Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
partyzan iz mira
Posts: 16
Joined: 11/05/2013 19:08

#51 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by partyzan iz mira »

respo wrote:
partyzan iz mira wrote:
Ja sa SSS radim kao Manager firme, odnosno lanca koji pokriva 6900 hotela sirom svijeta, zivim u Emiratima, dobrila mi ne kukam...a sve to sto sam pobjegao iz te drzave koju vode ti bezvrijedni ali skolovani ljudi..pa nije fora biti magistar, fora je pomaci d00pe, raditi...mislim skidam kapu tvojoj magistraturi, ali se divim nas par Bosanaca koji smo u Emirate dosli kao konobari a sad zaradjujemo (hvala Bogu) vise od nacelnika nasih opstina. A sve to u par godina zeznutog rada,rada,rada i rada. Znaci samo rad, jebo disciplinu...
Svaka cast vama skolovanim,ali do kad ce te se kriti iza price o tatinim sinovima i stelama... nako realno-na koliko si adresa danas poslao CV? predpostavljam ni na jednu,a ispod 50 dnenvo nemas pravo glasa...

za one koji su spremni pomjeriti dupe: dubizzle.com, hozpitality.com, catererglobal.com, indeed.com znaci na ovim stranicama ima preko 100.000 ponuda, od konobara do vas skolovanih nabrijanih magistara :) (no offense)
Shake that ass, fight for ur self ;)
nemoguce dao si kovertu emiru abu ibn zein mansuriju rodjaku onoga sto posjeduje manchester city a sigurno je islo preko edina dzeke
Pa siguran sam da ovi magistri tako razmisljaju :evil:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#52 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjesticanametli »

nuki_cika i seno imate pp a dalje je na vama :-D sretno u dogovaranju i nadam se da sam mogla pomoci
Last edited by vjesticanametli on 31/07/2013 22:03, edited 1 time in total.
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#53 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Reisova »

Hajmo ljudi koji su na natu da pomognu raji koja nema posla..... :bih:
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#54 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by didžej »

partyzan iz mira wrote:
Ja sa SSS radim kao Manager firme, odnosno lanca koji pokriva 6900 hotela sirom svijeta, zivim u Emiratima, dobrila mi ne kukam...a sve to sto sam pobjegao iz te drzave koju vode ti bezvrijedni ali skolovani ljudi..pa nije fora biti magistar, fora je pomaci d00pe, raditi...mislim skidam kapu tvojoj magistraturi, ali se divim nas par Bosanaca koji smo u Emirate dosli kao konobari a sad zaradjujemo (hvala Bogu) vise od nacelnika nasih opstina. A sve to u par godina zeznutog rada,rada,rada i rada. Znaci samo rad, jebo disciplinu...
Svaka cast vama skolovanim,ali do kad ce te se kriti iza price o tatinim sinovima i stelama... nako realno-na koliko si adresa danas poslao CV? predpostavljam ni na jednu,a ispod 50 dnenvo nemas pravo glasa...

za one koji su spremni pomjeriti dupe: dubizzle.com, hozpitality.com, catererglobal.com, indeed.com znaci na ovim stranicama ima preko 100.000 ponuda, od konobara do vas skolovanih nabrijanih magistara :) (no offense)
Shake that ass, fight for ur self ;)
pa danas sa sss i nemas drugog izbora nego da budes avanturista i fatas se tacni po kojekakvim emiratima.
kako ne mozete da shvatite da se momak skolovao bas iz razloga sto ne zeli da bude irget i jos pride irget u tudjoj zemlji?
za sajtove svaka cast, to je nesto konkretno i vezano za problem.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#55 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by respo »

a sa zavrsenim nekim faxom sada imas nekog izbora? :-)
ustvari imas da sjedis kuci i da kukas kako nema posla u struci ili da se uhvatis posla za pocetak bilo kakvog
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#56 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by gagy06 »

Black swan wrote:
Bakir1 wrote:dipl ing smjer motori i motorna vozila ako ima koji da bi bio zaposlen neka se javi na pp.
uh pa zar vi odma nemate posla...

