Dos`o Nenad!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#701 Re: Dos`o Nenad!

Post by dječak sa šibicama »

Stjui wrote:
dječak sa šibicama wrote:Nejma, vidi se po crnoj kronici, Najnoviji Pazar jasta, amin jarabi dosta smo mi ba prilagodjaaaavali.
crna hronika? :lol:imaš li neke procente,otkud su oni što je pune il neš slično?evo,haj da kažemo da je "nova raja" malo nagle naravi,šta reći onda za "staru raju" što je razvaljivala sarajevo 3 god i šta reći za one koji pored svega toga više mrze sandžačke bošnjake?
Jarane, sav si u nacionalistickom sarenilu, ni ne ocekujem da razumijes neke stvari. Ti ljude gledas kao bosnjake i nebosnjake, i to je to.

A Saraj`vo i sta je od njega ostalo, i najveci optimisti vrte glavom u nevjerici, grad koji sve manje lici na grad, a "razvaljivanje sa brda" prestalo prije 20 godina. U 20 godina mozes 10 Sarajeva napraviti, ali ne i ako u sebi imas palanacki mentalitet.

Grad bez javnog gradskog saobracaja odnosno na izdisaju, sav u smogu, preplavljen papcima, krkanima koji ne znaju ni hodati po asfaltu, nesto mi Nenad Jankovic u svemu tome i nije neki poseban problem ili bitna licnost. Ali sudeci po 30 stranica, nekima jeste.
Nista novo za grad i drzavu koju na noge moze podici samo izbor novog selektora ili dolazak nekakvog Nenada, ne i enormna poskupljenja i totalni kolaps drzave.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#702 Re: Dos`o Nenad!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Creasy wrote: Rat je bio, i svi su davali svakakve izjave i sa jedne i sa druge i sa treće strane. Kad kažem car, mislim na njegov smisao za humor, koji je do danas neprevaziđen. Kad kažem car mislim na činjenicu da je Nele pored Zene bio jedan od tvoraca antologijske TLN, koja je reprezentovala sarajevski humor širom cijele ex YU, što više niko nikada neće uraditi, jer je u Sarajevu danas malo Sarajlija, pa je tako i taj humor zauvijek nestao.
Nele je i u BG promovisao sarajevski duh i ostao je duhovit baš kao što je uvijek i bio. E sad, to što je iznosio svoje političke stavove koji se kose sa mišljenjem današnjih Sarajlija, to je druga priča. Samo jadna je priča u fazonu "ko ga j...", a ispisano 30 stranica o njemu, svi mediji u BiH bruje o Neletu... Nele je bio i ostao jedan od simbola sarajevske raje, ali papci to nikada neće priznati.
TLN je jedan fragment a mi koji znamo malo više o Sarajevu znamo da je prvo nastala Audicija na Akademiji scenskih umjestnosti u Sarajevu te da je to bio začetak te vrste humora. Da nije bilo Audicije TLN ne bi ni postojao. Jednu o ključnih uloga oko okupljanja takve ekipe, među kojima je bio Đuro, Emir Hadžihafizbegović i drugi, odigrao je i Boro Stjepanović. Sarajevska rok škola je također dio koji je začet i prije nego je Nele rođen pa tako Nele u ZP je jedna karika a nikako i samo glavna karika. :oops: Subjektivno ti možeš misliti šta želiš ali činjenice su neumoljive i govore suprotno.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#703 Re: Dos`o Nenad!

Post by dječak sa šibicama »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: TLN je jedan fragment a mi koji znamo malo više o Sarajevu znamo da je prvo nastala Audicija na Akademiji scenskih umjestnosti u Sarajevu te da je to bio začetak te vrste humora. Jednu o ključnih uloga oko okupljanja takve ekipe, među kojima je bio Đuro, Emir Hadžihafizbegović i drugi, odigrao je i Boro Stjepanović. Sarajevska rok škola je također dio koji je začet i prije nego je Nele rođen pa tako Nele u ZP je jedna karika a nikako i samo glavna karika. :oops: Subjektivno ti možeš misliti šta želiš ali činjenice su neumoljive i govore suprotno.
Netacno, Audicija je nastala krajem `84, Nadrealisti su postojali godinama prije toga, uostalom u februaru te godine Nele i jarani su napravili cuveni transparent "Volimo Jureka vise od bureka".
User avatar
dr socrates
Posts: 176
Joined: 12/10/2013 13:47

#704 Re: Dos`o Nenad!

