Slike Banjaluke

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#76 Re: Slike Banjaluke

Post by TDK-90 »

MAN-lion's coach wrote: Image
Jel ovo čuveni "Titanik" koji je potonuo 1969 :-)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#77 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

TDK-90 wrote: Jel ovo čuveni "Titanik" koji je potonuo 1969 :-)
Jeste. Ovako je to izgledalo.
Last edited by banjaluka078 on 15/03/2012 10:53, edited 1 time in total.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#78 Re: Slike Banjaluke

Post by pirmin »

banjaluka078 wrote:
TDK-90 wrote: Jel ovo čuveni "Titanik" koji je potonuo 1969 :-)
Jaste. Ovako je to izgledalo.
Koliko puta su mi spominjali da mi je tetka na ovim slikama u prvom planu i evo tek sad
je vidjeh na 14oj slici. :sad:
Ziva glava je najvaznija!
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#79 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Sve ove slike zemljotresa, skoro sva sekcija "Banjaluka" na CB portalu su iz knjige pok. Aleksandra Ravlića - Banjaluka, razdoblja i stoljeća. Što bi strejndžeri rekli "a must have".

Kako sam besposlena zadnjih mjeseci, lunjam okolo i pomalo škljocam, pa evo da podijelim malo slika, uz kafu. Ne zamjerite na kvalitetu, sve su slikane telefonom: https://picasaweb.google.com/1119645182 ... 2J6ciISGSA
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#80 Re: Slike Banjaluke

Post by pirmin »

banjaluka078 wrote: Kako sam besposlena zadnjih mjeseci, lunjam okolo i pomalo škljocam, pa evo da podijelim malo slika, uz kafu. Ne zamjerite na kvalitetu, sve su slikane telefonom: https://picasaweb.google.com/1119645182 ... 2J6ciISGSA
Fine fotke! :thumbup:
Da znam raditi grafite uradio bih jedan portret Ale na nekom od zidova grada. Ziva legenda.

Je li u ekonomsku jos uvijek idu prvi razredi elektrotehnicara kao ja nekad davno? :-D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#81 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Hvala! :)

Ale je zaslužio spomenik u bilo kojem obliku...definitivno.

Ne znam ti za škole, znam samo da je tamo na ćošetu gužva kao i uvijek...neke se stvari ne mijenjaju.

Kastel će se srušiti, samo je pitanje dana... :( (Btw. članak i http://www.facebook.com/spasimokastel)

Evo još par, vrijeme se proljepšalo, više se ne može biti "među zidovima". :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#82 Re: Slike Banjaluke

Post by Zoya »

.
Last edited by Zoya on 27/01/2013 20:29, edited 1 time in total.
Alfa159-1.7Turbo
Posts: 115
Joined: 06/05/2011 16:02

#83 Re: Slike Banjaluke

Post by Alfa159-1.7Turbo »

Samo da se upisem na temu, da pratim dalje slike..jos jedan rodjeni banjalucanin na temi...
Nego gore mi zapade za oko neko spomenu Ale, ja sam maldja generacija, kao malen otisao iz BL, ali prije jedno godinu dvije tek sam cuo za tog Alu,legendu u BL, i ima jos i ona zena,sto je uvjek isla na koncerte Zdravka Colica...
Ja na dzenazi bio,kad taj Ale za vrat stalvja svima bombone...
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#84 Re: Slike Banjaluke

Post by Zoya »

.
Last edited by Zoya on 27/01/2013 20:29, edited 1 time in total.
Alfa159-1.7Turbo
Posts: 115
Joined: 06/05/2011 16:02

#85 Re: Slike Banjaluke

Post by Alfa159-1.7Turbo »

Sorry,ali ja neuprati,jel ziv Ale? Ovo je bilo mozda otprilike 2010. god kad sam ga ja vidio..koliko se sjecam bas su stariji spominjali to je Ale,dobro mi je ostalo u sjecanju to..nema mi sad trenutno niko od starijih u porodoci kod kuce,bas da ih preupitam..Ono,koliko sam skontao,lik je bio prepoznatiljivo lice BL,ono sto svaki grad nekog ima,oono svaki grad ima svog poznatog cudaka..

