Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post Reply
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#26 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by Droog »

User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#27 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by KB9 »

arzuhal wrote:Ne znam ja ništa puno o Osmici i nemam pojma jel viri samo Bakiru iz džepa, al' jedina stvar - ono na neviđeno! - koja mi se sviđa kod tog lika odnosno u vezi s cijelim dovođenjem tog Osmana na čelno mjesto OSE/ОБА-е ( :lol: ) jeste to što su Amerikanci bili navalili da on ne dođe na to mjesto a mi barem jednom u životu kontrirali Amerima, pa barem jednom u životu, makar to bila i najgluplja odluka ikad :mrgreen:
:lol:
PM72
Posts: 17805
Joined: 30/04/2012 16:54

#28 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by PM72 »

Piše u današnjem avazu (namjerno malim slovom ;-) ) da je dotični više puta ranjen u toku agresije???? kao i da je nosilac dvije zlatne policijske značke.Znam da je polupismen (to više nije problem - kad je Radeljaš magistar onda me ništa više ne iznenađuje) i da ne zna sastaviti dvije smislene rečenice...a za ranjavanje... :lol: a ako je on nosilac DVIJE Zlatne policijske značke onda se ,sa oproštenjem onima koji je zaslužiše,popišam na nju.

Do prije par dana sam redovno pominjao sve mrtvo i živo Aliji i njegovom plemenu kao i njegovim poltronima.Barem jednom dnevno.Od sada mu yebem mater bar deset puta dnevno.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#29 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by JoseMujica »

PM72 wrote:Piše u današnjem avazu (namjerno malim slovom ;-) ) da je dotični više puta ranjen u toku agresije???? kao i da je nosilac dvije zlatne policijske značke.Znam da je polupismen (to više nije problem - kad je Radeljaš magistar onda me ništa više ne iznenađuje) i da ne zna sastaviti dvije smislene rečenice...a za ranjavanje... :lol: a ako je on nosilac DVIJE Zlatne policijske značke onda se ,sa oproštenjem onima koji je zaslužiše,popišam na nju.

Do prije par dana sam redovno pominjao sve mrtvo i živo Aliji i njegovom plemenu kao i njegovim poltronima.Barem jednom dnevno.Od sada mu yebem mater bar deset puta dnevno.
:thumbup: nažalost :skoljka:

već sam dugo u modu da sam sebi jebem sve po spisku što ne odo u HVO....sad bi barem dvije pemzije ćućao i dvije države jahao

u ratu gineš svakako, a ovi barem danas dobo muda hlade dok mi iz ARBiH i ko je bio u VRS moremo samo dudlat motiku i bacat šuplje o nakom kvazipatrijotizmu
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#30 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by hizo ramidovic »

dzegod dodzes naovom forumu vazda neki ljubo morni izavidni ljudi pljuju kukaju asto neko reknu malo pre osmo vamje pravi covijek napravom mijestu mlad hrabar neda nasebe znade svoi poso imaga umalom prstu stabivi stjeli jos dasvira gitaru
Last edited by hizo ramidovic on 20/11/2015 15:54, edited 1 time in total.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#31 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by HM 2011 »

Omalovažavanje i pljuvanje po svakom čovjeku......
PM72
Posts: 17805
Joined: 30/04/2012 16:54

#32 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by PM72 »

Ti mi dokaži da je ranjen u borbi i da je DVIJE Zlatne policijske značke dobio u borbi protiv agresora- javno ću se izvinuti.I tebi i njemu.U protivnom,sve što sam napisao i dalje stoji.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#33 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by HM 2011 »

PM72 wrote:Ti mi dokaži da je ranjen u borbi i da je DVIJE Zlatne policijske značke dobio u borbi protiv agresora- javno ću se izvinuti.I tebi i njemu.U protivnom,sve što sam napisao i dalje stoji.
I sad mu moram i guzicu gledat ako je u guzicu ranjen.....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66251
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by _BataZiv_0809 »

Mozda se posjekao na vrata trezora :roll:

Dvaput :shock:

Uporan decko :zoka:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#35 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by It_is_a_Leclerc »

Ne podržavam pljuvanje i psovanje.

