Star Wars

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#51 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ferratilis »

Od sve ove buke oko filma sam potpuno izgubio interes, sad svi nesto furaju sci-fi, gdje je ono vrijeme kad su takvi filmovi bili rezervisani za strebere sa galonkama :(
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#52 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bodkin »

Otvorite temu da mozemo pisati o filmu :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ExNihilo »

Sad iz kina. Moj osvrt ispod, UPOZORENJE, heavy SPOILERI.



Light sides of the movie su: generalno dobro pogođen "starvorsovksi" šmek, minimizacija CGI i upotreba "pravih" kostima, PRELIJEPI pejzaži tipični za SW, odmjeren humor koji budi uspomene na originale, standardno dobra muzika, film drži pažnju sve vrijeme, odličan 3D (inače ga mrzim), bila je uživancija gledati kako Millennium Falcon koristi hyperdrive da savije prostor i vrijeme. :D

Dark sides of the movies su: film je omaž samom sebi. Bilo je jasno da će tako biti, ali su presrali svaku mjeru: praktično je riječ o rimejku. Ponovo su tu zli carstvo i pobunjenici, ponovo droid nosi krucijalnu poruku za otpor, ponovo mladić/djevojka sa pustinjskog planeta spletom okolnosti završavaju kao dio pobune, ponovo je tu death star, ponovo je Alderaan uništen, ponovo je death star sjebana x-wingerima, ponovo je tu zeleni/narandžasti višestoljetni mudrac, ponovo je tu maskirani negativac, ponovo je sila uspavana, zaboravljena i svedena na nivo praznovjerja, a carstvo (pardon, prvi red) nadigrano uprkos svim izgledima od strane šačice pobunjenika. Star Wars: An Even Newer Hope.

Već je jasno: epizoda 8 će biti omaž empire strikes backu. Posljednji jedi je zaglavljen na rubu kosmosa, a young padawan learner ide da izuči zanat, kako bi se suprotstavio tamnoj strani. :zzzz: Već su posudili ponešto od empire strikes backa: fatalni susret oca i sina na doku, light side vs dark side, koji završava padom u ponor. Pa majku mu jebem, zar se mora toliko kopirati? :-? Imam osjećaj da je kompletna matrica filma traumatična reakcija hiperfana na prequele.

Presrali su i sa međufamilijarnim odnosima. Više se ne zna ko je kome deda, stric, sestra. Trebaju dijeliti porodično stablo na ulazu u kino. Pa ono Vaderovo kultno: "No, I am your father" sada izgleda kao karikatura, zato što su bukvalno svi u nekom srodstvu, svi imaju izrode "s one strane sile".

Negativci, očekivano, nisu do koljena postigli efekat koji je nosio Vader.

Skontao sam zašto prequeli nisu raji sjeli. Lucas se prequelima odmakeo od formule straightforward galaktičke avanture, koja je karakterizirala originale (i sada The Force Awakens), i težio je prikazivanju kompleksnih diplomatskih, ekonomskih i drugih uzroka pada Republike. Koliko je uspio, manje je bitno, poenta je da raja hoće ganjanje x-wingerima, šarenilo svemirskih kultura i herojske podvige u kosmosu.

Nasrah se ja, ali sve u svemu, uživao sam svaku sekundu filma. :lol:

Pišem još kasnije, kako mi naumpadne.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#54 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote: Presrali su i sa međufamilijarnim odnosima. Više se ne zna ko je kome deda, stric, sestra. Trebaju dijeliti porodično stablo na ulazu u kino. Pa ono Vaderovo kultno: "No, I am your father" sada izgleda kao karikatura, zato što su bukvalno svi u nekom srodstvu, svi imaju izrode "s one strane sile".
:lol: :thumbup:

Al' de nam reci, jel' Zviz bio u pravu? :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#55 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bodkin »

