BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Litvanija-BiH

Pobjeda Litvanije
20
9%
Nerjeseno
16
8%
Pobjeda Bosne i Hercegovine
177
83%
 
Total votes: 213

User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#2126 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by Kal El »

Da su nam htjeli namještati, dali bi nam po koji žuti igračima, fazon nije u namještenju,nego premiji koji će Litvanci dobiti od Grka (otkud im pare :lol:)

Sent from my LT26i using Tapatalk 4
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#2127 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by Matijevic_Vlado »

nostalgicar wrote:
Bio sam na sjeveru i sa prvim sudijskim zvizdukom Spahic je ljut napustio teren,a vidjelo se i da nesto trabunja,trgnuo je kapitensku traku sa ruke u fakticki je nekom momku ispred tunela bacio pod noge.
sve je u ocima posmatraca, mozda je to bacanje trake nekome izgledalo kao radovanje :mrgreen:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2128 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by pirmin »

Je li iko gledao nasu igru protiv Lihtenstajna onako realno?
Ja je nisam vidio, niti je ono imalo glave niti repa.

I malog Hajrovica pod hitno treba spustiti na zemlju dok je vrijeme.
Dao je izuzetno vazan gol Slovacima ali ne smije stati tamo.
User avatar
Thinker
Posts: 366
Joined: 07/02/2008 12:58

#2129 Re: Litvanija- Bosna i Hercegovina

Post by Thinker »

Evo NS je izdao saopštenje da ne organizuje bilo kakvu proslavu povodom plasmana. Dakle sada nema noti jednog razloga da ne pobjedimo!
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2130 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

pirmin wrote:Je li iko gledao nasu igru protiv Lihtenstajna onako realno?
Ja je nisam vidio, niti je ono imalo glave niti repa.

I malog Hajrovica pod hitno treba spustiti na zemlju dok je vrijeme.
Dao je izuzetno vazan gol Slovacima ali ne smije stati tamo.
Igre je bilo, ali Safetova taktika u kojoj se ne može igrati napadački bez zadnjeg veznog, čak je i protiv Lihtenštajna pokazala sve svoje manjkavosti.
Plus, momci su dozirali igru. Pa taman posla da se neko još povrijedi protiv onih limara.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72994
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#2131 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by Velkoski »

Rasema iz Gradačca sinoć sanjala rezultat 1-1.. jbg
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#2132 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by fantom slobode »

Matijevic_Vlado wrote:
fantom slobode wrote:
Matijevic_Vlado wrote: ja majke mi ne mogu shvatiti da neko onakav, u najmanju ruku, moj debilan post shvati ozbiljno :mrgreen:
a nije ti prvi, pa valjda zbog toga...
nije prvi i ti opet poletio ko na ..
vjeruj mi ja ne letim, a pogotovu ne tako kako ti insinuiras. Da ti pozelim sretne nastupajuce blagdane, da ih provedes u miru i rahatluku :lol: :lol: :lol:
Slaveci pobjedu Bosne i Hercegovine i plasman u Brazil.
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#2133 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by Brkooo »

leet wrote:Rasema iz Gradačca sinoć sanjala rezultat 1-1.. jbg
:o
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2134 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by PeppermintSA »

It_is_a_Leclerc wrote:
pirmin wrote:Je li iko gledao nasu igru protiv Lihtenstajna onako realno?
Ja je nisam vidio, niti je ono imalo glave niti repa.

I malog Hajrovica pod hitno treba spustiti na zemlju dok je vrijeme.
Dao je izuzetno vazan gol Slovacima ali ne smije stati tamo.
Igre je bilo, ali Safetova taktika u kojoj se ne može igrati napadački bez zadnjeg veznog, čak je i protiv Lihtenštajna pokazala sve svoje manjkavosti.
Plus, momci su dozirali igru. Pa taman posla da se neko još povrijedi protiv onih limara.

