Dobrovoljačka ulica

Post Reply
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#551 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by goran16v »

Komentar za GRAS-ovce je besmislen jer se ne radi o tome ko (ne) govori ekavicu i da li to nekome smeta nego o tome kako se neko brzo presalta na govor nove drzave i grada, a sam komentar vezan za GRAS je upravo potvrda toga. Jednako kako su pomenuti uplili ekavicu i nisu primjenili govor poslije x godina zvota ovdje tako su male sanse da neko poslije 25 god zivota ovdje prirodno predje na ekavicu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#552 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by seln »

Pogledao sam "blog" tog Radulovica...jos jedan strucnjak opste prakse tipa Raspudic...dijeli sa nama svoja razmisljanja, bez da ga je neko pitao.
Iako mogu razumjeti njegovo interesovanje oko Dobrovoljacke, pitam se, pitam....zasto li ove silne narikace oko Dobrovoljacke ne insistiraju na pravdi za npr. Kazane?
Tu je bar sve jasno: civilne zrtve, nikakav vojni cilj, nikakva bitka...
Ili se to, jednostavno, ne moze tako medijski upotrijebiti kao Dobrovoljacka? I ko ce pjesice na Kazane...
a do Dobrovoljacke ko dingospo, autobusom :wink:
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#553 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by OldMayor »

Pitao bih ja Radulovica kako bi se nasa vojska provela da je paradirala Beogradom ili Banja Lukom.

Stoga nek ne sere, meni je zao njegovog oca, ali njegov otac je bio agresor i pridruzio se agresoru. Zasto se nisu okrenuli jedinoj legalnoj vlasti - vlasti Republike Bosne i Hercegovine, jok nego su krenuli ka otmicarima predsjednika u Lukavicu.

Eto tebi Saša tvoja srbija, nisi ti nikakav Sarajlija, grad si napustio i onda si pljunuo na njega i podrzavao si vjerovatno njegovo rusenje. Dovidjenja.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#554 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by Dozer »

Bye, Bye :)
zoljaM80
Posts: 166
Joined: 13/12/2013 18:21

#555 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by zoljaM80 »

rokan wrote:
Nedobrovoljac wrote:Sad ne kontam gdje je ubijen dr Radulović! Da li ispred zgrade komande ili kod saniteta? Može pojašnjenje?
ubijen je u dobrovoljačkoj. njegov sin sasa je aktuelni ministar privrede srbije. iz sopstvenog ugla je na svom blogu pisao o tome:

http://blog.b92.net/text/19649/Dobrovoljacka/

"Kuhinja i njena terasa u našem stanu su gledale na Dobrovoljačku ulicu. Ni trideset metara daleko. Preko nje sam prešao gotovo svaki dan prve polovine svog života barem dva puta. Često i deset puta. Do škole, do trafike, do samoposluge, do reke, u grad.

