Makedonija

Post Reply
Breathless
Posts: 1072
Joined: 02/11/2013 16:05

#51 Re: Makedonija

Post by Breathless »

AleksoMKD wrote:
Breathless wrote:AleksoMKD, kako komentiras ovaj clanak?

http://www.altermainstreaminfo.com.hr/v ... aidana-333

Je li na sceni ukrajinski scenarij za Makedoniju i ovo

https://www.youtube.com/watch?v=DhSjvQtDdx8

U svakom slucaju, puna podrska premijeru Gruevskom i makedonskom narodu.
Hvala na podrsci, ali Gruevski treba da ode sa vlasti.
Moje misljenje je da je momentalna vlada najkriminalnija i najlopovskija od osamostaljenja Makedonije do sada.

Stotine miliona trose na fasade i spomenike (citaj kradu) dok u bolnici moras sam kupiti jebeni zavoj i gazu (jer nema) a o ljekovima da ne govorimo. Majku sam nosio kod lekara zbog problema sa tiroidnom zlezdom ali na kraju smo otisli na privatno je ovi nisu imali nista. "Dodjite sledeceg meseca".

Odo ja na vikend, pisacu vise u ponedeljak.
Hvala. Istina da ne poznajem dobro trenutnu politicku situaciju. Znam samo da je ekonomska situacija katastrofa, ali to nije samo specificnost Makedonije, vec svih banana drzavica nastalih raspadom SFRJ.

Vodim se samo time kome je smetnja Gruevski i ko ga zeli ukloniti i iz toga izvlacim zakljucak. Ne zanosite se da ce vam biti bolje i pod njegovim alternativama. Ovdje je takozvana ljevica, prije svega DF, najvise antiradnicki nastrojena i najglasniji pobornik neoliberalnih rezova koji ce nas definitivno sahraniti, ali nije ni cudo, s obzirom od koga su imali podrsku od samog pocetka. Valja sada vracati dugove.

Davno rece R. Luxemburg, socijalizam ili barbarizam. Izabrali smo ovo drugo.

Svakako, makednonskom narodu koji je sigurno u najgorem polozaju od svih jugoslovenskih naroda, zelim sve najbolje.
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#52 Re: Makedonija

Post by radostan dan »

zateznistub wrote:
radostan dan wrote:



sad il nikad...sve otvoreno do kraljeva. pici, otvaraj šampaNJ :mrgreen:
Ovo me neodoljivo podsjeca na frazu:

Odo' majko, Bosnu brani Ti!
apsolutno...
na ovom forumu, kao i u državi uostalom, najbolje prolaze oni koji tuđim kurcem gloginje mlate.
te u skladu sa devizom - kud svi turci, tu i mali radostan dan... - puna podrška ugnjetenom albanskom narodu koji trpi viševjekovnu diskriminaciju od strane velikomakedonaca i samog aleksandra LIČNO.

ne dajte se braćo. šta je do mene, ja ću pomoĆ. u mene ne sumnjajte. tisuću kilometara nas dijeli, ali računajte da smo zajedno.
Last edited by radostan dan on 09/05/2015 14:44, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#53 Re: Makedonija

Post by pici »

radostan dan wrote:
apsolutno...
na ovom forumu, kao i u državi uostalom, najbolje prolaze oni koji tuđim kurcem gloginje mlate.
te u skladu sa devizom - kud svi turci, tu i mali radostan dan... - puna podrška ugnjetenom albanskom narodu koji trpi viševjekovnu diskriminaciju od strane velikoalbanaca i samog aleksandra LIČNO.

ne dajte se braćo. šta je do mene, ja ću pomoĆ. u mene ne sumnjajte. tisuću kilometara nas dijeli, ali računajte da smo zajedno.

ništa dok balvani ne zaplate po drumovima... :mrgreen:
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#54 Re: Makedonija

Post by ranger »

pici wrote:
radostan dan wrote:
apsolutno...
na ovom forumu, kao i u državi uostalom, najbolje prolaze oni koji tuđim kurcem gloginje mlate.
te u skladu sa devizom - kud svi turci, tu i mali radostan dan... - puna podrška ugnjetenom albanskom narodu koji trpi viševjekovnu diskriminaciju od strane velikoalbanaca i samog aleksandra LIČNO.

ne dajte se braćo. šta je do mene, ja ću pomoĆ. u mene ne sumnjajte. tisuću kilometara nas dijeli, ali računajte da smo zajedno.

ništa dok balvani ne zaplate po drumovima... :mrgreen:
oni se kao hoce odcijepit, a mi im kao ne damo :run:
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#55 Re: Makedonija

Post by radostan dan »

pici wrote:
ništa dok balvani ne zaplate po drumovima... :mrgreen:


Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#56 Re: Makedonija

Post by insomnia78 »

Kikibombona wrote:Da li je moguce da se Makedonci i Albanci ovako ne podnose?
Negdje sam citao da je rijetkost da medjusobno druzenje....