Inače, ode Džuvo u diplomatiju :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#36 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by Haris.ba »

A je li problem što je Poplašen u Agenciji oko visokog obrazovanja BiH?

Smiješni ste/smo. Shvatate li da je politika kojoj se vi/mi smijemo dobila na izborima većinu?
Shvatate li da je normalno da se ovakve pozicije biraju sa ljudima od povjerenja. Stručnost jeste bitna, ali je sporedna.
I da je samo problem u ovom imenovanju....

Npr. u Srbiji su bili ovakvi tekstovi:

"Sadašnji direktor Bezbednosno informativne agencije, Aleksandar Đorđević, pre postavljanja na tu funkciju, bio je opunomoćeni zastupnik firme Vučićevog kuma koja je registrovana na Devičanskim ostrvima"

ili

"Premijer Milanović bio je nadređeni Draganu Lozančiću prije 12 godina, kada je Račanova Vlada izvlačila zemlju iz snažne međunarodne izolacije. Njih dvojica blisko su surađivala na izradi segmenata dugoročne strategije nacionalne sigurnosti RH. Loznačić je, inače, američki Hrvat koji se desetak godina ranije, početkom 90-ih, vratio iz SAD-a." - direktor SOA.

A pošto vidim da ima komentara "protiv smo Osmice, ali šta radi ta OSA?":

Nadležnosti OSA / OBA BiH

Obavještajno sigurnosna / bezbjednosna agencija BiH odgovorna je za prikupljanje obavještajnih podataka u vezi s prijetnjama po sigurnost Bosne i Hercegovine, kako unutar, tako i van države. Agencija je odgovorna za analiziranje prikupljenih podataka i njihovo prenošenje ovlaštenim dužnosnicima i tijelama (najvši organi vlasti i njihovi predstavnici), kao i za prikupljanje i analiziranje i prenošenje obavještajnih podataka sa svrhom pružanja pomoći ovlaštenim službenim osobama, kako je difinirano zakonima o krivičnom postupku u Bosni i Hercegovini, te ostalim mjerodavnim tijelima u BiH, kada je to potrebno radi suzbijanja prijetnji po sigurnost Bosne i Hercegovine.

Zakonom su jasno definirane "prijetnje po sigurnost Bosne i Hercegovine". U tom kontekstu kao takve smatrat će se prijetnje suverenitetu, teritorijalnom integritetu, ustavnom poretku, osnovama ekonomske stabilnosti BiH, kao i prijetnje po globalnu sigurnost koje su štetne po Bosnu i Hercegovinu (ali i za region, EU i svijet u cjelini).

Radi se o prijetnjama sa aspekta terorizma, uključujući međunarodni terorizam; prijetnjama sa aspekta špijunaže usmjerene protiv Bosne i Hercegovine ili štetne po sigurnost BiH na bilo koji drugi način; prijetnjama sa aspekta sabotaža usmjerenih protiv vitalne nacionalne infrastrukture Bosne i Hercegovine ili na drugi način usmjerenih protiv BiH; prijetnjama sa aspekta organiziranog kriminala usmjerenog protiv Bosne i Hercegovine ili štetnog po sigurnost BiH na bilo koji drugi način; prijetnjama sa aspketa trgovine drogama, oružjem i ljudima usmjerene protiv Bosne i Hercegovine ili štetne po sigurnost BiH na bilo koji drugi način; prijetnjama sa aspekta nezakonite međunarodne proizvodnje oružja za masovno uništenje, ili njihovih komponenti, kao i materijala i uređaja koji su potrebni za njihovu proizvodnju; prijetnjama sa aspekta nezakonite trgovine proizvodima i tehnologijama koje su pod međunarodnom kontrolom; prijetnjama sa aspekta radnji kažnjivih po međunarodnom humanitarnom pravu i prijetnjama sa aspekta djela organiziranog nasilja ili zastrašivanja nacionalnih ili vjerskih grupa u Bosni i Hercegovini.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66251
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by _BataZiv_0809 »

It_is_a_Leclerc wrote:Ne podržavam pljuvanje i psovanje.

Inače, ode Džuvo u diplomatiju :-)
Ambasador?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#38 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by It_is_a_Leclerc »

_BataZiv_0809 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ne podržavam pljuvanje i psovanje.

