Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#26 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by theTruePath »

leclerc,to su samo lazne nade,cinjenica jeste da ce sdp oslabiti i imat cemo 2 slabe stranke
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#27 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

It_is_a_Leclerc wrote:Demokratska fronta Željka Komšića neće razbiti ljevo biračko tijelo u BiH, već će ga, dapače, okrupniti. Naime, pojavom ove partije, došlo je do potpunog raspada u SDP-u, jer je, kako članstvo, tako i biračko tijelo prepoznalo neoprostivu izdaju ideje socijalno pravedne BiH za čovjeka od strane Zlatka Lagumdžije.
Demokratska fronta će, u liku Željka Komšića, okupiti sve dobronamjerne patriote ove zemlje (ne računam tu lažne ratne-vojne invalide koji potkradaju državu, a igraju fudbal po turnirima, zelenaše i reketaše, muftijice koje su za minderima zaradili vojne penzije, omladinu koja bi i u penziju sa 35 godina i sl.), ali u isto vrijeme i građane lijevog političkog shvatanja koje u Komšiću prepoznaje stranku kakva SDP nikad neće biti.
Željko Komšić novom partijom neće pokolebati onaj najodaniji dio glasaća SDP-a od nekih 150 000 glasaća, ali ima kapacitet da pokupi onu razliku od 360 000 glasača, koliko je glasalo za njega na prošlim izborima. Ne treba tu zaboraviti i na narodno NE, SDA na prošlim općim izborima, te gorak ukus što ih je SDP vratio na vlast, da ih sada ni tenk ne može skinuti. To mu može obezbjediti još 100-tinjak hiljada glasova. Međutim, pošto mi imamo jako funkcionalne nepismeno biračko tijelo, mislim da će mu glavni problem predstavljati negativna kampanja koja je već poćela. Najveća prepreka mu može biti, ako prihvati kompromitovanu NS, odnosno "Naše liberale" :D ili SDU za partnere ili ako ne daj Bože dođe do revitalizacije SBiH, te jačanja SBB-a. Ne isključujem mogućnost zajedničkog nastupa sa još nekim strankama, tipa BPS ili GDS. Od mene svakako ima glas,
User avatar
slucajni prolaznik
Posts: 376
Joined: 18/12/2012 21:07

#28 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by slucajni prolaznik »

theTruePath wrote:leclerc,to su samo lazne nade,cinjenica jeste da ce sdp oslabiti i imat cemo 2 slabe stranke
Od brojanja i procjenjivanja snage stranaka u BiH vazniji je njihov dosadasnji ucinak, rezultati dvodecenijske vladavine. A rezultati su bijeda i siromastvo cijelog BiH drustva, zapravo oko 90%, jer kojekakvi tranzicijski tajkuni, prekonocni skorojevici, plemena i plemenske starjesine su se pozicionirale u ovih 10%, i o jadu nas zabavile. I sad bi opet da vladaju, i da iscrpe i ovo malo sto je ostalo od resursa... Bosanskom primitivizmu jedino Zeljko Komsic moze dohakati :D
BatoS
Posts: 597
Joined: 18/03/2013 14:40

#29 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BatoS »

slucajni prolaznik wrote:
theTruePath wrote:leclerc,to su samo lazne nade,cinjenica jeste da ce sdp oslabiti i imat cemo 2 slabe stranke
Bosanskom primitivizmu jedino Zeljko Komsic moze dohakati :D
Sarkazam?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#30 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca »

BatoS wrote:Sarkazam?
Što je najgore nije, nego ga je malo ponijelo, a nije ni svjestan koliko odmaže ŽK tim i takvim fanatizmom koji ide u otvorene laži, pa glede toga na drugoj temi napisah
KatarinaKosaca wrote:Ono što mi je u svoje vrijeme dodatno zgadilo esdepe to su bile njegove forumske pristalice koji su vrijeđali, lagali, izmišljali, prevrtali bez srama i obraza. Bojim se, da prije vremena sa ovakvim lažima mi se isto desi i sa DF. Nemojte lažima branit nikoga, ni Željka. Samo naudite.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#31 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Revolucionar ★ »

Pratim . aBd i buduci clan 8-)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#32 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by PipiDugaDevetka »

slucajni prolaznik wrote:
PipiDugaDevetka wrote:...Pridružujem se @Leclerc-u, i ja ću biti glasač za lik i djelo Željke Komšića sa željom da isti još samo jednom postroji OS BiH u BLuci. Ne treba više ništa da uradi, a sve je odradio.
Hoces reci - jebo strategije razvoja privrede i jacanje drustva, nek se vojska postrojava u Banja Luci, nek je postrojava neko "nas" :-) :(

