Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#26 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by uglavnomja »

dječak sa šibicama wrote:
SerijeSync wrote:u državi gdje vlada mafija i podguzne muhe ovaj par će da posluži ko primjer, tako da kada sutra abiji i H-able opet budu nekom gurali oklagije u analne otvore to će da se slavi ko turski praznik.
:thumbup:

:roll:

to je neka nova info, sad su able hable rukovale oklagijom :roll:


usput, niko nije silovan oklagijom, ni mahir ni to drugo dijete, koje su dvoje manipulatora zlouptrijebili za svoju licnu promociju i cuvanje pozicija i sakrivanje svoje roditeljske i pedagoske nekompetentnosti. za prebacivanje krivice sa sebe na bilo koga. poceli su sa komsilukom, policijom i onda su nasli da je skola najbolja zrtva. idealna. turska. privatna. bogatasi. politicari. ambasadori, fudbaleri ...

evo ovo pismo, na stranu sto nigdje nema mahira nego samo njih dvoje u centru svega, od prvog dana, sa svojih "visina" gdje uredno napominju ko su i sta su, i koji se obracaju pucanstvu kao ovcama, stoji i recenica:

" Internacionalna škola iz Sarajeva tužila za klevetu, pri tome postavljajući kao odštetni zahtjev iznos od 100.000 KM za svakog od nas, što znači ukupno 200.000 KM. Toliko, naime, prema njihovoj procjeni, iznose duševne boli koje smo im prethodno, uz obilje materijalnih dokaza, prouzročili javno govoreći o okolnostima koje su prethodile smrti njihovog dugogodišnjeg učenika, a našega sina i posinka, Mahira Rakovca. Oni izgleda sve mogu pretvoriti u novac, i bol i mržnju, i ljubav i svaku emociju. "

a mahir je u tu skolu isao dvije godine (ili cak samo jednu?)
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#27 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by The BEN10 »

mali_balon wrote:.da nisu podnijeli tuzbu (skola) bilo bi cudno, znaci bila bi ona narodna gdje ima dima ima i vatre, ovako imaju sansu da dokazu da su oklevetani...
Prema ZVANIČNOM izvještaju tužilaštva, MŠ Sarajevo jeste oklevetana.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#28 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Corto Maltese »

Pismo Dubravka Loovrenovića i Alise Mahmutović počinje sa:

"Poštovane građanke, poštovni građani Bosne i Hercegovine,
Ma kako se zvali i u šta vjerovali, obaviještavamo vas da nas je, vjerovali ili ne, Internacionalna škola iz Sarajeva tužila za klevetu, pri tome postavljajući kao odštetni zahtjev iznos od 100.000 KM za svakog od nas, što znači ukupno 200.000 KM."


Proizilazi da njih dvoje, ovim javnim obraćanjem, pokušavaju da dopru do svekolike Bosansko-Hercegovačkoj javnosti.
Do svakog čovjeka i žene, bez obzira na ime i vjeru.
S obzirom da je poziv javni, za pretpostaviti je da očekuju i javni odaziv.

Do sada su se izborili za dva komentara podrške na ovom forumu, i par komentara koji su prošli cenzuru Građanske inicijative- Pravda za Mahira.

Zaista me zanima, a u isto vrijeme ne bih volio nikad saznati, kakav je osjećaj kada zoveš u pomoć 3 i po miliona ljudi, a odazovu ti se tri i po čovjeka.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#29 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by KB9 »

meni samo nije jasno, ako postoje i najmanje sanse da je to istina, kakav monstrum trebas bit da iskoristis smrt nekog svog na jedan ovakav nacin? :shock:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#30 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by dobar osjecaj »