De ne lupajte :roll: :roll: :roll:


Odigrali prvo poluvrijeme baš kako smo trebali - od prve minute napali, igrali visok presing, ljudi nisu centar prešli, zabili im 4 komada a mogli još toliko - naravno, drugo poluvrijeme se povukla ručna što je sasvim normalno, budući da nas čeka najbitniji meč ne samo kvalifikacija već zadnjih 20 godina.

Nevjerovatno je kako smo mi pogan narod - ne mogu se oteti dojmu da konstantno svi pokušavaju zakuhati nešto, izmišljaju se sukobi, jel' Džeko priča sa onim, jel' ga šutnula Amra, jel Spaha u ok odnosima sa onim, jesul' se Džeko i Izet pobili na treningu, jel' Miske hoda po kafanama, zatim drvlje i kamenje na selektora - što gura ovog, što gura onog, menadžerski pijun, sitna duša koja šklapa 10 milja za pozive itd. itd. itd. a mi pret vratima mundijala :twisted:

Zapamtite jedno, i bivša Jugoslavija je konstantno kiksala, podbacivala i brukala se u očima domaće javnosti jer se UVIJEK stvarala ista ova klima koju pojedinci pokušavaju sad stvoriti. Stariji će se sjetiti da je '82. Jugoslavija imala možda i najbolji sastav u svojoj istoriji a da se propisno obrukala na SP - zašto? Jer je ista ova priča bila: priča oko toga ko se trebao zvati, domaći ili tzv. stranci; priča o sponzorskim ugovorima; priča o petom-desetom. Na Mundijalu '90. ista priča, zašto Osim zove ove, zašto Osim zove one, šta će toliko Bosanaca, šta će penzioneri Vujović i Sušić itd. itd.

A onda čovjek uđe na Marcu pred EP i pročita Del Boskeov sastav za takmičenje, a u komentarima ne vidi niti jednu bljuvotinu, niti jednu raspravu o tome koga li je trebao zvati - a pri tom, ne zaboravimo da Španija ima 100 igrača koji komotno mogu igrati u reprezentaciji, a nigdje te priče. Narod je normalan i ne petlja se u te stvari, dok se kod nas od svega može napraviti sranje i svi se furaju da su selektori. Dati igračima mir, pustiti stručni štab da radi šta misli da treba i navijati sa strane bez filozofiranja i fantaziranja kao što se radi u normalnim zemljama. Francuska kad je uzela SP i EP narod umislio da su vanzemaljci, da se samo moraju pojaviti i svi će se upišati u gaće - naravno, kad se ispostavilo da nije tako, krenulo sa izvlačenjem prvljavog veša, pljuvanjem, novinskim napadima, zviždanjem i Francuzi se još ne mogu dohavizati.

Spustite se malo na zemlju i navijajte za reprezentaciju.
User avatar
Edin H.
Posts: 47123
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2135 Re: Litvanija- Bosna i Hercegovina

Post by Edin H. »

arshavin wrote:Hoce li biti kakvo organizovanje klanja kurbana u Kaunasu? :D
Je'l na terenu prije utakmice?
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#2136 Re: Litvanija- Bosna i Hercegovina

Post by IlijaLadin »

zasto bi iko klao kurban u kaunasu!? toliko kilometara dalje od svoje porodice, rodbine i prijatelja?
User avatar
Edin H.
Posts: 47123
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2137 Re: Litvanija- Bosna i Hercegovina

Post by Edin H. »

IlijaLadin wrote:zasto bi iko klao kurban u kaunasu!? toliko kilometara dalje od svoje porodice, rodbine i prijatelja?
Zato sto je to prava familija, ljudi koje odvoje vrijeme i novac da odu na utakmicu, djelite nesto zajednicko.

