kviz potjera

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#26 Re: kviz potjera

Post by ćiribiribela »

Dobra je Potjera, samo kad vidim da je Mirko lovac ne gleda mi se, covjek je toliko spor i dosadan, vjerovatno najvise zna od njih, ali brate... :D

Kotiga mi je najdrazi, nekako najopusteniji.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#27 Re: kviz potjera

Post by cyprus »

Ne znam, meni je milina gledat kad su lovci Miočić ili Kotiga... Morana zna bit smor, a i najtanja je u znanju među njih troje, ali nije ni strašno toliko...

A hoćemo li mi ikad dobit ikakav kviz? :-) Ne moraju biti neke basnoslovne nagrade ako se nema, al daj jbte da se ima šta gledat...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#28 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

cyprus wrote:Ne znam, meni je milina gledat kad su lovci Miočić ili Kotiga... Morana zna bit smor, a i najtanja je u znanju među njih troje, ali nije ni strašno toliko...

A hoćemo li mi ikad dobit ikakav kviz? :-) Ne moraju biti neke basnoslovne nagrade ako se nema, al daj jbte da se ima šta gledat...
Upravo. Mirko je apsolutna kraljina. Kotiga je iznimno arogantan. Kad god fula, ide objašnjenje kako je to bilo prelako, pa se on zbunio, i tako nešto. Mirko fino objasni svaki odgovor, kaže neku zanimljivost, i tako to. :thumbup:
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#29 Re: kviz potjera

Post by asurbanipal »

Ne može se niko nositi sa Robertom Pauletićem...Da je on među lovcima, malo ko bi odnio iznos...
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#30 Re: kviz potjera

Post by Klavikula »

dobar kviz. cesto pogledam. Mirko najbolji lovac, definitvno. nisu mi mrski ni Kotiga ni Morana, a ni Tarik.

sve u svemu :thumbup:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#31 Re: kviz potjera

Post by cyprus »

Pauletić bi vjerovatno ulovio i Mirka i Kotigu i Moranu :mrgreen: ali mislim da on baš i ne bi bio zanimljiv... Mirko, Kotiga i Morana su zanimljivi zbog svojih jedinstvenih stilova...

PS Kotiga je spominjao neka državna kvizaška prvenstva... Ima li nešto slično kod nas?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58811
Joined: 03/08/2010 19:04

#32 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

cyprus wrote:Pauletić bi vjerovatno ulovio i Mirka i Kotigu i Moranu :mrgreen: ali mislim da on baš i ne bi bio zanimljiv... Mirko, Kotiga i Morana su zanimljivi zbog svojih jedinstvenih stilova...

PS Kotiga je spominjao neka državna kvizaška prvenstva... Ima li nešto slično kod nas?


nema kod nas države,kamoli takvih takmičenja
Tvrdorah
Posts: 63
Joined: 13/01/2015 07:16

#33 Re: kviz potjera

Post by Tvrdorah »

Mirko Miočić, veliki gospodin, najdraži mi je od svih lovaca. Ja uvijek za Mirka navijam, protiv ekipa :D

Dean Kotiga je pomalo arogantan, ali bude zanimljiva emisija s njim, prepucavanja na relaciji Tarik-Dean

MorUna je ubitačna :(
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#34 Re: kviz potjera

Post by Raigor Stonehoof »

cyprus wrote:
A hoćemo li mi ikad dobit ikakav kviz? :-) Ne moraju biti neke basnoslovne nagrade ako se nema, al daj jbte da se ima šta gledat...
Pade mi na pamet "Milijunas" na OBN-u :lol: sjeca li se neko toga? Voditelj bio onaj krembil Vinko Stefanec, a kviz uopste nije bio po licenci "Who wants to be a millionaire", nego neka njihova verzija :-) mislim da niko nikad vise od 500 KM nije osvojio, jer su iznad tog praga pocinjala dvosmislena pitanja na kojima padnes kako god odgovoris :skoljka:

