SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

de ba ljudi crno jeste ali nije toliko
mislim da kad ljudi prodju kroz crveno i kad ih zaustave kolege kaznjavaju te nese kokosare

jasta ce se neki bitan lik javljati tom klosaru na mobitel...mozda im je obecao milju maraka ili sta...
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#27 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by GoodTaste »

pratim
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#28 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Moram se i ja upisat i na vol. 5 :D
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#29 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ranger »

novi trend u sarajevu je prolazak kroz crveno :roll:
svako jutro kad idem na posao i svaki dan kad se vracam s posla... bez obzira novije starije auto musko zensko... hladno i s namjerom...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#30 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

ranger wrote:novi trend u sarajevu je prolazak kroz crveno :roll:
svako jutro kad idem na posao i svaki dan kad se vracam s posla... bez obzira novije starije auto musko zensko... hladno i s namjerom...
A đe je policija? Saobraćajci? Ili je to izašlo iz mode, nema više u sistematizaciji, precijenjeno..?
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#31 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

to ja zovem arapizacijska indizacija balkanskog čovjeka
ordon u tijeku
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#32 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ranger »

julisiz es grant wrote:
ranger wrote:novi trend u sarajevu je prolazak kroz crveno :roll:
svako jutro kad idem na posao i svaki dan kad se vracam s posla... bez obzira novije starije auto musko zensko... hladno i s namjerom...
A đe je policija? Saobraćajci? Ili je to izašlo iz mode, nema više u sistematizaciji, precijenjeno..?
potraziti pod: burek, cevapi, ustipci s kajmakom, premier, betlive, sportplus, lutrija...
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#33 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Niemand »

Veci je trend prelazak na crveno pjesaka. Ne mogu se nacuditi da mati sa dvoje male djece hladno preko crvenog. I sutra kad dijete tako ko i ona sto ga je naucila izleti iz skole na ulicu ne gledajuci nista oko sebe.. pa stvarno. Zapital se ikad sta ga je naucila s tim.

Stojis fino na crvenom i dobijes hrpu prevrtanja ocima i odmjeravanja ko biva "sta to ti glumis".

Il cuvena-ma nema nista, hajmo. Jah. Sigurno sam da je isto pomislila i vecina onih sto je izginula tako na ulici-nema nista.

I sama sam pjesak al su pjesaci bezobrazni do bola.
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#34 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by The BEN10 »

Niemand wrote:Veci je trend prelazak na crveno pjesaka. Ne mogu se nacuditi da mati sa dvoje male djece hladno preko crvenog. I sutra kad dijete tako ko i ona sto ga je naucila izleti iz skole na ulicu ne gledajuci nista oko sebe.. pa stvarno. Zapital se ikad sta ga je naucila s tim.

Stojis fino na crvenom i dobijes hrpu prevrtanja ocima i odmjeravanja ko biva "sta to ti glumis".

Il cuvena-ma nema nista, hajmo. Jah. Sigurno sam da je isto pomislila i vecina onih sto je izginula tako na ulici-nema nista.

I sama sam pjesak al su pjesaci bezobrazni do bola.
Veliki potpis na ovo.
Neki dan vozim prema semaforu, meni zeleno. Kad naka materešina vodi dijete za ruku i pred mene, 20 metara prije pješačkog prelazi! Sviram tuki a ona ništa. I naravno, sutra će njenom djetetu bit normala isto to raditi. I ne samo, već će kvariti i ostalu djecu. Inače, tih primjera gdje roditelji prevode djecu na putu do škole na par desetina mjesta od pješačkih prelaza je koliko hoćeš.
Stvarno nama kao narodu fali pokoja daska u glavi...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#35 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Ja sam davno govorio da pješake treba globiti više nego vozače što se tiče prolazaka na crveno i mimo pješačkog prelaza bez obzira na godine i socijalni status jer nema šanse da nauče drugačije.

U prošlu Srijedu prelazi starija žena sa hodalicom iz smjera Bičakčića prema knjižari. Hej! Sa hodalicom....mislim :roll: zaustavila promet iz smjera Alipašine koji su skretali prema Marijin dvoru pa onda krenula i šestica sa stajališta i na kraju se upalilo zeleno i ovima koji dolaze iz pravca grada i svi stali i čekaju ženu da pređe a ona tek na sredini.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#36 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/dva-mjes ... /160404021

Dva mjeseca od smrti Dženana Memića: Porodica organizuje protestnu šetnju


Porodica Dženana Memića, mladića koji je preminuo 15. februara usljed teških povreda koje je zadobio na Velikoj aleji na Ilidži, 8. aprila ove godine organizirat će mirne proteste.


