Chobanijada open

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#126 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by dert »

sta boni pjenite :-) ovo je bilo orginalno :thumbup: :-D raja navijala bez izgreda i sta je fol :?:
sad kad vidite da ostali pocnu navijati za svoje uz gitare, gusle, violine.....reci cete : a, mi smo to izmislili :D :-D
Rob_Atl
Posts: 5333
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#127 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by Rob_Atl »

Ja ovo gledam kao zajebanciju neku, raja otisla na tenis ne ocekivajuci da Damir ima ikakvu sansu, malo navijali, zajebavali se i sta sad? Nisu u po meca navijali vec u pauzama, nisu nikom smetali, da su smetali izbacili bi ih. Ne kontam, svi nas strani mediji pohvalili samo bosnjo sam sebe nehvali :roll:



Ovi su navijali juce citav mec kao i nasi, pa im niko nista nije rekao...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55701
Joined: 15/12/2008 16:53

#128 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by ultima_palabra »

Vidi ovih dijasporaca :D
User avatar
Infaze Studio
Posts: 1784
Joined: 23/10/2009 14:43

#129 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by Infaze Studio »

Baghdatis postao najomiljeniji teniser na AO-u I to bio par godina poslije ovog navijanja I njegovog plasmana u finale.
Bice da je repertoar bio pogresan, a ne instrument.
Trebali su nesto 'vako otkinuti:

User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#130 Re: Bruka li nas "dijaspora"?

Post by ladyblue18 »

_mufljuz_ wrote:jebo majku kad je bosna postala evropski sampion u kosarci a kindze rastur'o - orila se dvoranom sevdalinka Bosno Moja Mila...


nema nista gore od opanka koji nasilu zuri da se pocipeli...

ja se najvise stidim sto moj narod bira iste retarde i isti nacin zivota vec 25 godina bez ikakve promjene da ono sto pacenje zove zivotom promijeni...
Bambi_na_kofeinu wrote:Joj, kompleksu, teret li si.

Dođu sestre Wiliams u cirkusantskim haljinicama , niko ne kaže "ali to je tenis, sport za aristokraciju", ako ko i kaže dovoljno je rekao o sebi.
Dođe jedan McEnroe, psuje, izvodi, niko se ne pita bruka li se.
Dođe jedan Agassi izgledajući kao genetski modifikovan Jon Bon Jovi, niko mu ne veli da se upristoji.

Čuj nije tenis teferič, ne prepoznah vas vojvode od Bosne, teferič je, ja šta je.

Image

Dođe mali iz zemlje u kojoj nije nikog ni stid ni sramota na kakvim granama nam je sport, u kakvim uslovima je taj mali razvijao talenat, ali nemoj bolan da se brukamo, šta će misliti stranci o našim navijačima, reć'e nam da smo papci.
Nisu navijači bruka našeg tenisa i sporta generalno :roll:
:thumbup:
Harmonika je problem, to sto nema liste na svijetu koja sadrzi rijeci "najgore" "najjadnije" "najsiromasnije" bez nas, to nije sramota.
Kad citam ovakve teme pomislim da smo mi ko narod dosli ravno sa Beckih dvora ili ima jos jedan prikladniji izraz ali posto smo mi kulturan narod presutit cu :mrgreen:

A pokretac koji je temu zamislio bio prvobitno kao pljuvanje po dijaspori...
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#131 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by Bodkin »

ma ja, samo reci da pljuju po svemu sto je bosansko ili dijaspori i odmah bude lakse :-) ne daj Boze da ima neko da misli da onome nije mjesto na tenisu. drzavni neprijatelj br 1, papak koji se fura na bec, kompleksi i ostalo
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#132 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by sema911s »

sta je bolje da se lemaju ko prosle godine,., (jedni navijaju za hrvatsku drugi za srbiju)

il da naprave veselje,.,


ta harmonika nas krasi koliko vec godina,.,i sada problem
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#133 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by sheilak »

Bodkin wrote:ma ja, samo reci da pljuju po svemu sto je bosansko ili dijaspori i odmah bude lakse :-) ne daj Boze da ima neko da misli da onome nije mjesto na tenisu. drzavni neprijatelj br 1, papak koji se fura na bec, kompleksi i ostalo
:thumbup:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#134 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by Ajatolah_ »