Inače, ode Džuvo u diplomatiju :-)
Ambasador?
Pri NATO-u u Briselu.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#39 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by Danguba »

Vise pisete, pljujete, blatite...nekog Osmicu koji je nebitan lik totalno(osim sto mu nadjose da je pratilac Alije), nego sto napisaste ista o imenovanju vojvode Poplasena.
Pa dokle smo to dosli?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#40 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by It_is_a_Leclerc »

Danguba wrote:Vise pisete, pljujete, blatite...nekog Osmicu koji je nebitan lik totalno(osim sto mu nadjose da je pratilac Alije), nego sto napisaste ista o imenovanju vojvode Poplasena.
Pa dokle smo to dosli?
Zamolit ću da prejudicirate rezultate glasanja Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BIH. :wink: Niko nigdje nije imenovan.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#41 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by Danguba »

Sacekat cemo i tu formalnost i da se jos neko izblamira.
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#42 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by elk »

Muz od bosanske elle fitzgerald amele sehovic :D. ..jel ovo tacno?
User avatar
bavi
Posts: 415
Joined: 04/06/2008 21:24

#43 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by bavi »

elk wrote:Muz od bosanske elle fitzgerald amele sehovic :D. ..jel ovo tacno?
.
PM72
Posts: 17805
Joined: 30/04/2012 16:54

#44 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by PM72 »

Danguba wrote:Vise pisete, pljujete, blatite...nekog Osmicu koji je nebitan lik totalno(osim sto mu nadjose da je pratilac Alije), nego sto napisaste ista o imenovanju vojvode Poplasena.
Pa dokle smo to dosli?

E moj "pametni" Bošnjo...

Tebi je "gore" što su izabrali Poplašena za člana upravnog odbora Agencije za razvoj školstva nego što je polupismeni Alijin cuko izabran za direktora obavještajne agencije? Poplašen je doktor prava i profesor na fakultetu.Po meni,ima kompetencije za mjesto na koje je izabran.To što je četnički vojvoda-šta mu ja mogu? Izabran je glasovima generala Armije BiH i nekog iz SDA.Ovaj Alijin cuko nema kompetencije ni za čuvati kakvu paščaru ali može mu se.I jednog i drugog je izabrala SDA.Govna.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#45 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by Danguba »

PM72 wrote:
Danguba wrote:Vise pisete, pljujete, blatite...nekog Osmicu koji je nebitan lik totalno(osim sto mu nadjose da je pratilac Alije), nego sto napisaste ista o imenovanju vojvode Poplasena.
Pa dokle smo to dosli?

E moj "pametni" Bošnjo...

Tebi je "gore" što su izabrali Poplašena za člana upravnog odbora Agencije za razvoj školstva nego što je polupismeni Alijin cuko izabran za direktora obavještajne agencije? Poplašen je doktor prava i profesor na fakultetu.Po meni,ima kompetencije za mjesto na koje je izabran.To što je četnički vojvoda-šta mu ja mogu? Izabran je glasovima generala Armije BiH i nekog iz SDA.Ovaj Alijin cuko nema kompetencije ni za čuvati kakvu paščaru ali može mu se.I jednog i drugog je izabrala SDA.Govna.
:jbt:

Znao sam i mnoogo ranije da cemo doci do ovoga.
Nista, zovni mu u drustvo Seselja. I on je doktor prava, mislim da bi mogao umjesto ovoga Osmice.

Osmice se sjecam samo sa tv tako da nista vise o njemu ne znam.

p.s. Poplasen jos nije imenovan(mislim) sada je li na tvoju zalost ili ne, ne znam.
PM72
Posts: 17805
Joined: 30/04/2012 16:54

#46 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by PM72 »

Čuj na "moju" žalost.Pa jadan nebio,ja sam se borio protiv tog istog Poplašena.Da sam ga Bogdo imao na nišanu.Izabrao ga je glas SDA i "patriota" general Armije BiH.Njima spočitavaj Poplašena a ne meni.A kompetencije novoizabranog direktora obaještajne službe su ravne nuli.On i njemu slični mogu samo spletke praviti a da će biti kakvog hajra od njega i njegove službe ... :-) .Doduše,ni onaj Džuvo nije bio bolji.I on je bio Alijin potrčko ali ne Izetbegovića nego Delimustafića.Bio mu je vozač.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#47 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by HM 2011 »