Takva politika nas je i dovela u jad i bijedu, preko 3/4 stanovnistva jedva sastavlja kraj s krajem, a ti navijas Željkino postrojavanje u Banja Luci.... :-)
It-is-Leclerck wrote:Demokratska fronta Željka Komšića neće razbiti ljevo biračko tijelo u BiH, već će ga, dapače, okrupniti. Naime, pojavom ove partije, došlo je do potpunog raspada u SDP-u, jer je, kako članstvo, tako i biračko tijelo prepoznalo neoprostivu izdaju ideje socijalno pravedne BiH za čovjeka od strane Zlatka Lagumdžije.
Demokratska fronta će, u liku Željka Komšića, okupiti sve dobronamjerne patriote ove zemlje (ne računam tu lažne ratne-vojne invalide koji potkradaju državu, a igraju fudbal po turnirima, zelenaše i reketaše, muftijice koje su za minderima zaradili vojne penzije, omladinu koja bi i u penziju sa 35 godina i sl.), ali u isto vrijeme i građane lijevog političkog shvatanja koje u Komšiću prepoznaje stranku kakva SDP nikad neće biti.
Evo ti je @Leclerck odgovorio umjesto mene.

Ustvari ja sam protiv bivšeg SDP-ovca i njegove partije DF jer sam se zatekao pored upaljene barake ispred zgrade Opštine Novo Sarajevo. Tada je načelnik Opštine NS bio ŽK.

Prema tome, neka ŽK postroji OS BiH u Bluci i preda ''štafetu'' nekom mlađem da se ''bavi politikom''. Neka ne umišlja da ima kapaciteta da bude predsjednik najjače lijeve opozicione partije/stranke.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#33 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by TDK-90 »

Bivsi SDP-ovac je odlicno implementirao ideju: "Pokrenite vlastiti biznis"
Komsic nam ne donosi nista novo
osim onoga sto vec imamo a to je
podijeljenost razdijeljenost uhljebljavanje "svojih" osnivanje drzave u drzavi.
Mi se trebamo promijeniti i poboljsati MI
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#34 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by didžej »

los covjek i jos losiji politicar.

on i lagumdzija su godinama puhali u istu tikvu, s tim sto je komsic cak bio i rigidniji od lagumdzije. godinama proizvodili i forsirali podobne poltrone naustrb kvalitetnih kadrova, godinama zivi na grbaci naroda iako nista konkretno za taj narod nije uradio.
sad kad se blizi istek mandata, jer ne moze vise biti u predsjednistvu bih, onda brze-bolje osnivaj stranku da se opet negdje uhljebi i zivi lagodno.
jedan od najodgovornijih zasto je u bih godinama na djelu negativna selekcija, rezultate toga znamo i golim okom vidimo svi.
User avatar
Jedinstvo_Manchester
Posts: 587
Joined: 06/01/2011 19:14

#36 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Jedinstvo_Manchester »

Eto Bošnjaci nakon 7. Aprila ćete imati i petu političku partiju koju ćete da podržavate uz SDA, SBB, SDP i SBIH.
Rale tz
Posts: 7
Joined: 21/03/2013 09:14

#37 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Rale tz »

Jedini spas za nase gradjane jeste Komsic samo nezna kako vi to svatate i mnogi od vas nisu zaiteresovani za politiku,mnogi od vas kada su izbori i ne odu da obave svoju gradjanku dunost,samo taj dan mi vladamo i mi mozemo da promijenimo sve ove koji nam zagorcavaju nasu buducnost,mi smo neozbiljni mi pricao posle izbora kako nevalja oni kako ovi medjutim kada je bijo dan odluke mi smo to ignorisali i dali ponovo mogucnost da vladaju ponovo isti,moramo dati sve od sebe izaci na izbore i glasati protiv onih koji su rusili BiH i onih koji su radili samo za svoj interes ,nikada nije gora politicka situacija bila do sada,samo da ce Komsic pozvati Ajanovica da istjeraju ovu mafiju bijo bi presretan.
sredoje
Posts: 524
Joined: 06/08/2012 09:40

#38 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sredoje »

Ko gov*a kroz kanalizaciju plove komunisti kroz demokraciju
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#39 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Doktor29 »

didžej wrote:los covjek i jos losiji politicar.

