Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
drug_profi
Posts: 50844
Joined: 16/07/2012 16:00

#198751 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Pošto je to autoritarna država, sve se može preko noći promijeniti samo zamjenom jednog čovjeka.
Ne mora Putin biti svjestan, čak je vjerovatno i tačno da je u informacijskom balonu.
Svjestan je neko drugi koji možda i koristi neinformisanost i nezainteresovanost vođe da ga navuče da napravi što više grešaka kako bi njegovo uklanjanje imalo veću podršku i manji otpor.

Ne mora tako biti, ali naravno da može. I ja taj način vidim kao jedini mogući za trajni prekid neprijateljstava.
Možda je upravo radi toga i vjerovatniji.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#198752 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

drug_profi wrote: 15/04/2024 11:19 Pošto je to autoritarna država, sve se može preko noći promijeniti samo zamjenom jednog čovjeka.
Ne mora Putin biti svjestan, čak je vjerovatno i tačno da je u informacijskom balonu.
Svjestan je neko drugi koji možda i koristi neinformisanost i nezainteresovanost vođe da ga navuče da napravi što više grešaka kako bi njegovo uklanjanje imalo veću podršku i manji otpor.

Ne mora tako biti, ali naravno da može. I ja taj način vidim kao jedini mogući za trajni prekid neprijateljstava.
Možda je upravo radi toga i vjerovatniji.
Pa vjerovatno da i jeste, s obzirom koliko cesto se okliznu kroz prozor, ili niz stepenice..
zigzag
Posts: 5876
Joined: 18/04/2014 11:26

#198753 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Peacean wrote: 15/04/2024 09:24
malo mi ovo bezveze ako za istu težinu možeš staviti jednu solidnu granatu. Ustvari ovo je za vozila sa točkovima.

Odobreno :mrgreen:
User avatar
Peacean
Posts: 2882
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#198754 Re: Ukrajina

Post by Peacean »

zigzag wrote: 15/04/2024 11:39
Spoiler
Show
Peacean wrote: 15/04/2024 09:24
malo mi ovo bezveze ako za istu težinu možeš staviti jednu solidnu granatu. Ustvari ovo je za vozila sa točkovima.

Odobreno :mrgreen:
Ovim ih zaustave i onda ih lakše dernuti dronovima :thumbup:
User avatar
Čitalac
Posts: 5818
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#198755 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

Noviteti: Zelenskom predstavljena ukrajinska verzija Lanceta.

Image
Predsjedniku Zelenskom predstavljen je ukrajinski analog ruskog Lanceta koji će moći gađati ciljeve na operativnoj i taktičkoj dubini od 100+ kilometara. Dron, čije se ime još uvijek drži u tajnosti, već se koristi na prvoj crti bojišnice protiv okupatora. Konkretno, već je uspio pogoditi ruski protuzračni raketni sustav.
Bespilotna letjelica ima elektromotor i lansira se iz katapulta, a trup u obliku slova X omogućuje joj visoku manevarsku sposobnos i može se približiti meti pod pravim kutom. U dron se može ugraditi bojeva glava težine do 3 kilograma.
Maksimalna brzina ne prelazi 180 km/h. Sve letjelice opremljene su visoko pouzdanim šifriranim komunikacijskim modulima (standard AES256), što im omogućuje rad u uvjetima aktivnog suzbijanja sustavima elektroničkog ratovanja. Još jedna novost je integracija sustava "machine vision" koji omogućuje hvatanje objekata i automatsko ciljanje. Sustav je u fazi razvoja koji se odvija u uvjetima stalne uporabe u ratnom području.
Cijena jednog takvog drona nije objavljena.
User avatar
drndalo
Posts: 22882
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#198756 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

MMM1977 wrote: 15/04/2024 00:43
Isner wrote: 14/04/2024 12:42 Za sve forumaše koji dvije godine i kusur govore kako bespogovorno Ukrainskoj odbrani treba dati dodatne sisteme za zaštitu, evo ja predlažem da se umjesto prošlogodišnje ankete "kojim pravcem će krenuti kontraofanziva" da se ubaci tabelarni pregled donacija članova foruma, odnosno prikupljenih novčanih sredstava, za kupovinu bar jedog drona za potrebe OSU.