Mi smo se ovdje krvili u svakom ratu, strasne stvari su se desavale, ali se opet nekako druzimo! :D
Ruku na srce, Albanci se podnose samo sa Albancima
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#57 Re: Makedonija

Post by pici »

radostan dan wrote:
pici wrote:
ništa dok balvani ne zaplate po drumovima... :mrgreen:


Image

opet će šHuma i veverice da zaplate :mrgreen:

Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#58 Re: Makedonija

Post by Sanjarko »

Rat protiv Terora=Terorizma Nastavak
War Against Terror=WAT 2.0; 3.0;.......
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#59 Re: Makedonija

Post by jastuk1 »

insomnia78 wrote:
Kikibombona wrote:Da li je moguce da se Makedonci i Albanci ovako ne podnose?
Negdje sam citao da je rijetkost da medjusobno druzenje....

Mi smo se ovdje krvili u svakom ratu, strasne stvari su se desavale, ali se opet nekako druzimo! :D
Ruku na srce, Albanci se podnose samo sa Albancima
Ako to za Albance stoji, ako ćemo se takvim ekstrapolacijama gađat, onda rahat možemo reć da se i Francuzi podnose samo sa Francuzima. (Ovo ne zato što si ti tamo, već zato što genderalno francuzi vazda nešta NEOSNOVANO dižu nos u bijednom pokušaju dizanja cijene sebi, vazda se prodaju da su oni nešta najbolje, a ni blizu nisu). Imao sam dodira i radio njima, oni najviše smatraju da su nefrancuzi "pih kaka."
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#60 Re: Makedonija

Post by insomnia78 »

jastuk1 wrote:
insomnia78 wrote:
Kikibombona wrote:Da li je moguce da se Makedonci i Albanci ovako ne podnose?
Negdje sam citao da je rijetkost da medjusobno druzenje....

Mi smo se ovdje krvili u svakom ratu, strasne stvari su se desavale, ali se opet nekako druzimo! :D
Ruku na srce, Albanci se podnose samo sa Albancima
Ako to za Albance stoji, ako ćemo se takvim ekstrapolacijama gađat, onda rahat možemo reć da se i Francuzi podnose samo sa Francuzima. (Ovo ne zato što si ti tamo, već zato što genderalno francuzi vazda nešta NEOSNOVANO dižu nos u bijednom pokušaju dizanja cijene sebi, vazda se prodaju da su oni nešta najbolje, a ni blizu nisu). Imao sam dodira i radio njima, oni najviše smatraju da su nefrancuzi "pih kaka."
Istina, mada Francuzi makar imaju kakvog takvig osnova
Razne industrije, sport, moda, turizam...
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#61 Re: Makedonija

Post by Šveđanin »

Upalite Al Jazzeru Balkans, krenuo je prilog..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#62 Re: Makedonija

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:
jastuk1 wrote:
insomnia78 wrote: Ruku na srce, Albanci se podnose samo sa Albancima
Ako to za Albance stoji, ako ćemo se takvim ekstrapolacijama gađat, onda rahat možemo reć da se i Francuzi podnose samo sa Francuzima. (Ovo ne zato što si ti tamo, već zato što genderalno francuzi vazda nešta NEOSNOVANO dižu nos u bijednom pokušaju dizanja cijene sebi, vazda se prodaju da su oni nešta najbolje, a ni blizu nisu). Imao sam dodira i radio njima, oni najviše smatraju da su nefrancuzi "pih kaka."
Istina, mada Francuzi makar imaju kakvog takvig osnova
Razne industrije, sport, moda, turizam...
Imamo i mi Hrkljuž pa nismo taki-kaki :lol:
User avatar
Ludzak
Posts: 5507
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#63 Re: Makedonija

Post by Ludzak »

