PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#101 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Vertig0 »

A nije prevelika razlika. Koliko vidim igra je 120KM kod nas u radnjama, a na ps store us 59$=85KM...
Hocu reci da nije neka pljacka i ako kupis digitalnu kopiju igre koju ne mozes kasnije prodati jer su razlike u cijenama i do 50KM.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#102 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

dzeno123 wrote:
UnscarD wrote:Upravo sam skinuo EA UFC demo a pre-ordeerovao full igru koja izlazi za 2 dana (digitalnu kopiju) ...meni najbolji multiplayer je upravo u UFC igrama kada se uspjesno implemtira kontrolna sema pa me zanimalo sta su sada uradili buduci da sam igrao sve UFC Undisputed igre kao i EA MMA na PS3 ... sad za sad mi ne djeluje da su uboli formulu "minute to learn, life time to master" ...grafika i to je stvarno odlicna ...vidi se da je next gen ali su mi sad za sad kontrole nako ...doduse i dalje su mi usadjene UFC Undsputed kontrole pa ih instiknivno koristim pa mozda dok se malo ne naviknem ...submision sistem mi djeluje dobro (svakako bolji od bjesumucnog button mashinga na Undisputedu) ali mi je parter bez veze ...lako se ustaje kada te protivnik obori sto nije tako bas u realnosti ..ne znam, ovo je prvi utisak ...vidjet cemo za par dana full igru...
Ako si uradio preorder jel ti problem da napises review kad izadje full game? Veliki sam fan UFC generalno ali mi Demo niti smrdi niti mirise pa se jos uvijek dvoumim.
Evo nakon 2 popodneva druzenja sa EA UFC da saberem utiske a bit ce neminovna poredjenja sa ranijim UFC igrama od THQ-a kao i sa EA MMA naslovom koji je radio drugi studio unutar EA.
Prije svega kontrolna sema nije bas tako losa kako mi se cinilo na pocetku...ima malo nezgodnu krivulju ucenja ali kada se malo savladaju neke stvari, nije toliko losa. Recimo mislim da je UFC Undisputed 3 imao previse komplikovanu kontrolnu semu. Parter ipak treba doradu jer zaista nije tesko ustati...bez veze je da neki hrvac potrosi minut i pri tome popije nekoliko udaraca da bi protivnika oborio, i da bi ovaj vec sljedece sekunde ustao. Mozda u bantam ili welteru ali u HW ili LHW to nije tako u zivotu. Zna se sta je full mount u ufc-u ...nema tu tako lako vadjenja a ovde to ide prilicno lako.
Vizuelna prezentacija je na nivou. Grafika je odlicna i vidi se da je u pitanju next gen naslov. EA obilato koristi video isjecke iz UFC-a i snimljene poruke raznih boraca. Npr ako napravite u karijeri 5-6 borbi bez poraza (win streak) pojavi se forrest griffin da cestita i izjavi kako je on losiji borac od tebe jer nbije imao tolik win streak nikada. Ipak, to obilato koristenje video inserata iz UFC-a je ok za jedno dva gledanja a poslije malo smara. Ovo dodatno doprinosi sterilnosti karijer moda koji je ipak malo manje sterilan od UFC Undisputed 3 koji je po nekad licio na exell tabelu sa svim onim bodovima i parametrima koje je potrebno zakljucavati pa koji opadaju itd itd. Ovde toga nema, malo je jednostavnije i bolje rjeseno. Ipak, sto se mene tice, najbolji karijer mod je imao EA MMA. Ljudi nisu imali licence za koristenje UFC boraca ali su upravo zbog toga pronasli razna kreativne rjesenja. Recimo vas progres je pratio neki bloger na nekom forumu (kao sto mi diskutujemo na onoj temi o MMA-u) i vrlo jednostavnim algoritmom je generisao opise (ako je nokout u prvoj rundi on nesto prokomentarise oko te situacije) koji su popravljali atmosferu.
Ja sam trenutno na 11 borbi sa jednim porazom na srednjem nivou tezine i igra je trenutno previse laka. Niti jedna borba mi ne traje duze od 30 sekundi cim sam svom borcu napucao stand up parametre. Sinoc mi je dosao Chael Shonnen od kojeg sam prvi put izgubio prije svega jer nisam jos izvjezbao odbranu od takedowna. Kada taj dio savladam, ostalo ce ici brzo. Jednom kada se prodje karijera u par tezinskih klasa, igraje izlizana ali onda ostaje multiplayer koji je ustvari i najbolje zezanje.
Nisam imao vremena da provjerim da li je sve dobro balansirano a ovih par mecheva koje sam odradio on line, par sam dobio a par izgubio ali su svi bili u blizu....nema ono da me neko namara a da mu ne mogu nista kao sto mi se znalo desiti na UFC Undisputed i pored cinjenice da sam igrao godinu dana non stop i jedno (kratko) vrijeme bio 7 mjesto na globalnom serveru. I tako izvjezbanom mi se desilo jednom dvaput da naletim na nekoga sa druge strane kome ne mogu apsolutno nista.
Postoje turniri i zvanicna bodovanja i ovde ali ja necu jos da se prijavljujem da se ne brukam :) pa cu sljedeci turnir da hvatam...za sad radim samo non ranking mecheve.