Krvna familija ti je nametnuta rodjenjem, od nje bas i nema hajra :D
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#2138 Re: Litvanija- Bosna i Hercegovina

Post by Gandalf »

Imamo li kvalitet da pobijedimo Litvaniju :?: Naravno da imamo :!:
Igramo li na gostujućem terenu :?: Samo formalno jer će 80% kapaciteta stadiona zauzeti naši navijači :thumbup:

Ako prvi primimo gol, odgovorićemo još agresivnijim napadom, momci su stasali i na psihološkom planu, jer su istorijski mlatnuli grke sa tri gola, istorijski smo im digli bod u Grčkoj, istorijski smo preokrenuli u Slovačkoj, istorijski smo postali i mašina za umlaćivanje ovih trećerazrednih ekipa.

Dakle i ta istorija konačno počinje gurati vodu na naš mlin :D Ne sumnajm u pobjedu ni sekunde, kvalitet imamo, motiv imamo, muda imamo, sve što u ovom trenutku Litvanci nemaju, bunkere poput bjeloruskih, slovačkih i grčkih smo već razvaljivali, razvaljotina u golu čeka i litvanskog golmana - priče o zavjerama ostaviti u mahalskoj brijačnici i obezbjediti logistike za proslavu 8-)
User avatar
omega369
Posts: 9471
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#2139 Re: Litvanija- Bosna i Hercegovina

Post by omega369 »

Ma nema tu nikakve filozofije. treba nam 14 najborbenijih ratnika i trkaca i da navalimo od prve minute, ha ja :!:
naravno, uz maksimalnu mogucu euforiju, da jedva cekaju da ih pustimo sa lanca da grizu i to je to.jednostavno
svi od prve minute u napad, k'o da nam za brazila treba :D 8-)
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#2140 Re: Litvanija- Bosna i Hercegovina

Post by spacek »

Igrači su pod velikim pritiskom, što mi se ne sviđa nikako:

1. Njihova želja je neizmjerna i svjesni su važnosti
2. Opet novinari ne daju mira i svako malo ih salijeću za izjave
3. Javnost očekuje previše od njih

Pored protivnika koji jeste slabiji od nas i koji će igrati rastrećeno, naš najveći protivnik smo mi sami sebi!
Momci moraju prebroditi taj psihološki pritisak važnosti, novinara i javnosti ako žele da pobjede!

Ono tipa, napadnimo od prve minute da im zavaljamo 2-3 komada i završimo priču do poluvremena je totalno neosnovan pristup i diletanski mi zvuči...Šta treba da navalimo ko mutavi prvih 10min i sjevne nam kontra i eto belaja? A dobro znamo da smo za tako nešto sposobni....

Mišljenja sam da mi trebamo igrati svoju igru kao i do sada koju smo igrali protiv reprezentacija ovog nivoa, a golovi će doći!
Uvijek se stihijski može navaliti 10-15min pa bude šta bude...ako budemo morali, ali da otvorimo tekmu divljački pod pritiskom sa velikom dozom srljanja može nam se obiti o glavu. Ja bih sasvim zadovoljan bio da mi zabijemo prvi u 44min, a drugi u 60min i smirom privedemo tekmu kraju...

Mi samo treba da igramo svoju igru koju smo do sad igrali...svaka nagla promjena kursa može biti mač sa dvije oštrice...a naših će gore biti dovoljno da poguraju igrače i te manijakalne napade i za zadnjih 10min ako bude trebalo!
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#2141 Re: Litvanija- Bosna i Hercegovina

Post by Bronco_Billy »

Bice tesko, bice 0-3...

TaPaTalk Desire HD
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25860
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2142 Re: Litvanija- Bosna i Hercegovina

Post by BHF_Manijak »

Realnost je takva, da bi samo Njemacka i Spanija imali maksimalan ucinak u ovoj grupi tj. daleko vise obodova od nas. Nijedna druga selekcija, ovo smijem zivotom garantovati, ne bi imala sve pobjede, a mi smo jako blizu tog ucinka, dakle od ovog bolje tesko da je moglo. Eventualno mozda sa umjesto poraza i nerijesenog imamo 2 nerijesena, ali ovo je FANTASTICNO!
Cak i repke poput Holandije, Engleske pogotov, Francuske ili Italije bi kiksali barem jednom u ovoj grupi, tako da je nas rezultat sjajan, fantastican, megalomanski!

