Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#76 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

Gabrielo wrote:
SaraFina wrote:
Gabrielo wrote:
Hvala na potvrdi.

Ako ti je moj upis pozitivna potvrda tvojoj tezi onda.. Ja ne znam..

To je isto kao kad neki metal vremenom poprimi rdju.. Tako i te " besadrzajne glazure" kod muškaraca i zena kratkog su vijeka..
Pa bila si sa njim. Zene ludovale za njim. Nego sta je nego potvrda?

Imponiraju takvi tipovi u devetnestoj! Ali opet i tad traziš makar trunčicu " sadrzaja"
Vjeruj, na duze i kod zrelijih djevojaka ta kombinacija je propast.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#77 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

shin wrote:Image
Jah, mogo si mi ovo prije reci :o :mrgreen:
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#78 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Gabrielo »

SaraFina wrote: Imponiraju takvi tipovi u devetnestoj! Ali opet i tad traziš makar trunčicu " sadrzaja"
Vjeruj, na duze i kod zrelijih djevojaka ta kombinacija je propast.
Kao da takve tipove koje ti opisujes zanima nesto dugorocno. Mijenjaju curu za curom, dok oni "dobri" placu kuci.

I ne svidja mi se generaliziranje. Ispada da su svi bilderi prazni u glavi. Daleko od istine.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#79 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

Gabrielo wrote:
SaraFina wrote: Imponiraju takvi tipovi u devetnestoj! Ali opet i tad traziš makar trunčicu " sadrzaja"
Vjeruj, na duze i kod zrelijih djevojaka ta kombinacija je propast.
Kao da takve tipove koje ti opisujes zanima nesto dugorocno. Mijenjaju curu za curom, dok oni "dobri" placu kuci.

I ne svidja mi se generaliziranje. Ispada da su svi bilderi prazni u glavi. Daleko od istine.

Ti krenuo od teze da zene zanima fizička snaga i oblik tijela, ne ja.
Ja sam ti rekla, ako je to tijelo ukombinirano sa " sadrzajem " to je odlična kombinacija.

Ako imaš ljušturu samo, onda dzaba da zivot ostaviš u teretani tezeći savršenstvu. Nepotrebno je za neke.
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#80 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Gabrielo »

SaraFina wrote:
Gabrielo wrote:
SaraFina wrote: Imponiraju takvi tipovi u devetnestoj! Ali opet i tad traziš makar trunčicu " sadrzaja"
Vjeruj, na duze i kod zrelijih djevojaka ta kombinacija je propast.
Kao da takve tipove koje ti opisujes zanima nesto dugorocno. Mijenjaju curu za curom, dok oni "dobri" placu kuci.

I ne svidja mi se generaliziranje. Ispada da su svi bilderi prazni u glavi. Daleko od istine.

Ti krenuo od teze da zene zanima fizička snaga i oblik tijela, ne ja.
Ja sam ti rekla, ako je to tijelo ukombinirano sa " sadrzajem " to je odlična kombinacija.

Ako imaš ljušturu samo, onda dzaba da zivot ostaviš u teretani trazeći savršenstvu.
Pa zeno ti upravo potvrdjujes da zene zanima fizicka snaga i oblik tijela.
Ne znam ni sto si ubacila "sadrzaj". O njemu nije bilo rijeci.

Moja teza je dakle bila da trebas biti krupan, visok i jak i da neces imati problema sa pronalazenjem zena. Druga stvar je da li ces ih zadrzati. To ovisi od drugih faktora. Iako su neke zene spremne svasta da trpe zbog ugodne vanjstine.
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#81 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Stoner »

SaraFina wrote:

Ti jednostavno miješaš svjesno neke stvari.

Ravnopravnost koju zene nisu uspjele izboriti u prošlosti zeliš okarakterizirati kao zensku slabost. Totalno pogrešno dakle..

