Deblokada Sarajeva???

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3551 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

Ne znam koristiti Google. De, daj link.
User avatar
madner
Posts: 56764
Joined: 09/08/2004 16:35

#3552 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by madner »

decembar2017 wrote:
madner wrote:
Nije za tebe da zakljucjes, bilo je ok dok nisi napisao znaci. Previse si glup da shvatis prostoprosirenu recenicu pa shodno tome nema svrhe.
Bio sam u timu koji je skupljao dokaze protiv istih, zbog kojih i jesu osudjeni.

Kako mozes biti takav imbecil pa doci sa mog teksta na svoj zakljucak? Pojasni mi tok svojih misli kada od toga da imas vise interesa napravis skok da nema agresije. Koja mozdana vijuga ti je rekla da to ima smisla i zasto? Da li si kao mali imao isto problema sa lektirom? Jesi razmisljao o nekoj strucnoj pomoci, ovo je ozbiljan poremecaj.
sa takvom pricom si mogao u Haag jedino kao svjedok na njihovoj strani jer su oni furali tu pricu kako nije bilo jedinstvene organizacije, da su jedni htjeli jedno, drugi drugo i nastao haos kojeg nisu mogli da kontrolisu :-)
Opet zakljucjes a nije to tvoj fah.
Vidim da znas i o sudjenju gotovo koliko i o ovome. Tj. veze nemas ali ti to ne smeta da das svoje izuzetno cijenjeno misljenje.

Cijeli prvi dio sudjenja je bio posvecen dokazivanju krivice nize piramide vlasti. I zaista nije sve bilo planirano i nije sve bilo kontrolisano. Ali jeste bilo dokaza i za planiranje i za kontrolisanje i zato su osudjeni. Nakon toga nije bio problem dokazati odgovornost visih nivoa, koji su bili direktni zapovjednici. Sto ne mjenja cinjenicu da jesu imali razlicite agende, da su jedni drugima podmatali i slicno.

Napad JNA na Sarajevo je propao jer u tom momentu nije bilo jedinstvene komande nad svim srpskim snagama. Ovi njihovi specijalci (zapravo nikakvi specijalci nego jedinica koju su uspjeli ofirmiti da ima aktivno ljudstvo) nisu trebali glumiti ramba nego se spojiti sa lokalnim snagama. Lokalne srpske snage medjutim nisu bile organizovane za bilo sta, osim barikada gdje su bili velika vecina. 17.05 ce se to promjeniti, tada nastaje VRS.

Napad VRS na Sarajevo 1993 je iskljucivo Mladiceva operacija, Karadzic nije bio ukljucen, niti je trazio tako nesto. Itd itd...
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#3553 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by decembar2017 »

Dozer wrote:Ne znam koristiti Google. De, daj link.
a jucer si s hvalio kako znas da koristis internet , a sada ne znas kada treba da nadjes podatke koji su bili naneti i medijima godinama ?

i jos sve to kada si jucer pitao bas ovoga momka da ti dokaze podatke sa one slike sa tnekovima i kada je pokazao da nemas pojma o cemu pricas ti si rekao da nema veze sta stoji na toj slici pa si nastavio sa istom pricom kao do tada :-)
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3554 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

Dozer wrote:
decembar2017 wrote: dozeru ne blamiraj se jos i na Srebrenici jer stigle su rakete u Srebrenicu .
Kad ba? Prije ili poslije izvlacenja komandnog kadra? :lol: :lol: :lol: :lol:
Hocemo jos malo ponavljati cetnicku propagandu? Znas kad je stigao prvi poziv Naseru? Kad je Naser otisao? Ko je sve ostao? Samo u prvoj polovini 1993. kada je za Srebrenicu prevezeno pet tona MTS, 10 tona ubojitih sredstava... Za "nekoliko cekera". Da se rat produzi i lakse trampi za Vogoscu valjda.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3555 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

Nek' mi neko prevede sta ovi baljezgaju... :lol:
CPT, who is currently on your ignore list, made this post.
decembar2017, who is currently on your ignore list, made this post.
User avatar
madner
Posts: 56764
Joined: 09/08/2004 16:35

#3556 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by madner »

decembar2017 wrote:
Dozer wrote:
decembar2017 wrote: dozeru ne blamiraj se jos i na Srebrenici jer stigle su rakete u Srebrenicu .
Kad ba? Prije ili poslije izvlacenja komandnog kadra? :lol: :lol: :lol: :lol:
bio je ovdje na forumu momak koji je detaljno opisao i negirao tu propagandu koju ti ponavljas , bez pameti i razuma sta ustvari znaci , ali vidim da je otjeran kao i drugi koji su se drznuli da o tome pisu a ne da bez mozga ponavljaju ono sto im se servira. sve je opisano u detalje i taj mit kako je izvucen komandi kadar ali treba zaraditi na politikanstvu.
Momak je bio tvoj alterego a nije nista detaljno opisao nego je pokusao oprati 2. korpus od odgovornosti.