Sto me ova slika odzdo treca po redu kad se glda,podsjeca na jedan park u Zagrebu,samo sto je taj punooo veci..hehe..ma ja sam kao malen otisao,ali mi je uvjek ostala u srcu,prije i nije toliko dok sam bio djete,koliko pogotovo zadniih par godina..cak sad znam cesto vikendom sjesti u auto,otici prostetati pojesti cevape,popit kaficu i nazad kuci..:)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#86 Re: Slike Banjaluke

Post by Jack Be Nimble »

banjaluka078 wrote: Image
Gdje je ovo :?
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#87 Re: Slike Banjaluke

Post by potočanka »

u gospodskoj :D kod pozorišta :-D

Oštra Nula

Dragi prijatelji, rođaci, poznanici i ostala družino. Došao je dan, dan koji je morao doći (veoma pametno rečeno nema šta)... Ajd Kuruza ne mrvi već pređi na stvar. Pozivam vas da se pridružite inicijativi da naš dragi sugrađanin Alija Mahmutović, širem publikonijumu poznat kao „Ludi Ale“ ove godine, dobije plaketu Grada Banjaluke kao zaslužni građanin.
A zašto da Ale dobije ovu plaketu?
Prije svega ne mogu da se sjetim ni jednog razloga zašto je ne bi dobio, a evo nekoliko zašto bi .
Nikad niko, toliko dugo, bez ikakvog ličnog interesa ili nadoknade nije IZMAMIO TOLIKO DJEČIJIH OSMIJEHA I RADOSTI kao naš Ale. On je hodajuća institucija. Nijedna multinacionalna kompanija, državna institucija, nevladina organizacija, politička partija, masonska loža... nije podjelila toliko besplatnih slatkiša djeci Banjaluke. Pri tome, nikada nije pravio razliku da li je taj mali sin od ovoga ili od onoga, da li ima ove ili one patike ili ih nema, da li ce na roditelje biti intelektualac ili kriminalac.
Ama, otkud njemu pare za sve te slatkise? Da li je on strani plaćenik, potencijalni terorista, zastupnik neke firme ili rođak nekoga ko ima mnogo novca, a ima neke nečasne interese?
Ne naš Ale je „LUD“
Lud, jer samo budala može da hoda ulicama ovoga grada i po suncu i po kiši gledajući lijevo-desno da se negdje ne nađe neki novčić, koji je neko izgubio ili mu je ispao, a njega bilo sramota da se sagne. I kad nađe isti samo budala ne bi to stavila u neku od filijala stranih banaka u našem lijepom gradu, pa da ima za fitness i za banju . Ne, on budala kupuje bonbone i daje djeci. Da je bar osnovao neku NVO pa da dobije donaciju, pa uzme neku „crkavicu“ sebi za koordinaciju projekta. Mogao se i kandidovati na izborima, mogao je naplatiti barem 2 feninga svaki bonbon kao sav normalan svijet ali neeeeeeeeeee naš Ale je „LUD“.
Da je normalan, ne bi on volonterski (drugačije ne bi ni znao) pomagao da se raskrči raskrsnica ispod tvrđave Kastel. Kao svaki nenormalni građanin kad vidi da niko neće da pomogne u rješavanju saobraćajne gužve on se usudi da to uradi. Pa on je stvarno „lud“. Toliki projekti, zaposleni državni službenici, profesori saobraćaja ne mogu, neće ili ne znaju a sad on se našao, „luđak“.
Da je normalan, ako ćemo iskreno, otišao bi kad je većina „njegovih“ otišla. Šta ćeš, „luđak“ ostao.
Normalni ljudi znaju sastav Barselone i Arsenala, a nikad ih uživo nisu vidjeli. Na koga se kladiti u Belgijskoj B ligi. Koliko konja ima AMG Mercedes i koliko ubrzava do 100. Ko se kurva, a ko drogira. Koliko dana fitnesa i koje vjezbe treba da se rade ta bi se skinulo 6kg i koliko je piksela optimalno da se ne vide bore.
A on „jado“ zna napamet sličice životinjskog carstva.
„Lud“ je, jer zna tablice auta svih komšija i broj lične karte mog pokojnog dede Živojina.
I da ne dužim, Dragi moj Ale kad sam vidio ko je sve normalan čvrsto sam odlučio da ti se pridružim u tvom ludilu i da te predložim za plaketu grada.
Stoga, ako se osjećate normalnim slobodno obrišite ovaj mail i ostanite to do kraja života, jer što bi rekao još jedan naš luđak po imenu Duško Trifunović: „Lako je umrjeti nama luđacima, teško je ostati živjeti sa mrtvacima“.
Ovu inicijativu sam lično i personalno, zvanično i oficjelno predao Odboru za nagrade i odlikovanje Grada Banjaluka. Vi je možete podržati slanjem elektronske pošte na adresu [email protected] (Naslov poruke: Alu za nagradu).
Ili se pridružite grupi na „Ličnoj Knjizi“ (FB) podnazivom „Čika Alu za aprilsku nagradu“ i postanite „prijatelj“ inicijative.
PROSLJEDI DALJE, PROSLJEDI DALJE, PROSLJEDI DALJE ...
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#88 Re: Slike Banjaluke