Zene zbog muške dominacije u prošlosti imaju minornu ulogu, a takodje to je slučaj i kad je poslovni svijet u pitanju.

Najmoćnija Drzavnica Evrope je upravo zena na čelu Njemačke.
Ako Hilari, stane na čelo USA a ima punu Obaminu podršku i mnogih, tvoji argumenti će se istopiti :D
I to u blizoj povijesti!
Ne miješam, niti želim suptilno sugerisati da su muškarci po nekim modernim vrijednostima bolji od žena. Jednostavno radi se o tome da prvobitna hijerarhija uspostavljena na mišićima i primitivnim prirodnim zakonima je tek nedavno počela da se urušava.

U poslovnom svijetu, bar što se tiče Zapada nema diskriminacije, sve ostalo u tom slučaju jeste feminizam.

Razlog zašto žene danas i dalje nisu utjecajnije i zapaženije od muškaraca je u ženskoj i muškoj kulturi. Prioriteti su drugačiji. Muškarci za razliku od žena imaju taj "lovački" instinkt i potrebu da se dokazuju i natječu. Osim toga, svijet su i skrojili muškarci, igru i njena pravila.

Što se tiče Hilary i Merkel, one su izuzetak a ne pravilo, ne samo na globalnom nivou nego i nacionalnom, i to tek u posljednjih 0.1% ljudske povijesti.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#82 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

Gabrielo wrote:
SaraFina wrote:
Gabrielo wrote:
Kao da takve tipove koje ti opisujes zanima nesto dugorocno. Mijenjaju curu za curom, dok oni "dobri" placu kuci.

I ne svidja mi se generaliziranje. Ispada da su svi bilderi prazni u glavi. Daleko od istine.

Ti krenuo od teze da zene zanima fizička snaga i oblik tijela, ne ja.
Ja sam ti rekla, ako je to tijelo ukombinirano sa " sadrzajem " to je odlična kombinacija.

Ako imaš ljušturu samo, onda dzaba da zivot ostaviš u teretani trazeći savršenstvu.
Pa zeno ti upravo potvrdjujes da zene zanima fizicka snaga i oblik tijela.
Ne znam ni sto si ubacila "sadrzaj". O njemu nije bilo rijeci.

Moja teza je dakle bila da trebas biti krupan, visok i jak i da neces imati problema sa pronalazenjem zena. Druga stvar je da li ces ih zadrzati. To ovisi od drugih faktora. Iako su neke zene spremne svasta da trpe zbog ugodne vanjstine.

Ja sam " sadrzaj" ubacila odmah, no ti si isjekao dio posta koji ti je posluzio da potvrdis svoju zamišljenu teoriju.

Evo cijelog posta s predhodne stranice
Što se mene lično tiče a zensko sam mogao bi ostaviti zivot u teretani, ako nemaš soli u glavi i ono nešto da me odlijepi i zaintrigira, dzaba svi bicepsi i tricepsi ovog svijeta.

Imala sam jednog, stalno se ogledao po staklenim površinama u svojoj narcisoidnosti a zene su ludovale kad bi ga vidjele.

Bukvalno..

Iskreno veza nam je bila očajna i bez sadrzaja.

Ljuštura je jedno, ako nema sadrzaja onda me ma koliko bila privlačna ne moze zadrzati.

Zato to nije tačno ..
Last edited by SaraFina on 21/04/2015 19:45, edited 1 time in total.
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#83 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Gabrielo »

SaraFina wrote: Ja sam " sadrzaj" ubacila odmah, no ti si isjekao dio posta koji ti je posluzio da potvrdis svoju zamišljenu teoriju.

Zato to nije tačno ..
Zato sto je bespotreban u mojoj tezi. Govorio si o tome kako naci curu, ne kako je zadrzati. Pri pronalasku je sadrzaj nebitan.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#84 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

Gabrielo wrote:
SaraFina wrote: Ja sam " sadrzaj" ubacila odmah, no ti si isjekao dio posta koji ti je posluzio da potvrdis svoju zamišljenu teoriju.