Tito_i_Partija wrote:
ExNihilo wrote: Presrali su i sa međufamilijarnim odnosima. Više se ne zna ko je kome deda, stric, sestra. Trebaju dijeliti porodično stablo na ulazu u kino. Pa ono Vaderovo kultno: "No, I am your father" sada izgleda kao karikatura, zato što su bukvalno svi u nekom srodstvu, svi imaju izrode "s one strane sile".
:lol: :thumbup:

Al' de nam reci, jel' Zviz bio u pravu? :D
PAZNJA, SPOJLERI ISPOD

Ljudi ajmo otvoriti temu spojleri i da pricamo. Meni je isto smijesno bilo koliko su iskopirali stare dijelove. Smijesno mi je kako onaj crnac protiv novog vadera izdrZi u lightsaber duelu duze od dvije sekunde, a prvi ga put uzeo u ruku.
A jebote smijesno je i kako xwing razbuca onaj death star tako sto isto udje u kanal. Falila samo ona rupa...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#56 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote:
ExNihilo wrote: Presrali su i sa međufamilijarnim odnosima. Više se ne zna ko je kome deda, stric, sestra. Trebaju dijeliti porodično stablo na ulazu u kino. Pa ono Vaderovo kultno: "No, I am your father" sada izgleda kao karikatura, zato što su bukvalno svi u nekom srodstvu, svi imaju izrode "s one strane sile".
:lol: :thumbup:

Al' de nam reci, jel' Zviz bio u pravu? :D
SPOILERI


Da. Ali, odmah da kažem, to nije zato što je zaista gledao film. Mjesecima se već šuška da će se to desiti, tačnije od februara. Zvanično smo znali da neko umire u filmu. Uz to, znamo da je pomenuti glumac tražio od Lucasa da ubije njegovog lika u originalnoj trilogiji. Onda je ovdje, prije 10 mjeseci, procurila detaljna insiderska informacija da je u pitanju zaista Han Solo. Prenijeli su je svi SW portali i sada se ispostavila kao tačna. Sve što je Zviz trebao učiniti, jeste googlati Who dies in The Force Awakens. Han Solo je prvi odgovor koji bi dobio.
Bodkin wrote:
Tito_i_Partija wrote:
ExNihilo wrote: Presrali su i sa međufamilijarnim odnosima. Više se ne zna ko je kome deda, stric, sestra. Trebaju dijeliti porodično stablo na ulazu u kino. Pa ono Vaderovo kultno: "No, I am your father" sada izgleda kao karikatura, zato što su bukvalno svi u nekom srodstvu, svi imaju izrode "s one strane sile".
:lol: :thumbup:

Al' de nam reci, jel' Zviz bio u pravu? :D
PAZNJA, SPOJLERI ISPOD

Ljudi ajmo otvoriti temu spojleri i da pricamo. Meni je isto smijesno bilo koliko su iskopirali stare dijelove. Smijesno mi je kako onaj crnac protiv novog vadera izdrZi u lightsaber duelu duze od dvije sekunde, a prvi ga put uzeo u ruku.
A jebote smijesno je i kako xwing razbuca onaj death star tako sto isto udje u kanal. Falila samo ona rupa...
Ma piši slobodno, samo stavi spoiler warning. Ko nije gledao, nema šta raditi na temi. :D Ja jučer prije filma ušao i vidim @Tito i partija spominje da je Zviz bio u pravu, odmah sam znao o čemu je riječ, sjeba me, ali jebiga.

Inače, i meni je poglupo što se crnjo, koji prvi put vidi lightsaber u životu, i pri tome ne koristi silu, uspješno nosio sa Kylo Renom. Nema logike. Realno, sam bi sebi ruke odsjekao. :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#57 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bodkin »

ExNihilo wrote:
Ma piši slobodno, samo stavi spoiler warning. Ko nije gledao, nema šta raditi na temi. :D Ja jučer prije filma ušao i vidim @Tito i partija spominje da je Zviz bio u pravu, odmah sam znao o čemu je riječ, sjeba me, ali jebiga.