Glavni krivac za pad Srebrenice je na drugom korpusu i 28. diviziji. Borbena moc iste je totalno urusena od 93 do 95 i onda je jedan relativno mal napad VRS bio dovoljan da ih totalno poljuja.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#3557 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by decembar2017 »

madner wrote:
decembar2017 wrote:
madner wrote:
Nije za tebe da zakljucjes, bilo je ok dok nisi napisao znaci. Previse si glup da shvatis prostoprosirenu recenicu pa shodno tome nema svrhe.
Bio sam u timu koji je skupljao dokaze protiv istih, zbog kojih i jesu osudjeni.

Kako mozes biti takav imbecil pa doci sa mog teksta na svoj zakljucak? Pojasni mi tok svojih misli kada od toga da imas vise interesa napravis skok da nema agresije. Koja mozdana vijuga ti je rekla da to ima smisla i zasto? Da li si kao mali imao isto problema sa lektirom? Jesi razmisljao o nekoj strucnoj pomoci, ovo je ozbiljan poremecaj.
sa takvom pricom si mogao u Haag jedino kao svjedok na njihovoj strani jer su oni furali tu pricu kako nije bilo jedinstvene organizacije, da su jedni htjeli jedno, drugi drugo i nastao haos kojeg nisu mogli da kontrolisu :-)
Opet zakljucjes a nije to tvoj fah.
Vidim da znas i o sudjenju gotovo koliko i o ovome. Tj. veze nemas ali ti to ne smeta da das svoje izuzetno cijenjeno misljenje.

Cijeli prvi dio sudjenja je bio posvecen dokazivanju krivice nize piramide vlasti. I zaista nije sve bilo planirano i nije sve bilo kontrolisano. Ali jeste bilo dokaza i za planiranje i za kontrolisanje i zato su osudjeni. Nakon toga nije bio problem dokazati odgovornost visih nivoa, koji su bili direktni zapovjednici. Sto ne mjenja cinjenicu da jesu imali razlicite agende, da su jedni drugima podmatali i slicno.

Napad JNA na Sarajevo je propao jer u tom momentu nije bilo jedinstvene komande nad svim srpskim snagama. Ovi njihovi specijalci (zapravo nikakvi specijalci nego jedinica koju su uspjeli ofirmiti da ima aktivno ljudstvo) nisu trebali glumiti ramba nego se spojiti sa lokalnim snagama. Lokalne srpske snage medjutim nisu bile organizovane za bilo sta, osim barikada gdje su bili velika vecina. 17.05 ce se to promjeniti, tada nastaje VRS.

Napad VRS na Sarajevo 1993 je iskljucivo Mladiceva operacija, Karadzic nije bio ukljucen, niti je trazio tako nesto. Itd itd...

to sto su oni koristili za odbranu ono sto si ti tvrdio da nije bilo jedinstvene komande je drugacije od onoga sto im je dokazano ali ne mijenja cinjenicu da se tvoja izjava poklapa sa onim sto su oni zeljeli da predstave , zato da si isao u Haag to si mogao jedino kao svjedok njihove odbrane.
User avatar
madner
Posts: 56764
Joined: 09/08/2004 16:35

#3558 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by madner »

Kazem, nije tvoje da zakljucujes. Ovo gore ni tuzilastvo ne spori.

Razumijem, tesko je biti glup, svijet zna biti komplikovan, ali nemoj se provaljivait.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3559 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by julisiz es grant »

Jebite se, ukratko :)
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#3560 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by decembar2017 »

madner wrote:
decembar2017 wrote:
Dozer wrote: Kad ba? Prije ili poslije izvlacenja komandnog kadra? :lol: :lol: :lol: :lol:
bio je ovdje na forumu momak koji je detaljno opisao i negirao tu propagandu koju ti ponavljas , bez pameti i razuma sta ustvari znaci , ali vidim da je otjeran kao i drugi koji su se drznuli da o tome pisu a ne da bez mozga ponavljaju ono sto im se servira. sve je opisano u detalje i taj mit kako je izvucen komandi kadar ali treba zaraditi na politikanstvu.
Momak je bio tvoj alterego a nije nista detaljno opisao nego je pokusao oprati 2. korpus od odgovornosti.