PM72 wrote:Čuj na "moju" žalost.Pa jadan nebio,ja sam se borio protiv tog istog Poplašena.Da sam ga Bogdo imao na nišanu.Izabrao ga je glas SDA i "patriota" general Armije BiH.Njima spočitavaj Poplašena a ne meni.A kompetencije novoizabranog direktora obaještajne službe su ravne nuli.On i njemu slični mogu samo spletke praviti a da će biti kakvog hajra od njega i njegove službe ... :-) .Doduše,ni onaj Džuvo nije bio bolji.I on je bio Alijin potrčko ali ne Izetbegovića nego Delimustafića.Bio mu je vozač.
Komplet priča je šuplja,

Aferiziranje imenovanja poplašena je demontirano, demontirao ja lično, ako nije poplašen dobit ćemo onda zaplašena ili preplašena.

Kompetencije kompletne službe a ne samo njenog direktora ćemo tek da vidimo, odnosno ako sve bude rađeno kako treba nećemo ih nikada niti vidjeti niti išta o tome čuti.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#48 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by duh_sa_sjekirom »

Glasane za Poplašena je jedna od najvećih izdaja SDA i DF i ne postoji razumno objašnjenje kojim se može opravdati taj čin. Ta priča kako bi umjesto njega došao neko isti može proći samo kod njihovih glasača, kod drugih ljudi takva objašnjenja izazivaju podsmijeh.
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#49 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by hrasno38 »

PM72 wrote:Čuj na "moju" žalost.Pa jadan nebio,ja sam se borio protiv tog istog Poplašena.Da sam ga Bogdo imao na nišanu.Izabrao ga je glas SDA i "patriota" general Armije BiH.Njima spočitavaj Poplašena a ne meni.A kompetencije novoizabranog direktora obaještajne službe su ravne nuli.On i njemu slični mogu samo spletke praviti a da će biti kakvog hajra od njega i njegove službe ... :-) .Doduše,ni onaj Džuvo nije bio bolji.I on je bio Alijin potrčko ali ne Izetbegovića nego Delimustafića.Bio mu je vozač.
Ma borio si se ti moj .....sta ti znas....Osmica je pravi covjek na pravom mjestu (naravno prepoznajes sarkazam). Onaj ko je rat proveo u SA zna ko je Osmica, Dimce i slicni debili koji su samo mogli biti ranjeni u kakvoj pljacki ili ako je granata pala ispred preddsjednistva a oni se slucajno tu nasli. Dao si odlican opis "Alijin cuko" al jebi ga cuke danas vode drzavu a oni koji su je odbranili svojim tijelima i zivotima gledaju i tolerisu ovakve kao sto je ovaj HM2011. Jarane i mi smo postali obicne karine od ljudi kad smo dozvolili da na nasoj krvi rade sta hoce. Napisao sam da nikada od kad postoji BiH na sceni nije bio veci nepotizam SDA predsjednika i postaje odvratno koga covjek sve i gdje imenuje. Pa majku mu jebem ima u toj SDA i kvalitetnih ljudi, visokoobrazovanih koji nema nigdje ni na mapi....kao i u svakoj stranci. Campare su smijurija BH politicke zbilje....pa ministar ne zna posteno da sastavi recenicu a brat mu mulja na sve strane sa vodecim kriminalcima drzave. Dzuvo je mila majka kakve je ambasadore slao Bakir i kakve i dan danas salje kao i ostala dva clana predsjednistva.
Poplasen je cetnik ali je izuzetno obrazovan cetnik......Osmica je "patriota" koji je 90% svih svojih skola zavrsio od kada je poceo da zanosi muda SDA mocnicima, polupismeni pratilac. Nego neka mi objasne ovi "dragi moj predsjednice" kako to glasovima SDA Poplasen prodje....a pogotovo nek mi to objasni najveci branitelj tekovina SDA @HM2011!!!!
PM72
Posts: 17805
Joined: 30/04/2012 16:54

#50 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by PM72 »

Sve stoji :thumbup:
Kako koji dan odmiče,sve više žalim svaku sekundu provedenu na "braniku otadžbine".
Post Reply