Armija RBIH vs POPIS 2013

Locked
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#1 Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by mobile9 »

Naši očevi su vodili oružani sukob 4 godine za BOŠNJAKE protiv istih onih koji nas danas žele da ubjede da smo mi bosanci. Ti očevi su bili i pravoslavci i katolici i muslimani koji su znali svoju naciju, državu, imetak, i naravno čast i moral, šta je dobrao a šta zlo. Mi možemo uništiti ono što su oni izgradili za 4 godine svojom krvlju za 10 sekundi bukvalno! Ukoliko na pitanja 24, 25, i 26 se ne izjasnimo kao Bošnjaci, vjera stvar svakog čovjeka ponaosob, i jezik Bosanski.
Pozdrav Domovini !!!
User avatar
jasko_ba
Posts: 7843
Joined: 13/11/2006 17:47

#2 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by jasko_ba »

mobile9 wrote:Naši očevi su vodili oružani sukob 4 godine za BOŠNJAKE protiv istih onih koji nas danas žele da ubjede da smo mi bosanci. Ti očevi su bili i pravoslavci i katolici i muslimani koji su znali svoju naciju, državu, imetak, i naravno čast i moral, šta je dobrao a šta zlo. Mi možemo uništiti ono što su oni izgradili za 4 godine svojom krvlju za 10 sekundi bukvalno! Ukoliko na pitanja 24, 25, i 26 se ne izjasnimo kao Bošnjaci, vjera stvar svakog čovjeka ponaosob, i jezik Bosanski.
Pozdrav Domovini !!!
Image
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#3 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by crysis »

kad smo mi ustali da branimo domovinu nismo se izjasnjavali ko smo i sta smo , za nas je to bilo nebitno.
User avatar
escobar__
Posts: 8917
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by escobar__ »

Pa nije baš nebitno obzirom da smo ubijani što nismo odgovarajuće vjere i nacije.
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#5 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

Moj otac je dao glavu za Bosnu i ljiljane već godinu dana prije nego su Bošnjaci počeli da postoje i 20 godina prije nego su prisvojili ljiljane.
Govori u ime svog boobeee ali ne mješaj časne ljude koji su stali u odbranu Republike BiH koju su Bošnjaci izdali '93 i '95 u Dejtonu i koju danas Bošnjaci gaze kao što su četnici nekad!
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#6 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by crysis »

escobar__ wrote:Pa nije baš nebitno obzirom da smo ubijani što nismo odgovarajuće vjere i nacije.
nisi u pravu nama je bilo nebitno, al onima koji sa nas ubijali je bilo bitno ko smo i sta smo
User avatar
escobar__
Posts: 8917
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#7 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by escobar__ »

muniza wrote:Moj otac je dao glavu za Bosnu i ljiljane već godinu dana prije nego su Bošnjaci počeli da postoje i 20 godina prije nego su prisvojili ljiljane.
Govori u ime svog boobeee ali ne mješaj časne ljude koji su stali u odbranu Republike BiH koju su Bošnjaci izdali '93 i '95 u Dejtonu i koju danas Bošnjaci gaze kao što su četnici nekad!
Kako je onda moguće da je Bošnjaka bilo na Popisu iz 1991. godine? Putovali kroz vrijeme?
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#8 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

crysis wrote:
escobar__ wrote:Pa nije baš nebitno obzirom da smo ubijani što nismo odgovarajuće vjere i nacije.
nisi u pravu nama je bilo nebitno, al onima koji sa nas ubijali je bilo bitno ko smo i sta smo
Ubijali su sve što nije srpsko i pravoslavno, dakle svejedno jesi bošnjak, musliman, bosanac, hrvat...
User avatar
escobar__
Posts: 8917
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#9 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by escobar__ »

muniza wrote:
crysis wrote:
escobar__ wrote:Pa nije baš nebitno obzirom da smo ubijani što nismo odgovarajuće vjere i nacije.
nisi u pravu nama je bilo nebitno, al onima koji sa nas ubijali je bilo bitno ko smo i sta smo
Ubijali su sve što nije srpsko i pravoslavno, dakle svejedno jesi bošnjak, musliman, bosanac, hrvat...
Dakle, razlog su nacija i vjera. Šta sam ja drugo rekao?
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#10 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by crysis »

muniza wrote:
crysis wrote:
escobar__ wrote:Pa nije baš nebitno obzirom da smo ubijani što nismo odgovarajuće vjere i nacije.
nisi u pravu nama je bilo nebitno, al onima koji sa nas ubijali je bilo bitno ko smo i sta smo
Ubijali su sve što nije srpsko i pravoslavno, dakle svejedno jesi bošnjak, musliman, bosanac, hrvat...

:thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#11 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Bodkin »

mobile9 wrote:Naši očevi su vodili oružani sukob 4 godine za BOŠNJAKE protiv istih onih koji nas danas žele da ubjede da smo mi bosanci. Ti očevi su bili i pravoslavci i katolici i muslimani koji su znali svoju naciju, državu, imetak, i naravno čast i moral, šta je dobrao a šta zlo. Mi možemo uništiti ono što su oni izgradili za 4 godine svojom krvlju za 10 sekundi bukvalno! Ukoliko na pitanja 24, 25, i 26 se ne izjasnimo kao Bošnjaci, vjera stvar svakog čovjeka ponaosob, i jezik Bosanski.
Pozdrav Domovini !!!
e cuj za bosnjake se borili. ajd na podforum historija. ima tamo par tema pa popricaj sa ljudima koji su se borili, da vidim sta ce ti reci na ovo
i sta kazes, 10 sekundi i ode u pm a?
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by cyprus »

Do zaključavanja:

:zid:
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#13 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by cyprus »

:zid:
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#14 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

escobar__ wrote:
Dakle, razlog su nacija i vjera. Šta sam ja drugo rekao?
Ja samo slikovito dodao jer ovakvim postavljačima teme često treba crtati :)
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#15 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by cyprus »

:zid:
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#16 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

escobar__ wrote:
muniza wrote:Moj otac je dao glavu za Bosnu i ljiljane već godinu dana prije nego su Bošnjaci počeli da postoje i 20 godina prije nego su prisvojili ljiljane.
Govori u ime svog boobeee ali ne mješaj časne ljude koji su stali u odbranu Republike BiH koju su Bošnjaci izdali '93 i '95 u Dejtonu i koju danas Bošnjaci gaze kao što su četnici nekad!
Kako je onda moguće da je Bošnjaka bilo na Popisu iz 1991. godine? Putovali kroz vrijeme?
Bilo je i eskima ako me sjećanje dobro služi
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#17 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by branimir stulic »

mobile9 wrote:Naši očevi su vodili oružani sukob 4 godine za BOŠNJAKE protiv istih onih koji nas danas žele da ubjede da smo mi bosanci. Ti očevi su bili i pravoslavci i katolici i muslimani koji su znali svoju naciju, državu, imetak, i naravno čast i moral, šta je dobrao a šta zlo. Mi možemo uništiti ono što su oni izgradili za 4 godine svojom krvlju za 10 sekundi bukvalno! Ukoliko na pitanja 24, 25, i 26 se ne izjasnimo kao Bošnjaci, vjera stvar svakog čovjeka ponaosob, i jezik Bosanski.
Pozdrav Domovini !!!
???
Prvo - vodili smo rat za Bosnu i Hercegovinu. Ni za kakve Bosnjake. Borili smo se za Republiku u kojoj ce vladati jednaka prava za sve njene narode i gradjane. Drzavu pravde i prava... drzavu u kojoj ce svi gradjani pred zakonom biti jednaki i u kojoj ce sve kategorije biti na odgovarajuci nacin zbrinute. Drzavu u kojoj ce se suditi ratnim profiterima a njihova imovina oduzeta... Drzavu u kojoj ce biti omoguceno besplatno skolovanje i lijecenje. U kojoj nece biti socijalnih slucajeva. Drzavu u kojoj je religija odvojena od drzave.

A danas - Ni drzave, ni zastave, ni himne, .... u stvari ne znam sta od ovog gore uopste imamo? TAko da me ta prica koju fura "poznati uzgaivac biljaka i ljubitelj kocke Sejfudin Tokic" priznati i poznati heroj sarajevskih i tuzlanskih podruma, uopste ne zanima.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#18 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by veljaca »

escobar__ wrote:Pa nije baš nebitno obzirom da smo ubijani što nismo odgovarajuće vjere i nacije.
:thumbup:

Na zalost neki to ovdje pokusavaju relativizirati i minimizirati ....

A svako ce se izjasniti kako on to zeli ..... pa makar se i ovi i oni trudili da ga ubijede u drugacije ....