Zato to nije tačno ..
Zato sto je bespotreban u mojoj tezi. Govorio si o tome kako naci curu, ne kako je zadrzati. Pri pronalasku je sadrzaj nebitan.

Pa šta ti urezuješ recke ili zeliš ostvariti vezu?

Ako su recke, u pravu si ljuštura je više no dovoljna :D
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#85 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Vitezanin »

Moja teza je dakle bila da trebas biti krupan, visok i jak i da neces imati problema sa pronalazenjem zena. Druga stvar je da li ces ih zadrzati. To ovisi od drugih faktora. Iako su neke zene spremne svasta da trpe zbog ugodne vanjstine.
Ovdje smo malo pobrkali teze.

I žene i muškarci vole atraktivne ljude, to je činjenica. Ali mislim da to nije na tragu teme.

Pitanje je da li fizička snaga treba značiti jednako veći životni uspjeh, ne isključivo veći uspjeh kod privlačenja pažnje?

Ti, ideš u teretanu, nabiladao si skockao si se :D - da li to treba biti mjerilo životnog uspjeha i prednosti u odnosu na fizički slabiju ženu? Suma sumarum, da li fizička nadmoć treba biti mjerilo odnosa i veza između muškaraca i žena? E tu se uključuje (između ostalog) feminizam koji odbacuje taj fizički kriterij, a koji istina, jeste odredio dobar dio odnosa između muškaraca i žena.

To da su ljudi napredniji nivo životinja (kako si napisao) se slažem u potpunosti.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#86 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Hiljade i hiljade djece po vrtićima i na produženim boravcima, po cijeli Božiji dan, od jutra do sutra, kući samo prespava. Žene sve manje vremena imaju za djecu. Odgoj njihove djece obavlja neko drugi, jer one moraju ganjati jednakost. :pusi:

Odgajati sopstvenu djecu i brinuti o sopstvenoj kući je ponižavajuće. Neka to obavljaju neke druge žene.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#87 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

Stoner wrote:
SaraFina wrote:

Ti jednostavno miješaš svjesno neke stvari.

Ravnopravnost koju zene nisu uspjele izboriti u prošlosti zeliš okarakterizirati kao zensku slabost. Totalno pogrešno dakle..

Zene zbog muške dominacije u prošlosti imaju minornu ulogu, a takodje to je slučaj i kad je poslovni svijet u pitanju.

Najmoćnija Drzavnica Evrope je upravo zena na čelu Njemačke.
Ako Hilari, stane na čelo USA a ima punu Obaminu podršku i mnogih, tvoji argumenti će se istopiti :D
I to u blizoj povijesti!
Ne miješam, niti želim suptilno sugerisati da su muškarci po nekim modernim vrijednostima bolji od žena. Jednostavno radi se o tome da prvobitna hijerarhija uspostavljena na mišićima i primitivnim prirodnim zakonima je tek nedavno počela da se urušava.

U poslovnom svijetu, bar što se tiče Zapada nema diskriminacije, sve ostalo u tom slučaju jeste feminizam.

Razlog zašto žene danas i dalje nisu utjecajnije i zapaženije od muškaraca je u ženskoj i muškoj kulturi. Prioriteti su drugačiji. Muškarci za razliku od žena imaju taj "lovački" instinkt i potrebu da se dokazuju i natječu. Osim toga, svijet su i skrojili muškarci, igru i njena pravila.

