Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#26 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Danguba wrote:Sto se tice sigurnosti, skoro gledam na tv emisiju vezanu za tu sigurnost. To je katastrofa. Dijelove nabavljaju i ugradjuju koji nisu originalni. Kada su pregledali avion predsjednika Amerike ustanovili su 30% dijelova nije originalno. :shock:

Desio se neki pad aviona u J.Americi i za 24 sata raznesen avion od strane lokalnog stanovnistva. Internet pun dijelova aviona keje kupuju i kompanije. Strasno.
Konkord se srusio jer je jedan neorginalni dio sa americkog Boinga otpao na pistu preko kojega je presao konkord, gume poderao i zavrsio na livadi.
Nesto si to pobrkao malo... I malo (vise) dodao...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#27 Re: Wizz air

Post by Danguba »

drndalo wrote:
Danguba wrote:Sto se tice sigurnosti, skoro gledam na tv emisiju vezanu za tu sigurnost. To je katastrofa. Dijelove nabavljaju i ugradjuju koji nisu originalni. Kada su pregledali avion predsjednika Amerike ustanovili su 30% dijelova nije originalno. :shock:

Desio se neki pad aviona u J.Americi i za 24 sata raznesen avion od strane lokalnog stanovnistva. Internet pun dijelova aviona keje kupuju i kompanije. Strasno.
Konkord se srusio jer je jedan neorginalni dio sa americkog Boinga otpao na pistu preko kojega je presao konkord, gume poderao i zavrsio na livadi.
Nesto si to pobrkao malo... I malo (vise) dodao...
Mislim da je bilo na AL jazeeri ovih dana. I ja sam ostao zapanjen kakvi se podaci iznose.
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#28 Re: Wizz air

Post by chengaba »

Letjeti WizzAirom letovima koji idu sa/za Balkan je doživljaj baš :D
Prenosio sam vreće graha ženama koje natovare 40 kila suhog mesa i svega pa im teška prtljaga, i to isto ne dodirnu točkovi pistu to se plješće, uzimaju torbe :D
Jedan savjet, kad ulazite u avion, obavezno se nasmijte stjuardesi koja stoji na vratima i nešto joj na engleskom recite sa tečnim izgovorom (pod uslovom jel da govorite engleski). Valjda mi balkanci ne znamo beknut engleski, a treba im neko ko zna da sjedi pored onih emergency exit vrata. Mene svaki put tako posade tu (od 4 leta triput tu sjedio :D ), a tamo široko brate, možeš se pružiti, merak :D
Inače naplate mislim 7€ da sjedneš naprijed gdje ima malo više mjesta za noge... ;)
Sunny-7
Posts: 1111
Joined: 29/06/2014 23:12

#29 Re: Wizz air

Post by Sunny-7 »

Al najbolje mi je kad ide poziv za ukrcavanje, ljudi se natiskaju, k'o stoka, nikad za red nisu culi. Eto, odletice avion bez njih, ili ce im neko zauzeti mjesto, pa ce morati stajati :lol: :lol:
Bgm, ponekad me bas bude sramota naseg naroda :run:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#30 Re: Wizz air

Post by Danguba »

Smijesno jeste, sramota jeste ali ko putuje sa dva,tri ili cetiri clana(djeca), nema sanse da mogu zajedno sjesti jer mjesta nisu numerisana.
To je problem.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#31 Re: Wizz air

Post by jefferson »

Sunny-7 wrote:Al najbolje mi je kad ide poziv za ukrcavanje, ljudi se natiskaju, k'o stoka, nikad za red nisu culi. Eto, odletice avion bez njih, ili ce im neko zauzeti mjesto, pa ce morati stajati :lol: :lol:
Bgm, ponekad me bas bude sramota naseg naroda :run:
O da ti vidis kada sam ja jednom letio iz Sarajeva za Milano.
Jbt, doveze nas bus do aviona, a cisterna jos uvijek prikljucena. Hajde izbaci o nas, kad frajer odmah za dzep za zapali. Onaj se dere tehnicar: jesil normalan, sta je tebi ovo ono.
Usli, burek mirise ko da smo u buregdzinici. Slecemo na Malpensu, samo sto je avion dodirnuo pistu, odmah svi skacu, torbe se vade, stjuardesa preko razglasa na engleskom vise da sjednu, niko nista. Avion skrenu na taksiranje malo ostrije, svi popadase, jebu pilotu sve po spisku tipa: dze ovaj majmun ucio "vozit" itd.
Tacno nekad je potrebno da vidis takve stvari pa da skontas gdje smo.
nocnaptica986
Posts: 401
Joined: 24/10/2014 14:10

