Demokratska fronta Željko Komšić

Osmi Socrates
Posts: 8144
Joined: 19/10/2020 15:33

#50326 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 08:20
Osmi Socrates wrote: 28/09/2021 21:34 Dragi moji prijatelji, ne određuje Komšić jačinu SDA, nego glasači. Srušite ih na izborima i sve OK.
Fascinira lakoca kojom se osorno i sa visine plasiraju ovakve teze koje su ocigledne. Je li tu stvarno mislis da tvojim dragim prijateljima ta ideja nije pala na pamet? Ikad?

Pogledaj rezultate zadnjih nekoliko ciklusa i primijetit ces da je izborni rezultat SDA-stabilan. Oni mogu uraditi, odnosno ne uraditi nista i imat ce cca 300 hiljada glasova, od toga 50tak u Sarajevu gdje je najvise uhljeba i ljudi prikacenih na budztske pipe.

Onda pogledaj rezultate stranaka koje su potrsku trazile na antiSDA retorici i vidjet ces da iste dobijaju skoro DUPLO vise glasova od SDA. Dakle narod glasa za promjene.

Ali sta te stranke urade poslije izbora, ukljucujuci i stranku na cijoj temi pisemo-sve te glasove koje su dobili na konto borbe protiv SDA uredno isporuce toj istoj SDA.

Prema tome biti Komsicev glasac i jos gore apologeta, a biti istovremeno protiv SDA je vrhunska hipokrizija.
Previše emotivno, a i, što onaj drugi reče, crno-bijelo shvataš politiku. Kakva je to anti-SDA politika? Koje su tu sve stranke i koji su im politički programi? Zašto su se udružili protiv SDA? Kakva im je pojedinačna moć u glasačkom tijelu? Imaju li ikakve jake igrače? Državnike? Viziju? Odgovor na prijetnje u državi i regionu? Šta će biti kad svrgnu SDA? I dalje će zajedno ili?

Ni svaka opozicija nije automatski dobra. Desetine primjera mogu navesti gdje se opozicija tako grupira da ruši jednu stranku, i kad uspiju, to vodi u još veću katastrofu. Đavo koga znaš je uvijek prihvatljiviji od đavola kojeg ne znaš.

Ovo uopšte ne znači da podržavam SDA, naprotiv. Međutim, opozicija je, ovako na prvu, katastrofa totalna. Nigdje ništa ni sa čim.

Meni je jasno da vam je dosta SDA, ali politika je prljav posao. I neko mora uprljati ruke, da bi se održao bilo kakav red i mir. Alternativa tome je da svi izađemo na ulicu sa oružjem i počnemo se ubijati između sebe. Ovo se odnosi na svaku državu.

Dakle, politika je prljav posao, i mora nekad biti i licemjerna, kao što si mene okarakterisao. U skoro svakoj situaciji, mora se gledati šta je najmanje moguće zlo. Eto, meni ne ide u glavu da izbor Komšića neki smatraju nelegitimnim, a izbor Čovića, čovjeka koji uvijek stavlja interes Hrvatske ispred BiH, bi bio legitiman. Dakle, Čović bi sutra podijelio i rasturio BiH da može, i neko smatra da bi njegov izbor bio legitimniji od Komšićevog. To više nije licemjerje, nego ne znam kako bih to i nazvao a da ne vrijeđam ljude koji takav stav zastupaju. :-) Protiv svake logike je najblaži termin koji mi pada na pamet.

Da li je bio neki realan izbor osim Komšića i Čovića? Nije. Dakle, čak i ako je Komšić loš, on je najmanje moguće zlo, bez obzira šta je on radio pored toga. Bio licemjeran, ovakav, onakav, nije zaslužio Ljiljana, ili šta su mu već nalijepili.

Ovo su čisto racionalne stvari. Nikakve to veze nema sa emocijama.
User avatar
hrasno38
Posts: 31535
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#50327 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hrasno38 »

Osmi Socrates wrote: 29/09/2021 19:04
_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 08:20
Fascinira lakoca kojom se osorno i sa visine plasiraju ovakve teze koje su ocigledne. Je li tu stvarno mislis da tvojim dragim prijateljima ta ideja nije pala na pamet? Ikad?