I da dodam ( sa ponosom ) bio sam pripadnik Armije RBIH od 92 do 96

:bih:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#19 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by It_is_a_Leclerc »

muniza wrote:Moj otac je dao glavu za Bosnu i ljiljane već godinu dana prije nego su Bošnjaci počeli da postoje i 20 godina prije nego su prisvojili ljiljane.
Govori u ime svog boobeee ali ne mješaj časne ljude koji su stali u odbranu Republike BiH koju su Bošnjaci izdali '93 i '95 u Dejtonu i koju danas Bošnjaci gaze kao što su četnici nekad!
Ovo je sramotan stav ! Ali teško i strašno sramotan.
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#20 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

It_is_a_Leclerc wrote:
muniza wrote:Moj otac je dao glavu za Bosnu i ljiljane već godinu dana prije nego su Bošnjaci počeli da postoje i 20 godina prije nego su prisvojili ljiljane.
Govori u ime svog boobeee ali ne mješaj časne ljude koji su stali u odbranu Republike BiH koju su Bošnjaci izdali '93 i '95 u Dejtonu i koju danas Bošnjaci gaze kao što su četnici nekad!
Ovo je sramotan stav ! Ali teško i strašno sramotan.
Ljudi koji se izjašnjavaju Bošnjacima su izmanipulirani počevši od kongresa '93 pa nadalje. Ideja republike BiH je živjela i bila osim pukog preživljavanja glavni motiv braniteljima BiH. Nakon kongresa kreće islamizacija, smjena generala i sve ostalo što je borbu Bošnjaka svelo na borbu za fildžan. Ne kažem da su to Bošnjaci htjeli ali da su prevareni i izmanipulirani, jesu. Ovo šta se danas radi je samo nastavak te politike iz '93.
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#21 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by bogumila »

It_is_a_Leclerc wrote:
muniza wrote:Moj otac je dao glavu za Bosnu i ljiljane već godinu dana prije nego su Bošnjaci počeli da postoje i 20 godina prije nego su prisvojili ljiljane.
Govori u ime svog boobeee ali ne mješaj časne ljude koji su stali u odbranu Republike BiH koju su Bošnjaci izdali '93 i '95 u Dejtonu i koju danas Bošnjaci gaze kao što su četnici nekad!
Ovo je sramotan stav ! Ali teško i strašno sramotan.
jest.
adore
Posts: 193
Joined: 04/05/2007 12:44

#22 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by adore »

muniza wrote:Moj otac je dao glavu za Bosnu i ljiljane već godinu dana prije nego su Bošnjaci počeli da postoje i 20 godina prije nego su prisvojili ljiljane.
Govori u ime svog boobeee ali ne mješaj časne ljude koji su stali u odbranu Republike BiH koju su Bošnjaci izdali '93 i '95 u Dejtonu i koju danas Bošnjaci gaze kao što su četnici nekad!
:thumbup:
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#23 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by LaBomba »

Ljudi moji Bosnjak i Bosanac su isti pojmovi, radi se samo modernizaciji naziva Bosnjak. Kada covjek razmislja o svemu ovome, dodje do zakljucka koliko je nas narod vodio racuna o sebi, da su dozvolili sve i svasta, tako da danas imamo totalno banalne podjele. Meni se iskreno vise svidja naziv Bosnjak, a i i strancima je lakse pojmiti taj naziv npr u Svedskoj naz nazivaju "Bosniak", taman kako se i slaze za nazivom drzave i ljepse i logicnije zvuci, nego ono BosaANAC, to mi zvuci nekako neprirodnije od Bosniak. Ali u biti to je isto, i normalnije bi bilo preferirati taj originalniji naziv, i obavezno naglasavati da pravo na to istorijsko ime imaju svi koji Bosnu osjecaju domovinom, bez obzira na vjersku pripadnost, ili ne pripadnost ikakvoj vjeri. Kakav smo mi sebi buckuris od svega napravili pa i od kako cemo se zvati to je za cirkuza. Samo opet da ponovim da je popis bilo najbolje bojkotovati iz dosad poznatih razloga.
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#24 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by cyprus »

:zid:
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#25 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by LaBomba »

cyprus wrote::zid:
Pa de ti demantuj moj stav argumentima, ne smajlicem. Hajde objasni kako i odakle se pojavio naziv BosANAC?? DA cujem! Sam od sebe, niodakle? Tek tako? Ili je taj naziv vec imao neku podlogu? De pojasni molim te!
Locked