Uhapšen Naser Orić!

Post Reply
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#451 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by VCorp »

Fudo387 wrote:
VCorp wrote:Da imaju ovi muda kako bi bilo lijepo izazvati scenu tako da se pozovu i pičkousti i smrad Nikolic pa ih pohapsiti pred kamerama čim slete na našu teritoriju i samo im reći dok ne vratite Nasera ovi će malo da prohodaju po Zenici a kad bih ih nasi zatvorenici dograbili jednom onda bi vidjeli sta znaci jebati pošteno.
Daj budimo ozbiljni, to bi znacio rat. Jedno su nase zelje a drugo je realnost.

Bas bi bio dobar ponovni rat Srbije i BiH poslije svega, na 20 godina genocida. I to zbog toga sto su oni sad opet prvi poceli sa provokacijama. Pa raznio bi ih NATO do Moskve.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#452 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Fudo387 »

VCorp wrote:
Fudo387 wrote:
VCorp wrote:Da imaju ovi muda kako bi bilo lijepo izazvati scenu tako da se pozovu i pičkousti i smrad Nikolic pa ih pohapsiti pred kamerama čim slete na našu teritoriju i samo im reći dok ne vratite Nasera ovi će malo da prohodaju po Zenici a kad bih ih nasi zatvorenici dograbili jednom onda bi vidjeli sta znaci jebati pošteno.
Daj budimo ozbiljni, to bi znacio rat. Jedno su nase zelje a drugo je realnost.

Bas bi bio dobar ponovni rat Srbije i BiH poslije svega, na 20 godina genocida. I to zbog toga sto su oni sad opet prvi poceli sa provokacijama. Pa raznio bi ih NATO do Moskve.
Prijatelju, ako to vec tako mora, ja bih da vi prvo napravite vojsku.
I 92 meni stalno govori, sad ce intervencija, samo sto nije.
User avatar
relativno84
Posts: 15334
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#453 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 »

Kravica je vise manje poznata stvar, ali na Zalazju je bas bio dernek, ne toliko kolicinski koliko nacinom na koji je odradjeno u svitanje zore, i vise "zasluge" ima Miš nego Naser ali logicno da ce njemu lijepiti sve sto zamisle.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#454 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by VCorp »

Fudo387 wrote:
Prijatelju, ako to vec tako mora, ja bih da vi prvo napravite vojsku.
I 92 meni stalno govori, sad ce intervencija, samo sto nije.
NATO i njegove ingerencije iz 92 i danas nemaju veze nikakve sa današnjom organizacijom.

Ti stvarno mislis da bi u ovom momentu NATO gledao napad Srbije na BiH ? Ili da bi oni uopće napali ? Pa znaju da bi sa tim sebi zatvorili vrata za Zapad a Zapad bi im ukinuo i keš od Arapa i ostane im potpuna izolacija uokolo sa zemljama EU i onima koji su na putu u EU a Rusija je kilometrima daleko. To je za njih game over za sva vremena. Ne bi imali u roku godinu dana za kiflu.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#455 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Fudo387 »

VCorp wrote:
Fudo387 wrote:
Prijatelju, ako to vec tako mora, ja bih da vi prvo napravite vojsku.
I 92 meni stalno govori, sad ce intervencija, samo sto nije.
NATO i njegove ingerencije iz 92 i danas nemaju veze nikakve sa današnjom organizacijom.

Ti stvarno mislis da bi u ovom momentu NATO gledao napad Srbije na BiH ? Ili da bi oni uopće napali ? Pa znaju da bi sa tim sebi zatvorili vrata za Zapad a Zapad bi im ukinuo i keš od Arapa i ostane im potpuna izolacija uokolo sa zemljama EU i onima koji su na putu u EU a Rusija je kilometrima daleko. To je za njih game over za sva vremena. Ne bi imali u roku godinu dana za kiflu.
Ja se drzim one Fudo uzdaj se u se' i u svoje kljuse. U neke velike projekte i avanture se ne upustam ako ih ne mogu priustiti, ako sta kane
sa strane super, jos bolje. Laicki, tako bi nekako i drzavna politika trebala da se vodi.
Fudo for president! :bih: :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#456 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Fudo387 »

Mozda ja nisam dovoljno informisan, kako to da za njega nije trazena kaucija da izadje iz zatvora i brani se sa slobode do konacne odluke kao
u slucaju Divjaka? Sjecam se da je sarajevski kanton ekspresno platio milion eura za Jovu.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#457 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Innovation »

Fudo387 wrote:u slucaju Divjaka? Sjecam se da je sarajevski kanton ekspresno platio milion eura za Jovu.
Postby Innovation » 18/06/2015 19:57
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... r_oric.pdf
VjecitiStudent wrote:
Otkad je Kanton nadležan za spoljnju politiku?