Inače, i meni je poglupo što se crnjo, koji prvi put vidi lightsaber u životu, i pri tome ne koristi silu, uspješno nosio sa Kylo Renom. Nema logike. Realno, sam bi sebi ruke odsjekao. :D
Ok dakle opet SPOJLER ISPOD

Iskreno puno sam vise ocekivao. Dakle toliko su iskopirali da cak i slete na manji mjesec ( Endor anyone?) da ukinu pa onda napad.

Ono sto mi je fakat dobro je sto su ubacili dobre komedije. Ubacili su vrhunski reference na stare filmove kao sto su brodovi sto ona istrazuje, ona sah-igrica na MF ili ona kugla kojom je luke trenirao kad je crnac izvadi. Duboko sam se nadao da je crnac sa Silom, a ne ona mala. Kad sam vidio da ima kuglu kontao sam da je unuk master Windu-a. Da je sin od ono dvoje novi Vader mi je isto odlicno. I ona scena kad skine masku prvi put.

Ono sto mi se ne svidja je sto nista novo nisu prici dodali nego su podjonili scenario. Likovi nisu razradjeni ni sekunde, samo borbe neke. Ona scena kad ih nadju kod one corave neke je totalno nebitna. Pola sata filma baceno. U stvari scena kopira kantinu na tatuinu. Svijet SW je toliki izmedju filmova, knjiga i igrica i oni odluce da podjone sve...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#58 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ExNihilo »

Ako ništa, sada će splasnuti mržnja fanova prema Lucasu. Ovi ga samo pođoniti mogu. 8-)

Harrison Ford je izgubio iskru koja je krasila Han Sola u originalima. Nekako s vidi da je tu, kako je i rekao, jer su mu masno platili. Imam osjećaj da ga kurac boli za lika. :( Dok sam gledao, naumpade mi scena od prije nekoliko godina, kada Forda novinari upitaše:

- "Who shoots first, Han or Greedo?", a Ford veli:
- "I don't know and I don't care". :D

BTW, totalna fula je što nikada nećemo vidjeti Hana, Leiu i Luka u istoj sceni.

I još nešto. Lightsaberima fakat ne bi trebala mahati okolo svaka budala koja na oružje nabasa, to je hebeni jedi weapon. Ne može ga svaki krembil dignuti i skoro naguziti sith lorda koga su trenirali i divovski emperor Snoke i jedi master Luke.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#59 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ExNihilo »

Ma najveći ful, neshvatljiv, je recikliranje po treći put death star ideje. Pa to je (uz Evokse) bila najveća zamjerka ROTJu. Ne kontam, fuckat.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#60 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bodkin »

Reci mi ko je snoke? Iz filmova nije, a ni iz igrica ga ne znam? Cak ni iz nekih knjiga. To je supreme leader valjda
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#61 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ExNihilo »

Da, supreme leader. Kao lik, nepoznat je dosad u SW univerzumu. Vidim neki spekulišu da je u pitanju Darth Plagueis, pomenut u ep. III, ali sumnjam.
"Darth Plagueis was a Dark Lord of the Sith so powerful and so wise, he could use the Force to influence the midi-chlorians to create life. He had such a knowledge of the dark side, he could even keep the ones he cared about from dying."
―Palpatine
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#62 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bodkin »

Ne znam sta bih ti rekao. Onaj odabir glumice mi je fula isto ali mi je drago da ce sad izbaciti opet pokoju dobru igricu :-D
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#63 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Truba »

Image
17.10.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#64 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote:
Ma piši slobodno, samo stavi spoiler warning. Ko nije gledao, nema šta raditi na temi. :D Ja jučer prije filma ušao i vidim @Tito i partija spominje da je Zviz bio u pravu, odmah sam znao o čemu je riječ, sjeba me, ali jebiga.
Image
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#65 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by DON_eARL »

ExNihilo wrote:Ako ništa, sada će splasnuti mržnja fanova prema Lucasu. Ovi ga samo pođoniti mogu. 8-)

Harrison Ford je izgubio iskru koja je krasila Han Sola u originalima. Nekako s vidi da je tu, kako je i rekao, jer su mu masno platili. Imam osjećaj da ga kurac boli za lika. :( Dok sam gledao, naumpade mi scena od prije nekoliko godina, kada Forda novinari upitaše:

- "Who shoots first, Han or Greedo?", a Ford veli:
- "I don't know and I don't care". :D

BTW, totalna fula je što nikada nećemo vidjeti Hana, Leiu i Luka u istoj sceni.

