Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81733
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#876 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sumirprimus »

detroit-mercy wrote: 21/10/2020 21:20
sumirprimus wrote: 21/10/2020 13:22 teske rijeci...
obicnom puku tesko je povjerovat da neko moze iskoristiti tako humanu gestu i akciju u licnu korist.
Je li to pricas o narodu koji je na pocetku rata puske placao skuplje 10 puta kod "svojih" logisticara od onoga sto su oni placali :mrgreen:.
Osupnut sam da si osupnut :mrgreen:
Ne druze. To sto me on prevari i zajebe ne cini mene lopovom nego postenom budalom.Izvinices me al i dalje vjerujem da je vecina nasih ljudi postena, radna, postuje zakone i pravila igre i zivota. To je glasnija lopovska manjina u nasem drustvu o cemu ti pricas i poklapaju ovu posteniju tihu vecinu na svakom koraku. Stara narodna suti i trpi.
Uostalom ne bi se skupljale tolike pare da raja nema osjecaja i empatije za tudje probleme. Sto ovi izgleda i koriste maksimalno.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8519
Joined: 11/02/2009 15:21

#877 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Ajatolah_ »

detroit-mercy wrote: 21/10/2020 21:20
sumirprimus wrote: 21/10/2020 13:22 teske rijeci...
obicnom puku tesko je povjerovat da neko moze iskoristiti tako humanu gestu i akciju u licnu korist.
Je li to pricas o narodu koji je na pocetku rata puske placao skuplje 10 puta kod "svojih" logisticara od onoga sto su oni placali :mrgreen:.
Osupnut sam da si osupnut :mrgreen:
Zavrnuti državu, firmu ili društvo prosječnom Bosancu zaista nije problem, jer uglavnom ne vidi odgovornost dalje od sebe i svojih najbližih, to je činjenica. :D Ali konkretno u ovom slučaju, Batko je lično sa svojim djetetom prošao kroz ono kroz šta prolaze ljudi koji mu se javljaju. Da bi se poslije toga odlučio žestoko obogatiti krađom donacija te vrste, potrebno je da psihički s tobom nešto nije OK, odsustvo empatije svojstveno psihopatama. Druga je to stvar od "običnog" lopovluka na kakav se ovdje naviklo.
User avatar
_Reds_
Posts: 9371
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#878 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by _Reds_ »

Dope_Man wrote: 21/10/2020 18:38
yasaq wrote: 21/10/2020 11:56 Taj mi dio nije jasan, ako sve ide na jedan račun kako bilo ko zna za koga se uplačuje i koliko ?
Ako je bankovna uplata, sve i da je na jedan isti racun za sve, obicno se u dijelu za svrhu uplate kaze ''Uplata za .... ..... '', i to je moguce vidjeti na vise nacina, nije problem znati koliko je za koga.

Ako ima dio telefonski, i svi zovu isti telefon a bez nekog razgovora ili odabira, onda tu vec ne mogu razdijeliti.
Ma oni su imali svega, i pojedničanih brojeva, i zajedničkih, i preusmjeravanja, i prebacivanja sa račun na račun, i pravdanjem ko zna kakvim načinima.

Ključno je to pravdanje, da se novac povuče. Ali eto, imaju nadležni organi, pa će se istražiti, nismo mi ovdje da sudimo, niti trebamo.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#879 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Blixen »

ima li neka fb stranica "pravda za Batka" da kliknem LIKE?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#880 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Corto Maltese »

Blixen wrote: 22/10/2020 10:20 ima li neka fb stranica "pravda za Batka" da kliknem LIKE?
Podržavam!
Pravedna kazna od deset godina robije za Batka, i po pet za saradnike.
Uz povrat novca, pljenidbom imovine, ili na drugi način.
Neka se jednomjesečni pritvor uračuna.

U međuvremenu, molim vas da, nakon što ovo pročitate, zatvorite oči i pomenuti novac pretvorite u lijekove, hirurške instrumente, bolničke i putne troškove...

Koliko se bolesne djece moglo izliječiti za tih 625.000 maraka?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-almi ... /201022015
User avatar
drugtito2011
Posts: 2896
Joined: 01/08/2011 18:45

#881 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by drugtito2011 »

Corto Maltese wrote: 22/10/2020 11:32
Blixen wrote: 22/10/2020 10:20 ima li neka fb stranica "pravda za Batka" da kliknem LIKE?
Podržavam!
Pravedna kazna od deset godina robije za Batka, i po pet za saradnike.
Uz povrat novca, pljenidbom imovine, ili na drugi način.
Neka se jednomjesečni pritvor uračuna.

U međuvremenu, molim vas da, nakon što ovo pročitate, zatvorite oči i pomenuti novac pretvorite u lijekove, hirurške instrumente, bolničke i putne troškove...