bumerangss wrote:I treba da ih tuze i dobro ce proci ako budu morali da im isplate samo 200000 KM jer objektivno nanijeli su im mnogo vise stete i materijalne i moralne. Ja sam odmah na onoj prvoj temi rekao da Dubravko laze i da samo peru savijest i on i Alisa pa sam zbog toga prvi put bio manovan 14 dana :-)
Ja nisam primjetila da je citava medijska hajka uzrokovala neku znacajnu stetu skoli. Vec sam pisala da sam tih dana cula brojne roditelje kako odusevljeno pricaju o uslovima u toj skoli i kako planiraju upisati djecu tamo makar se zaduzili preko svake mjere. Tada su mi pisali da se radi sigurno o roditeljima cija razmisljanja su hvale vrijedna, u stilu pametnije je zaduziti se za skolovanje u preskupoj privatnoj skoli iako postoji bezbroj javnih besplatnih u kojima se moze steci pristojno obrazovanje, nego imati za hljeba. Iako ja nisam navodila te primjere da bih podstakla raspravu isplati li se ulagati u obrazovanje nije mi smetalo to isprazno papagajisanje savrsenih roditelja koji sigurno daju zadnji novac da bi dijete imalo najbolje obrazovanje na svijetu. Navodila sam te primjere jer je mene licno iznenadilo da u jeku objavljivanja slojevitih horor prica, toliko dobronamjernih i skoro savrsenih roditelja razmislja o upisu svoje djece bas u tu skolu. Tako da jednostavno ne vjerujem da je toj ustanovi nanesena ikakva finansijska steta.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#31 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by julisiz es grant »

Nigdje ne piše da ih tuže za materijalnu štetu, niti je materijalna šteta jedino za što se može tužiti. Nažalost po tužene, u slučaju dobijene tužbe, odšteta je uvijek materijalna.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#33 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by dobar osjecaj »

julisiz es grant wrote:Nigdje ne piše da ih tuže za materijalnu štetu, niti je materijalna šteta jedino za što se može tužiti. Nažalost po tužene, u slučaju dobijene tužbe, odšteta je uvijek materijalna.
Ne pise istina, ali ja u kontekstu cisto komercijalne ustanove ne vidim prostor ni za kakvu drugu stetu. Znam da je to usko i netacno sagledavanje stvari ali ono dusevne boli, moralne bajke i ostale nijanse mi u tom kontekstu nemaju nikakvu tezinu.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#34 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by karanana »

ne zna za sta ih drugo mogu tuziti osim za materijalnu nadoknadu stete.
a skola sigurno ima racunicu iza tuzbe.
ne znamo mi koliko se djece ispisalo. mozda nije ni jedno, mozda je 5.
to je u jednu ruko lakse dokazivo nego da se dokaze koliko djece koja su se planirala upisati je odustalo nakon ovoga.
a sve te price po novinama, neko spomenu i hrvatske naslove....sve je to takodjer proizaslo iz tvrdnji roditelja, znaci ne stoji im prica da oni nisu jedini koji su klevetali. oni su zapoceli, a ovi 24sata.hr, index ili koga vec nabrojase su uzeli njihove tvrdnje. mozda skola moze i njih tuziti.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#35 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by julisiz es grant »

Ne znam, vjerovatno narušavanje ugleda. A ko zna, možda imaju i pokazatelje kojima će dokazivati da im je zaista opao upis. Ne vjerujem da su u ovo krenuli grlom u jagode, naročito uzevši u obzir vrijeme koje im je bilo potrebno da podignu tužbu nakon objavljivanja rezultata istrage od strane Tužilaštva.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#36 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by karanana »

a i ova prica oko turske i oko ganjanja turske drzave sa ovom skolom im nije trebala.
to je politicka prica druga drzave i nesto mi nije uvjerljivo ako je kao erdoganova vlada na njihovoj strani protiv skole, ako znamo politicke relacije tamo.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#37 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by apsidejzi »

Corto Maltese wrote: S obzirom da je poziv javni, za pretpostaviti je da očekuju i javni odaziv.

Do sada su se izborili za dva komentara podrške na ovom forumu, i par komentara koji su prošli cenzuru Građanske inicijative- Pravda za Mahira.

Zaista me zanima, a u isto vrijeme ne bih volio nikad saznati, kakav je osjećaj kada zoveš u pomoć 3 i po miliona ljudi, a odazovu ti se tri i po čovjeka.
Ne znam koliko si bio/bila aktivan na kliksu kada je Mahir u pitanju, ali sigurno nisu dobili samo tri i po covjeka. Kada se sve zakotrljalo imali su najmanje milion. Dva mjeseca su mediji brujali samo o tome i svi su bili na "njihovoj strani". Prvi ja sam (vrlo naivno priznajem) prihvatio kompletnu Dubravkovu pricu bez pitanja. Znak sumnje se pojavio nakon sto je Mahirov otac dosao na Face zatecen sa svim desavanjima. Do ovog trenutka, otac se drzao po strani i nismo znali mnogo o njemu, ali kada je covjek ispricao svoj odnos sa sinom, shvatio sam da je odnos bio dobar. Dobar koliko moze biti dobar na distanci i sa eventualnim sudskim presudama i zabranama.

