Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#26 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by S4mpion »

Poznavao sam curu koja je zarađivala oko 1600KM. Na njoj nikad nisi mogao dva puta vidjet istu majicu. Cipele nosi 4-5 dana i fajront. Ta plata njoj nije mogla bit, a kamo li da malo doprinese domaćinstvu, mati joj od svoje plate dodavala, a nisu bili nešto bogati.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#27 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by sadie_forever »

S4mpion wrote:Poznavao sam curu koja je zarađivala oko 1600KM. Na njoj nikad nisi mogao dva puta vidjet istu majicu. Cipele nosi 4-5 dana i fajront. Ta plata njoj nije mogla bit, a kamo li da malo doprinese domaćinstvu, mati joj od svoje plate dodavala, a nisu bili nešto bogati.
:skoljka:
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#28 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by krater »

sadie_forever wrote:
S4mpion wrote:Poznavao sam curu koja je zarađivala oko 1600KM. Na njoj nikad nisi mogao dva puta vidjet istu majicu. Cipele nosi 4-5 dana i fajront. Ta plata njoj nije mogla bit, a kamo li da malo doprinese domaćinstvu, mati joj od svoje plate dodavala, a nisu bili nešto bogati.
:skoljka:
:P
bhnapoleon1
Posts: 6522
Joined: 11/05/2014 23:47

#29 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by bhnapoleon1 »

sadie_forever wrote:
S4mpion wrote:Poznavao sam curu koja je zarađivala oko 1600KM. Na njoj nikad nisi mogao dva puta vidjet istu majicu. Cipele nosi 4-5 dana i fajront. Ta plata njoj nije mogla bit, a kamo li da malo doprinese domaćinstvu, mati joj od svoje plate dodavala, a nisu bili nešto bogati.
:skoljka:
Tesko kuci u koju ta udje :D, jbt ljudi prehranjuju porodice sa 500-600 maraka. Je li barem kakav avion da je se isplati odrzavat.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#30 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by ćiribiribela »

S4mpion wrote: Cipele nosi 4-5 dana i fajront.
Pa ovo ni Carrie Bradshaw nije radila. :mrgreen:
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#31 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by krater »

ćiribiribela wrote:
S4mpion wrote: Cipele nosi 4-5 dana i fajront.
Pa ovo ni Carrie Bradshaw nije radila. :mrgreen:
:mrgreen: :kiss:
User avatar
Logovan
Posts: 94727
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#32 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Logovan »

S4mpion wrote:Poznavao sam curu koja je zarađivala oko 1600KM. Na njoj nikad nisi mogao dva puta vidjet istu majicu. Cipele nosi 4-5 dana i fajront. Ta plata njoj nije mogla bit, a kamo li da malo doprinese domaćinstvu, mati joj od svoje plate dodavala, a nisu bili nešto bogati.
Bolesno, debilno. Ni plata nije za svakoga. :oops:
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#33 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by krater »

Logovan wrote:
S4mpion wrote:Poznavao sam curu koja je zarađivala oko 1600KM. Na njoj nikad nisi mogao dva puta vidjet istu majicu. Cipele nosi 4-5 dana i fajront. Ta plata njoj nije mogla bit, a kamo li da malo doprinese domaćinstvu, mati joj od svoje plate dodavala, a nisu bili nešto bogati.
Bolesno, debilno. Ni plata nije za svakoga. :oops:
:lol:
User avatar
Tony Soprano
Posts: 957
Joined: 21/01/2015 00:35
Location: Bada Bing

#34 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Tony Soprano »

mk ultra wrote: znam isto tako ljude koji će od plate 500KM izaći navečer i popiti 100KM
Gospoda. :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#35 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by sadie_forever »

bhnapoleon1 wrote:
sadie_forever wrote:
S4mpion wrote:Poznavao sam curu koja je zarađivala oko 1600KM. Na njoj nikad nisi mogao dva puta vidjet istu majicu. Cipele nosi 4-5 dana i fajront. Ta plata njoj nije mogla bit, a kamo li da malo doprinese domaćinstvu, mati joj od svoje plate dodavala, a nisu bili nešto bogati.
:skoljka:
Tesko kuci u koju ta udje :D, jbt ljudi prehranjuju porodice sa 500-600 maraka. Je li barem kakav avion da je se isplati odrzavat.
ma cak i da je avion :D
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#36 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by prog321 »

Sve ispod 2000 je patnja.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6823
Joined: 20/02/2013 14:14

#37 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Cherry-Cherry »

