenice osim nekakve teorije da je po nekakvom tvom ''pravilniku'' predsjedništvo funkcionalno ako ga jedan član ignorira, a ako su dvojica u pitanju onda je drama.
Ali ako tako kažu Refko i kandidat Šefko, onda ustraj i dalje u toj teoriji.

Teško je sa mnom :)
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#3115 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Roccohljup »

Sta mai novo u lijevoj desnici iliti radikalnoj ljevici? :D
Heartbeats
Posts: 719
Joined: 26/06/2012 21:51

#3116 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Heartbeats »

Roccohljup wrote:Sta mai novo u lijevoj desnici iliti radikalnoj ljevici? :D
Ima :D
https://vijesti.ba/clanak/422100/gs-pod ... nog-zakona
Lijepo je Emir jučer rekao - cilj bavljenja politikom nije familiju uposliti i poslušnike, cilj je mjenjanje stanja što znači i zamjeranje.
Kad je Emir ministrovao u KS, tri profesora koja su vrlo bliska vladajućim oligarhijama su dobila otkaze radi seksulanog napastvovanja studentica.
O zamjeranju radi izbacivanja vjeronauka iz prosjeka da i ne govorim - Mustafa Cerić se na Dodika nije nikada obrušio kao što je na Emira Suljagića.
Na pozicije su imenovani prvo stručni ljudi koji ZNAJU uptavljati resursima.(I Kifla sinoć reće u debati na TVSA da je bolje bilo u vrijeme kad je Emir bio ministra nego za njegova mandata).
Dok se kladionice ne oporezuju, ne smije porezna prići ni jednoj pekari, granapu ili slično. Dok djeca u Ljubuškom imaju inteligenten table -i treba da imaju - OŠ u rubnim podrčijima KS nemaju sapuna. A kladionice iz zapadne Hercegovine na svakom uglu. E pa ne ide!
Resursa ima ali se ne zna upravljati - skinite političke partije da budžata, dovedite plate političara i poslanika u red i vidjećeet koliko će novca ostati. Ovo jedna od temelja programa GS-a.
Činjenica je da je Reuf jedini poslao inspekcije i fin.policiju u državna preduzeća, za što je dobijao prijeteće poruke (utvrdilo se sa broja iz BH telecoma) ali o tome nije bilo govora u medijima jer je bio cilj Čampara i SDA (STAV, Faktor. Slobodan Bosna) posvađati ih sa Željkom, što su i uspjeli.
Odbio predati firme južno od Ivana Draganu Čoviću i na kraju kad je vidio da nam podršku, odnosno da radi onoga što je Šefik Džaferović nazvao "potrebnom relaksacijom odnosa između Hrvata i Bošnjaka", a što se svelo na revitalizaciju Herceg Bosne.
Podnjeli tužbu protiv neustavne proslave 9. januara i druge tužbe za koju ostli nisu umali damu.
Odbili biti dio i bili najveći kritičari izdjeničkog skupa bošnjačkog minder sijela u Vijćenici koji je nanio nenadoknadivu štetu Bosni i Hercegovini.
Nagalsili kako kanton nije samo servis nego i instanca koja dalje nominira ljude u domove naroda FBiH gdje je ključna borba.
Pozvali na modernizaciju i naopružavanje OS i MUP-a, kad se su se Srbija i Hrvatska do zuba naoružali a Dodo naparavio paravojsku od MUP-a RS-a i proglasili ih radikalima. Danas od Peđe Kojovića do Senada Šepića mantraju o modernizaciji OS i balansu izmedju SRB, HR i BiH u skladu da DPA.
Jbg, neki su nešto i radili a ne samo kukali po portalima kako im šefovi ne daju da rade a čekali o odgađali svoju smjenu.

I eto ako je bitno, što je Emir na svom FB naveo i dokaze prikazao- više sam cuka sa ulice spasio, za dva plaćam pansion nego što je cijela Naša Stranka uradila, ali ne milsim da trebam biti izabran radi toga niti graditi karijeru na nečem sasvim noramlnim.
Treaba li još?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3117 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by It_is_a_Leclerc »

Sve je to u suštini super i odlično. Građanski savez je tek jedna u nizu partija koje se pokušavaju okoristiti kataklizmičkim ppredviđanjima, najavama ratnih sukoba i nesreće generalno. Međutim, ja sad ne znam kojem Emiru Suljagiću i kojem Građanskom savezu da vjerujem

Ovom od prije desetak mjeseci:

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... osa-za-bih
Ono što sam ja jučer vidio na temelju izjava visokih zvaničnika rukovodilaca, njihovo trenutno djelovanje se svodi na to da zajedničko djelovanje SDP-a BiH i DF-a svodi na to da Željko Komšić ponovo bude kandidat za Predsjedništvo BiH. Mi mislimo da je to loše za BiH, mi mislimo da bi to Draganu Čoviću dalo sve ono čemu nije mogao da se nada da će dobiti.
ili ovom od prije dvadeset dana:

https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... bih-380912
GS smatra izbor Željka Komšića u Predsjedništvo BiH vitalnim, da ne kažem istorijskim, za sprečavanje “plana B”, zajedničkog plana koalicije Dragan Čović - Milorad Dodik.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3118 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by It_is_a_Leclerc »