Austrijski portal Diepresse.com popodne je izvijestio kako je uplaćena suma od 500.000 Eura, no ovo nije potvrđeno u saopćenju Austrijskog ministarstva pravosuđa. TV Hayat takođe je potvrdio da se radi o sumi od milion KM.

Ono što je izvijesno je da je novac uplaćen od strane Kantona Sarajevo.


Sta znaci rijec Deklaracija? Da li si procitao Deklaraciju SKS?
Procitaj http://forum.klix.ba/nasa-stranka-sve-s ... #p11479292 od 851. stranice, koliko kritika na Deklaracuju , a nesto vise .... :-)
User avatar
sinuhe
Posts: 11492
Joined: 03/06/2011 11:33

#458 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by sinuhe »

Ko danas zivi u Kravicama?
User avatar
Better Man
Posts: 16775
Joined: 01/10/2006 20:10

#459 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Better Man »

Imam osjećaj da je ovo sve izrežirano i smišljeno kako bi se skrenula pažnja sa stvarnih problema. Ne bi me čudilo da prste u svemu ovom ima Bakir Izetbegović. Lik svakim danom pokazuje sav svoj jad, bjedu i nesposobnost. Lik je trenutno najveća štetočina u BiH.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#460 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Martinez_ »

relativno84 wrote:Kravica je vise manje poznata stvar, ali na Zalazju je bas bio dernek, ne toliko kolicinski koliko nacinom na koji je odradjeno u svitanje zore, i vise "zasluge" ima Miš nego Naser ali logicno da ce njemu lijepiti sve sto zamisle.

I? Ko je sve odgovarao za taj zločin u Zalažju?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#461 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Danguba »

Sva sela oko Srebrenice su obuhvacena u njegovom sudjenju.
Prica oko Zalazja ide otprilike ovako:
...


Kako bi osporila njezin iskaz o većini poginulih civila srpske nacionalnosti prilikom zauzimanja Bjelovca, tužitejica je pokazala dokument iz Bratunačke brigade VRS-a koji govori o „pogibiji 55 boraca i 7 civila, kao i više ranjenih prilikom borbi s jedinicama Nasera Orića (lokalnog zapovjednika ARBiH)“.

„Dakle prema ovom dokumentu je poginulo 62 mještana i od toga većina vojnici.“, suočila je svjedokinju tužiteljica, pokazujući i spisak poginulih boraca VRS-a među kojima su i imena muža, kao i dvije kćerke svjedokinje.

„Znači u ovom dokumentu stoji da su Vaš muž i Vaše kćeri poginuli u borbi i da su bili pripadnici Bartunačke lake pješadijske brigade VRS. Jeste li to znali?“, upitala je McGregor, a svjedokinja obrane odgovorila – da je tek to saznala 2004.godine kada je svjedočila kao svjedokinja optužbe u haškom procesu protiv Nasera orića.

„Nikada ga nisam pitala (muža), no valjda je bio, a nisam znala da su kćeri bile mobilizirane. Jer ja sam bila protiv toga i htjela sam da ih skloni...
User avatar
sinuhe
Posts: 11492
Joined: 03/06/2011 11:33

#462 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by sinuhe »

Orić ima i taj problem što je mlad čovjek a kakve advokate i savjetnike ima( a ni to kako živi mu ne ide u prilog) teško da će ga neko pravosuđe ostaviti na miru i za 10, 20, 30 godina.
xenforo
Posts: 110
Joined: 02/09/2013 12:10

#463 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by xenforo »

Better Man wrote:Imam osjećaj da je ovo sve izrežirano i smišljeno kako bi se skrenula pažnja sa stvarnih problema. Ne bi me čudilo da prste u svemu ovom ima Bakir Izetbegović. Lik svakim danom pokazuje sav svoj jad, bjedu i nesposobnost. Lik je trenutno najveća štetočina u BiH.
:thumbup:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#464 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Grean »

Ljiljani kriminalizovani u manjem entitetu, hapsenje Bosnjaka se izjednacava sa borbom sa terorizmom, klicanje Ratku Mladicu za vrijeme iftara u Doboju legalizovano, premijer Srbije i predsjednik cetniteta negiraju genocid i tvrde da je rezolucija o genocidu "temelj za produzene sukobe", hapsi se i trazi izrucenje u Srbiju ratnog komandanta Srebrenice na dvadesetogodisnjicu genocida u Srebrenici...

