Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25847
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78751 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Nadam se da ove picke gledaju kako sampion igra...

Najjaca ekipa desetljeca, a menadzer u historiji igrice.
User avatar
vaučer
Posts: 9251
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78752 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Ne bi gledao City da mi plaćaju.
Nema dosadnije ekipe za gledati.
Kao i sve Guardioline nakon Barcelone.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25847
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78753 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Brate koga boli kurac, najdominantnija i najbolja ekipa zadnjih 15 godina, to sto su dosadni koga boli karina. Ljudi su sila Bozija.
Ne moze im to hiljadu forumasa osporit...

Sampioni su za ove pickice u dresu Liverpoola. Raspali se nakon Uniteda, majku sebi jebali... Mozes mislit mentalnih gromada.
User avatar
vaučer
Posts: 9251
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78754 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Svejedno. Ne bi gledao te dopingirane mutante niti im ikakav uspijeh priznajem jer su krim-klub. Da osvoje još 50 naslova i dalje su mali City, koji je korupcijom došao do trofeja.
User avatar
N.N.
Posts: 3037
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#78755 Re: Liverpool FC

Post by N.N. »

Kak'e ti budalašćine pises :mrgreen:
User avatar
Capajebo
Posts: 20762
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#78756 Re: Liverpool FC

Post by Capajebo »

Zna li neko kako igra ovaj Slot? Moram priznati da fkt nisam upoznat sa likom i djelom doticnog, mada Feyenoord ima fine rezultate zadnjih par godina.
Transfermarket kaze da kao igra 4-3-3, ali to nista ne kazuje u danasnjem fudbalu :D
User avatar
vaučer
Posts: 9251
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78757 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Kakve vi budalaščine smatrate normalnim. Klub sa 115 točaka optužnice koji odbija suradnju i poštovanje pravila lige zaslužuje neki respekt? Zajebi to. Valjda ste iz ovih novih generacija koje veličaju krimose s parama.
User avatar
vaučer
Posts: 9251
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78758 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Capajebo wrote: 25/04/2024 22:49 Zna li neko kako igra ovaj Slot? Moram priznati da fkt nisam upoznat sa likom i djelom doticnog, mada Feyenoord ima fine rezultate zadnjih par godina.
Transfermarket kaze da kao igra 4-3-3, ali to nista ne kazuje u danasnjem fudbalu :D
Kao rani Klopp.
4231-433, užasno intenzivan i jak presing.
U biti pola ekipe neće izdržati ni pola sezone tog tempa.
User avatar
Capajebo
Posts: 20762
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#78759 Re: Liverpool FC

Post by Capajebo »

vaučer wrote: 25/04/2024 22:52
Capajebo wrote: 25/04/2024 22:49 Zna li neko kako igra ovaj Slot? Moram priznati da fkt nisam upoznat sa likom i djelom doticnog, mada Feyenoord ima fine rezultate zadnjih par godina.
Transfermarket kaze da kao igra 4-3-3, ali to nista ne kazuje u danasnjem fudbalu :D
Kao rani Klopp.
4231-433, užasno intenzivan i jak presing.
U biti pola ekipe neće izdržati ni pola sezone tog tempa.
A bek(ovi)? Jel igraju kasicnog wingback-a ili inverted? Da vam pravo kazem, meni je vise pun qrac ovih taktickih vratolomija sa TAA. Ili ga stavi kao zadnjeg veznog, ili kao beka. Konstantno neka rupa negdje kad ulazi u sredinu sa beka :-)
User avatar
vaučer
Posts: 9251
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78760 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Koliko znam standardni fullback pristup. Trentu će grijati klupu Bradleyu kod ovog tipa.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25847
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78761 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Capajebo wrote: 25/04/2024 23:02
vaučer wrote: 25/04/2024 22:52
Capajebo wrote: 25/04/2024 22:49 Zna li neko kako igra ovaj Slot? Moram priznati da fkt nisam upoznat sa likom i djelom doticnog, mada Feyenoord ima fine rezultate zadnjih par godina.
Transfermarket kaze da kao igra 4-3-3, ali to nista ne kazuje u danasnjem fudbalu :D
Kao rani Klopp.
4231-433, užasno intenzivan i jak presing.
U biti pola ekipe neće izdržati ni pola sezone tog tempa.
A bek(ovi)? Jel igraju kasicnog wingback-a ili inverted? Da vam pravo kazem, meni je vise pun qrac ovih taktickih vratolomija sa TAA. Ili ga stavi kao zadnjeg veznog, ili kao beka. Konstantno neka rupa negdje kad ulazi u sredinu sa beka :-)
Ma i Salah je totalno ugusen otkako nema desng beka, a ni Szoboszlai tu pretjerano ne pomaze, ne puni tu prazninu. Imam osjecaj da ovom taktikom guse se na sredini i Trent i Dominik, a time i Salah.