Sve u svemu za prvo izdanje, EA se nije obrukao i ocjene koje vidim na netu su manje viose realne. Ja bih joj dao 7,5 od 10 i za nadati se da ce EA prvim pachevima ispeglati malo stvari ali da ce unjeti i malo "duse" u igru. Recimo EA MMA je imao neke detalje koji su bili super ...kada odes u kamp na Tajland, prvo sto ti trener kaze je da pijes puno vode jer je klima vlazna i da ces dehidrirati ... ili u UFC Undisputed kada pocinjes karijeru, pa kao nervoza pred prvi mec, gledas u svoje rukavice ...ovde toga bas i nema.
Karijera se pocinje preko TUF-a ali je citav sou prilicno sterilno preslikan. Upravo onaj neki rivalitet izmedju boraca ili njihove razlicite pozadine i motivi su ono sto sou cini zanimljivim ...ovde se borci samo podjele i ides borbu po borbu dok Dana ne objavi da si dobio six digit ugovor.

Buduci da su on line serveri THQ-a ugaseni jer je firma propala, ovo ustvari ostaje i jedini MMA naslov koji omogucava on line na bilo kojoj konzoli. Jbg, ko voli UFC, nema izbora sad za sad.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#103 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Eh da ...jos da dodam da je kao home town moguce izabrati Sarajevo i BiH :bih: sega je slusati Bruce Buffera kako izgovora from Sarajevo, Baznia en Herzegovinia .... :mrgreen:
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#104 Re: PlayStation 4 - all about

Post by House »

Čekam da cijena padne na 700 i onda kupujem :D :thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#105 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Quaresma »

ja cu ipak pricekati na slim verziju, nece se ni ona dugo cekat,caskkm vrijeme prodje,naravno ako ne uleti kakva dobra ponuda prije toga
Sent from my RM-875_eu_hungary_298 using Tapatalk
Spax
Posts: 51
Joined: 30/03/2010 19:42

#106 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Spax »

Gdje uzeti najjeftinije ps4 ?
User avatar
dino1403
Posts: 183
Joined: 10/10/2013 08:13

#107 Re: PlayStation 4 - all about

Post by dino1403 »

Spax wrote:Gdje uzeti najjeftinije ps4 ?
Ja mislim da je ovo zasada najjeftinija ponuda.

http://v2.pik.ba/artikal/12974851/plays ... na-stanju/
Last edited by dino1403 on 19/07/2014 10:09, edited 1 time in total.
User avatar
dino1403
Posts: 183
Joined: 10/10/2013 08:13

#108 Re: PlayStation 4 - all about

Post by dino1403 »

Dobio sam od Sony-ja kodove da učestvujem u klix beta testiranju, ali sam vec drugim putem nabavio kod. Ako nekome treba, imam po jedan kod viška za PS4 i PS3. PSN nalog mora biti Sjevernoamerički.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#109 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

moye men ppi ? PS4 nalog je USA
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#110 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Vertig0 »

Na amazonu nece da mi prihvati karticu. Znaci dodjem do payment i neki mi error javlja pise Please verify your payment information
Izbriso sam karticu pa sam ponovo dodao, opet ista stvar. Prije mjesec dana je radilo bez problema.
Sad ne znam da li je do njih nesto ili mozda do lazne adrese, kupujem ps vaucere pa sam morao staviti americku.
Imate li vi slicnih problema?
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#111 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

dino1403 wrote:Dobio sam od Sony-ja kodove da učestvujem u klix beta testiranju, ali sam vec drugim putem nabavio kod. Ako nekome treba, imam po jedan kod viška za PS4 i PS3. PSN nalog mora biti Sjevernoamerički.
Dobar klix pravo ... e sad mogu da kazem da sam igrao stvarno next gen naslov..trenutno sam level 5 ..bas mi se svidja...jos nisam probao pvp ali ovaj single player je super ...grafika je fenomenalna, mozda najbolja do sada sto sam vidio na bilo kojoj platformi ...
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#112 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Vertig0 »

