15.maj (da se ne zaboravi)

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#151

Post by Nenadv24 »

Kotromanic wrote:
gavrilo wrote:
Kotromanic wrote: Ne govorim o zavjeri, nego o mentalitetu i karakteru četnika. Glavna osobina im je laž i obmana. Nisam siguran, ali mislim da to ima veze sa guslarskom tradicijom, jer gusle su izrodile mitove, a mitovi propagandu, a propaganda ratove.
maloprije si rekao da su 90 % srba za tebe cetnici, sto znaci da je za tebe glavna osobina srba laz. ja ti lijepo predlazem da prestanes biti licemjeran i lijepo na glas izgovoris da si rasista i fasista.

ps. ne podrzajem vladu srbije a to sto finansiraju ravnogorsku proslavu je najveca glupost i sramota. ako ti to sta pomaze... sps je glasala protiv
Tačno, mislim otprilike 90% (od 10 Srba 9 su četnici), drugim riječima nisu svi (valjda znaš sabirati i oduzimati), ali nisam vidio mnogo Srba u životu koji su se ogradili ili ne daj Bože osudili ratne zločine Srba nad nesrbima i agresiju na BiH i RH. Četničku Vladu u srbiji su izabrali Srbi, a ne marsovci, a ta ista Vlada podržava zločin, slavi zločince i iz II sv. rata i one iz 90tih, kao heroje. SPC skriva zločince po manastirima, srpski mediji siju mržnju i propagandu: "o bacanju srpske nejači lavovima u Pionirskoj dolini i sl.".Koleketivna krivnja nad Srbima ostaje sve dok ga institucije vašeg naroda javno ne osude, a kako stvari stoje to se neće desiti ni za sto godina. Šta drugo zaključiti, kada Vlada jedne zemlje javno slavi na teferiču fašiste, a minimalno milion ljudi podržava ratnog zločinca Šešelja. Ipak nadam se da u tih 10 Srba postoji jedan normalan, jer bi u suprotnom to bilo katastrofalno po Balakan.
Hajde ti fino na Serbian caffe pa tamo kenjaj.
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#152

Post by Nenadv24 »

JBT wrote:E, takav si za BiH najkorisniji. :oops:
Šta mi se nije sviđalo tamo. Pa nije mi se sviđalo što niko nije razmišljao svojom glavom nego kako kaže gospodar Zlatko a ostali su samo klimali glavama.
Kotromanic
Posts: 258
Joined: 02/12/2004 19:10
Location: BiH

#153

Post by Kotromanic »

Nenadv24 wrote:
gavrilo wrote:
Kotromanic wrote: Ne govorim o zavjeri, nego o mentalitetu i karakteru četnika. Glavna osobina im je laž i obmana.[/b Nisam siguran, ali mislim da to ima veze sa guslarskom tradicijom, jer gusle su izrodile mitove, a mitovi propagandu, a propaganda ratove.


maloprije si rekao da su 90 % srba za tebe cetnici, sto znaci da je za tebe glavna osobina srba laz. ja ti lijepo predlazem da prestanes biti licemjeran i lijepo na glas izgovoris da si rasista i fasista.

ps. ne podrzajem vladu srbije a to sto finansiraju ravnogorsku proslavu je najveca glupost i sramota. ako ti to sta pomaze... sps je glasala protiv


Nemoj se fašistima tipa kotromanic pravdati. On je fašista u celofanu koji mrzi sve što počinje sa pridjevom srpski a kao i Srbiju...


Pa pošto su četnici antifašisti, a partizani su za četnike fašisti, meni je jako drago kada me četnik oslovi fašistom. Koje li ironije :lol:
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#154

Post by Nenadv24 »

Ja sam već rekao da nisam četnik niti ću ikada biti. Ako nekome treba da smeta onaj događaj na ravnoj gori to sam sigurno ja s obzirom da ću živjeti u toj zemlji i krivo mi je što od 5. oktobra nisu više napredovali kako na ekonomskom tako i na moralnom planu. To će se morati izmijeniti kad tad a nadam se što skorije da će se početi raditi ozbiljnije na tome. Jer ovako više ne može.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#155

Post by gavrilo »

Kotromanic wrote:
Nenadv24 wrote:
gavrilo wrote:

maloprije si rekao da su 90 % srba za tebe cetnici, sto znaci da je za tebe glavna osobina srba laz. ja ti lijepo predlazem da prestanes biti licemjeran i lijepo na glas izgovoris da si rasista i fasista.

ps. ne podrzajem vladu srbije a to sto finansiraju ravnogorsku proslavu je najveca glupost i sramota. ako ti to sta pomaze... sps je glasala protiv


Nemoj se fašistima tipa kotromanic pravdati. On je fašista u celofanu koji mrzi sve što počinje sa pridjevom srpski a kao i Srbiju...


