Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#26 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by It_is_a_Leclerc »

tvsabina wrote:Dobra tema.....

Ne kontam Damira Nikišića i
njegove "provale"....ne kontam "Mek Donalds" to vala nikako....ne kontam "selfi"...ne kontam...puno toga...
:thumbup:

Podržavam. Nekad si za biti umjetnik morao napisati knjigu, naslikati remek djelo, napraviti kip, komponovati muziku... Danas kad nemaš pametnijeg posla uhvatiš se kamere i laprdaš gluposti, i HOP, "konceptualni umjetnik". My ass.

Ja ne kontam pomamu za Vedranom Rudan. Njene kolumne ništa ne valjaju, nepismene su, prepune nelogičnosti i prostakluka. Pljuje Ameriku, uzdiže Rusiju i prepuna je seksističkih stavova iz kojih izbija mržnja prema muškom rodu... Al' eto.. Voli Bošnjo.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#27 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by cyprus »

Ja sam se neki dan na fejsbuku iščuđavo hvalospjevima za kultni Pulp Fiction, uz sveopštu nevjericu mojih fb frendova :mrgreen: :oops:

Ostale pomenute stvari koje poptisujem: Vedrana Rudan, Nutela, Damir Nikšić, Điboni, Oliver, nargile...
Last edited by cyprus on 12/02/2015 23:02, edited 2 times in total.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#28 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Mišo_Kovač »

Ne kontam kako neko moze navijat za Zelju :evil: :evil: Takodjer ne kontam cigare i čitav fazon inhaliranja kancerogenog dima :P
User avatar
Dover Man
Posts: 36
Joined: 03/09/2011 18:03

#29 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Dover Man »

Ne kontam kako smo dopustili stvar kao što je Božo Vrećo ???
Ne kontam kako je nekome cOOl Vrećo ili Conchita Wurst, a ima ih ???
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#30 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Snake Eyes »

Ne kontam pederluk, ne kontam pumpanje gornje usne, grudi, guzova, kao i sve druge nadogradnje.
Last edited by Snake Eyes on 12/02/2015 23:01, edited 1 time in total.
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#31 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by trcicu trceci »

It_is_a_Leclerc wrote:
tvsabina wrote:Dobra tema.....

Ne kontam Damira Nikišića i
njegove "provale"....ne kontam "Mek Donalds" to vala nikako....ne kontam "selfi"...ne kontam...puno toga...
:thumbup:

Podržavam. Nekad si za biti umjetnik morao napisati knjigu, naslikati remek djelo, napraviti kip, komponovati muziku... Danas kad nemaš pametnijeg posla uhvatiš se kamere i laprdaš gluposti, i HOP, "konceptualni umjetnik". My ass.

Ja ne kontam pomamu za Vedranom Rudan. Njene kolumne ništa ne valjaju, nepismene su, prepune nelogičnosti i prostakluka. Pljuje Ameriku, uzdiže Rusiju i prepuna je seksističkih stavova iz kojih izbija mržnja prema muškom rodu... Al' eto.. Voli Bošnjo.
Jesi li upoznat sa radom Endija Vorhola? ne razumijes savremenu umjetnost i prosipas se... o onome o cemu ne znas, suti bar
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#32 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by __Phoenix__ »

Ne kontam što je bitno nešto skontati, sto ljudi, sto ćudi.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#33 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by cyprus »

I još jednu stvar posebno ne kontam: dokazivanje inteligencije preko hejtanja turbofolka :mrgreen:
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#34 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Admir_1984 »

ne kontam kako masa ljudi može uživati u cigarama, fuj :run:
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#35 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Op3r4t0r »

Bambi_na_kofeinu wrote:
Op3r4t0r wrote:
Ne kontam zasto neki nasilno ubacuju strane rijeci u nas jezik poput hejter i uberkul
Vidiš, imaš pravo.

Pretpostavljam da je to iz razloga što je jezik živi organizam.
Evo maloprije neko navede uvođenje riječi selfi u oksfordski rječnik, jezik se mijenja i prilagođava.
Danas je to hejter, jučer je to bio pendžer i rajfešlus...tako nekako to hoda :D
Ma nista protiv tebe licno, samo vidim da je i to popularno a ja valjda il ne kontam il nisam popularan :D, isto vrijedi i za one koji recenice zavrsavaju sa no risk no fun, get a life itd itd :)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#36 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by JThomas »

koliko je uopšte vedrana rudan popularna? ja mislim ne bogzna koliko, naročito među dobrim bošnjama, ali eto...
User avatar
Dover Man
Posts: 36
Joined: 03/09/2011 18:03

#37 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Dover Man »

cyprus wrote:I još jednu stvar posebno ne kontam: dokazivanje inteligencije preko hejtanja turbofolka :mrgreen:
Ja turbać kontam jedino sa 0.7 jacka d. :-D
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#38 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zmajadaH »

Bambi_na_kofeinu wrote:
zmajadaH wrote:Sta kontate pod ovim '' ne kontam''.....čemu upakivanje riječi ne volim u sasvim pogrešno pakovanje ?