Neka admin/i odredi početak i završetak akcije prikupljanja i neka koordiniše sa Ambasadom Ukrajine vezano za prebacivanje prikupljenih para..

Mislim da je prijedlog korektan a i dobro će doci svaki vid pomoći.. plus marketing, da jedan relativno mali forum pomaže odbrani suvereniteta napadnute zemlje..
Mi bi trebali pomagati Ukrajini kojoj pomaže cijeli svijet? Pa neka im pomognu braća iz zapadne Ukrajine kao prvo ili njihovi bogatuni koji su se razbježali po cijeloj Evropi. A i nešto mi se nije sviđala pomoć koju su oni nama slali tokom našeg rata.

Mi, ako ćemo nekome pomagati, treba da pomognemo Palestini da makar ne umiru gladni. Sta si po tom pitanju uradio? Koliko si donirao za njih a bilo je itekako načina?

Ovdje se proteže priča kako oni nama pomažu. Mi njima nismo na umu uopšte, oni brane svoju zemlju a slučajnost je da se to poklapa sa našim interesima.
Imas siguran kanal kojim ce hrana zavrsiti kod gladnih Palestinaca , a ne kod Hamasovaca koji ce je prodavati civilima za 60$/kg...? Ako imas, da pricamo. Ako nemas, da smanjimo dozivljaj...?
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#198757 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Tema je Ukrajina. zar mora i ovde :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50844
Joined: 16/07/2012 16:00

#198758 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Čitalac wrote: 15/04/2024 13:03 Noviteti: Zelenskom predstavljena ukrajinska verzija Lanceta.
Spoiler
Show
Image
Predsjedniku Zelenskom predstavljen je ukrajinski analog ruskog Lanceta koji će moći gađati ciljeve na operativnoj i taktičkoj dubini od 100+ kilometara. Dron, čije se ime još uvijek drži u tajnosti, već se koristi na prvoj crti bojišnice protiv okupatora. Konkretno, već je uspio pogoditi ruski protuzračni raketni sustav.
Bespilotna letjelica ima elektromotor i lansira se iz katapulta, a trup u obliku slova X omogućuje joj visoku manevarsku sposobnos i može se približiti meti pod pravim kutom. U dron se može ugraditi bojeva glava težine do 3 kilograma.
Maksimalna brzina ne prelazi 180 km/h. Sve letjelice opremljene su visoko pouzdanim šifriranim komunikacijskim modulima (standard AES256), što im omogućuje rad u uvjetima aktivnog suzbijanja sustavima elektroničkog ratovanja. Još jedna novost je integracija sustava "machine vision" koji omogućuje hvatanje objekata i automatsko ciljanje. Sustav je u fazi razvoja koji se odvija u uvjetima stalne uporabe u ratnom području.
Cijena jednog takvog drona nije objavljena.
Ovo je jbg high tech za Lancet.
Dakle AI ugrađen u hvatanje cilja.
Po iskustvu sa dosadašnjim ratnim sredstvima koje ukrajina razvija, vjerovatno ima i nisku cijenu u odnosu na Zapadne pandane.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#198759 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