Sjecam se dobro pitanja, "Da je Texas u Evropi, koja bi po redu bio drzava po velicini?", i pita ucesnik, da li citavu Rusiju gledamo kao evropsku drzavu, ili samo njen evropski dio, a Vinko naravno ne zeli odgovoriti. Naravno da je tu bio kraj za ucesnika :lol:

odoh u offtopic :skoljka:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#35 Re: kviz potjera

Post by cyprus »

Raigor Stonehoof wrote:
cyprus wrote:
A hoćemo li mi ikad dobit ikakav kviz? :-) Ne moraju biti neke basnoslovne nagrade ako se nema, al daj jbte da se ima šta gledat...
Pade mi na pamet "Milijunas" na OBN-u :lol: sjeca li se neko toga? Voditelj bio onaj krembil Vinko Stefanec, a kviz uopste nije bio po licenci "Who wants to be a millionaire", nego neka njihova verzija :-) mislim da niko nikad vise od 500 KM nije osvojio, jer su iznad tog praga pocinjala dvosmislena pitanja na kojima padnes kako god odgovoris :skoljka:

Sjecam se dobro pitanja, "Da je Texas u Evropi, koja bi po redu bio drzava po velicini?", i pita ucesnik, da li citavu Rusiju gledamo kao evropsku drzavu, ili samo njen evropski dio, a Vinko naravno ne zeli odgovoriti. Naravno da je tu bio kraj za ucesnika :lol:

odoh u offtopic :skoljka:
Čuj sjećam li se... učestvovo :P Odgovorio sam 9 pitanja i osvojio 500 KM :mrgreen: Dokahalo mi na kraju pitanje o Obami :oops: A pare sam čekao 4-5 mjeseci :oops:

A najlegendarnije pitanje na tom kvizu je na kraju ostalo neproslavljeno, ne znam zašto... Naime jedna žena je kao uvodno pitanje dobila: U kojoj državi se nalazi najveće muslimansko doviše u Evropi - Ajvatovica? I nakon 15 minuta mučenja, na kraju kaže: u Španiji :mrgreen: :oops:

Mislim da je maksimum osvojen na ovom kvizu bio 6000 KM, ali je zaista rijetko ko uzimao više od 500 KM... Što se mene tiče nek daju ponovo neki kviz sa sličnim novčanim fondom... Duduše jest ga retardirano bilo nazvat Milijunašem, obzirom da Kotiga i Miočić zajedno ne bi mogli pregurat više od par hiljada :oops: A zamišljam kako li bi isplatili taj milion da ga je neko slučajno i dobio :mrgreen: A čini mi se da su propozicije bile ovake: ko osvoji 100 000, ako hoće na milion mora sve rizikovat - ako ne bude znao milionsko pitanje (bez ponuđenih odgovora), ne dobiva ništa... Time su se naravno osigurali da niko i ne pomisli na milion :oops:

Bez obzira, dajte kviz kakav god :oops: Sjeća li se ko Jamija 2000... I tu sam učestvovao :P
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#36 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

Kviz jako puno košta. Ne samo zbog fonda nagrada, već zbog same organizacije, hotela za učesnike, snimanja itd. Imaju pravila Potjere na teletekstu i stvarno se čovjek zapita kako bi to naši uspjeli organizovati da bude ovako regularno i kvalitetno.

Ipak, ne mora to biti licencirani kviz tipa Milijunaš, Karika, Potjera, 1 protiv 100, itd. Mogu kupiti Slagalicu iz Srbije, ili smisliti nešto svoje.
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#37 Re: kviz potjera

Post by nadžak »

Tvrdorah wrote:Mirko Miočić, veliki gospodin, najdraži mi je od svih lovaca. Ja uvijek za Mirka navijam, protiv ekipa :D

Dean Kotiga je pomalo arogantan, ali bude zanimljiva emisija s njim, prepucavanja na relaciji Tarik-Dean

MorUna je ubitačna :(
Nije Dejan po meni arogantan. Baš volim gledat njegove nastupe. Zeza se često na svoj račun. Kad ga Tarik ufati u mašinu, uf. :D
Tvrdorah
Posts: 63
Joined: 13/01/2015 07:16

#38 Re: kviz potjera

Post by Tvrdorah »

Mislim da nije DeJan nego Dean Kotiga. On uvijek ima izgovor/opravdanje zašto je pogriješio, nikada nije neznanje. A slažem se da ga je zanimljivo gledati, pogotovo kad se počne s Tarikom prepucavati.

