Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#23776 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by bandit_mo »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 10:13
bandit_mo wrote: 11/12/2020 08:22 Iskreno, nisam razumjela.
Ja dolazim iz obitelji gdje sve žene, od prabake pa naovamo, rade i zarađuju, pa tako i ja. Mada ne znam čemu osobno spominjanje, al eto, ne dolazim nigdje na gotovo i sudjelujem u svemu.

Muškarci bnikad lijeniji nisu bili. Nikad više nezaposlenih. Nikad više muškaraca sa plaćom nedostatnom za život, ali dovoljnom za cigare i spavanje ostatka dana umjesto dodatnog posla. Kuće u kojima voda kapa iz česme, utičnice vise, njima ne smeta. Ili zovnu majstora za takve gluposti.
Ne možeš generalizirati. Ja sam npr. odrastao u porodici gdje je mama bila superiornija i sposobnija, izdržavala cijelu porodicu...A opet sa druge strane kad pogledam oko sebe vecina zena je zasticena i ima nekakvu zastitu i oslonac u muskarcu. Ono moze da radi i privredjuje, ali i ne mora jer egzistencija porodice primarno ne ovisi od nje. Ili je možda današnjim muškarcima došlo iz guzice u glavu da ni zbog koga ne poturaju ledja, pa ni zbog nekakve zene. ;-)
Znači kapanje česme smeta samo ženi? Kuća bez fasade? Oluka? Samo ženi treba novac, muškarcu ne?
Mogu generalilzirati jer je statistika po pitanju nezaposlenosti neumoljiva. Mogu generalizirati jer su kafane pune mužjaka. Mogu prema muškim kolegama i prijateljima koji zarađuju 1000,00KM i manje, i ne pada im napamet još nešto sa strane. Mogu zaključiti po kućama u okolici gdje treba raditi, čak banalne radove, pa se ne radi.
Statistički žena je sve više zaposlenih.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23777 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

bandit_mo wrote: 11/12/2020 10:22 Znači kapanje česme smeta samo ženi? Kuća bez fasade? Oluka? Samo ženi treba novac, muškarcu ne?
Mogu generalilzirati jer je statistika po pitanju nezaposlenosti neumoljiva. Mogu generalizirati jer su kafane pune mužjaka. Mogu prema muškim kolegama i prijateljima koji zarađuju 1000,00KM i manje, i ne pada im napamet još nešto sa strane. Mogu zaključiti po kućama u okolici gdje treba raditi, čak banalne radove, pa se ne radi.
Statistički žena je sve više zaposlenih.
Sama si odgovorila, ne smeta im ako cesma kapa, jer da im smeta promijenili bi sami. Jebeš cesmu, najobičnija 25-30 KM ili jos manje ako je otisla gumica :wink:
Koja statistika? Koliko je muških pobijenih devedesetih u poredjenju sa zenama? Koliko je invalida muskarca, koliko zena? Koliko je muskarca sa PTSPom, koliko zena? :-) I onda ovi mladji muskarci imaju se na koga ugledati..
Jelde da boli jer nema budala koji ce svoja ledja poturati za tatine i mamine maze. :mrgreen:
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#23778 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by bandit_mo »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 10:36
bandit_mo wrote: 11/12/2020 10:22 Znači kapanje česme smeta samo ženi? Kuća bez fasade? Oluka? Samo ženi treba novac, muškarcu ne?
Mogu generalilzirati jer je statistika po pitanju nezaposlenosti neumoljiva. Mogu generalizirati jer su kafane pune mužjaka. Mogu prema muškim kolegama i prijateljima koji zarađuju 1000,00KM i manje, i ne pada im napamet još nešto sa strane. Mogu zaključiti po kućama u okolici gdje treba raditi, čak banalne radove, pa se ne radi.
Statistički žena je sve više zaposlenih.
Sama si odgovorila, ne smeta im ako cesma kapa, jer da im smeta promijenili bi sami. Jebeš cesmu, najobičnija 25-30 KM ili jos manje ako je otisla gumica :wink:
Koja statistika? Koliko je muških pobijenih devedesetih u poredjenju sa zenama? Koliko je invalida muskarca, koliko zena? Koliko je muskarca sa PTSPom, koliko zena? :-) I onda ovi mladji muskarci imaju se na koga ugledati..
Jelde da boli jer nema budala koji ce svoja ledja poturati za tatine i mamine maze. :mrgreen:
Uff ode ti u krivom smjeru
Mene ne boli ništa. Ja imam "budalu koja potura svoja leđa" . Ili kako već zoveš muškarce koji rade :)
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23779 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

