Alergija-POMOC !

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

memeto
Posts: 29
Joined: 27/06/2019 20:04

#76 Re: Alergija-POMOC !

Post by memeto »

Taj koktel Vam je klasična dezopstruktivna terapija, nego zvuči “pametno” kad pacijent čuje da prima neki koktel :) (a’l nije to ni bitno).

IgE Vam je bio tada referentan, kontrolni se može uraditi ponoviti u danima simptoma, ali ako možete da barem 2 dana ne koristite antihistaminike (Xados, etc) kao ni montelukast (Singulair, Once Air).

Uradite prickove što Vam je dr preporučio, i posavjetujte se da Vam uradi spirometriju (noć pred spirometriju nemojte koristiti nikakve bronhodilatatore/ics).
Ako imate neku vrstu opstrukcije, treba je spirometrijski “uhvatiti”.

Svakako dg proširiti/upotpuniti sa Rtg pns i sa istim konsultovati spec.Orl (bez obzira ako Rtg sinusa bude opisno uredan).

Vi ste i prije Covida imali slične simptome, ili su se javili nakon Covida, ne sjećam se te informacije?
User avatar
anglista
Posts: 31
Joined: 02/08/2021 07:11

#77 Re: Alergija-POMOC !

Post by anglista »

memeto wrote: 17/12/2021 13:21 Taj koktel Vam je klasična dezopstruktivna terapija, nego zvuči “pametno” kad pacijent čuje da prima neki koktel :) (a’l nije to ni bitno).

IgE Vam je bio tada referentan, kontrolni se može uraditi ponoviti u danima simptoma, ali ako možete da barem 2 dana ne koristite antihistaminike (Xados, etc) kao ni montelukast (Singulair, Once Air).

Uradite prickove što Vam je dr preporučio, i posavjetujte se da Vam uradi spirometriju (noć pred spirometriju nemojte koristiti nikakve bronhodilatatore/ics).
Ako imate neku vrstu opstrukcije, treba je spirometrijski “uhvatiti”.

Svakako dg proširiti/upotpuniti sa Rtg pns i sa istim konsultovati spec.Orl (bez obzira ako Rtg sinusa bude opisno uredan).

Vi ste i prije Covida imali slične simptome, ili su se javili nakon Covida, ne sjećam se te informacije?



Spirometriju sam isto radila, mada da Vam kazem nisam ni skontala niti mi je konkretno receno da li imam neku opstrukciju ili ne. Doduse, nije mi ni bilo logike da se spirometrija radi kada sam vec primila 2-3 inekcije od kojih mi je naravno bilo bolje.

Prije Covida sam imala sve te neke simptome, vadila nalaze, primala inekcije i pila lijekove, desio se covid i evo me opet sa svim tim simptomima mada su sad malo blazi.
Nisam isla kod Orl ali sad iskreno sumnjam vise na upalu larinksa, croup ili nesto poput toga, ne znam ni koje sve infekcije i upale tog dijela su moguce jer tu osjecam stezanje, tupu bol, kao da mi odatle kasalj ide i cak iskasljavam male kolicine nekih sluzavih kao komadica, loptica...MA UZAS :shock: :shock:

Izvinite na duzim postovima.
Hvala Vam na detaljnim odg. i pojasnjenima.
Post Reply