Ovo je lična priča. Ovo nije politička priča. Osećam gađenje i prezir prema svima koji od ličnih priča prave političke.
Odrastanje je bilo lepo. Bilo je skromno. Pomalo tesno. Ali pre svega lepo. Roditelji su završili fakultete u Beogradu i u duhu vremena šezdesetih, bez ikakve zadrške, promenili grad. I moji, i roditelji mnogih prijatelja, i roditelji moje supruge. Mogao je biti i bilo koji drugi grad. Nije bilo važno.
I nismo se delili. Po bilo kom osnovu. Čak ni po materijalnom, a kamoli nekom drugom. Bilo je samo važno ko si, ne od koga si. Poštovali smo običaje komšija, kao što su i oni poštovali naše. I kao klinci furali neku svoju furku. Slušali smo Azru i EKV, Buldožer i Kazalište, Clash i Headse. I nije nas interesovala politika. Interesovao nas je život i lepe stvari u njemu. Ovo sve je počelo da se menja krajem osamdesetih godina.
Zemlju sam napustio krajem osamdesetih. Postala je tesna. Moja porodica nije. Moji prijatelji nisu. Oni su to počeli da rade posle maja 1992.
Moj otac je bio lekar. Načelnik saniteta druge armijske oblasti. Ubijen je u sanitetskom vozilu, na prednjem sedištu, trećeg maja 1992. godine hicem u glavu iz neposredne blizine. Na 150 metara od stana u kojem sam odrastao i u kome smo živeli 25 godina, u ulici koju sam prešao hiljade puta, na mestu pored koga sam prošao hiljade puta. I kao da su se uplašili malo od toga i od prizora, nisu reagovali kada je vozač instinktivno stao na gas i uspeo da se pored svih probije i prođe, i pored unproforovog vozila izađe iz obruča i stigne do vojne bolnice.
Majka je pobegla iz stana. Čula je da se nešto desilo. Nije znala šta. Na 150 metara od stana. Samo teška i turobna slutnja kao tona na grudima. Komšije nisu htele ništa da kažu. Samo su gledale na stranu. U stanu su ostale sve lične stvari. Dokumenti. Sve porodične fotografije. Filmovi sa letovanja. Oni koji su se kasnije uselili su sve ili bacili ili razmenili sa nekim drugim. Ništa nije ostalo.
Posle par dana traganja, očevo telo je pronašla u vojnoj bolnici. Oko dozvole i transporta tela za Beograd su morali pregovarati. Trajalo je danima. Telo je primio doktor Stanković na VMA. Majci nisam dao da ocu vidi lice. Mislim da ne bi podnela. Samo mu je držala ruku. I plakala.
Svi zločini su individualni. Zna se ko je smislio i planirao ratni zločin u Dobrovoljačkoj, i šta je hteo da postigne. Zna se i ko je izvršio smišljeno, ko je izdao narađenje i ko je povukao okidač. Za svakog čoveka koji je ubijen.
Jedan zločin ne poništava drugi niti ga čini manje zločinom. Ako u razgovor o jednom zločinu uvodite drugi kao protivtežu, niste čovek.
Ko god izvrši zločin, bez obzira na to koliko "uzvišen" mu je cilj, je zločinac. Bez obzira na vašu borbu i politiku, zločin je zločin.
Bez obzira na to ko ste, zločin zahteva kaznu. Kaznu sprovodi društvo. Ne samo zbog žrtava i njihovih porodica, već prvo i prevashodno zbog sebe. Da bi moglo da se zove društvo. U protivnom, niste društvo.
Ako vam trebaju korumpirani međunarodni "tužioci" da procesuirate zločince u vlastitim redovima, niste društvo. Postoje neka druga imena za to šta ste. Ako se sakrivate iza korumpiranih međunarodnih "tužilaca" i mislite da je u interesu vašeg društva da se zločin ne kazni, niste društvo.
Sakrivati zločin je zločin. Ako to ne znate, niste čovek
".
sav sam se raznježio, dobio sam proljev od ovog teksta.. :D
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#556 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by kingofsnake »

rokan wrote:
Nedobrovoljac wrote:Sad ne kontam gdje je ubijen dr Radulović! Da li ispred zgrade komande ili kod saniteta? Može pojašnjenje?
ubijen je u dobrovoljačkoj. njegov sin sasa je aktuelni ministar privrede srbije. iz sopstvenog ugla je na svom blogu pisao o tome:

http://blog.b92.net/text/19649/Dobrovoljacka/

"Kuhinja i njena terasa u našem stanu su gledale na Dobrovoljačku ulicu. Ni trideset metara daleko. Preko nje sam prešao gotovo svaki dan prve polovine svog života barem dva puta. Često i deset puta. Do škole, do trafike, do samoposluge, do reke, u grad.

