Mercedes-Benz ALL ABOUT

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#76 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by amar1994 »

MMM1977 wrote:
amar1994 wrote:Pretpostavio sam da je do zene :D , onda ti nema pomoci :run:

dati ces 50000KM za auto sa 150 hiljada , jebo te zivot :run: :run: , ipak ti probaj nju urazumit malo :thumbup:

za sta ljudi daju velike pare :run:
Hajde evo daj prijedlog šta uzeti od kramara u okviru ove cifre. Mora biti kramar i mora biti u nekom okviru 40-50.000 jer sam polog ostavio. Imati na umu da se radi o drugom autu u porodici i da ce ga voziti žena.
kakv kramar , uzeti novo , audi a3 , q2 , mazda 3 , mazda cx3 , golf novi :thumbup:

to su neka fina auta za zensko :)
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#77 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by MMM1977 »

Ostavio polog, jbg.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#78 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by amar1994 »

MMM1977 wrote:Ostavio polog, jbg.
:shock:
pa vratis polog ako mozes , malo ste pozurili jbga :roll:
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#79 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by MMM1977 »

amar1994 wrote:
MMM1977 wrote:Ostavio polog, jbg.
:shock:
pa vratis polog ako mozes , malo ste pozurili jbga :roll:
Ma nema šanse. Eventualno bih mogao zamjeniti za nesto drugo iz njihove ponude ili da halalim polog (nimalo beznačajan iznos)
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#80 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by kabal1337 »

pa sta si se uzdrmao, nije motor los. Samo jednostavno nije pokazan kao neki njihovi motori sto oni licno prave. Sada hoce li pregaziti 1mil. Mislim da tebe to iskreno ne interesuje, ionako ce zena to par godina i nesto novo gledati.
Sta si se nasekirao :O, pa nije toliki crnjak.
-Mene samo nervira to - kod haube, stap onaj vrag nije amorziter ili kao "baglama" sto je bila na 124-ci
-kenjaju oko pozicije alternatora i tih sranja sto mogu da odu, a ako ode malo je skuplje da se zamijeni jer nije bas pristupacno
-Mercedes, a izmedju stoka, i tapacira vidis lim od vrata koji je u boji auta
-Ipak nije to kvaliteta izrade kao na C i E klasi
-Plastike i ta mjesta gdje cesto dodirujes nece se izlizati na golfu, audiju i sl.
- Pominjes neku karoseriju ?!!?
- Prednji pogon, nije im prvi i znaju ga uraditi. Vjerujem da i taj CLA po losijem vremenu zna biti zanimljiv ako ga natjeras.

Nije to crnjak sta si se prepao, ok je auto samo nije ono sto bas ocekujes od imena Mercedes.
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#81 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by promaha »

kabal1337 wrote:pa sta si se uzdrmao, nije motor los. Samo jednostavno nije pokazan kao neki njihovi motori sto oni licno prave. Sada hoce li pregaziti 1mil. Mislim da tebe to iskreno ne interesuje, ionako ce zena to par godina i nesto novo gledati.
Sta si se nasekirao :O, pa nije toliki crnjak.
-Mene samo nervira to - kod haube, stap onaj vrag nije amorziter ili kao "baglama" sto je bila na 124-ci
-kenjaju oko pozicije alternatora i tih sranja sto mogu da odu, a ako ode malo je skuplje da se zamijeni jer nije bas pristupacno
-Mercedes, a izmedju stoka, i tapacira vidis lim od vrata koji je u boji auta
-Ipak nije to kvaliteta izrade kao na C i E klasi
-Plastike i ta mjesta gdje cesto dodirujes nece se izlizati na golfu, audiju i sl.
- Pominjes neku karoseriju ?!!?
- Prednji pogon, nije im prvi i znaju ga uraditi. Vjerujem da i taj CLA po losijem vremenu zna biti zanimljiv ako ga natjeras.

Nije to crnjak sta si se prepao, ok je auto samo nije ono sto bas ocekujes od imena Mercedes.

Mislim da je kod cla stok oblozen ...

