Sebija All about

Post Reply
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#51 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

VjecitiStudent wrote:
kamen spoticanja wrote:Imperija uzvraca udarac :mrgreen:
smrdim/prve-pozitivne-promjen ... na-uslugu/
Naši novinari, otirač vlasti, bili i ostali.
I novinari moraju plaćati račune. A sa integritetom i poštenjem se ne zarađuje.
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#52 Re: Sebija All about

Post by bumerangss »

Danguba wrote::lol:

prije nego napunimo 10-tak stranica ona ce biti bivsa... :izet:
Ahaaaa malo sutra! Mandat joj je do 2018-te
palermo
Posts: 22373
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#53 Re: Sebija All about

Post by palermo »

Nego, oko ove zabrane rada u Bolnici i privatluka, ima li ikakve zakonske osnove za to. Da ne bude da se opet budu plaćale odštete otpuštenim ljekarima.

Inače, koliko god Seka bila moćna, protiv nekih stvari se sasvim sigurno neće moći izboriti. Nešto je veće čak i od nje same.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#54 Re: Sebija All about

Post by VjecitiStudent »

Hakiz wrote:
VjecitiStudent wrote:
kamen spoticanja wrote:Imperija uzvraca udarac :mrgreen:
smrdim/prve-pozitivne-promjen ... na-uslugu/
Naši novinari, otirač vlasti, bili i ostali.
I novinari moraju plaćati račune. A sa integritetom i poštenjem se ne zarađuje.
Što ne znači da ih otiračem ne trebamo zvati.
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#55 Re: Sebija All about

Post by bumerangss »

Dr. Kuca wrote:Navodno je rekla svim onim koji imaju privatne klinike da mogu napustiti. Vidjet cemo da li je istina.
Ako je to istina ja je podrzavam!

Dosta je bilo da nas doktori sto direktno sto indirektno upucuju u svoje privatne ordinacije, poliklinike...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#56 Re: Sebija All about

Post by JoseMujica »

palermo wrote:Nego, oko ove zabrane rada u Bolnici i privatluka, ima li ikakve zakonske osnove za to. Da ne bude da se opet budu plaćale odštete otpuštenim ljekarima.

Inače, koliko god Seka bila moćna, protiv nekih stvari se sasvim sigurno neće moći izboriti. Nešto je veće čak i od nje same.

od Seke je samo veča Don Neonkova ljubav sperma njojzi :lol:
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#57 Re: Sebija All about

Post by privremeni »

Hakiz wrote: Ma, stvar je osnovne pristojnosti prema glasačima da ne postavljaš ili ne potvrdiš člana rodbine na važnu poziciju kada si već sam na poziciji moći. Tu kvalifikacije igranju drugorazrednu ulogu.
U pravu si, ali kako propustiti jedinstvenu priliku za dobijanje vrhunskog strucnjaka. :skoljka:
A sta to beg ima pitati raju, bolje se navikavajte, ovo je tek pocetak.... :-)
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#58 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

VjecitiStudent wrote:
Što ne znači da ih otiračem ne trebamo zvati.
Ne treba od njih ništa očekivati. To je sve šta sam htio reći.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#59 Re: Sebija All about

Post by O'zone »

privremeni wrote:
The 51st State wrote:Navodno je zabranila farmaceutskim kucama bilo kakve kontakte sa menadzmentom bolnice osim zvanicnih tendera.
Milionske ustede u najavi ili kradje, kako ko voli da spekulise.
Farmaceutsku mafiju jos niko nije sredio.
Ipak mislim da se ona nece licno upustati u ono sto su radili njeni prethodnici, uostalom, zasto bi, pored miliona, prljala obraz nekom "sicom". Kad neki tender postane "zvanican", onda vec i ptice na grani znaju kome je namijenjen.
Sevap zabraniti onim farmaceutskim komercijalistima da vise gore na kliničkom....jbote ne možeš doći na red od njih....

Isto tako...privatluk ili bolnica pa biraj a ne u bolnici povlači muda po fotelji i ništa ne radi a onda prebaci pacijente sebi pa se ubija od posla. Bolnica mu odmor
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#60 Re: Sebija All about

Post by aurora313 »

mg wrote:Možda, ali samo možda Seka i nije loš izbor u konačnici.