Meni je ovo ocajno sta igraju zadnjih sedmica. Idu stoperi, pa jedan veznjak, onda 40 metara praznog prostora i gore nakrcani ofanzivci i 2 veznjaka plus bek(ovi).

I nista naravno, kruzi, kruzi, kruzi...
User avatar
Capajebo
Posts: 20762
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#78762 Re: Liverpool FC

Post by Capajebo »

BHF_Manijak wrote: 25/04/2024 23:54
Capajebo wrote: 25/04/2024 23:02
vaučer wrote: 25/04/2024 22:52

Kao rani Klopp.
4231-433, užasno intenzivan i jak presing.
U biti pola ekipe neće izdržati ni pola sezone tog tempa.
A bek(ovi)? Jel igraju kasicnog wingback-a ili inverted? Da vam pravo kazem, meni je vise pun qrac ovih taktickih vratolomija sa TAA. Ili ga stavi kao zadnjeg veznog, ili kao beka. Konstantno neka rupa negdje kad ulazi u sredinu sa beka :-)
Ma i Salah je totalno ugusen otkako nema desng beka, a ni Szoboszlai tu pretjerano ne pomaze, ne puni tu prazninu. Imam osjecaj da ovom taktikom guse se na sredini i Trent i Dominik, a time i Salah.

Meni je ovo ocajno sta igraju zadnjih sedmica. Idu stoperi, pa jedan veznjak, onda 40 metara praznog prostora i gore nakrcani ofanzivci i 2 veznjaka plus bek(ovi).

I nista naravno, kruzi, kruzi, kruzi...
Ma to se mora u zavisnosti od situacije raditi, a ne uvoditi Gomeza pa da on sa lijeve strane ulazi u sredinu da "kreira". To je vec izdrkavanje mozga.
Meni dosta ova situacija baca da cijeli tim trpi zbog neefikasnosti (logicno jel :mrgreen: ), prvenstveno Nuneza. Vrlo brzo i lahko se uvuce nervoza u tim, pa onda podju ko maksim po diviziji da lupaju loptu - a nikakvog smisla nema formacijski.
Ako se vec zeli igrati sa inverted left wingbackom, onda se mora dovesti kvalitetan desni stoper/bek, tipa Benjamin Pavard ili tako nesto. Ovo ovako nece funkcionisati ni sa novim trenerom jer ovi igraci to definitivno ne mogu igrati.

Btw, jesi vidio gdje zavrsi Savio? :roll:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25847
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78763 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Capajebo wrote: 26/04/2024 00:23
Btw, jesi vidio gdje zavrsi Savio? :roll:
Logicno...

Ma City je masina, ne moze niko sa njima. Hem imaju pare, hem znaju, hem imaju nekog ko ce to sve poslozit.

Liverpool neka prati finansijski izvjestaj.
User avatar
ismar2215
Posts: 758
Joined: 08/09/2010 17:19

#78764 Re: Liverpool FC

Post by ismar2215 »

Malo sam iscitavao neke clanke i sad i od prije o Slotu. Ispada da nam je on vise fit i od Alonsa i od Amorima, po stilu igre. Igra sa 4 nazad, nesto slicno kao Kloppov pocetak, 4-2-3-1 i transformacija u 4-3-3. Bas bas visok intenzitet igra, sto je i sokiralo holandsku ligu, zato su uzeli titulu i ovako visoko kotiraju. Bas gledam skraceni snimak protiv Ajaxa od prije par kola. Demolirali ih 6:0, za svaki go, uzeli im loptu na 30-40 metara od njihovog gola. Bekovi su prilicno slobodni da idu naprijed, ali nema lutanja po sredini ko sa Trentom. Tu sredinu mu igraju klasicni zadnji vezni, jedan univerzalac i desetka. Intenzitet je veci nego ovo sto mi igramo ove sezone.