Last of us remastered se skida
Inace cuo sam sve najbolje o ovoj igri, pogledo sam i review, a nisam je igro ni na ps3 tako da ce mi biti bas uzitak.
User avatar
jelashan
Posts: 193
Joined: 02/04/2013 03:46
Location: Jelah

#113 Re: PlayStation 4 - all about

Post by jelashan »

Vertig0 wrote:Last of us remastered se skida
Inace cuo sam sve najbolje o ovoj igri, pogledo sam i review, a nisam je igro ni na ps3 tako da ce mi biti bas uzitak.

na trojci je fenomenalna, prelazim trenutno po 2. put, mogu mislit kako je tek ljepsa na cetvorci *_*
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#114 Re: PlayStation 4 - all about

Post by EmiRem »

Vertig0 wrote:Na amazonu nece da mi prihvati karticu. Znaci dodjem do payment i neki mi error javlja pise Please verify your payment information
Izbriso sam karticu pa sam ponovo dodao, opet ista stvar. Prije mjesec dana je radilo bez problema.
Sad ne znam da li je do njih nesto ili mozda do lazne adrese, kupujem ps vaucere pa sam morao staviti americku.
Imate li vi slicnih problema?
Nije do kartice promijeni adresu na neku američku i radiće.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#115 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

jelashan wrote:
Vertig0 wrote:Last of us remastered se skida
Inace cuo sam sve najbolje o ovoj igri, pogledo sam i review, a nisam je igro ni na ps3 tako da ce mi biti bas uzitak.

na trojci je fenomenalna, prelazim trenutno po 2. put, mogu mislit kako je tek ljepsa na cetvorci *_*
Ja ono sto sam gledao, nema graficki neke velike razlike ali vjeruj da nema ni potrebe...to je daleko najbolja graficki igra na PS3 konzoli ...ne znam, meni je najbolja svih vremena. Sve je uklopljeno, prica, mehanika, atmosfera, duzina ...ima dosta da se igra...
Savjet : ugasi tipove nakon sto skontas osnovne stvari da mozes malo da istrazujes sam ...

Javi sta mislis o klikerima (vidjet ces ko su) :)
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#116 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Vertig0 »

Skinula se sinoc, danas cu poceti pa cemo vidjeti :D
@emirem bilo je do kartice... Vec sam imao americku adresu al nesto nije htio da prihvati ovu pa sam stavio drugu karticu i radi bez problema.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18715
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#117 Re: PlayStation 4 - all about

Post by SmokingMan »

dino1403 wrote:
Spax wrote:Gdje uzeti najjeftinije ps4 ?
Ja mislim da je ovo zasada najjeftinija ponuda.

http://v2.pik.ba/artikal/12974851/plays ... na-stanju/
Kad je po dogovoru nikako to nemere valjati. 8-)
User avatar
jelashan
Posts: 193
Joined: 02/04/2013 03:46
Location: Jelah

#118 Re: PlayStation 4 - all about

Post by jelashan »

UnscarD wrote:
jelashan wrote:
Vertig0 wrote:Last of us remastered se skida
Inace cuo sam sve najbolje o ovoj igri, pogledo sam i review, a nisam je igro ni na ps3 tako da ce mi biti bas uzitak.

na trojci je fenomenalna, prelazim trenutno po 2. put, mogu mislit kako je tek ljepsa na cetvorci *_*
Ja ono sto sam gledao, nema graficki neke velike razlike ali vjeruj da nema ni potrebe...to je daleko najbolja graficki igra na PS3 konzoli ...ne znam, meni je najbolja svih vremena. Sve je uklopljeno, prica, mehanika, atmosfera, duzina ...ima dosta da se igra...
Savjet : ugasi tipove nakon sto skontas osnovne stvari da mozes malo da istrazujes sam ...