drug_profi wrote: 15/04/2024 13:28
Čitalac wrote: 15/04/2024 13:03 Noviteti: Zelenskom predstavljena ukrajinska verzija Lanceta.
Spoiler
Show
Image
Predsjedniku Zelenskom predstavljen je ukrajinski analog ruskog Lanceta koji će moći gađati ciljeve na operativnoj i taktičkoj dubini od 100+ kilometara. Dron, čije se ime još uvijek drži u tajnosti, već se koristi na prvoj crti bojišnice protiv okupatora. Konkretno, već je uspio pogoditi ruski protuzračni raketni sustav.
Bespilotna letjelica ima elektromotor i lansira se iz katapulta, a trup u obliku slova X omogućuje joj visoku manevarsku sposobnos i može se približiti meti pod pravim kutom. U dron se može ugraditi bojeva glava težine do 3 kilograma.
Maksimalna brzina ne prelazi 180 km/h. Sve letjelice opremljene su visoko pouzdanim šifriranim komunikacijskim modulima (standard AES256), što im omogućuje rad u uvjetima aktivnog suzbijanja sustavima elektroničkog ratovanja. Još jedna novost je integracija sustava "machine vision" koji omogućuje hvatanje objekata i automatsko ciljanje. Sustav je u fazi razvoja koji se odvija u uvjetima stalne uporabe u ratnom području.
Cijena jednog takvog drona nije objavljena.
Ovo je jbg high tech za Lancet.
Dakle AI ugrađen u hvatanje cilja.
Po iskustvu sa dosadašnjim ratnim sredstvima koje ukrajina razvija, vjerovatno ima i nisku cijenu u odnosu na Zapadne pandane.
kljucna rijec "u fazi razvoja"..
User avatar
drug_profi
Posts: 50844
Joined: 16/07/2012 16:00

#198760 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

sumirprimus wrote: 15/04/2024 13:29
drug_profi wrote: 15/04/2024 13:28
Čitalac wrote: 15/04/2024 13:03 Noviteti: Zelenskom predstavljena ukrajinska verzija Lanceta.
Spoiler
Show
Image
Ovo je jbg high tech za Lancet.
Dakle AI ugrađen u hvatanje cilja.
Po iskustvu sa dosadašnjim ratnim sredstvima koje ukrajina razvija, vjerovatno ima i nisku cijenu u odnosu na Zapadne pandane.
kljucna rijec "u fazi razvoja"..
Još ključnija da se razvija na frontu u realnim uslovima.
Već jedan high value kill.
Ekstra za nešto što se još razvija.
Last edited by drug_profi on 15/04/2024 13:30, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 22882
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#198761 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Neka, taman ce je fino istestirati u realnim uslovima...
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#198762 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

u fazi razvoja znaci da nema masovne upotrebe
User avatar
drndalo
Posts: 22882
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#198763 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Neka, neka fino istestiraju 100-tinjak prototipova, pa onda mogu biti bolji i u serijskoj proizvodnji...
User avatar
apsidejzi
Posts: 8361
Joined: 25/05/2013 23:49

#198764 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

sumirprimus wrote: 15/04/2024 13:27 Tema je Ukrajina. zar mora i ovde :-)
Ja mislim da je ipak bitno razvrstati prioritete, makar kad je bosnjacki korpus u pitanju. Zato iskreno nisam protiv price o Palestini jer to je nekako simbolicki prikaz nase zbunjenosti. Evo vidis kako forumas @MMM1977 razmislja. Pretpostavicu da je bosnjak mada na ovom forumu nikada ne mozes biti siguran jel se neki prekodrinski uvukao u janjecu kozu. Helem, recimo da jeste, jer imam slicnih razmisljanja u svom okruzenju za koje znam da su bosnjaci.

Ja razumijem bosnjacku ljubav prema palestincima (pogotovo islamski element u bosnjackom korpusu) i razumijem frustraciju prema ukrajincima koji su bili na strani srba u nasem ratu. Mi vrlo cesto uletimo u sukob jedni s drugima po tom pitanju jer imamo predrasude jedni prema drugima. Te predrasude se vuku jos iz perioda Husein kapetana Gradascevica. Ovaj vjerski dio bosnjackog korpusa ne zeli da ostavi islam i misli da je ovaj drugi dio bosnjackog korpusa antiislamski. Zato slijepo podrzavaju sve sto ima sa islamom. Zato su i izdali Husein kapetana i zato danas galame na ameriku sto podrzaje Izrael. Ovaj drugi dio bosnjackog korpusa vidi islam kao smetnju izgradnji naseg identiteta. Oni su obicno okarakterizirani kao "komunjare" ili "crveni", ili FGR i sl. Evo se taj sukob mogao vidjeti na ovom najnovijem pozivanju na bosnjacki kongres. Dio korpusa je pristao doci, dio nije jer su oni drugi organizatori.