Što se tiče Hilary i Merkel, one su izuzetak a ne pravilo, ne samo na globalnom nivou nego i nacionalnom, i to tek u posljednjih 0.1% ljudske povijesti.
Ključno u tvom upisu jeste " svijet su skrojili muškarci" po svojim sopstvenim pravilima i na neravnopravnosti zena.
To bi dodala..
Dakle, nema tu nikakvih razlika izmedju muške i zenske zelje za natjecanjima i zeljom za uspjesima, ona je jednaka...
Problem je u tome što muškarci čak i danas ubiru plodove iskorištavanja zenske neravnopravnosti koju su forsirali u prošlosti.
Zato je Feminizam odlična pojava.
Ima i svojih nedostataka, ali ja lično bi radila upravo na ispravljaju povjesnih grešaka gdje su zene zakinute.
Pa im omugućila danas na Konto toga povlastice u nauci, kulturi, općenito svim segmentima obrazovanja, gurala poduzetništvo i sl.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#88 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

S4mpion wrote:
Odgajati sopstvenu djecu i brinuti o sopstvenoj kući je ponižavajuće. Neka to obavljaju neke druge žene.
De izrazi se kako treba, to je zatucano :o :mrgreen:
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#89 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Gabrielo »

Vitezanin wrote: Ovdje smo malo pobrkali teze.

I žene i muškarci vole atraktivne ljude, to je činjenica. Ali mislim da to nije na tragu teme.

Pitanje je da li fizička snaga treba značiti jednako veći životni uspjeh, ne isključivo veći uspjeh kod privlačenja pažnje?

Ti, ideš u teretanu, nabiladao si skockao si se :D - da li to treba biti mjerilo životnog uspjeha i prednosti u odnosu na fizički slabiju ženu? Suma sumarum, da li fizička nadmoć treba biti mjerilo odnosa i veza između muškaraca i žena? E tu se uključuje (između ostalog) feminizam koji odbacuje taj fizički kriterij, a koji istina, jeste odredio dobar dio odnosa između muškaraca i žena.

To da su ljudi napredniji nivo životinja (kako si napisao) se slažem u potpunosti.
Fizicka snaga znaci veci uspjeh na ljubavnom planu, sto bi se moglo smatrati i povecanjem zivotnog uspjeha. :D
Fizicki faktor ima veliki znacaj kod pokreta feminizma. Dovoljno je pogledati izgleda najglasnijih feministica.

SaraFina wrote: Pa šta ti urezuješ recke ili zeliš ostvariti vezu?

Ako su recke, u pravu si ljuštura je više no dovoljna :D
Nisu mi cilj recke. Samo kazem koliko mi je ljustura pomogla, a ostao sam ista osoba mentalno.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#90 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

S4mpion wrote:Hiljade i hiljade djece po vrtićima i na produženim boravcima, po cijeli Božiji dan, od jutra do sutra, kući samo prespava. Žene sve manje vremena imaju za djecu. Odgoj njihove djece obavlja neko drugi, jer one moraju ganjati jednakost. :pusi:

Odgajati sopstvenu djecu i brinuti o sopstvenoj kući je ponižavajuće. Neka to obavljaju neke druge žene.

Imaju li hiljade te djece očeve ili su nastali bez muškog učešća?

Ako nemaju onda neka majke preuzmu punu brigu, a ako imaju očeve zašto njih ne okrivljuješ?
Licemjerje na n-tu.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#91 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Niemand wrote:
S4mpion wrote:
Odgajati sopstvenu djecu i brinuti o sopstvenoj kući je ponižavajuće. Neka to obavljaju neke druge žene.
De izrazi se kako treba, to je zatucano :o :mrgreen:
Sarkazam ljudi bolje shvate. :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#92 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

SaraFina wrote:
S4mpion wrote:Hiljade i hiljade djece po vrtićima i na produženim boravcima, po cijeli Božiji dan, od jutra do sutra, kući samo prespava. Žene sve manje vremena imaju za djecu. Odgoj njihove djece obavlja neko drugi, jer one moraju ganjati jednakost. :pusi:

Odgajati sopstvenu djecu i brinuti o sopstvenoj kući je ponižavajuće. Neka to obavljaju neke druge žene.

Imaju li hiljade te djece očeve ili su nastali bez muškog učešća?