Post by pirmin »

Jack Be Nimble wrote:
banjaluka078 wrote: Image
Gdje je ovo :?
Kod pozorista, preko puta kina "Kozara", kraj "Parkica...kako hoces :-)

(ako me oci ne varaju :D )
Alfa159-1.7Turbo
Posts: 115
Joined: 06/05/2011 16:02

#89 Re: Slike Banjaluke

Post by Alfa159-1.7Turbo »

Ma ja, to je taj Ale...
Pa treba njemu dati plaketu grada...
Necete vjerovati, ali ja na toj dzenazi jos kontam da to nije kakav obicaj u BL,ma reko nemoguce, znao bi za takvo nesto,hehehe...kasnije kad su mi ispricali ko je taj Ale, bas sam se smijao..hehe..Eh,da upravo se sad sjeti,spominjali su mi i te slicice zivotnjskog carstva..hehe..
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#90 Re: Slike Banjaluke

Post by potočanka »

Image
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#91 Re: Slike Banjaluke

Post by Zoya »

.
Last edited by Zoya on 27/01/2013 20:30, edited 1 time in total.
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#92 Re: Slike Banjaluke

Post by Država »

Divan bosanski gradić...
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#93 Re: Slike Banjaluke

Post by potočanka »

Zoya wrote:Jel to Ale?
jok ja sam :D :lol:

jeste :-D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#94 Re: Slike Banjaluke

Post by Zoya »

.
Last edited by Zoya on 27/01/2013 20:30, edited 1 time in total.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#95 Re: Slike Banjaluke

Post by pirmin »

banjaluka078 wrote:
Ale je zaslužio spomenik u bilo kojem obliku...definitivno.
Ovo je njegovo mjesto, ovdje bi jedan spomenik imao puno simbolike, na raskrsnici, blizu Gradskog. :)

Image

Ali o tom, po tom, da nam on pozivi jos 105 pa opet. :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#96 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

pirmin wrote: Ali o tom, po tom, da nam on pozivi jos 105 pa opet. :)
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Image

Sad je skoro stalno ovdje, na vodi, malo hljeba golubovima, malo ribama...često sjednemo na klupu do njega i slušamo...trebalo bi snimati, a nekako nam uvijek bude neprijatno.

http://www.frontal.ba/latn/?page=2&kat=1&vijest=59691
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#97 Re: Slike Banjaluke

Post by Zoya »

.
Last edited by Zoya on 27/01/2013 20:30, edited 1 time in total.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#98 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Zoya wrote:Super slike banjalukO :thumbup: Hvala ti :)
Nema na čemu. :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#99 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Zoya wrote:Sta prica, reci nama koji ga nismo nikad vidjeli?
Oh, kako kad, kako "dobije inspiraciju", od stanja u državi, do stvari koje se tiču vjere, do nebrige u gradu, odnosa mežu ljudima, ako si slučajno nečija koga on zna - onda dobiješ porodičnu istoriju, do sličica Životinjskog cartva: kaži broj, on zna životinju, prije je, dok je bilo manje auta znao ih po registraciji, nekad nam se samo žali kako ga boli noga, jer ga je prije par godina udarilo auto...ali, to i jeste to, Ale i njegova priča se ne mogu prepričati, to je nemoguće, baš zato je Ale to što jeste, to se samo mora čuti.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#100 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Ja "otvorila sezonu" kraj Vrbasa danas... :) Dok se ne zagužva na Slapu, onda tražim negdje mirnije za piti kafu i "stapati se" s Vrbasom.

Image

Image
Post Reply