A to sranje je vidljivo cak i kod gnJolfa dok reicmo kod mene na astri je tapacirnao...
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#82 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by kabal1337 »

ja govorim o ovome . Po meni ovo je nedopustivo za Mercedes vozilo
Image
Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#83 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by amar1994 »

hahaha to se ni kod mene ne vidi :-)
User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#84 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by konektovan »

Rekne se supruzi, a ne suprugi!!!!!
Bitno da se mecka kupuje, hebo pismenost i nas koji smo zavrsili po dva fakulteta, a ne mozemo da zadnje amortizere zamijenimo. :mrgreen:


Nek je sretna kupovina, i voznja u njemu, pa makar bio i sa reNoLovim motorom. :thumbup:

Ovo gore prvo, ja se malo nasalio, bez hejtanja plizz?! :mrgreen:
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#85 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by MMM1977 »

konektovan wrote:Rekne se supruzi, a ne suprugi!!!!!
Bitno da se mecka kupuje, hebo pismenost i nas koji smo zavrsili po dva fakulteta, a ne mozemo da zadnje amortizere zamijenimo. :mrgreen:


Nek je sretna kupovina, i voznja u njemu, pa makar bio i sa reNoLovim motorom. :thumbup:

Ovo gore prvo, ja se malo nasalio, bez hejtanja plizz?! :mrgreen:
Ma autocorrect mi to sam ubacuje. A auto kupujem magistru (UNSA), pa eto. Nije da se pravdam, nemam nikom ništa dužan, radnici u mojoj firmi su zadovoljni a jednom se živi pa zašto sebi ne priuštiti nešto što ćete obradovati. Mislim bezveze mi ovo i pisati.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#86 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by amar1994 »

ne znam :-) , meni je smijesno dat 50 hiljada za polu-izvozan auto , pogotovo ove klase i velicine :roll:
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#87 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by MMM1977 »

///
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#88 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by corsa »

U CLA 200 nije renoov motor.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#89 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Sve je to fino ako covjek zeli i svidja mu se,moze i hoce platiti...ali da je jedno cener manje.Toliko vrijedi.Plafon 40 do 42 000km do registracije sa tim kilometrima i opremom.I ovo nije renault motor.Al da ne prisjedamo covjeku na muku.Kupi ako ti se svidja.
lavic
Posts: 3088
Joined: 14/04/2011 15:03

#90 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by lavic »

MMM1977 wrote:
konektovan wrote:Rekne se supruzi, a ne suprugi!!!!!
Bitno da se mecka kupuje, hebo pismenost i nas koji smo zavrsili po dva fakulteta, a ne mozemo da zadnje amortizere zamijenimo. :mrgreen:


Nek je sretna kupovina, i voznja u njemu, pa makar bio i sa reNoLovim motorom. :thumbup:

Ovo gore prvo, ja se malo nasalio, bez hejtanja plizz?! :mrgreen:
Ma autocorrect mi to sam ubacuje. A auto kupujem magistru (UNSA), pa eto. Nije da se pravdam, nemam nikom ništa dužan, radnici u mojoj firmi su zadovoljni a jednom se živi pa zašto sebi ne priuštiti nešto što ćete obradovati. Mislim bezveze mi ovo i pisati.
Ja ga gledao prosle sedmice i auto je sminka, nek je sa srecom, i ja bi prije uzeo onga Q5 sa 3.0 motorom, tu je para ako se dobro sjecam.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#91 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by ado-šampion »

Ja samo znam da auto izgleda fenomenalno. :) I CLA i A klasa, nema im premca u njihovim klasama. Eh kakva su to auta to je drugi par opanaka. Kad cujem nema amortizer na haubi (ako sam dobro skonto) a Mercedes, ccc. Mada to ne cudi od Mercedesa jer i na C klasi vidis neke stvari koje ne bi smjele biti u autu tog cjenovnog ranga (npr. tkanena obloga na vratima je tkanina milimetar debljine koja zakljanja plasticnu oplatu :shock:, to je W204), mogu misliti kakvi su onda ovi jeftiniji.

I ja nemam nista protiv 50 hiljada za auto s ovim km, samo sto to djeluje jako puno para za auto s tehnikom kompaktne klase. Plus, jeste da auto ima opreme, ali ta oprema je uglavnom sminka... ova sjedala su vjerovatno vjestacka koza, mala smijesna navigacija, rucni mjenjac, na kraju i prilicno nejak motor za taj novac...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#92 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by condy »

lavic wrote:
Ja ga gledao prosle sedmice i auto je sminka, nek je sa srecom, i ja bi prije uzeo onga Q5 sa 3.0 motorom, tu je para ako se dobro sjecam.
Kupuje supruzi auto tako da 3.0 motor nije bas prikladan :mrgreen:
lavic
Posts: 3088
Joined: 14/04/2011 15:03