2 x 2000. Pod uslovom da je riješeno stambeno pitanje, bez kredita. Kad dođu djeca onda više naravno.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#38 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by SSemir »

sadie_forever wrote:Kolika plata po vasem misljenju treba da bude da bi 2 ljudi zivjeli lijepo`? mislim ukupna primjanja za 2 osobe
kakav lijep zivot? poenta nedostatka zivota u bosni je u tome da koliko god imas, idalje ces imati nekvalitetan zivot. eto da porodica ima ukupna primanja 3500 KM, to opet nije dovoljno da dijete svoje upises u neku skupu privatnu osnovnu skolu vec mora da ide i da se patim sa nasim korumpiranim provesorima, losim obrazovnim sistemom, neuslovnim ucionicama.
imas primanja od 3500 KM i opet moras dijete i sebe odvesti u dom zdravlja na lijecenje kod nestrucnih doktora, u hitnu u kojoj ti kazu "idi prvo u dezurnoj apoteci kupi sebi infuziju mi nemamo", lose stanje u bolnicama, nedostatak kvalitetnih doktora.
imas primanja od 3500 KM i bojis se hoce li ti neko na ulici zapalit auto, ukrasti radio, izbusiti gume, presresti te u tramvaju...zato sto se to svakodnevno desava..
ne mozes dijete upisati u neki zdrav sportski klub bez obzira koliko para imao.
ceste lose, konstantno forsiranje medjunacionalne mrznje, korumpiranost u svim sferama zivota, neorganizovanost..
niske plate ssu samo jedan od problema zivota u bosni. i to jedan od problema koji ti mozes rijesiti relativno lako..
s.aint
Posts: 420
Joined: 10/12/2010 16:19

#39 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by s.aint »

S4mpion wrote:Poznavao sam curu koja je zarađivala oko 1600KM. Na njoj nikad nisi mogao dva puta vidjet istu majicu. Cipele nosi 4-5 dana i fajront. Ta plata njoj nije mogla bit, a kamo li da malo doprinese domaćinstvu, mati joj od svoje plate dodavala, a nisu bili nešto bogati.
:lol:
lijepo pa je mati imala odakle dodavati, zamisli da nije

inace na temu
4000 KM je varijanta koja bi odgovarala svim mojim prohtjevima :oops: :mrgreen:
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#40 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by ilkbahar »

[quote="SSemir"][quote="sadie_forever"]Kolika plata po vasem misljenju treba da bude da bi 2 ljudi zivjeli lijepo`? mislim ukupna primjanja za 2 osobe[/quote]

kakav lijep zivot? poenta nedostatka zivota u bosni je u tome da koliko god imas, idalje ces imati nekvalitetan zivot. eto da porodica ima ukupna primanja 3500 KM, to opet nije dovoljno da dijete svoje upises u neku skupu privatnu osnovnu skolu vec mora da ide i da se patim sa nasim korumpiranim provesorima, losim obrazovnim sistemom, neuslovnim ucionicama.
imas primanja od 3500 KM i opet moras dijete i sebe odvesti u dom zdravlja na lijecenje kod nestrucnih doktora, u hitnu u kojoj ti kazu "idi prvo u dezurnoj apoteci kupi sebi infuziju mi nemamo", lose stanje u bolnicama, nedostatak kvalitetnih doktora.
imas primanja od 3500 KM i bojis se hoce li ti neko na ulici zapalit auto, ukrasti radio, izbusiti gume, presresti te u tramvaju...zato sto se to svakodnevno desava..
ne mozes dijete upisati u neki zdrav sportski klub bez obzira koliko para imao.
ceste lose, konstantno forsiranje medjunacionalne mrznje, korumpiranost u svim sferama zivota, neorganizovanost..
niske plate ssu samo jedan od problema zivota u bosni. i to jedan od problema koji ti mozes rijesiti relativno lako..[/quote]

Sve probleme koje si nabrojao, posebno sto se tice korumpiranosti profesora kao i kriminala na ulicama Sarajeva su samo posljedica neimastine. Naravno da su profesori po skolama korumpirani kad su im plate jadne, isto je i sa doktorima.
U bih treba iz temelja promjeniti ekonomkli sistem i mnoge bi se stvari poslozile, ali za.pocetak neophodno.je da troglava azdaha prrstane krasti!
Kad bi omladina.imala kakav takav posao ne bi ko muhe bez glave jurcali glavnim ulicama i ubijali ljude i odavali se kriminalu.
User avatar
muha_sa
Posts: 128797
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#41 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by muha_sa »

mašta može svašta
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#42 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by prezimenko »

Ja i zena(i auto koji kosta kao i clan porodice) u Sarajevu imali 2700 KM i svoj smjestaj, nismo se pretjerano rasipali i na kraju mjeseca ostanemo uvijek na 0.
Ovo nije dobar zivot jer nemas para za elektorniku, izlete po svijetu i sl. svaka preregistracija auta i zamijena guma ili bilo koji problem te financijski dobro pogodi jer nemas ustedjevine ili buffer - meni to nije dobar zivot.