Ovo je lična priča. Ovo nije politička priča. Osećam gađenje i prezir prema svima koji od ličnih priča prave političke.
Odrastanje je bilo lepo. Bilo je skromno. Pomalo tesno. Ali pre svega lepo. Roditelji su završili fakultete u Beogradu i u duhu vremena šezdesetih, bez ikakve zadrške, promenili grad. I moji, i roditelji mnogih prijatelja, i roditelji moje supruge. Mogao je biti i bilo koji drugi grad. Nije bilo važno.
I nismo se delili. Po bilo kom osnovu. Čak ni po materijalnom, a kamoli nekom drugom. Bilo je samo važno ko si, ne od koga si. Poštovali smo običaje komšija, kao što su i oni poštovali naše. I kao klinci furali neku svoju furku. Slušali smo Azru i EKV, Buldožer i Kazalište, Clash i Headse. I nije nas interesovala politika. Interesovao nas je život i lepe stvari u njemu. Ovo sve je počelo da se menja krajem osamdesetih godina.
Zemlju sam napustio krajem osamdesetih. Postala je tesna. Moja porodica nije. Moji prijatelji nisu. Oni su to počeli da rade posle maja 1992.
Moj otac je bio lekar. Načelnik saniteta druge armijske oblasti. Ubijen je u sanitetskom vozilu, na prednjem sedištu, trećeg maja 1992. godine hicem u glavu iz neposredne blizine. Na 150 metara od stana u kojem sam odrastao i u kome smo živeli 25 godina, u ulici koju sam prešao hiljade puta, na mestu pored koga sam prošao hiljade puta. I kao da su se uplašili malo od toga i od prizora, nisu reagovali kada je vozač instinktivno stao na gas i uspeo da se pored svih probije i prođe, i pored unproforovog vozila izađe iz obruča i stigne do vojne bolnice.
Majka je pobegla iz stana. Čula je da se nešto desilo. Nije znala šta. Na 150 metara od stana. Samo teška i turobna slutnja kao tona na grudima. Komšije nisu htele ništa da kažu. Samo su gledale na stranu. U stanu su ostale sve lične stvari. Dokumenti. Sve porodične fotografije. Filmovi sa letovanja. Oni koji su se kasnije uselili su sve ili bacili ili razmenili sa nekim drugim. Ništa nije ostalo.
Posle par dana traganja, očevo telo je pronašla u vojnoj bolnici. Oko dozvole i transporta tela za Beograd su morali pregovarati. Trajalo je danima. Telo je primio doktor Stanković na VMA. Majci nisam dao da ocu vidi lice. Mislim da ne bi podnela. Samo mu je držala ruku. I plakala.
Svi zločini su individualni. Zna se ko je smislio i planirao ratni zločin u Dobrovoljačkoj, i šta je hteo da postigne. Zna se i ko je izvršio smišljeno, ko je izdao narađenje i ko je povukao okidač. Za svakog čoveka koji je ubijen.
Jedan zločin ne poništava drugi niti ga čini manje zločinom. Ako u razgovor o jednom zločinu uvodite drugi kao protivtežu, niste čovek.
Ko god izvrši zločin, bez obzira na to koliko "uzvišen" mu je cilj, je zločinac. Bez obzira na vašu borbu i politiku, zločin je zločin.
Bez obzira na to ko ste, zločin zahteva kaznu. Kaznu sprovodi društvo. Ne samo zbog žrtava i njihovih porodica, već prvo i prevashodno zbog sebe. Da bi moglo da se zove društvo. U protivnom, niste društvo.
Ako vam trebaju korumpirani međunarodni "tužioci" da procesuirate zločince u vlastitim redovima, niste društvo. Postoje neka druga imena za to šta ste. Ako se sakrivate iza korumpiranih međunarodnih "tužilaca" i mislite da je u interesu vašeg društva da se zločin ne kazni, niste društvo.
Sakrivati zločin je zločin. Ako to ne znate, niste čovek
".
Šteta što i pisca ne roknuše.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#557 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by Woody »

kingofsnake wrote:
Šteta što i pisca ne roknuše.
Šteta što si ti još bio u mudima kada smo "odrađivali" Dobrovoljačku, pa nam se nisi mogao pridružiti :thumbup:
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#558 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by dede merdzane »

Razumijem čovjeka, ubili su mu oca i on ne može da se pomiri s tim.

Trebao bi predati slučaj na sud u Srbiji, pa ako bude nepristrasan kao kod Jurišića da osudi nekog Kukanjcevog pomoćnika na 20 godina zatvora.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#559 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by fantom slobode »

Woody wrote:
kingofsnake wrote:
Šteta što i pisca ne roknuše.
Šteta što si ti još bio u mudima kada smo "odrađivali" Dobrovoljačku, pa nam se nisi mogao pridružiti :thumbup:
a da...osim branioca grada bi i druga strana... :lol: :lol: :lol: sad isfrustrirana izrazito... :lol: :lol:
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#560 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by kingofsnake »

Woody wrote:
kingofsnake wrote:
Šteta što i pisca ne roknuše.
Šteta što si ti još bio u mudima kada smo "odrađivali" Dobrovoljačku, pa nam se nisi mogao pridružiti :thumbup:
Pa nije vama bio problem ubijati one koji su još u mudima. Šteta je što mi vas sve nismo "odradili" u Dobrovoljačkoj, 6 je malo.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#561 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by kosava »

