Page 1 of 24

#1 crnci

Posted: 25/12/2014 17:09
by kakavdanakneiskustvu
gdje nestadoše crnci,na svim vijestima spominju se afroamerikanci,bijelac ubio afroamerikanca,kao crnac pogrdan naziv,je li i bijelac pogrdan naziv?

#2 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 17:49
by nightvision
jeste, vise se ne kaze "bijelac", sad se kaze "Caucasian". :lol:

#3 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 19:30
by dječak sa šibicama
dodaj na to i vec smijesnu histeriju "afroamericke javnosti" nakon svakog ubistva.

Ok, pajkani ubili tinejdzera, nenaoruzanog, podrzavam revolt... ali ovaj zadnji, jucer ili kad, objavljen snimak sa nnadzorne kamere, prilazi policajcu, vadi pistolj, uperi ga u policajca, ima vec dosije sa oruzanim napadima... policijac ga ubije, a oni opet "revoltirani".

Slika govori vise od bilo kakvih rijeci


#4 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 19:40
by avetinja
Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.

#5 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 19:49
by bull21
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
To ti je ta Amerika. Samo da još dodam kako mi je izuzetno dobar onaj njihov novi fazon sa "n" word, "f" word. Još malo pa će im se rečenice samo iz toga i sastojati... Mogu se kladiti da više kulture u desnom (gologuzom) obrazu dupeta ima onaj jedan crnac iz Afrike nego 90% ovih "kulturnih" američkih "afroamerikanaca".

#6 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 19:51
by Mohamad Sissoko
nightvision wrote:jeste, vise se ne kaze "bijelac", sad se kaze "Caucasian". :lol:
Sve nas treba protjerat nazad na Kavkaz. :autic:

#7 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 19:53
by Cherry-Cherry
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.

#8 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 19:55
by avetinja
Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
I ove prženice.

#9 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 19:56
by kakavdanakneiskustvu
Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
:thumbup:

#10 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 20:05
by amiliana
Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
Jer mora znaciti da su svi isti, ako se nekolicina njih bavi kriminalom jer mora znaciti da su i ostali takvi i da sve crnce treba pobiti. Koliko crnaca u Evropi na Zapadu imala sam priliku upoznati jednog i super je lik stvarno. Ima njih koji hoce da rade.Ipak mislim da nije uredu nekog nazvati ijenstinom i nesposobnjakovicem

#11 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 20:11
by avetinja
amiliana wrote:
Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
Jao nidje veze jer mora znaciti da su svi isti, ako se nekolicina njih bavi kriminalom jer mora znaciti da su i ostali takvi i da sve crnce treba pobiti. Koliko crnaca u Evropi na Zapadu imala sam priliku upoznati jednog i super je lik stvarno. Ima njih koji hoce da rade.Ipak mislim da nije uredu nekog nazvati ijenstinom i nesposobnjakovicem
Nisam rekao svi, ali većina. U Americi imaš kvartova gdje žive samo crnci, i ako koji bijelac zađe u tu zonu, neće se dobro provesti. Uostalom riječ rasizam je totalno izgubila značenje i težinu. Pod rasizmom se samo crnci smatraju ugroženi. Kada bjelac "afroamerikancu" kaže da je crnac to je rasizam, a kada crnac drugog nazove bijelac, onda to nije rasizam. Ja samo kažem da ti crnci nisu naivčine i poštenjačine, kao što se prikazuju.

#12 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 20:24
by chupacabra
amiliana wrote:
Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
Jer mora znaciti da su svi isti, ako se nekolicina njih bavi kriminalom jer mora znaciti da su i ostali takvi i da sve crnce treba pobiti. Koliko crnaca u Evropi na Zapadu imala sam priliku upoznati jednog i super je lik stvarno. Ima njih koji hoce da rade.Ipak mislim da nije uredu nekog nazvati ijenstinom i nesposobnjakovicem
Zavisi o kome pricamo. Rasne generalizacije nemaju smisla. Americki crnac nema puno zajednickog sa africkim crncem osim boje koze. Cak i kada spomenes africkog crnca, moras biti specifican, jer jedan Somalijac ima veze sa Juznoafrikancem koliko ja sa Rusom, a i ja i Rus smo bijeli. Etnija, religija, kultura, ekonomski i socijalni status, sve je razlicito. Ovdje se uglavnom raspravlja o americkim crncima (afroamerikancima), koji imaju probleme velike stope kriminala, malu stopu obrazovanja, nezaposlenost itd. To se vecinom odnosi na ove koji zive u siromasnim cetvrtima velikih gradova. I tu nema smisla praviti generalizacije, jer je praksa pokazala da americki crnci koji odrastaju u normalnoj okolini nisu nista bolji ili gori od bijelaca, ili bilo koga drugog. Zato, "crnac" se moze jedino odnositi na rasnu karakterizaciju, a bilo koje drugo generaliziranje je van pameti.