Koliko se bolesne djece moglo izliječiti za tih 625.000 maraka?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-almi ... /201022015
A tek za 10.000.000 KM (cijena ventilatora)?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#882 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Corto Maltese »

drugtito2011 wrote: 22/10/2020 12:41
Corto Maltese wrote: 22/10/2020 11:32
Blixen wrote: 22/10/2020 10:20 ima li neka fb stranica "pravda za Batka" da kliknem LIKE?
Podržavam!
Pravedna kazna od deset godina robije za Batka, i po pet za saradnike.
Uz povrat novca, pljenidbom imovine, ili na drugi način.
Neka se jednomjesečni pritvor uračuna.

U međuvremenu, molim vas da, nakon što ovo pročitate, zatvorite oči i pomenuti novac pretvorite u lijekove, hirurške instrumente, bolničke i putne troškove...

Koliko se bolesne djece moglo izliječiti za tih 625.000 maraka?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-almi ... /201022015
A tek za 10.000.000 KM (cijena ventilatora)?
Mnogo.
O tome se vodi odvojena rasprava i odvojen predmet u tužilaštvu.

Povlačenje tog pitanja na ovoj temi ima smisla taman kao da si na suđenju Radislavu Krstiću rekao: "Sudite ovoga jadu, a Mladića još niste ni uhapsili!"
User avatar
oldtajmer
Posts: 5087
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#883 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by oldtajmer »

- Dobio je šećer od takvih osoba kojima je pomagao, a oni sada žele novcem od donacija kupovati stanove i automobile. Nemojte zatvarati Batka, ubijate duh ovog grada koji se pretvara u Kasabu. Pa samo je ostalo još da Kike Budalike bude uhapšen. Ne može utjecati na svjedoke, svi su saslušani. Od ovog momenta možemo kazati da je „Otvorena mreža“ propala, šta će sada biti s ljudima koji čekaju na liječenje. Evo prije ročišta me kontaktirao jedan oštećeni, kaže hoće da se nagodimo. Naravno, prekinuo sam razgovor – naveo je Mehmedbašić.
smrc
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#884 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by invincible1921 »

Kakva jadna odbrana...on je spasio 555 ljudi on je seceras ovo ono...ni rijeci o onom za sta ga se tereti...znaci kriv je ide na sazaljenje :-)

Citirati cu sudiju iz BG koji je sudio skorpionima ili za ovcaru koji je rekao jednu od najboljih stvari koju sam cuo:" Herojstvo je sacuvati sebe od neprijatelja , a cojstvo neprijatelja od sebe.Ne sumnjam u vase herojstvo, ali mi ovdje sudimo vasem cojstvu"
DonieBrasco
Posts: 15660
Joined: 31/08/2016 16:09

#885 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by DonieBrasco »

Mene samo zanima sta onda reci za nase politicare iz svih stranaka sto imaju desetine a neki i stotine milona novca na rucunima.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#886 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by invincible1921 »

DonieBrasco wrote: 22/10/2020 16:40 Mene samo zanima sta onda reci za nase politicare iz svih stranaka sto imaju desetine a neki i stotine milona novca na rucunima.
To nije opravdanje...ja cu tj sutra ukrast auto pa kad me skontas ja cu rec kad osudite fadila,kirbasa i ostale onda vracam auto i idem u tvorza...jel posteno? ti se neces ljutit?
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#887 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Blixen »

Također, Čehajićev advokat je dodao da je njegov branjenik "dobio šećer" zbog stresa dodavši da je Batko "dragulj koji ne dozvoljava da Sarajevo bude kasaba", te da se zbog Čehajićevog odsustva "Otvorena mreža" raspada.

:lol: :lol: :lol: :lol:
Batko srce slatko dobio šećer zbog ššštresa
DonieBrasco
Posts: 15660
Joined: 31/08/2016 16:09

#888 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by DonieBrasco »

invincible1921 wrote: 22/10/2020 16:45
DonieBrasco wrote: 22/10/2020 16:40 Mene samo zanima sta onda reci za nase politicare iz svih stranaka sto imaju desetine a neki i stotine milona novca na rucunima.
To nije opravdanje...ja cu tj sutra ukrast auto pa kad me skontas ja cu rec kad osudite fadila,kirbasa i ostale onda vracam auto i idem u tvorza...jel posteno? ti se neces ljutit?
Petostruku arsini, nisu svi isti pred zakonom, samo sto ovo sve mjere razuma prelazi.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16447
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#889 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sime_cipol »

invincible1921 wrote: 22/10/2020 16:35 Kakva jadna odbrana...on je spasio 555 ljudi on je seceras ovo ono...ni rijeci o onom za sta ga se tereti...znaci kriv je ide na sazaljenje :-)