Jeli to da bi bilo ''fensi'' ?
Jok, odustala sma od bivanja fensi kada sam shvatila da to traži previše ulaganja u izgled :D


Radi se o stvarima koje stvarno ne kontam kako su postale tako općeprihvaćene i pitam se da li sam nešto pogrešno povezala.
Recimo espresso ne volim, ali nutellu ne kontam. Nije mi loša, da mi neko pokloni pojela bih je za dan-dva, ali da je nešto toliko popularna u odnosu na druge slične namaze - ne kontam što.
Sex i grad je slutim isto sranje kao i ovih 50 nijansi, ali me ne nervira, zapravo mi je sasvim ok serijica, pa ne kontam što mi je tih 50 nijansi toliko iritantno.
Kakvo je tvoje mišljenje o kinderladi ? Namazu ?

I već odavno vlada zakon ''nije što i ako valja, nego zato što je IN'' Ovdje mislim uopšteno na sve, od filmova, muzike, krpica pa do auta....
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#39 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by York Light 100`s »

Đorđe Balašević :zzzz:
Kao najzadnji kreten dođe na binu, nabije mornarsku kapu naheravo, pola sata imitira životinje sa farme uz patetične grimase poput neke curice od 5 godina što se pravi slatka i raja pada u trans

Džoni Štulić na ovom forumu, još kad frajer da intervju a 90% odgovora je "pa ne znam ja, pa šta bi trebo? Ne znam to, nemam pojma, nisam u toku, o čemu se radi? Ne znam, ne pratim to. Nemam pojma, šta bi ti odgovorio na to jer ne znam" a svi su u ekstazi kao da je jedan od zadnjih živih velikih mislilaca i filozofa sa ex-yu prostora :-) :lol:
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#40 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Bambi_na_kofeinu »

Op3r4t0r wrote: Ma nista protiv tebe licno, samo vidim da je i to popularno a ja valjda il ne kontam il nisam popularan :D, isto vrijedi i za one koji recenice zavrsavaju sa no risk no fun, get a life itd itd :)
Ma razumijem ja tvoje nekontanje, i meni je išlo na živce kad čujem selebriti i ivent.
Ali pretpostavljam da smo bombardovani engleskim jezikom, nekada se uhvatim da mi je lakše nešto objasniti nekom engleskom frazom, doduše još uvijek u neformalnim razgovorima :D

zmajadaH, ma sve to meni isto, stampi, kinderlada, nutela, eurokrem...preslatki čoko namazi koje jedeš kašikom i govoriš sebi da je neš' više nikad kupiti jer si takav jadni nekarakter :D
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#41 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sabina1 »

trcicu trceci wrote: Jel ti to Karleusa na avataru?
Stvarno si me raskrinkao sa ovim avatarom.....škola detekcije Hercul Poirot-a ?
trcicu trceci wrote: Niksic je institucija, ja kontam zavist, i to cak stranacka ;-)
O stranci njegove supruge sam napisala preko hiljadu pozitivnih postova na ovom forumu....njega ne kontam , ne kontam tu "konceptualnu umjetnost" a još manje njegove "provale".....dosadno , blijedo i ne znam zbog čega dignuto u nebo....nedostatak kriterija valjda....

Da...ne kontam "Kuglu - Kurta" i Mirzu Tanovića u njihovim monolozima na FACE TV....dobro eto urban ste raja obojica...dovoljno ?....i Damir Nikšić Edi je urban...jeste majke mi...ono...dovoljno ?
Last edited by sabina1 on 12/02/2015 23:15, edited 1 time in total.
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#42 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zmajadaH »

Admir_1984 wrote:ne kontam kako masa ljudi može uživati u cigarama, fuj :run:

Postali ''ovisni'' ....
bierkof
Posts: 564
Joined: 27/08/2005 14:51

#43 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by bierkof »

Nekada davno, nisam kontao nista od ovoga sto ste pobrojali... Nisam kontao ni mrznju, shtele i drzavne poslove, turbofolk, turbofolk knjizevnost, skrtost, nekulturu, politiku, cigare, tetovaze, nacionalizam, zakon jaceg, neljubaznost salterskih radnika, nemarnost zdravstvenih radnika, nemarnost policije, neprofesionalizam domacih firmi, penzionere i neotesana derista u javnom prevozu, konstanti stres radi egzistencijalnih problema, kasnjenje i neisplacivanje plata, dijasporu i njihovu razmazenu djecu, anestezirano drustvo, religiozni fanatizam, sportski fanatizam, dvolicnost, sujetu i na kraju krajeva glupost.

Ovih sedmica sam shvatio da ne kontam ni sam sebe, niti zasto nisam do sada otisao odavde.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#44 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sabina1 »

It_is_a_Leclerc wrote:
tvsabina wrote:Dobra tema.....

