Džanan Musa

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#101 Re: Džanan Musa

Post by MOSALJOZE »

Cavendish wrote:Realno vidi se da je Musa level iznad svih ostalih igraca u njegovom uzrastu. Samopouzdanje sa kojim igra je nevjerovatno. Malo je nedosrajalo za trip-dabl a to samo pokazuje koliko je Musa svestran igrac.
Mislim da je on mladji od većine suigrača u ovoj ekipi.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#102 Re: Džanan Musa

Post by MOSALJOZE »

Image
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#103 Re: Džanan Musa

Post by MOSALJOZE »

Dobar i danas,evo izadje imaju još jedan meč da igraju danas,pa ga odmara.
Edit vidjelo se kako ne ganja brojke,jer još 2 skoka i imao bi triple-double,a nije bio daleko ni od quad-double.
Last edited by MOSALJOZE on 27/02/2016 11:19, edited 1 time in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#104 Re: Džanan Musa

Post by It_is_a_Leclerc »

:thumbup: :bih: :bih:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#105 Re: Džanan Musa

Post by shake69 »

Sve je lijepo oko Muse, kako se razvija i napreduje, ali ovoliko medijski pratiti i momkove nastupe u juniorskoj ekipi Cedevite je fakat pretjerivanje!
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#106 Re: Džanan Musa

Post by pirmin »

Da mi ga je docekati u NBA pa da mu malo napumpaju rucice i figuru generalno.
Nesto poput Porzi-ja.
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#107 Re: Džanan Musa

Post by __Phoenix__ »

Mislim da će on uvijek biti ovako građen, bez neke mišićne mase, malo mu je i kičma kriva kako vidim preko ekrana, genetika takva...
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#108 Re: Džanan Musa

Post by KB9 »

shake69 wrote:Sve je lijepo oko Muse, kako se razvija i napreduje, ali ovoliko medijski pratiti i momkove nastupe u juniorskoj ekipi Cedevite je fakat pretjerivanje!
nek ti znas jarane, et tebe i slicne ce neko pitat da aminujete sta i kako pratit

svaka normalna drzava svoje najvece talente prati i uzdize u nebeske visine samo kod nas je to nepotrebno, mi smo toliko dobri, poznati i priznati da su nam takve stvari nepotrebno pretjerivanje
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#109 Re: Džanan Musa

Post by shake69 »

KB9 wrote:
shake69 wrote:Sve je lijepo oko Muse, kako se razvija i napreduje, ali ovoliko medijski pratiti i momkove nastupe u juniorskoj ekipi Cedevite je fakat pretjerivanje!
nek ti znas jarane, et tebe i slicne ce neko pitat da aminujete sta i kako pratit

svaka normalna drzava svoje najvece talente prati i uzdize u nebeske visine samo kod nas je to nepotrebno, mi smo toliko dobri, poznati i priznati da su nam takve stvari nepotrebno pretjerivanje
Daj mi jedan link iz te neke 'normalne drzave' koja u stopu prati nastupe nekog talenta na svakoj utakmici u juniorskoj ligi? Mislim na neki relevantniji elektronski ili pisani medij.
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#110 Re: Džanan Musa

Post by __Phoenix__ »

Pratila je Litvanija ovog medvjeda do 16-te godine jer je bio dominantan kao Musa http://blogimages.thescore.com/raptorbl ... 90x590.jpg
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#111 Re: Džanan Musa

Post by snake c3 »

Treba da bude praćen, kad je dominantan u svom uzrastu.

Samo ne znam da li mu sviraju svaki kontakt ili ga ovi baš udaraju toliko.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#112 Re: Džanan Musa