Grupa jeste laksa nego li da je npr. Spanija u njoj, Njemacka, Francuska, ali daleko od toga da je naivna.
Nekad su i gadnije ove ekipe koje se brane, koje moras stisnuti, a koje imaju sasvim dovoljno kvaliteta da te naguze na kontre, tipa Grcke, Slovacke. Sa Spancima, Nijemcima barem znas na cemu su, stavi 10 pozadi pa sta Allah dragi da, a prtiv ovih hahara, moras napasti, ali isto tako biti svjestan da ti nazad ne smije puhati. Jebeno.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2143 Re: Litvanija- Bosna i Hercegovina

Post by Havatar »

Šta može omesti Zmajeve da se ne plasiraju u Brazil?

Više ništa (41%, 3.674 glasova)
Zemljotres (21%, 1.875 glasova)
Poraz u obje utakmice (18%, 1.626 glasova)
Suspenzija FIFA-e (16%, 1.444 glasova)
Ne znam (4%, 438 glasova)
Ukupno: 9.057

:bih: :bih: :bih:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55763
Joined: 15/12/2008 16:53

#2144 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by ultima_palabra »

Pretpostavljam da se očekivao neki kiks Grčke, pa zbog toga malo kisele face... još kad vidiš kako su dali gol, ne možeš a da se ne osjećaš malo posrano :roll:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14688
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#2145 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by DaysleepeR »

vidio sam Sušića u autu danas u Sarajevu, i nije dao žmigavac kada je skretao udesno, mora da je nešto ljut, sigurno nešto ne štima u reprezentaciji...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18391
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2146 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by GandalfSivi »

Ko im ba jebe mater. Mi smo njima objasnili stvari na Bilinom, jos sada kad ih ostavimo na drugoj poziciji u foto finishu, pa neka se oni pate sa Portugalom. Realno smo odlicno gazili cijele kvalifikacije (samo jedan kiks protiv Slovacke) i apsolutno nema potrebe se brinuti protiv ovih anonimusa iz Litvanije. Realno su u rangu sa Latvijom, tako da mislim da cemo rahat slaviti vec na poluvremenu. Samo opusteno...
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2147 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by Havatar »

DaysleepeR wrote:vidio sam Sušića u autu danas u Sarajevu, i nije dao žmigavac kada je skretao udesno, mora da je nešto ljut, sigurno nešto ne štima u reprezentaciji...
Mozda ga je zaustavljao saobracajac pa se svadjao sa njim zbog cega ce morati da ide na sud :mrgreen:
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#2148 Re: Litvanija- Bosna i Hercegovina

Post by dinty2 »

Everybody go to Panagitsa and light a candle before the game so Bosnia can lose points vs Lithuania!!!

evo grci idu u ako svetište da se mole za naš poraz
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14688
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#2149 Re: BiH - Lihtenštajn / Litvanija - BiH

Post by DaysleepeR »

Havatar wrote:
DaysleepeR wrote:vidio sam Sušića u autu danas u Sarajevu, i nije dao žmigavac kada je skretao udesno, mora da je nešto ljut, sigurno nešto ne štima u reprezentaciji...
Mozda ga je zaustavljao saobracajac pa se svadjao sa njim zbog cega ce morati da ide na sud :mrgreen:
prije da je neka napetost u svlačionici, čak je evidentno
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#2150 Re: Litvanija- Bosna i Hercegovina

Post by theTruePath »

Havatar wrote:Šta može omesti Zmajeve da se ne plasiraju u Brazil?

Više ništa (41%, 3.674 glasova)
Zemljotres (21%, 1.875 glasova)
Poraz u obje utakmice (18%, 1.626 glasova)
Suspenzija FIFA-e (16%, 1.444 glasova)
Ne znam (4%, 438 glasova)
Ukupno: 9.057

:bih: :bih: :bih:
Bozija volja?

previse smo se digli,obicno kasnije padnemo jako bolno
Locked