"Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#1676 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by sahara1428 »

kritichar wrote:
SkyLimit wrote:Golos, to onaj za ciju je "skolu Kur'ana" u Mostaru Islamska Zajednica trazila hitno zatvaranje? S obzirom da nisi licemjeran, ti si podrzao i taj stav Islamske Zajednice, zar ne?
slab pokusaj diskreditacije
Dok ne bude odricanja od Muhammed ibn Abdulwehhaba i njegove "dawe" sve je to "trojanski konj", toplo-hladno ovisno o situaciji, jedan dan reis valja, drugi ne valja al se "akida i menhedz" šire :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1677 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Smrcak15 »

sahara1428 wrote:
kritichar wrote:
SkyLimit wrote:Golos, to onaj za ciju je "skolu Kur'ana" u Mostaru Islamska Zajednica trazila hitno zatvaranje? S obzirom da nisi licemjeran, ti si podrzao i taj stav Islamske Zajednice, zar ne?
slab pokusaj diskreditacije
Dok ne bude odricanja od Muhammed ibn Abdulwehhaba i njegove "dawe" sve je to "trojanski konj", toplo-hladno ovisno o situaciji, jedan dan reis valja, drugi ne valja al se "akida i menhedz" šire :D
Malo koga od tih selefija boli briga za tim abdulwehabom , uopste nije toliko bitan za njih kako ga vi neselefije predstavljate i gura te im ga ko da je svetac a ne obican reformator.
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#1678 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by rika »

aurora313 wrote:
Smrcak15 wrote:
SkyLimit wrote:Zlo ima mnogo oblika, ne predstavlja se svako u tmurnom i namrgodjenom. Cim Pezic pocne "Kako Sije mogu biti muslimani a..." meni je sve jasno.
pa kako mogu kad pljuju po islamu na svakom koraku, to nezna onaj koji neprati sta njihovi sejhovi govore i pisu.

Prvi ti objasni kako mogu oni vjerovati da je Kur'an iskrivljen, da njihovi imami imaju bozanske osobine i moci, pljuju po zeni poslanika i onima koji su prenijeli islam, vjeruje u nekakve magicne cokolade koje mogu da izlijece od svih bolesti, vjeruju u letece dzamije, vjeruju da je Alija,dlakava zivotinja koja ce izaci kao predznak sudnjeg dana , znaci jednog mrtvog ashaba oni ozive u zivotinju, mislim stvarno sta je ovo, kakva je to ideologija i budalastine,...
Smrčak, ponovo pročitaj boldirano. Zar se ovdje ne prepoznaješ? Zar ne vidiš da ti slično pričaš i da i ti živiš u svijetu tvojih vjerskih shvatanja putem hadisa i koječega, kao što na svoj način žive i šije? Kada se samo sjetim kako si mi zorno tumačio sa kakvom je živinom Muhamed odjahao u nebo (a ja budala mislio da je to konj). Tada sam i ja, kao ti sada, prevrtao očima.

Uostalom, dobro razmisli pa nam reci od kuda TI znaš da oni griješe? To jedino možeš iznijeti na bazi vlastitih aršina. Jer inače, nemaš s čim da porediš njihovo i tvoje. A ako to nisu tvoji vlastiti aršini, nije valjda da stvari bolje poznaješ od njihovih šejha i ajatola?

I ujedno, zar ti stvarno misliš da se u religioznim materijalima kojima se danas služiš nije ništa mijenjalo od 650 godine?

Inače mi ovo tvoje dođe kao kada hrišćani počnu da se nad•ebavaju ko je stvaran i iskren slijedbenik Isusa: katolici, pravoslavci, presbiterijanci, adventisti... Zna li se ko?
Smrcak a i mislim da ce i ostale vjerovatno zanimati,samo da navedem kako se "daleko"
moze dogurati (cak i ako se u islam uslo "davne" '94 :roll: ) kada se vlastito misljenje uzme kao sudac i jedino ispravno..