bandit_mo wrote: 11/12/2020 10:39
Guadalajara wrote: 11/12/2020 10:36
bandit_mo wrote: 11/12/2020 10:22 Znači kapanje česme smeta samo ženi? Kuća bez fasade? Oluka? Samo ženi treba novac, muškarcu ne?
Mogu generalilzirati jer je statistika po pitanju nezaposlenosti neumoljiva. Mogu generalizirati jer su kafane pune mužjaka. Mogu prema muškim kolegama i prijateljima koji zarađuju 1000,00KM i manje, i ne pada im napamet još nešto sa strane. Mogu zaključiti po kućama u okolici gdje treba raditi, čak banalne radove, pa se ne radi.
Statistički žena je sve više zaposlenih.
Sama si odgovorila, ne smeta im ako cesma kapa, jer da im smeta promijenili bi sami. Jebeš cesmu, najobičnija 25-30 KM ili jos manje ako je otisla gumica :wink:
Koja statistika? Koliko je muških pobijenih devedesetih u poredjenju sa zenama? Koliko je invalida muskarca, koliko zena? Koliko je muskarca sa PTSPom, koliko zena? :-) I onda ovi mladji muskarci imaju se na koga ugledati..
Jelde da boli jer nema budala koji ce svoja ledja poturati za tatine i mamine maze. :mrgreen:
Uff ode ti u krivom smjeru
Mene ne boli ništa. Ja imam "budalu koja potura svoja leđa" . Ili kako već zoveš muškarce koji rade :)
E kad Imas imash budalu koja potura svoja ledja, nemas potrebe da se brineš i zamaras ovim pitanjima, taj si problem riješila . :)
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23780 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

sherbett wrote: 11/12/2020 10:54 Pa i nije bas jebes cesmu jer ako je kreten ne zamjeni jer mu ne smeta, iscuri voda bepotrebno koja se mora platiti.
Dakle, osim sto je nesposoban i nemaran, nije ni racionalan
Pa uzas!
Bujrum neka gospodja uzme klijesta u ruke i neka odvrne i promijeni. Zasto bi to bio muski posao :lol: Mogu i zene biti vodoinstalateri, zidari, moleri, a ne samo da se guzijaju po kancelarijama i rade nekakve bezvezne poslove. :D

Moja nana je kucu zidala sa dedom...a gledaj ovih danasnjih zena...uzas koliko su nesposobne i razmazene, gotovanushe.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23781 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

sherbett wrote: 11/12/2020 11:18
Guadalajara wrote: 11/12/2020 11:10
sherbett wrote: 11/12/2020 10:54 Pa i nije bas jebes cesmu jer ako je kreten ne zamjeni jer mu ne smeta, iscuri voda bepotrebno koja se mora platiti.
Dakle, osim sto je nesposoban i nemaran, nije ni racionalan
Pa uzas!
Bujrum neka gospodja uzme klijesta u ruke i neka odvrne i promijeni. Zasto bi to bio muski posao :lol: Mogu i zene biti vodoinstalateri, zidari, moleri, a ne samo da se guzijaju po kancelarijama i rade nekakve bezvezne poslove. :D

Moja nana je kucu zidala sa dedom...a gledaj ovih danasnjih zena...uzas koliko su nesposobne i razmazene, gotovanushe.
Ne shvacas
Nije poanta u tome da nema tko zamijeniti cesmu, nego da je trutina nesposobna kojoj to nije bitno
Nije on nesposoban, vec covjek nece da se istice i ceka da tebi dop*zdi. :D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23782 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

sherbett wrote: 11/12/2020 11:29
I dalje ne shvacas
Ako se u tim stvaruma ne zeli isticati, onda u pm i sve
Opet ne valja :mrgreen:
Nema potrebe da se istice. Kome :lol: Zasto se ne bi zene tu isticale, sto da ne :? da pokazhe kako je sposobna i vrijedna zena, a ne nekakva ubleha lijena i nesposobna :oops: Ja bih npr. cijenio kad bi se zena tu istaknula :mrgreen:

Katastrofa!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23783 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by _BataZiv_0809 »

Bojim se da mi neko ne preotme sherbu :run:
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#23784 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Hakiz »

sherbett wrote: 11/12/2020 12:06 Pa vidis, posto sam za apsolutne sve sposobna sama, zelim muskarca samo da ima tko da zamjeni cesmu
Ak to ne zna, ni ne treba mi :mrgreen:
Pa, kad je tako, zamijeni i tu česmu i ne peglaj nas, da ne izlazimo iz kafane zbog česme.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23785 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 11:10 Moja nana je kucu zidala sa dedom...a gledaj ovih danasnjih zena...uzas koliko su nesposobne i razmazene, gotovanushe.
..E, vidi ti dede... :mastakazes: nana malterishe, a on hekla...
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72092
Joined: 03/10/2011 20:11

#23786 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Chloe »

Guadalajara wrote: 10/12/2020 19:49
bandit_mo wrote: 10/12/2020 12:39
ing-ecc wrote: 10/12/2020 12:36
A kojeg posla :? Ribanja tepiha, poliranja plocica, ....
Ma ne, mada vjerojatno i toga.
Mislim na posao kao način preživljavanja, kao izvod zarade, kao izvor dodatne zarade, kao rješenje za popravke i izgradnju objekata...
Tvoj stan da renovira pa onda da ga sutnes? Ili porodicna kuca pa da ti je malo prosiri ? Ili da ti sam osigura krov nad glavom, ti samo da se utrpas u sredjeno i namješteno.

Imam ja to sve, zena samo neka radi i jos donosi 💶
je li se ti to plašiš da budeš iskorišten materijalno? :-D

Nisi ti izgleda volio, da jesi, znao bi da se voljenoj osobi i krv daje ako treba, a ne kalkulisanje finansijama ... :-D

Mada danas postoje i predbarčni ugovori ako se toliko plašiš, a kad te voli pristaće na to ... :)

Pa nisu sve djevojke/žene na prodaju ... :mrgreen:

Hjoj, kad bi mene neko koga volim gledao kao nekog ko šica na nešto njegovo materijalno, ebli bi ga i zidovi i objekti i stanovi i kuće ... :lol:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23787 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 11/12/2020 13:04
Guadalajara wrote: 11/12/2020 11:10 Moja nana je kucu zidala sa dedom...a gledaj ovih danasnjih zena...uzas koliko su nesposobne i razmazene, gotovanushe.
..E, vidi ti dede... :mastakazes: nana malterishe, a on hekla...
Zajedno Bgm :)
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72092
Joined: 03/10/2011 20:11

#23788 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Chloe »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:11
moonca wrote: 11/12/2020 13:04
Guadalajara wrote: 11/12/2020 11:10 Moja nana je kucu zidala sa dedom...a gledaj ovih danasnjih zena...uzas koliko su nesposobne i razmazene, gotovanushe.
..E, vidi ti dede... :mastakazes: nana malterishe, a on hekla...
Zajedno Bgm :)
Da tvoji nisu iz Krajine. To ima samo kod nas ... :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23789 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:11 Zajedno Bgm :)
ah, danas to nije potrebno.... :-D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23790 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

Chloe wrote: 11/12/2020 13:11 je li se ti to plašiš da budeš iskorišten materijalno? :-D

Nisi ti izgleda volio, da jesi, znao bi da se voljenoj osobi i krv daje ako treba, a ne kalkulisanje finansijama ... :-D

Mada danas postoje i predbarčni ugovori ako se toliko plašiš, a kad te voli pristaće na to ... :)

Pa nisu sve djevojke/žene na prodaju ... :mrgreen:

Hjoj, kad bi mene neko koga volim gledao kao nekog ko šica na nešto njegovo materijalno, ebli bi ga i zidovi i objekti i stanovi i kuće ... :lol:
Ne samo materijalno, mislim u svakom smislu. :wink:

Jesam hvala Bogu. :-D Znam ja kakav sam ja :) i u kakvoj sam poziciji. :P

Mora se kalkulisati sve, i ne mislim da je to nesto lose. :oops:

One koje su finansijski i materijalno osigurane, normalno da nisu. :mrgreen:

Ja imam lose iskustvo iz primarne porodice tako da pogresno ne shvatis zbog cega sam jako oprezan. :wink:

Nisu svi iz "sretnih" porodica! :oops:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23791 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

Chloe wrote: 11/12/2020 13:17
Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:11
moonca wrote: 11/12/2020 13:04

..E, vidi ti dede... :mastakazes: nana malterishe, a on hekla...
Zajedno Bgm :)
Da tvoji nisu iz Krajine. To ima samo kod nas ... :lol:
Nisu, dedo iz Sarajeva, nana sandjak 8-)
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23792 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 11/12/2020 13:18
Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:11 Zajedno Bgm :)
ah, danas to nije potrebno.... :-D
zavisi sve od materijalne situacije. neko ima zemljiste pa se odluci da kucu pravi, neko prosiruje postojecu i tako to... :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23793 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:22 zavisi sve od materijalne situacije. neko ima zemljiste pa se odluci da kucu pravi, neko prosiruje postojecu i tako to...
Sta da pravi- zena treba da dodje na --gotovo- :oops: :angry: :hulahop:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#23794 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by ExNihilo »

bandit_mo wrote: 11/12/2020 10:22
Guadalajara wrote: 11/12/2020 10:13
bandit_mo wrote: 11/12/2020 08:22 Iskreno, nisam razumjela.
Ja dolazim iz obitelji gdje sve žene, od prabake pa naovamo, rade i zarađuju, pa tako i ja. Mada ne znam čemu osobno spominjanje, al eto, ne dolazim nigdje na gotovo i sudjelujem u svemu.

Muškarci bnikad lijeniji nisu bili. Nikad više nezaposlenih. Nikad više muškaraca sa plaćom nedostatnom za život, ali dovoljnom za cigare i spavanje ostatka dana umjesto dodatnog posla. Kuće u kojima voda kapa iz česme, utičnice vise, njima ne smeta. Ili zovnu majstora za takve gluposti.
Ne možeš generalizirati. Ja sam npr. odrastao u porodici gdje je mama bila superiornija i sposobnija, izdržavala cijelu porodicu...A opet sa druge strane kad pogledam oko sebe vecina zena je zasticena i ima nekakvu zastitu i oslonac u muskarcu. Ono moze da radi i privredjuje, ali i ne mora jer egzistencija porodice primarno ne ovisi od nje. Ili je možda današnjim muškarcima došlo iz guzice u glavu da ni zbog koga ne poturaju ledja, pa ni zbog nekakve zene. ;-)
Znači kapanje česme smeta samo ženi? Kuća bez fasade? Oluka? Samo ženi treba novac, muškarcu ne?
Mogu generalilzirati jer je statistika po pitanju nezaposlenosti neumoljiva. Mogu generalizirati jer su kafane pune mužjaka. Mogu prema muškim kolegama i prijateljima koji zarađuju 1000,00KM i manje, i ne pada im napamet još nešto sa strane. Mogu zaključiti po kućama u okolici gdje treba raditi, čak banalne radove, pa se ne radi.
Statistički žena je sve više zaposlenih.
Koja ba statistika? Statistika koju sam ekstrapolirala na bazi komšije koji drka kurac povazdan i ne radi ništa, ili statistika relevantnih institucija? Jer Agencija za statistiku BiH kaže ovo:

Image

Da sumiramo, onda. Daleko veći procenat radno sposobnih muškaraca nego žena je zaposlen, a među populacijom mlađom od 15 godina (dakle, djecom) opet je više muškaraca koji rade.