Pa pošto su četnici antifašisti, a partizani su za četnike fašisti, meni je jako drago kada me četnik oslovi fašistom. Koje li ironije :lol:


ma ti si sigurno od sds-a placen...
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#156

Post by Nenadv24 »

To ti je ista bagra i karadžićeva i tuđmanova i izebegovićeva zaostavština partije na vlasti i njihovi sateliti.
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#157

Post by fukara_tz »

Gavrilo ne odgovori ti meni sta mislis da je bilo u Tuzli kad su se kamere ugasile :) jer kontam cim pricas onda vjerovatno nesto znas, sto ja mozda ne znam :roll:
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#158

Post by gavrilo »

fukara_tz wrote:Gavrilo ne odgovori ti meni sta mislis da je bilo u Tuzli kad su se kamere ugasile :) jer kontam cim pricas onda vjerovatno nesto znas, sto ja mozda ne znam :roll:
nisam bio tu i ne mogu nista tvrditi. ipak sam razgovarao sa osobom koja je tada radila u bolnici. bilo kako bilo, tuzlacima ruke sigurno nisu ciste. ne zaboravi samo da su 19to godisnja djeca zapaljena.
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#159

Post by fukara_tz »

gavrilo wrote:
fukara_tz wrote:Gavrilo ne odgovori ti meni sta mislis da je bilo u Tuzli kad su se kamere ugasile :) jer kontam cim pricas onda vjerovatno nesto znas, sto ja mozda ne znam :roll:
nisam bio tu i ne mogu nista tvrditi. ipak sam razgovarao sa osobom koja je tada radila u bolnici. bilo kako bilo, tuzlacima ruke sigurno nisu ciste. ne zaboravi samo da su 19to godisnja djeca zapaljena.
Ma naravno :) zivi bili pa vidjeli. Zanimaju me imena i godista poginulih. Znam da ih je 29 sahranjeno u Bijeljini, a ukupan broj poginulih je 34. Mada nikada nije zvanican spisak objavljen. Prema Srbima iz Bijeljine koji godinama sire lazi o Tuzli (to je onaj dio Srba koji je otisao iz Tuzle) tvrde da je bilo oko 400 poginulih. Stvarno mi nije jasno gdje su kosti tih vojnika sl :roll: . Mi nismo imali praxu da pravimo masovne grobnice, nego fino kulturno sahranili vojnike na pravoslavno groblje. Mislim ono olaksali smo poso ekipi iz Bijeljine koja ih je ekshumirala. Nisu morali traziti po brdima i sl ko npr u Srebrenici. Nismo krili kontas jer nemamo sta da krijemo za razliku znas vec....

P:S otidji na stranicu tuzlanske bolnice pa pogledaj spisak zaposlenih, imena doktora i sl ko sve radi na Gradini i sl.
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#160

Post by fukara_tz »

Ja zaboravih ti reci da su vojnici sahranjeni pod oznakom N.N jer se nisu znala imena.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#161

Post by gavrilo »

fukara_tz wrote:Ja zaboravih ti reci da su vojnici sahranjeni pod oznakom N.N jer se nisu znala imena.
izvini sto ti moram ovako pitanje postaviti... da li su oni zlocinci humaniji koji svoje neduzne zrtve ne bacaju u masovne grobnice nego ih sahranjuju pod oznakom N.N? da li to mjenja sliku zrtava u nedavno nadjenoj bratunackoj masovnoj grobnici?
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#162

Post by stickitout »

gavrilo wrote:
fukara_tz wrote:Ja zaboravih ti reci da su vojnici sahranjeni pod oznakom N.N jer se nisu znala imena.
izvini sto ti moram ovako pitanje postaviti... da li su oni zlocinci humaniji koji svoje neduzne zrtve ne bacaju u masovne grobnice nego ih sahranjuju pod oznakom N.N? da li to mjenja sliku zrtava u nedavno nadjenoj bratunackoj masovnoj grobnici?
bolan gavrilo......... :(
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#163

Post by fukara_tz »

gavrilo wrote:
fukara_tz wrote:Ja zaboravih ti reci da su vojnici sahranjeni pod oznakom N.N jer se nisu znala imena.
izvini sto ti moram ovako pitanje postaviti... da li su oni zlocinci humaniji koji svoje neduzne zrtve ne bacaju u masovne grobnice nego ih sahranjuju pod oznakom N.N? da li to mjenja sliku zrtava u nedavno nadjenoj bratunackoj masovnoj grobnici?

