SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94429
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#19301 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

trambusek88 wrote:Nešto pravo roknu na Dobrinji
I šta je roknulo?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19302 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

doso plin :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45509
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#19303 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

O'zone wrote:Određeni tužni događaji prođu neopaženi

http://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/355 ... -se-plinom
joj tuge jbt...
breuer wrote:
Chile17 wrote:
mk ultra wrote: kad majstori bojlere postavljaju... :(

ima ih pa podvaljuju da su licencirani Vaillant majstori, pogotovo svita iz TK...
Kakav bojler, dimnjak nije očišćen otkako se sazidao, neuslovno maksimalno.. tuga
ko će sad odgovarati zbog toga?
dok se robije ne krene ležati zbog ovih stvari, ovoga će biti koliko hoćeš... renta se na crno, jebe mu se što je neuslovno, ne živi on tu. što reče neko, ljudi od usta odvajali da dijete pošalju da se školuje, a ovo ih dočeka. i otrovala se. i eto.

zato kad se sudinicinom sinu otme telefon, nađe se u roku odmah.

mrš.
User avatar
Chile17
Posts: 385
Joined: 24/05/2013 22:43

#19304 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chile17 »

breuer wrote: ko će sad odgovarati zbog toga?
šta misliš? :lol: , ovaj smijeh nije što je smiješno, već žalosno.

@chmoljo je sve objasnio, što je najgore može se komotno reći "a znači ništa novo, još jedan dan u BiH"..
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#19305 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ing-ecc »

Raspaljotka kod higijenskog z :D golf i ford podijelishe danak zbog crvenog svijetla na semaforu
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#19306 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

ing-ecc wrote:Raspaljotka kod higijenskog z :D golf i ford podijelishe danak zbog crvenog svijetla na semaforu
Vidjoh iz daljine kad su na šlepu trpali neko tamno vozilo sa potpuno razbijenim prednjim dijelom
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#19307 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zipoo »

Chmoljo wrote:[que="O'zone"]Određeni tužni događaji prođu neopaženi

http://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/355 ... -se-plinom
joj tuge jbt...

[qute="breuer"]
Chile17 wrote:
mk ultra wrote: kad majstori bojlere postavljaju... :(

ima ih pa podvaljuju da su licencirani Vaillant majstori, pogotovo svita iz TK...
Kakav bojler, dimnjak nije očišćen otkako se sazidao, neuslovno maksimalno.. tuga
ko će sad odgovarati zbog toga?[/quote]

dok se robije ne krene ležati zbog ovih stvari, ovoga će biti koliko hoćeš... renta se na crno, jebe mu se što je neuslovno, ne živi on tu. što reče neko, ljudi od usta odvajali da dijete pošalju da se školuje, a ovo ih dočeka. i otrovala se. i eto.

zato kad se sudinicinom sinu otme telefon, nađe se u roku odmah.

mrš.[/quote]

Zar ne moze biti krivicno gonjen vlasnik kuce, ako roditelji pokrenu tuzbu ? Ustvari ima li ikakve osnove za pokretanje tuzbe ? :?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#19308 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Istraga koja se morala sprovesti morala je i ukazati ima li krivice ljudskog faktora...onda sve ide po automatizmu, ne trebaju nikakve privatne tužbe.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45509
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#19309 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

Da. Samo sto niko ne smije ruku u vatru staviti da i ako ima indicija na krivicu vlasnika, da ce tuzilac nesto i poduzeti bez pritiska roditelja.

Opet, ne mora znaciti ni da je postojala krivica vlasnika. Al pouceni cirkusom oko Memica i Sejfovica, tesko da mozemo vjerovati pravosudju i njihovoj savjesti.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#19310 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by seoBIH »

Rentao sam 5 stanova i ne sjecam se da je i jedan vlasnik odrzavao bojler. Sve sam to ja radio (citaj placao drugima). Ukoliko bi bio neki veci kvar, trosak bi snosio vlasnik stana, ali poenta je da sam ja uvijek inicirao servise, prijavljivao nepravilnosti i sl.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#19311 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dobar osjecaj »

seoBIH wrote:Rentao sam 5 stanova i ne sjecam se da je i jedan vlasnik odrzavao bojler. Sve sam to ja radio (citaj placao drugima). Ukoliko bi bio neki veci kvar, trosak bi snosio vlasnik stana, ali poenta je da sam ja uvijek inicirao servise, prijavljivao nepravilnosti i sl.
Svi troškovi održavanja bojlera, redovni servisi, zamjena ventila, svaki dolazak servisera u slučaju nekog problema su nešto što isključivo plaća vlasnik stana. Uzmeš račune, dostaviš vlasniku i umanjiš za taj iznos mjesečni najam koji plaćaš. Ti unajmljuješ stan u kojem se podrazumijeva bojler radi besprijekorno. Kupuješ stvari koje ti trošiš ali nisi dužan finansirati popravke i servisiranje bojlera.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#19312 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by holowey »

dobar osjecaj wrote:
seoBIH wrote:Rentao sam 5 stanova i ne sjecam se da je i jedan vlasnik odrzavao bojler. Sve sam to ja radio (citaj placao drugima). Ukoliko bi bio neki veci kvar, trosak bi snosio vlasnik stana, ali poenta je da sam ja uvijek inicirao servise, prijavljivao nepravilnosti i sl.
Svi troškovi održavanja bojlera, redovni servisi, zamjena ventila, svaki dolazak servisera u slučaju nekog problema su nešto što isključivo plaća vlasnik stana. Uzmeš račune, dostaviš vlasniku i umanjiš za taj iznos mjesečni najam koji plaćaš. Ti unajmljuješ stan u kojem se podrazumijeva bojler radi besprijekorno. Kupuješ stvari koje ti trošiš ali nisi dužan finansirati popravke i servisiranje bojlera.
lako je tudjim gloginje mlatiti...