Post by KB9 »

shake69 wrote:
KB9 wrote:
shake69 wrote:Sve je lijepo oko Muse, kako se razvija i napreduje, ali ovoliko medijski pratiti i momkove nastupe u juniorskoj ekipi Cedevite je fakat pretjerivanje!
nek ti znas jarane, et tebe i slicne ce neko pitat da aminujete sta i kako pratit

svaka normalna drzava svoje najvece talente prati i uzdize u nebeske visine samo kod nas je to nepotrebno, mi smo toliko dobri, poznati i priznati da su nam takve stvari nepotrebno pretjerivanje
Daj mi jedan link iz te neke 'normalne drzave' koja u stopu prati nastupe nekog talenta na svakoj utakmici u juniorskoj ligi? Mislim na neki relevantniji elektronski ili pisani medij.
samo ti surfaj i nalazi sebi, hiljade primjera na klik-dva do tebe, naravno ako imas blage veze o kosarci i pratis i nisi na temi u pokusaju nekog pametnjakovica i moraliste

tvoje je samo da ne pokusavas prikazat kao nesto lose to sto se redovno izvjestava o momku koji je vanserijski talenat ne samo nase kosarke vec i kosarke naseg kontinenta pa cak i svijeta
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#113 Re: Džanan Musa

Post by shake69 »

Eto ti imas svjetsku vezu u pracenju Muse i svega u kosarci i ostalom i spreman si svim braniti izvjestavanje i o juniorskim takmicenjima. Povlacim se.:run:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58814
Joined: 03/08/2010 19:04

#114 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#115 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

Musa igra sam :izet:
Kakav monster.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#116 Re: Džanan Musa

Post by strong69 »

shake69 wrote:
KB9 wrote:
shake69 wrote:Sve je lijepo oko Muse, kako se razvija i napreduje, ali ovoliko medijski pratiti i momkove nastupe u juniorskoj ekipi Cedevite je fakat pretjerivanje!
nek ti znas jarane, et tebe i slicne ce neko pitat da aminujete sta i kako pratit

svaka normalna drzava svoje najvece talente prati i uzdize u nebeske visine samo kod nas je to nepotrebno, mi smo toliko dobri, poznati i priznati da su nam takve stvari nepotrebno pretjerivanje
Daj mi jedan link iz te neke 'normalne drzave' koja u stopu prati nastupe nekog talenta na svakoj utakmici u juniorskoj ligi? Mislim na neki relevantniji elektronski ili pisani medij.
Ima sajtova i portala kao i pojedinaca koji prate nastupe samo ovih liga sa mladima i posebno prate talentovane igrace. Necu ti ih postavljati ovdje, ne pratis to. Ja pratim, pratio sam ranije pogotovo.

http://www.heinnews.com/category/basketball/

http://www.heinnews.com/category/basket ... -fiba-com/
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#117 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

shake69 wrote:
KB9 wrote:
shake69 wrote:Sve je lijepo oko Muse, kako se razvija i napreduje, ali ovoliko medijski pratiti i momkove nastupe u juniorskoj ekipi Cedevite je fakat pretjerivanje!
nek ti znas jarane, et tebe i slicne ce neko pitat da aminujete sta i kako pratit

svaka normalna drzava svoje najvece talente prati i uzdize u nebeske visine samo kod nas je to nepotrebno, mi smo toliko dobri, poznati i priznati da su nam takve stvari nepotrebno pretjerivanje
Daj mi jedan link iz te neke 'normalne drzave' koja u stopu prati nastupe nekog talenta na svakoj utakmici u juniorskoj ligi? Mislim na neki relevantniji elektronski ili pisani medij.
Posto je Musa zaista nesto sto se bar do sada moze nazvati "incidentom" na kosarkaskim parketima i te kako je zasluzio paznju kao i pokojni Drazen Petrovic kada je prvi put sa 15 godina usao sa klupe Sibenke u igru. Musa sa 16 godina je jednostavno predominantan za svoje vrsnjake a to je isto bio i Drazen Petrovic. I ne samo to Dzanan Musa se bas "igra kosarke" i ma koji da je razred godina to je jednostavno interesantno za gledati i pratiti. Dakle radi se o extra talentnu a ne o nekom nadprosjecnom igracu.
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#118 Re: Džanan Musa

Post by zeleni xy »

U svojoj trećoj utakmici u B skupini euroligaškog juniorskog turnira u Beogradu (Adidas Next Generation Tournament) Cedevita je svladala Zemun sa 82:81. Momčad Mladena Starčevića tako je skupinu završila na prvom mjestu kao neporažena i u nedjelju u 12:00h će u polufinalu igrati protiv Sparsa (drugoplasirani u A skupini).