nezaposlene bih savjetovao da uče izradu veb stranica (od a do ž) i bilo šta oko kompjutera...
Teško, brate, teško jaka konkurencija, a sanse da neko krene od 0 su 98% da ce odustat, 2% da ce uspjet. Iz licnog iskustva - obracali su mi se ljudi da im pomognem, da ih uputim i na kraju nemaju vremena (znam 2 profesora informatike koji sjede kod kuce i kukaju jer nemaju posla u struci :-) ).
Last edited by gagy06 on 31/07/2013 22:24, edited 1 time in total.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#57 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by pemanapemani »

Lako je tuđum ku.cem gloginje mlatiti.
Pomaganje bakici, neznanac u kafani, trud se isplati... su obične floskule, odnosno, pojedinačni slučajevi i to svi dobro znaju bez patetike i preseravanja.

U BiH se trud definitivno ne isplati (može se isplatiti ako te baš prati sreća). Možeš pomagati bakicama, cijepati drva, čistiti podrume, kopati kanale, raditi kao noćni čuvar, konobar, istovarati kamione..., a uz to čitati, pisati seminarske i diplomske radove..., jedino što ćeš "namaknuti" nakon deset godina jeste kriva leđa i istrošene živce.

Koje je rješenje? Pojma nemam.

P.S. Prednost je što obavljenjem navedenih poslova ne možeš biti kreditno zadužen, jer nisi prijavljen, ili si prijavljen na godinu dana na minimalac :D .
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#58 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by didžej »

respo wrote:a sa zavrsenim nekim faxom sada imas nekog izbora? :-)
ustvari imas da sjedis kuci i da kukas kako nema posla u struci ili da se uhvatis posla za pocetak bilo kakvog
sa zavrsenim faksom mozes uvijek biti konobar.
sa sss nikad ne mozes biti profesor, doktor, ekonomista, pravnik...
doduse kod nas moze i to, zato nam i jeste ovako kako nam je.
j.bote, nesto kontam nigdje se tako ne omalovazava fakultet kao kod nas a smio bih da se kladim da ti koji omalovazavaju nisu nikad ni probali da upisu faks ili su odustali na prvoj godini.
User avatar
szlava
Posts: 676
Joined: 10/03/2013 18:27

#59 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by szlava »

Imali kakvog posla za varioca Wig - Rel :) dobar sam na racunarima vrijedan baustela sve znam :razz:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#60 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by insomnia78 »

NNNN wrote:
k1ks wrote:
kako ne mogu ovih pametnjakovica :evil: zasto da ja magistar koji sam 5 godina potrosio na skolovanje moram da radim kao konobar ?? Da sam zelio takvu perspektivu postao bi konobar sa 18 godina ne bi se trudio i ulagao u sebe. A problem je sto ne mogu da dodjem do svog hljeba kojeg sam zasluzio zbog babih sinova koji sve uzimaju i ovog korumiranog drustva. Tako da :run:
neko sa sss i niže te ne može razumjeti, a ima tu i ljubomore. naime, njima je drago kad vide nekoga školovanog na građevini. kompleksi valjda
Na kraju krajeva, kad se podvuce linija nije uopste bitno jesi li SSS ili VSS bitno je sta si napravio u zivotu. Dzaba tebi sto magistrerija ako ja sa srednjom uzimam kes a ti cekas da starci daju peticu za izlaska.
Nemaju tu kompleksi i ljubomora (cuj ljubomora, na sta, na papir?)veze.
Pokeraskim rjenikom receno: nije vazno kakve karte dobijes, vazno je kako odigras sa njima

s' moje sokoćalo
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#61 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by respo »