Glavni krivac za pad Srebrenice je na drugom korpusu i 28. diviziji. Borbena moc iste je totalno urusena od 93 do 95 i onda je jedan relativno mal napad VRS bio dovoljan da ih totalno poljuja.
znaci drugi korpus i njegova 28 dizivja ( tj sami srebrenicani ) glavni krivci za pad :thumbup: mora da je to sto sam promasio da cujem o drugom korpusu dok sam bio u pelenema kako si to opisao u jednom od tvojih prijasnjih postova. ja mislio da je drugi korpus poznat po tome sto je bio crveni , multi-kulti a ono sto je bio jedan od glavnih krivaca za pad Srebrenice :sax:
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3561 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

Zna li neko koliko godina imaju ova dvojica? Moze i zajedno, u zbiru :D
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#3562 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by decembar2017 »

madner wrote:Kazem, nije tvoje da zakljucujes. Ovo gore ni tuzilastvo ne spori.

Razumijem, tesko je biti glup, svijet zna biti komplikovan, ali nemoj se provaljivait.
nemoj bolan , dovoljno si branio drugi korpus , nemoj jos i srbe da branis :D
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3563 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

Jer ti je Google misterija:

Image

Da se lakse trampi....

U prvih nekoliko sati je par raketa cak i ispaljeno (neuspjesno).
User avatar
madner
Posts: 56764
Joined: 09/08/2004 16:35

#3564 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by madner »

decembar2017 wrote:
madner wrote:
decembar2017 wrote:
bio je ovdje na forumu momak koji je detaljno opisao i negirao tu propagandu koju ti ponavljas , bez pameti i razuma sta ustvari znaci , ali vidim da je otjeran kao i drugi koji su se drznuli da o tome pisu a ne da bez mozga ponavljaju ono sto im se servira. sve je opisano u detalje i taj mit kako je izvucen komandi kadar ali treba zaraditi na politikanstvu.
Momak je bio tvoj alterego a nije nista detaljno opisao nego je pokusao oprati 2. korpus od odgovornosti.

Glavni krivac za pad Srebrenice je na drugom korpusu i 28. diviziji. Borbena moc iste je totalno urusena od 93 do 95 i onda je jedan relativno mal napad VRS bio dovoljan da ih totalno poljuja.
znaci drugi korpus i njegova 28 dizivja ( tj sami srebrenicani ) glavni krivci za pad :thumbup: mora da je to sto sam promasio da cujem o drugom korpusu dok sam bio u pelenema kako si to opisao u jednom od tvojih prijasnjih postova. ja mislio da je drugi korpus poznat po tome sto je bio crveni , multi-kulti a ono sto je bio jedan od glavnih krivaca za pad Srebrenice :sax:
Kakve veze to dvoje ima? Moze biti crven i glavni krivac, moze biti plav i glavni krivac. Osnova logika je da su stavovi samo medjusobno iskljucivi ako daju sud o istoj stvari.
Kakve konstrukcije. Nebo je plavo i shodno tome ne moze biti to sto kazes.

To je najobjektivnije sto se moze reci za pad Srebrenice, borbena moc 28. divizije je bila znatno manja nego 93. i znatno manja od drugih jedinica ARBiH, koje su u tezim uslovima imali vece uspjehe.

To oruzje koje je doslo je najbolji primjer, kakva fajda od crvenih strijela kada ljudi ne znaju upravljati istima. Da su uspjeli izbaciti 2 tenka (ne 30 kao u Sarajevu kada je bio ozbiljan napad) mozda bi napad bio odbranjen. I ko je odgovoran za tu situaciju da imas MTS ali nisi uspio nauciti ljude da rukuju njima?
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3565 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

Jasushi Akashi :lol:
User avatar
madner
Posts: 56764
Joined: 09/08/2004 16:35

#3566 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by madner »

decembar2017 wrote:
madner wrote:Kazem, nije tvoje da zakljucujes. Ovo gore ni tuzilastvo ne spori.

Razumijem, tesko je biti glup, svijet zna biti komplikovan, ali nemoj se provaljivait.
nemoj bolan , dovoljno si branio drugi korpus , nemoj jos i srbe da branis :D
Opet glupko ponavlja svoju tezu.
Jos uvijek je glupa.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3567 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

Dozer wrote:
decembar2017 wrote: dozeru ne blamiraj se jos i na Srebrenici jer stigle su rakete u Srebrenicu .
Kad ba? Prije ili poslije izvlacenja komandnog kadra? :lol: :lol: :lol: :lol:
I ovo ti je laz btw... Laz koja se dolazi sa one strane Drine...