Ja samo mogu reci na sve to

rokan
Posts: 480
Joined: 23/11/2013 17:32

#562 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by rokan »

goran16v wrote:Komentar za GRAS-ovce je besmislen jer se ne radi o tome ko (ne) govori ekavicu i da li to nekome smeta nego o tome kako se neko brzo presalta na govor nove drzave i grada, a sam komentar vezan za GRAS je upravo potvrda toga. Jednako kako su pomenuti uplili ekavicu i nisu primjenili govor poslije x godina zvota ovdje tako su male sanse da neko poslije 25 god zivota ovdje prirodno predje na ekavicu.
kako su se bosnjaci preko noci presaltali na hrvatski, to se ne pitas? u sarajevu prije rata niko nije govorio općina osim hrvata i to ne svih. niko nije govorio "aktualno", "ubačaj", "utrka" i milion drugih rijeci. ali to ti ne smeta a smeta ti sto se covjek presaltao na ekavicu u drzavi u kojoj se govori ekavica i kojom mu se citav zivot u kuci govorilo.

btw. zastrasuje sa koliko cinizma se forumasi odnose prema nevinoj zrtvi i to oni forumasi koji se pozivaju na ravnopravnost, multietnicnost, toleranciju... zalosno.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#563 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by Walther »

rokan wrote:"...Moj otac je bio lekar. Načelnik saniteta druge armijske oblasti. Ubijen je u sanitetskom vozilu, na prednjem sedištu, trećeg maja 1992. godine hicem u glavu iz neposredne blizine. Na 150 metara od stana u kojem sam odrastao i u kome smo živeli 25 godina, u ulici koju sam prešao hiljade puta, na mestu pored koga sam prošao hiljade puta. I kao da su se uplašili malo od toga i od prizora, nisu reagovali kada je vozač instinktivno stao na gas i uspeo da se pored svih probije i prođe, i pored unproforovog vozila izađe iz obruča i stigne do vojne bolnice.
Majka je pobegla iz stana. Čula je da se nešto desilo. Nije znala šta. Na 150 metara od stana. Samo teška i turobna slutnja kao tona na grudima. Komšije nisu htele ništa da kažu. Samo su gledale na stranu. U stanu su ostale sve lične stvari. Dokumenti. Sve porodične fotografije. Filmovi sa letovanja. Oni koji su se kasnije uselili su sve ili bacili ili razmenili sa nekim drugim. Ništa nije ostalo.
Posle par dana traganja, očevo telo je pronašla u vojnoj bolnici. Oko dozvole i transporta tela za Beograd su morali pregovarati. Trajalo je danima. Telo je primio doktor Stanković na VMA. Majci nisam dao da ocu vidi lice. Mislim da ne bi podnela. Samo mu je držala ruku. I plakala.
Svi zločini su individualni. Zna se ko je smislio i planirao ratni zločin u Dobrovoljačkoj, i šta je hteo da postigne. Zna se i ko je izvršio smišljeno, ko je izdao narađenje i ko je povukao okidač. Za svakog čoveka koji je ubijen.
Jedan zločin ne poništava drugi niti ga čini manje zločinom. Ako u razgovor o jednom zločinu uvodite drugi kao protivtežu, niste čovek.
Ko god izvrši zločin, bez obzira na to koliko "uzvišen" mu je cilj, je zločinac. Bez obzira na vašu borbu i politiku, zločin je zločin.
Bez obzira na to ko ste, zločin zahteva kaznu. Kaznu sprovodi društvo. Ne samo zbog žrtava i njihovih porodica, već prvo i prevashodno zbog sebe. Da bi moglo da se zove društvo. U protivnom, niste društvo.
Ako vam trebaju korumpirani međunarodni "tužioci" da procesuirate zločince u vlastitim redovima, niste društvo. Postoje neka druga imena za to šta ste. Ako se sakrivate iza korumpiranih međunarodnih "tužilaca" i mislite da je u interesu vašeg društva da se zločin ne kazni, niste društvo.
Sakrivati zločin je zločin. Ako to ne znate, niste čovek
".

Teksta i govana........
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#564 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by fantom slobode »

rokan wrote:
goran16v wrote:Komentar za GRAS-ovce je besmislen jer se ne radi o tome ko (ne) govori ekavicu i da li to nekome smeta nego o tome kako se neko brzo presalta na govor nove drzave i grada, a sam komentar vezan za GRAS je upravo potvrda toga. Jednako kako su pomenuti uplili ekavicu i nisu primjenili govor poslije x godina zvota ovdje tako su male sanse da neko poslije 25 god zivota ovdje prirodno predje na ekavicu.
kako su se bosnjaci preko noci presaltali na hrvatski, to se ne pitas? u sarajevu prije rata niko nije govorio općina osim hrvata i to ne svih. niko nije govorio "aktualno", "ubačaj", "utrka" i milion drugih rijeci. ali to ti ne smeta a smeta ti sto se covjek presaltao na ekavicu u drzavi u kojoj se govori ekavica i kojom mu se citav zivot u kuci govorilo.

btw. zastrasuje sa koliko cinizma se forumasi odnose prema nevinoj zrtvi i to oni forumasi koji se pozivaju na ravnopravnost, multietnicnost, toleranciju... zalosno.
a kakav si ti po tom pitanju(vidi boldirano), kad vec lijepis etikete...koliko si ti bio takav pred rat i na pocetku rata... i kakvo je stanje danas?