Treba gore željezna ruka. Čelična lady da se onoj stoci konačno neko naj..e mamare uhljebljene i neradničke.

Ima u KCUS-u doktora koji zaslužuju samo pohvale, ali sveukupno stanje je katastrofa.

Ja bi Seki dao 100 dana...
Stoji. Neka se pokaže.

Ali imam problem sa njenom igrom oko izbora, njenih izjava, kao i izjave muža joj da nije loše imati dobre veze. To EU uživa da čuje od jednog člana Predsjedništva države, koja pretenduje na članstvo.

Nego, ima li neko ovdje iz porodilišta da nam prokomentariše današnji otkaz za Senku Mesihović Dinarević?
Last edited by aurora313 on 25/01/2016 15:24, edited 1 time in total.
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#61 Re: Sebija All about

Post by mg »

Hakiz wrote:
mg wrote:Možda, ali samo možda Seka i nije loš izbor u konačnici.

Treba gore željezna ruka. Čelična lady da se onoj stoci konačno neko naj..e mamare uhljebljene i neradničke.

Ima u KCUS-u doktora koji zaslužuju samo pohvale, ali sveukupno stanje je katastrofa.

Ja bi Seki dao 100 dana...
Ma, stvar je osnovne pristojnosti prema glasačima da ne postavljaš ili ne potvrdiš člana rodbine na važnu poziciju kada si već sam na poziciji moći. Tu kvalifikacije igranju drugorazrednu ulogu.
Iskreno, pogledaj na Avazu danas PolitiĆku analizu pod nazivomo "Ko provocira državni udar?" autora F. Vele i mnogo toga će se samo razjasniti.

Izbori su samo privid, jer izbora zapravo i nije bilo. Jer zapravo kad si glasao za SBB, glasao si za SDA, jer su to dva najača, najbolja Bošnjaka što je kurva od majke ikad rodila i nama dala..

Izbori su bili privid i kad je SDP pobijedio, jer je SDA odma uveo u vlast.

Dakle, postoje ONI i postojimo mi. Oni su u svakoj opciji na vlasti, mi smo u svakoj opciji donji.

Pristojnost prema glasačima ti na navedeno dođe kao prazna floskula.

Nama se jedino nadat da je Seka fakat monstrum kakav kažu da jeste. Jer nama treba funkcionalan KCUS. A to čija je žena? Pa navikni se na feudalizam, probudi iz sna demokratije i prihvati realnost.

Ciao.

:D :lol:
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#62 Re: Sebija All about

Post by bumerangss »

upsy_daisy wrote:
Dr. Kuca wrote:Navodno je rekla svim onim koji imaju privatne klinike da mogu napustiti. Vidjet cemo da li je istina.
bez daljnjeg da će se uvesti neki RED ali na postojeći javašluk lako je uvesti neki red da se pozna da se nešto dešava.
dakle, ne treba neki mozak za to, a iza nje stoji tim stručnjaka koji joj govore koje poteze da povlači, tako da.... i dalje sumnjam u njenu brilijatnost, bila i ostala mi nesimpatična .
Svi njeni predhodnici su imali sijaset savjetnika za ono za ovo... pa sto ne bi imala i ona!? Ako jedan ministar ima po 5 6 savjetnika onda treba imati i ona jer upravlja najvecom zdravstvenom ustanovom u BiH
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#63 Re: Sebija All about

Post by privremeni »

palermo wrote:Nego, oko ove zabrane rada u Bolnici i privatluka, ima li ikakve zakonske osnove za to. Da ne bude da se opet budu plaćale odštete otpuštenim ljekarima.

Inače, koliko god Seka bila moćna, protiv nekih stvari se sasvim sigurno neće moći izboriti. Nešto je veće čak i od nje same.
Koja ba zakonska osnova?? Sad ce Fadilj po skracenom postupku u proceduru pustiti, sve muzicke zelje ispuniti.
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#64 Re: Sebija All about

Post by tzipiripi »

sunceKOtepsija wrote:Image
Haj' bar znamo ko je Grospićka ali kog Bokir izigrava :roll: :lol:
palermo
Posts: 22373
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#65 Re: Sebija All about

Post by palermo »

privremeni wrote:
palermo wrote:Nego, oko ove zabrane rada u Bolnici i privatluka, ima li ikakve zakonske osnove za to. Da ne bude da se opet budu plaćale odštete otpuštenim ljekarima.