Srbi opet u ofanzivi....


...a mi mozemo opet o Izedbegovicu i kako je on to namjestio. Tako se pricalo i u vezi miniranja mezara Alije Izedbegovica, bacanja bombe iz automobila koji je dosao iz pravca Lukavice i ranjavanje vise gradjana na stanici u Dobrinji u vrijeme protesta protiv Samihe Borovac. Isti nacin zabijanja glave u pijesak u Bosnjaka, to nam nasi namjestaju inace Srbi ne bi.

Eto Izedbegovic nahusko' Svicarsku a ovi ga poslusali. Daleko cemo dogurati ovakvim savijanjem kicme, to jeste vec smo dogurali do rezervata.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#465 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Romanista 101% »

Samo treba uporediti slucaj Haradinaj sa slucajem Oric i sve je jasno. Mi smo jadni, da jadniji ne mozemo biti. Umjesto da se prekinu svi kontakti sa smradovima, da se organizuju protesti ispred ambasada smrdije i Svicarske, mi sjedimo kako sjedimo. Sutra mogu hapsiti i obicne ljude, samo zato sto su prezivjeli rat. Zele da isprovociraju bilo kakav sukob pred 20. godisnjicu Srebrenice, i onda kazu svijetu kako su Bosnjaci problem. Ne mogu cetnici bez rata, za njih je mir otrov. To ih izjeda.
xenforo
Posts: 110
Joined: 02/09/2013 12:10

#466 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by xenforo »

Romanista 101% wrote:Samo treba uporediti slucaj Haradinaj sa slucajem Oric i sve je jasno. Mi smo jadni, da jadniji ne mozemo biti. Umjesto da se prekinu svi kontakti sa smradovima, da se organizuju protesti ispred ambasada smrdije i Svicarske, mi sjedimo kako sjedimo. Sutra mogu hapsiti i obicne ljude, samo zato sto su prezivjeli rat. Zele da isprovociraju bilo kakav sukob pred 20. godisnjicu Srebrenice, i onda kazu svijetu kako su Bosnjaci problem. Ne mogu cetnici bez rata, za njih je mir otrov. To ih izjeda.
Što smo bogati jadni, pričaj za sebe u jednini. jadni su samo političari i politika bošnjačka eto šta je jadno da jadnije ne može.

evo gledati od 1:04 minute sve vam je čovjek reko

User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#467 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by karanana »

Meni ovo mirise na izrucenje. Sta ce se desiti nakon toga vezano za odnose i sve ostalo, ne znam.
xenforo
Posts: 110
Joined: 02/09/2013 12:10

#468 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by xenforo »

izručit će oni sve nas samo da spasu svoje guzice, a ovakvih slučajeva kao na linku ispod je ogroman broj http://www.klix.ba/vijesti/bih/potresna ... /150618030
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#469 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Danguba »

karanana wrote:Meni ovo mirise na izrucenje. Sta ce se desiti nakon toga vezano za odnose i sve ostalo, ne znam.
Ne radi se ovdje o Naseru. On niti mi mirise niti smrdi. Ovdje se radi o covjeku kome je vec sudjeno, o sporazumu o ustupanju predmeta pa krsenju, o izdavanju naknadne potjernice...tako da to mogu primjeniti na mnoge od nas.

U slucaju da ga izruce Srbiji(u sta sumnjam), treba pozvati njihovog ambasadora i pokazati mu kozju cupriju kuda se ide za Srbiju.

Vucic zbog jebenog drona upucuje protest Albaniji, zakazuje presicu i otkazuje posjetu Rame.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#470 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by dezurni_ucenik »

Danguba wrote:
karanana wrote:Meni ovo mirise na izrucenje. Sta ce se desiti nakon toga vezano za odnose i sve ostalo, ne znam.
Ne radi se ovdje o Naseru. On niti mi mirise niti smrdi. Ovdje se radi o covjeku kome je vec sudjeno, o sporazumu o ustupanju predmeta pa krsenju, o izdavanju naknadne potjernice...tako da to mogu primjeniti na mnoge od nas.

U slucaju da ga izruce Srbiji(u sta sumnjam), treba pozvati njihovog ambasadora i pokazati mu kozju cupriju kuda se ide za Srbiju.

