Desničari osvajaju Evropu!

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#26 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

Samo Hollande i njegovi su dosta glasova zijanili i oko onih gey vjencanja


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6806
Joined: 20/02/2013 14:14

#27 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Cherry-Cherry »

hAZNADAR wrote:Tacno je da je ocekivan trend i da uveliko krivicu snose milioni imigranata koji su vise stete donijeli negoli koristi. Ljevicari su ispali previse tolerantni prema ljudima koji ne znaju za obican moral i obzir i koji se sire koliko mogu i koriste koliko mogu.

Ali postoji ipak velik dio postenih i produktivnih, obrazovanih, normalnih imigranata koji ce da ispastaju. Ista su govna i svi stranci koji vise na socijali i nece da rade, stancaju djecu i kvare i kradu gdje stignu,.. i domicilni sto zbog njih zamrze sve strance pa i one normalne i usput i islam generalno. Kada vidim mentalni sklop jednog problematicnog Marokanca i jednog zaguljenog Nijemca - isto je to sve sranje.

Medjutim - porast desnice u Evropi bi mogao da pogodi sve normalne ljude. I mogao bi da pogodi i samu BiH koja bi se mogla tumaciti kao uvoznik i rasadnik svog juznjackog i istocnjackog olosa i radikalizma. Moglo bi se desiti da evropski desnicari otvoreno krenu podrzavati sve separatiste i islamofobe u BiH, da oslobode haske osudjenike jer su se borili za pravednu stvar i cjelokupno promijene poimanje proslog rata i danasnjih problema u BiH. Da ono sto danas pricamo o licemjernoj Evropi koja mrzi muslimane i getoizira Bosnjake - da to postane oficijelna politika i standard. Da srpski i hrvatski nacionalisti dobiju otvorenu podrsku, pomoc i okvir da izoluju Bosnjake?

Mozemo mi nasiroko o razlozima porasta desnice i pricati o problematicnim strancima i mlakoj ljevici.

Za nas je bitno kako ce to pogoditi bosnjacku dijasporu koja je integrisana, obrazovana, radi i nema problema sa zakonom.
I kako ce to da pogodi napose samu BiH i primijeni odnose i arsine.
+1
A što se tiče Bošnjaka, jednom će morati birati: istok ili zapad. Neće se moći još dugo furati na evropski islam i slično...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#28 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

Ko sa smo mi za nesto bitni


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#29 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

Podsjeti me, neki dan gledam neku emisiju i sad hoda MarinA Le Pen ulicama, ne znam koji grad, prica s narodim i prolaze neka dva arapa u kabrioletu
Pocese dobacivati nesto, kaze ona: jestel' to auto dobili na nagradnoj igri ili ukrali nekome?
:D :D :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#30 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by anthraxQ »

u austriji su desnicari izgubili...

manje vise centar i ljevucari su dobili izbore.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#31 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by djonko brajs »

agnostic_front wrote:Ja čitav svoj život živim u ubjeđenju da su stranke desnog centra prokapitalistički orjentisane (konkretno ova Sarkozijeva stranka), međutim izgleda da nije tako.
sve vece stranke su "prokapitalisticki" orijentisane ukljucujuci i olandeovu socijalisticku partiju.

samo sto ti ne kontas da je to samo ideologija i da niko u praksi ne praktikuje ono sto propovjeda.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#32 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Šveđanin »

Image

Neko će već razumjeti.. :kiss:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#33 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by vješalica »

insomnia78 wrote:Podsjeti me, neki dan gledam neku emisiju i sad hoda MarinA Le Pen ulicama, ne znam koji grad, prica s narodim i prolaze neka dva arapa u kabrioletu
Pocese dobacivati nesto, kaze ona: jestel' to auto dobili na nagradnoj igri ili ukrali nekome?
:D :D :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Nije joj prvi put da izvaljiva,isto kao i otac joj.
Poređenje muslimana sa nacistima itd.
Ne zna bil srala ili pišala.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#34 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Klavikula »

kad zagusti najlakse je okriviti nekoga na pravdi Boga. u Bosni Srbi/Bosnjaci/Hrvati, u ostatku Europe imigranti i Romi.... a malo zarovit ispod povrsine i vidjeti da niko od nabrojanih ne snosi veliku krivicu, nego odredjeni centri moci. ma kakvi. nema sanse.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#35 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

Jah, centri moci su najgori
:D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#36 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Klavikula »

jok, imigranti su najgori
:D
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6806
Joined: 20/02/2013 14:14

