SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
drug_profi
Posts: 50622
Joined: 16/07/2012 16:00

#40876 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

a jebali su mi mater jutros, preko sat vremena na posao se vozio... sto je najgore petkom je u 9 kod nas brifing sa direktorom...
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#40877 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by liaar »

Ali kako kod nas uvijek počinju radovi bez ikakve najave.

- Hajmo sjutra ujutru presjeć' glavnu saobrajaćnicu kod muzeja, počet dizati šine za zamjenu ?

- Hajmo !

- Ali hajde da nikog ne obavijestimo od tome ?

- BRAVO, evo petoba na platu !!!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#40878 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

ja stvarno detaljno pratim vijesti i portale, iz više razloga. i stvarno ne znam da je ovo igdje pisalo prije jutros. eto ako je neko vidio neka me ispravi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50622
Joined: 16/07/2012 16:00

#40879 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Sinoć ja sa cukom izašao oko 23h, cujem negdje nešto bruse, režu, odzvanja između zgrada... kontam neka havarija bila negdje pa popravljaju, tipa vodovod, grijanje... što mi je logično da se radi u takve sitne sate, ali mi na pamet nije palo da su počeli raskopavati prugu i stanice nakon što su pustili da godinu dana stoje nezainteresovani...
elk
Posts: 2807
Joined: 14/08/2006 12:03

#40880 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by elk »

Ejubovic izlazi do svoje 31 godine. Stigne jos golmansku karijeru napraviti pleme svoje jebo. A sto se pruge tice :lol: :(
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#40881 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Trappist »

liaar wrote: 02/10/2020 10:15 Ali kako kod nas uvijek počinju radovi bez ikakve najave.

- Hajmo sjutra ujutru presjeć' glavnu saobrajaćnicu kod muzeja, počet dizati šine za zamjenu ?

- Hajmo !

- Ali hajde da nikog ne obavijestimo od tome ?

- BRAVO, evo petoba na platu !!!
A prespavali smo dva mjeseca kad tramvaji nisu radili i kad nigdje nikog na cesti nije bilo. I ne do Bog dragi da se glavna cesta rade po noci u trecoj smjeni, nego hajmo u 8 ujutru poceti
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#40882 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by liaar »

Upravo o tome pričam, nigdje ništa nije danima bilo. Barem ne po glavnim portalima.

A i tako ti to dođe kada za radove na tramvajskim šinama angažuju podobne firme iz Gradačca, koji su prije ovog tendera ko da gledam jednom vidjeli te šine, i to prešli autom preko njih.
User avatar
Logovan
Posts: 94425
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40883 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Trappist wrote: 02/10/2020 10:24 A prespavali smo dva mjeseca kad tramvaji nisu radili i kad nigdje nikog na cesti nije bilo. I ne do Bog dragi da se glavna cesta rade po noci u trecoj smjeni, nego hajmo u 8 ujutru poceti
Tramvaji kada nisu radili tada je korona harala oko tramvajskih pruga. Priđeš na metar, dva prugama i odmah te korona žik, žik i ti si gotov. Sreća pa se sada smirila. Slično je i za treću smjenu. Korona je najviše prisutna tokom noći, pa zato ne rade, logično.
Dimu1927
Posts: 4050
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#40884 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dimu1927 »

dorkcic wrote: 01/10/2020 17:58 Samo uvesti oduzimanje imovine, auta, stana, kompjutera, i sl. šta imaš ili kupiš od tad pa nadalje, pa da se ćeramo dok ne platiš.
Kako ces mu oduzeti nesto kad nema nista na sebi?

Kako ces dokazati da je kompjuter njegov ili bilo sta, sve se kupuje preko pika bez racuna.

Taj proces dokazivanja necije imovine bi trajao godinama.

S obzirom na nas sistem, zatvor je najbolji, al momentalno ono, cim te skinu odmah na izdrzavanje. Kao ono trijeznjenje do zore ako te zaustave pijanog..
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#40885 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by holowey »

Dimu1927 wrote: 02/10/2020 10:40
dorkcic wrote: 01/10/2020 17:58 Samo uvesti oduzimanje imovine, auta, stana, kompjutera, i sl. šta imaš ili kupiš od tad pa nadalje, pa da se ćeramo dok ne platiš.
Kako ces mu oduzeti nesto kad nema nista na sebi?

Kako ces dokazati da je kompjuter njegov ili bilo sta, sve se kupuje preko pika bez racuna.