Nedavno mi u posjetu dosao jedan dobar prijatelj koji je, po nekoj opstoj definiciji "selefija".. Brada malo duza od moje, klanja manje sunneta nego ja,ali od dunjaluckih problema nismo postedjeni ni ja ni on.
Uglavnom covjek zivi vani u Skandinaviji i posto na Zapadu nema "paradzemata" nego je sloboda i demokratija,on i "braca" imaju svoj dzemat..
I nedavno mi prica kako otprilike izgleda svakodnevnica u tom dzematu:
Od njih 30tak, oko 25 je vec dugo godina na socijalnoj pomoci,koja je za porodicu sa 2-3 djece u kojoj niko ne radi, veca nego plata direktora Telekoma BiH...
Znaci fino se ustane,klanja sabah,pa malo u berzah do podne,onda malo rucak..onda se provrte malo po kuci,pogledaju neko najnovije predavanje koje ih dalje "nadahne i inspirise" i onda fino na aksam u dzemat...Tu se onda krenu rjesavati "teska" i "duboka" pitanja.
I tom prijatelju,prica mi,je pukao film,kada se pocelo "vjecati" o tome da li je Zemlja ravna ploca ili ne,jer je neko,po SVOM LICNOM MISLJENJU i
NAHODJENJU, a vjerovatno je procitao negdje u nekog od "Da'ija" (koji vjerovatno nije nikad uzeo metlu u lopatu u zivotu a kucne poslove mu rade sluskinje iz Bangladesa dok se mudrozof bavi vaznijim pitanjima) kako u tom i tom ajetu pise to i to,pa eto "ko zna arapski" zakljucice da je Zemlja ravna ploca..
I tako oni vjecaju,citiraju ovog sejha,onog sejha,ovaj rekao ovo,ovaj ono,dok ih ovaj prijatelj,nije jednom pitao:
"Vidite li Mjesec?Je li on okrugao?"
Oni odgovorise da jeste..
"A Sunce?"..
Pa i ono je okruglo.
"Pa Bog vam pamet dao, zar nije onda LOGICNO da je i Zemlja okrugla?"..
Odgovor na to je bio kako taj moj prijatelj mora dobro da razmisli o svom imanu,jer vise vjeruje nauci nego Allahovoj Knjizi.. :run
I tako oni i dan danas vjecaju,sude o drugima,glade svoje brade,zakljucuju kako se "treba prvo obracunati sa si'jama a onda ce sve dalje biti lahko" a
svaki mjesec na racun legne 2000+2500€ socijalne pomoci,a oni u medjuvremenu, sa "sestrama" radeci "hajirli" posao,naprave jos koje dijete,buduceg mudzahida a mozhda i daiju,a usput se poveca i socijalna pomoc.Kako god da okrenes "win-win" situacija
I kada ih covjek upita,je li halal jesti socijalnu pomoc,nista ne raditi niti traziti posao,odogovor je "sve kjafirsko je halal".
Poenta price "Prvo sveCka socijala pa onda obracun sa sijama"..
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#1679 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by rika »

SkyLimit wrote:Eto, ti si klasican primjer nekog kome je neko od "Sejhova" i "Daija" isprao mozak i tu nema pomoci ni povratka nazad. Mozda da se osnuju komune za skidanje sa te ideologije, nesto kao za narkomane :?
O ovoj vrsti bolesti je pisao i sam Imam Ghazali i ako se dobro sjecam,po njemu najbolji lijek za unistavanje ove vrste nefsanskih fikcija je teski fizicki rad...
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#1680 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by kritichar »

sahara1428 wrote:
Dok ne bude odricanja od Muhammed ibn Abdulwehhaba i njegove "dawe" sve je to "trojanski konj", toplo-hladno ovisno o situaciji, jedan dan reis valja, drugi ne valja al se "akida i menhedz" šire :D
Sta ti znas o Abdulwehabu, od koga si ucio i iz kojih izvora?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1681 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Smrcak15 »

rika wrote:Smrcak a i mislim da ce i ostale vjerovatno zanimati,samo da navedem kako se "daleko"
moze dogurati (cak i ako se u islam uslo "davne" '94 :roll: ) kada se vlastito misljenje uzme kao sudac i jedino ispravno..

