Sarajevo u Ratu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#101

Post by mali Ninja »

suze na oči :( :( ned'o Bog da se ponovi ikad vise ... :( :( :(
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#102

Post by mamica papucarka »

kad god prodjem pored Cheke, sjetim se ove scene iz rata :(
http://www.youtube.com/watch?v=9siVsw2_F9Y
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#104

Post by uvjek dobar gost »

Taras Buljba wrote:Image
Što se po ovom hrabrom, pametnom i dragom momku koji je poginuo tokom opsade ne nazove "dom mladih"......
Kubura
Posts: 16
Joined: 30/10/2005 14:16

#105

Post by Kubura »

Ogromnu kolekciju slika Sarajevo 1992 - 1995 mozete pogledati na blogu kod Pospanka http://boreokoociju.blogger.ba/ ima sa strane upustvo za kretanje po blogu. Usput mozete procitati dnevnik borca Armije BiH u Sarajevu.
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#106

Post by Umjetnik a »

mamica papucarka wrote:kad god prodjem pored Cheke, sjetim se ove scene iz rata :(
http://www.youtube.com/watch?v=9siVsw2_F9Y
ja koliko sam je samo puta vidio
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#107

Post by Umjetnik a »

anakadabra wrote:
Piranesi wrote:Image

SARAJEVO/STUP :sad:
zar ima takvih šminkera da nekažem idiota koji ovo mogu zaboravit :sad: :sad: :sad: :sad:

izgleda da ima
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#108

Post by uvjek dobar gost »

Uvijek se rastužim, naljutim, rasplačem, nasekiram... kad vidim ovakve slike, kad se prisjetim vremena opsade Sarajeva.. jer vidim ovo danas, uklonili su sarajevske ruže, nema niti jedne snajperske barijere.... na spomenik ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva troše cifru od 1 250 000 KM...

.... populacija zna sve manje o vremenu opsade, pa tunel je opstao zahvaljujući jednoj porodice a ne zahvaljujući gradonačelnici i premijeru, helikopter onaj su zapalili i odnijeli u stro gvožđe... pa šta će onda biti za recimo deset godina... ko će se onda sjećati tih najstrašnijih trenutaka u istoriji grada..

Vlastima hvala, a nama na obraz... jer ne zahtjevamo da se ruže vrate, ne zahtjevamo da se više ne uradi po ovom pitanju....

Pošto gradski poslušnici čitaju sve ovo.. nek se još malo zacrvene, evo im materijala za neku novu sjednicu, za neki novi zaključak... sram Vas bilo...
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#109

Post by Umjetnik a »

uvjek dobar gost wrote:
Taras Buljba wrote:Image
Što se po ovom hrabrom, pametnom i dragom momku koji je poginuo tokom opsade ne nazove "dom mladih"......
ma ne

bolje po tošetu proeskom
User avatar
Taras Buljba
Posts: 148
Joined: 09/02/2008 12:59

#110

Post by Taras Buljba »

uvjek dobar gost wrote:Uvijek se rastužim, naljutim, rasplačem, nasekiram... kad vidim ovakve slike, kad se prisjetim vremena opsade Sarajeva.. jer vidim ovo danas, uklonili su sarajevske ruže, nema niti jedne snajperske barijere.... na spomenik ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva troše cifru od 1 250 000 KM...

.... populacija zna sve manje o vremenu opsade, pa tunel je opstao zahvaljujući jednoj porodice a ne zahvaljujući gradonačelnici i premijeru, helikopter onaj su zapalili i odnijeli u stro gvožđe... pa šta će onda biti za recimo deset godina... ko će se onda sjećati tih najstrašnijih trenutaka u istoriji grada..

Vlastima hvala, a nama na obraz... jer ne zahtjevamo da se ruže vrate, ne zahtjevamo da se više ne uradi po ovom pitanju....

Pošto gradski poslušnici čitaju sve ovo.. nek se još malo zacrvene, evo im materijala za neku novu sjednicu, za neki novi zaključak... sram Vas bilo...
Može li makar ovaj topic zaobichi politiziranje ???
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#111

Post by uvjek dobar gost »

Umjetnik a wrote:
uvjek dobar gost wrote:
Taras Buljba wrote:Image
Što se po ovom hrabrom, pametnom i dragom momku koji je poginuo tokom opsade ne nazove "dom mladih"......
ma ne

bolje po tošetu proeskom
Na to sam i ciljao... jadni mi sa populacijom koja se okupila da se upiše u knjigu žalosti (njih oko 10 000).. ,a pojma nemaju ko je bio Karim Zaimović.....
Ili recimo koliko njih zna da je Sarajevo nekad bio utvrđeni grad i da se moglo ući samo na kapijama gradskim (mada ovo pitanje je teško ne bi znali ovo ni Samir ni Semiha)....