Pogledaj rezultate zadnjih nekoliko ciklusa i primijetit ces da je izborni rezultat SDA-stabilan. Oni mogu uraditi, odnosno ne uraditi nista i imat ce cca 300 hiljada glasova, od toga 50tak u Sarajevu gdje je najvise uhljeba i ljudi prikacenih na budztske pipe.

Onda pogledaj rezultate stranaka koje su potrsku trazile na antiSDA retorici i vidjet ces da iste dobijaju skoro DUPLO vise glasova od SDA. Dakle narod glasa za promjene.

Ali sta te stranke urade poslije izbora, ukljucujuci i stranku na cijoj temi pisemo-sve te glasove koje su dobili na konto borbe protiv SDA uredno isporuce toj istoj SDA.

Prema tome biti Komsicev glasac i jos gore apologeta, a biti istovremeno protiv SDA je vrhunska hipokrizija.
Previše emotivno, a i, što onaj drugi reče, crno-bijelo shvataš politiku. Kakva je to anti-SDA politika? Koje su tu sve stranke i koji su im politički programi? Zašto su se udružili protiv SDA? Kakva im je pojedinačna moć u glasačkom tijelu? Imaju li ikakve jake igrače? Državnike? Viziju? Odgovor na prijetnje u državi i regionu? Šta će biti kad svrgnu SDA? I dalje će zajedno ili?

Ni svaka opozicija nije automatski dobra. Desetine primjera mogu navesti gdje se opozicija tako grupira da ruši jednu stranku, i kad uspiju, to vodi u još veću katastrofu. Đavo koga znaš je uvijek prihvatljiviji od đavola kojeg ne znaš.

Ovo uopšte ne znači da podržavam SDA, naprotiv. Međutim, opozicija je, ovako na prvu, katastrofa totalna. Nigdje ništa ni sa čim.

Meni je jasno da vam je dosta SDA, ali politika je prljav posao. I neko mora uprljati ruke, da bi se održao bilo kakav red i mir. Alternativa tome je da svi izađemo na ulicu sa oružjem i počnemo se ubijati između sebe. Ovo se odnosi na svaku državu.

Dakle, politika je prljav posao, i mora nekad biti i licemjerna, kao što si mene okarakterisao. U skoro svakoj situaciji, mora se gledati šta je najmanje moguće zlo. Eto, meni ne ide u glavu da izbor Komšića neki smatraju nelegetimnim, a izbor Čovića, čovjeka koji uvijek stavlja interes Hrvatske ispred BiH, bi bio legitiman. Dakle, Čović bi sutra podijelio i rasturio BiH da može, i neko smatra da bi njegov izbor bio legitimniji od Komšićevog. To više nije licemjerje, nego ne znam kako bih to i nazvao a da ne vrijeđam ljude koji takav stav zastupaju. :-) Protiv svake logike je najblaži termin koji mi pada na pamet.

Da li je bio neki realan izbor osim Komšića i Čovića? Nije. Dakle, čak i ako je Komšić loš, on je najmanje moguće zlo, bez obzira šta je on radio pored toga. Bio licemjeran, ovakav, onakav, nije zaslužio Ljiljana, ili šta su mu već nalijepili.