on i lagumdzija su godinama puhali u istu tikvu, s tim sto je komsic cak bio i rigidniji od lagumdzije. godinama proizvodili i forsirali podobne poltrone naustrb kvalitetnih kadrova, godinama zivi na grbaci naroda iako nista konkretno za taj narod nije uradio.
sad kad se blizi istek mandata, jer ne moze vise biti u predsjednistvu bih, onda brze-bolje osnivaj stranku da se opet negdje uhljebi i zivi lagodno.
jedan od najodgovornijih zasto je u bih godinama na djelu negativna selekcija, rezultate toga znamo i golim okom vidimo svi.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#40 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Altsa »

Doktor29 wrote:
didžej wrote:los covjek i jos losiji politicar.

on i lagumdzija su godinama puhali u istu tikvu, s tim sto je komsic cak bio i rigidniji od lagumdzije. godinama proizvodili i forsirali podobne poltrone naustrb kvalitetnih kadrova, godinama zivi na grbaci naroda iako nista konkretno za taj narod nije uradio.
sad kad se blizi istek mandata, jer ne moze vise biti u predsjednistvu bih, onda brze-bolje osnivaj stranku da se opet negdje uhljebi i zivi lagodno.
jedan od najodgovornijih zasto je u bih godinama na djelu negativna selekcija, rezultate toga znamo i golim okom vidimo svi.
:thumbup: :thumbup:
na osnovu cega je los kao covjek...navedi mi primjer i razlog sto si to izjavio pa onda seri...lako je lupati gluposti na forumu
Last edited by Altsa on 21/03/2013 09:49, edited 1 time in total.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#41 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

sredoje wrote:Ko gov*a kroz kanalizaciju plove komunisti kroz demokraciju
Sreca pa se pojavi SDA koja nam je upalila svjetlo, da nije jos bi bili u mraku, je l de?
Rale tz
Posts: 7
Joined: 21/03/2013 09:14

#42 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Rale tz »

didžej wrote:los covjek i jos losiji politicar.

on i lagumdzija su godinama puhali u istu tikvu, s tim sto je komsic cak bio i rigidniji od lagumdzije. godinama proizvodili i forsirali podobne poltrone naustrb kvalitetnih kadrova, godinama zivi na grbaci naroda iako nista konkretno za taj narod nije uradio.
sad kad se blizi istek mandata, jer ne moze vise biti u predsjednistvu bih, onda brze-bolje osnivaj stranku da se opet negdje uhljebi i zivi lagodno.
jedan od najodgovornijih zasto je u bih godinama na djelu negativna selekcija, rezultate toga znamo i golim okom vidimo svi.
Zao mije sto tako mislis molijo bih te da navedes bar nekoliko stvari koje Komsic radijo za sebe i gdje je izdao nas narod mislim da pripadas bas onim koji rade taj posao,zalosno je cuti da tako pojedinci koji se bogate na racun ove mafije brane i dalje tu mafiju.
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#43 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Doktor29 »

Rale tz wrote:
didžej wrote:los covjek i jos losiji politicar.

on i lagumdzija su godinama puhali u istu tikvu, s tim sto je komsic cak bio i rigidniji od lagumdzije. godinama proizvodili i forsirali podobne poltrone naustrb kvalitetnih kadrova, godinama zivi na grbaci naroda iako nista konkretno za taj narod nije uradio.
sad kad se blizi istek mandata, jer ne moze vise biti u predsjednistvu bih, onda brze-bolje osnivaj stranku da se opet negdje uhljebi i zivi lagodno.
jedan od najodgovornijih zasto je u bih godinama na djelu negativna selekcija, rezultate toga znamo i golim okom vidimo svi.
Zao mije sto tako mislis molijo bih te da navedes bar nekoliko stvari koje Komsic radijo za sebe i gdje je izdao nas narod mislim da pripadas bas onim koji rade taj posao,zalosno je cuti da tako pojedinci koji se bogate na racun ove mafije brane i dalje tu mafiju.
Ne kontam nikako, sve sto je SDP radio sve ove godine je jednako Zeljko Komsic, on je bio prvi do Zlatka i aktivno je ucestvovao u svim bitnijom odlukama, bilo politickim bilo kadrosvskim.
Gistro_bancho
Posts: 33
Joined: 21/09/2012 14:34

#44 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Gistro_bancho »

Konačno!!!