Post by dr socrates »

Ne znam da li Nele prati ovu diskusiju(a vjerovatno prati), ali lik je vjerovatno silno oduševljen publicitetom koji je dobio njegov dolazak u sarajevsku kafanu.Ne znam da li bi Obamin iznenadni dolazak na ćevape bio ovoliko propraćen.Meni ovo više liči na više nego uspješno izrežiranu predstavu, koja će rezultirati i nešto boljom prodajom njegovih knjiga.To samo pokazuje da Nele i nije toliko nebitan za Sarajlije koliko god to oni opovrgavali.
Prije će biti da je Sarajevo postalo nebitno u regionalnom okviru, kako god da pogledaš.
Grad koji je nekad prednjačio u mnogim oblastima u bivšoj Jugoslaviji, i koji je imao Indekse, Čolu, Kemu, Dugme, pretvoren je u drugorazrednu kasabu čiji je je prozor u svijet Pink i Zvezde Granda.
Dokaz tome nije samo Nele već i Kusta, Bregović, Čolić, Žera, Zijo Valentino,Zlaja Arslanagić, Milić Vukašinović, Neda Ukraden, Haris Džinović, Đuro, Loša...
Vjerujem da svi oni pate za bivšim(jugoslovenskim) Sarajevom,ali im se očigledno ovo sadašnje nimalo ne dopada.
Žao mi je zbog stradanja mnogih nevinih Sarajlija tokom rata, ali ih danas takođe žalim zbog činjenice da moraju da trpe svakakav nacionalistički ološ koji je došao u njihov grad i pretvorio ga u Tutin ili Rožaje.
Normalne Sarajlije nisu za to krive, one su ponovo žrtva.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#705 Re: Dos`o Nenad!

Post by spreca »

dzemaludin007 wrote:Sto se tice salonaca, protumacite malo ustav sfrj iz 1974, pa vidite ko su bili salonci :D. Sto se tice agresora i ostalih slicnih termina, RS stvorena prije ratnih sukoba, na legalniji nacin od tadasnjeg referenduma u BiH koji je bio neustavan (kao i danas sve moze uz pomoc velikih sila, cilj je bio podjela sfrj). Poslusajte malo zivu enciklopediju zvani Seselj, kolilo god ga ne voljeli, covjek je kapacitet i mnogo inteligentan, nije mu bilo ravnog u sfrj (to je i dokazao, a i nasprdao se sa Hagom da su ga pustili na slobodu od sramote). :D
Pa de se dogovori sa onim tvojim saloncom Mister Yes ...on tvrdi da u Dejtonu a ti da je prije rata...ko sad od vas laze u stvari obojica........a sto se tice doktora politnauka.......predaj mu da se pisam na njega i vase znanje.........cuj on nesto dokazo........nije humano suditi ludom covjeku pa ga pustili ...mozda malo dodje pameti.......ustvari tema je onaj shupak a ne ovaj.......DzemaLudiiiiiiiiiiiiiiiiiiine
Last edited by spreca on 16/02/2015 21:31, edited 1 time in total.
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#706 Re: Dos`o Nenad!

Post by Stjui »

dječak sa šibicama wrote:
A Saraj`vo i sta je od njega ostalo, i najveci optimisti vrte glavom u nevjerici, grad koji sve manje lici na grad, a "razvaljivanje sa brda" prestalo prije 20 godina. U 20 godina mozes 10 Sarajeva napraviti, ali ne i ako u sebi imas palanacki mentalitet.
račun za to komotno moš ispostavit svojoj staroj raji.
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#707 Re: Dos`o Nenad!

Post by Ljakan »

steta samo kad je doso sto nije odradio promociju te knjige u svom gradu.pa nek crknu levati :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#708 Re: Dos`o Nenad!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