#13 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 20:38
by amiliana
avetinja wrote: Nisam rekao svi, ali većina. U Americi imaš kvartova gdje žive samo crnci, i ako koji bijelac zađe u tu zonu, neće se dobro provesti. Uostalom riječ rasizam je totalno izgubila značenje i težinu. Pod rasizmom se samo crnci smatraju ugroženi. Kada bjelac "afroamerikancu" kaže da je crnac to je rasizam, a kada crnac drugog nazove bijelac, onda to nije rasizam. Ja samo kažem da ti crnci nisu naivčine i poštenjačine, kao što se prikazuju.
U Svedskoj u kvartu gdje sam ja bila zive vecinom imigranti crnci,arapi,cileanci ima nesto i nasih .U Americi ih jedan dio zivi u siromasnim cetvrtima, ima ih u St.Louisu gdje ima dosta nasih meni je samo zao sto vecina maloljetnika pada pod uticaj kriminala i napusta skolu, a Amerika je prilicno stroga tako da za ubistvo jedino moze dobiti dozivotni zatvor.

#14 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 20:45
by Zeljoooo
amiliana wrote:
Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
Jer mora znaciti da su svi isti, ako se nekolicina njih bavi kriminalom jer mora znaciti da su i ostali takvi i da sve crnce treba pobiti. Koliko crnaca u Evropi na Zapadu imala sam priliku upoznati jednog i super je lik stvarno. Ima njih koji hoce da rade.Ipak mislim da nije uredu nekog nazvati ijenstinom i nesposobnjakovicem
Raste li cuna?

#15 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 20:58
by shibonja
Zakljucat dok ne pocne rasizam,pa balije,cetnici,sokci...

#16 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 21:00
by Edin H.
Zasto u BiH roditelje pocesto ne vole kada im se cerka uda za ili zatrudni sa crncem? :oops:

#17 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 21:13
by Muhamed Đakmić
Ostaje vam tema, samo nemojte pretjerati, jer bi moglo biti banova kao u priči.

Manite se bilo kakvih generalizacija, zasad je ok.

#18 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 21:17
by Zeljoooo
Postoje li crni kinezi ili crni japanci?

#19 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 21:47
by Šveđanin
Zeljoooo wrote:Postoje li crni kinezi ili crni japanci?
http://en.wikipedia.org/wiki/Afro-Asian

A baš mješavina nekog afroamerikanca i japanca/kineza hmmmmm.. postoji naravno, dovoljno je ukucati na google i izbaciće ti već nekakve slike, ali u realnosti, to je jako rijetko, ne privlače ti se baš te 2 rase... :)

Image

#20 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 21:49
by Zeljoooo
Crni zuco :D

#21 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 21:57
by luckylaka
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... n2eDyaq3mQ Postavio sam i na drugoj temi ali recimo ovako je u svom kraju radio ubijeni Brown.

#22 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 22:00
by Cherry-Cherry
Barbara Mori je urugvajsko-japanskog porijekla. Ko bi rekao da iz takve kombinacije može nešto ovako lijepo ispasti? :)
Image

#23 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 22:01
by Baton_Ilirski
Mohamad Sissoko wrote:
nightvision wrote:jeste, vise se ne kaze "bijelac", sad se kaze "Caucasian". :lol:
Sve nas treba protjerat nazad na Kavkaz. :autic:
Gruzija, Juzna Osetija, Abhazija..po zelji mozemo da biramo :mrgreen:

#24 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 22:06
by Norm
Cherry-Cherry wrote:Barbara Mori je urugvajsko-japanskog porijekla. Ko bi rekao da iz takve kombinacije može nešto ovako lijepo ispasti? :)
Image
Sta je ovdje lijepo?
Kila sminke(glet mase), keramika na zubima, vjestacke trepavice, ofarbane obrve...sa takvim tretmanom ja bi bio ljepsi od Brad Pita, a vjeruj mi nisam nimalo lijep..:)

#25 Re: crnci

Posted: 25/12/2014 22:11
by S4mpion
Crnci se bore protiv rasizma, a glavni kriterij prema kojem definišu neku osobu je njena rasa - "kriminalac nije kriminalac, on je prvenstveno crnac."

I kako stati u kraj rasizmu kad ga ljudi pronalaze i stvaraju tamo gdje ga nema!?

Sve to treba dobro, dobro izdegenečit.