A daleko smo mi od ovoga, kod nas ne može bez mutljaže :D feningaš :bih:
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#39 Re: kviz potjera

Post by fortaleza »

cyprus wrote:Čuj sjećam li se... učestvovo :P Odgovorio sam 9 pitanja i osvojio 500 KM :mrgreen: Dokahalo mi na kraju pitanje o Obami :oops: A pare sam čekao 4-5 mjeseci :oops:

A najlegendarnije pitanje na tom kvizu je na kraju ostalo neproslavljeno, ne znam zašto... Naime jedna žena je kao uvodno pitanje dobila: U kojoj državi se nalazi najveće muslimansko doviše u Evropi - Ajvatovica? I nakon 15 minuta mučenja, na kraju kaže: u Španiji :mrgreen: :oops:

Mislim da je maksimum osvojen na ovom kvizu bio 6000 KM, ali je zaista rijetko ko uzimao više od 500 KM... Što se mene tiče nek daju ponovo neki kviz sa sličnim novčanim fondom... Duduše jest ga retardirano bilo nazvat Milijunašem, obzirom da Kotiga i Miočić zajedno ne bi mogli pregurat više od par hiljada :oops: A zamišljam kako li bi isplatili taj milion da ga je neko slučajno i dobio :mrgreen: A čini mi se da su propozicije bile ovake: ko osvoji 100 000, ako hoće na milion mora sve rizikovat - ako ne bude znao milionsko pitanje (bez ponuđenih odgovora), ne dobiva ništa... Time su se naravno osigurali da niko i ne pomisli na milion :oops:

Bez obzira, dajte kviz kakav god :oops: Sjeća li se ko Jamija 2000... I tu sam učestvovao :P
Osvojio susjed.. :D Dogurao čovjek do 20 000 ili 22 000 KM, ali zbog postavljenog praga završio na 6000. A sve mi se čini da nije bilo praga da bi i on završio prije na 500 KM nego na 22 000. Al eto jedan od rijetkih sretnika koji su uspjeli osvojiti nešto više. Taj kviz je bio čisti promašaj. :-)
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#40 Re: kviz potjera

Post by AhmetShabo »

sjeca li se ko kviza naseg, popokatapetl? :D ja sam to gledo ko malac. znam da su nesto sklapali igracku iz kinder jajeta, pa ko brze sasatvi pa tako nesto, slabo se sjecam detalja :D
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#41 Re: kviz potjera

Post by cassius »

Dean Kotiga: Protiv Pauletića nitko nema šanse
:izet:

Kotiga najdrazi od ova tri lovca :) odlican kviz.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#42 Re: kviz potjera

Post by fortaleza »

It_is_a_Leclerc wrote:Kviz jako puno košta. Ne samo zbog fonda nagrada, već zbog same organizacije, hotela za učesnike, snimanja itd. Imaju pravila Potjere na teletekstu i stvarno se čovjek zapita kako bi to naši uspjeli organizovati da bude ovako regularno i kvalitetno.