Nedavno mi u posjetu dosao jedan dobar prijatelj koji je, po nekoj opstoj definiciji "selefija".. Brada malo duza od moje, klanja manje sunneta nego ja,ali od dunjaluckih problema nismo postedjeni ni ja ni on.
Uglavnom covjek zivi vani u Skandinaviji i posto na Zapadu nema "paradzemata" nego je sloboda i demokratija,on i "braca" imaju svoj dzemat..
I nedavno mi prica kako otprilike izgleda svakodnevnica u tom dzematu:
Od njih 30tak, oko 25 je vec dugo godina na socijalnoj pomoci,koja je za porodicu sa 2-3 djece u kojoj niko ne radi, veca nego plata direktora Telekoma BiH...
Znaci fino se ustane,klanja sabah,pa malo u berzah do podne,onda malo rucak..onda se provrte malo po kuci,pogledaju neko najnovije predavanje koje ih dalje "nadahne i inspirise" i onda fino na aksam u dzemat...Tu se onda krenu rjesavati "teska" i "duboka" pitanja.
I tom prijatelju,prica mi,je pukao film,kada se pocelo "vjecati" o tome da li je Zemlja ravna ploca ili ne,jer je neko,po SVOM LICNOM MISLJENJU i
NAHODJENJU, a vjerovatno je procitao negdje u nekog od "Da'ija" (koji vjerovatno nije nikad uzeo metlu u lopatu u zivotu a kucne poslove mu rade sluskinje iz Bangladesa dok se mudrozof bavi vaznijim pitanjima) kako u tom i tom ajetu pise to i to,pa eto "ko zna arapski" zakljucice da je Zemlja ravna ploca..
I tako oni vjecaju,citiraju ovog sejha,onog sejha,ovaj rekao ovo,ovaj ono,dok ih ovaj prijatelj,nije jednom pitao:
"Vidite li Mjesec?Je li on okrugao?"
Oni odgovorise da jeste..
"A Sunce?"..
Pa i ono je okruglo.
"Pa Bog vam pamet dao, zar nije onda LOGICNO da je i Zemlja okrugla?"..
Odgovor na to je bio kako taj moj prijatelj mora dobro da razmisli o svom imanu,jer vise vjeruje nauci nego Allahovoj Knjizi.. :run
I tako oni i dan danas vjecaju,sude o drugima,glade svoje brade,zakljucuju kako se "treba prvo obracunati sa si'jama a onda ce sve dalje biti lahko" a
svaki mjesec na racun legne 2000+2500€ socijalne pomoci,a oni u medjuvremenu, sa "sestrama" radeci "hajirli" posao,naprave jos koje dijete,buduceg mudzahida a mozhda i daiju,a usput se poveca i socijalna pomoc.Kako god da okrenes "win-win" situacija
I kada ih covjek upita,je li halal jesti socijalnu pomoc,nista ne raditi niti traziti posao,odogovor je "sve kjafirsko je halal".
Poenta price "Prvo sveCka socijala pa onda obracun sa sijama"..
Uuuuh i ja sam alergican na takve, nigdje u Kuranu se ne govori da je ravna ploca cak sta vise kaze se da je okrugla ali samo kad citas u orginalu kurana mozes to da vidis jer rijec koja je koriste yukawr znaci zaokruzivanje oko loptastog objekta, kao turban oko glave. Takvi vise stete islamu sa svojim glupim tumacenjima nego sto donose rasvjetljenju ajeta da ih covjek razumije.