dječak sa šibicama wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: TLN je jedan fragment a mi koji znamo malo više o Sarajevu znamo da je prvo nastala Audicija na Akademiji scenskih umjestnosti u Sarajevu te da je to bio začetak te vrste humora. Jednu o ključnih uloga oko okupljanja takve ekipe, među kojima je bio Đuro, Emir Hadžihafizbegović i drugi, odigrao je i Boro Stjepanović. Sarajevska rok škola je također dio koji je začet i prije nego je Nele rođen pa tako Nele u ZP je jedna karika a nikako i samo glavna karika. :oops: Subjektivno ti možeš misliti šta želiš ali činjenice su neumoljive i govore suprotno.
Netacno, Audicija je nastala krajem `84, Nadrealisti su postojali godinama prije toga, uostalom u februaru te godine Nele i jarani su napravili cuveni transparent "Volimo Jureka vise od bureka".
Niđe veze. Osamdesetih TLN nije postojao, postojao je "Primus" emisija na Radio Sarajevu od 5-10 minuta. Tek kada je Audicija postigla uspjeh onda je TLN ekranizovan i to zahvaljući između ostalog i ovoj ekipi sa Audicije prije svega Đuri i Zenitu.
User avatar
vaučer
Posts: 9200
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#709 Re: Dos`o Nenad!

Post by vaučer »

A jake vijesti.
Nit je on isti tip pa da mu treba pridavati neku pažnju, a bome nit je Sarajevo uopće isti grad (ako je grad ikako).
Dva stranca se očešala ramenima je sažetak ove priče.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#710 Re: Dos`o Nenad!

Post by Mali_Vuk »

dr socrates wrote:Ne znam da li Nele prati ovu diskusiju(a vjerovatno prati), ali lik je vjerovatno silno oduševljen publicitetom koji je dobio njegov dolazak u sarajevsku kafanu.Ne znam da li bi Obamin iznenadni dolazak na ćevape bio ovoliko propraćen.Meni ovo više liči na više nego uspješno izrežiranu predstavu, koja će rezultirati i nešto boljom prodajom njegovih knjiga.To samo pokazuje da Nele i nije toliko nebitan za Sarajlije koliko god to oni opovrgavali.
Prije će biti da je Sarajevo postalo nebitno u regionalnom okviru, kako god da pogledaš.
Grad koji je nekad prednjačio u mnogim oblastima u bivšoj Jugoslaviji, i koji je imao Indekse, Čolu, Kemu, Dugme, pretvoren je u drugorazrednu kasabu čiji je je prozor u svijet Pink i Zvezde Granda.
Dokaz tome nije samo Nele već i Kusta, Bregović, Čolić, Žera, Zijo Valentino,Zlaja Arslanagić, Milić Vukašinović, Neda Ukraden, Haris Džinović, Đuro, Loša...
Vjerujem da svi oni pate za bivšim(jugoslovenskim) Sarajevom,ali im se očigledno ovo sadašnje nimalo ne dopada.
Žao mi je zbog stradanja mnogih nevinih Sarajlija tokom rata, ali ih danas takođe žalim zbog činjenice da moraju da trpe svakakav nacionalistički ološ koji je došao u njihov grad i pretvorio ga u Tutin ili Rožaje.
Normalne Sarajlije nisu za to krive, one su ponovo žrtva.
U suštini si u pravu. S tim da ne trpi samo Sarajevo postratnu eroziju kulture i opšte urbanog. Ni Beograd ni Zagreb nisu kao što su bili. I tamo ista priča, došlje, primitivci, ovo ono. I tamo je vrhunac da se svakih deset godina lansiraju ultra mega grupe tipa SARS u Srbiji ili Hladno Pivo u Hvatskoj.

Desničarstvo, turbo folk i primiivizam itekako cvjetaju i tamo.

Samo što možda nekima vlastito govno manje smrdi od tuđeg.
Last edited by Mali_Vuk on 16/02/2015 17:32, edited 1 time in total.
User avatar
LSD
Posts: 27300
Joined: 24/07/2007 08:26

#711 Re: Dos`o Nenad!

Post by LSD »