didžej wrote:
respo wrote:a sa zavrsenim nekim faxom sada imas nekog izbora? :-)
ustvari imas da sjedis kuci i da kukas kako nema posla u struci ili da se uhvatis posla za pocetak bilo kakvog
sa zavrsenim faksom mozes uvijek biti konobar.
sa sss nikad ne mozes biti profesor, doktor, ekonomista, pravnik...
doduse kod nas moze i to, zato nam i jeste ovako kako nam je.
j.bote, nesto kontam nigdje se tako ne omalovazava fakultet kao kod nas a smio bih da se kladim da ti koji omalovazavaju nisu nikad ni probali da upisu faks ili su odustali na prvoj godini.
pa kad vidim kakvi su doktori profesori ekonomisti onda imam osjecaj da ce cak i neki sa manjom strucnom spremom od sss raditi bolje posao od istih tih ekonomista profesora i slicno

imati diplomu ne znaci nuzno i znati taj posao

znam bar dvojicu koji imaju znanje u malom prstu u odredjenom poslu gdje treba fax kojeg oni ne posjeduju a iste te magistre sa tim faxom koji ne znaju dvije sastaviti

i onda se pitas sto nam se omalovazava fax
upravo zbog ovakvih koji imaju diplomu a nemaju pojma pa onda i sss strucnjaci znaju bolje od njih da ne kazem i sa manjom spremom
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#62 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by didžej »

respo wrote: pa kad vidim kakvi su doktori profesori ekonomisti onda imam osjecaj da ce cak i neki sa manjom strucnom spremom od sss raditi bolje posao od istih tih ekonomista profesora i slicno

imati diplomu ne znaci nuzno i znati taj posao

znam bar dvojicu koji imaju znanje u malom prstu u odredjenom poslu gdje treba fax kojeg oni ne posjeduju a iste te magistre sa tim faxom koji ne znaju dvije sastaviti

i onda se pitas sto nam se omalovazava fax
upravo zbog ovakvih koji imaju diplomu a nemaju pojma pa onda i sss strucnjaci znaju bolje od njih da ne kazem i sa manjom spremom
koja demagogija. :-) :shock:
visoko obrazovanje nam je u k.rcu pa zato oni sto imaju diplomu veze nemaju a oni sto imaju sss razvaljuju. :D
samo si zaboravio da je onog sto ima sss svemu naucio onaj sto ima diplomu. :D
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#63 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _mufljuz_ »

jebi ga - ne bih da prdoklacim znam koja je depra kad se ne radi... ovi sto kenjaju o ovome i onome hamalit radit kopat....

prezivio sam to sve.... isao sam na istovare kamiona u 4.00 AM oci ko fildzani, sjednes na biciklo i dobijes marku po toni istovarene robe znaci marku.... vani je kao bonus -17 i tako a ti pletene vrece prebacujes preko ledja.... imam uspomenu - puknuta ledja.... ne bi me stid i dalje hamalit - radio na gradjevini kod jednog klosara lazno je rec kakva je to bila vucibatina al eto - radio sam ako se dobro sjecam za 10 maraka dnevnice znaci 5 eura .... i sav sretan cekam da mi skot da platu koju sam krvavo zaradio a skot 'ladno kaze kako mi duzi toliko i toliko zakinuvsi me za 100 maraka - to je znaci pored toga sto mi je ledja otkin'o otkin'o mi i sa ledja.... htio sam da odem da ga ubijem bez bismille jer mi je vec bio pun kurac i zivota i svega i stara i stari me odgovre od akcije (i dan danas zalim sto su....)

jednom sam u srednjoj skoli cuvao kafanu - za 100 maraka mjesecno - i eto nakon nekoliko sedmica - "ufati" me "gazdarica" kako spavam sa glavom na stolu - jebi ga svladao me san.... i kao ja i ti smo zavrsili - a pare? neces dobit pare - jer nisi radio kako treba :| :-x :-? WTF - nikad nista nije falilo.....

a preko puta mene je jedna supcina non stop mijenjala radnice svakih 1-2-3 mjeseca kao probni rad i nogira curice ili ako mu ne daju pi***de ili da ih ne osigura ili im ne da platu za 1-2 mjeseca... al je zato uspjesni biznismen imao dobra auta.....