Ovim gestom žele iskazati nezadovoljstvo dosad učinjenim u slučaju Dženanove smrti.

Kako ističe Dženanov otac Muriz Memić, zbog dosadašnjeg nerada Tužilaštva KS-a u slučaju ubistva njegovog sina, tačno dva mjeseca poslije, porodica će organizirati mirne proteste.

"Svi koji žele učestvovati neka dođu u 9:30 sati na adresu Vrbanja 1 (ispred SCC-a), odakle će se mirnom šetnjom krenuti ka zgradi Tužilaštva KS-a. Molimo sve učesnike protesta da poštuju naš bol i gubitak, tako što će se pridržavati pravila održavanja javnog reda i mira. Cilj je da se Tužilaštvu i javnosti da na znanje, da od pravde i istine odustati nećemo te da ćemo istrajati u borbi da se svi odgovorni za prerani odlazak našeg Dženana s ovog svijeta, kazne", kazao je Muriz Memić.

Dodao je također da je protest prijavljen policiji.

Podsjećamo, istragu o smrti Dženana Memića otvorilo je Tužilaštvo Kantona Sarajevo 9. marta 2016. godine, a glavna tužiteljica Dalida Burzića angažirala je još jednog tužioca, osim Merisa Ćate. U ovom slučaju ispitana je i Dženanova djevojka Alisa Mutap.
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#37 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

ranger wrote:
julisiz es grant wrote:
ranger wrote:novi trend u sarajevu je prolazak kroz crveno :roll:
svako jutro kad idem na posao i svaki dan kad se vracam s posla... bez obzira novije starije auto musko zensko... hladno i s namjerom...
A đe je policija? Saobraćajci? Ili je to izašlo iz mode, nema više u sistematizaciji, precijenjeno..?
potraziti pod: burek, cevapi, ustipci s kajmakom, premier, betlive, sportplus, lutrija...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: mene uvijek ovo nasmije
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#38 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Niemand »

Ma gledajte samo da ne pokupite budalu i voziti sporije svugdje. Ne pomaze ni deranje ni psovanje iz auta ni nista. Naprosto se hladno sve izignorise i ni ne zastane na sekund, samo nastavi dalje po svom.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#39 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JanuaryJones »

Pratim.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#40 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by L u c i f e r »

Niemand wrote:Veci je trend prelazak na crveno pjesaka. Ne mogu se nacuditi da mati sa dvoje male djece hladno preko crvenog. I sutra kad dijete tako ko i ona sto ga je naucila izleti iz skole na ulicu ne gledajuci nista oko sebe.. pa stvarno. Zapital se ikad sta ga je naucila s tim.

Stojis fino na crvenom i dobijes hrpu prevrtanja ocima i odmjeravanja ko biva "sta to ti glumis".

Il cuvena-ma nema nista, hajmo. Jah. Sigurno sam da je isto pomislila i vecina onih sto je izginula tako na ulici-nema nista.

I sama sam pjesak al su pjesaci bezobrazni do bola.
neki dan kod euroherca

stojim ja, pješak, crveno

odoše njih pešest preko i ono gledaju me, ko ja vid budale :D
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#41 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Nepass »

julisiz es grant wrote:
ranger wrote:novi trend u sarajevu je prolazak kroz crveno :roll:
svako jutro kad idem na posao i svaki dan kad se vracam s posla... bez obzira novije starije auto musko zensko... hladno i s namjerom...
A đe je policija? Saobraćajci? Ili je to izašlo iz mode, nema više u sistematizaciji, precijenjeno..?
Pa raja i vidjela od policije :)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#42 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Šta kukate po policiji ba? Vidite kod komšija bruke
Hrvatska: Provalili u sjedište policije i ukrali 280.000 eura

Nepoznati počinitelji opljačkali su u nedjelju navečer Ured načelnika službe organiziranog kriminala, Željka Dolačkog, u zgradi MUP-a u Zagrebu.
Hrvatska: Provalili u sjedište policije i ukrali 280.000 eura
Informacije o provali potvrdila je i zagrebačka policija. Hrvatski mediji navode da je prema nezvaničnim informacijama, ukradeno 280.000 eura i dva kilograma zlata iz sefa.