Fantassin wrote:
jastuk1 wrote:
Cybernetic wrote:Zna li netko o cemu se ovdje zapravo radi? O albanskim separatistima ili islamskim fanaticima? U svakom slucaju svaka podrska Makedoncima u ocuvanju cjelovitosti svoje zemlje i uspostavljanju sto brzeg mira.
Ili na false-flag dizanja opozicije, vlast u Makedinoji provodi svoj vlastiti false-flag u Kumanovu i tako pokušava da izbije adute oporziciji da više ne protestuje i ne traži smijenu vlasti.
Sasvim slucajno se tu naslo 50ak Albanaca fino naoruzanih koji su krenuli u okrsaj kao u ratu sa policijom a bgm i vojskom... i pri tome 3 ubili a 10 ranili.. pravi false flag.Zaboravio sam da kada se desi neko sranje ako su za to odgovorni Muslimani onda je to automatski false flag jer Muslimani ne mogu biti odgovorni za bilo kakav problem ili nedjelo jer su Muslimani... mislim da se to slaze sa tvojom logikom jastuk - jer je primjetno da stajes u defanzivu za Albanske seperatiste cisto jer su Muslimani.
Albancima je najmanje bitna vjera i je li musliman, ili je katolik. Njima je bitna nacionalnost. Oni su jako povezani, oni dišu zajedno. Sad da neki albanski budalaš predloži da sutra napadne neki srpski grad, ruku sebi siječem ako ih stotinjak ne bi krenulo. Kažem, njima je religija nevažna i ne možeš ama baš nikako vezati albance sa muslimanima.
Što se tiče tog albanskog zajedništva, mi Bošnjaci trebamo upravo od njih učiti (ne po ovim napadima), a ne međusobno se ubijati zbog deset cm zemlje, i plus pljuvati se međusobno zato što je onaj ateist, agnostik. To je problem kod nas Bošnjaka koji nas može dosta koštati u budućnosti.
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#64 Re: Makedonija

Post by radostan dan »

Kosovsko mnistarstvo je apelovalo na uzdržanost od nasilja u Makedoniji.

"Kosovo oštro osuđuje ugrožavanje reda i bezbednosti od strane bilo kog pojedinca ili grupe sa ciljem destabilizacije Makedonije. MIP ujedno apeluje kod svih strana da se uzdrže od nasilja i da nađu rešenje putem političkog dijaloga u okviru institucija Makedonije i Ohridskog sporazuma koji garantuje integritet Makedonije i ispunjavanje prava zajednica", kaže se u saopštenju.

To ministarstvo navodi dalje da "prati sa zabrinutošću vesti iz Makedonije o nasilnim incidentima na nekoliko lokaliteta sa informacijama o žrtvama".
:D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#65 Re: Makedonija

Post by It_is_a_Leclerc »

Vrlo li zabavne situacije... "Stabilizator u regionu", Srbija, pojačala snage na jugu, da se kobiva, brane od Albanaca :D Ko ih ne zna, skupo bi ih platio.

Dvije su opcije - ili Gruevski baca dimnu bombu, zbog afera Prisluškivanje i protesta; ili su protesti, kao i oni u Sarajevu 1992., dio većeg neprijateljskog plana, ovaj put od strane grupa Albanaca, u pokušaju narušavanja Ohridskog sporazuma.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#66 Re: Makedonija

Post by area51 »

It_is_a_Leclerc wrote:Vrlo li zabavne situacije... "Stabilizator u regionu", Srbija, pojačala snage na jugu, da se kobiva, brane od Albanaca :D Ko ih ne zna, skupo bi ih platio.

Dvije su opcije - ili Gruevski baca dimnu bombu, zbog afera Prisluškivanje i protesta; ili su protesti, kao i oni u Sarajevu 1992., dio većeg neprijateljskog plana, ovaj put od strane grupa Albanaca, u pokušaju narušavanja Ohridskog sporazuma.
Milošević ispod one lipe generira sukobe :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#67 Re: Makedonija

Post by radostan dan »

Dvije su opcije - ili Gruevski baca dimnu bombu, zbog afera Prisluškivanje i protesta; ili su protesti, kao i oni u Sarajevu 1992., dio većeg neprijateljskog plana, ovaj put od strane grupa Albanaca, u pokušaju narušavanja Ohridskog sporazuma.
ubaci srbe u bar jednu od opcija, ako misliš da budu relevantne... a najbolje je - u obje. :mrgreen:
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#68 Re: Makedonija

Post by jastuk1 »

insomnia78 wrote: Istina, mada Francuzi makar imaju kakvog takvig osnova
Razne industrije, sport, moda, turizam...
M'daj. Imaju i drugi narodi uspješnih i čuvenih puno više od Francuza pa se ni blizu ne busaju i ne pušu ko paunovi kao francuzi. Ogromna, ogromna doza arogancije i egoizma izbija iz njih, a da toga nisu ni najmanje, ni najmanje svjesni. Što nije toliko slučaj kod drugih evropskih naroda generalno kad se gleda.

I komentare koje daju na youtubu... I najbezazleniju, najnevažniju temu upravo oni nekako najviše useru.