#37 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Cherry-Cherry »

insomnia78 wrote:Podsjeti me, neki dan gledam neku emisiju i sad hoda MarinA Le Pen ulicama, ne znam koji grad, prica s narodim i prolaze neka dva arapa u kabrioletu
Pocese dobacivati nesto, kaze ona: jestel' to auto dobili na nagradnoj igri ili ukrali nekome?
:D :D :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
:mrgreen: :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#38 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

Klavikula wrote:jok, imigranti su najgori
:D
Naravno da jesu
Posebno ovi iz Alzira, Maroka i sl



Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#39 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Danguba »

Cherry-Cherry wrote: +1
A što se tiče Bošnjaka, jednom će morati birati: istok ili zapad. Neće se moći još dugo furati na evropski islam i slično...
kako to mislis???
zasto to dvoje nije spojivo?
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#40 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by anthraxQ »

Danguba wrote:
Cherry-Cherry wrote: +1
A što se tiče Bošnjaka, jednom će morati birati: istok ili zapad. Neće se moći još dugo furati na evropski islam i slično...
kako to mislis???
zasto to dvoje nije spojivo?
cak mislim da je Evropski Islam nas kljuc, i trebali bi neku vrstu brenda od toga napraviti...

mi i jesmo jedan od rijetkih evropskih naroda koji je vecinski muslimanski...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#41 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Danguba »

Predrasude su cudo.
U jednoj EU zemlji u zadnje vrijeme raste polpularnost desnicara. Kada su sproveli analize ispalo je da najvise glasova dobijaju u mjestima gdje skoro da i nema stranaca. :-) :izet:
User avatar
DoZeN
Posts: 1189
Joined: 20/03/2013 22:53

#42 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by DoZeN »

negaziranakola wrote: što spominješ samo muslimanske zemlje, nisu imigranti samo iz muslimanskih zemalja, ali izgleda tebi su oni najveći trn u oku, ne daj Bože da si ti kakav polotičar u Engleskoj, Francuskoj ili Švedskoj. :-) Hitler bi ti bio najveći uzor
to se samo tebi pricinjava, i sve Srbe,Albance,Hrvate koji ne vole homice ili npr crnce vratiti u zemlje odakle su dosli.
Neka ide u "svoje zemlje" i neka pali
Nema razlike izmedju fasista sakriveni u slobodi govora i u tkz demokratiji
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#43 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by djonko brajs »

ako hocete da znate sta misli prosjecan evropljanin a takodjer i amerikanac, manje -vise, procitajte manifest andreasa breivika. andreas breivik je zapadna politicka podsvijest.

http://unitednations.ispnw.org/archives ... o-2011.pdf
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#44 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by djonko brajs »

Cherry-Cherry wrote: +1
A što se tiče Bošnjaka, jednom će morati birati: istok ili zapad. Neće se moći još dugo furati na evropski islam i slično...
musliman moze biti najfiniji na svijetu i opet mu je to dzaba.

tuzno je da neko ima kompleks tako dubok, da zbog zapadnog rasizma krivi neke primitivce iz afghanistana koji loze drva na 5 spratu zgrade u londonu. ili sjedi na socijali. to su marginalne stvari jer su ovi odlucili ukinuti socijalu sve da nijedan imigrant nikada nije ni krocio na evropsko tlo.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#45 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

djonko brajs wrote:ako hocete da znate sta misli prosjecan evropljanin a takodjer i amerikanac, manje -vise, procitajte manifest andreasa breivika. andreas breivik je zapadna politicka podsvijest.

http://unitednations.ispnw.org/archives ... o-2011.pdf
Nije to bas tako


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
agnostic_front
Posts: 6328
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#46 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by agnostic_front »

sim_dar wrote:
agnostic_front wrote:Ja čitav svoj život živim u ubjeđenju da su stranke desnog centra prokapitalistički orjentisane (konkretno ova Sarkozijeva stranka), međutim izgleda da nije tako.
Sta to znaci "prokapitalisticki orijentirane"?

To znaci onih Tudjmanovih "200 povlastenih porodica", forsiranje EU po svaku cijenu i ma koliko kostalo, pravljenje se blesav na nekontroliranu imigraciju i ako i ptice na grani znaju da se i time pogoduje povlastenim famiglijama jer se time enormno povecava nezaposlenost, a s tim povecava konkurencija na trzsitu rada do apsurda, snizuje cijena radne snage, povecava produktivnost koja je u Francuskoj prema Eurostatu 136% od EU prosjeka, sto znaci recimo veca nego u Njemackoj za skoro 10%, a veca nego u Britaniji za 21%, sto vrsi dodatni pritisak na narod itd itd.