Nema potrebe da mi se izvinjavas. Reci slobodno sta mislis.

Kako bolan mozez to dvoje porediti. U Bratuncu se radi o civilima, majkama sa djecom, a u Tuzli se radi o agresorskim vojnicima. Sta su trebali da im rade da u toj situaciji kad je pitanje da li ce cetnik doci i zaklati te, trebali su da razmisljaju kako se koji vojnik zove, jos I DNK analizu da im urade, parastos da im sluze...Ma molim te gavrilo...

Vidis tu grobnicu u Bratuncu su nasli neki dan, kako su je nasli? jel to neko bio castan i rekao gdje se ona nalazi?

A mi smo, izvinjavam se gavrilo ljude koji su poceli da pucaju po civilima Tuzle sahranili pod oznakom N.N na groblju gdje se sahranjuju pravoslavci. Izvinjavam se zaista, bas smo opaki
Last edited by fukara_tz on 16/05/2005 02:19, edited 1 time in total.
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#164

Post by Šandor »

gavrilo wrote:
fukara_tz wrote:Ja zaboravih ti reci da su vojnici sahranjeni pod oznakom N.N jer se nisu znala imena.
izvini sto ti moram ovako pitanje postaviti... da li su oni zlocinci humaniji koji svoje neduzne zrtve ne bacaju u masovne grobnice nego ih sahranjuju pod oznakom N.N? da li to mjenja sliku zrtava u nedavno nadjenoj bratunackoj masovnoj grobnici?
E pa ako ne vidis razliku izmedju sahranjivanja poginulih u borbi (a bila je borba, iako obojica znamo da ti i mnogi drugi to nikada necete prihvatiti, zato je bilo kakva rasprava u startu suvisna, srpska mitologija ima prevelik uticaj na vecinu Srba) pod N.N. oznakom na groblju i ovoga u Bratuncu onda stvarno nemamo sta pricati.

U Tuzli tijela nisu prikrivana. A Srbi su masovne grobnice izmjestali u vise navrata 1995. i 1996. godine. Pokusavajuci prikriti najmonstruozniji zlocin u Evropi poslije drugog svjetskog rata. Jedan od najmonstruoznijih zlocina u svijetu.

Nemamo sta pricati. Sve je jasno.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#165

Post by gavrilo »

stickitout wrote:
gavrilo wrote:
fukara_tz wrote:Ja zaboravih ti reci da su vojnici sahranjeni pod oznakom N.N jer se nisu znala imena.
izvini sto ti moram ovako pitanje postaviti... da li su oni zlocinci humaniji koji svoje neduzne zrtve ne bacaju u masovne grobnice nego ih sahranjuju pod oznakom N.N? da li to mjenja sliku zrtava u nedavno nadjenoj bratunackoj masovnoj grobnici?
bolan gavrilo......... :(
zlocin ostaje zlocin...

... na nasim prostorima ih je nazalost bilo previse.

bratunac boli svakog normalnog covjeka... :(
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#166

Post by fukara_tz »

Ja sam zgrozen. Laku noc
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#167

Post by gavrilo »

fukara_tz wrote:
gavrilo wrote:
fukara_tz wrote:Ja zaboravih ti reci da su vojnici sahranjeni pod oznakom N.N jer se nisu znala imena.
izvini sto ti moram ovako pitanje postaviti... da li su oni zlocinci humaniji koji svoje neduzne zrtve ne bacaju u masovne grobnice nego ih sahranjuju pod oznakom N.N? da li to mjenja sliku zrtava u nedavno nadjenoj bratunackoj masovnoj grobnici?

Nema potrebe da mi se izvinjavas. Reci slobodno sta mislis.