hocu reci ovima sto prdoklace o tome kako treba radit sta god - treba kurac - bolje dzaba lezat nego crkavat za nista - jebo mater treba malo i sebe cijenit a ne od sebe pravit hamala za skoro dzaba para i sjebat si zdravlje permanentno k'o ja....

samo eto zamjeram ljudima koji nemaju posla jebi ga - uvijek se nesto moze ucit - npr skini materijale sa neta citaj uci, uci strane jezike, uci neko znanje jebi ga.... to bar nije fizicki tesko....

al to sto sam ja prozivio kao "vrijedan i fin" ne bih nikom pozelio.... nema nista od finoce i vrijednoce.... od rada a pogotovo fizickog se niko nikad nije obogatio...
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#64 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by pemanapemani »

_mufljuz_ wrote:jebi ga - ne bih da prdoklacim znam koja je depra kad se ne radi... ovi sto kenjaju o ovome i onome hamalit radit kopat....

prezivio sam to sve.... isao sam na istovare kamiona u 4.00 AM oci ko fildzani, sjednes na biciklo i dobijes marku po toni istovarene robe znaci marku.... vani je kao bonus -17 i tako a ti pletene vrece prebacujes preko ledja.... imam uspomenu - puknuta ledja.... ne bi me stid i dalje hamalit - radio na gradjevini kod jednog klosara lazno je rec kakva je to bila vucibatina al eto - radio sam ako se dobro sjecam za 10 maraka dnevnice znaci 5 eura .... i sav sretan cekam da mi skot da platu koju sam krvavo zaradio a skot 'ladno kaze kako mi duzi toliko i toliko zakinuvsi me za 100 maraka - to je znaci pored toga sto mi je ledja otkin'o otkin'o mi i sa ledja.... htio sam da odem da ga ubijem bez bismille jer mi je vec bio pun kurac i zivota i svega i stara i stari me odgovre od akcije (i dan danas zalim sto su....)

jednom sam u srednjoj skoli cuvao kafanu - za 100 maraka mjesecno - i eto nakon nekoliko sedmica - "ufati" me "gazdarica" kako spavam sa glavom na stolu - jebi ga svladao me san.... i kao ja i ti smo zavrsili - a pare? neces dobit pare - jer nisi radio kako treba :| :-x :-? WTF - nikad nista nije falilo.....

a preko puta mene je jedna supcina non stop mijenjala radnice svakih 1-2-3 mjeseca kao probni rad i nogira curice ili ako mu ne daju pi***de ili da ih ne osigura ili im ne da platu za 1-2 mjeseca... al je zato uspjesni biznismen imao dobra auta.....

hocu reci ovima sto prdoklace o tome kako treba radit sta god - treba kurac - bolje dzaba lezat nego crkavat za nista - jebo mater treba malo i sebe cijenit a ne od sebe pravit hamala za skoro dzaba para i sjebat si zdravlje permanentno k'o ja....

samo eto zamjeram ljudima koji nemaju posla jebi ga - uvijek se nesto moze ucit - npr skini materijale sa neta citaj uci, uci strane jezike, uci neko znanje jebi ga.... to bar nije fizicki tesko....

al to sto sam ja prozivio kao "vrijedan i fin" ne bih nikom pozelio.... nema nista od finoce i vrijednoce.... od rada a pogotovo fizickog se niko nikad nije obogatio...
:thumbup:

Ne može to shvatiti ko nije osjetio ili osjeća na svojoj koži.

Meni je najbolja scena bila kada je čovjek kojem je gazda dugovao tri bauštelske plate iste "izmamio" zabadanjem sjekire na gazdin stol od trešnjinog drveta. Sjekira sa velikom drškom.
To je učinio sa takvom hladnoćom, bez najmanje doze bjesa. Gazda se ukakio kao grlica i isplatio ga, još mu je dao i bakšiš.
Od tog bakšiša je sebi i meni kupio gajbu pive.

