Page 1 of 2

#1 Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 28/08/2013 12:38
by lajlica
Image

#2 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 22/09/2013 14:37
by lajlica
Image

#3 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 22/09/2013 15:11
by Mustang1
Ova druga slika ti je pravo docaravanje :D

#4 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 22/09/2013 15:18
by groove
zenski fudbal je kao konjicke utrke sa magarcima :D

#5 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 22/09/2013 15:26
by Havatar
Ne

#6 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 22/09/2013 15:31
by SmokingMan
Žene,dalje od fuzbala... :D

#7 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 22/09/2013 15:54
by p206
.

#8 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 22/09/2013 15:55
by Teufik
Svakako

#9 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 22/09/2013 15:55
by p206
Neke ženske reprezentacije bi imale sve pobjede u ovoj našoj nazovi Premijer ligi, i to bez problema. Kad pogledam razliku u kvalitetu, tačno se svako naziva profesionalnim fudbalerom i muškarcem. A one najbolje bi bile sigurno na sredini tabele u Njemačkoj ili Francuskoj.
Apsolutno DA.

#10 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 22/09/2013 15:57
by Havatar
p206 wrote:Neke ženske reprezentacije bi imale sve pobjede u ovoj našoj nazovi Premijer ligi, i to bez problema. Kad pogledam razliku u kvalitetu, tačno se svako naziva profesionalnim fudbalerom i muškarcem. A one najbolje bi bile sigurno na sredini tabele u Njemačkoj ili Francuskoj.
Apsolutno DA.
Bas bih volio da vidim kako bi uzele bodove naprimjer u Travniku

#11 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 22/09/2013 15:59
by Mustang1
Ja ne volim sa zenama pricati o fudbalu niti bi volio da mi zena igra/razumije se u fudbal ali kada je na tv.u cesto pogledam i bude dobrih utakmica ... Nema sumnje da bi u ovoj nasoj ligi svaka zenska ekipa koja se takmici na visokom nivou razbucala ove nase nazovi ih profesionalnim fudbalerima :D

#12 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 22/09/2013 16:04
by Mataruga
Gledao sam dosta zanimljivih utakmica sa zenskog svjetskog i Olimpijade prosle godine tako da podrzavam promidzbu hanumabol-a.

#13 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 08:55
by Obuca9
p206 wrote:Neke ženske reprezentacije bi imale sve pobjede u ovoj našoj nazovi Premijer ligi, i to bez problema. Kad pogledam razliku u kvalitetu, tačno se svako naziva profesionalnim fudbalerom i muškarcem. A one najbolje bi bile sigurno na sredini tabele u Njemačkoj ili Francuskoj.
Apsolutno DA.
Jašta bi. Izdržale bi dvadeset minuta na Piroti, a onda bi plakale i molile da se vrate u kuhinju i ne bi im lopta vise nikad pala napamet.

#14 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 10:39
by anonimnaosoba
Previše si ti optimističan, čuj 20 minuta na Piroti, ubij me ako bi i 10 izdržale :D

#15 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 10:49
by BadCopy
Sto da ne.Jeb ga kad je nekom pojam fudbala gostovanje u travniku

#16 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 11:01
by uglavnomja
psiholosko-ekonomska analaiza (ili sinteza) :D

dakle

u bosni - zeni je mjesto u kuhinji, bolje da ni utakmice ne gleda, zenski sport je sprdnja, a fudbal je muska svetinja (uz automobilisticke sportove, naravno), zene su psihicki labilne, nesposbne za nesto komplikovanije od sporeta i usisivaca itd ... ako zenska igra lopte odmah je lezbijka, muskobanjasta, poremecena, sluzi za viceve ...

u norveskoj - zenski fudbal (i rukomet) su top sportovi, jedini gdje se unaprijed racuna medalja (osim onog trcanja na skijama i pucanja i zenskih ski-skokova), sasvim normalno da curice treniraju fudbal od 2., 3, osnovne, umjesto baleta, i da bolje igraju lopte od muske raje ...


eee, sad dolazimo do liste zemalja gdje je nabolje zivjeti, gdje je najvisi standard itd :izet:

generalno, sto je zemlja jadnija, to je zeni mjesto nize u drustu, i obrnuto, gdje zene imaju vlast, moc i sva prava - te su zemlje visoko na listi najuspjesnijih i najpozeljnijih za zivot.

#17 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 11:14
by KemoM
p206 wrote:Neke ženske reprezentacije bi imale sve pobjede u ovoj našoj nazovi Premijer ligi, i to bez problema. Kad pogledam razliku u kvalitetu, tačno se svako naziva profesionalnim fudbalerom i muškarcem. A one najbolje bi bile sigurno na sredini tabele u Njemačkoj ili Francuskoj.
Apsolutno DA.
Da je tako igrale bi sa muskarcima i kupili par miliona eura godisnje. :-)

Prije par godina je zenska reprezentacija Njemacka igrala prijateljsku sa muskom U17 ili U16 Bochuma. Zavrsilo 4-0 za Bochum U16 a utakmica bila 2 * 20 min.