Ne kontam Damira Nikišića i
njegove "provale"....ne kontam "Mek Donalds" to vala nikako....ne kontam "selfi"...ne kontam...puno toga...
:thumbup:

Podržavam. Nekad si za biti umjetnik morao napisati knjigu, naslikati remek djelo, napraviti kip, komponovati muziku... Danas kad nemaš pametnijeg posla uhvatiš se kamere i laprdaš gluposti, i HOP, "konceptualni umjetnik". My ass.

Ja ne kontam pomamu za Vedranom Rudan. Njene kolumne ništa ne valjaju, nepismene su, prepune nelogičnosti i prostakluka. Pljuje Ameriku, uzdiže Rusiju i prepuna je seksističkih stavova iz kojih izbija mržnja prema muškom rodu... Al' eto.. Voli Bošnjo.
Vedrana...zna Vedrana kad hoće pogtovo o aktuelnim Hrvatima predsjednicima i ministrima.... :thumbup:
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#45 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zmajadaH »

Bambi_na_kofeinu wrote:
Op3r4t0r wrote: Ma nista protiv tebe licno, samo vidim da je i to popularno a ja valjda il ne kontam il nisam popularan :D, isto vrijedi i za one koji recenice zavrsavaju sa no risk no fun, get a life itd itd :)
Ma razumijem ja tvoje nekontanje, i meni je išlo na živce kad čujem selebriti i ivent.
Ali pretpostavljam da smo bombardovani engleskim jezikom, nekada se uhvatim da mi je lakše nešto objasniti nekom engleskom frazom, doduše još uvijek u neformalnim razgovorima :D

zmajadaH, ma sve to meni isto, stampi, kinderlada, nutela, eurokrem...preslatki čoko namazi koje jedeš kašikom i govoriš sebi da je neš' više nikad kupiti jer si takav jadni nekarakter :D

Nije isto, Nutela je rebrand od Kinderlade, i onda imaš situaciju da uz dobar okus ide i masa emocija/sjećanja koja se vuku od djetinjstva i malih nogu pa dobiješ pomamu da je nutela najbolja...
Ali dobro šta da se radi, ''nedo bog da smo svi isti'' :D (ništa negativno)
User avatar
Dover Man
Posts: 36
Joined: 03/09/2011 18:03

#46 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Dover Man »

Ne kontam što radim danonoćno...ko da imam platu 3 milje...ne kontam tu vjeru našeg naroda u bolje sutra ako samo sjediš skrštenih ruku.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#47 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Snake Eyes »

ne kontam kako neko može nabiti 25000 postova za dvije godine
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#48 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by SaraFina »

Ne kontam turbofolk pjesmuljke ( cice mice koje ih izvode ) i pomamu za onim takmičenjima gdje čak i maloljetna dječica učestvuju, rame uz rame sa odraslim. ( pinkove zvijezde i sl )

Blesave su mi emisije kao :

Ljubav je na selu, Farma i sl

Turske, meksičke, indijske i ostale sapunice. Odurne su mi totalno. A tek rasprave o istim! Bljak!
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#49 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by It_is_a_Leclerc »

trcicu trceci wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
tvsabina wrote:Dobra tema.....

Ne kontam Damira Nikišića i
njegove "provale"....ne kontam "Mek Donalds" to vala nikako....ne kontam "selfi"...ne kontam...puno toga...
:thumbup:

Podržavam. Nekad si za biti umjetnik morao napisati knjigu, naslikati remek djelo, napraviti kip, komponovati muziku... Danas kad nemaš pametnijeg posla uhvatiš se kamere i laprdaš gluposti, i HOP, "konceptualni umjetnik". My ass.

Ja ne kontam pomamu za Vedranom Rudan. Njene kolumne ništa ne valjaju, nepismene su, prepune nelogičnosti i prostakluka. Pljuje Ameriku, uzdiže Rusiju i prepuna je seksističkih stavova iz kojih izbija mržnja prema muškom rodu... Al' eto.. Voli Bošnjo.
Jesi li upoznat sa radom Endija Vorhola? ne razumijes savremenu umjetnost i prosipas se... o onome o cemu ne znas, suti bar
Upoređuješ Andya Warhola, osnivača pop arta, čovjeka iza kojeg je ostao umjetnički pravac, sa ogromnim brojem slika, preko 50 filmova, knjigama, sa čovjekom koji nabije šešir na glavu i priča gluposti koje su nekom smiješne, bije se po gradu i fantazira o teorijama velikih zavjera ?! Šta je sljedeće ?! Uporedit ćete ga sa Monetom, Dostojevskim, Čehovim, Belom Bartok ?!
User avatar
Dover Man
Posts: 36
Joined: 03/09/2011 18:03

#50 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Dover Man »

Snake Eyes wrote:ne kontam kako neko može nabiti 25000 postova za dvije godine
i ja to fakat ne kontam...
Post Reply