SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#226 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by It_is_a_Leclerc »

FACE-ovi advokati su trenutno zbunjeni. Brane Bahu, a Baho lijepo popljuva njihovog Marjana i FACE u onom videu...

:lol:
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#227 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by probook »

Baho je kralj, covjek ima pravi glas da komentarise utakmice.

Nije mi jasno zasto je Marjan popularan, ima tako iritantan glas da je to katastrofa. Ni jednu jedinu utakmicu nisam gledao koju je on prenosio, ma da prenosi finale svjetskog prvenstva bilo bi gledanje bez tona. Uzas kakav glas covjek ima
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#228 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by Mustang1 »

Baho je bio kralj mozda nekad. Ja sam ga uvijek gotivio kao i Marijana dok se obojica nisu pojavili kod Senada.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#229 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by supercali »

sad odgledao ovu tribinu gdje su pricali o ovom sportskom novinarstvu
pa to se skupio sav sljam tog istog novinarstva i oni nesto pricaju
baho onda onaj od tirane do marakane i jedini koji ni smrdi nit mirise je onaj senad pecanac ili kako se vec zove
spocitavaju sve da su drugi krivi i kao oni su profesionalci a niko da kaze kako oni pola poslova rade na racun tih reprezentacija i sl kako se pije jede i sl na tudji racun a kad se zavrne pipa onda svi krivi

ovaj neki pominje kako je repka zabranila da on i kamerman odsjednu u istom hotelu a baho dobacuje ajd nek meni kazu i sl
pravi kabadahija
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#230 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by Freamon Lester »

supercali wrote:sad odgledao ovu tribinu gdje su pricali o ovom sportskom novinarstvu
pa to se skupio sav sljam tog istog novinarstva i oni nesto pricaju
baho onda onaj od tirane do marakane i jedini koji ni smrdi nit mirise je onaj senad pecanac ili kako se vec zove
spocitavaju sve da su drugi krivi i kao oni su profesionalci a niko da kaze kako oni pola poslova rade na racun tih reprezentacija i sl kako se pije jede i sl na tudji racun a kad se zavrne pipa onda svi krivi

ovaj neki pominje kako je repka zabranila da on i kamerman odsjednu u istom hotelu a baho dobacuje ajd nek meni kazu i sl
pravi kabadahija
A Baho aferu jos od Usanovica vuce da je bio na platnom spisku Saveza. :-)
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#231 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by nikad_vise »

Cuj Bahoo :lol: :lol: :lol:
Jos se kiti nekim patriotizmom kao dobija podrsku.Pa kako i nebi kad kod nas narod samo pusi tu spiku.
To sto njega neko podrzava je relevantno isto onoliko koliko glasaci podrzavaju kriminalce iz SDA,SDP,SBB-a i bilo koje druge stranke.
Smeca,ljigavci,kriminalci,olosi,neprofesionalni,i sta sve ne i opet ih pojedine ovce hvale i glasaju za njih pa tako i tebe Baho.

Umjesto da si se izvinuo smecaru sto si od ceremonije napravio koridu,i na to jos jedno onakvo ocajno i zalosno saopstenje,ti se kao kitis nekom podrskom od ljudi kojim svakodnevno lizes cmar u svom komentarisanju i pametovanju.

Svako normalan je vidjeo kakvo si ruglo napravio
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#232 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by Patriotska_Liga »

bingov buraz wrote:
Chmoljo wrote:mišljenje sportiste i misice o tome šta je dobro u novinarstvu, a šta ne, vrijedi isto koliko i mišljenje forumaša klixa.
Vise vrijedi misljenje forumasa jer kad si anoniman imas privilegiju da pises sta mislis.
bingov buraz wrote:To je ta politika nezamjeranja,gdje ces covjeku u oci reci da je rinaka od komentatora a djeca vam zajedno u vrtic idu.
Chmoljo wrote:pa upravo. gdje ću Bahi reć da se ponaša neprofesionalno kada me može prozivati po medijima.

a i šta smo kafane zajedno popili...