#18 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 11:18
by Obuca9
Strašan zaključak, nema šta. Nađeš jednu državu u kojoj je loša finansijska situacija i loš ženski fudbal i jednu orbnutu i napišeš na osnovu toga magistarsku tezu, kako je ženski fudbal razvijen samo u naprednim sredinama :lol: :lol: :lol: :lol:

Otprilike, zaključak ti je na nivou onog debilnog prošlogodišnjeg istraživanja, kad su testirali tri policajca, od čega su dva bila pozitivna na marihuanu, te objavile rezultate studija o tome kako 66% policajaca u Sarajevu koristi narkotike.

#19 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 11:30
by hopcup
lajlica wrote:Image
odavno nisam vidio čudniju kuhinju

#20 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 11:34
by horion_bosona
teško da bih mogao pogledati čitavu utakmicu, gledao sam jedino penale na nekom od Svjetskih prvenstava i to sasvim slučajno neletivši na eurosportu

ali cijenim entuzijazam tih djevojaka, pogotovo kod nas gdje vjerujem da su uslovi katastrofalni, uz neizostavnu dozu balkanskog potcjenjivanja (doduše i moja prva rečenica je u tom tonu :oops: :D , ali bez loših namjera)

@ lajlice samo naprijed :thumbup:

#21 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 11:42
by uglavnomja
Obuca9 wrote:Strašan zaključak, nema šta. Nađeš jednu državu u kojoj je loša finansijska situacija i loš ženski fudbal i jednu orbnutu i napišeš na osnovu toga magistarsku tezu, kako je ženski fudbal razvijen samo u naprednim sredinama :lol: :lol: :lol: :lol:

Otprilike, zaključak ti je na nivou onog debilnog prošlogodišnjeg istraživanja, kad su testirali tri policajca, od čega su dva bila pozitivna na marihuanu, te objavile rezultate studija o tome kako 66% policajaca u Sarajevu koristi narkotike.

navedi obrnut primjer. :D

i fudbal je tu sporedan, radi se o generalnom stavu prema zenama. gdje se zene smatraju nizim bicima, za radjanja, pranje, ciscenje, kuhanje , a muskarci su ekstra pametni i sposobni, i uz to jos duhoviti, narocito kad treba praviti viceve na racun zena - tu je zivotni standard odlican. :-)


"...osminu finala Prvenstva Evrope. Danska, Finska, Italija, Švedska, Nemačka, Island, Holandija, Norveška, Engleska, Francuska, Rusija i Španija su učesnice šampionata i respektivno su raspoređene u grupe A, B i C. ..."



hebote, u zemlji gdje ne postoji zenska rukometna repka, ne znam za odbojkasku, a i ova fudbalska je mi je isto nepoznanica ... gdje je zenski sport na nivou heretickog ucenja u doba inkvizicije. zaustaviti, zatrti, izbrisati curicama zelju za sportom, pogotovo loptaskim, osim tenisa, ali to je vise za slikanje nego za igranje.

#22 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 11:44
by necko_hz
Čuj psihološko-ekonomska analiza. :mrgreen: :lol:

Elem, žensko i fudbal, ne ide. Ne ide im uz prirodu, što se pak za odbojku, sve vrste plivačkih sportova, pa donekle i tenis ne može reči. Na dunjaluku nema gotivnijih ženki od odbojkašica, nit boljeg tijela, nit ljepše guzice. :mrgreen:

Zato je bolje da se drže sportova koji njihovoj prirodi više odgovaraju, a to fudbal svakako nije. Da jeste, večina njih bi ga igrale ili bi bar privlačio približno jednaku pažnju kao muški.

No znamo da je to nemoguće, atraktivnost u bilo kojem smislu, ekonomski profit, sponzorstvo i sve što čini današnji sport onim što jeste, ženski fudbal jednostavno ne može donijeti. A vala i izgledom večina ih ne da ne liči na žensko, već ni na šta, tako da su i s te strane hendikepovane. :mrgreen:

Ne, ne i ne.

#23 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 11:47
by Verolino
Npr. Frauen-Bundesliga
http://www.dfb.de/index.php?id=511955

DA

#24 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 11:50
by Verolino
http://www.dfb.de/index.php?id=131&no_c ... d88160e238

Fatmire Bajramaj - ko lutka, i jos nase gore list ... mos mislit kad bi ovo na balkanu postigla

#25 Re: Zenski fudbal,da ili ne

Posted: 24/09/2013 11:58
by uglavnomja
znaci, tema se svela na zensku ljepotu i zenstvenost, broj grudnjaka i velicinu pozadine :-) klasika.

Image


inace, ovu ni jednu niko sCapom ne bi dir'o :D