Kako bolan mozez to dvoje porediti. U Bratuncu se radi o civilima, majkama sa djecom, a u Tuzli se radi o agresorskim vojnicima.
ne poredim i to dobro znas. zlocin u bratuncu najostrije optuzujem. htjeo sam da kazem i da su te neduzne zrtve sahranili pod oznakom N.N za mene bi ostali isti zlocinci.
AjvazDedo
Posts: 354
Joined: 29/08/2004 02:16

#168

Post by AjvazDedo »

gavrilo wrote:
fukara_tz wrote:Gavrilo ne odgovori ti meni sta mislis da je bilo u Tuzli kad su se kamere ugasile :) jer kontam cim pricas onda vjerovatno nesto znas, sto ja mozda ne znam :roll:
nisam bio tu i ne mogu nista tvrditi. ipak sam razgovarao sa osobom koja je tada radila u bolnici. bilo kako bilo, tuzlacima ruke sigurno nisu ciste. ne zaboravi samo da su 19to godisnja djeca zapaljena.
jadna "djeca" jedino sto nestima je da su ta "djeca" bila naoruzana do zuba i krenula u borbu protiv Tuzle i RBiH s ciljem da pocinu pokolj, etnicko ciscenje i genocid kao sto su rezervisti oprosti "djeca" pocinili u Visegradu, Zvorniku, Bijeljini, Brcko da samo njih spomenem.
Ta mjesta su sada puna masovnih grobnica i srusenih dzamija/crkvi.
I sad meni da bude zao sto nisu uspjeli istu stvaru u Tuzli?
:x :x :x :x Mrsh!!! :x :x :x :x
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#169

Post by Nenadv24 »

zločine u istočnoj bosni nisu činili sigurno rezervisti nego paravojska i vi to dobro znate ili možda ne. Zna se i za arkanovce i šešeljevce jedni operisali po bosni a drugi po hercegovini.
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#170

Post by Šandor »

JBT wrote:Bio si dugo u SDP-u, a u stvari nikad nisi bio u SDP-u. Ideoloski. Iz kojih razloga si pristupio istom, to samo koke nosilje mogu znati.
Bogmeubio ako i ti sam znas zasto si pristupio.
Ne bih zelio da izgleda kao da sve okrecem na SDP. Iako to tako cesto izgleda.

Samo zelim da istaknem jednu cinjenicu.

SDP je krcat ljudima koji razmisljaju kao Nenad. Cak i ljudi koji nisu iste nacionalnosti kao Nenad. Razlika je u nijansama.

Te stvari pocele su isplivavati na povrsinu kad je SDP pobijedio na izborima.

Na sva zvona se pricalo o tome kako su sve tri strane bile zlocinacke i kako su sve tri strane maltene stoprocentno bile na krivom putu.

Ne kazem da shodno tome treba glasati za SDA. Ja licno vise nikad necu glasati ni za jedne ni za druge.

Ali ta prica koju su pricali povukla ih je na dno.
Ocekivano. Vecina clanova SDP-a mora na update. Moraju shvatiti da je vrijeme u kojem smo rodjeni nepovratno proslo i da parole koje su se mogle cuti u vrijeme njihove vladavine nisu moglwe proci nekaznjeno od strane glasaca.

Necu pricati o cemu se u stvari radi.

Samo cu reci da Tomac u Hrvtskoj (predsjednik tamosnjeg SDP-a) podrzava skrivanje Gotovine.

Ne ocekujem da Zlatko & Co podrzavaju Musana Topalovica-Cacu :shock: ali halo Jozo....pljuvati po odbrani kao necem pogresnom....?.....kao da je 60% njihovih glasova bilo od Srba iz RS i Hrvata Herceg-Bosanaca?
To je ono sto ih je povuklo dole. Ti ljudi su se sada zabetonirali u SDP-u. Samo ih puskom mozes istjerati.
Dok su oni tu nema od SDP-a nista. Bit ce oni tu. Bit ce solidni. Ali nedovoljno. Sve dok je tako kako jeste.
Iskreno, meni je zao sto je tako kako jeste.
Prvenstveno zato sto to najbolje pokazuje koliko su Bosnjaci blesav narod.
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#171

Post by Nenadv24 »

Zaključak:Nema normalnih stranaka u BiH.