:skoljka:
karanana wrote:pa ako ne vrijedi nase misljenje kao gledatelja/slusatelja, onda ne znam cije vrijedi.
To je to, sve rečeno.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#233 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by Chmoljo »

dezurni_ucenik wrote:Muhamed Bikić Moj dragi i uvaženi kolega Sabahudin Baho Topalbećirević je zagigurno jedan, ako ne i najbolji promotor bh. sporta od sticanja nezavisnosti BiH. Bezbrpj je njegovih historijskih prijenosa kada je naša država tek krčila sebi put na svjetsku pozornicu. Nažalost, posjdenjih godina našeg Bahe je slabo bilo u komentatorskoj kabini, što svojom, što voljom drugih kome smetaju novinari probosanski orijentirani. Obradovao sam se itekako kada sam vidjeo da se opet vratio, prenoseći fudbalske utakmice sarajevskih klubova na ino sceni. Face TV je to osjetila i nekadašnje kolege sa državne digli su ovog ljeta i u medijima tempraturu preko 50 stepeni. Vrhunac su bili prijenosi sa kadetskog košarkaškog evropskog prvenstva i osvajanju zlatne medalje. Opet je bio Baho u svom elementu i zajedno sa zmajićima ujedinjavao našu BiH, jer jedino je to put ka uspjehu i opstanku naše države. I onda sam samo čekao kada će i on na odstrijel raznoraznih komentatora "svadbi" i "sahrana". Dakle, nakon Papeta, Dine Merlina, sada je Baho. Slijede napadi na Mešu, Džeku, plasirali se ili ne na EURO. To smo mi, nažalost!


:lol:
Image
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#234 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by StupskaBitanga »

Sjeća l ise ko dotičnog sa hayata i nazivanja selama i kad treba i ne treba
User avatar
oldtajmer
Posts: 5061
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#235 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by oldtajmer »



:lol: :lol: :lol:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#236 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by Ridjobrki »

Od Bahe i Marjana bi se mogao sastaviti jedan dobar sportski komentator.

Šteta što bi od preostalog materijala ispalo samo promuklo govedo.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#237 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by Mustang1 »

Ridjobrki wrote:Od Bahe i Marjana bi se mogao sastaviti jedan dobar sportski komentator.

Šteta što bi od preostalog materijala ispalo samo promuklo govedo.
Moglo bi mozda unazad 10.ak godina :D Mozda malo manje .. Ali sada od njih mozes dobiti samo ovo drugo :D
Njih dvojica su trenutno isti sto se tice komentarisanja samo im je boja glasa drugacija
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#238 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by dezurni_ucenik »

Chmoljo wrote:
dezurni_ucenik wrote:Muhamed Bikić Moj dragi i uvaženi kolega Sabahudin Baho Topalbećirević je zagigurno jedan, ako ne i najbolji promotor bh. sporta od sticanja nezavisnosti BiH. Bezbrpj je njegovih historijskih prijenosa kada je naša država tek krčila sebi put na svjetsku pozornicu. Nažalost, posjdenjih godina našeg Bahe je slabo bilo u komentatorskoj kabini, što svojom, što voljom drugih kome smetaju novinari probosanski orijentirani. Obradovao sam se itekako kada sam vidjeo da se opet vratio, prenoseći fudbalske utakmice sarajevskih klubova na ino sceni. Face TV je to osjetila i nekadašnje kolege sa državne digli su ovog ljeta i u medijima tempraturu preko 50 stepeni. Vrhunac su bili prijenosi sa kadetskog košarkaškog evropskog prvenstva i osvajanju zlatne medalje. Opet je bio Baho u svom elementu i zajedno sa zmajićima ujedinjavao našu BiH, jer jedino je to put ka uspjehu i opstanku naše države. I onda sam samo čekao kada će i on na odstrijel raznoraznih komentatora "svadbi" i "sahrana". Dakle, nakon Papeta, Dine Merlina, sada je Baho. Slijede napadi na Mešu, Džeku, plasirali se ili ne na EURO. To smo mi, nažalost!