Tada mi se poljuljalo "slijepo vjerovanje Dubravku" jer ako otac koji je poprilicno blizak sa sinom nista nije skontao... onda to znaci da prica nije kompletna. Konacni "hladni tus" dosao je od tuziteljstva koje je glatko odbacilo slucaj kao neosnovan.

Necu reci da je Dubravko sve ovo izmislio ali sva prica se bazira na onome sta mu je neki djecak ispricao nakon dzenaze. Tuziteljstvo je potvrdilo da djecak postoji tako da ne sumnjam u to. Ono sto ja mislim da bi konacna verzija svega mogla biti jeste da:

* Mahir je usao u neki period filozofskog nihilizma. Kompletno bivstvovanje mu je izgubilo smisao. Naginjao je ateizmu ali se nije znao nositi sa tim. Mozda je i bio verbalno zlostavljan ali ne i silovan no smatram da to nije bio odlucujuci faktor. I po meni licno, ganjanje materijalistickih dobara je poprilicno apsurdno jer kad pogledas samo prije 50 godina nista vise nije isto. Ljudi su se ranije krvili za komad zemlje i njive a danas to ide u besjenje. Zasto su se krvili? Bezveze. Sa ovakvim premisama, veoma je lagano izgraditi svijet u kojem je sve bezveze i u dobu kada hormoni divljaju tvojim tijelom, mozda jos uz neshvatanje okoline, i provokacije vrsnjaka, vrsnjakinja pa i poneki eksces... Kod mene ne moze dovesti do samoubistva jer sam kukavica ali vjerujem da kod nekog moze... Ja licno mislim da je ovo u pozadini Mahirove odluke da si oduzme zivot.

* Kasnije je dosao taj malac i Dubravku napricao i napakovao neku pricu, Dubravko jos preuvelicao i dobili smo sapunicu koju vjerovatno nikada necemo zaboraviti.

Samim tim, Dubravko vise nema moju podrsku. On mora prihvatiti da nema materijalnih dokaza za podizanje bilo kakve optuznice a da je svojim izlaskom u javnost nastetio ugledu jedne organizacije koja se sada zeli oprati. Po meni sasvim opravdan potez skole. Dubravko sada igra na kartu "korumpiranog tuzilastva" mada ja licno mislim da to ne pije vode. Pilo bi da Dubravko iznese neki materijalni dokaz umjesto price i patetickih pokusaja izazivanja empatije.

Previse smo ulozili empatije bez pokrica u ovaj slucaj i zato sada malo ljudi reaguje. Trazi se pokrice. Trazi se neki materijalni dokaz a nema ga. Svi se sada osjecamo prevarenim i izmanipulisanim jer tako izgleda. To ti je isto kao da vidis prosjaka na ulici i ti mu das para a taman da zadjes za cosak vidis ga kako otkljucava novog Mercedesa i sjeda u njega. Postavljas si pitanje i pocinjes sam sebe kriviti i koristi sto si mu bez pitanja vjerovao... Et... ovo je moje misljenje a pretpostavljam da i vecina tako razmislja.
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#38 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by zeina »

zar ovo dvoje ublehasa jos uvijek nisu u zatvoru, zar jos uvijek slobodno smaraju narod svojom patetikom potkovanom strucnim izrazima, dokle ceo8vo dvoje proracunatih akademskih psihopata da prosipaju svoje nebuloze u javnosti, jadan Mahir s kim je morao da zivi jasno je zasto se ubio, ne dao Bog nikom ovakve "majke" i ocuha
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#39 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by uglavnomja »

karanana wrote:ne zna za sta ih drugo mogu tuziti osim za materijalnu nadoknadu stete.
a skola sigurno ima racunicu iza tuzbe.
ne znamo mi koliko se djece ispisalo. mozda nije ni jedno, mozda je 5.
to je u jednu ruko lakse dokazivo nego da se dokaze koliko djece koja su se planirala upisati je odustalo nakon ovoga.
a sve te price po novinama, neko spomenu i hrvatske naslove....sve je to takodjer proizaslo iz tvrdnji roditelja, znaci ne stoji im prica da oni nisu jedini koji su klevetali. oni su zapoceli, a ovi 24sata.hr, index ili koga vec nabrojase su uzeli njihove tvrdnje. mozda skola moze i njih tuziti.
mislim da ne moze zato jer su naveli izvor, dubravka i alisu, nije to njihovo misljenje i zakljucak, nego samo servisni prenos tudjih izjava.