Znam da je malo bolesno, ali to mi je jedan od najljepših događaja u životu.
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#65 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Keiko »

Meni trebaju gradjevinski radnici svih profila, po mogucnosti sa HR putovnicom I voljni da zive I rade u drzavi sa vlaznom atlantskom klimom.

Ako ima neko, molim PP.

@didzej razocarana sam tvojim stavovima na ovoj temi. Do pozicije profesora, ekonomiste I pravnika dug je put. Pripravnici, stazisti,... Svi imaju diplome ali ne I iskustvo. Ja licno bih uvijek radije zaposlila nekog visoko obrazovanog ko je radio sve I svasta dok je trazio posao u struci jer je meni to dokaz marljivosti, radisnosti I samoinicijative. S' moje licne tacke gledista, neko koje u posjedu diplome vec pet godina a nema ni dana ikakvog radnog iskustva je lijen I potencijana primadonna u rodnom okruzenju. Stoga, thank you for coming, we'll be in touch (NOT!).
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#66 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Bullet Tooth Tony »

szlava wrote:Imali kakvog posla za varioca Wig - Rel :) dobar sam na racunarima vrijedan baustela sve znam :razz:
Ima ... Kakav si varioc, de posalji kakvih podataka u pp pa cemo vidjeti sta :wink:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#67 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Mah imaju dvije tri narodne, "lako je tudjim k....m gloginj mlatit", "sit gladnom ne vjeruje" i "ne mogu corbe viljuskom".
To bi bilo moj kometar na pojedine komentare.
Imam diplomu FPN ( sad ce se naci pametnjakovic) a ni dana rada u struci, a staza 20 godina, a u knjzici upisano 6 godina.
I sad ce meni neko ovdje prodavat muda pod bubrege kako i sta trebam, a ja vise radnog staza imam nego sto taj pametnjakovic ima godina.
Jebes diplomu i svo silno obrazovanje ako ti to ne znas iskoristiti, na da neces nego ne znas.
Da sam se Bogdo posvetio bravarstvu, tokarstvu, zidarstvu, stolarstvu, varilastvu itd itd itd.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#68 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by didžej »

Keiko wrote:Meni trebaju gradjevinski radnici svih profila, po mogucnosti sa HR putovnicom I voljni da zive I rade u drzavi sa vlaznom atlantskom klimom.

Ako ima neko, molim PP.

@didzej razocarana sam tvojim stavovima na ovoj temi. Do pozicije profesora, ekonomiste I pravnika dug je put. Pripravnici, stazisti,... Svi imaju diplome ali ne I iskustvo. Ja licno bih uvijek radije zaposlila nekog visoko obrazovanog ko je radio sve I svasta dok je trazio posao u struci jer je meni to dokaz marljivosti, radisnosti I samoinicijative. S' moje licne tacke gledista, neko koje u posjedu diplome vec pet godina a nema ni dana ikakvog radnog iskustva je lijen I potencijana primadonna u rodnom okruzenju. Stoga, thank you for coming, we'll be in touch (NOT!).
pusti tu pricu da bi ti zaposlila.
onaj kome treba pripravnik ekonomista zaposlice ga zato sto je ekonomista a ne zato sto je nekad radio kao konobar ili je kopao kukuruz. :roll:
User avatar
XeuX
Posts: 249
Joined: 28/02/2012 20:00

#69 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by XeuX »

Mnogo je bolje biti nezaposlen nego biti rob i radit ono što ne voliš.Niko ne želi biti izrabljivan za sitan novac.
Posla uvijek ima,to je tačno.Treba sagraditi ceste,škole,bolnice,sklonit lutalice sa ulica i da ne nabrajam u nedogled.Posla ima na pretek,jer imamo bezbroj problema.I sad se postavlja pitanje kako to da imamo toliko posla a toliku nezaposlenost?Pa odgovor je vrlo jednostavan-svako radno mjesto je zasnovano na izrabljivanju radnika od strane njegovog šefa.Niko vas neće zaposliti i dati vam 1000KM mjesečno ako mu ne donesete bar 10 puta toliko profita.Što bih ja 10 sati dnevno radio ko konobar i služio ljudi dok moj šef ne radi ništa i dobija 10 puta veću platu?Rad treba da bude društveno koristan i da se radi za dobrobit svih ljudi i zajednice a ne za profit pojedinaca kako bi oni mogli kupovati vile,auta i gradove.Nama treba revolucija a ne posao!!!
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#70 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Keiko »

didžej wrote:
Keiko wrote:Meni trebaju gradjevinski radnici svih profila, po mogucnosti sa HR putovnicom I voljni da zive I rade u drzavi sa vlaznom atlantskom klimom.