Bodkin wrote:ma ja, samo reci da pljuju po svemu sto je bosansko ili dijaspori i odmah bude lakse :-) ne daj Boze da ima neko da misli da onome nije mjesto na tenisu. drzavni neprijatelj br 1, papak koji se fura na bec, kompleksi i ostalo
Možeš misliti šta hoćeš, ali glasno navijanje već duže vrijeme ima svoje mjesto na tenisu. :wink: Ko god kaže suprotno, ili slabo prati tenis u zadnje vrijeme, ili je puritanac, bečka škola i ti fazoni. :mrgreen:
Sad ću se evo ponavljati, ali tenis je sada, za razliku od nekog ranijeg perioda, masovno popularan sport koji nije rezervisan za gospodu već ga prate svi slojevi društva. Organizatori se ni ne bune tome, nikad nećeš vidjeti da se navijači ušutkuju za vrijeme pauze, uostalom dovoljno ti govori činjenica da su čovjeku pustili da unese harmoniku, a nije ju sigurno mogao sakriti ispod majice.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#135 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by mali_balon »

Ajatolah_ wrote:
Bodkin wrote:ma ja, samo reci da pljuju po svemu sto je bosansko ili dijaspori i odmah bude lakse :-) ne daj Boze da ima neko da misli da onome nije mjesto na tenisu. drzavni neprijatelj br 1, papak koji se fura na bec, kompleksi i ostalo
Možeš misliti šta hoćeš, ali glasno navijanje već duže vrijeme ima svoje mjesto na tenisu. :wink: Ko god kaže suprotno, ili slabo prati tenis u zadnje vrijeme, ili je puritanac, bečka škola i ti fazoni. :mrgreen:
Sad ću se evo ponavljati, ali tenis je sada, za razliku od nekog ranijeg perioda, masovno popularan sport koji nije rezervisan za gospodu već ga prate svi slojevi društva. Organizatori se ni ne bune tome, nikad nećeš vidjeti da se navijači ušutkuju za vrijeme pauze, uostalom dovoljno ti govori činjenica da su čovjeku pustili da unese harmoniku, a nije ju sigurno mogao sakriti ispod majice.
Vazda je bila bitna tisina za vrijeme servisa, ostalo prolazi.
User avatar
Infaze Studio
Posts: 1784
Joined: 23/10/2009 14:43

#136 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by Infaze Studio »

HArmonikom sam bio pomalo zatecen I sam, ali daleko od toga da me je bilo sramota.
Slazem se sa Ajatolahom sto se tice navijanja na turnirima, a pogotovo na AO, koji je u zadnjih nekoliko godina po tome poznat I organizatori AO-a to u stvari PODRZAVAJU.
PA jedan Goran Ivanisevic kaze Damiru da onako nesto nije nikada dozivio na tenisu I da ima najbolje navijace... al' znam, Goran je ljakse :zzzz:
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#137 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by Pismonosa »

Ah, harmonika. Možda ljudima to tamo dođe kao neki vid atrakcije. Dobro, možda malo više kao nužno zlo i popratni folklor egzotične zemlje čiji predstavnik pika lopticu. Ko što su nama bile recimo vuvuzele u JAR :D :D Ne prija ti ušima ali čak pomalo i simpatišeš ove što diplaju :D Ma ono, možda i jeste bila fora tada. Ali koliko poznajem naš osjećaj za umjerenost, neće to na dobro poći :lol: :lol: Samo nije vala ni tolika tragedija. Ionako ne slovimo kao nacija koja se masovno predaje dražima umilnih nota Baha, Betovena, Šopenhaura ( :D ) i sl.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#138 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by sheilak »

Ajatolah_ wrote:
Bodkin wrote:ma ja, samo reci da pljuju po svemu sto je bosansko ili dijaspori i odmah bude lakse :-) ne daj Boze da ima neko da misli da onome nije mjesto na tenisu. drzavni neprijatelj br 1, papak koji se fura na bec, kompleksi i ostalo
Možeš misliti šta hoćeš, ali glasno navijanje već duže vrijeme ima svoje mjesto na tenisu. :wink: Ko god kaže suprotno, ili slabo prati tenis u zadnje vrijeme, ili je puritanac, bečka škola i ti fazoni. :mrgreen:
Sad ću se evo ponavljati, ali tenis je sada, za razliku od nekog ranijeg perioda, masovno popularan sport koji nije rezervisan za gospodu već ga prate svi slojevi društva. Organizatori se ni ne bune tome, nikad nećeš vidjeti da se navijači ušutkuju za vrijeme pauze, uostalom dovoljno ti govori činjenica da su čovjeku pustili da unese harmoniku, a nije ju sigurno mogao sakriti ispod majice.
ma, ne radi se o buci koji evtl. narusava svetu tisinu teniskog courta ili cistotu ili sta ja vec znam...vec o ukusu. :-D ali ok sad, o tome se ne raspravlja, ali smijemo valjda izraziti svoje misljenje. ne negodovanje, niti zgrazanje...samo misljenje. :-D ;-)
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#139 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by Havatar »