prosvjetitelji nama trebaju i pod hitno ukinuti turbo-folk u užem centu grada... :-)
User avatar
Taras Buljba
Posts: 148
Joined: 09/02/2008 12:59

#112

Post by Taras Buljba »

Image


I na dženaze se pucalo ...
User avatar
Taras Buljba
Posts: 148
Joined: 09/02/2008 12:59

#113

Post by Taras Buljba »

Image

...
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#114

Post by mali Ninja »

ne znam da li da opsujem glasno ili da sutim ... niti jedon od to dvoje nije dobro ni korisno, a sta da radim ... :( mogu se samo rasplakat na ove slike i clipove ... :(
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#115

Post by Umjetnik a »

uvjek dobar gost wrote:
Umjetnik a wrote:
uvjek dobar gost wrote: Što se po ovom hrabrom, pametnom i dragom momku koji je poginuo tokom opsade ne nazove "dom mladih"......
ma ne

bolje po tošetu proeskom
Na to sam i ciljao... jadni mi sa populacijom koja se okupila da se upiše u knjigu žalosti (njih oko 10 000).. ,a pojma nemaju ko je bio Karim Zaimović.....
Ili recimo koliko njih zna da je Sarajevo nekad bio utvrđeni grad i da se moglo ući samo na kapijama gradskim (mada ovo pitanje je teško ne bi znali ovo ni Samir ni Semiha)....

prosvjetitelji nama trebaju i pod hitno ukinuti turbo-folk u užem centu grada... :-)
da slazem se
nemam ja ništa protiv tošeta
ali imamo i mi svoje heroje koje ne trebamo zaboraviti
ali kao da smo ih zaboravili
nego dosta više o tošetu

onaj spomenik djeci se gradi ako da je kakav neboder
stvarno sramota
Pospanko
Posts: 206
Joined: 26/01/2005 19:25
Contact:

#116

Post by Pospanko »

Moj doprinos temi http://boreokoociju.blogger.ba/arhiva/2005/09

Na zalost, lagano ali sigurno ide sve ovo u zaborav. Zahvaljujuci i nama koji ovdje komentarisemo.
b.boja
Posts: 2225
Joined: 04/06/2007 20:14

#117

Post by b.boja »

Pospanko wrote:Moj doprinos temi http://boreokoociju.blogger.ba/arhiva/2005/09

Na zalost, lagano ali sigurno ide sve ovo u zaborav. Zahvaljujuci i nama koji ovdje komentarisemo.
ali ti svojom knjigom nisi dao da se zaboravi. hvala ti!
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#118

Post by mali Ninja »

http://ponor.blogger.ba/

steta sto je taj covjek prestao pisati, bio fake, kao sto su neki govorili, ili ne, odlicne postove je napisao

zaboravih uputiti pozdrav i pospanku, na zalost '92 sam imao ne punih 5 godina :(
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#119

Post by Umjetnik a »

mali Ninja wrote:http://ponor.blogger.ba/

steta sto je taj covjek prestao pisati, bio fake, kao sto su neki govorili, ili ne, odlicne postove je napisao

zaboravih uputiti pozdrav i pospanku, na zalost '92 sam imao ne punih 5 godina :(
također
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#120

Post by Umjetnik a »

dobro je što se neki bloger napisani i na engleskom i drugim stranim jezicima
ne radi nas nego radi stranca
oni koji kazu da nije bio rat u BIH
Pospanko
Posts: 206
Joined: 26/01/2005 19:25
Contact:

#121

Post by Pospanko »

Radim trenutno na prevodenju bloga na jos par jezika. Za sada se pokazalo da su francuska i engleska verzija, odlican potez. Dobio sam desetine mailova, cak sam uspio da upoznam par citalaca iz Francuske, Holandije i Norveske.

Treba sto vise pisati, postavljati ovakve slike... da ne dozvolimo da se zaboravi.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#122

Post by Qler »

opet naglasavam NEMOJTE POLITIKE! :x :x

evo ovako prvo u zivotu upozorenje od mene da ce dobiti nominaciju za kulina ko spomene bilo sta vezano za politiku! nemojte mi Semiha, Alija i drugih na ovoj temi. MOLIM VAS!

ako neko ima neki problem sa ovim slobodno na PM!
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#123 Re: Sarajevo u Ratu

Post by PipiDugaDevetka »

Image
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#124 Re: Sarajevo u Ratu

Post by vjesticanametli »

PipiDugaDevetka wrote:Image
b.boja
Posts: 2225
Joined: 04/06/2007 20:14

#125 Re: Sarajevo u Ratu

Post by b.boja »

n.u.
07.'92
Last edited by b.boja on 23/01/2009 18:29, edited 1 time in total.
Post Reply