Ipak, ne mora to biti licencirani kviz tipa Milijunaš, Karika, Potjera, 1 protiv 100, itd. Mogu kupiti Slagalicu iz Srbije, ili smisliti nešto svoje.
Slagalica je dobar kviz, ali našteljen samo tako. :D Sjećam se jedne epizode neki stariji lik je davao odgovore za stupce i prije nego što se ijedna riječ pojavi, znači sve sakriveno al on već zna što se traži da bi ga voljiteljica prekinula, pročitala riječ pa on isto odgovori što naravno bude točno. :lol:

Da sve bude ironičnije, kao nagrade se dijelile neke knjige umjesto novčanog iznosa za većinu takmičara, a ukupni fond nagrada za je bio oko 15 000 KM koje prvih osmero međusobno dijele i možda još toliko u vaučerima i knjigama što pokriju sponzori. Dođe kao jedna bolja epizoda potjere čitava sezona slagalice. Al opet balkanac namješta. :-) :lol: A tako bi nešto bilo i kod nas, gubali bi se za svaku marku, sve bi bilo predodređeno unaprijed tako da nije ni čudo da u BiH ne postoji nikakav kviz već godinama.

Nisu problem ni nagrade koje ne moraju biti velike (primjer slagalice) već naš kradljivi mentalitet koji ništa ne daje džaba tj. običnim ljudima. :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#43 Re: kviz potjera

Post by Raigor Stonehoof »

AhmetShabo wrote:sjeca li se ko kviza naseg, popokatapetl? :D ja sam to gledo ko malac. znam da su nesto sklapali igracku iz kinder jajeta, pa ko brze sasatvi pa tako nesto, slabo se sjecam detalja :D
e tu sam ja ucestvovao :oops: donio kuci pun paket slatkisa usred rata :shock:
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#44 Re: kviz potjera

Post by fortaleza »

Evo primjera srpske vezrije Potjere, odnosno Potrage. :D

https://www.youtube.com/watch?v=JSeUspm ... e=youtu.be
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#45 Re: kviz potjera

Post by AhmetShabo »

Raigor Stonehoof wrote:
AhmetShabo wrote:sjeca li se ko kviza naseg, popokatapetl? :D ja sam to gledo ko malac. znam da su nesto sklapali igracku iz kinder jajeta, pa ko brze sasatvi pa tako nesto, slabo se sjecam detalja :D
e tu sam ja ucestvovao :oops: donio kuci pun paket slatkisa usred rata :shock:
da li negdje postoje snimke tog kviza?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#46 Re: kviz potjera

Post by Raigor Stonehoof »

ne znam, al molim boga da ne postoje :lol:
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4842
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#47 Re: kviz potjera

Post by Tvrtko II Kotromanić »

ma bilo kakav kviz sad ne bi bio los
za pocetak :-)
ja sam ko dijete na Hayatovcima ucestvovao, do finala dosao :D
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#48 Re: kviz potjera

Post by hizo ramidovic »

Tvrtko II Kotromanić wrote:kad pogledam neki ovakav kviz, dobar kviz za koji rts i hrt kupe licencu, tacno mi dodje da placem kad pogledam program ovih nasih javnih emitera
da nam barem piramidu vrate :-)
imali smo i mi dobar kviz-"feningas", vodio ga enis beslagic.
ne znam da li se jos emitira, ali meni je bio super: dobra pitanja, kvalitetni takmicari, vrijedne nagrade...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#49 Re: kviz potjera

Post by BarbaDue »

Gledao sinoć Potjeru na RTC1, ma niđe veze. Sve je do voditelja.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#50 Re: kviz potjera

Post by Banksy »

Odličan kviz, dobro je da su mu pomjerili termin, u starom nije bio toliko gledan, Tarik pristojan, Kotiga pomalo nafuran, Mirko kao dobri dedo, Morana imidža ruske sekretarice, svi fascinantnog znanja, opet, ''s kauča'' se ne čini da su pitanja tako teška, u posljednje vrijeme, kako su im počeli uzimati novce, izgleda mi kao da pomalo štimaju teža pitanja takmičarima, lakša potjeri, zanimljivo, relativno zabavno, neizvodivo u našim uslovima, zbog hiljadu i jednog detalja ... Dobar kviz, pogledam često.
Post Reply