A to je pogresno. Ja kao bivsi vjernik a sadasnji ateista a i dalje bosnjak sa dna kace, imam priliku da razumijem obe strane jer sam dozivio obe strane. Ja razumijem ljubav prema Palestini i smatram da mi bosnjaci trebamo podrzavati palestince jer je ovo nad njima ociti genocid. Ipak, moramo snaci snage i osuditi akcije Hamasa jer je to terorizam. No ta nasa ljubav prema palestini (ne moja jer meni je iskreno svejedno al kolektivna ljubav je i "moja ljubav" jbg) ne treba da nas odvrati od naseg bosnjackog interesa. Nama je u interesu da ukrajinci pobjede ruse. Koliko god Zelenski bio jevrej i koliko god on podrzavao Izrael, to ne treba da nam bude smetnja da ih podrzavamo protiv Rusije. Ovu dimenziju Ukrajine protiv Rusije trebamo podrzavati. Ostale dimenzije Ukrajine ne trebamo. OK, nije mi drago ni sto se ruse ukrajinski gradovi jer ukrajinski rat dosta lici na nas rat. Oni mozda jesu podrzavali srbe tada, ali i palestinci su. Ako pogledamo malo historiju vidjecemo sastanke sa milosevicem od strane palestinskog vodsvta.

Helem, ja za Ukrajinu navijam zato sto znam da ako ih rusi uzmu, srbi ce se povampirit i eto nam rata. Plus sto nakon ukrajine dolazi Moldavija koja je pickin dim a Orban je svakako proruski. Nakon orbana je Srbija. To znaci da ce padom Ukrajine, Rusija imati direktan pristup nasem ratistu i tu smo najebali onda. Pitanje je hocel bosna biti nova palestina. Ja znam da srbi samo to cekaju. I zelim da i ostali bosnjaci to uvide. Ja ne zelim da ti kao bosnjak izgubis svoj islam jer islam je dio nase tradicije. Ja mogu biti ateista koliko hoces ali ja sam svjestan da je islam dio moje tradicije i ne zelim da nestane.

Upravo zato mislim da je bitno da raspravljamo i o palestini i o ukrajini jer nekako simbolicki podrska ovim narodima je podjeljena izmedju grupa u bosnjackom korpusu. A oba se mogu pomiriti. Samo treba dijalog.
Last edited by apsidejzi on 15/04/2024 13:49, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50844
Joined: 16/07/2012 16:00

#198765 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

sumirprimus wrote: 15/04/2024 13:32 u fazi razvoja znaci da nema masovne upotrebe
Pa to je pitanje vremena samo. Rat neće sutra završiti.
User avatar
drug_profi
Posts: 50844
Joined: 16/07/2012 16:00

#198766 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

apsidejzi wrote: 15/04/2024 13:46 smatram da mi bosnjaci trebamo podrzavati palestince jer je ovo nad njima ociti genocid. Ipak, moramo snaci snage i osuditi akcije Hamasa jer je to terorizam. No ta nasa ljubav prema palestini (ne moja jer meni je iskreno svejedno al kolektivna ljubav je i "moja ljubav" jbg) ne treba da nas odvrati od naseg bosnjackog interesa. Nama je u interesu da ukrajinci pobjede ruse. Koliko god Zelenski bio jevrej i koliko god on podrzavao Izrael, to ne treba da nam bude smetnja da ih podrzavamo protiv Rusije. Ovu dimenziju Ukrajine protiv Rusije trebamo podrzavati. Ostale dimenzije Ukrajine ne trebamo.
E aferim za ovo. Ovako treba postaviti stvari u glavama ljudi.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#198767 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Ma meni je ovo ludilo cuj koliko god bio jevrej i podrzavao izrael. Sta to treba da znaci? Ako si jevrej ne vrijedIS, ne uvazave se tvoje misljenje, treba te na crnu listu, i trEba po difoltu biti protiv, ne kontam? ne priznajemo izrael jel?
Ne zelim tako razmisljati, i nije me briga sta je interes bosnjackog korpusa u tom slucaju.
Na temi o ukrajini podrzavam uKRAJINU, u odnosu na rusiju berezervno, i ne interesuje me odnos prema konfliktu na BI.
User avatar
drug_profi
Posts: 50844
Joined: 16/07/2012 16:00