Ako ima neko, molim PP.

@didzej razocarana sam tvojim stavovima na ovoj temi. Do pozicije profesora, ekonomiste I pravnika dug je put. Pripravnici, stazisti,... Svi imaju diplome ali ne I iskustvo. Ja licno bih uvijek radije zaposlila nekog visoko obrazovanog ko je radio sve I svasta dok je trazio posao u struci jer je meni to dokaz marljivosti, radisnosti I samoinicijative. S' moje licne tacke gledista, neko koje u posjedu diplome vec pet godina a nema ni dana ikakvog radnog iskustva je lijen I potencijana primadonna u rodnom okruzenju. Stoga, thank you for coming, we'll be in touch (NOT!).
pusti tu pricu da bi ti zaposlila.
onaj kome treba pripravnik ekonomista zaposlice ga zato sto je ekonomista a ne zato sto je nekad radio kao konobar ili je kopao kukuruz. :roll:
Jeste ali imas tek-kvalifikovanog ekonomistu koji se nece recimo javit' na telefon jer je to posao za sekretaricu sa srednjom skolom a ne za njega sa diplomom iako u maloj firmi u kojoj radi nema sekretaricu :roll: . Svakakvih sam ljudi srela I kolega I saradnika imala u svojoj poprilicno sarenoj karijeri tako da znam o cemu govorim. Trenutno zaposljavam dvoje fakultetski obrazovanih mladih ljudi. Izmedju ostalog kriteriji su bili da svi radimo sve I da nema onog 'to nije moj posao jer ja imam diplomu i specijalizaciju'.
besi
Posts: 35
Joined: 26/05/2013 16:51

#71 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by besi »

do sad sam bila na milion ragovora za pos'o, u struci i van struke.
uglavnom, vecina ih je uvela one psiho-logicko-matematicke testove, provjere znanja iz engleskog i informatike. angazuju psihologe i oni im na osnovu tih testova predloze koji kandidat najbolje odgovara za trazeno radno mjesto.
moram ovo napisati, jer je presmijesno. takvo testiranje sam imala skoro za posao komercijaliste, "u p'o frke" se zapitah da ne traze mozda direktora firme?!!

neko je napisao da svako ima svoju nafaku. i ja vjerujem u to i mislim da me to i odrzava da ne poludim totalno.
udje covjek u neke godine kada zeli da nesto ostvari, da ima sebi za neki normalan zivot. samopouzdanje mi je cesto bilo ispod minus milion. pitala sam se da li ja znam sabrati 2 broja, znam li progovoriti, jesam li stvarno toliko nesposobna da ne mogu naci pos'o, bilo kakav. jos uvijek sam bez posla, ali ja sam promijenila stav o svemu. situacija van mene je ista ili gora.
vjerujem da ce svako od nas dobiti prilku, strpljenje je najbitnije. vjera u to me odrzava...
ili sam mozda fakat skrenula?! :zoka:
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#72 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _mufljuz_ »

besi wrote:do sad sam bila na milion ragovora za pos'o, u struci i van struke.
uglavnom, vecina ih je uvela one psiho-logicko-matematicke testove, provjere znanja iz engleskog i informatike. angazuju psihologe i oni im na osnovu tih testova predloze koji kandidat najbolje odgovara za trazeno radno mjesto.
moram ovo napisati, jer je presmijesno. takvo testiranje sam imala skoro za posao komercijaliste, "u p'o frke" se zapitah da ne traze mozda direktora firme?!!