A taj tvoj prijatelj je mala mala manjina jer nasi ljudi u svedskoj vecinom svi rade , znam od selefija pa do ostalih svi rade. Cak sta vise bosanci su jedina stranacka grupa koje svedi uzimaju uzoran primjer adaptacije i integracije u svedsko drustvo i jedina su grupa koja vise studira procentualno od sveda. Nasi ljudi su ministri, glavni u partijama , firmama, cak imam jednog naseg dzematliju koji radi kao novinar za svedske novine aftonbladet. Na primjer vecina mojih prijatelja su zavrsili faukultete rade po siemensu, saabu, i ostalim firmama gdje rade na konstrukcijama za svedske ratne avione pa do konstrrukcijama za turbine.

A oni sad koji su na socijalama su vecinom bolesni i starije osobe.tako nemoj ti meni suplje price ako taj tvoj drug je neradnik pa hoce da narodu da palamudi o nekakvim ravnim plocama to je njegov problem.

A svako onaj ko pokusaje da ubaci nekakve ravne ploce u Kur'an takve treba zakljucati u kucu i baciti kljuc na dnu okeana :lol: bas sam pravo alerigan na takve, koji blage veze o zivotu nemaju a htjeli bi da tumace Kur'an :-) takve stvari me bas pravo uzrujaju :evil:
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#1682 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by aurora313 »

Smrcak15 wrote:
Uostalom, dobro razmisli pa nam reci od kuda TI znaš da oni griješe?
znam jer kad se tako nesto tvrdi to je grijesenje po automatizmu, jer Allah kaze da se obavezao na cuvanje Kurana od iskrivljenja, a oni tvrdi ne, Allah laze a mi smo upravu. zar to nije grijeh??? zar nije grijeh utjerivati Boga u laz kad bi samo gledali sa logicne strane??
Veliš, Alah se 'obavezao' na čuvanje Kurana. Jesi li stvarno pri sebi? Šta tu i kome Alah treba da se 'obaveže'? Kao, dužan je nešto tebi, umetu...?

Ako ga je već Alah diktirao, kako da se obaveže da neće doći do kojekakvih 'iskrivljenja' od pojedinaca?

Počinješ da me plašiš.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#1683 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by sahara1428 »

kritichar wrote:
sahara1428 wrote:
Dok ne bude odricanja od Muhammed ibn Abdulwehhaba i njegove "dawe" sve je to "trojanski konj", toplo-hladno ovisno o situaciji, jedan dan reis valja, drugi ne valja al se "akida i menhedz" šire :D
Sta ti znas o Abdulwehabu, od koga si ucio i iz kojih izvora?
Dovoljno, od njegovih "ljudi" od njegovih "izvora" :D

Evo ponavljam po koji put, od njegovog ličnog istoričara, biografa, savremenika, vidimo šta je preteča ISIL-a :shock:
Osman ibn Mensur vladar Ujejne (grad u S.Arabiji) je mušrik i kafir. Kada su muslimani to shvatili složili su se da ga ubiju nakon džuma namaza. MI smo ga ubili na mjestu gdje je klanjao u MESDZIDU 1163. godine. (Ibn Gannam, ISTORIJA NEDŽDA-"vehabijski" istoričar)
Sreća pa nisu imali eksploziv... :run:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1684 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Gojeni H »

Smrcak15 wrote:
sahara1428 wrote:
Dok ne bude odricanja od Muhammed ibn Abdulwehhaba i njegove "dawe" sve je to "trojanski konj", toplo-hladno ovisno o situaciji, jedan dan reis valja, drugi ne valja al se "akida i menhedz" šire :D
Malo koga od tih selefija boli briga za tim abdulwehabom , uopste nije toliko bitan za njih kako ga vi neselefije predstavljate i gura te im ga ko da je svetac a ne obican reformator.
Ali je izuzetno bitno da se objasni ljudima da vehabijska ideologija ne moze postojati ni na nivou folklora bez simbioze sa dinastijom Saud i obratno.
Pocevsi od ovoga, moze se shvatiti zastoo je vehabizam poguban za muslimane ... i zdravu svijest.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1685 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Gojeni H »

rika wrote: ...
I kada ih covjek upita,je li halal jesti socijalnu pomoc,nista ne raditi niti traziti posao,odogovor je "sve kjafirsko je halal".
Poenta price "Prvo sveCka socijala pa onda obracun sa sijama"..
Uzimanje socijale je podrivanje i slabljenje kjafirske drzave ... isto kao sto je dilanje droge po francuskim i belgijskim getoima podrivanje kjafirske drustvene zajednice ... isto kao sto je organizaovano silovanje djevojaka u Australiji ugodno djelo i kazna moralno devijantnim kjafirskim zenama. :oops:
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#1686 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by sahara1428 »