Sad zivim vani imam puno puno vecu platu ali je servis/usluga je puno skuplja. Stvari koje su mi u Sarajevu bile dostupne sada nisu a koje mi tamo nisu sada jesu - zato dijaspora obozava doci u BiH jer tu moze nadoknaditi sve sto si vani ne moze priustiti.
Ovo je doduse sa jednom platom vidjeti cemo sa dvije.
Last edited by prezimenko on 12/06/2015 09:18, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#43 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Tomahawk11 »

muha_sa wrote:mašta može svašta
:thumbup:
Smanjite svi malo ribu....
User avatar
diason
Posts: 487
Joined: 13/05/2008 12:08
Location: Na putu prema dole

#44 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by diason »

Moze se sa tri, cetiri stoje lijepo zivit, i ostane.I Nasrudin je uspio magarca nauciti da manje jede, tako i ja.




:D
User avatar
Truba
Posts: 82361
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#45 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Truba »

zašto da smanjujem ribu
živim s mnogo manje i znam kako je
i znam koliko treba da ne razmišljaš je li sok 3 ili 4 marke

ružno zvuči to ispade sirotinja ali da ne paziš osto bi 23. u mjesecu bez marke...
pazeći na sve izdura se
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#46 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by dobar osjecaj »

Mrzim ove teme koje podsticu ljude da pisu svoje najprivatnije stvari.
Ovaj Sadie kao da radi za neku agenciju koja prikuplja podatke.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#47 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by prog321 »

SSemir wrote:[

kakav lijep zivot? poenta nedostatka zivota u bosni je u tome da koliko god imas, idalje ces imati nekvalitetan zivot. eto da porodica ima ukupna primanja 3500 KM, to opet nije dovoljno da dijete svoje upises u neku skupu privatnu osnovnu skolu vec mora da ide i da se patim sa nasim korumpiranim provesorima, losim obrazovnim sistemom, neuslovnim ucionicama.
imas primanja od 3500 KM i opet moras dijete i sebe odvesti u dom zdravlja na lijecenje kod nestrucnih doktora, u hitnu u kojoj ti kazu "idi prvo u dezurnoj apoteci kupi sebi infuziju mi nemamo", lose stanje u bolnicama, nedostatak kvalitetnih doktora.
imas primanja od 3500 KM i bojis se hoce li ti neko na ulici zapalit auto, ukrasti radio, izbusiti gume, presresti te u tramvaju...zato sto se to svakodnevno desava..
ne mozes dijete upisati u neki zdrav sportski klub bez obzira koliko para imao.
ceste lose, konstantno forsiranje medjunacionalne mrznje, korumpiranost u svim sferama zivota, neorganizovanost..
niske plate ssu samo jedan od problema zivota u bosni. i to jedan od problema koji ti mozes rijesiti relativno lako..
Ovo je nonsense.

Ima i kod nas privatnih osnovnih skola i nisu previše skupe. Radim sa par njih pa ako hoćeš da te povežem sa pravim ljudima?
Takodje ima gomila privatnih klinika koje su veoma čiste i profesionalne a za tvoje skupocjeno auto postoje garaze sa nadzornim kamerama.

Kako mrzim bespotrebno crnilo cc.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by Tomahawk11 »

Black swan wrote:zašto da smanjujem ribu
živim s mnogo manje i znam kako je
i znam koliko treba da ne razmišljaš je li sok 3 ili 4 marke

ružno zvuči to ispade sirotinja ali da ne paziš osto bi 23. u mjesecu bez marke...
pazeći na sve izdura se
Ne moze se fino zivjeti od 2000? Ebem ga ja, ne zivimo u Londonu.
Onaj ko ne vodi racuna o svojim troskovima, njemu je svaka cifra malo. Pogledaj pod Allen Iverson.
I ne, nisi sirotinja ako vodis racuna o svojim finansijama, ali ako ti je skupo popiti sok od 3-4 marke - onda jesi :D
Dobar zivot....ili raskosan zivot. To je ono sto mnogi brkaju na ovoj temi.
Ko ne moze u Sarajevu dobro zivjeti od 2000, nek se preseli u neko manje mjesto. Nema mu druge.
broj dva
Posts: 4596
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#49 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by broj dva »

Moj jaran (doduse samac u to doba) je imao teoriju srece zasnovanu na 100 km dnevno nakon placeni racuna.
Dakle za cistu zajebanciju i uzivanje. Nije mu ni losa teorija menscini...
User avatar
madner
Posts: 56808
Joined: 09/08/2004 16:35

#50 Re: Koliko je u BIH potrebno za dobar zivot?

Post by madner »

Sa vecom platom idu i veci rashodi. Ne voza se vise sugavi Golf star 10 godina nego preljepi Audi star tri i tako dalje. :D
Otvoreno tvrdim da se 4000 KM mogu potrositi svaki mjesec :D

BiH != Sarajevo.
Post Reply