Ako nemaju onda neka majke preuzmu punu brigu, a ako imaju očeve zašto njih ne okrivljuješ?
Licemjerje na n-tu.
Mozda imaju "donora" :cekam:
Fakat ni ovo mi nije bilo jasno nikad. Donor.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#93 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

SaraFina wrote:
S4mpion wrote:Hiljade i hiljade djece po vrtićima i na produženim boravcima, po cijeli Božiji dan, od jutra do sutra, kući samo prespava. Žene sve manje vremena imaju za djecu. Odgoj njihove djece obavlja neko drugi, jer one moraju ganjati jednakost. :pusi:

Odgajati sopstvenu djecu i brinuti o sopstvenoj kući je ponižavajuće. Neka to obavljaju neke druge žene.

Imaju li hiljade te djece očeve ili su nastali bez muškog učešća?

Ako nemaju onda neka majke preuzmu punu brigu, a ako imaju očeve zašto njih ne okrivljuješ?
Licemjerje na n-tu.
Polahko, nisam ja taj koji domaćice naziva parazitima:
SaraFina wrote: Nije to feminizam. Jednostavno moj otac ima takav način odgoja da mi nikad nije dao nezaradjene novce. Od moje 16 godine.
Ja mogu biti domaćica i majka i shvatam da je to uloga zene, no ne kao trajna kategorija.
Djeca odrastaju. Postoje vrtići i tete koje se stručno brinu o njima. Škole sa cjelodnevnim boravkom.. Iz kojeg bi ja razloga znači trebala u današnje vrijeme parazitirati na ledjima nekog muskarca? ( ma koliko se voljeli)
Plus toga mislim da taj parazitski odnos koji zena preuzme, muškarcu daje za pravo da kućanske poslove zanemari a takodje i odgoj djece..
To je pogubno za obitelj.
Bilo bi dobro kad bi shvatila da mnogi muškarci svoju ženu, domaćicu, cijene i poštuju kao takvu, mnogo više nego ti. :pusi:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#94 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

Niemand wrote:
SaraFina wrote:
S4mpion wrote:Hiljade i hiljade djece po vrtićima i na produženim boravcima, po cijeli Božiji dan, od jutra do sutra, kući samo prespava. Žene sve manje vremena imaju za djecu. Odgoj njihove djece obavlja neko drugi, jer one moraju ganjati jednakost. :pusi:

Odgajati sopstvenu djecu i brinuti o sopstvenoj kući je ponižavajuće. Neka to obavljaju neke druge žene.

Imaju li hiljade te djece očeve ili su nastali bez muškog učešća?

Ako nemaju onda neka majke preuzmu punu brigu, a ako imaju očeve zašto njih ne okrivljuješ?
Licemjerje na n-tu.
Mozda imaju "donora" :cekam:
Fakat ni ovo mi nije bilo jasno nikad. Donor.

Bolje i donor na kraju, nego otac i muz koji svu brigu o zajedničkom potomstvu ostavlja meni.
Ako već otac ne učestvuje u brizi i odgoju i samo sam fiktivno udata zena sa nekim nezainteresiranim muzem ja biram donora :D

Znači nije ni to najlošija opcija.

:D
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#95 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Towelie »

:D
Image
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#96 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

S4mpion wrote:
SaraFina wrote:
S4mpion wrote:Hiljade i hiljade djece po vrtićima i na produženim boravcima, po cijeli Božiji dan, od jutra do sutra, kući samo prespava. Žene sve manje vremena imaju za djecu. Odgoj njihove djece obavlja neko drugi, jer one moraju ganjati jednakost. :pusi:

Odgajati sopstvenu djecu i brinuti o sopstvenoj kući je ponižavajuće. Neka to obavljaju neke druge žene.

Imaju li hiljade te djece očeve ili su nastali bez muškog učešća?