Od igraca koje bi mogao povesti, meni se svidja ovaj univerzalac u sredini, Quenten Timber, brat blizanac onog i Arsenala, 22 godine, podsjeca igrom na Wijnalduma i Mac Allistera. Ali nisam siguran da cemo ga zaganjat jer imamo i Gravena tu. Ima i ovaj stoper ljevak Hancko, vec smo se i povezivali sam njim. Za ostale ne bih rekao da vrijede razmatranja.

Dosad Slot pokazao da vjeruje u mlade igrace, sto je vjerovatno i jedini recept za uspjeh u Holandiji s obzirom da nemaju priliku za neke velike ulazne transfere, pa cemo vidjeti sta ce ovamo raditi.

Ovako na prvu, nadam se jednom stoperu, sestici, prodaji Salaha i dovodjenju neke zamjene, recimo Rodrygo i jednom spicu u najboljim godinama (27-28) koji ce zabijat da klupira Darwina s kojim se može i mora raditi na smirivanju i zavrsnici.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25847
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78765 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ma uzmite u obzir razinu holandskog i engleskog fudbala. Nece on bas moci to u Engleskoj tek tako nametnuti, plus broj utakmica, morat ce vise rotirat, paziti ekipu itd.
Ne mogu se te dvije lige porediti.

Sto se igraca tice, Wieffer je interesantan, spominjali su ga i ljetos, te stoper Hancko.
User avatar
vaučer
Posts: 9251
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78766 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Ono što mogu sigurno reći je da pola trenutne ekipe nema u nogama potreban intenzitet da igra kako će Arne planirati. Možda par mjeseci na početku sezone, ali ne cijelu sezonu. Njegov nogomet je nogomet za mlade igrače i igrače sposobne da oru hektare trave svaku utakmicu. Velike nade polažem i u rekonstrukciju fitness tima nakon Kloppa jer su bili grozni zadnjih par godina iako igramo s puno manjim intenzitetom nego ranije, broj ozljeda je samo rastao. Onako odoka igrači koji će se moći nositi s ovim stilom igre su Diaz, Nunez (koji ima drugih problema), Soboslaj, Elliot, Bradley, Quansaah, Gomez, Jones i Danns. Minute će se malo više morati dozirati McAlisteru, Konateu, Van Dijku, Gravenberchu, Joti, Endu i Robertsonu. Salah je mislim bivši a Trent će morati imati 'come to Jesus' trenutak sam sa sobom oko svoje opsesije da ne igra beka. Mislim da nam očajno treba rokenrol šestica da pokriva sve, brz i agresivan krilni napadač i lijevi bek koji može klupirati Robertsona i smanjiti mu minute.
User avatar
ismar2215
Posts: 758
Joined: 08/09/2010 17:19

#78767 Re: Liverpool FC

Post by ismar2215 »

Ma ne vidim sto i ostali ne bi mogli igrat intenzivnije. Mac Allister je "odrastao" kod slicnog de zerbija, japancu je trka glavno oruzje, Graven i ostali mladji od 30 sigurno mogu, samo je stvar volje.

@BHF_Manijak Naravno, razlika jeste u ligama i ocekujem da i Slot raste sa nama. Dovodimo talenat, a ne gotovog trenera jbg. S druge strane, ipak je vodio Feyenoord i uzeo titulu i kup, nije Ajax. Veliki je to iskorak u ligi u kojoj Ajax ima duplo veci budzet, a i PSV prilicno veci. Jedno je Bundesligu uzeti sa Bayernom, a drugo sa ili Leverkusenom.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4391
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#78768 Re: Liverpool FC

Post by Pandakonda »

User avatar
vaučer
Posts: 9251
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78769 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Pogledao sam nekoliko klipova Feyenoorda i sve što sam zaključio je da se 80% situacija u kojoj maznu loptu na protivničkoj polovici jednostavno ne bi dogodile u EPL-u. Možda protiv nekoliko slabijih timova koji inzistiraju na iznošenju lopte, ali većinom ne.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4364
Joined: 02/10/2013 18:36