Javi sta mislis o klikerima (vidjet ces ko su) :)

Ma znam ko su klikeri, upoznali smo se mi vec :D a iskljucio sam, inace volim tako malo istrazivat kad igram neku igru. Nije mi to to,ako nabrzaka samo predjem,pokusavam sto vise iz igre izvuc :-)
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#119 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Vertig0 »

To je vjerovatno meni bilo upuceno.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#120 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Vertig0 wrote:To je vjerovatno meni bilo upuceno.
:thumbup:

do mene je ...lose sam citirao ...
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#121 Re: PlayStation 4 - all about

Post by lua »

UnscarD wrote:
Ja ono sto sam gledao, nema graficki neke velike razlike ali vjeruj da nema ni potrebe...to je daleko najbolja graficki igra na PS3 konzoli ...ne znam, meni je najbolja svih vremena. Sve je uklopljeno, prica, mehanika, atmosfera, duzina ...ima dosta da se igra...
Savjet : ugasi tipove nakon sto skontas osnovne stvari da mozes malo da istrazujes sam ...

Javi sta mislis o klikerima (vidjet ces ko su) :)
Kupila sam četvorku i fife što se tiče, meni je recimo puno polja na četvorci nego na trojci. Mada si vala i u pravu, toliko razlike uopće nema.

Jedva čekam GTA u septembru :bih:
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#122 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

lua wrote:
UnscarD wrote:
Ja ono sto sam gledao, nema graficki neke velike razlike ali vjeruj da nema ni potrebe...to je daleko najbolja graficki igra na PS3 konzoli ...ne znam, meni je najbolja svih vremena. Sve je uklopljeno, prica, mehanika, atmosfera, duzina ...ima dosta da se igra...
Savjet : ugasi tipove nakon sto skontas osnovne stvari da mozes malo da istrazujes sam ...

Javi sta mislis o klikerima (vidjet ces ko su) :)
Kupila sam četvorku i fife što se tiče, meni je recimo puno polja na četvorci nego na trojci. Mada si vala i u pravu, toliko razlike uopće nema.

Jedva čekam GTA u septembru :bih:
Bas mi je drago da ima i female gamera i to onih koje vole GTA :)

Ovo sam mislio konkretno na Last of Us ... sto se tice ostalih naslova, sve sto je PS4 exskluziva, to ce razvaljivati sto se tice kvaliteta prikaza (Uncharted 4 trailer se prica da je u enginu) ...ono sto je cross platform (velik vecina) - PC, Xbox one i PS4 ce biti next gen a ono sto se paralelno radi i dalje za PS3 i Xb360 ... to su samo kozmeticka unapredjenja ....

Ono sto ja cekam je sljedece :
Uncharted 4 - ovaj naslov ce da pomjeri granice


Ovo obecava



Ovo isto ... ovo je next gen grafika

User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#123 Re: PlayStation 4 - all about

Post by lua »

Na trici mi je GTA 5 bio odličan, da ne kažem savršen. Samo je bilo problema sa serverima. Pa sam se isfurala, nije ćeif kad ne može online. Bar meni! :)

I da, je li znaš možda ima li Red Dead Redemption za PS4? Kako je to meni moćna igra!
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#124 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

lua wrote:Na trici mi je GTA 5 bio odličan, da ne kažem savršen. Samo je bilo problema sa serverima. Pa sam se isfurala, nije ćeif kad ne može online. Bar meni! :)

I da, je li znaš možda ima li Red Dead Redemption za PS4? Kako je to meni moćna igra!
Volis GTA , volis Red Dead ...dakle Rockstar ti je omiljeni studio ... ja GTA V jos igram single player (pri kraju sam) pa cu probati on line Trevor je lik ali je meni Michael ipak najci ...jesi vidjela kako izgledaju u stvarnom zivotu?

...GTA je top topova ...ne samo igra kao igra nego upravo ta kritika USA vrijednosti ...provala ima hiljadu i jedna ...igras igru , slusas radio i smijes se ....

Red Dead nece sigurno biti portovan na PS4 jer je on vec stara igra..ovde mozes vidjeti igre za koje se suska da ce biti prebacene :
http://www.pushsquare.com/news/2013/10/ ... ted_to_ps4
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#125 Re: PlayStation 4 - all about

Post by lua »

Za GTA se slažem, prešla sam single player. Nema bolje igre i nikad je neće ni biti. :D Trenutno na četvorci igram samo FIFU. Nisam ništa drugo ni nabavljala. Jest' da sam skinula par besplatnih igara, al' da ti kažem da nijedna ne valja. Vidjela sam kako izgledaju uživo :D

Da, Rockstar mi je među omiljenim. EA me je razočarao totalno. Konkretno na četvorci sam se nadala da će biti manje cheatera, al' vjeruj mi ništa popravili nisu. I nervira me i činjenica da kad ultimate game igraš i nakon 100 otvorenih paketa nikad ne dobiješ ništa bolje od Obija Mikela. :D
Post Reply