nego ne kontam gdje je prijava protiv najgoreg i najopasnijeg dijela ovog manipulativnog projekta: fb grupe pod kontrolom kcerkica, gdje se dozvolio i raspirivao linc, gdje su objavljeni spiskovi, gdje su brisani svi komentari sa mrvom zdravog razuma .... tamo je vece zlo od baljezganja ovo dvoje kvazipedagoga. mentalitet rulje u punom oobimu. ko ce biti krvozedniji empatista. natjecanje u nacinima mucenja i ubijanja DJECE aminovano od strane adminki.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#40 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by julisiz es grant »

uglavnomja wrote: nego ne kontam gdje je prijava protiv najgoreg i najopasnijeg dijela ovog manipulativnog projekta: fb grupe pod kontrolom kcerkica, gdje se dozvolio i raspirivao linc, gdje su objavljeni spiskovi, gdje su brisani svi komentari sa mrvom zdravog razuma .... tamo je vece zlo od baljezganja ovo dvoje kvazipedagoga. mentalitet rulje u punom oobimu. ko ce biti krvozedniji empatista. natjecanje u nacinima mucenja i ubijanja DJECE aminovano od strane adminki.
Btw, kakva je situacija trenutno na pomenutoj grupi, posebno nakon ovih zadnjih dešavanja? Nisam ulazio nikad tamo, niti imam namjeru, radi vlastitog mentalnog zdravlja, pa zato pitam. Šta se piše otprilike...neću citate, samo onako generalni dojam?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#41 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by uglavnomja »

julisiz es grant wrote:
uglavnomja wrote: nego ne kontam gdje je prijava protiv najgoreg i najopasnijeg dijela ovog manipulativnog projekta: fb grupe pod kontrolom kcerkica, gdje se dozvolio i raspirivao linc, gdje su objavljeni spiskovi, gdje su brisani svi komentari sa mrvom zdravog razuma .... tamo je vece zlo od baljezganja ovo dvoje kvazipedagoga. mentalitet rulje u punom oobimu. ko ce biti krvozedniji empatista. natjecanje u nacinima mucenja i ubijanja DJECE aminovano od strane adminki.
Btw, kakva je situacija trenutno na pomenutoj grupi, posebno nakon ovih zadnjih dešavanja? Nisam ulazio nikad tamo, niti imam namjeru, radi vlastitog mentalnog zdravlja, pa zato pitam. Šta se piše otprilike...neću citate, samo onako generalni dojam?
nemam pojma, ni ja ne ulazim tamo.

dosta mi je citata ovdje i ono malo sto je meni doslo na fb, mimo te grupe ....

ali da je pala jedna dlaka sa glave nekome, da ne kazem mrtva glava :sad: - tamo bi se trazio krivac. mada realno, to je samo orudje u rukama dubravkovim. ali orudje sa imenom i prezimenom i prof dr diplomom, na budzetu naravno. koje bi takodjer trebalo (nadam se da hoce) imati debele posljedice na svoj polozaj.
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#42 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by greatful_and_dead »

Cherry-Cherry wrote:
SerijeSync wrote:u državi gdje vlada mafija i podguzne muhe ovaj par će da posluži ko primjer, tako da kada sutra abiji i H-able opet budu nekom gurali oklagije u analne otvore to će da se slavi ko turski praznik.
Primjer svima, da se ne treba i ne smije buniti, nego šuti i trpi, dok te jebu u zdrav mozak :izet:
Ovo je primjer svima da ne treba laprdat bez pokrica, nego prikupi stabilne dokaze, a ne dokaze kojih danas ima a sutra nema, pa onda piši patetična kilometarska pisma.
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#43 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by mario001 »

Sad ce izbrisati temu :izet:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#44 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Connaisseur Karlin »

julisiz es grant wrote:Ne znam, vjerovatno narušavanje ugleda. A ko zna, možda imaju i pokazatelje kojima će dokazivati da im je zaista opao upis. Ne vjerujem da su u ovo krenuli grlom u jagode, naročito uzevši u obzir vrijeme koje im je bilo potrebno da podignu tužbu nakon objavljivanja rezultata istrage od strane Tužilaštva.
Skola je jako lose rangirana u svijetu,ali u BiH ima poseban status! Kako osobe u BiH ne znaju dovoljno o losem kredibilitetu skole?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4880
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#45 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by ¤ jelena ¤ »

apsidejzi wrote:da je svojim izlaskom u javnost nastetio ugledu jedne organizacije koja se sada zeli oprati.
Da li su Dubravko i Alisa naštetili samo ugledu te organizacije (škole, ako sam dobro shvatila)

ili su naštetili i sopstvenom ugledu?