#78770 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Pandakonda wrote: 26/04/2024 10:03
Ovi klipovi su meni copy-paste onoga šta smo mi imali kad je u napadu bio trio Mane-Bobi-Mo, a sredina nije vraćala 385 lopti nazad na stopere, koji su je vraćali na golmana.
Kod nas je ogroman posjed lopte skoro na svakoj tekmi, od čega je više od 50% posjeda na relaciji Virgil-golman-drugi stoper, tj. još u fazi obrane 25 metara od našeg gola. I onda često Virgil ili Becker odvale dugu loptu koja putuje 5 sekundi na postavljenu obranu, znači u bunar. Kontre koje su se i kreirale nisu bile realizirane, i to nas je i jebalo, da izvinete.

Iskreno se nadam da će kupiti nekog zadnjeg veznog sa malo većim mudima i brzinom, ili dati priliku Mortonu, Bajčetiću i Endi da se rotiraju, ako već nema para za istog. Maca na zadnjem veznom je čisti gubitak u kreaciji, a u fazi obrane se ne dobija ništa. Bilo je priče na početku sezone da bi Jones malo mogao pokrivati zadnjeg veznog, ali to se nije ostvarilo.
Armin2013
Posts: 441
Joined: 19/08/2013 15:37

#78771 Re: Liverpool FC

Post by Armin2013 »

Ja nemam objašnjenja za ovakvu igru zadnjih nekoliko mjeseci, nije moguće da su svi pali u formi u isto vrijeme, kako ne možemo ni jednu kontru izvest uspejšno, ili nekakav brz napad odigrati, uvijek se napada na postavljenu odbranu, nema tu gola. Loše igraju već duže vrijeme samo što je to došlo na naplatu sada.

Jedino neko objašnjenje koje je meni logično jesu povrede i konstantno mijenjanje igrača i formacije, pa nisu uigrani, u kontrama ne znaju kud će ko, u odbrani niko nikome ne vjeruje. I kada neko pošalje dobar dug pas napadač ne skonta ideju veznog igrača. Kada smo ubijali kontrama na pamet su ispucavali lopte iz zadnje linije znalo se gdje je napadač.

MIslim da Liverpool igra previše utakmica u zadnjih par sezona sa veoma kratkom klupom i da su igrači preumorni, i da su i zbog toga ovolike povrede, istroši se čovjek.

Ja ih više ne mogu gledat, možete reći da sam nikakav navijač ali ono peglanje po terenu ne mogu, više bi volio onu djecu gledat pa nek i izgube bar se bore djeca.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4391
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#78772 Re: Liverpool FC

Post by Pandakonda »

no_sekirli wrote: 26/04/2024 11:24
Pandakonda wrote: 26/04/2024 10:03
Ovi klipovi su meni copy-paste onoga šta smo mi imali kad je u napadu bio trio Mane-Bobi-Mo, a sredina nije vraćala 385 lopti nazad na stopere, koji su je vraćali na golmana.
Kod nas je ogroman posjed lopte skoro na svakoj tekmi, od čega je više od 50% posjeda na relaciji Virgil-golman-drugi stoper, tj. još u fazi obrane 25 metara od našeg gola. I onda često Virgil ili Becker odvale dugu loptu koja putuje 5 sekundi na postavljenu obranu, znači u bunar. Kontre koje su se i kreirale nisu bile realizirane, i to nas je i jebalo, da izvinete.

Iskreno se nadam da će kupiti nekog zadnjeg veznog sa malo većim mudima i brzinom, ili dati priliku Mortonu, Bajčetiću i Endi da se rotiraju, ako već nema para za istog. Maca na zadnjem veznom je čisti gubitak u kreaciji, a u fazi obrane se ne dobija ništa. Bilo je priče na početku sezone da bi Jones malo mogao pokrivati zadnjeg veznog, ali to se nije ostvarilo.
Već vidim kako je Darwin nabija preko gola nakon svake ovako uigrane akcije :D