Kad vec spomenu jezik, kako kod tebe ide sa ekavicom na tv-u, ona se prva pojavi koliko se meni cini, neki pocese naprasno pisati cirilicom...i usput, sta mislis vezano za ekavicu i Bosnu, govori li se ovdje ekavica?
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#565 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by kingofsnake »

rokan wrote:btw. zastrasuje sa koliko cinizma se forumasi odnose prema nevinoj zrtvi i to oni forumasi koji se pozivaju na ravnopravnost, multietnicnost, toleranciju... zalosno.
Ma ja ba, i opet svi po srpskoj nejači, a znamo da su svi bili pacifisti, dezerteri i pokoji kuhar. Stvarno više nema smisla.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#566 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by Walther »

rokan wrote:btw. zastrasuje sa koliko cinizma se forumasi odnose prema nevinoj zrtvi i to oni forumasi koji se pozivaju na ravnopravnost, multietnicnost, toleranciju... zalosno.
vecina je alergicna na cetnicku pricu, pogotovo ovakvu salonsku koja bi da proda muda pod bubrege... prije nego sto nastavis prodavati price pogledaj:

rokan
Posts: 480
Joined: 23/11/2013 17:32

#567 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by rokan »

fantom slobode wrote: a kakav si ti po tom pitanju(vidi boldirano), kad vec lijepis etikete...koliko si ti bio takav pred rat i na pocetku rata... i kakvo je stanje danas?

Kad vec spomenu jezik, kako kod tebe ide sa ekavicom na tv-u, ona se prva pojavi koliko se meni cini, neki pocese naprasno pisati cirilicom...i usput, sta mislis vezano za ekavicu i Bosnu, govori li se ovdje ekavica?
uvijek srbin i prije rata i sad, nikad nikom ruznu rijec nisam rekao niti nesto lose uradio. takav mi je i otac i majka i svi moji. svi znaju ko smo i sta smo, nikad problema ni sa kim nisam imao od bosnjaka. ali kako sebe ne mogu da zamisli da se sa cinizmom obracam prema bilo kojoj zrtvi iz bosnjackog naroda tako me i ovo zgrazava.

cirilica se nije naprasno pisala nego se ucila u skoli isto kao i latinica, moja majka je uvijek pisala cirilicom, otac latinicom, ja latinicom i to je meni stvar licnog izbora. ekavski su govorila skoro sva vojna lica, u bosni se ekavica ne govori osim sto ima pojedinih slucajeva, recimo neki ljudi kazu "posle" umjesto "poslije" i slicno ali to je minorno. smatram da je pokusaj da se srbima u bosni nametne ekavica tragikomican jer taj jezik jednostavno ne odgovara senzibilitetu gorstaka s romanije ili iz hercegovine, krajine...
isto mi je tragikomicno slusati bosnjake kako pricaju po hrvatski. sve su to narcizmi malih razlika. bitno je samo da se razlikujemo od onih drugih pa kako god.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#568 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by Walther »

rokan wrote:ali kako sebe ne mogu da zamisli da se sa cinizmom obracam prema bilo kojoj zrtvi iz bosnjackog naroda tako me i ovo zgrazava.
Ovdje nisu ratovala africka plemena... Ovdje su "tvoji" izvrsili genocid, nemoj ni pokusavati praviti paralele. Sve sto se desilo u Dobrovoljackoj, prije nje i poslije je posljedica odluke Srbije da izvrsi agresiju na BiH uz pomoc bosanskih Srba. Naglabati o smrti 6 uniformiranih lica armije koja je izvrsila otmicu legalnog predsednika pored zlocina tih armije je zaista pokvareno. U to vrijeme su po raznim gradovima pobili hiljade civila a ovdje filozofiras o smrti sestorice (uniformiranih!) lica.