dr socrates wrote:Ne znam da li Nele prati ovu diskusiju(a vjerovatno prati), ali lik je vjerovatno silno oduševljen publicitetom koji je dobio njegov dolazak u sarajevsku kafanu.Ne znam da li bi Obamin iznenadni dolazak na ćevape bio ovoliko propraćen.Meni ovo više liči na više nego uspješno izrežiranu predstavu, koja će rezultirati i nešto boljom prodajom njegovih knjiga.To samo pokazuje da Nele i nije toliko nebitan za Sarajlije koliko god to oni opovrgavali.
Prije će biti da je Sarajevo postalo nebitno u regionalnom okviru, kako god da pogledaš.
Grad koji je nekad prednjačio u mnogim oblastima u bivšoj Jugoslaviji, i koji je imao Indekse, Čolu, Kemu, Dugme, pretvoren je u drugorazrednu kasabu čiji je je prozor u svijet Pink i Zvezde Granda.
Dokaz tome nije samo Nele već i Kusta, Bregović, Čolić, Žera, Zijo Valentino,Zlaja Arslanagić, Milić Vukašinović, Neda Ukraden, Haris Džinović, Đuro, Loša...
Vjerujem da svi oni pate za bivšim(jugoslovenskim) Sarajevom,ali im se očigledno ovo sadašnje nimalo ne dopada.
Žao mi je zbog stradanja mnogih nevinih Sarajlija tokom rata, ali ih danas takođe žalim zbog činjenice da moraju da trpe svakakav nacionalistički ološ koji je došao u njihov grad i pretvorio ga u Tutin ili Rožaje.
Normalne Sarajlije nisu za to krive, one su ponovo žrtva.
Bivšeg (jugoslovenskog) Sarajeva više nema :!: ne vjerujem da ce ikad više i biti.
Takvo Sarajevo su sarajevski srbi (a sve u ime srpstva) planski i sistemski uništili u toku 4-godišnje opsade.... samoprozvani "nebeski srbi" (ne normalni koji su ostali u gradu) su se pobrinuli da Sarajevo viš nikad ne bude takav grad o kojem pišeš.
Last edited by LSD on 16/02/2015 17:32, edited 1 time in total.
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#712 Re: Dos`o Nenad!

Post by House »

dajgle što padobranci pljuju po Sarajevu :lol: 8)
maher
Posts: 491
Joined: 07/11/2003 00:00

#713 Re: Dos`o Nenad!

Post by maher »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Creasy wrote: Rat je bio, i svi su davali svakakve izjave i sa jedne i sa druge i sa treće strane. Kad kažem car, mislim na njegov smisao za humor, koji je do danas neprevaziđen. Kad kažem car mislim na činjenicu da je Nele pored Zene bio jedan od tvoraca antologijske TLN, koja je reprezentovala sarajevski humor širom cijele ex YU, što više niko nikada neće uraditi, jer je u Sarajevu danas malo Sarajlija, pa je tako i taj humor zauvijek nestao.
Nele je i u BG promovisao sarajevski duh i ostao je duhovit baš kao što je uvijek i bio. E sad, to što je iznosio svoje političke stavove koji se kose sa mišljenjem današnjih Sarajlija, to je druga priča. Samo jadna je priča u fazonu "ko ga j...", a ispisano 30 stranica o njemu, svi mediji u BiH bruje o Neletu... Nele je bio i ostao jedan od simbola sarajevske raje, ali papci to nikada neće priznati.
TLN je jedan fragment a mi koji znamo malo više o Sarajevu znamo da je prvo nastala Audicija na Akademiji scenskih umjestnosti u Sarajevu te da je to bio začetak te vrste humora. Da nije bilo Audicije TLN ne bi ni postojao. Jednu o ključnih uloga oko okupljanja takve ekipe, među kojima je bio Đuro, Emir Hadžihafizbegović i drugi, odigrao je i Boro Stjepanović. Sarajevska rok škola je također dio koji je začet i prije nego je Nele rođen pa tako Nele u ZP je jedna karika a nikako i samo glavna karika. :oops: Subjektivno ti možeš misliti šta želiš ali činjenice su neumoljive i govore suprotno.
prije tln i audicije bili su zijah sokolovic i josip pejakovic sa svojim monodramama...harali su jugoslavijom ... takodjer teversenove bajke, sulejmana kupusovica bile su jako popularne 70-tih ... takodjer su bili i beogradsko indeksovo radio pozoriste pa onda i predstave ... pa je bio minimaks i tup-tup ... imali su oni od koga da uce ....
tln je bila dobra emisija ... donijela je jako dobrih i jako losih stvari ... neko je gledao zbog humora, neko zbog narodnjaka izmedju skeceva ... gljivu, semsu ili halida tada ste mogli vidjeti samo u tln ... ili na radio ilijasu ...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#714 Re: Dos`o Nenad!

Post by dječak sa šibicama »

Kakav Djuro, on je samo pridruzeni clan TLN.

Kakve veze ima jel Primus ili nije Primus, Nele i Zenit su poceli sa shalom, shegom i poshalicama kod Bore kontica, skupa sa Drazenom Riclom i Mirkom Srdicem alijas Elvis Dzi.

