Iron Maiden

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#501 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

billy organ wrote: 07/04/2023 14:36Sting, U2, Jamiroquai ... i manje vise to je to. Mozemo nabrajati imena sto smo vec ranije radili ali kad se to poredi sa stanjem u regiji mi smo realno po tom pitanu vukojebina. Kad budu barem 2x godisnje dolazila imena ko Sting onda mozemo pricati ozbiljno.
Uvijek i bili, ovdje se i Elton John obrukao, ni Motorhead nije bolje prosao. Vazda je situacija takva bila.

Meni se cini da zadnjih godina imamo koncerata vise nego ikada, nego je 2020.-2021. izbila pandemija, pa je sad malo tesko to objasniti.

Jer npr. EXIT je 2018. godine organizovao Festival 84, Kraftwerk je svirao u Skenderiji, a Joan Baez u BKC-u, sljedece godine Bryan Ferry je imao koncert na Jahorini, a Franz Ferdinand na OK Festu na Tjentistu, pa onda pocetkom 2020. godine Gipsy Kingse sa Andreas Reyesom i to u Sarajevu i u Banja Luci i nakon pandemije isli su redom Sting, The Gipsy Kings sa Nicolasom Reyesom i Bruce Dickinson sa Jon Lord Orchestrom uz otkazani Whitesnake, kojem je cijela turneja bila otkazana.

Takodjer je kroz Garden of Dreams bilo super imena elektronske muzike poput Guy Gerbera, Patrice Baumela i cijeli njihov festival koji se odrzavao na vise lokacija po Sarajevu.

Beograd, Zagreb pa i gradovi hrvatske obale imaju bolje kulturne dogadjaje, ali kako je jedan period, bilo totalno zatisje oko ovih dogadjaja, moze se reci zadnjih godina da se popravljamo. Trenutno ove agencije Music Time i Avalon, ovdje rade najvise. Bilo bi dobro kada bi svaka od njih po jedan koncert godisnje napravila, za mene licno bi bilo uspjesno.
RJ57
Posts: 3406
Joined: 10/04/2017 15:12

#502 Re: Iron Maiden

Post by RJ57 »

očito je power trip i amerima skup, mimo očekivanja nisu planule karte odmah. glavni problem su vjerovatno propratni troškovi, tu se mora izdvojiti par hiljada dolara za cijeli “trip” što očito ni amerima baš nije jeftino!

a što se tiče koncerata kod nas i ja imam utisak da ide nabolje. naravno, nakon pandemije i promjene u prodaji muzike sve se više uživo svira, možda je i samo do toga.
Piaty
Posts: 5734
Joined: 01/12/2020 00:58

#503 Re: Iron Maiden

Post by Piaty »

challmander wrote: 07/04/2023 10:32
agnostic_front wrote: 07/04/2023 08:37 Wacken vec rasprodan :shock: :D
Mislim da je Wacken bio rasprodat u prvih nekoliko sati prodaje.

Karte za Powertrip :shock: :shock: $1,599 za trodnevnu pit kartu.
Ja i jaran smo jedne godine, mozda 2016, gledali da rezervisemo karte za Wacken 2017 godine. Posjetili smo stranicu samo dva dana nakon sto se zavrsio festival te 2016 godine i vec je sve bilo rezervisano za narednu.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#504 Re: Iron Maiden

Post by Digla_da_kreci »

Vjerujem da ce se karte za Wacken preprodavati na oglasima po duplo skupljoj cijeni. :D

Sto se Powertripa tice to sto karte nisu rasprodate, moja teorija je da Amerima ljubiteljima metala su vec svi ovi bendovi dolazili i dolaze u njihov grad relativno cesto tako da ih imaju priliku slusati i gledati. Sad maksuz potegnuti u pustinje LA sa svim popratnim troskovima, rentanjem kamping mjesta, plus karta, plus fees, nije bas jeftino. Ali da je dozivljaj, jeste, i ja bih isla da sam ih sto puta gledala. :D
User avatar
billy organ
Posts: 1453
Joined: 04/07/2021 19:19

#505 Re: Iron Maiden

Post by billy organ »

So What! wrote: 07/04/2023 15:40
billy organ wrote: 07/04/2023 14:36Sting, U2, Jamiroquai ... i manje vise to je to. Mozemo nabrajati imena sto smo vec ranije radili ali kad se to poredi sa stanjem u regiji mi smo realno po tom pitanu vukojebina. Kad budu barem 2x godisnje dolazila imena ko Sting onda mozemo pricati ozbiljno.
Uvijek i bili, ovdje se i Elton John obrukao, ni Motorhead nije bolje prosao. Vazda je situacija takva bila.

Meni se cini da zadnjih godina imamo koncerata vise nego ikada, nego je 2020.-2021. izbila pandemija, pa je sad malo tesko to objasniti.

Jer npr. EXIT je 2018. godine organizovao Festival 84, Kraftwerk je svirao u Skenderiji, a Joan Baez u BKC-u, sljedece godine Bryan Ferry je imao koncert na Jahorini, a Franz Ferdinand na OK Festu na Tjentistu, pa onda pocetkom 2020. godine Gipsy Kingse sa Andreas Reyesom i to u Sarajevu i u Banja Luci i nakon pandemije isli su redom Sting, The Gipsy Kings sa Nicolasom Reyesom i Bruce Dickinson sa Jon Lord Orchestrom uz otkazani Whitesnake, kojem je cijela turneja bila otkazana.

Takodjer je kroz Garden of Dreams bilo super imena elektronske muzike poput Guy Gerbera, Patrice Baumela i cijeli njihov festival koji se odrzavao na vise lokacija po Sarajevu.

Beograd, Zagreb pa i gradovi hrvatske obale imaju bolje kulturne dogadjaje, ali kako je jedan period, bilo totalno zatisje oko ovih dogadjaja, moze se reci zadnjih godina da se popravljamo. Trenutno ove agencije Music Time i Avalon, ovdje rade najvise. Bilo bi dobro kada bi svaka od njih po jedan koncert godisnje napravila, za mene licno bi bilo uspjesno.
Ne znam sta je bilo sa festivalom 84 pa je samo jednom se odrzao.
Post Reply