Taj proces dokazivanja necije imovine bi trajao godinama.

S obzirom na nas sistem, zatvor je najbolji, al momentalno ono, cim te skinu odmah na izdrzavanje. Kao ono trijeznjenje do zore ako te zaustave pijanog..
kako oduzmu pistolj? i registrovani i neregistrovani... ili mislis da mu neregistrovani ne mogu oduzeti jer nije na njemu? onima koji nabesaju 20k neplacenih kazni oduzmes ono vozilo kojim upravlja u trenutku pocinjenog novog prekrsaja i nema povrata dok se ne naplate neplacene kazne, bez obzira na kome se vodi vozilo... ako nije na njemu, neka stvarni vlasnik privatnom tuzbom nadoknadjuje stetu... i nastavis sa oduzimanjima dok ne todju tobe...
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#40886 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by liaar »

ne miješaj babe i žabe živ bio. Pištolj je zakonom zabranjeno posjedovati bez dozvole, stoga je logično da se isti oduzme.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#40887 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Dimu1927 wrote: 02/10/2020 10:40
dorkcic wrote: 01/10/2020 17:58 Samo uvesti oduzimanje imovine, auta, stana, kompjutera, i sl. šta imaš ili kupiš od tad pa nadalje, pa da se ćeramo dok ne platiš.
Kako ces mu oduzeti nesto kad nema nista na sebi?

Kako ces dokazati da je kompjuter njegov ili bilo sta, sve se kupuje preko pika bez racuna.

Taj proces dokazivanja necije imovine bi trajao godinama.

S obzirom na nas sistem, zatvor je najbolji, al momentalno ono, cim te skinu odmah na izdrzavanje. Kao ono trijeznjenje do zore ako te zaustave pijanog..
Ne mora drzava nista dokazivati, npr kada je vozilo bilo oduzeto lik koji je prekrsio zakon bio je u njemu. Oduzme se vozilo, vlasnistvo dokazati u roku 10 dana, 11 dan presa. Imamo notare, razna osigurnaja i kuce koju registruju auta preko kojih se moze napraviti kupoprodajni ugovor, pa ima i fiskalni racun.....uvest red i na najvecu pijacu pik, to sto je preko pika ne bi trebalo opravdati sto nema ugovora ili racuna......imamo mi i zakone i sve samo uhljebi treba da rade svoj posao
Dimu1927
Posts: 4050
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#40888 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dimu1927 »

holowey wrote: 02/10/2020 10:53
kako oduzmu pistolj? i registrovani i neregistrovani... ili mislis da mu neregistrovani ne mogu oduzeti jer nije na njemu? onima koji nabesaju 20k neplacenih kazni oduzmes ono vozilo kojim upravlja u trenutku pocinjenog novog prekrsaja i nema povrata dok se ne naplate neplacene kazne, bez obzira na kome se vodi vozilo... ako nije na njemu, neka stvarni vlasnik privatnom tuzbom nadoknadjuje stetu... i nastavis sa oduzimanjima dok ne todju tobe...
Zato sto je za oruzje drugaciji zakon.

Pa ima registar kazni, mogu onda fino patrolu svakom od duznika na adresu i cekati cim sjedne u odmah ga zaustaviti oduzeti auto.

Navedi mi kad je zadnji put nesto od oduzete imovine zavrsilo pod presom ili prodato dalje ?
Dimu1927
Posts: 4050
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#40889 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dimu1927 »

mali_balon wrote: 02/10/2020 11:24 Ne mora drzava nista dokazivati, npr kada je vozilo bilo oduzeto lik koji je prekrsio zakon bio je u njemu. Oduzme se vozilo, vlasnistvo dokazati u roku 10 dana, 11 dan presa. Imamo notare, razna osigurnaja i kuce koju registruju auta preko kojih se moze napraviti kupoprodajni ugovor, pa ima i fiskalni racun.....uvest red i na najvecu pijacu pik, to sto je preko pika ne bi trebalo opravdati sto nema ugovora ili racuna......imamo mi i zakone i sve samo uhljebi treba da rade svoj posao
Pa oduzeli su tako kamaru auta i opet nisu namireni dugovi za kazne. Auta stoje na butmiru itd i propadaju godinama. Nijedan postupak ne zavrse ne prodaju auto i ne namire kazne.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#40890 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Dimu1927 wrote: 02/10/2020 11:40
mali_balon wrote: 02/10/2020 11:24 Ne mora drzava nista dokazivati, npr kada je vozilo bilo oduzeto lik koji je prekrsio zakon bio je u njemu. Oduzme se vozilo, vlasnistvo dokazati u roku 10 dana, 11 dan presa. Imamo notare, razna osigurnaja i kuce koju registruju auta preko kojih se moze napraviti kupoprodajni ugovor, pa ima i fiskalni racun.....uvest red i na najvecu pijacu pik, to sto je preko pika ne bi trebalo opravdati sto nema ugovora ili racuna......imamo mi i zakone i sve samo uhljebi treba da rade svoj posao
Pa oduzeli su tako kamaru auta i opet nisu namireni dugovi za kazne. Auta stoje na butmiru itd i propadaju godinama. Nijedan postupak ne zavrse ne prodaju auto i ne namire kazne.
Kako rekoh dovoljna je jedna izmjena zakona ako treba i uhljebi da rede svoj posao sve bi se to rijesilo......
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#40891 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