Image
Tromblon
Posts: 2187
Joined: 18/01/2015 19:37

#3568 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tromblon »

decembar2017 wrote:
Tromblon wrote:Ja od početka samo tvrdim da si ti prosinečki jedan običan trol koji mlati praznu slamu, trabunja i vrijeđa sve koji ne misle po sda matrici. Ti si mene spominjao u kontekstu ženskog spolnog organa i pošto si anoniman i ne mogu te naći i prosuti ti zube i sasuti ih ti u grlo morao sam te prijaviti modetaciji jer ne znaš komunicirati kao civilizovan svijet. Ali, to je vaša opančarska odlika koju ste donijeli kad ste šljegli iz Smedereva i ostalih raznih pripizdina.
prvo si ti spomenuo moju familiju pa sam te spomenuo u kontekstu zenskog pola jer da si bio takav borac kakav se zelis da predstavis javio bi se kada dozer kenja na borce svojom pricom o dogovoru i kako su vam cetnici slali municiju samo da bi mogli da kradu arapske pare. ali vidim da nisi jer da si branio sarajevo kao sto branis dozera ne bi cekali da vas radovan deblokira u dejtonu ali kada se trebalo da bori tada je bila parola " potpisuj alija makar i avlija " a danas kada se dozer iskehario na vas gutate sve sto ispadne iz njega.
Kad tjeras mak na konac ti si prvi koji je spominjao prostitutke i ne pravi se vise gluplji nego sto jesi. Dozer se nije pokenjao ni po kome za razliku od tebe koji ne prestajes srati. Za razliku od tebe ja sam branio Sarajevo mada mi nekad poslije rata bude zao kad vidim ko se sve nasao medju odbranjenim. Sad se ja lijepo "iskeharim" na tebe i poy poy.
Tromblon
Posts: 2187
Joined: 18/01/2015 19:37

#3569 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tromblon »

madner wrote:Kazem, nije tvoje da zakljucujes. Ovo gore ni tuzilastvo ne spori.

Razumijem, tesko je biti glup, svijet zna biti komplikovan, ali nemoj se provaljivait.
Dzaba im druze sve to govoris. Jednostavno im je to prekomplikovano.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3570 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

Ja ako "serem" po bilo kome, to moze biti samo po politicarima, podrumasima, 5km IKM komandantima i raznim drugim "zasluznim velicinama" koje su odlucivale o svemu i svacemu, a nisu imali pojma kako bilo sta izgleda u realnosti i na terenu.

Svako ko je drzao pusku, bio po linijama, i odatle ispalio bar jedan jedini metak prema neprijatelju, bilo kojem, taj je za mene heroj i ratni brat, bez obzira u kojoj je jedinici i na kojem terenu bio.

A svi ovi koji danas laprdaju o svemu tome, seruckaju, izvlace kojekakve papire i po njima se referisu, a onda nama, koji smo 4 godine zivota ostavili po kojekakvim vukojebinama, pricaju kako je to zaista bilo - e, vama se iskeharim u stau koliko god mogu. Ne zato sto vas mrzim, nego zato sto ste pateticni stranacki bijednici koji sebi za pravo uzimate da pricate o necemu o cemu nemate blage veze.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3571 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

Dozer wrote:pateticni bijednici koji sebi za pravo uzimate da pricate o necemu o cemu nemate blage veze.
Image
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3572 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

Ti si, CPT, vjerovatno imao neko super oruzje, pa si iz Slovenije siljio po Banja Luci, a? De, popusti, ziv bio... Niste ni svjesni koliko glupi ispadate s ovim svojim baljezgarijama...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3573 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

Dozer wrote:Ti si, CPT, vjerovatno imao neko super oruzje, pa si iz Slovenije siljio po Banja Luci, a ? De, popusti, ziv bio...
Pa u zadnjih par stranica si uhvacen bar u 2 konkretne i gnusne kazi... I ti bi da moralises jel? :-) Citava tvoja teorija o PPU je malo poglupa kad se pogleda odakle su dosle rakete (prije pada) u Srebrenicu. Zar ne?

Alije je iz Kine prebacio raketa u Srebrenicu (tzv. obicni prekolinijski sverc) da bi lakse trampilo za Vogoscu sto znaci da PPU municija iz Uzica nesto jako hebeno bitno :lol: :lol:

Btw, sta ono pise o "komandnom kadru iz Srebrenice"? Izvucen jel? Alija dogovorio?
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3574 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

:roll:
I, zasto se Srebrenica onda ne odbrani bar 10 dana te '95... :roll:
Cak su bili i nagradjivani u keshu...
User avatar
smurf
Posts: 70207
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#3575 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by smurf »

pici wrote:sve je to pusto srb... tursko, dabic objasni poganom rusu kako je to srBski grad i srbi presli na islam... zato to sve treba pobit...



zlatiste je bilo dobro utvrdjeno... a imo si centar na nisanu pistolja... kad vidis raspored kasarni unutar i oko sarajeva tacno se vidi da je za drzanje grada a ne branjenje...
Ljeto '92, Dobrinja 5, gledamo na tv-u ovaj snimak i lik iz "Slasticara" rece "E imat cemo ga i mi!" I ode. Vrati se nakon tri dana i donese sijac, optiku i sanduk metaka. Ili dva, nemam pojma. Navodno je bas ovaj sa snimka ali kako god, mts kupljen od cetnika.
Post Reply