Provalnici su navodno ušli u ured na drugom spratu preko vanjskih požarnih stepenica.

Još nije poznato jesu li uz novac i zlato ukradeni i povjerljivi dokumenti, navodi Jutarnji.hr.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#43 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

Sve dok prelazak na crveno za pjesaka bude 25 km a za vozaca 50 km saobracaj u ovom gradu ce biti divlji zapad, sve dok sud za prekrsaje bude glumio socijalnu ustanovu za korekcije tipa " plati sudske troskove i evo ti uslov godinu dana i obecaj da neces vise " saobracaj ce biti divlji zapad, ako je na periferiji R Srbije koja je btw 50 godina iza nas po standardu zivota kazna za pojas 150 km, ne znam sta je onda problem pa mi eksperimentisemo sa nekakvim zakonima tipa plati u roku od 8 dana 50%.Bio sam u Zenici i Tuzli nedavno i poprilicno sam se iznenadio koliko je kulturniji odnos u saobracaju nego u ovoj prciji od metropole, mislim da je vrijeme da se nekakav zakon o saobracaju napravi samo za Sandzaklije, Kosovare, Albance, Focake, Trnovljake i ovo malo carsijanera sto se krece ovim ulicama.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#44 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

O'zone wrote:.....
Cestitke na imenovanju :thumbup:

On topic: Sta ovo roknu?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#46 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

bitanga_sa_otesa wrote:Image
Ala ga je opravio alal mu vera
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#47 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Tercius wrote:Sve dok prelazak na crveno za pjesaka bude 25 km a za vozaca 50 km saobracaj u ovom gradu ce biti divlji zapad, sve dok sud za prekrsaje bude glumio socijalnu ustanovu za korekcije tipa " plati sudske troskove i evo ti uslov godinu dana i obecaj da neces vise " saobracaj ce biti divlji zapad, ako je na periferiji R Srbije koja je btw 50 godina iza nas po standardu zivota kazna za pojas 150 km, ne znam sta je onda problem pa mi eksperimentisemo sa nekakvim zakonima tipa plati u roku od 8 dana 50%.Bio sam u Zenici i Tuzli nedavno i poprilicno sam se iznenadio koliko je kulturniji odnos u saobracaju nego u ovoj prciji od metropole, mislim da je vrijeme da se nekakav zakon o saobracaju napravi samo za Sandzaklije, Kosovare, Albance, Focake, Trnovljake i ovo malo carsijanera sto se krece ovim ulicama.
Zakon treba da bude isti za sve a ne da se dijeli po mjestu porijekla. Normalan čovjek poštuje zakone države/grada u kojoj se nalazi pa bez obzira odakle je "potekao" a država/grad na čijem se terenu nalazi će se potruditi da zakon sprovede na taj način da ukoliko ga prekrši više nikad mu ne padne na pamet da to uradi.

Gdje se vraćamo na organe koji su nadležni za nadzor saobraćaja i njihovo selektivno pristupanje problematici po prijateljskoj, rodjackoj ili onoj liniji.

Mene nekad davno dok je bio tu kolega ti @crasy proglasi skoro pa krvnikom jer sam se zalagao da svi dobiju kaznu od 2 do 102 godine ukoliko prekrši zakon o saobraćaju. Po njegovim su Dede i Nene bile izuzete iz toga zato su i ginuli najviše na mjestima gdje se ne smije prelaziti ulica.

Zamolio bih te da se više ne potencira ovo odakle je ko "sljego" nego brate papak je papak.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17949
Joined: 29/03/2014 19:20

#48 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

kako su se ovi delegati uspjeli sudariti na autoputu :-?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#49 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Još jedan extra potez pravosudnih organa

http://www.klix.ba/vijesti/bih/advokat- ... /160404122
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#50 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ing-ecc »

bitanga_sa_otesa wrote:Image
Otkud ova 5-ica? Zar nije izumrla? Haman 4-orke vise srecem nego 5-ice. :-)
Post Reply