Neću ni ja više glasati. Prethodni izbori bili su mi posljednji.
AjvazDedo
Posts: 354
Joined: 29/08/2004 02:16

#172

Post by AjvazDedo »

Nenadv24 wrote:zločine u istočnoj bosni nisu činili sigurno rezervisti nego paravojska i vi to dobro znate ili možda ne. Zna se i za arkanovce i šešeljevce jedni operisali po bosni a drugi po hercegovini.

Joj izvini, ja zaboravio da je ono JNA stitila narod

:-) :-) :-) :-)
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#173

Post by Nenadv24 »

Šandor wrote:
JBT wrote:Bio si dugo u SDP-u, a u stvari nikad nisi bio u SDP-u. Ideoloski. Iz kojih razloga si pristupio istom, to samo koke nosilje mogu znati.
Bogmeubio ako i ti sam znas zasto si pristupio.
Ne bih zelio da izgleda kao da sve okrecem na SDP. Iako to tako cesto izgleda.

Samo zelim da istaknem jednu cinjenicu.

SDP je krcat ljudima koji razmisljaju kao Nenad. Cak i ljudi koji nisu iste nacionalnosti kao Nenad. Razlika je u nijansama.

Te stvari pocele su isplivavati na povrsinu kad je SDP pobijedio na izborima.

Na sva zvona se pricalo o tome kako su sve tri strane bile zlocinacke i kako su sve tri strane maltene stoprocentno bile na krivom putu.

Ne kazem da shodno tome treba glasati za SDA. Ja licno vise nikad necu glasati ni za jedne ni za druge.

Ali ta prica koju su pricali povukla ih je na dno.
Ocekivano. Vecina clanova SDP-a mora na update. Moraju shvatiti da je vrijeme u kojem smo rodjeni nepovratno proslo i da parole koje su se mogle cuti u vrijeme njihove vladavine nisu moglwe proci nekaznjeno od strane glasaca.

Necu pricati o cemu se u stvari radi.

Samo cu reci da Tomac u Hrvtskoj (predsjednik tamosnjeg SDP-a) podrzava skrivanje Gotovine.

Ne ocekujem da Zlatko & Co podrzavaju Musana Topalovica-Cacu :shock: ali halo Jozo....pljuvati po odbrani kao necem pogresnom....?.....kao da je 60% njihovih glasova bilo od Srba iz RS i Hrvata Herceg-Bosanaca?
To je ono sto ih je povuklo dole. Ti ljudi su se sada zabetonirali u SDP-u. Samo ih puskom mozes istjerati.
Dok su oni tu nema od SDP-a nista. Bit ce oni tu. Bit ce solidni. Ali nedovoljno. Sve dok je tako kako jeste.
Iskreno, meni je zao sto je tako kako jeste.
Prvenstveno zato sto to najbolje pokazuje koliko su Bosnjaci blesav narod.
Prvenstveno zato sto to najbolje pokazuje koliko su Bosnjaci blesav narod.

Neko od forumaša je spomenuo da su svi u BiH ista govna. Znači ipak je tačno.
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#174

Post by stickitout »

Nenadv24 wrote:zločine u istočnoj bosni nisu činili sigurno rezervisti nego paravojska i vi to dobro znate ili možda ne. Zna se i za arkanovce i šešeljevce jedni operisali po bosni a drugi po hercegovini.
Sta ovo treba da znaci??? Ja ovo ne kontam!!! Onako oni dosli i JNA nista na njihovo prisustvo nije ucinila, pa zar to nije isto kao da je JNA njihove "operacije" dozvolila?!
AjvazDedo
Posts: 354
Joined: 29/08/2004 02:16

#175

Post by AjvazDedo »

Summary

Atrocities were committed by all sides and against all sectors of the population in Bosnia-Herzegovina between 1992 and 1995. But the Serb strategy of gender-selective mass executions of non-combatant men was the most severe and systematic atrocity inflicted throughout. The war in Bosnia can thus be considered both a genocide against Bosnia's Muslim population, and a gendercide against Muslim men in particular.

....The inmates of these camps were overwhelmingly Muslim males (95 percent or more); many thousands died from torture, beatings, and summary executions....
Nadam se da znate engleski :roll:

http://www.gendercide.org/case_bosnia.html

Nadam se da se sada Srpski narod osjeca komotno i sigurno u
Republici Mrskoj, vidi se koliko su se patili da pobiju ostale narode da dodju do svog cilja... :x
Post Reply