Citirati cu sudiju iz BG koji je sudio skorpionima ili za ovcaru koji je rekao jednu od najboljih stvari koju sam cuo:" Herojstvo je sacuvati sebe od neprijatelja , a cojstvo neprijatelja od sebe.Ne sumnjam u vase herojstvo, ali mi ovdje sudimo vasem cojstvu"
Tu je sudija citirao Marka Miljanova ;-)
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#890 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by invincible1921 »

sime_cipol wrote: 22/10/2020 16:58
invincible1921 wrote: 22/10/2020 16:35 Kakva jadna odbrana...on je spasio 555 ljudi on je seceras ovo ono...ni rijeci o onom za sta ga se tereti...znaci kriv je ide na sazaljenje :-)

Citirati cu sudiju iz BG koji je sudio skorpionima ili za ovcaru koji je rekao jednu od najboljih stvari koju sam cuo:" Herojstvo je sacuvati sebe od neprijatelja , a cojstvo neprijatelja od sebe.Ne sumnjam u vase herojstvo, ali mi ovdje sudimo vasem cojstvu"
Tu je sudija citirao Marka Miljanova ;-)
Hvala :thumbup: vrh citat
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#891 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by muhafuca »

vjeshalica wrote: 21/10/2020 21:13
sime_cipol wrote: 21/10/2020 20:58 Najveća steta ce biti za buduće akcije prikupljanja pomoći. Sada ce ljudi 3x razmisliti prije nego okrenu broj za pomoć ili uplate novac na račun.
U manjem procentu, uglavnom ce i dalje zvati oni koji glorifikuju varalicu i zakivaju ga u Boga, a takvih nikako ne fali.
mjesec dana pritvora :D :D :D

malo do iza izbora
User avatar
sime_cipol
Posts: 16447
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#892 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sime_cipol »

Prema njegovim riječima, on jeste davao prioritete za liječenje pojedinim osobama, a preko radija skupljeno više od milion KM uz postojanje pravno valjanih ugovori čija je ukupna vrijednost veća od milijardu KM. Batko je tvrdio da "ne može kontrolisati novac koji se skuplja nego samo iznos koji je potreban".
Med prodavati a prste ne lizat :roll:
Iskreno, ja za sebe ne bih mogao garantovati, a da vjerujem Batku. Nema sanse.
User avatar
black
Posts: 17190
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#893 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by black »

nemojte tako ljudi pa lik je "dragulj koji ne dozvoljava da Sarajevo bude kasaba", plemstvo, graCka raja
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#894 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Satori »

Batko sutkinji: Preklinjem vas pred svijetom i ljudima da me ne zatvarate, pustite me da odbranim čast i život

A koja patetika i gluma, majko moja mila.

https://avaz.ba/vijesti/bih/603893/batk ... st-i-zivot
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#895 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by JThomas »

opet jedno je uzeti nešto, a drugo ono što se ovdje piše. neki dogovoran i umjeren (to dvoje zajedno - ako nije dogovoran onda je prevara, ako nije umjeren onda je lihvarstvo) procenat za troškove, pa i nagradu bi po meni bio u redu, i pravno i moralno. ali ovo što se piše, da ljudi daju desetine hiljada "da uđu", a da neki ne dobiju ni liječenje ni pare nazad...ako je to tačno, treba da istrune. bez ali, kike budalike i vidi šta drugi rade...
DonieBrasco
Posts: 15660
Joined: 31/08/2016 16:09

#896 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by DonieBrasco »

Meni je sama pomisao da nekome zivot zavisi od ne znam ti kakve sume novca, a da neku tu sumu koju su mnogi drugi sakupili uzme sebi i mirno spava je jako teska za prihvatii.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#897 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by moonca »

:roll:
sudjenje nije zavrseno- kako znash da je sebi uzeo..
Evo prije ročišta me kontaktirao jedan oštećeni, kaže hoće da se nagodimo. Naravno, prekinuo sam razgovor – naveo je Mehmedbašić.
hm ....
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#898 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by moonca »

JThomas wrote: 22/10/2020 17:19 opet jedno je uzeti nešto, a drugo ono što se ovdje piše. neki dogovoran i umjeren (to dvoje zajedno - ako nije dogovoran onda je prevara, ako nije umjeren onda je lihvarstvo) procenat za troškove, pa i nagradu bi po meni bio u redu, i pravno i moralno. ali ovo što se piše, da ljudi daju desetine hiljada "da uđu", a da neki ne dobiju ni liječenje ni pare nazad...ako je to tačno, treba da istrune. bez ali, kike budalike i vidi šta drugi rade...
Mozes li objasniti - sta ovo znaci- vezano za lijecenje? neko je mogao dati dio svog novca a ostalo od organizacije - jel to ??
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#899 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by JThomas »

tebi ne mogu.
DonieBrasco
Posts: 15660
Joined: 31/08/2016 16:09

#900 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by DonieBrasco »

Sad ce ga pustiti na slobodu da dokaze (sakrije dokaze) kao trio F, a onda za cetri mjeseca ce doci da mu pretresu stan i firmu da mozda nesto nađu.
Post Reply