Vucic zbog jebenog drona upucuje protest Albaniji, zakazuje presicu i otkazuje posjetu Rame.

Nas problem je sto smo ckePi. Pa nas bas j-be ko stigne.
klixlove
Posts: 243
Joined: 15/06/2015 00:56

#471 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by klixlove »

Medijsko preuveličavanje incidenta u Zvorniku, hapšenje naših povratnika u RS entitetu (kao i Sjefudina Tokića), hapšenje heroja odbrane Srebrenice Nasera Orića (koji je primjer svakom muslimanu kako se brani svoj narod)... Sve to nije koincidencija, već je očigledno da je u interesu Zapada da se ovdje ponovo izazove rat. Možda žele preko nas u Bosni i Tursku (Erdogana) uvući u rat zbog Bliskog Istoka i prpe Izraelu. Bošnjaci, budite oprezni i spremni. Oni nisu svjesni da kod nas omladina puni džamije svakog petka (što nije bio slučaj 92.). Oni nisu svjesni da smo spremniji nego ikad. Ali nemojte da mi počinjemo rat. Muslimani nikad ne počinju rat, ali se zato žestoko brane. I da, nemojte misliti da će Zapad biti na našoj strani. Neće, oni nam samo propast žele. Nemojte zaboraviti da je UN saučesnik genocida u Srebrenici. Nikada to nemojte zaboraviti. Nikad se na Zapad nemojte oslanjati. Oni ne vole muslimane i tačka. Bakira Izetbagovića pljuju samo naše komunjare, ateisti (npr. Galijašević i slični) istom mjerom kao i ovi genocidaši. 99% naših bošnjačih političara bi ljutito otkazalo dolazak Nikolića zbog Orića, a to je ono što oni upravo žele. Da isprovociraju. Bakir je to fantastično diplomatski uradio - ODGODIO dolazak Nikolića. Dakle, istovremeno poslao poruku da se Orić mora osloboditi, a nije djelovao isprovocirano. A da je djelovao isprovocirano, opet ništa više ne bi uradio za našeg heroja Orića. Pustite se Radončićeve pljuvačke filozofije. Bakir je lider baš kakav nam sad treba, da odmjereno i mudro vodi politiku. Uz to je i usko povezan sa Erdoganom (jednim od najjačih lidera u svijetu). Radi na konekciji sa islamskim ummetom koji nam je jedino pomagao kad je bilo najgore. A sada bi Erdogan bio spreman još i više. Komunizam nas je udaljio od vjere, razjedinio, učinio da vjerujemo kršćanskom UN-u - te pripremio teren za genocide koji su se desili. Ne dopustite da se to ponovo desi.
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#472 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Vares City »

klixlove wrote:Medijsko preuveličavanje incidenta u Zvorniku, hapšenje naših povratnika u RS entitetu (kao i Sjefudina Tokića), hapšenje heroja odbrane Srebrenice Nasera Orića (koji je primjer svakom muslimanu kako se brani svoj narod)... Sve to nije koincidencija, već je očigledno da je u interesu Zapada da se ovdje ponovo izazove rat. Možda žele preko nas u Bosni i Tursku (Erdogana) uvući u rat zbog Bliskog Istoka i prpe Izraelu. Bošnjaci, budite oprezni i spremni. Oni nisu svjesni da kod nas omladina puni džamije svakog petka (što nije bio slučaj 92.). Oni nisu svjesni da smo spremniji nego ikad. Ali nemojte da mi počinjemo rat. Muslimani nikad ne počinju rat, ali se zato žestoko brane. I da, nemojte misliti da će Zapad biti na našoj strani. Neće, oni nam samo propast žele. Nemojte zaboraviti da je UN saučesnik genocida u Srebrenici. Nikada to nemojte zaboraviti. Nikad se na Zapad nemojte oslanjati. Oni ne vole muslimane i tačka. Bakira Izetbagovića pljuju samo naše komunjare, ateisti (npr. Galijašević i slični) istom mjerom kao i ovi genocidaši. 99% naših bošnjačih političara bi ljutito otkazalo dolazak Nikolića zbog Orića, a to je ono što oni upravo žele. Da isprovociraju. Bakir je to fantastično diplomatski uradio - ODGODIO dolazak Nikolića. Dakle, istovremeno poslao poruku da se Orić mora osloboditi, a nije djelovao isprovocirano. A da je djelovao isprovocirano, opet ništa više ne bi uradio za našeg heroja Orića. Pustite se Radončićeve pljuvačke filozofije. Bakir je lider baš kakav nam sad treba, da odmjereno i mudro vodi politiku. Uz to je i usko povezan sa Erdoganom (jednim od najjačih lidera u svijetu). Radi na konekciji sa islamskim ummetom koji nam je jedino pomagao kad je bilo najgore. A sada bi Erdogan bio spreman još i više. Komunizam nas je udaljio od vjere, razjedinio, učinio da vjerujemo kršćanskom UN-u - te pripremio teren za genocide koji su se desili. Ne dopustite da se to ponovo desi.
:thumbup:
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#473 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by megaman4 »