To je ekipa nadrealista, i Pusenje je formirano prije Audicije, odnosno i elvisov bend. Pa onda Jabuka, Orkestar i taj nazovi balkanski pank val.

Audicija je njesra od humora, ako cemo realno.
kike-tike
Posts: 328
Joined: 30/01/2013 11:33

#715 Re: Dos`o Nenad!

Post by kike-tike »

dr socrates wrote:Ne znam da li Nele prati ovu diskusiju(a vjerovatno prati), ali lik je vjerovatno silno oduševljen publicitetom koji je dobio njegov dolazak u sarajevsku kafanu.Ne znam da li bi Obamin iznenadni dolazak na ćevape bio ovoliko propraćen.Meni ovo više liči na više nego uspješno izrežiranu predstavu, koja će rezultirati i nešto boljom prodajom njegovih knjiga.To samo pokazuje da Nele i nije toliko nebitan za Sarajlije koliko god to oni opovrgavali.
Prije će biti da je Sarajevo postalo nebitno u regionalnom okviru, kako god da pogledaš.
Grad koji je nekad prednjačio u mnogim oblastima u bivšoj Jugoslaviji, i koji je imao Indekse, Čolu, Kemu, Dugme, pretvoren je u drugorazrednu kasabu čiji je je prozor u svijet Pink i Zvezde Granda.
Dokaz tome nije samo Nele već i Kusta, Bregović, Čolić, Žera, Zijo Valentino,Zlaja Arslanagić, Milić Vukašinović, Neda Ukraden, Haris Džinović, Đuro, Loša...
Vjerujem da svi oni pate za bivšim(jugoslovenskim) Sarajevom,ali im se očigledno ovo sadašnje nimalo ne dopada.
Žao mi je zbog stradanja mnogih nevinih Sarajlija tokom rata, ali ih danas takođe žalim zbog činjenice da moraju da trpe svakakav nacionalistički ološ koji je došao u njihov grad i pretvorio ga u Tutin ili Rožaje.
Normalne Sarajlije nisu za to krive, one su ponovo žrtva.
:D :D Kakve gluposti, nevjerovatno. Ti fakat vjerujes u to ?:D
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#716 Re: Dos`o Nenad!

Post by poostar »

dzemaludin007 wrote:Sto se tice salonaca, protumacite malo ustav sfrj iz 1974, pa vidite ko su bili salonci :D. Sto se tice agresora i ostalih slicnih termina, RS stvorena prije ratnih sukoba, na legalniji nacin od tadasnjeg referenduma u BiH koji je bio neustavan (kao i danas sve moze uz pomoc velikih sila, cilj je bio podjela sfrj). Poslusajte malo zivu enciklopediju zvani Seselj, kolilo god ga ne voljeli, covjek je kapacitet i mnogo inteligentan, nije mu bilo ravnog u sfrj (to je i dokazao, a i nasprdao se sa Hagom da su ga pustili na slobodu od sramote). :D
Seseljuga? Jel to onaj sto je neku noc izjavio da se cijev kalasa zagrije,pa cak i otopi,nakon 5-6 hitaca? Serem mu se na inteligenciju...eto ja tokmak mu sjebo inteligenciju jednom recenicom
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#717 Re: Dos`o Nenad!

Post by spreca »

dr socrates wrote:Ne znam da li Nele prati ovu diskusiju(a vjerovatno prati), ali lik je vjerovatno silno oduševljen publicitetom koji je dobio njegov dolazak u sarajevsku kafanu.Ne znam da li bi Obamin iznenadni dolazak na ćevape bio ovoliko propraćen.Meni ovo više liči na više nego uspješno izrežiranu predstavu, koja će rezultirati i nešto boljom prodajom njegovih knjiga.To samo pokazuje da Nele i nije toliko nebitan za Sarajlije koliko god to oni opovrgavali.
Prije će biti da je Sarajevo postalo nebitno u regionalnom okviru, kako god da pogledaš.
Grad koji je nekad prednjačio u mnogim oblastima u bivšoj Jugoslaviji, i koji je imao Indekse, Čolu, Kemu, Dugme, pretvoren je u drugorazrednu kasabu čiji je je prozor u svijet Pink i Zvezde Granda.
Dokaz tome nije samo Nele već i Kusta, Bregović, Čolić, Žera, Zijo Valentino,Zlaja Arslanagić, Milić Vukašinović, Neda Ukraden, Haris Džinović, Đuro, Loša...
Vjerujem da svi oni pate za bivšim(jugoslovenskim) Sarajevom,ali im se očigledno ovo sadašnje nimalo ne dopada.
Žao mi je zbog stradanja mnogih nevinih Sarajlija tokom rata, ali ih danas takođe žalim zbog činjenice da moraju da trpe svakakav nacionalistički ološ koji je došao u njihov grad i pretvorio ga u Tutin ili Rožaje.
Normalne Sarajlije nisu za to krive, one su ponovo žrtva.
Il ti je zao onih s brda sto nemogu da dodju u Sa sa teNJkom...........koji su to u Sarajevu bili nevini a koji nisu
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#718 Re: Dos`o Nenad!