Hafis wrote:Dodiku ako je čeif ne treba nikako napuštati predsjednišvo, jer ionako ima sve poluge da blokira donošenje bilo kakvih odluka, i to sve po legalnoj i ustavno propisanoj proceduri.
Ta priča o napuštanju predsjedništva je plasirana iz bošnjačkih nacionalističkih krugova kao alibi za ovo sada što se pokušava uraditi Hrvatima u FBiH.
Inače, to je veoma simpatično i budi patriJotske osjećaje u Hrvata u F BiH, ali i malu zebnju u Srba u BiH jer znaju da su oni slijedeća žrtva.
Neće to baš tako lako ići...tjerat ćemo se.... pa nek sve stane... i progresi, i pridruživanja, integracije i kurci palci...ne može se iz ove kože.
Šta se radi Hrvatima u FBiH?
Ako misliš na Zakon o izbornim jedinicama, dozvolite da vas podsjetim kako Poslovnik o radu Doma naroda Parlamenta FBiH nije kupusov list da ga travnička učiteljica Bradara tumači kako joj se ćefne. Poslovnik o radu ne poznaje pojam - "mi odosmo" kao legitimno sredstvo političke borbe, a odluke se donose većinom prisutnih koji glasaju, plus zastupljenost natpolovičnosti u klubovima. Evo, toga nije bilo zbog evidentnih blokada kluba Hrvata, te je Zakon, po proceduri, poslan Ustavnom sudu FBiH na daljnje prosuđivanje. Odluke Ustavnog suda, da podsjetim, su obavezujuće.

Čemu strah kod HDZ-a? Sve se radi po proceduri i u skladu sa Zakonom. To što će višemjesečno postavljanje ultimatuma i odbijanje a priori svakog razgovora koji ne uključuje iscrtavanje izborne jedinice sa etničkim predznakom konačno trgnuti na nos, nije problem Bošnjaka. Naši politički predstavnici su uložili maksimum napora da do dogovora dođe :)

Što se patriotskih osjećaja tiče, nemojte imati ni najmanju sumnju da je Dragan Čović uradio bukvalno sve da Željka Komšića reanimira iz političke smrti i postavi za vjerovatnog člana Predsjedništva BiH. Vrlo jasno i nedvosmisleno svrstavanje HDZ-a na stranu ljudi koji prijete novim genocidom, u toj mjeri je probudilo te patriotske osjećaje kod Bošnjaka, da će Komšićev izbor biti ništa drugo nego izraz revoltiranosti.

Kad smo kod stajanja i blokada, ja ću opet podsjetiti na 2010. kad je Dragan Čović, naravno protivno zakonu, blokirao izbor delegata u klub Hrvata federalnog Doma naroda jer je bio svjestan da neće imati dovoljno snage da blokira izglasavanje nove Vlade FBiH. Ja se iskreno nadam da će Dragan Čović uprkos vrlo vjerovatnom porazu smoći snage da prihvati rezultate izbora i ne blokira procese u FBiH. Svu odgovornost za sve što će se desiti poslije toga, snosit će samo HDZ.

Dragan Čović ima priliku da sa u oktobru legitimnim predstavnicima vlasti u FBiH otvoreno i u duhu dobre volje razgovora o reformama izbornog i svakog drugog segmenta političkog sistema. Na ultimatume, kako rekoh, neće naći sagovornika, jedino u Miloradu Dodiku, a to će nas opet vratiti na početak.
User avatar
512MB
Posts: 10582
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#3119 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by 512MB »

Ali Marinko je rekao nema potreba ba to slat ustavnom sudu :|
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18335
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3120 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by GandalfSivi »

Sto je ovaj mladjahni Colpa agresivan lik. Napade Sepica ni krivog ni duznog :lol: :lol: :lol:
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#3121 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by muzicar_iz_parka »

Ovo mi zapalo za oko, sličan sadržaj intervjua kao onaj gore sa vijesti ba:
Najveće tržište

I kao rezultat toga, učenici u osnovnim školama u Ljubuškom uče sa tzv. pametnih tabli, a u svakoj školi u Novom Gradu je 50-50 da u toaletima nećete naći ni sapun za ruke. Razgovarao sam pred ovu kampanju sa barem desetak poslovnih ljudi: svi se slažu da je Sarajevo 60-80 posto tržišta svake firme koja posluje u BiH. Mi u Građanskom savezu smatramo da svaki dinar koji se u Sarajevu “okrene” ili potroši, mora ostati u Sarajevu.
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... jesti-skon

Još malo pa mu se priča svodi na onu Bakirovu: "opština centar vrijednija od 10 drugih".
Niti ostali djelovi BiH mogu bez Sarajeva niti ono bez ostatka države, ovakvim stavovima će GS rijetko gdje dobiti podršku van KS.

Po njegovom onda daj 60-80% prihoda Sarajevu a ostatak države neka se snađe sa 20%, ne treba njima ništa, ionako će gospoda da leti sa Butmira, ko je lud praviti autoputeve i ostalo.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#3122 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Leverage »

Neće on dobit ništa ni kud tramvaj goni, a kamo li gdje dalje.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3123 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Banksy »

Sigurno.
Žao mi je što su navukli i poništili inteligentnog i perspektivnog Bajrovića, baš šteta.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3124 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Novak20 »

Kako prođoše brzi i žestoki ?

Ako je vjerovati turskom Faktoru, nema ih nigdje. :D
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#3125 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by statixx »

Novak20 wrote:Kako prođoše brzi i žestoki ?

Ako je vjerovati turskom Faktoru, nema ih nigdje. :D
Komsicevi kerovi, zato je on pobucao... :D
Locked