klixlove wrote:Medijsko preuveličavanje incidenta u Zvorniku, hapšenje naših povratnika u RS entitetu (kao i Sjefudina Tokića), hapšenje heroja odbrane Srebrenice Nasera Orića (koji je primjer svakom muslimanu kako se brani svoj narod)... Sve to nije koincidencija, već je očigledno da je u interesu Zapada da se ovdje ponovo izazove rat. Možda žele preko nas u Bosni i Tursku (Erdogana) uvući u rat zbog Bliskog Istoka i prpe Izraelu. Bošnjaci, budite oprezni i spremni. Oni nisu svjesni da kod nas omladina puni džamije svakog petka (što nije bio slučaj 92.). Oni nisu svjesni da smo spremniji nego ikad. Ali nemojte da mi počinjemo rat. Muslimani nikad ne počinju rat, ali se zato žestoko brane. I da, nemojte misliti da će Zapad biti na našoj strani. Neće, oni nam samo propast žele. Nemojte zaboraviti da je UN saučesnik genocida u Srebrenici. Nikada to nemojte zaboraviti. Nikad se na Zapad nemojte oslanjati. Oni ne vole muslimane i tačka. Bakira Izetbagovića pljuju samo naše komunjare, ateisti (npr. Galijašević i slični) istom mjerom kao i ovi genocidaši. 99% naših bošnjačih političara bi ljutito otkazalo dolazak Nikolića zbog Orića, a to je ono što oni upravo žele. Da isprovociraju. Bakir je to fantastično diplomatski uradio - ODGODIO dolazak Nikolića. Dakle, istovremeno poslao poruku da se Orić mora osloboditi, a nije djelovao isprovocirano. A da je djelovao isprovocirano, opet ništa više ne bi uradio za našeg heroja Orića. Pustite se Radončićeve pljuvačke filozofije. Bakir je lider baš kakav nam sad treba, da odmjereno i mudro vodi politiku. Uz to je i usko povezan sa Erdoganom (jednim od najjačih lidera u svijetu). Radi na konekciji sa islamskim ummetom koji nam je jedino pomagao kad je bilo najgore. A sada bi Erdogan bio spreman još i više. Komunizam nas je udaljio od vjere, razjedinio, učinio da vjerujemo kršćanskom UN-u - te pripremio teren za genocide koji su se desili. Ne dopustite da se to ponovo desi.
:thumbup:
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#474 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Zokipfc »

willa wrote:Ako ima Boga i pravde Oric ce starost docekati u zatvoru! A vi svirajte uz...???

Oric je kriminalac (poslije rata) i zlocinac u ratu! Nepobitna cinjenica!
Oric zlocinac? Nemoguce. Oni ljudi (da, mozes zamisliti, cak i zarobljeni 'Srbocetnicki' vojnici su ljudi) su se sami izmasakrirali, sami svoje glave odrubljivali. Vidis, cak su i u Haagu rekli da je nevin. A ako Hag presudi, mora da je tako. Pitaj klixase sta misle o Jovici Stanisicu ;)
User avatar
relativno84
Posts: 15334
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#475 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 »

Zokipfc wrote:
willa wrote:Ako ima Boga i pravde Oric ce starost docekati u zatvoru! A vi svirajte uz...???

Oric je kriminalac (poslije rata) i zlocinac u ratu! Nepobitna cinjenica!
Oric zlocinac? Nemoguce. Oni ljudi (da, mozes zamisliti, cak i zarobljeni 'Srbocetnicki' vojnici su ljudi) su se sami izmasakrirali, sami svoje glave odrubljivali. Vidis, cak su i u Haagu rekli da je nevin. A ako Hag presudi, mora da je tako. Pitaj klixase sta misle o Jovici Stanisicu ;)
Image
Post Reply