Inače, koliko god Seka bila moćna, protiv nekih stvari se sasvim sigurno neće moći izboriti. Nešto je veće čak i od nje same.
Koja ba zakonska osnova?? Sad ce Fadilj po skracenom postupku u proceduru pustiti, sve muzicke zelje ispuniti.
Skračenom, neskraćenom ali čak i Seka mora zakon poštovati. Prema tome, ako nema zakona, teško da ona može šta uraditi bez Fadila.

Nisu svi nepismeni pa da znaju samo galamiti preko foruma. Neki se znaju i zakonom koristiti
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#66 Re: Sebija All about

Post by privremeni »

O'zone wrote:
privremeni wrote:
The 51st State wrote:Navodno je zabranila farmaceutskim kucama bilo kakve kontakte sa menadzmentom bolnice osim zvanicnih tendera.
Milionske ustede u najavi ili kradje, kako ko voli da spekulise.
Farmaceutsku mafiju jos niko nije sredio.
Ipak mislim da se ona nece licno upustati u ono sto su radili njeni prethodnici, uostalom, zasto bi, pored miliona, prljala obraz nekom "sicom". Kad neki tender postane "zvanican", onda vec i ptice na grani znaju kome je namijenjen.
Sevap zabraniti onim farmaceutskim komercijalistima da vise gore na kliničkom....jbote ne možeš doći na red od njih....

Isto tako...privatluk ili bolnica pa biraj a ne u bolnici povlači muda po fotelji i ništa ne radi a onda prebaci pacijente sebi pa se ubija od posla. Bolnica mu odmor
Mi, kao pacijenti vidimo samo farmaceutske predstavnike, ali nije to to. Glavni dilovi se sklapaju sa vecim ribama i obavezno sa politickim strankama. Jedan od posljednjih primjera ti je vlasnik firme za medicinsku opremu, clan uzeg rukovodstva DF-a, koji je imao tal sa Gavrankapetanovicem (SDA) i Rusmirom (SDP), te goropadio po Klinickom. E, mora se priznati, prepao se Seke.
A odnos privatni-javni sektor u zdravstvu niko nije htio urediti na normalan nacin, znaci opet interesi i zna se ciji, sigurno ne pacijenata.
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#67 Re: Sebija All about

Post by The BEN10 »

bumerangss wrote:Svi njeni predhodnici su imali sijaset savjetnika za ono za ovo... pa sto ne bi imala i ona!? Ako jedan ministar ima po 5 6 savjetnika onda treba imati i ona jer upravlja najvecom zdravstvenom ustanovom u BiH
Ma jel bagro!? Malo li je mačku teleća glava!
Iz kojeg OO ih mislite dovesti, ko ima prednost!? I hoćel biti oni što su lijepili plakate (kao što to sabraća iz SDP-a uradiše), ili oni što su dijelili "pakete pomoći" heftu pred izbore?
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#68 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

mg wrote:
Hakiz wrote:
mg wrote:Možda, ali samo možda Seka i nije loš izbor u konačnici.

Treba gore željezna ruka. Čelična lady da se onoj stoci konačno neko naj..e mamare uhljebljene i neradničke.

Ima u KCUS-u doktora koji zaslužuju samo pohvale, ali sveukupno stanje je katastrofa.

Ja bi Seki dao 100 dana...
Ma, stvar je osnovne pristojnosti prema glasačima da ne postavljaš ili ne potvrdiš člana rodbine na važnu poziciju kada si već sam na poziciji moći. Tu kvalifikacije igranju drugorazrednu ulogu.
Iskreno, pogledaj na Avazu danas PolitiĆku analizu pod nazivomo "Ko provocira državni udar?" autora F. Vele i mnogo toga će se samo razjasniti.

Izbori su samo privid, jer izbora zapravo i nije bilo. Jer zapravo kad si glasao za SBB, glasao si za SDA, jer su to dva najača, najbolja Bošnjaka što je kurva od majke ikad rodila i nama dala..