#32 Re: Wizz air

Post by nocnaptica986 »

OldMayor wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:....oni koji su putovali sa ovom kompaniju nek pojasne svijetu da tu nema dzabnog obroka, i onaj prtljag sto se tura dole, placa se.....
Iskreno ti sam sebi mozes spakovati sendvic i ponijeti sa sobom. Niko ti ne brani. Ako bas mislis da ces ogladniti.

Kakvi su to obroci na letovima sa Lufthansom ili Austrianom economy klasa? Pa dobijes obicni sendvic, kaficu, sokic u male casice i to je to. Da ne govorim krace relacije gdje dobijes kiflicu ko palac. I sta sad? To je kao skuplje i po 200-300 EUR na nekim letovima?

Prtljag isto tako. Jeste, placa se, ali opet kad saberes sa cijenom karte nije skupo.

I genaralno ne vidim ni potrebu sad da jedes nesta u avionu, mislim ovo sto Wizzair vozi nema nista preko 3h. Ako ne mozes ne jesti 3h jbg onda. :D
cuj na duzim sluze samo sendvic :lol: :lol:
ocito nemas pojma o pricas..vjerovatno ti je najdalje sto si letio je turska pa pises ovakve nevjerovatne gluposti
lufthansa ima 2 puna obroka na duzim letovima,cisto da znas
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#33 Re: Wizz air

Post by OldMayor »

nocnaptica986 wrote: cuj na duzim sluze samo sendvic :lol: :lol:
ocito nemas pojma o pricas..vjerovatno ti je najdalje sto si letio je turska pa pises ovakve nevjerovatne gluposti
lufthansa ima 2 puna obroka na duzim letovima,cisto da znas
O cemu pricas? Mislim ajd sto ne znas da pises, ali barem nauci da citas.

Krenes npr iz Sarajeva za Oslo koliko ces obroka imati? Po tebi dva, i po avio kompaniji. Samo sto ti je npr. prvi obrok do presjedanja keksic ili kiflica koja ti u oko moze stat. Jbg, ako je to obrok.

I ne nisam letio van Evrope. Logicno je da ces za prekookeanski let imati nesto vise da pojedes. :roll:
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#34 Re: Wizz air

Post by groove »

---
Last edited by groove on 07/03/2015 08:39, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43597
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#35 Re: Wizz air

Post by pici »

najveČi mi je šHok kad raja trČe od aerodroma do aviona...kontam prvi put...HaJde De, malo aerobik tu tamo...BaBa sto joj godina preko mene u HaviJon pa uz stepenice... :shock: ...a rekoH pa mora da dijele unutra poklon pakete, pa ko prije...udjem, dvije madjarice :izet: uhhh rekoh helooo, guten tHage...smiju se...hade de...i u HaviJonu šHok...Firma KrstiĆ :mrgreen:
zrakomlat
Posts: 10242
Joined: 23/09/2012 17:22

#36 Re: Wizz air

Post by zrakomlat »

jefferson wrote:
Sunny-7 wrote:Al najbolje mi je kad ide poziv za ukrcavanje, ljudi se natiskaju, k'o stoka, nikad za red nisu culi. Eto, odletice avion bez njih, ili ce im neko zauzeti mjesto, pa ce morati stajati :lol: :lol:
Bgm, ponekad me bas bude sramota naseg naroda :run:
O da ti vidis kada sam ja jednom letio iz Sarajeva za Milano.
Jbt, doveze nas bus do aviona, a cisterna jos uvijek prikljucena. Hajde izbaci o nas, kad frajer odmah za dzep za zapali. Onaj se dere tehnicar: jesil normalan, sta je tebi ovo ono.
Usli, burek mirise ko da smo u buregdzinici. Slecemo na Malpensu, samo sto je avion dodirnuo pistu, odmah svi skacu, torbe se vade, stjuardesa preko razglasa na engleskom vise da sjednu, niko nista. Avion skrenu na taksiranje malo ostrije, svi popadase, jebu pilotu sve po spisku tipa: dze ovaj majmun ucio "vozit" itd.
Tacno nekad je potrebno da vidis takve stvari pa da skontas gdje smo.
:lol:
User avatar
Secer_033
Posts: 2202
Joined: 03/09/2008 02:02

#37 Re: Wizz air

Post by Secer_033 »

Prije letenja (pogotovo dugih letova) se treba najesti, manja je sansa da dobijes jetlag.