Gojeni H wrote:
rika wrote: ...
I kada ih covjek upita,je li halal jesti socijalnu pomoc,nista ne raditi niti traziti posao,odogovor je "sve kjafirsko je halal".
Poenta price "Prvo sveCka socijala pa onda obracun sa sijama"..
Uzimanje socijale je podrivanje i slabljenje kjafirske drzave ... isto kao sto je dilanje droge po francuskim i belgijskim getoima podrivanje kjafirske drustvene zajednice ... isto kao sto je organizaovano silovanje djevojaka u Australiji ugodno djelo i kazna moralno devijantnim kjafirskim zenama. :oops:
Ionako su džehenemsko gorivo :-) :-D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1687 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Gojeni H »

sahara1428 wrote:
Gojeni H wrote:
rika wrote: ...
I kada ih covjek upita,je li halal jesti socijalnu pomoc,nista ne raditi niti traziti posao,odogovor je "sve kjafirsko je halal".
Poenta price "Prvo sveCka socijala pa onda obracun sa sijama"..
Uzimanje socijale je podrivanje i slabljenje kjafirske drzave ... isto kao sto je dilanje droge po francuskim i belgijskim getoima podrivanje kjafirske drustvene zajednice ... isto kao sto je organizaovano silovanje djevojaka u Australiji ugodno djelo i kazna moralno devijantnim kjafirskim zenama. :oops:
Ionako su džehenemsko gorivo :-) :-D
Naravno. Kradja od kjafira nije kradja. Kradja od drzave, a pogotovo kjafirske, nije kradja vec halal djelo.
Dilanjem droge se truju kjafiri. :oops:
Zivjeti od svog rada nije potvrdjeno.

Zasto kretati od ljudskog postanka i cinjenice da nas je Stvoritelj stvorio od jednog covjeka i jedne zene?
Zasto se prisjecati ajeta koji govori o odgovornosti za ubistvo nevinog covjeka?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1688 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Smrcak15 »

aurora313 wrote:
Smrcak15 wrote:
Uostalom, dobro razmisli pa nam reci od kuda TI znaš da oni griješe?
znam jer kad se tako nesto tvrdi to je grijesenje po automatizmu, jer Allah kaze da se obavezao na cuvanje Kurana od iskrivljenja, a oni tvrdi ne, Allah laze a mi smo upravu. zar to nije grijeh??? zar nije grijeh utjerivati Boga u laz kad bi samo gledali sa logicne strane??
Veliš, Alah se 'obavezao' na čuvanje Kurana. Jesi li stvarno pri sebi? Šta tu i kome Alah treba da se 'obaveže'? Kao, dužan je nešto tebi, umetu...?

Ako ga je već Alah diktirao, kako da se obaveže da neće doći do kojekakvih 'iskrivljenja' od pojedinaca?

Počinješ da me plašiš.
Allah je obecao da ce cuvati Kur'an, i to je uradio zato sto je dao prijasnje knjige na cuvanje ljudima pa su ih izmijenjali i iskrivili, pa da se nebi desila ista stvar sa Kur'anom zato je i obecao, jer ako bi Kur'an bi iskrivljen, to znaci nebi imali neiskrivljenu vjeru od Boga a sa tim bi se mogli pravdati da nas ne kazni na sudnjem danu, to bi onda validno pravdanje bilo, pa da ti nemas opravdanje kad stanes pred njeg na sudnjem danu , neko ce i tebi i meni suditi po pravdi.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1689 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Smrcak15 »