:lol:
Image

Mozda Bikic zeli da bude i treci komentator na Face TV zajedno sa Bahom i Marijanom. Trios fantastikos. :lol:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#239 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by TheMule »

Baho, Marjan, Senad...legende Bosne i Hercegovine. Trebaju se s vremena na vrijeme malo vise uozbiljiti, ali oni su ti koje ljudi hoce da vide. Niko ne bi sluso vas s foruma kako komentarisete ili druge strebere koji misle da je svrha komentarisanja da se na svakoj utakmici iznosi 500 dosadnih i obicno bezkorisnih statistickih podataka koje moze bilo ko naci na internetu.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#240 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by Ned071 »

Majko moja. Magistar a nepismen... :oops:
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#241 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by Patriotska_Liga »

TheMule wrote:Baho, Marjan, Senad...legende Bosne i Hercegovine. Trebaju se s vremena na vrijeme malo vise uozbiljiti, ali oni su ti koje ljudi hoce da vide. Niko ne bi sluso vas s foruma kako komentarisete ili druge strebere koji misle da je svrha komentarisanja da se na svakoj utakmici iznosi 500 dosadnih i obicno bezkorisnih statistickih podataka koje moze bilo ko naci na internetu.
Njih žele da vide isključivo nepismene budaletine koje sportske događaje nacionalnog karaktera vide strogo kao teferič i opštenarodno veselje u rangu koride i koje u principu ne zanima sport niti pretjerano razumiju dešavanja na sportskim borilištima. Svoj nedostatak inteligencije, nedostatak mogućnosti da kvalitetno prate i razumiju neki sportski događaj ili nešto sasvim treće naravno nadoknađuju galamom, neartikulisanim arlaukanjem i napadima na sve one koji svaki sportski događaj, pa i onaj u kojem učestvuju selekcije ili pojedinci koji predstavljaju našu zemlju, žele prije svega da posmatraju kao sportski događaj.

U tom kontekstu svi mi koji želimo kvalitetno da pratimo neki sportski događaj svakako trebamo i kvalitetnog komentatora koji će da radi ono što je i svrha komentatorskog poziva, tj. da kvalitetno komentariše dešavanja na sportskom borilištu. Prvi preduslov da neko kvalitetno komentariše neki sportski događaj jeste da razumije šta se to dešava na terenu. Srećom, imali smo priliku čuti Edina Avdića pa ja sad ovdje ne moram posebno objašnjavati šta znači jedno kvalitetno komentarisanje košarkaške utakmice. Čuli smo i Topalbećirevića. Čuli i nismo čuli ništa važno. Zašto? Zato što on nije u stanju da prepozna pozicije igrača na terenu, nije u stanju da objasni ni jednu jedinu akciju, nema pojma šta je pick and roll, mismatch, niski post, ma ništa. Skoči, ne daj, šutni, baci, zašto praviš faul, trči, naša, njihova... eto ti njegovog komentarisanja košarke. Naravno da je tebi dobar jer je to otprilike i tvoj nivo poznavanja kako košarke tako i ostalih sportova. I naravno da je generalno legenda jer ljudi generalno nisu u stanju da studiozno prate sportske događaje nego im se sve svodi na praćenje od koša do koša, od gola do gola, ko te pita šta se dešava između, zbog čega je koš, zbog čega nije koš, ko je pogriješio, ko je dobro odigrao, šta se ponavlja, da li su treneri primjetili mismatch u toku utakmice i promijenili neke stvari. Poslušaj nekad nekog američkog ili britanskog sportskog komentatora pa ćeš valjda shvatiti zašto su Topalbećirević i Mijajlović pseudokomentatori.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#242 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by Freamon Lester »