Post by House »

Sarajevo je Srbima trn u oku :wink: svi znamo zašto
User avatar
Altair_SA
Posts: 632
Joined: 09/06/2013 15:16

#719 Re: Dos`o Nenad!

Post by Altair_SA »

dzemaludin007 wrote:Sto se tice salonaca, protumacite malo ustav sfrj iz 1974, pa vidite ko su bili salonci :D. Sto se tice agresora i ostalih slicnih termina, RS stvorena prije ratnih sukoba, na legalniji nacin od tadasnjeg referenduma u BiH koji je bio neustavan (kao i danas sve moze uz pomoc velikih sila, cilj je bio podjela sfrj). Poslusajte malo zivu enciklopediju zvani Seselj, kolilo god ga ne voljeli, covjek je kapacitet i mnogo inteligentan, nije mu bilo ravnog u sfrj (to je i dokazao, a i nasprdao se sa Hagom da su ga pustili na slobodu od sramote). :D
Ma je li? :lol: . RS je genocidna TVORevina nastala na ratnim zlocinima, Genocidu i etnickom ciscenju. Referendum u BiH je bio potpuno legalan i ustavan, kao sto je bio i u drugim republikama u kojima je sproveden, vecina glasala za nezavisnu i suverenu Bosnu i Hercegovinu. Cetalji uz pomoc agresora iz Srbije htjeli zauzeti i etnicki ocistiti BiH od nesrpskog stanovnistva. U jednom dijelu BiH vam je i uspjelo, ali s obzirom koliku ste vojnu silu imali, posebno u odnosu na nas, ispali ste teze fufice.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#720 Re: Dos`o Nenad!

Post by Creasy »

spreca wrote:
Creasy wrote:

Normalno da mu ne ide, šta je tu čudno? Ti izgleda nikad nisi bio u BG.
Ona raja što ga gotivi u BG i Srbiji općenito je uglavnom iz ovih krajeva...
Bio u novembru a evo imam opet u planu uskoro......a sto ako nisam bio U Bg

Pa očigledno ne poznaješ njihov mentalitet, humor i sl.
User avatar
sinuhe
Posts: 11490
Joined: 03/06/2011 11:33

#721 Re: Dos`o Nenad!

Post by sinuhe »

Je li se oglasio Nele? Sta kaze?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#722 Re: Dos`o Nenad!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

dječak sa šibicama wrote:Kakav Djuro, on je samo pridruzeni clan TLN.

Kakve veze ima jel Primus ili nije Primus, Nele i Zenit su poceli sa shalom, shegom i poshalicama kod Bore kontica, skupa sa Drazenom Riclom i Mirkom Srdicem alijas Elvis Dzi.

To je ekipa nadrealista, i Pusenje je formirano prije Audicije, odnosno i elvisov bend. Pa onda Jabuka, Orkestar i taj nazovi balkanski pank val.
Jabuka i Orkestar su osnovani 1983. godine, Pušenje izdalo album tek 1985. Kako nema veze? Primus nije TLN, jeste začetak ali daleko od onoga što smo mi gledali na ekranima. Mislim čak da u Primusu nije bilo Neleta ali ne mogu tvrditi 100%.

New Primitives jeste bilo Pušenje zajedno sa Elvisom.
dječak sa šibicama wrote:Audicija je njesra od humora, ako cemo realno.
Svako ima pravo na svoje mišljenje i ukus ali reći da je Audicija sranje, barem ona prva i originalna, je neukus. TLN je dobar ali Audicija ima puno ozbiljniji humor.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#723 Re: Dos`o Nenad!