Gojeni H wrote:
Smrcak15 wrote:
sahara1428 wrote:
Dok ne bude odricanja od Muhammed ibn Abdulwehhaba i njegove "dawe" sve je to "trojanski konj", toplo-hladno ovisno o situaciji, jedan dan reis valja, drugi ne valja al se "akida i menhedz" šire :D
Malo koga od tih selefija boli briga za tim abdulwehabom , uopste nije toliko bitan za njih kako ga vi neselefije predstavljate i gura te im ga ko da je svetac a ne obican reformator.
Ali je izuzetno bitno da se objasni ljudima da vehabijska ideologija ne moze postojati ni na nivou folklora bez simbioze sa dinastijom Saud i obratno.
Pocevsi od ovoga, moze se shvatiti zastoo je vehabizam poguban za muslimane ... i zdravu svijest.
mlataras gluposti, druzi se malo sa tim ljudima, pa ces vidjeti da ih neinteresuje ni avdulvehab ni saudija, pripisujes nesto ljudima sto im je zadnja rupa na sviralu.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#1690 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by kritichar »

sahara1428 wrote:
kritichar wrote:
sahara1428 wrote:
Dok ne bude odricanja od Muhammed ibn Abdulwehhaba i njegove "dawe" sve je to "trojanski konj", toplo-hladno ovisno o situaciji, jedan dan reis valja, drugi ne valja al se "akida i menhedz" šire :D
Sta ti znas o Abdulwehabu, od koga si ucio i iz kojih izvora?
Dovoljno, od njegovih "ljudi" od njegovih "izvora" :D

Evo ponavljam po koji put, od njegovog ličnog istoričara, biografa, savremenika, vidimo šta je preteča ISIL-a :shock:
Osman ibn Mensur vladar Ujejne (grad u S.Arabiji) je mušrik i kafir. Kada su muslimani to shvatili složili su se da ga ubiju nakon džuma namaza. MI smo ga ubili na mjestu gdje je klanjao u MESDZIDU 1163. godine. (Ibn Gannam, ISTORIJA NEDŽDA-"vehabijski" istoričar)
Sreća pa nisu imali eksploziv... :run:
Jah, aha, okaci macku o rep
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#1691 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by sahara1428 »

Smrcak15 wrote:
Ali je izuzetno bitno da se objasni ljudima da vehabijska ideologija ne moze postojati ni na nivou folklora bez simbioze sa dinastijom Saud i obratno.
Pocevsi od ovoga, moze se shvatiti zastoo je vehabizam poguban za muslimane ... i zdravu svijest.
mlataras gluposti, druzi se malo sa tim ljudima, pa ces vidjeti da ih neinteresuje ni avdulvehab ni saudija, pripisujes nesto ljudima sto im je zadnja rupa na sviralu.[/quote]

Jes aha odakle pare, odakle diplome???
ZEMLJA "TEWHIDA", JARANICA BRITANSKE KRALJEVSKE KRUNE, NATOPLJENA KRVLJU MUSLIMANA
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#1692 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by sahara1428 »

kritichar wrote:

Jah, aha, okaci macku o rep
Ako si mislio na eksploziv valjda ide oko struka, a ne mačku o rep :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1693 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Smrcak15 »

sahara1428 wrote:
Smrcak15 wrote:
Ali je izuzetno bitno da se objasni ljudima da vehabijska ideologija ne moze postojati ni na nivou folklora bez simbioze sa dinastijom Saud i obratno.
Pocevsi od ovoga, moze se shvatiti zastoo je vehabizam poguban za muslimane ... i zdravu svijest.
mlataras gluposti, druzi se malo sa tim ljudima, pa ces vidjeti da ih neinteresuje ni avdulvehab ni saudija, pripisujes nesto ljudima sto im je zadnja rupa na sviralu.
Jes aha odakle pare, odakle diplome???
ZEMLJA "TEWHIDA", JARANICA BRITANSKE KRALJEVSKE KRUNE, NATOPLJENA KRVLJU MUSLIMANA
[/quote]

u cemu je problem ako odrzi predavanje na temu o saudijskoj arabiji, vjeruj mi to je prvi put da vidim neko predavanje o saudiji od nekog selefije
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#1694 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by sahara1428 »