neko je napisao da svako ima svoju nafaku. i ja vjerujem u to i mislim da me to i odrzava da ne poludim totalno.
udje covjek u neke godine kada zeli da nesto ostvari, da ima sebi za neki normalan zivot. samopouzdanje mi je cesto bilo ispod minus milion. pitala sam se da li ja znam sabrati 2 broja, znam li progovoriti, jesam li stvarno toliko nesposobna da ne mogu naci pos'o, bilo kakav. jos uvijek sam bez posla, ali ja sam promijenila stav o svemu. situacija van mene je ista ili gora.
vjerujem da ce svako od nas dobiti prilku, strpljenje je najbitnije. vjera u to me odrzava...
ili sam mozda fakat skrenula?! :zoka:
nisi skrenula nego nemas opcija - imas nedostatak opcija i sansi - i zao mi je sto je to tako - najgore je (po postu vidim da se radi o obrazovanoj osobi) kad bagra dobije priliku na budi bog zna kojim osnovama koje mozda i ne postoje.....

nafaka je imaginaran muslimanski pojam.... nafaka je kletva srece sa pitanjem hoces li jesti govno ili ces jesti lazanje.....
puno ljudi prdoklaci o nafaci a hodaju mozda pored potencijalno gladnih ljudi koji pate a koji iz dostojanstva ne zele da pokazu da su dole i da ih od kraja dijeli momenat, dogadjaj i slicno.....

nisi ti skrenula - zivis u siromasnom sistemu vrijednosti - gdje se na vrijednost gleda drugom prizmom kol'ko cega posto i to je to.... nazalost to je takav vakat i bice gore - a ti svoju nafaku pokusaj pronaci negdje drugo.... i zelim ti puno srece
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#73 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by purgatorio »

Ja vec godinu dana trazim kakav posao, ali sam završio fax koji većina poslodavaca ne zna što točno podrazumijeva, pa malo teže ide potraga.

Što se tiče ovih što misle da bi netko s završenim faxom/masterom trebao brati voće u nekoj vukojebini, stvarno ih ne kužim. Mislim, svaki dan gledam ove teletabise što rade po općinama, agencijama, kojekakvim zavodima koji su samo sebi svrha i onda se osjećam ono full down, tu ima ljudi koji ne znaju osnovne aritmetičke operacije, da ne govorim o retorici, kulturi i ophođenju, dok u isto vrijeme armija mladih obrazovanih treba polirat tuđa auta ili dijelit letke okolo. I ono još kad skontam da ih se samo dimom može istjerat s tih pozicija...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#74 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SmokingMan »

besi wrote:Potaknuta sličnom temom s jednog ino foruma...
Kako se nosite sa nezaposlenošću? Kako Vam prolaze dani?
Generalno, kakvi su životi nas nezaposlenih?
Koristim slobodno vrijeme (kada nema posla,a u zadnje vrijeme ga baš i nema,a i peh sam jer me jedna Sarajevska firma nije odabrala od nekolicine kandidata,iako sam bio dobar kandidat za dobijanje posla,al'...) koliko god mogu,uglavnom sam orijentisan na IT,ali sam malo bacio interesovanje na Video produkciju,sada radim sa Adobe Premiere Pro i Sony Vegas Pro 11 (Moram reći da mi se video editing mnogo svidio,i veoma sam brzo naučio,a možda za 1-2 godine pokrenem neki mali biznis),gledam da što više slobodno vrijeme ispunim korisnim stvarima... 8-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#75 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by insomnia78 »

purgatorio wrote: Što se tiče ovih što misle da bi netko s završenim faxom/masterom trebao brati voće u nekoj vukojebini, stvarno ih ne kužim. Mislim, svaki dan gledam ove teletabise što rade po općinama, agencijama, kojekakvim zavodima koji su samo sebi svrha
Pa dobro ti i dalje gledaj i cekaj revoluciju da sve pretumba.
Godine idu, ni kuceta ni maceta...

s' moje sokoćalo
Post Reply