Meni je smijesan komsija; kad je letio za Beograd, avion nije ni sletio, vec je pola putnika ustalo a stjuardesa govori 'prvo izlaze invalidi i stari ljudi' a on polako uzima stake, pa ko fol ne moze ustati i pomazu mu stjuardese i kad konacno ustane pola sata mu treba da izadje... a putnici se uspandrcaju :D
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#38 Re: Wizz air

Post by tnt-tunja »

chengaba wrote: Jedan savjet, kad ulazite u avion, obavezno se nasmijte stjuardesi koja stoji na vratima i nešto joj na engleskom recite sa tečnim izgovorom (pod uslovom jel da govorite engleski). Valjda mi balkanci ne znamo beknut engleski, a treba im neko ko zna da sjedi pored onih emergency exit vrata.
Inače naplate mislim 7€ da sjedneš naprijed gdje ima malo više mjesta za noge... ;)
Ovo potpisujem!!! Ukoliko se ne varam mislim da postoje 4takva sjedista,sa obje strane po dva. Valjda nas svijet to ne zna ili ne zeli doplatiti.
Uglavnom pri ulazu,odmah lijep pozdrav na tecnom engleskom jeziku i udobnost je zagarantovana.

Medjutim zanima me jedna stvar ako je neko zna objasnit,kako formiraju cijenu karte?
Evo mene licno zanima Tz-Dor...

Isao sam 4,5 puta iz Dortmunda avionom kuci,jer mi je bilo super isplativo,a iz Tz jos ni jednom nisam,jer su im cijene super napucane... Je li zna neko gdje lezi kvaka?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#39 Re: Wizz air

Post by Danguba »

Da su ranije uveli numerisana sjedista ne bi narod zurio da zauzme mjesta. Ne moze rastaviti par sa dvoje djece da budu razbacani po avionu ALI od 19. maja napokon uvode numerisana mjesta.

Image

Kako formiraju cijene? Fino i kako im se cejfne. :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#40 Re: Wizz air

Post by Zviz »

Ja letio par puta tim "low-cost" kompanijama, doduse ne sa Ryanair, onim prevoznikom "stoke". Kad sam vidio da rulja nosi pecena pilad u celofanu, i tako isto pomfrit, te glaba ko i cmace, da svi vide pile, reko nije ovo za moje zivice. Jedino sto znam o Wizzu, je da ako nemogu sletiti na areodorom (tj. odredjenu destinaciju) onda slete na neki najblizi kako vec, i onda se mozete slikati. Nema nikakve doplate za daljni transport itd. Prijateljica oprobala i taj scenario.
symbolstar
Posts: 203
Joined: 14/11/2006 14:22

#41 Re: Wizz air

Post by symbolstar »

Letim Wizz airom relativno cesto. Super kompanija, o nasim ljudima ne bih, sve je vec receno. Stjuardese zasluzuju medalju za izlazak na kraj s putnicima s Balkana. Takodjer, nikad mi nece bit jasno aplaudiranje nakon slijetanja, sta, pretpostavka je da se avion trebao srusit pa kao aferim sto nije, svaka cast majstore, dodje mi na pistu da propadnem svaki put od stida. Hrane sto se tice, da, sve se placa, ali da je skupo nije. Nista skuplje, cak i jeftinije nego po evropskim aerodromima. Sto se tice odrzavanja, postoje standardi koji se moraju postovati i tu nema stednje, zar neko stvarno misli da bi piloti letjelil avionima koji nemaju adekvatno odrzavanje? Za kupovinu karata ne znam sta bih rekao, placam sve online, web check-in takodjer. Ne znam ko su im partneri kojima mozete platiti na drugi nacin...