Smrcak15 wrote:
u cemu je problem ako odrzi predavanje na temu o saudijskoj arabiji, vjeruj mi to je prvi put da vidim neko predavanje o saudiji od nekog selefije
prije nego budeš PR vehabijama nije naodmet da naučiš više o onima koje braniš
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1695 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Smrcak15 »

sahara1428 wrote:
Smrcak15 wrote:
u cemu je problem ako odrzi predavanje na temu o saudijskoj arabiji, vjeruj mi to je prvi put da vidim neko predavanje o saudiji od nekog selefije
prije nego budeš PR vehabijama nije naodmet da naučiš više o onima koje braniš
znam ja dobro o njima, nebranim ja vehabije nego islam.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#1696 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by sahara1428 »

Smrcak15 wrote:
znam ja dobro o njima, nebranim ja vehabije nego islam.
MOŽDA JE MOJA NENA NAPISALA OVO
mlataras gluposti, druzi se malo sa tim ljudima, pa ces vidjeti da ih neinteresuje ni avdulvehab ni saudija, pripisujes nesto ljudima sto im je zadnja rupa na sviralu
pa PRVI put vidiš predavanje vehabije o Saudiji :run:
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#1697 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Towelie »

sahara1428 wrote:
kritichar wrote:

Jah, aha, okaci macku o rep
Ako si mislio na eksploziv valjda ide oko struka, a ne mačku o rep :D
:lol:
Zasto mu to radis?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1698 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Bosanac sa dna kace »

rika wrote: Nedavno mi u posjetu dosao jedan dobar prijatelj koji je, po nekoj opstoj definiciji "selefija".. Brada malo duza od moje, klanja manje sunneta nego ja,ali od dunjaluckih problema nismo postedjeni ni ja ni on.
Uglavnom covjek zivi vani u Skandinaviji i posto na Zapadu nema "paradzemata" nego je sloboda i demokratija,on i "braca" imaju svoj dzemat..
I nedavno mi prica kako otprilike izgleda svakodnevnica u tom dzematu:
Od njih 30tak, oko 25 je vec dugo godina na socijalnoj pomoci,koja je za porodicu sa 2-3 djece u kojoj niko ne radi, veca nego plata direktora Telekoma BiH...
Znaci fino se ustane,klanja sabah,pa malo u berzah do podne,onda malo rucak..onda se provrte malo po kuci,pogledaju neko najnovije predavanje koje ih dalje "nadahne i inspirise" i onda fino na aksam u dzemat...Tu se onda krenu rjesavati "teska" i "duboka" pitanja.
I tom prijatelju,prica mi,je pukao film,kada se pocelo "vjecati" o tome da li je Zemlja ravna ploca ili ne,jer je neko,po SVOM LICNOM MISLJENJU i
NAHODJENJU, a vjerovatno je procitao negdje u nekog od "Da'ija" (koji vjerovatno nije nikad uzeo metlu u lopatu u zivotu a kucne poslove mu rade sluskinje iz Bangladesa dok se mudrozof bavi vaznijim pitanjima) kako u tom i tom ajetu pise to i to,pa eto "ko zna arapski" zakljucice da je Zemlja ravna ploca..
I tako oni vjecaju,citiraju ovog sejha,onog sejha,ovaj rekao ovo,ovaj ono,dok ih ovaj prijatelj,nije jednom pitao:
"Vidite li Mjesec?Je li on okrugao?"
Oni odgovorise da jeste..
"A Sunce?"..
Pa i ono je okruglo.
"Pa Bog vam pamet dao, zar nije onda LOGICNO da je i Zemlja okrugla?"..
Odgovor na to je bio kako taj moj prijatelj mora dobro da razmisli o svom imanu,jer vise vjeruje nauci nego Allahovoj Knjizi.. :run
I tako oni i dan danas vjecaju,sude o drugima,glade svoje brade,zakljucuju kako se "treba prvo obracunati sa si'jama a onda ce sve dalje biti lahko" a
svaki mjesec na racun legne 2000+2500€ socijalne pomoci,a oni u medjuvremenu, sa "sestrama" radeci "hajirli" posao,naprave jos koje dijete,buduceg mudzahida a mozhda i daiju,a usput se poveca i socijalna pomoc.Kako god da okrenes "win-win" situacija
I kada ih covjek upita,je li halal jesti socijalnu pomoc,nista ne raditi niti traziti posao,odogovor je "sve kjafirsko je halal".
Poenta price "Prvo sveCka socijala pa onda obracun sa sijama"..
Ja bih molio ako me ko moRe tako spojit s nekim ko je na toj ćafirskoj sisi zvana socijala ili s nekim kome plaćaju da nosi bradu, šalvare, nikab....možda ima kaka da se oženim, pardon, oplodim. Možda spojimo i tu socijali i onu kefalu (onaj doplatak za nikab, bradu...), pa živimo ko lordovi...eto ako ima neko dA mi po tom pitanju pomogne....
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#1699 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by zagortenej »