Sto se tice ljevicara, ukratko, nisu korumpirani kao ovi iznad gore, ali oni bas ono nemaju pojma. Obecavali poreze od 75% za bogate, pa nisu smjeli to uraditi, pa su onda oporezovali dobro vise sve u Francuskoj, a sve kako bi placali dugove EU PIIGS zemalja zajedno sa Njemcima.

U biti i oni podrzavaju povlastene famiglije, znaci isti im sef kao i "desnicarima".

Francuska je po tim povlastenim jako slicna Americi. Znaci isti oni koji vladaju Amerikom, vladaju i Francuskom.

Prividno se stvara razlika izmedju "desnicara" i "ljevicara" i ako oni komotno mogu u jednu stranku jer se jako malo razlikuju u sustini. To su vise interesne grupe drugog nivoa razlicite. Ono prvi nivo, sefovi isti, medjutim drugi nivo napravljen da je razlicit, ako jedni izgube, da mogu drugi pobijediti.
Gdje ti pređe sa Tuđmanove Hrvatske i hrvatskih tajkuna na imigraciju u Francuskoj, izgubio sam te?

Pa šta ako se povećava konkurencija na tržištu rada? Ako je neko spreman da radi za manje pare, zašto da ne? Time se povećava i BDP, dakle više se prozivodi, ili žargonski rečeno, povećava se "kolač".

Dobro, jasno je da su političari uvijek podložni utjecaju kapitala, politika je to, nije nigdje čista, ali postoji razlika. To je ono što ja hoću da kažem. I još hoću da kažem da nikakva ultradesnica nije osvojila izbore u Francuskoj. Ali da konzervativci uzimaju sve više Evropi, to je izgleda trend, i baš mi je drago zbog toga.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#47 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by djonko brajs »

insomnia78 wrote:
djonko brajs wrote:ako hocete da znate sta misli prosjecan evropljanin a takodjer i amerikanac, manje -vise, procitajte manifest andreasa breivika. andreas breivik je zapadna politicka podsvijest.

http://unitednations.ispnw.org/archives ... o-2011.pdf
Nije to bas tako


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
bas je tako. ali kao sto rekoh, u podsvijesti. ne eksplicitno na dnevniku ili u zakonu. ali podsvijest uvijek nekako ispliva.

mi smo primer gdje ta njihova podsvijest uvijek fino ispliva u međunarodnoj politici.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6806
Joined: 20/02/2013 14:14

#48 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Cherry-Cherry »

djonko brajs wrote:
insomnia78 wrote:
djonko brajs wrote:ako hocete da znate sta misli prosjecan evropljanin a takodjer i amerikanac, manje -vise, procitajte manifest andreasa breivika. andreas breivik je zapadna politicka podsvijest.

http://unitednations.ispnw.org/archives ... o-2011.pdf
Nije to bas tako


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
bas je tako. ali kao sto rekoh, u podsvijesti. ne eksplicitno na dnevniku ili u zakonu. ali podsvijest uvijek nekako ispliva.

mi smo primer gdje ta njihova podsvijest uvijek fino ispliva u međunarodnoj politici.
Tačno. :thumbup:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#49 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by hAZNADAR »

djonko brajs wrote:
Cherry-Cherry wrote: +1
A što se tiče Bošnjaka, jednom će morati birati: istok ili zapad. Neće se moći još dugo furati na evropski islam i slično...
musliman moze biti najfiniji na svijetu i opet mu je to dzaba.

tuzno je da neko ima kompleks tako dubok, da zbog zapadnog rasizma krivi neke primitivce iz afghanistana koji loze drva na 5 spratu zgrade u londonu. ili sjedi na socijali. to su marginalne stvari jer su ovi odlucili ukinuti socijalu sve da nijedan imigrant nikada nije ni krocio na evropsko tlo.
Gdje tu onda svrstati Albance? Imaju dvije drzave protiv kojih evropski desnicari nemaju nista, a i u emigraciji nisu na udaru ni toliko diskriminisani iako rade svasta. A i Turci se i pored mrznje ipak vise respektuju.

Kljuc je izgleda u nacionalizmu, europljani jednostavno imaju takav mentalni sklop da samo nacije prepoznaju i samo nacije vide kao politicki subjekt.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6806
Joined: 20/02/2013 14:14

#50 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Cherry-Cherry »

Albancima je nacija na prvom mjestu.
Post Reply