Vratit će se Walter...
Rale tz
Posts: 7
Joined: 21/03/2013 09:14

#45 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Rale tz »

jazzer wrote:
sredoje wrote:Ko gov*a kroz kanalizaciju plove komunisti kroz demokraciju
Sreca pa se pojavi SDA koja nam je upalila svjetlo, da nije jos bi bili u mraku, je l de?
SDA.se pojavila prije 20 god i nista oni ne odradise osim sto Dodiku dadose pola Bosne ,nas ostavise na cjedilu isprodavase nasa blaga nase tvornice ,sve to odradise ja sam imao svjetlo i prije SDA ali sam imao i posao i novac sada samo oni to imaju oni su ti isto ko i SDP ,pogledajte samo funkcionere iz SDA SDP svi oni imaju auta super stanove vile a mi nas nigdje nego idemo ko najamnici po evropi radimo poslove koje ni jedan svabo neradi i mi podrzavamo takve ljude neznam gdjece vam dusa sto varate nas narod i ponovo dajete savjete da i dalje podrzavaju ovu elitu-
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#46 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Doktor29 »

Gistro_bancho wrote:Konačno!!!

Vratit će se Walter...

Ja sam mislio da je to bila fora za 2010 :-) :-) :-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#47 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Hoće li osnivačka skupština biti otvorenog tipa?

Ne bi bilo loše da se tema spoji sa već postojećom...
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#48 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by antimobbing »

Šta se desi kada čašu punu prljave vode ''SDP'' prespeš u drugu čašu ''Demokratska fronta'' gdje se nalazi par napola čistih kapljica vode? Hoće ista voda presipanjem u drugu čašu postati čista od par kapi čiste vode?

Nema potrebe za glorifikacijom bilo koga.

Sve što se dešava posljedica je ljudskog faktora. Da bi se bilo šta promijenilo u ovoj državi nije dovoljna samo nečija pusta želja već sposobni, pošteni, hrabri i odlučni ljudi, kojih nažalost nema.

Sve što imamo jeste, obična duševno zamrla masa naroda razvučene pameti koja uopće ne razmišlja i pojedinci čiji se glas razuma kao eho gubi u masi.

Željko, ukoliko ovo čitaš morat ćeš baš napraviti baš detaljnu analizu svakog čovjeka pojedinačno jer sve svodi ''ljudski faktor'' koji je uzrok i posljedica svih naših problema.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#49 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by didžej »

Altsa wrote:
Doktor29 wrote:
didžej wrote:los covjek i jos losiji politicar.

on i lagumdzija su godinama puhali u istu tikvu, s tim sto je komsic cak bio i rigidniji od lagumdzije. godinama proizvodili i forsirali podobne poltrone naustrb kvalitetnih kadrova, godinama zivi na grbaci naroda iako nista konkretno za taj narod nije uradio.
sad kad se blizi istek mandata, jer ne moze vise biti u predsjednistvu bih, onda brze-bolje osnivaj stranku da se opet negdje uhljebi i zivi lagodno.
jedan od najodgovornijih zasto je u bih godinama na djelu negativna selekcija, rezultate toga znamo i golim okom vidimo svi.
:thumbup: :thumbup:
na osnovu cega je los kao covjek...navedi mi primjer i razlog sto si to izjavio pa onda seri...lako je lupati gluposti na forumu
ovo sto ti ja kazem ce ti reci svaki posteni sdp-ovac ali u 4 oka. javno ne smiju i nece. sad kad je komsic otisao i osnovao svoju stranku mozda i krene javno iznosenje prljavog vesa ali sumnjam jer ovi sitniji ne smiju zato sto bi pored komsica morali da popljuju i lagumdziju i sve koji su u vrhu stranke a to nece jer ocekuju neku korist od njih.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#50 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

didžej wrote:
Altsa wrote: na osnovu cega je los kao covjek...navedi mi primjer i razlog sto si to izjavio pa onda seri...lako je lupati gluposti na forumu
ovo sto ti ja kazem ce ti reci svaki posteni sdp-ovac ali u 4 oka. javno ne smiju i nece. sad kad je komsic otisao i osnovao svoju stranku mozda i krene javno iznosenje prljavog vesa ali sumnjam jer ovi sitniji ne smiju zato sto bi pored komsica morali da popljuju i lagumdziju i sve koji su u vrhu stranke a to nece jer ocekuju neku korist od njih.
Ja isto tako dijelim svoje rezerve prema Komsicu osobno, ali bih ipak volio da uspije, pri cemo pod uspjehom smatram okupljanje izbezumljenih socijaldemokrata nakon pada koji se desio kao posljedica ove katastrofalne vladavine ZL.

Nakon toga svakako treba odjebati i Komsica, ipak je on predugo prdio u istu tikvu!
Post Reply