JThomas wrote: 02/10/2020 10:22 ja stvarno detaljno pratim vijesti i portale, iz više razloga. i stvarno ne znam da je ovo igdje pisalo prije jutros. eto ako je neko vidio neka me ispravi.
Pisali su dan prije
https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/599137 ... marindvoru
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#40892 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by holowey »

mali_balon wrote: 02/10/2020 11:49
Dimu1927 wrote: 02/10/2020 11:40
mali_balon wrote: 02/10/2020 11:24 Ne mora drzava nista dokazivati, npr kada je vozilo bilo oduzeto lik koji je prekrsio zakon bio je u njemu. Oduzme se vozilo, vlasnistvo dokazati u roku 10 dana, 11 dan presa. Imamo notare, razna osigurnaja i kuce koju registruju auta preko kojih se moze napraviti kupoprodajni ugovor, pa ima i fiskalni racun.....uvest red i na najvecu pijacu pik, to sto je preko pika ne bi trebalo opravdati sto nema ugovora ili racuna......imamo mi i zakone i sve samo uhljebi treba da rade svoj posao
Pa oduzeli su tako kamaru auta i opet nisu namireni dugovi za kazne. Auta stoje na butmiru itd i propadaju godinama. Nijedan postupak ne zavrse ne prodaju auto i ne namire kazne.
Kako rekoh dovoljna je jedna izmjena zakona ako treba i uhljebi da rede svoj posao sve bi se to rijesilo......
jedna izmjena zakona i sjesti na kosti "ponavljacima", oduzimati, hapsiti, zatvarati, itd. jednom se treba stati u kraj javasluku
Dimu1927
Posts: 4050
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#40893 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dimu1927 »

mali_balon wrote: 02/10/2020 11:49 Kako rekoh dovoljna je jedna izmjena zakona ako treba i uhljebi da rede svoj posao sve bi se to rijesilo......
Ehhh jedna izmjena... da je nama samo jedno desetak izmjena nekih zakona i bili bi prava drzava 😃

A opet dzaba sve kad se ni postojeci zakoni ne provode kako treba niti dovoljnom dinamikom
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#40894 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Dimu1927 wrote: 02/10/2020 12:20
mali_balon wrote: 02/10/2020 11:49 Kako rekoh dovoljna je jedna izmjena zakona ako treba i uhljebi da rede svoj posao sve bi se to rijesilo......
Ehhh jedna izmjena... da je nama samo jedno desetak izmjena nekih zakona i bili bi prava drzava 😃

A opet dzaba sve kad se ni postojeci zakoni ne provode kako treba niti dovoljnom dinamikom
Pa evo sad ce sansa u novembru pa jos jedna za 2 godine......nece nista samo.....i mi smo odgovorni za ovakvo stanje....svaka zrtva ide i nama na dusu.....moramo preuzeti odgovornost
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#40895 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

holowey wrote: 02/10/2020 12:05
mali_balon wrote: 02/10/2020 11:49
Dimu1927 wrote: 02/10/2020 11:40

Pa oduzeli su tako kamaru auta i opet nisu namireni dugovi za kazne. Auta stoje na butmiru itd i propadaju godinama. Nijedan postupak ne zavrse ne prodaju auto i ne namire kazne.
Samo dugoronco tucanje kamena moze pomoci