Da se to desi Izraelcima ili Amerikancima pobili bi sve u koloni, slucaju Izraela jos vecinu rodbine...
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#569 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by Ripicipi »

Walther wrote:
rokan wrote:ali kako sebe ne mogu da zamisli da se sa cinizmom obracam prema bilo kojoj zrtvi iz bosnjackog naroda tako me i ovo zgrazava.
Ovdje nisu ratovala africka plemena... Ovdje su "tvoji" izvrsili genocid, nemoj ni pokusavati praviti paralele. Sve sto se desilo u Dobrovoljackoj, prije nje i poslije je posljedica odluke Srbije da izvrsi agresiju na BiH uz pomoc bosanskih Srba. Naglabati o smrti 6 uniformiranih lica armije koja je izvrsila otmicu legalnog predsednika pored zlocina tih armije je zaista pokvareno. U to vrijeme su po raznim gradovima pobili hiljade civila a ovdje filozofiras o smrti sestorice (uniformiranih!) lica.

Da se to desi Izraelcima ili Amerikancima pobili bi sve u koloni, slucaju Izraela jos vecinu rodbine...
Je l' i Divjak cetnik ako kaze da je bilo zlocina u Dobrovoljackoj?
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#570 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by cindrlimindrli »

Ripicipi wrote:Je l' i Divjak cetnik ako kaze da je bilo zlocina u Dobrovoljackoj?
Mogao je komotno odbiti milion eura sto mu sarajevski kanton plati da ga iscupa iz austrijskog zatvora i nastaviti
sa laprdanjem nebuloza u cuzi.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#571 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by Ripicipi »

cindrlimindrli wrote:
Ripicipi wrote:Je l' i Divjak cetnik ako kaze da je bilo zlocina u Dobrovoljackoj?
Mogao je komotno odbiti milion eura sto mu sarajevski kanton plati da ga iscupa iz austrijskog zatvora i nastaviti
sa laprdanjem nebuloza u cuzi.
Bra'o Bosnjacino, patriJoto, i sta sve ne...
Last edited by Ripicipi on 18/12/2013 18:21, edited 1 time in total.
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#572 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by cindrlimindrli »

Ripicipi wrote:
cindrlimindrli wrote:
Ripicipi wrote:Je l' i Divjak cetnik ako kaze da je bilo zlocina u Dobrovoljackoj?
Mogao je komotno odbiti milion eura sto mu sarajevski kanton plati da ga iscupa iz austrijskog zatvora i nastaviti
sa laprdanjem nebuloza u cuzi.
Bra'o Bosnjacino.
Nema problema sRbove, i drugi put.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#573 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by Ripicipi »

cindrlimindrli wrote: Nema problema sRbove, i drugi put.
Jos da si pametniji i da znas da nisam srbov, gdje bi ti bio kraj...

Ovoj zemlji i ne trebaju neprijatelji pored takvih patriJota.
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#574 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by cindrlimindrli »

Ripicipi wrote:
cindrlimindrli wrote: Nema problema sRbove, i drugi put.
Jos da si pametniji i da znas da nisam srbov, gdje bi ti bio kraj...

Nama i ne trebaju neprijatelji pored takvih patriJota.
Znao sam, samozvani kosmopolita. Samo se ti posipaj pepelom, mene djaba nagovaras. :-D
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#575 Re: Dobrovoljačka ulica

Post by Walther »

Ripicipi wrote:
Walther wrote:
rokan wrote:ali kako sebe ne mogu da zamisli da se sa cinizmom obracam prema bilo kojoj zrtvi iz bosnjackog naroda tako me i ovo zgrazava.
Ovdje nisu ratovala africka plemena... Ovdje su "tvoji" izvrsili genocid, nemoj ni pokusavati praviti paralele. Sve sto se desilo u Dobrovoljackoj, prije nje i poslije je posljedica odluke Srbije da izvrsi agresiju na BiH uz pomoc bosanskih Srba. Naglabati o smrti 6 uniformiranih lica armije koja je izvrsila otmicu legalnog predsednika pored zlocina tih armije je zaista pokvareno. U to vrijeme su po raznim gradovima pobili hiljade civila a ovdje filozofiras o smrti sestorice (uniformiranih!) lica.

Da se to desi Izraelcima ili Amerikancima pobili bi sve u koloni, slucaju Izraela jos vecinu rodbine...
Je l' i Divjak cetnik ako kaze da je bilo zlocina u Dobrovoljackoj?
postoje institucije gdje se takve stvari kvalifikuju, a Divjak ili XYZ to sigurno nije...
Post Reply