Mislim da bi kod Slota glavni problem mogao biti upravo to da li igraci mogu iznjeti taj pritisak/pressing koji on zeli. Nizozemska liga je puna anonimnih mladih igraca (radi slabog kupovanja popularnih igraca) koji se zele dokazati da bi otisli iz Erdevise i preorat ce teren da bi se dokazali. Kod nas to nije bas slucaj i nadati se da ce novi trener probuditi novu zelju u njima.
Armin2013 wrote: 26/04/2024 11:45 Ja nemam objašnjenja za ovakvu igru zadnjih nekoliko mjeseci, nije moguće da su svi pali u formi u isto vrijeme, kako ne možemo ni jednu kontru izvest uspejšno, ili nekakav brz napad odigrati, uvijek se napada na postavljenu odbranu, nema tu gola. Loše igraju već duže vrijeme samo što je to došlo na naplatu sada.

Jedino neko objašnjenje koje je meni logično jesu povrede i konstantno mijenjanje igrača i formacije, pa nisu uigrani, u kontrama ne znaju kud će ko, u odbrani niko nikome ne vjeruje. I kada neko pošalje dobar dug pas napadač ne skonta ideju veznog igrača. Kada smo ubijali kontrama na pamet su ispucavali lopte iz zadnje linije znalo se gdje je napadač.

MIslim da Liverpool igra previše utakmica u zadnjih par sezona sa veoma kratkom klupom i da su igrači preumorni, i da su i zbog toga ovolike povrede, istroši se čovjek.

Ja ih više ne mogu gledat, možete reći da sam nikakav navijač ali ono peglanje po terenu ne mogu, više bi volio onu djecu gledat pa nek i izgube bar se bore djeca.
To je otprilike to, livco je igrao previse utakmica a imamo premalo igraca. Bila je bas statistika neki dan da imamo najmanji razmak između utakmica. Klupa nam se sprzila i fitness je pao dok su mjenjali ove glavne, a onda kada je prva postava dosla treba im vremena da se uigraju pa si dobio ekipu koja je pola pregorila, a drugo pola se vratilo tek sa povredom.

Mozda nije popularno misljenje ali i Klopp ima svoje krivice ovdje, sta ocekujes od igraca kada se kiselo smijes nakon svakog primljenog gola umjesto da ih uzicas da nastave dalje ? Klopp se po meni ovdje prebrzo predao i napravio je par gresaka u izmjenama koje su na kraju kostale bodova a na kraju i motivacije igraca sto onda rusi jedno drugo kao domine. Otprilike kao sto mu se desilo u Dortmundu prije nego sto je otisao.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25847
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78773 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Opet cu reci da nije isto vrsiti taj pressing u Holandiji i u Engleskoj. Kao sto Kloppu nije bilo isto u Njemackoj i u Engleskoj.
Ovo oduzimanje lopti koje je uspjelo s Feyenoordom, velika vecina ekipa bi u Engleskoj iznijela hladno tu loptu.

Sto se rotacije ticei kukanja na tanku klupu. Liverpool jeste imao ogromnih problema sa ekipom i povredama, kao nijedna ekipa u ligi, ali ruku na srce kad pogledas Cityevu ekipu i klupu, koga su to oni imali u rotaciji?

Evo neka igraju Foden, De Bruyne, Silva, u rotaciji imas Alvareza, Grealisha, Doku i to je to. Veznjaka osim Nunesa i nemaju, tako da pricati o njihovoj recimo nekoj aman rotaciji, nema smisla.
Prosle godine puno jaci sastav. Uz to bili su bez De Bruynea 3 mjeseca, bez Haalanda 2 mjeseca.

Opet kazem Liverpool je ubjedljivo najgore prosao, ali nije da su i ostali bez problema bili. Jednostavno medicinski tim, pripreme lose i Klopp su unistili ekipu s povredama.
User avatar
vaučer
Posts: 9251
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78774 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

City igra dijametralno drugačije od Liverpoola. Drže loptu, sve laganim kasom, puno manje sprintova, puno manje spint-kontri i trčanja nazad. Sve su lagani trkovi u prostor i dodavanje. Godinama su na dnu liste ozljeda jer jednostavno ne igraju takvim intenzitetom. Zato im i ne treba klupa od kilometra.

A sad nastavi oblizivati Guardiolu, ne daj se omesti.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25847
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78775 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Najjaci menadzer u historiji.
Post Reply