Hajde da naučimo kako komšija Meho nije reprezentativan za sve muškarce, i hajde da naučimo da kada se pozivamo na "neumoljivu statistiku" zapravo se i pozovemo na statistiku, umjesto što naše predrasude poistovjećujemo sa istom.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23795 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 11/12/2020 13:27
Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:22 zavisi sve od materijalne situacije. neko ima zemljiste pa se odluci da kucu pravi, neko prosiruje postojecu i tako to...
Sta da pravi- zena treba da dodje na --gotovo- :oops: :angry: :hulahop:
one sto su sirote bez igdje icega neka gledaju da se utrpaju :oops: :lol:

za zenu koja zivi na zapadu imas poprilicno seljacku percepciju :oops: :lol: :mrgreen:
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#23796 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by bandit_mo »

ExNihilo wrote: 11/12/2020 13:28
bandit_mo wrote: 11/12/2020 10:22
Guadalajara wrote: 11/12/2020 10:13
Ne možeš generalizirati. Ja sam npr. odrastao u porodici gdje je mama bila superiornija i sposobnija, izdržavala cijelu porodicu...A opet sa druge strane kad pogledam oko sebe vecina zena je zasticena i ima nekakvu zastitu i oslonac u muskarcu. Ono moze da radi i privredjuje, ali i ne mora jer egzistencija porodice primarno ne ovisi od nje. Ili je možda današnjim muškarcima došlo iz guzice u glavu da ni zbog koga ne poturaju ledja, pa ni zbog nekakve zene. ;-)
Znači kapanje česme smeta samo ženi? Kuća bez fasade? Oluka? Samo ženi treba novac, muškarcu ne?
Mogu generalilzirati jer je statistika po pitanju nezaposlenosti neumoljiva. Mogu generalizirati jer su kafane pune mužjaka. Mogu prema muškim kolegama i prijateljima koji zarađuju 1000,00KM i manje, i ne pada im napamet još nešto sa strane. Mogu zaključiti po kućama u okolici gdje treba raditi, čak banalne radove, pa se ne radi.
Statistički žena je sve više zaposlenih.
Koja ba statistika? Statistika koju sam ekstrapolirala na bazi komšije koji drka kurac povazdan i ne radi ništa, ili statistika relevantnih institucija? Jer Agencija za statistiku BiH kaže ovo:

Image

Da sumiramo, onda. Daleko veći procenat radno sposobnih muškaraca nego žena je zaposlen, a među populacijom mlađom od 15 godina (dakle, djecom) opet je više muškaraca koji rade.

Hajde da naučimo kako komšija Meho nije reprezentativan za sve muškarce, i hajde da naučimo da kada se pozivamo na "neumoljivu statistiku" zapravo se i pozovemo na statistiku, umjesto što naše predrasude poistovjećujemo sa istom.
Ja nisam rekla nigdje da je manje zaposlenih muškaraca nego žena.
Rekla sam da muškarci sve manje rade,. Izvući statistiku u vrijeme naših baka i deda ne mogu jer su se radili neprijavljeni poslovi. Ja ne znam ničijeg dedu da nije radio i donosio pare u kuću, a masu svojih prijatelja i mladih članova moje obitelji znam što ne rade. O dodatnim poslovima i radovima oko kuće, na kući da i ne govorim.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23797 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:29
one sto su sirote bez igdje icega neka gledaju da se utrpaju :oops: :lol:

za zenu koja zivi na zapadu imas poprilicno seljacku percepciju :oops: :lol: :mrgreen:
... :mastakazes: ..
....naravno, odradite sve sto treba do 30-te i zenite se-- da uzivate u ljepoti izabranice, cijeli zivot, a ne, lopatu i mistriju joj u ruke.... i za par mjeseci se takmicite ko ce koga nadjacati- 'i shakama'.. :zoka: ccccccc :oops:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#23798 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by ExNihilo »

bandit_mo wrote: 11/12/2020 13:37
ExNihilo wrote: 11/12/2020 13:28
bandit_mo wrote: 11/12/2020 10:22
Znači kapanje česme smeta samo ženi? Kuća bez fasade? Oluka? Samo ženi treba novac, muškarcu ne?
Mogu generalilzirati jer je statistika po pitanju nezaposlenosti neumoljiva. Mogu generalizirati jer su kafane pune mužjaka. Mogu prema muškim kolegama i prijateljima koji zarađuju 1000,00KM i manje, i ne pada im napamet još nešto sa strane. Mogu zaključiti po kućama u okolici gdje treba raditi, čak banalne radove, pa se ne radi.
Statistički žena je sve više zaposlenih.
Koja ba statistika? Statistika koju sam ekstrapolirala na bazi komšije koji drka kurac povazdan i ne radi ništa, ili statistika relevantnih institucija? Jer Agencija za statistiku BiH kaže ovo:

Image

Da sumiramo, onda. Daleko veći procenat radno sposobnih muškaraca nego žena je zaposlen, a među populacijom mlađom od 15 godina (dakle, djecom) opet je više muškaraca koji rade.

Hajde da naučimo kako komšija Meho nije reprezentativan za sve muškarce, i hajde da naučimo da kada se pozivamo na "neumoljivu statistiku" zapravo se i pozovemo na statistiku, umjesto što naše predrasude poistovjećujemo sa istom.
Ja nisam rekla nigdje da je manje zaposlenih muškaraca nego žena.
Rekla sam da muškarci sve manje rade,. Izvući statistiku u vrijeme naših baka i deda ne mogu jer su se radili neprijavljeni poslovi. Ja ne znam ničijeg dedu da nije radio i donosio pare u kuću, a masu svojih prijatelja i mladih članova moje obitelji znam što ne rade. O dodatnim poslovima i radovima oko kuće, na kući da i ne govorim.
Super, ali je uzorak tvojih prijatelja očito nereprezentativan jer je prema zvaničnoj statistici muškarac 2x vjerovatniji donositi pare u kuću nego žena. Samim tim, hipoteza je apsolutno pogrešna.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23799 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 11/12/2020 13:38
Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:29
one sto su sirote bez igdje icega neka gledaju da se utrpaju :oops: :lol:

za zenu koja zivi na zapadu imas poprilicno seljacku percepciju :oops: :lol: :mrgreen:
... :mastakazes: ..
....naravno, odradite sve sto treba do 30-te i zenite se-- da uzivate u ljepoti izabranice, cijeli zivot, a ne, lopatu i mistriju joj u ruke.... i za par mjeseci se takmicite ko ce koga nadjacati- 'i shakama'.. :zoka: ccccccc :oops:
To ima neki rok do 30-te ? Imaju neki i prije 30-te sve u zivotu, posebno mislim na kapitalne stvari :oops: jahhh nema nikakve druge zabave i uzivanja osim ljepote izabranice :lol: covjek nema nikakvih problema i obaveza u zivotu jos mu samo neka gotovanusha nedostaje :oops:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72092
Joined: 03/10/2011 20:11

#23800 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Chloe »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:21
Ne samo materijalno, mislim u svakom smislu. :wink:

Jesam hvala Bogu. :-D Znam ja kakav sam ja :) i u kakvoj sam poziciji. :P

Mora se kalkulisati sve, i ne mislim da je to nesto lose. :oops:

One koje su finansijski i materijalno osigurane, normalno da nisu. :mrgreen:

Ja imam lose iskustvo iz primarne porodice tako da pogresno ne shvatis zbog cega sam jako oprezan. :wink:

Nisu svi iz "sretnih" porodica! :oops:
Ne kontam šta misliš pod sretnim porodicama. :)

Nije sreća para puna vreća, valjda to znaš.

Zanima me je li ti opterećenje taj strah koji imaš da budeš finansijski iskorišten?
Nije li ti prepreka ka ostvarenju ljubavi?
Pomisliš li da bi mogao povrijediti nekog ko te zaista voli s takvim sumnjama?

Možda imam problem što sve gledam kroz sebe, i nikad sebi ne dozvoljavam da materijalno bude nešto kroz šta gledam ljude,
biram društvo, prijatelje ... niti me briga ako će mene neko materijalno iskorištavati, dajem od sebe koliko sam kadar, i od srca, ako me neko "voli" zbog toga, halalsum, ima Boga, svi ćemo sve naći pred sobom, prije ili kasnije, idemo dalje ... :oops: :mrgreen:
Post Reply