Izbori su bili privid i kad je SDP pobijedio, jer je SDA odma uveo u vlast.

Dakle, postoje ONI i postojimo mi. Oni su u svakoj opciji na vlasti, mi smo u svakoj opciji donji.

Pristojnost prema glasačima ti na navedeno dođe kao prazna floskula.

Nama se jedino nadat da je Seka fakat monstrum kakav kažu da jeste. Jer nama treba funkcionalan KCUS. A to čija je žena? Pa navikni se na feudalizam, probudi iz sna demokratije i prihvati realnost.

Ciao.

:D :lol:
Znam ja to sve. Samo onako kažem.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#69 Re: Sebija All about

Post by Styling »

tzipiripi wrote:
sunceKOtepsija wrote:Image
Haj' bar znamo ko je Grospićka ali kog Bokir izigrava :roll: :lol:
Onog nekog kontrolora iz ministarstva sto Grospica stalno sa njim prijeti. :lol:
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#70 Re: Sebija All about

Post by privremeni »

palermo wrote:
privremeni wrote:
palermo wrote:Nego, oko ove zabrane rada u Bolnici i privatluka, ima li ikakve zakonske osnove za to. Da ne bude da se opet budu plaćale odštete otpuštenim ljekarima.

Inače, koliko god Seka bila moćna, protiv nekih stvari se sasvim sigurno neće moći izboriti. Nešto je veće čak i od nje same.
Koja ba zakonska osnova?? Sad ce Fadilj po skracenom postupku u proceduru pustiti, sve muzicke zelje ispuniti.
Skračenom, neskraćenom ali čak i Seka mora zakon poštovati. Prema tome, ako nema zakona, teško da ona može šta uraditi bez Fadila.

Nisu svi nepismeni pa da znaju samo galamiti preko foruma. Neki se znaju i zakonom koristiti
Pa ako je nekom vec dala otkaz, onda nam je vrla strucnjakinja nepismena. Ili su nepismeni novinari. U to necu ulaziti. Ali sad me zaintrigira, sta je to vece od pomenute gospodje (pada mi samo jedna stvar na pamet pa da priupitam)?
palermo
Posts: 22373
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#71 Re: Sebija All about

Post by palermo »

privremeni wrote:
Ali sad me zaintrigira, sta je to vece od pomenute gospodje (pada mi samo jedna stvar na pamet pa da priupitam)?
Pa eto sam si spomenuo, interesi farmaceutske industrije, politički interesi bilo lokalni ili inostrani, parcijalni ljekarski interesi.....hoću reći, ne treba se Seki davati moć koju nema.....ona je na nekoj razini svakako ima, i samo se nadati da će od nje nešto i napraviti.....ali revolucija, teško
User avatar
Goldenhand
Posts: 2507
Joined: 10/07/2013 05:30
Location: Casterly Rock

#72 Re: Sebija All about

Post by Goldenhand »

tzipiripi wrote:
sunceKOtepsija wrote:Image
Haj' bar znamo ko je Grospićka ali kog Bokir izigrava :roll: :lol:
Šemsu.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#73 Re: Sebija All about

Post by putokaz1 »

Ime starije Hanume Izetbegović nismo znali ali znamo da je raspolagala vrećama zlata
Kod Sebije sve je isto samo još i ime znamo...
sijedi
Posts: 255
Joined: 15/04/2007 19:49
Location: desna obala Miljacke

#74 Re: Sebija All about

Post by sijedi »

Prolazim pored bolnice Koševo, gotovo svaki dan, kada se vraćam kući poslije posla.U zadnje vrijeme velike su gužve iz pravca bolnice prema tunelu, kojih prije nije bilo.Čak i oko bolnice i na bolničkom parkingu.LJudi radili puno radno vrijeme.Inače ja radim do 16 sati, a izgleda počeli i oni.
Nisam fan Sekin, ali i ovo je promjena...
Moenx
Posts: 1660
Joined: 26/06/2013 10:36

#75 Re: Sebija All about

Post by Moenx »

Ma ne znam ja mislim da su cak neki iz krugova bliskih ALiji (mladi muslimani ovo ono) bili protiv Sebije ko biva previse je moderna
Post Reply