Ukratko, kome treba brz, jeftin i siguran prijevoz do lokacija koje nude, preporucujem u svakom slucaju. I da, mislim da su im avioni novi, negdje sam procitao, mozda u njihovom in-flight magazinu...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#42 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

symbolstar wrote:Letim Wizz airom relativno cesto. Super kompanija, o nasim ljudima ne bih, sve je vec receno. Stjuardese zasluzuju medalju za izlazak na kraj s putnicima s Balkana. Takodjer, nikad mi nece bit jasno aplaudiranje nakon slijetanja, sta, pretpostavka je da se avion trebao srusit pa kao aferim sto nije, svaka cast majstore, dodje mi na pistu da propadnem svaki put od stida. Hrane sto se tice, da, sve se placa, ali da je skupo nije. Nista skuplje, cak i jeftinije nego po evropskim aerodromima. Sto se tice odrzavanja, postoje standardi koji se moraju postovati i tu nema stednje, zar neko stvarno misli da bi piloti letjelil avionima koji nemaju adekvatno odrzavanje? Za kupovinu karata ne znam sta bih rekao, placam sve online, web check-in takodjer. Ne znam ko su im partneri kojima mozete platiti na drugi nacin...

Ukratko, kome treba brz, jeftin i siguran prijevoz do lokacija koje nude, preporucujem u svakom slucaju. I da, mislim da su im avioni novi, negdje sam procitao, mozda u njihovom in-flight magazinu...
:lol: :lol: :lol:

cim prestane aplauz svi na noge i vade rucne iz pretinaca :lol: stjuardese galame--SJEDI DOLEEEEEEE, al jok :-) jebe mi se što rula po pisti hocu da stojim dok rula i da sam prvi na vratima :lol: :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#43 Re: Wizz air

Post by Danguba »

Zviz wrote:Ja letio par puta tim "low-cost" kompanijama, doduse ne sa Ryanair, onim prevoznikom "stoke". Kad sam vidio da rulja nosi pecena pilad u celofanu, i tako isto pomfrit, te glaba ko i cmace, da svi vide pile, reko nije ovo za moje zivice. Jedino sto znam o Wizzu, je da ako nemogu sletiti na areodorom (tj. odredjenu destinaciju) onda slete na neki najblizi kako vec, i onda se mozete slikati. Nema nikakve doplate za daljni transport itd. Prijateljica oprobala i taj scenario.
ko sada laze parmak ili ti... :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#44 Re: Wizz air

Post by Zviz »

Danguba wrote:
Zviz wrote:Ja letio par puta tim "low-cost" kompanijama, doduse ne sa Ryanair, onim prevoznikom "stoke". Kad sam vidio da rulja nosi pecena pilad u celofanu, i tako isto pomfrit, te glaba ko i cmace, da svi vide pile, reko nije ovo za moje zivice. Jedino sto znam o Wizzu, je da ako nemogu sletiti na areodorom (tj. odredjenu destinaciju) onda slete na neki najblizi kako vec, i onda se mozete slikati. Nema nikakve doplate za daljni transport itd. Prijateljica oprobala i taj scenario.
ko sada laze parmak ili ti... :D
Kao prvo niko ne laze, a ako imas poteskoca da povjerujes, je tvoj problem. Prijateljica je letila iz Brisela za Ljubljanu, a zbog guste magle su sletili u Trst. I nije nista dobila, odnosno nikakvu ponudu, mislim novacanu, nego je o svom trosku morala pobrinuti se za daljni transport, ondosno prijatelj koji ju je ceko u Sloveniji, je morao ici po nju do Trsta.

Sto se piletine tice, let sa Norwegian iz DK za HR.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#45 Re: Wizz air

Post by Zviz »

symbolstar wrote:Letim Wizz airom relativno cesto. Super kompanija, o nasim ljudima ne bih, sve je vec receno. Stjuardese zasluzuju medalju za izlazak na kraj s putnicima s Balkana. Takodjer, nikad mi nece bit jasno aplaudiranje nakon slijetanja, sta, pretpostavka je da se avion trebao srusit pa kao aferim sto nije, svaka cast majstore, dodje mi na pistu da propadnem svaki put od stida. Hrane sto se tice, da, sve se placa, ali da je skupo nije. Nista skuplje, cak i jeftinije nego po evropskim aerodromima. Sto se tice odrzavanja, postoje standardi koji se moraju postovati i tu nema stednje, zar neko stvarno misli da bi piloti letjelil avionima koji nemaju adekvatno odrzavanje? Za kupovinu karata ne znam sta bih rekao, placam sve online, web check-in takodjer. Ne znam ko su im partneri kojima mozete platiti na drugi nacin...