S obzirom da je u utakmici koja je počela u 12:00h Zemun poražen od Bayerna, Zagrepčani su znali da čak će završiti skupinu na prvom mjestu čak i u slučaju poraza od Zemuna pa su mogli odigrati opuštenije. Protiv Zemuna je Cedevita igrala bez Darka Baje, a loša vijest je i što se krajem treće četvrtine u susretu sa Zemunom blaže ozlijedio i Džanan Musa.

"S tri pobjede apsolutno bi svaki trener bio zadovoljan. Malo me brine ta ozljeda Muse u trećoj četvrtini, ali nadam se da će biti spreman da sutra za polufinale protiv Sparsa da svoj, koliko je to moguće, maksimum. Protiv Zemuna smo igrali i bez Baje, koji je ozlijedio trbušni zid jer je dobio udarac protiv Partizana. Nadam se da ćemo sutra u podne biti spremni da izborimo finale", izjavio je trener juniora Cedevite Mladen Starčević.

Njegova momčad na ovom turniru izgleda doista dobro.

"U prvoj utakmici smo imali 23 asistencije, u drugoj 21, a sad odmah nakon treće utakmice ne znam koliko smo upisali asistencija, ali lopta ide dobro. Musa tu prednjači. On je jedan od najkvalitetnijih igrača po indeksu, kvaliteti i koševima i baš mi je žao što se dogodila ta ozljeda jer je on povukao cijeli tim. Mladi Šetka se nakon godinu i pol dana vraća na scenu i dobro se snašao. Tu su i Perković, Jordano, Barišić, Bajo… Imamo stvarno puno dobrih igrača. To je krasna mlada ekipa. Samo trojica igrača su nam '98. godište i igrači iz ove momčadi su veliki zalog za budućnost, za naš klub, a i za hrvatsku košarku",dodao je Starčević.


Igrači Cedevite pogledali su kako igra Spars, njihov protivnik u polufinalu.

"Gledali smo ih. Jako su dobra ekipa. U zadnjoj utakmici im se probudio jedan od najboljih igrača Gegić, no mislim da smo veliki favoriti u toj utakmici", dodao je Perković.

http://www.kkcedevita.hr/vijesti/tabid/ ... tIBXH0rLIV
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#119 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

Jbg, glupost je bila forsirati u nebitnoj utakmici.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#120 Re: Džanan Musa

Post by It_is_a_Leclerc »

Pa kad mi budemo imali talenata, kvalitetnih igrača i dobrih klubova koliko imaju "normalne države", možda ih i nećemo pratiti ovoliko.

No, dok u 20 godina postojanja imamo priliku gledati nastajanje dva vanserijska igrača, onda se svakakve euforije i podrazumijevaju.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#121 Re: Džanan Musa

Post by MOSALJOZE »

http://reprezentacija.ba/43444-michael- ... -u-ameriku
Michael Jordan zove Džanana Musu u Ameriku
Rob_Atl
Posts: 5333
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#122 Re: Džanan Musa

Post by Rob_Atl »

Ako je ovo istina, nebi se mislio ni sekunde odma bih u Carolinu zapucao, jedan od najboljih trenera bi te trenirao igrao u ekipi koju redovno televizije prenose,i uvijek je u samom vrhu, sve ti je placeno, misljenja sam da bi bolje napredovao ovdje nego da potpise za barcu ili negdje drugo. A u evropu se uvijek moze vratiti ako nesto ne uspije ovdje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#123 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

Ufff....jbt, ovo ako je istina, sto kaze rob, odmah za Ameriku, definitivno.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#124 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Zbog poziva Jordana koji je btw igrao za Carolinu?

Joj jeste naivni..
Rob_Atl
Posts: 5333
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#125 Re: Džanan Musa

Post by Rob_Atl »

Ma ne na poziv Jordana ne pise to, vec trener se interesuje za njega. Kazem ako je istina onda definitivno za ameriku jer i ovi college basketasi bi otresli pola evrope svakako. I ja sumnjam da ima istine u ovome, ali ako ima onda se nema sta misliti. Ako se Carolina interesuje za tebe, to ti je vrh College basketa nemas gdje dalje.
Post Reply