Al evo da ne bude da samo serem po njima, ovo je za mene pravo muzičko djelo. Simbolizam je nenadyebiv. :D /sorry ljudi za off sa teme/

https://www.youtube.com/watch?v=SHEwFoo_KA0
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#69 Re: Makedonija

Post by emillio estevez »

pici wrote:
radostan dan wrote:
pici wrote:
ništa dok balvani ne zaplate po drumovima... :mrgreen:


Image

opet će šHuma i veverice da zaplate :mrgreen:

Image

U nas , bi odmah dosli privatnici i privatizirali kompletne sume a ne samo par balvana
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#70 Re: Makedonija

Post by It_is_a_Leclerc »

radostan dan wrote:
Dvije su opcije - ili Gruevski baca dimnu bombu, zbog afera Prisluškivanje i protesta; ili su protesti, kao i oni u Sarajevu 1992., dio većeg neprijateljskog plana, ovaj put od strane grupa Albanaca, u pokušaju narušavanja Ohridskog sporazuma.
ubaci srbe u bar jednu od opcija, ako misliš da budu relevantne... a najbolje je - u obje. :mrgreen:
Nema potrebe. Srbi će se sami ubaciti na stranu koja se konfrontira Albancima.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#71 Re: Makedonija

Post by area51 »

"Teroristi su ubačeni iz jedne susjedne zemlje ali se ne zna koje"
:lol:
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#72 Re: Makedonija

Post by radostan dan »

area51 » 09/05/2015 14:30
"Teroristi su ubačeni iz jedne susjedne zemlje ali se ne zna koje"
:lol:

iz srbije brale, iz kruševca grada... :mrgreen:
Last edited by radostan dan on 09/05/2015 15:32, edited 2 times in total.
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#73 Re: Makedonija

Post by stafi »

It_is_a_Leclerc wrote:Vrlo li zabavne situacije... "Stabilizator u regionu", Srbija, pojačala snage na jugu, da se kobiva, brane od Albanaca :D Ko ih ne zna, skupo bi ih platio.

Dvije su opcije - ili Gruevski baca dimnu bombu, zbog afera Prisluškivanje i protesta; ili su protesti, kao i oni u Sarajevu 1992., dio većeg neprijateljskog plana, ovaj put od strane grupa Albanaca, u pokušaju narušavanja Ohridskog sporazuma.
neko napisa da su vladajući makedonci već narušili taj sporazum. Nešto poput miloševića i ukidanja autonomije.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#74 Re: Makedonija

Post by area51 »

radostan dan wrote:
MUP Makedonije: Suočavamo se s teroristima iz susjedne zemlje
Na vanrednoj konferenciji za novinare glasnogovornik ministarstva unutrašnjih poslova Ivo Kotevski napad u Kumanovu je okarakterisao kao terorizam. On je dodao da je napad izvela "jedna teroristička organizacija koja je došla iz jedne susjedne zemlje".


[youtube]http://youtube/lNZATven4ck[/youtube]
Iz koje li su države mogli Unić ... :lol:
zrakomlat
Posts: 10242
Joined: 23/09/2012 17:22

#75 Re: Makedonija

Post by zrakomlat »

Fantassin wrote:
jastuk1 wrote:
Cybernetic wrote:Zna li netko o cemu se ovdje zapravo radi? O albanskim separatistima ili islamskim fanaticima? U svakom slucaju svaka podrska Makedoncima u ocuvanju cjelovitosti svoje zemlje i uspostavljanju sto brzeg mira.
Ili na false-flag dizanja opozicije, vlast u Makedinoji provodi svoj vlastiti false-flag u Kumanovu i tako pokušava da izbije adute oporziciji da više ne protestuje i ne traži smijenu vlasti.
Sasvim slucajno se tu naslo 50ak Albanaca fino naoruzanih koji su krenuli u okrsaj kao u ratu sa policijom a bgm i vojskom... i pri tome 3 ubili a 10 ranili.. pravi false flag.Zaboravio sam da kada se desi neko sranje ako su za to odgovorni Muslimani onda je to automatski false flag jer Muslimani ne mogu biti odgovorni za bilo kakav problem ili nedjelo jer su Muslimani... mislim da se to slaze sa tvojom logikom jastuk - jer je primjetno da stajes u defanzivu za Albanske seperatiste cisto jer su Muslimani.
Nisu svi Albanci muslimani. Kod njih je nacionalnost na prvom mjestu. Imam prijatelja i poznanika Albanaca, neki su muslimani, neki kršćani i uopće po tom pitanju ne prave razliku.
Post Reply