sahara1428 wrote:
Evo ponavljam po koji put, od njegovog ličnog istoričara, biografa, savremenika, vidimo šta je preteča ISIL-a :shock:
Osman ibn Mensur vladar Ujejne (grad u S.Arabiji) je mušrik i kafir. Kada su muslimani to shvatili složili su se da ga ubiju nakon džuma namaza. MI smo ga ubili na mjestu gdje je klanjao u MESDZIDU 1163. godine. (Ibn Gannam, ISTORIJA NEDŽDA-"vehabijski" istoričar)
Sreća pa nisu imali eksploziv... :run:
Ta praksa je počela već nakon smrti Poslanika a.s., ljudi koji su odbili plaćati zekat novoizabranom halifi Ebu Bekru (vjerovatno jer im je bilo cudno da je on novi halifa), proglasavani su za otpadnike od islama, pa su i ubijani. Ukupno je bilo 11 vojnih pohoda protiv tih "otpadnika".
Pogrešno se predstavlja da su se oni pobunili zato jer je Poslanik a.s.preselio, već su se pobunili protiv novog halife, kojeg su smatrali nedostojnim.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#1700 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by aurora313 »

Smrcak15 wrote:
aurora313 wrote:
Smrcak15 wrote: znam jer kad se tako nesto tvrdi to je grijesenje po automatizmu, jer Allah kaze da se obavezao na cuvanje Kurana od iskrivljenja, a oni tvrdi ne, Allah laze a mi smo upravu. zar to nije grijeh??? zar nije grijeh utjerivati Boga u laz kad bi samo gledali sa logicne strane??
Veliš, Alah se 'obavezao' na čuvanje Kurana. Jesi li stvarno pri sebi? Šta tu i kome Alah treba da se 'obaveže'? Kao, dužan je nešto tebi, umetu...?

Ako ga je već Alah diktirao, kako da se obaveže da neće doći do kojekakvih 'iskrivljenja' od pojedinaca?

Počinješ da me plašiš.
Allah je obecao da ce cuvati Kur'an, i to je uradio zato sto je dao prijasnje knjige na cuvanje ljudima pa su ih izmijenjali i iskrivili, pa da se nebi desila ista stvar sa Kur'anom zato je i obecao, jer ako bi Kur'an bi iskrivljen, to znaci nebi imali neiskrivljenu vjeru od Boga a sa tim bi se mogli pravdati da nas ne kazni na sudnjem danu, to bi onda validno pravdanje bilo, pa da ti nemas opravdanje kad stanes pred njeg na sudnjem danu , neko ce i tebi i meni suditi po pravdi.
E sada me stvarno plašiš!
Post Reply