#198768 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

sumirprimus wrote: 15/04/2024 13:56 Ma meni je ovo ludilo cuj koliko god bio jevrej i podrzavao izrael. Sta to treba da znaci? Ako si jevrej ne vrijedIS, ne uvazave se tvoje misljenje, treba te na crnu listu, i trEba po difoltu biti protiv, ne kontam? ne priznajemo izrael jel?
Ne zelim tako razmisljati, i nije me briga sta je interes bosnjackog korpusa u tom slucaju.
Na temi o ukrajini podrzavam uKRAJINU, u odnosu na rusiju berezervno, i ne interesuje me odnos prema konfliktu na BI.
Pa ne odnosi se na tebe i mene. Odnosi se na one koji kriterij baziraju sta je ko po vjeroispovjesti, i međusobni odnos tih vjeroispovjesti u globalnim odnosima.
Nekima je to zamaglilo realnost vlastite geografske pozicije.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#198769 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

drug_profi wrote: 15/04/2024 14:00
sumirprimus wrote: 15/04/2024 13:56 Ma meni je ovo ludilo cuj koliko god bio jevrej i podrzavao izrael. Sta to treba da znaci? Ako si jevrej ne vrijedIS, ne uvazave se tvoje misljenje, treba te na crnu listu, i trEba po difoltu biti protiv, ne kontam? ne priznajemo izrael jel?
Ne zelim tako razmisljati, i nije me briga sta je interes bosnjackog korpusa u tom slucaju.
Na temi o ukrajini podrzavam uKRAJINU, u odnosu na rusiju berezervno, i ne interesuje me odnos prema konfliktu na BI.
Pa ne odnosi se na tebe i mene. Odnosi se na one koji kriterij baziraju sta je ko po vjeroispovjesti, i međusobni odnos tih vjeroispovjesti u globalnim odnosima.
Nekima je to zamaglilo realnost vlastite geografske pozicije.
I sad treba sa njima u isti kos? Ne zelim.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8361
Joined: 25/05/2013 23:49

#198770 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

sumirprimus wrote: 15/04/2024 13:56 Ma meni je ovo ludilo cuj koliko god bio jevrej i podrzavao izrael. Sta to treba da znaci? Ako si jevrej ne vrijedIS, ne uvazave se tvoje misljenje, treba te na crnu listu, i trEba po difoltu biti protiv, ne kontam? ne priznajemo izrael jel?
Ne zelim tako razmisljati, i nije me briga sta je interes bosnjackog korpusa u tom slucaju.
Na temi o ukrajini podrzavam uKRAJINU, u odnosu na rusiju berezervno, i ne interesuje me odnos prema konfliktu na BI.
znam, i to je stvar koju rjesavamo izmedju sebe. cinjenica je da veliki dio bosnjaka jeste anti jevrejski. jel to znaci da ih se trebam odreci? ja ne zelim. a iskren da budem, jevreji i jesu prgavi i pogani. upoznao sam ih par a vidim i kako se ponasaju prema palestincima. izmuzli su holokaust do besvjesti. doduse, ni palesrinci nisu bolji. ista je to sorta ljudi. generalno divljaci.no dobro, to je mozda samo moj rasizam. ja nisam protiv jevreja ni palestinaca ali ih i ne volim. bezbroj puta napisao: svejedno mi. daleko im kuca od moje jer su za moje shvatanje jos primitivna plemena.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8361
Joined: 25/05/2013 23:49