Infaze Studio wrote:HArmonikom sam bio pomalo zatecen I sam, ali daleko od toga da me je bilo sramota.
Slazem se sa Ajatolahom sto se tice navijanja na turnirima, a pogotovo na AO, koji je u zadnjih nekoliko godina po tome poznat I organizatori AO-a to u stvari PODRZAVAJU.
PA jedan Goran Ivanisevic kaze Damiru da onako nesto nije nikada dozivio na tenisu I da ima najbolje navijace... al' znam, Goran je ljakse :zzzz:
Goran Ivanisevis ima karizmu tako da ne moze da bude ljakse.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#140 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by Bodkin »

sheilak wrote:
Ajatolah_ wrote:
Bodkin wrote:ma ja, samo reci da pljuju po svemu sto je bosansko ili dijaspori i odmah bude lakse :-) ne daj Boze da ima neko da misli da onome nije mjesto na tenisu. drzavni neprijatelj br 1, papak koji se fura na bec, kompleksi i ostalo
Možeš misliti šta hoćeš, ali glasno navijanje već duže vrijeme ima svoje mjesto na tenisu. :wink: Ko god kaže suprotno, ili slabo prati tenis u zadnje vrijeme, ili je puritanac, bečka škola i ti fazoni. :mrgreen:
Sad ću se evo ponavljati, ali tenis je sada, za razliku od nekog ranijeg perioda, masovno popularan sport koji nije rezervisan za gospodu već ga prate svi slojevi društva. Organizatori se ni ne bune tome, nikad nećeš vidjeti da se navijači ušutkuju za vrijeme pauze, uostalom dovoljno ti govori činjenica da su čovjeku pustili da unese harmoniku, a nije ju sigurno mogao sakriti ispod majice.
ma, ne radi se o buci koji evtl. narusava svetu tisinu teniskog courta ili cistotu ili sta ja vec znam...vec o ukusu. :-D ali ok sad, o tome se ne raspravlja, ali smijemo valjda izraziti svoje misljenje. ne negodovanje, niti zgrazanje...samo misljenje. :-D ;-)


To je to. Ali ne mozes protiv euforije. Nacionalni izdajnik ako ne svrsavas na ovo





Sent from my Lumia
User avatar
Sabirni centar
Posts: 1522
Joined: 23/06/2012 16:02

#141 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by Sabirni centar »

Havatar wrote:
Infaze Studio wrote:HArmonikom sam bio pomalo zatecen I sam, ali daleko od toga da me je bilo sramota.
Slazem se sa Ajatolahom sto se tice navijanja na turnirima, a pogotovo na AO, koji je u zadnjih nekoliko godina po tome poznat I organizatori AO-a to u stvari PODRZAVAJU.
PA jedan Goran Ivanisevic kaze Damiru da onako nesto nije nikada dozivio na tenisu I da ima najbolje navijace... al' znam, Goran je ljakse :zzzz:
Goran Ivanisevis ima karizmu tako da ne moze da bude ljakse.
Goran, najdraži teniser ikad, balkanac, bio i ostao ono što jeste, prirodan, svoj...taman da se meč igrao u kraljičinoj avliji, ponašao bi se isto ovako :D



tema...što ne gumo na rende kore. :-)
User avatar
Infaze Studio
Posts: 1784
Joined: 23/10/2009 14:43

#142 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by Infaze Studio »

Havatar wrote:
Infaze Studio wrote:HArmonikom sam bio pomalo zatecen I sam, ali daleko od toga da me je bilo sramota.
Slazem se sa Ajatolahom sto se tice navijanja na turnirima, a pogotovo na AO, koji je u zadnjih nekoliko godina po tome poznat I organizatori AO-a to u stvari PODRZAVAJU.
PA jedan Goran Ivanisevic kaze Damiru da onako nesto nije nikada dozivio na tenisu I da ima najbolje navijace... al' znam, Goran je ljakse :zzzz:
Goran Ivanisevis ima karizmu tako da ne moze da bude ljakse.
Ma ne velim ja da je ljakse.. slab sam sa ovim smajlijima izgleda.. :(
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#143 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by elmirčo »

jel to harmonika sramota?
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#144 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by OldMayor »

Joj pojedinih likova.