#93 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by lavic »

condy wrote:
lavic wrote:
Ja ga gledao prosle sedmice i auto je sminka, nek je sa srecom, i ja bi prije uzeo onga Q5 sa 3.0 motorom, tu je para ako se dobro sjecam.
Kupuje supruzi auto tako da 3.0 motor nije bas prikladan :mrgreen:
SUV je, automatik, pogon na sve tockove, tamam za zene, meni je smjesno uzeti veliko auto i mali motor.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#94 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Ja samo znam da auto izgleda fenomenalno. :) I CLA i A klasa, nema im premca u njihovim klasama.
kako kome , meni A3 sedan bolje izgleda :D

ma sta mi rece , pa nema , najskuplji su renoli ,a najmanje prostora na zadnjoj klupi :lol: :lol:, stvarno im nema premca :mrgreen:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#95 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by ado-šampion »

amar1994 wrote:
ado-šampion wrote:Ja samo znam da auto izgleda fenomenalno. :) I CLA i A klasa, nema im premca u njihovim klasama.
kako kome , meni A3 sedan bolje izgleda :D

ma sta mi rece , pa nema , najskuplji su renoli ,a najmanje prostora na zadnjoj klupi :lol: :lol:, stvarno im nema premca :mrgreen:
Ja sam mislio na izgled. Nemam pojma kakva su auta. I A3 ima platformu Golfa i motore Golfa, pa kosta isto para. Ne mora to nista znaciti. Dobro auto je dobro auto.
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#96 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by MMM1977 »

Kod mene je SUV i do danas supruga nije sjela da vozi, kaze prevelik auto tako da Q5 otpada, kao i ostali veliki automobili. Da hoce SUV kupio bih Q3 ili nesto ovako: http://www.askramar.com/Vozilo?id=9398

Sto se tiče renoa, malo sam istrazivao, izgleda da ovaj model nije sa njihovim motorima ali u to nisam siguran.

Što se tiče kilometraže, sa svojim trenutnim automobilom je za 3 godine prešla ispod 20k km tako da ni to nije problem. Održavanje isto, pa neću ga ja održavati nego servis.

Njoj se auto previse svidio i ja ću ga kupiti, makar za 2 godine ga morao odvesti na otpad.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#97 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by ado-šampion »

Ma kakav otpad, ovaj Merc moze napraviti jos ovoliko km bez da kahne ako imas para i ne stedis na odrzavanju, a iz prilozenog ocigledno imas.

Ako ti to nije puno para da ispunis supruzi zelju - samo naprijed.
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#98 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by MMM1977 »

HAVANA wrote:Sve je to fino ako covjek zeli i svidja mu se,moze i hoce platiti...ali da je jedno cener manje.Toliko vrijedi.Plafon 40 do 42 000km do registracije sa tim kilometrima i opremom.I ovo nije renault motor.Al da ne prisjedamo covjeku na muku.Kupi ako ti se svidja.
45.000 na kraju izađe, pa normalno da neću platiti koliko oni kažu. Uzeli su u račun i postojeće auto sa realnom procjenom.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#99 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

MMM1977 wrote:Njoj se auto previse svidio i ja ću ga kupiti, makar za 2 godine ga morao odvesti na otpad.
Ovo razumije samo ko ima ženu. :D

I nek si uzeo šta hoće - ne bi mogao živjeti od nje da nisi.

A to što se sekiraš je li renoov motor - taj renoov motor uopće nije loš. Nema razloga da se sekiraš.


I prijašnja A klasaje imala iste kritike. Od nekih sitnica, do završne obrade. Ali je ok auto.
MMM1977
Posts: 4622
Joined: 15/07/2009 12:56

#100 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by MMM1977 »

ado-šampion wrote:Ma kakav otpad, ovaj Merc moze napraviti jos ovoliko km bez da kahne ako imas para i ne stedis na odrzavanju, a iz prilozenog ocigledno imas.

Ako ti to nije puno para da ispunis supruzi zelju - samo naprijed.
:thumbup:

Upravo tako i ja razmišljam. Uopšte me ne zanima koliko košta održavanje, što je auto precjenjeno i slično. Ja kad sebi kupujem onda gledam sasvim druge parametre dok žene gledaju da auto dobro izgleda. A izgleda fenomenalno.
Post Reply