Ukratko, kome treba brz, jeftin i siguran prijevoz do lokacija koje nude, preporucujem u svakom slucaju. I da, mislim da su im avioni novi, negdje sam procitao, mozda u njihovom in-flight magazinu...
To rade i Italijani. Meni nekako kao ponizavajuce ali eto, svak ima svoj obicaj.
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#46 Re: Wizz air

Post by sandra01 »

Aplaudira se na na skoro svim letovima nije to samo na Balkanu .Cesto sam letila velikim svjetskim avio kompanijama iz raznih evropskih gradova uglavnom prekookeanski letovi i svaki put pilot i posada dobiju aplauz. posto sletimo .To je valjda obicaj i meni je to na pocetku bilo cudno poslije sam se navikla.Dakle to nije balkanski primitivizam to je bicaj svugdje u svijetu.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#47 Re: Wizz air

Post by Danguba »

sandra01 wrote:Aplaudira se na na skoro svim letovima nije to samo na Balkanu .Cesto sam letila velikim svjetskim avio kompanijama iz raznih evropskih gradova uglavnom prekookeanski letovi i svaki put pilot i posada dobiju aplauz. posto sletimo .To je valjda obicaj i meni je to na pocetku bilo cudno poslije sam se navikla.Dakle to nije balkanski primitivizam to je bicaj svugdje u svijetu.
Potvrdjujem.

Sto se tice WizzAira, kada ne moze da sleti u Tuzlu, najcesce sleti u Beograd gdje cekaju autobusi za Tuzlu. Ako kasni ili ne moze da poleti(do sada) ili nema aviona, spavanje u hotelu na jezeru Modrac.
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#48 Re: Wizz air

Post by Aurea Mediocritas »

Wizzair ima flotu oko 50-tak aviona tipa Airbus 320 i niti jedan avion nije stariji od 5 godina. Slažem se da treba dosta vremena da se prosječan balkanac nauči kultivisanom ponašanju u avionu. Zemljaci, to vam je isto kao i sa kružnim tokovima u saobraćaju koji odjednom počeše da niču svugdje kod nas. To je super stvar, ali nije za nas. Nama treba SEMAFOR.
symbolstar
Posts: 203
Joined: 14/11/2006 14:22

#49 Re: Wizz air

Post by symbolstar »

sandra01 wrote:Aplaudira se na na skoro svim letovima nije to samo na Balkanu .Cesto sam letila velikim svjetskim avio kompanijama iz raznih evropskih gradova uglavnom prekookeanski letovi i svaki put pilot i posada dobiju aplauz. posto sletimo .To je valjda obicaj i meni je to na pocetku bilo cudno poslije sam se navikla.Dakle to nije balkanski primitivizam to je bicaj svugdje u svijetu.
Mislim da se radi vise o ovim mediteranskim, "temperamentnijim" nacijama, cuo sam za Talijane i ja...tako da ako imas na letu par njih, oni pokrenu lavinu a ovi ostali se prikljuce :)
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#50 Re: Wizz air

Post by baxul »

tnt-tunja wrote:
chengaba wrote: Jedan savjet, kad ulazite u avion, obavezno se nasmijte stjuardesi koja stoji na vratima i nešto joj na engleskom recite sa tečnim izgovorom (pod uslovom jel da govorite engleski). Valjda mi balkanci ne znamo beknut engleski, a treba im neko ko zna da sjedi pored onih emergency exit vrata.
Inače naplate mislim 7€ da sjedneš naprijed gdje ima malo više mjesta za noge... ;)
Ovo potpisujem!!! Ukoliko se ne varam mislim da postoje 4takva sjedista,sa obje strane po dva. Valjda nas svijet to ne zna ili ne zeli doplatiti.
Uglavnom pri ulazu,odmah lijep pozdrav na tecnom engleskom jeziku i udobnost je zagarantovana.

Medjutim zanima me jedna stvar ako je neko zna objasnit,kako formiraju cijenu karte?
Evo mene licno zanima Tz-Dor...

Isao sam 4,5 puta iz Dortmunda avionom kuci,jer mi je bilo super isplativo,a iz Tz jos ni jednom nisam,jer su im cijene super napucane... Je li zna neko gdje lezi kvaka?
potvrđujem ovo :D
2 reda po 3 sjedišta tamo kod imrdžensi egzita. :D
Post Reply