Stid ih harmonike, a nije ih stid to sto smo zadnja rupa evrope.
To je kao ok, ali nemoj mi da nas brukate u Australiji.

Ubij me ako 1% Australaca zna gdje bosna i ko su bosanci. :run:

Da se razumije ja slucam rock, ne slusam sad sevdah, ali to je nasa narodna muzika i svaki normalan narod se toga ne stidi. Dosta je bilo vise spavanja navijaca na tenisu. :D
Last edited by OldMayor on 16/01/2014 12:12, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#145 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by insomnia78 »

Svi svjetski mediji koji su se osvrnuli na ovo "navijanje" spomenuli su ga kao nesto pozitivno i simpaticno, osim naravno srpskih i hrvatski
E sad sto vecini ovih zabrinutih za imidz BiH misljenje kroji Zagreb i Beograd to je vec drugi problem

Onda imas tu i ove fola urbane, FGR
Njima je sve, osim valjda Mocarta, seljakljuk
Sta kaze kralj, trebali su neku polku na harmonici, tako bi slovenci
Pa jesmo to mi slovenci, gdje se jos u BiH svira polka?



Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#146 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by insomnia78 »

Havatar wrote:
Infaze Studio wrote:HArmonikom sam bio pomalo zatecen I sam, ali daleko od toga da me je bilo sramota.
Slazem se sa Ajatolahom sto se tice navijanja na turnirima, a pogotovo na AO, koji je u zadnjih nekoliko godina po tome poznat I organizatori AO-a to u stvari PODRZAVAJU.
PA jedan Goran Ivanisevic kaze Damiru da onako nesto nije nikada dozivio na tenisu I da ima najbolje navijace... al' znam, Goran je ljakse :zzzz:
Goran Ivanisevis ima karizmu tako da ne moze da bude ljakse.
A usput je i Hrvat


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#147 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by sheilak »

OldMayor wrote:Joj pojedinih likova.

Stid ih harmonike, a nije ih stid to sto smo zadnja rupa evrope.
To je kao ok, ali nemoj mi da nas brukate u Australiji.

Ubij me ako 1% Australaca zna gdje bosna i ko su bosanci. :run:
pa eto sad ce nas, barem mali dio njih, znati po harmonici.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#148 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by OldMayor »

Pa i to je nesto. Nek vide da smo jedan normalan, veseo narod, a ne balkanski divljaci kakvim nas vecina svijeta smatra.

Nasa drzava zato i jeste u gabuli. Jer mi hocemo da smo nesto sto nismo.

Bjezimo od svoje kulture, muzike. Treba biti ono sto jesi i gotovo.

Dosta je ba bilo prilag'djavanja, nek se oni nama prilagode... :D :D :D

User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#149 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by sheilak »

ali meni jasno sto ste se osuli ako neko ima drugacije misljenje. :lol:
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#150 Re: Gdje ima dima ima i vUtre:)

Post by Pismonosa »

OldMayor wrote:
Nasa drzava zato i jeste u gabuli. Jer mi hocemo da smo nesto sto nismo.

Bjezimo od svoje kulture, muzike. Treba biti ono sto jesi i gotovo.
Jeste, ali postoji nešto što se zove opšteprihvaćena pravila ponašanja u tim nekim zvaničnim međunarodnim kontaktima ljudskih jedinki :D Ako bi se svi tako ponašali, i govorili kako ne trebaju bježati od svoje kulture, muzike i sl. onda bi najnormalnije bilo na teniskim terenima vidjeti ljude koji zapale vatru i prizivaju kišu, ili grupu navijača koja u transu sebi iglama buši jezike, ili frajere što pušu u napuhanu ovcu itd. Svi imaju neke običaje i loko kulturu. Ali to ne znači da je trebaju ispoljavati i eksponirati na svakom božjem mjestu. Inače, kad bi svi to radili, na šta bi to ličilo. Kad si u Rimu...
Locked