Ako nemaju onda neka majke preuzmu punu brigu, a ako imaju očeve zašto njih ne okrivljuješ?
Licemjerje na n-tu.
Polahko, nisam ja taj koji domaćice naziva parazitima:
SaraFina wrote: Nije to feminizam. Jednostavno moj otac ima takav način odgoja da mi nikad nije dao nezaradjene novce. Od moje 16 godine.
Ja mogu biti domaćica i majka i shvatam da je to uloga zene, no ne kao trajna kategorija.
Djeca odrastaju. Postoje vrtići i tete koje se stručno brinu o njima. Škole sa cjelodnevnim boravkom.. Iz kojeg bi ja razloga znači trebala u današnje vrijeme parazitirati na ledjima nekog muskarca? ( ma koliko se voljeli)
Plus toga mislim da taj parazitski odnos koji zena preuzme, muškarcu daje za pravo da kućanske poslove zanemari a takodje i odgoj djece..
To je pogubno za obitelj.
Bilo bi dobro kad bi shvatila da mnogi muškarci svoju ženu, domaćicu, cijene i poštuju kao takvu, mnogo više nego ti. :pusi:

Tako što joj navale brigu o zajedničkom potomstvu na vrat i učine je finansijski ovisnom?
Poštovanje za pohvalu.

I riječ parazitirati nuzno ne mora biti negativna.
Ja sam recimo uposlena na zapadu u drzavnoj instituciji koja vodi brigu o zenama da nakon porodjaja i porodiljnog " vrate se u kolisijek"
Karijera, usavršavanje ili doškolovavanje..

Upravo to bi uvijek zagovarala svojoj sestri ili kćeri u budućnosti ...
Da ne bude ovisna i da vremenom ne upadne u ponor tog " parazitiranja".
Ako bi trebalo da se tako izrazim i probudim prkos u meni bliskim osobama zenskog spola ne bi se libila trenutka.

Parazitiranje vodi u finansijsku ovisnost, a finansijska ovisnost je najbolje muško oruzje u trenucima nesloge i konflikta.

Zato mi molim te ne pametuj ..
Last edited by SaraFina on 21/04/2015 20:09, edited 1 time in total.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17949
Joined: 29/03/2014 19:20

#97 Re: Danasnji "feminizam"

Post by jao_situacije »

može se svrstati u pokrete slične neonacistima pegidi i raznim luđacima sa bradama
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#98 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ćiribiribela »

S4mpion wrote:Hiljade i hiljade djece po vrtićima i na produženim boravcima, po cijeli Božiji dan, od jutra do sutra, kući samo prespava. Žene sve manje vremena imaju za djecu. Odgoj njihove djece obavlja neko drugi, jer one moraju ganjati jednakost. :pusi:

Odgajati sopstvenu djecu i brinuti o sopstvenoj kući je ponižavajuće. Neka to obavljaju neke druge žene.
seriously? :mrgreen:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17949
Joined: 29/03/2014 19:20

#99 Re: Danasnji "feminizam"

Post by jao_situacije »

ćiribiribela wrote:
S4mpion wrote:Hiljade i hiljade djece po vrtićima i na produženim boravcima, po cijeli Božiji dan, od jutra do sutra, kući samo prespava. Žene sve manje vremena imaju za djecu. Odgoj njihove djece obavlja neko drugi, jer one moraju ganjati jednakost. :pusi:

Odgajati sopstvenu djecu i brinuti o sopstvenoj kući je ponižavajuće. Neka to obavljaju neke druge žene.
seriously? :mrgreen:
u KS se godinama samo sa štelom i debelim kovertama upisuju djeca u vrtiće
toliko o tome
inače matere se emancipiraju po kaficama :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66232
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#100 Re: Danasnji "feminizam"

Post by _BataZiv_0809 »

walter kurtz wrote:Ja bi zenama dao svu vlast i moc
A da to podrazumijeva lisice :evil:
Post Reply