Kako rekoh dovoljna je jedna izmjena zakona ako treba i uhljebi da rede svoj posao sve bi se to rijesilo......
jedna izmjena zakona i sjesti na kosti "ponavljacima", oduzimati, hapsiti, zatvarati, itd. jednom se treba stati u kraj javasluku
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#40896 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by selma 83 »

vjeshalica wrote: 02/10/2020 08:43
redhat wrote: 02/10/2020 08:26
A ti znaš da to ima u LA jer se Vin Diesel trka po ulicama, izvor informacije gledala u filmu :)
Mislim ima logike čim su film snimili na tu temu
Selmonja je jos davne 2011 piskaro po temi kao autoinstruktor
Tako da nije tesko zakljuciti o kakvom profilu lika se radi,zato ako je ikada i ovaljao taj posao logicno je da s obzirom na kandidate danasnje nije imao koga pametnim stvarima nauciti jer ni sam ne zna za pamet
sram te bilo vješalico. ja ne znam za pamet, a nemaš pojma vala ništa o meni. Haj da se sretnemo. evo kad god hoćeš. pa malo vidi šta "instruktor ", "samo" zna. ja sam predratna genercija u Sarajevu, kad se sve što se desi u gradu prenosilo u raji, plus nešto se i u školi učilo. znači ko djete imaš razne uticaje. a u to vrijeme po Sarajevu kreće distribucija videokaseta naveliko. tako da se gledalo filmova i filmova i preuzimo se dosta taj stil života i manglupkuka, pa dobišmo odvažne momke koji u tenisicama izađoše da brane grad. možeš skontati šta hoću da kažem. a sad fino upali you tube i pogledaj šta radi raja u compton- los angeles. kako voze quadove, motore bilo šta. i rekao sam da ne ovi naši ne bi trebali praviti buku iza 12. možda nisi nikad gledala film Briljantin sa John Travoltom, kako se vozi...ok, film ovo-ono ali ima toga u Americi kolko hoćeš. A sram te bilo za ovo: "ne zna pamet". da ti znaš šta neko zna ne bi tako na neviđeno pljuvala. i kako je bilo mojim kandidatima sa mnom: bilo im je neobično, jer sam bio raja. Ono nenapuhano, nego polako, idemo svaki dan , pa biće to, nadoće, pa pokažeš kako-kome 30 puta kako u 3 stepen ubaciti, jer obično maše. da ti znaš kako sam ih učio došla bi i ti da se voziš...ok, ne može se svakom ugoditi. P.S. ja kolko čitam forum tebe Vješalico ne gotive baš nešto. ono ,kod tebe je šakom pa u ćelo.
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#40897 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by selma 83 »

a vješalico stvarno te sram bilo, čuj! ne zna za pamet. ja sam im takvu tehniku prenio da straha nemaju, da se spuste niz bilo koje brdo u Sarajevu, prestrojavanja, brza cesta, parkiranje,ulazu bilo koju veću rask., uske ulice dvosmjerne. , tipa Bistrik Franjevačka oko Pivare. prestrojavanje na glavnoj u gužvi prem Ilidži, Ne ono ko što kolege voze samo desnom trakom, nego maximalno realno, onako šta Sarajevo traži od šofera. A na Dobrinju kasnije. Za ovo tastaturom je jedan od poštenijih(ne pretenciozno o sebi ali haj...)...ili ono što kažu opravdaj novac. moji kandidati znaju maltene čitav grad na obuci. Samo primjer, ulica Sedrenik(znaš gdje je?), sam prolazio sa kandidatima, ne uvijek ali često. ili uz Kovače, pa kroz Vratnik, pa nazad niz Sedrenik, dole Breka. A opšte znanje nije mi strano. Šta popuješ kad nemaš ulazne informacije. I zna se ko je na vozačkoj obuci dobar,betoon instruktor. ja ih znam.
c0de
Posts: 473
Joined: 27/05/2009 11:28

#40898 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by c0de »

Mogli su prvo zavrsiti onu stanicu na otoci, pa onda zapocinjati nove radove, a ne da stoji skoro godinu dana blokirana ona traka za skretanje ulijevo, a radova nigdje...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24902
Joined: 08/09/2005 20:08

#40899 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

c0de wrote: 03/10/2020 09:16 Mogli su prvo zavrsiti onu stanicu na otoci, pa onda zapocinjati nove radove, a ne da stoji skoro godinu dana blokirana ona traka za skretanje ulijevo, a radova nigdje...
Pa zaboravili da nisu u projektu drenazu isplanirali, pa dok su to kroz papire provukli cekalo se. :skoljka:
BadBoy
Posts: 8093
Joined: 01/11/2005 21:55

#40900 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

A jest ga trigerovala vjeshalica...
Post Reply