I još nešto. Lightsaberima fakat ne bi trebala mahati okolo svaka budala koja na oružje nabasa, to je hebeni jedi weapon. Ne može ga svaki krembil dignuti i skoro naguziti sith lorda koga su trenirali i divovski emperor Snoke i jedi master Luke.
Ford ko Đuro, čovjeku to bio jedan od hiljada projekata, krenuo dalje. :D

Gledao sinoć u kinu Novi Grad, karta 5KM, pola sale bilo popunjeno. Kome se ne gleda 3D, ima večeras i sutra u terminu od 20h.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#66 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote:Da, supreme leader. Kao lik, nepoznat je dosad u SW univerzumu. Vidim neki spekulišu da je u pitanju Darth Plagueis, pomenut u ep. III, ali sumnjam.
"Darth Plagueis was a Dark Lord of the Sith so powerful and so wise, he could use the Force to influence the midi-chlorians to create life. He had such a knowledge of the dark side, he could even keep the ones he cared about from dying."
―Palpatine
Ne moze bit' Plagueis, jer ga je Palpatine davno rokn'o.
Darth Plagueis was a male Dark Lord of the Sith, who, at some point, chose Sheev Palpatine, a Human from Naboo, as his apprentice. As master and disciple, Plagueis and Palpatine—who took the Sith moniker Darth Sidious—worked together, trying to unlock the secrets of immortality.

Ultimately, Plagueis' only fear was bound to come true. At some point Sidious had learned everything he needed from his master. Moreover, he had acquired his own pupil in the Nightsister Mother Talzin's son, Darth Maul, a young Dathomirian Zabrak whom Sidious had kidnapped from Talzin when he was only a child.As the Rule of Two mandated that only two Sith—a master and an apprentice—could exist at any given time, one of them had to die. Now that he had no further use for a teacher, Sidious disposed of Plagueis, killing him in his sleep
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#67 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bodkin »

Ma dobro vidi se da prave serijal za novu generaciju sa novim han solo-ima i novim r2d2-ima :-D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#69 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by hrle1976 »

Vala jovo na novo. By the way Zviz bia u pravu :D Znaci lola ima prste umocene u vise pita.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#70 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by hrle1976 »

Black swan wrote:Image

:lol:

Star Wars iz 1977 (sniman 1976) a Partizanska eskradila iz 1979 (snimana 1978)
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#71 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Truba »

vjerojatno oba imaju korijenje u grčkim tragedijama :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#72 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bloo »

veni vidi pogledah...neloš :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#73 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:Da, supreme leader. Kao lik, nepoznat je dosad u SW univerzumu. Vidim neki spekulišu da je u pitanju Darth Plagueis, pomenut u ep. III, ali sumnjam.
"Darth Plagueis was a Dark Lord of the Sith so powerful and so wise, he could use the Force to influence the midi-chlorians to create life. He had such a knowledge of the dark side, he could even keep the ones he cared about from dying."
―Palpatine

nije Plageus ...

ovog novog ja zovem Smoki :cry: i nakav je beze
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#74 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by ExNihilo »

Liči na Voldemorta. :D

Sad pročitah dobar naslov: The Force Awakens lacks a single original idea, and you will love it anyway.

Sve rečeno. :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#75 Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Jack Be Nimble »

Ovaj star wars ima jednu pricu i stalno se ista prica ponavlja. Al jebiga, ima nostalgija pa lako zaraditi lovu.
Post Reply