TheMule wrote:Baho, Marjan, Senad...legende Bosne i Hercegovine. Trebaju se s vremena na vrijeme malo vise uozbiljiti, ali oni su ti koje ljudi hoce da vide. Niko ne bi sluso vas s foruma kako komentarisete ili druge strebere koji misle da je svrha komentarisanja da se na svakoj utakmici iznosi 500 dosadnih i obicno bezkorisnih statistickih podataka koje moze bilo ko naci na internetu.
PatriJota
Patriotska_Liga wrote: U tom kontekstu svi mi koji želimo kvalitetno da pratimo neki sportski događaj svakako trebamo i kvalitetnog komentatora koji će da radi ono što je i svrha komentatorskog poziva, tj. da kvalitetno komentariše dešavanja na sportskom borilištu. Prvi preduslov da neko kvalitetno komentariše neki sportski događaj jeste da razumije šta se to dešava na terenu. Srećom, imali smo priliku čuti Edina Avdića pa ja sad ovdje ne moram posebno objašnjavati šta znači jedno kvalitetno komentarisanje košarkaške utakmice. Čuli smo i Topalbećirevića. Čuli i nismo čuli ništa važno. Zašto? Zato što on nije u stanju da prepozna pozicije igrača na terenu, nije u stanju da objasni ni jednu jedinu akciju, nema pojma šta je pick and roll, mismatch, niski post, ma ništa. Skoči, ne daj, šutni, baci, zašto praviš faul, trči, naša, njihova... eto ti njegovog komentarisanja košarke. Naravno da je tebi dobar jer je to otprilike i tvoj nivo poznavanja kako košarke tako i ostalih sportova. I naravno da je generalno legenda jer ljudi generalno nisu u stanju da studiozno prate sportske događaje nego im se sve svodi na praćenje od koša do koša, od gola do gola, ko te pita šta se dešava između, zbog čega je koš, zbog čega nije koš, ko je pogriješio, ko je dobro odigrao, šta se ponavlja, da li su treneri primjetili mismatch u toku utakmice i promijenili neke stvari. Poslušaj nekad nekog američkog ili britanskog sportskog komentatora pa ćeš valjda shvatiti zašto su Topalbećirević i Mijajlović pseudokomentatori.
Patriota
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#243 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by TheMule »

Patriotska_Liga wrote:
TheMule wrote:Baho, Marjan, Senad...legende Bosne i Hercegovine. Trebaju se s vremena na vrijeme malo vise uozbiljiti, ali oni su ti koje ljudi hoce da vide. Niko ne bi sluso vas s foruma kako komentarisete ili druge strebere koji misle da je svrha komentarisanja da se na svakoj utakmici iznosi 500 dosadnih i obicno bezkorisnih statistickih podataka koje moze bilo ko naci na internetu.
Njih žele da vide isključivo nepismene budaletine koje sportske događaje nacionalnog karaktera vide strogo kao teferič i opštenarodno veselje u rangu koride i koje u principu ne zanima sport niti pretjerano razumiju dešavanja na sportskim borilištima. Svoj nedostatak inteligencije, nedostatak mogućnosti da kvalitetno prate i razumiju neki sportski događaj ili nešto sasvim treće naravno nadoknađuju galamom, neartikulisanim arlaukanjem i napadima na sve one koji svaki sportski događaj, pa i onaj u kojem učestvuju selekcije ili pojedinci koji predstavljaju našu zemlju, žele prije svega da posmatraju kao sportski događaj.

U tom kontekstu svi mi koji želimo kvalitetno da pratimo neki sportski događaj svakako trebamo i kvalitetnog komentatora koji će da radi ono što je i svrha komentatorskog poziva, tj. da kvalitetno komentariše dešavanja na sportskom borilištu. Prvi preduslov da neko kvalitetno komentariše neki sportski događaj jeste da razumije šta se to dešava na terenu. Srećom, imali smo priliku čuti Edina Avdića pa ja sad ovdje ne moram posebno objašnjavati šta znači jedno kvalitetno komentarisanje košarkaške utakmice. Čuli smo i Topalbećirevića. Čuli i nismo čuli ništa važno. Zašto? Zato što on nije u stanju da prepozna pozicije igrača na terenu, nije u stanju da objasni ni jednu jedinu akciju, nema pojma šta je pick and roll, mismatch, niski post, ma ništa. Skoči, ne daj, šutni, baci, zašto praviš faul, trči, naša, njihova... eto ti njegovog komentarisanja košarke. Naravno da je tebi dobar jer je to otprilike i tvoj nivo poznavanja kako košarke tako i ostalih sportova. I naravno da je generalno legenda jer ljudi generalno nisu u stanju da studiozno prate sportske događaje nego im se sve svodi na praćenje od koša do koša, od gola do gola, ko te pita šta se dešava između, zbog čega je koš, zbog čega nije koš, ko je pogriješio, ko je dobro odigrao, šta se ponavlja, da li su treneri primjetili mismatch u toku utakmice i promijenili neke stvari. Poslušaj nekad nekog američkog ili britanskog sportskog komentatora pa ćeš valjda shvatiti zašto su Topalbećirević i Mijajlović pseudokomentatori.
Dajes sebi previse prava da kazes sta ja znam, sta ne znam. Sta narod zna, sta ne zna. Koji si ti faktor?