gazda na crno izdaje, stanar na crno placa...ne platis kiriju, letis van, nema duskusije...ako imas srece pa imas pristojnog gazdu mozda i mozes dogovoriti neko prebijanje kirije, obicno gazdu ne interesuje tvoj problem i cekace sljedecu zrtvu...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#19313 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dobar osjecaj »

holowey wrote:lako je tudjim gloginje mlatiti...

gazda na crno izdaje, stanar na crno placa...ne platis kiriju, letis van, nema duskusije...ako imas srece pa imas pristojnog gazdu mozda i mozes dogovoriti neko prebijanje kirije, obicno gazdu ne interesuje tvoj problem i cekace sljedecu zrtvu...
Pišem iz ličnog iskustva...dakle imam iskustvo podstanarstva i znam šta se plaća a šta se ne plaća. Vlasnici stanova i kuća su dužni održavati ispravnim vlastite bojlere. Podstanar plaća stvari koje polomi ili pokvari. Plaćati troškove servisiranja tuđeg bojlera nije i ne može biti obaveza podstanara i na to ne trebaju pristajati.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#19314 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by seoBIH »

Tvoje iskustvo na 100 drugih. Nazalost tako je :) Kada predlozis gazdi da napravite ugovor, kaze da moze, ali na tvoj racun. Hajde ti se ubjedjuj sa gazdom da ti nisi "pokvario" uredjaj u stanu koji je on duzan da servisira. Mozda u uredjenoj drzavi, u BIH ne.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50453
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19316 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Bloo »

Odokativno procijenio da se može provući?
User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19317 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Bloo wrote:
Odokativno procijenio da se može provući?
ma ja :D i po gasu :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50453
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19318 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Bloo »

muha_sa wrote:
Bloo wrote:
Odokativno procijenio da se može provući?
ma ja :D i po gasu :lol:
naravno nadvoznjak nema oznaku visine :D
ovaj ko ja los u procjeni..mogu stat u ove farmerke..odokativno
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#19319 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mad_max_ba »

Bloo wrote:
muha_sa wrote:
Bloo wrote: Odokativno procijenio da se može provući?
ma ja :D i po gasu :lol:
naravno nadvoznjak nema oznaku visine :D
ovaj ko ja los u procjeni..mogu stat u ove farmerke..odokativno
bona bloo
eno nliki okrukli crveno bijeli znak za visinu.... kolko vidjeh stoji 3 1/2 na njemu.

ovaj zaboravio da je prazan i nije gume ispuhao :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19320 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

ovo je stoti debil koji se oglusio na znak,maloprije prodjoh ,stoji pored kamiona i zalosno gleda...policija dosla ,pisu kaznu...
i nije manje ostecenje, polomio je kompletan sanduk...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24904
Joined: 08/09/2005 20:08

#19321 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

Još može nekoliko metara prije podvožnjaka da skrene lijevo i izađe na brzu cestu, pa ide kud kod hoće bez belaja.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19322 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

mislis desno? lijevo moze u zeljeznicu skrenuti :lol:
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#19323 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hladan.preminger »

Prvi komentar:
UltrasNaBaterije

ovaj podvožnjak se udara više od Hane Hadžiavdagić-Tabaković :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24904
Joined: 08/09/2005 20:08

#19324 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

bitanga_sa_otesa wrote:mislis desno? lijevo moze u zeljeznicu skrenuti :lol:
Kada ideš iz Otesa prema Pejtonu, ima podvožnjak od brze ceste koji je normalne visine, i onda lijevo poslije tog podvožnjaka, a prije željezničkog podvožnjaka koji je katil prema kamionima, ima skretanje na brzu cestu. Priključak na brzu cestu je između dva podvožnjaka.

Ima greška što nema znaka upozorenja visine od strane Pejtona na cesti prema podvožnjaku. Jer stvarno nema potrebe da veliki kamioni rade tranzit kroz Pejton. Nije dovoljno očito znak samo na podvožnjaku. Treba i zabrana da se uopće ide tom cestom.
User avatar
xoklix
Posts: 2431
Joined: 16/01/2018 16:07

#19325 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by xoklix »

Zamisli se covjek jbg, a i ovaj znak se baš trudi da ga vidiš.
Obzirom na broj nesreca na ovom mostu neophodno je postaviti svjetlosni znak za visinu 3.1m ili kontrolu visine sto je mozda bolja i jeftinija opcija jer opet postoji sansa da znak neces vidjeti,a na kontroli visine lupiš od plasticnu precku koja visi na lancima pa ako ne vidiš nema šanse da ne čuješ.
Post Reply