Page 1 of 1
#1 Pošta Amerika - BIH
Posted: 25/02/2015 14:26
by Nanael
Prijatelj iz Amerike mi je poslao paket, već je prošlo oko mjesec dana i još ga nisam dobio. Zanima me koliko to obično treba da dođe paket iz Amerike i šta bi trebao dalje raditi jer ovo je prvi put da mi neko šalje nešto iz inostranstva ?
#2 Re: Pošta Amerika - BIH
Posted: 25/02/2015 14:32
by razonoda
Nanael wrote:Prijatelj iz Amerike mi je poslao paket, već je prošlo oko mjesec dana i još ga nisam dobio. Zanima me koliko to obično treba da dođe paket iz Amerike i šta bi trebao dalje raditi jer ovo je prvi put da mi neko šalje nešto iz inostranstva ?
Ti nista ,---prijatelj treba da ode u postu odakle je poslao (sa racunom), i oni ce provjeriti gdje je zapelo.
#3 Re: Pošta Amerika - BIH
Posted: 25/02/2015 14:37
by Zeljoooo
Nanael wrote:Prijatelj iz Amerike mi je poslao paket, već je prošlo oko mjesec dana i još ga nisam dobio. Zanima me koliko to obično treba da dođe paket iz Amerike i šta bi trebao dalje raditi jer ovo je prvi put da mi neko šalje nešto iz inostranstva ?
Da si postara poslao po posiljku u Amriku donio bi do sada.
#4 Re: Pošta Amerika - BIH
Posted: 25/02/2015 14:41
by razonoda
Nanael wrote:Prijatelj iz Amerike mi je poslao paket, već je prošlo oko mjesec dana i još ga nisam dobio. Zanima me koliko to obično treba da dođe paket iz Amerike i šta bi trebao dalje raditi jer ovo je prvi put da mi neko šalje nešto iz inostranstva ?

Ako ti je poslao odjecu --- vec je neko nooosaa po Bosni

------------ salim se
#5 Re: Pošta Amerika - BIH
Posted: 25/02/2015 20:00
by Nanael
razonoda wrote:Ti nista ,---prijatelj treba da ode u postu odakle je poslao (sa racunom), i oni ce provjeriti gdje je zapelo.
Ah ok, hvala na informaciji.
#6 Re: Pošta Amerika - BIH
Posted: 25/02/2015 23:37
by Nomo
daj boze da stigne . sve sto mi je poslano iz amerike nisam dobio . a dobivao sam uglavnom cekove . kada su banditi u posti vidjeli da oni to ne mogu unovciti bacali su u smece . ni koverta sa saucescem ne moze da stigne , otvaraju i kada vide da nema love ( koja ce budala slati kes novac u koverti ) samo bace u kantu . to smo mi . nazalost .
#7 Re: Pošta Amerika - BIH
Posted: 25/02/2015 23:41
by Nomo
razonoda wrote:Nanael wrote:Prijatelj iz Amerike mi je poslao paket, već je prošlo oko mjesec dana i još ga nisam dobio. Zanima me koliko to obično treba da dođe paket iz Amerike i šta bi trebao dalje raditi jer ovo je prvi put da mi neko šalje nešto iz inostranstva ?
Ti nista ,---prijatelj treba da ode u postu odakle je poslao (sa racunom), i oni ce provjeriti gdje je zapelo.
prodje posta i paket pola svijeta i zapne na teritoriji BiH . potpuno nevazno da li to dio drzave gdje vlada SDA ili HDZ ili neka srpska stranka . Ti jednostavno ne dobijes . a da , nije ni bitno kako ti je ime . Tuga i zalost

#8 Re: Pošta Amerika - BIH
Posted: 26/02/2015 04:39
by costacurta
Nomo wrote:daj boze da stigne . sve sto mi je poslano iz amerike nisam dobio . a dobivao sam uglavnom cekove . kada su banditi u posti vidjeli da oni to ne mogu unovciti bacali su u smece . ni koverta sa saucescem ne moze da stigne , otvaraju i kada vide da nema love ( koja ce budala slati kes novac u koverti ) samo bace u kantu . to smo mi . nazalost .
De odvadi malo SVIJU TI!!
Osim ako ti paket ne salju u zatvor othervejz jedino u srednjem vijeku je moguće da ti neko namjerno uzme paket, poštu, ček......... btw a što bi ti neko slao poštom ček iz ju es end ej?!

Djesh ga unovčit?!
Postoji kodeks zbog kog se leti s posla ukoliko se ne pridržavas pravila i privatnosti. Slabo da ce ko rizikovati da izgubi posao zbog par stoja dolara.
Ja mislim da te ti iz US lože za pakete, šalju ti fiktivnu postu

#9 Re: Pošta Amerika - BIH
Posted: 26/02/2015 05:20
by razonoda
Nomo wrote:daj boze da stigne . sve sto mi je poslano iz amerike nisam dobio . a dobivao sam uglavnom cekove . kada su banditi u posti vidjeli da oni to ne mogu unovciti bacali su u smece . ni koverta sa saucescem ne moze da stigne , otvaraju i kada vide da nema love ( koja ce budala slati kes novac u koverti ) samo bace u kantu . to smo mi . nazalost .
To me zbilja cudi. Ja sam u nazad par godina --slala pimo-pakete, dolazili na kucnu adresu ----i SVI SU DOSLI. cak za vrijeme rata sam slala novac u pismu za Sloveniju ,,i to je doslo. Sada to ne radim, a pisma ne saljem , zahvaljujuci internetu

. Mozda imas nekog --ludog== komsiju

pa ti baca postu , ako uopste moze doci do nje.
#10 Re: Pošta Amerika - BIH
Posted: 26/02/2015 06:19
by Jack Be Nimble
Ja sta god da sam slao iz bilo kojeg dijela Amerika u oba entiteta je stiglo u roku 7 dana. Nikad dan prije niti dan kasnije. Od razglednica pa do paketa.
#11 Re: Pošta Amerika - BIH
Posted: 26/02/2015 07:34
by VjecitiStudent
Nanael wrote:Prijatelj iz Amerike mi je poslao paket, već je prošlo oko mjesec dana i još ga nisam dobio. Zanima me koliko to obično treba da dođe paket iz Amerike i šta bi trebao dalje raditi jer ovo je prvi put da mi neko šalje nešto iz inostranstva ?
Prijatelj je na pošti morao dobiti "tracking number" za svoj paket, neka ti ga pošalje. Onda lako možeš provjeriti preko interneta dokle je paket stigao.