#198771 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

sumirprimus wrote: 15/04/2024 14:03
drug_profi wrote: 15/04/2024 14:00
sumirprimus wrote: 15/04/2024 13:56 Ma meni je ovo ludilo cuj koliko god bio jevrej i podrzavao izrael. Sta to treba da znaci? Ako si jevrej ne vrijedIS, ne uvazave se tvoje misljenje, treba te na crnu listu, i trEba po difoltu biti protiv, ne kontam? ne priznajemo izrael jel?
Ne zelim tako razmisljati, i nije me briga sta je interes bosnjackog korpusa u tom slucaju.
Na temi o ukrajini podrzavam uKRAJINU, u odnosu na rusiju berezervno, i ne interesuje me odnos prema konfliktu na BI.
Pa ne odnosi se na tebe i mene. Odnosi se na one koji kriterij baziraju sta je ko po vjeroispovjesti, i međusobni odnos tih vjeroispovjesti u globalnim odnosima.
Nekima je to zamaglilo realnost vlastite geografske pozicije.
I sad treba sa njima u isti kos? Ne zelim.
onda si ti dio problema. samo druga strana istog bosnjackog novcica
User avatar
drug_profi
Posts: 50844
Joined: 16/07/2012 16:00

#198772 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

sumirprimus wrote: 15/04/2024 14:03
drug_profi wrote: 15/04/2024 14:00
sumirprimus wrote: 15/04/2024 13:56 Ma meni je ovo ludilo cuj koliko god bio jevrej i podrzavao izrael. Sta to treba da znaci? Ako si jevrej ne vrijedIS, ne uvazave se tvoje misljenje, treba te na crnu listu, i trEba po difoltu biti protiv, ne kontam? ne priznajemo izrael jel?
Ne zelim tako razmisljati, i nije me briga sta je interes bosnjackog korpusa u tom slucaju.
Na temi o ukrajini podrzavam uKRAJINU, u odnosu na rusiju berezervno, i ne interesuje me odnos prema konfliktu na BI.
Pa ne odnosi se na tebe i mene. Odnosi se na one koji kriterij baziraju sta je ko po vjeroispovjesti, i međusobni odnos tih vjeroispovjesti u globalnim odnosima.
Nekima je to zamaglilo realnost vlastite geografske pozicije.
I sad treba sa njima u isti kos? Ne zelim.
Ne razumijem ko treba u kakav koš?
Čovjek kaže kako bi bošnje trebali poredati svoje prioritete.
Palestina ti pravi emotivnu bol.
Rusija ti donosi najcrnje što može da bude - nestanak i države i nacije.

Pa jel ti važnije šta rade palestincima, ili ti je važnije šta će raditi tebi?
Eto to nekima treba crtati, srećom ne svima.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#198773 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Ja antisemit ne zelim biti samo zato jer tako vecina razmislja ,a pazite sta pisete malo bolje jer upravo tako pisete. Nema sanse.
Cuj generalizacija prgavi i pogani? :-) Kako da se slozim sa tim ,mboze me sacuvaj i oprosti? bloo daj mi heftu banovica molim te.
User avatar
drug_profi
Posts: 50844
Joined: 16/07/2012 16:00

#198774 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Razumijem da neko tako razmišlja jer i sam sebe uhvatim da razmišljam na taj način o nekim narodima.
Ali znam da je to pogrešno i nikad na glas ne bih rekao, a kamoli napisao.

Nemojte, ružno je.
User avatar
alijagoro
Posts: 3416
Joined: 06/03/2008 18:02

#198775 Re: Ukrajina

Post by alijagoro »

arman1 wrote: 14/04/2024 21:14
alijagoro wrote: 14/04/2024 15:32 I hocel sad Iran poslati balisticke Rusiji ili je nestasica :D
Iran je dokazao da zračne freze ipak nešto vrijede, posebno kad se vidi cijena onog potrebnog za njihovo presretanje. Zasite PVO i onda prolaze "prave" igračke. Frapantno je da su neki doperjali do fašističke tvorevine pri onoj brzini.
Zafrkane letece kosilice :D
Post Reply