Kakve konkretne koristi su njih dvoje imali od podrške tih milion ljudi?
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#46 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by The BEN10 »

¤ jelena ¤ wrote:
apsidejzi wrote:da je svojim izlaskom u javnost nastetio ugledu jedne organizacije koja se sada zeli oprati.
Da li su Dubravko i Alisa naštetili samo ugledu te organizacije (škole, ako sam dobro shvatila)

ili su naštetili i sopstvenom ugledu?

Čekaj malo, u redu je kad udariš vlastito auto otići i smrskati komšijin. A on se pobogu ne bi trebao bunit jer neće samo on trpiti štetu!? :roll: :-)
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#47 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Corto Maltese »

¤ jelena ¤ wrote: Da li su Dubravko i Alisa naštetili samo ugledu te organizacije

ili su naštetili i sopstvenom ugledu?
Ne bih isključio mogućnost da se u, ne tako dalekoj budućnosti, pokrene rješavanje tog pitanja.
Pokretanjem međusobnih tužbi Alise i Dubravka.
Puni krug, kao raspad Jugoslavije.
Počelo nemirima na Kosovu.
Završilo ratom na Kosovu
Last edited by Corto Maltese on 26/04/2016 15:01, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#48 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by karanana »

Connaisseur Karlin wrote:
julisiz es grant wrote:Ne znam, vjerovatno narušavanje ugleda. A ko zna, možda imaju i pokazatelje kojima će dokazivati da im je zaista opao upis. Ne vjerujem da su u ovo krenuli grlom u jagode, naročito uzevši u obzir vrijeme koje im je bilo potrebno da podignu tužbu nakon objavljivanja rezultata istrage od strane Tužilaštva.
Skola je jako lose rangirana u svijetu,ali u BiH ima poseban status! Kako osobe u BiH ne znaju dovoljno o losem kredibilitetu skole?
u kojim jos zemljama posluje ova skola?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#49 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by uglavnomja »

Connaisseur Karlin wrote:
julisiz es grant wrote:Ne znam, vjerovatno narušavanje ugleda. A ko zna, možda imaju i pokazatelje kojima će dokazivati da im je zaista opao upis. Ne vjerujem da su u ovo krenuli grlom u jagode, naročito uzevši u obzir vrijeme koje im je bilo potrebno da podignu tužbu nakon objavljivanja rezultata istrage od strane Tužilaštva.
Skola je jako lose rangirana u svijetu,ali u BiH ima poseban status! Kako osobe u BiH ne znaju dovoljno o losem kredibilitetu skole?
kredibilitet skole, pogotovo u svijetu nema veze sa ovom temom. (u bosni to je vjerovatno jedna od najbolje opremljenih, najprostranijih, najljepsih skola, sa najjacom zastitom ulaska i izlaska. o kvaliteti obrazovanja :roll: to je vec susta suprotnost, bar prema dostupnim pokazateljima, mada imaju pojedinaca na stipendijama koji pobjedjuju na takmicenjima)

dvoje manipulatora je direktno optuzilo skolu, u koju dijete nije islo vec godinu, da je kriva jer se pod njenim krovom desilo (izmisljeno) silovanje oklagijom. i fb grupa je dozvolila i poticala pozive na linc ucenika te skole. fb grupa koju je otvorila dubravkova kcerka.

da je najgora skola na planeti ... ima pravo na zastiti od lazi i klevete.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#50 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Connaisseur Karlin »

karanana wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
julisiz es grant wrote:Ne znam, vjerovatno narušavanje ugleda. A ko zna, možda imaju i pokazatelje kojima će dokazivati da im je zaista opao upis. Ne vjerujem da su u ovo krenuli grlom u jagode, naročito uzevši u obzir vrijeme koje im je bilo potrebno da podignu tužbu nakon objavljivanja rezultata istrage od strane Tužilaštva.
Skola je jako lose rangirana u svijetu,ali u BiH ima poseban status! Kako osobe u BiH ne znaju dovoljno o losem kredibilitetu skole?
u kojim jos zemljama posluje ova skola?
http://turkishinvitations.weebly.com/ev ... ctica.html
Locked