Ljudi koji gledaju utakmicu se mogu podjeliti na dva dijela:

1. Ljudi koji znaju sve o sportu i ne treba im komentator objasnjavati sve u detalje, jer, radi se o tv prenosu, ne radio prenosu (20%)
2. Ljudi kojih i ne interesuje previse, niti znaju dosta o sportu, vec gledaju radi raznih razloga: njihova drzava igra, raja gleda tu utakmicu, zene, djeca, itd itd (80%)


Americki komentatori su bez veze i dosadni. Britanski su bolji, ali dave statistikama i marketinskim trikovima koje moraju ponavljati, tako da nisu nista specijalno. Kad igra BiH, ja, kao i vecina gradjana koje si nazvo "budaletine" i "neinteligentne", zelimo nekog ko ce stvoriti atmosferu. Ako hoces da slusas nekog ko komentarise utamicu kao da je partija saha, onda ti nema pomoci, smanji zvuk, i komentarisi sam sebi.
User avatar
luckylaka
Posts: 22532
Joined: 15/01/2010 06:28

#244 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by luckylaka »

Pretpostavljam da ovi sto su izjahali na Bahu i Marjana da ce atletiku gledati na FaceTv samo da im traze greske a onda ce hvaliti tamo neke srpsko-hrvatske knale kako oni to rade profesionalno a nasi veze nemaju.Nek je preko Drine da se imamo cime hvaliti. :-)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#245 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by BarbaDue »

Mustang1 wrote:Baho je bio kralj mozda nekad. Ja sam ga uvijek gotivio kao i Marijana dok se obojica nisu pojavili kod Senada.
Što, jel to pojavljivanje kod Senada automatski znači kvalitet 0 (nula)?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#246 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by hladan.preminger »

luckylaka wrote:Pretpostavljam da ovi sto su izjahali na Bahu i Marjana da ce atletiku gledati na FaceTv samo da im traze greske a onda ce hvaliti tamo neke srpsko-hrvatske knale kako oni to rade profesionalno a nasi veze nemaju.Nek je preko Drine da se imamo cime hvaliti. :-)

Kad dodju pobjegulje pricati o stranama Drine.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#247 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by Mustang1 »

BarbaDue wrote:
Mustang1 wrote:Baho je bio kralj mozda nekad. Ja sam ga uvijek gotivio kao i Marijana dok se obojica nisu pojavili kod Senada.
Što, jel to pojavljivanje kod Senada automatski znači kvalitet 0 (nula)?
Pa uporedi njihovo komentarisanje prije i poslije Face i samo ce ti se kazati
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#248 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by Pitarrr82 »

.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#249 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by supercali »

BarbaDue wrote:
Mustang1 wrote:Baho je bio kralj mozda nekad. Ja sam ga uvijek gotivio kao i Marijana dok se obojica nisu pojavili kod Senada.
Što, jel to pojavljivanje kod Senada automatski znači kvalitet 0 (nula)?
Ma nije to do senada nego njih samih
Znas ono kad bi igrao zajedno sa mesijem i ekipi i ti bi bio bar europska klasa
Kad igras sa mujom i suljom pokazujes da si klasa kukuruz lige gdje i pripadas
Tako je nesto slucaj i sa bahom bar
Ipak je federalna i bht iznad fejsa bar sto se starih kadrova tice miljama daleko posebno u vrijeme kad je baho bio dole tako da je i igrao sa najboljima
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#250 Re: SABAHUDIN BAHO TOPALBEĆIREVIĆ

Post by BarbaDue »

supercali je u pravu :thumbup:
samo bi još dodao da kada slušam Bahu sad i prije, svejedno, opet uživam u komentarima.

ima i boljih znam, ali je raja zaista nezadovoljna. nekima sad da Edin Avdić pređe na Face nebi im valjao.
Tipično balkanski.
Post Reply