Post by Creasy »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Creasy wrote: Rat je bio, i svi su davali svakakve izjave i sa jedne i sa druge i sa treće strane. Kad kažem car, mislim na njegov smisao za humor, koji je do danas neprevaziđen. Kad kažem car mislim na činjenicu da je Nele pored Zene bio jedan od tvoraca antologijske TLN, koja je reprezentovala sarajevski humor širom cijele ex YU, što više niko nikada neće uraditi, jer je u Sarajevu danas malo Sarajlija, pa je tako i taj humor zauvijek nestao.
Nele je i u BG promovisao sarajevski duh i ostao je duhovit baš kao što je uvijek i bio. E sad, to što je iznosio svoje političke stavove koji se kose sa mišljenjem današnjih Sarajlija, to je druga priča. Samo jadna je priča u fazonu "ko ga j...", a ispisano 30 stranica o njemu, svi mediji u BiH bruje o Neletu... Nele je bio i ostao jedan od simbola sarajevske raje, ali papci to nikada neće priznati.
TLN je jedan fragment a mi koji znamo malo više o Sarajevu znamo da je prvo nastala Audicija na Akademiji scenskih umjestnosti u Sarajevu te da je to bio začetak te vrste humora. Da nije bilo Audicije TLN ne bi ni postojao. Jednu o ključnih uloga oko okupljanja takve ekipe, među kojima je bio Đuro, Emir Hadžihafizbegović i drugi, odigrao je i Boro Stjepanović. Sarajevska rok škola je također dio koji je začet i prije nego je Nele rođen pa tako Nele u ZP je jedna karika a nikako i samo glavna karika. :oops: Subjektivno ti možeš misliti šta želiš ali činjenice su neumoljive i govore suprotno.

Fulio si. TLN nema nikakve veze sa Audicijom. :roll:
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#724 Re: Dos`o Nenad!

Post by poostar »

Altair_SA wrote:
dzemaludin007 wrote:Sto se tice salonaca, protumacite malo ustav sfrj iz 1974, pa vidite ko su bili salonci :D. Sto se tice agresora i ostalih slicnih termina, RS stvorena prije ratnih sukoba, na legalniji nacin od tadasnjeg referenduma u BiH koji je bio neustavan (kao i danas sve moze uz pomoc velikih sila, cilj je bio podjela sfrj). Poslusajte malo zivu enciklopediju zvani Seselj, kolilo god ga ne voljeli, covjek je kapacitet i mnogo inteligentan, nije mu bilo ravnog u sfrj (to je i dokazao, a i nasprdao se sa Hagom da su ga pustili na slobodu od sramote). :D
Ma je li? :lol: . RS je genocidna TVORevina nastala na ratnim zlocinima, Genocidu i etnickom ciscenju. Referendum u BiH je bio potpuno legalan i ustavan, kao sto je bio i u drugim republikama u kojima je sproveden, vecina glasala za nezavisnu i suverenu Bosnu i Hercegovinu. Cetalji uz pomoc agresora iz Srbije htjeli zauzeti i etnicki ocistiti BiH od nesrpskog stanovnistva. U jednom dijelu BiH vam je i uspjelo, ali s obzirom koliku ste vojnu silu imali, posebno u odnosu na nas, ispali ste teze fufice.


nemoj ga mucit...sta zna coban u opancima o demokratiji...tek se prikljucio na internet
meni serbe
Posts: 157
Joined: 13/06/2013 18:00

#725 Re: Dos`o Nenad!

Post by meni serbe »

Svi koji ga opravdavaju sa onim "ma takva su vremena bila, svi su pljuvali" evo ovo nije napisano tako davno...
Tita su voljeli svi naši narodi i narodnosti. Slovenci i Hrvati zato što im je napravio državu, abolirao ih od zločina, preveo ih na pobjedničku stranu i asfaltirao im put ka samostalnosti. U tri trake. Makedonci, Crnogorci i Muslimani zato što im je dao ime, naciju, zastavu, a ostalo se može naći kod Kineza. Albanci ga obožavaju. Dao im je sve. Tita nisu voljeli jedino Srbi i ustaše, a pošto su ustaše nekad bili Srbi, možemo slobodno reći da Tita nisu voljeli samo Srbi. A Srbi su ga napravili. Bez Srba, Tito ne bi postao Tito!"
Locked