Ovo su čisto racionalne stvari. Nikakve to veze nema sa emocijama.
Kad imas sa jedne strane presudjene fasiste SDS, fasiste u pokusaju SNSD i PDP i svi imaju jedna cilj rastakanje ove drzave a sa druge strane imas politicke kukavice koji igraju iskljucivo svoje interese i lagano prodaju malo po malo BiH (NS Mostar, SDP Srebrenica, NiP Abdic) onda SDA kriminalci kojima nikako ne mozes prisiti rasturanje zemlje (mozes ako si klasicna dzukela) su jedina preostala opcija a pored toga ubjedljivo su najjaci u F BiH. I tu imas sada malesni DF sa najjacim covjekom i patriotom u BH politici Zeljkom Komsicem koji je jedina istinska i prava brana govnima kao sti su Dodik i Covic i koji ih usput dovodi do sizofrenije. Kad me neko pita a sta je on to uradio ja bih mu najradije samar zveknuo jer to pitanje nije zato sto ga interesuje i ne zna nego zato sto je bezobrazan i odlicno zna ali zeli to da minorizuje. Koliko jedan covjek iskljucivo gradjanske provinencije moze uciniti medju mrtvim nacionalistma??? Dovoljno da ih zaustavi u suludim namjerama i dogovorima jer ima kriminalnu SDA iza ledja koja odobrava svaki njegov potez i kolegu u Predsjednistvu BiH sa kojim moze blokirati svaki suludi pokusaj politike Milorada Dodika. Ovdje sam napisao par puta samo radi ove hrpe bolesnih BOTOVA koji u svom jadu i cemeru ne znaju sta ce jos izmisliti pa onda udaraju i na svetinju "zlatnog ljiljana", daju raznorazne nadimke itd itd. Mali misevi koji bi za 20 KM guzice dali!
Upravo tako Komisc je najmanje i nije nikavo zlo za ovu zemlju nego naprotiv kao sto je giljao zajedno sa mnom od 92-96 po krvavom bosanskohercegovackom blatu danas gilja na drugi nacin protiv istih neprijatelja i opet im nanosi gubitke.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55747
Joined: 15/12/2008 16:53

#50328 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Osmi Socrates wrote: 28/09/2021 21:34 Dragi moji prijatelji, ne određuje Komšić jačinu SDA, nego glasači. Srušite ih na izborima i sve OK.

On ulazi u koaliciju koja će mu omogućiti da se čuje njegov glas protiv dijeljenja države, protiv aparthejdskih izbornih zakona, protiv aparthejdskih ostalih zakona, protiv zapišavanja teritorija tako da Čović i slični mu budu pod moranje u predsjedništvu.

Da ne uđe u takvu koaliciju, SDA bi i dalje bila najjača, njegov glas se ne bi nigdje čuo, i mi ne bi imali temu od 2222 stranice o njemu.
Netacno. SDA u Sarajevu nije imala jacinu, pa onda dodje petak 13. i DF/SBB/BOSS im dadose tu jacinu. A sigurno 60-70% tih glasova je bilo izricito protiv SDA. To je politicka prostitucija i zbog toga ce DF biti sveden na nivo statisticke greske.
User avatar
Login77777
Posts: 8769
Joined: 18/05/2021 09:11

#50329 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Login77777 »

hrasno38 wrote: 29/09/2021 19:15
Osmi Socrates wrote: 29/09/2021 19:04

Previše emotivno, a i, što onaj drugi reče, crno-bijelo shvataš politiku. Kakva je to anti-SDA politika? Koje su tu sve stranke i koji su im politički programi? Zašto su se udružili protiv SDA? Kakva im je pojedinačna moć u glasačkom tijelu? Imaju li ikakve jake igrače? Državnike? Viziju? Odgovor na prijetnje u državi i regionu? Šta će biti kad svrgnu SDA? I dalje će zajedno ili?

Ni svaka opozicija nije automatski dobra. Desetine primjera mogu navesti gdje se opozicija tako grupira da ruši jednu stranku, i kad uspiju, to vodi u još veću katastrofu. Đavo koga znaš je uvijek prihvatljiviji od đavola kojeg ne znaš.

Ovo uopšte ne znači da podržavam SDA, naprotiv. Međutim, opozicija je, ovako na prvu, katastrofa totalna. Nigdje ništa ni sa čim.

Meni je jasno da vam je dosta SDA, ali politika je prljav posao. I neko mora uprljati ruke, da bi se održao bilo kakav red i mir. Alternativa tome je da svi izađemo na ulicu sa oružjem i počnemo se ubijati između sebe. Ovo se odnosi na svaku državu.

Dakle, politika je prljav posao, i mora nekad biti i licemjerna, kao što si mene okarakterisao. U skoro svakoj situaciji, mora se gledati šta je najmanje moguće zlo. Eto, meni ne ide u glavu da izbor Komšića neki smatraju nelegetimnim, a izbor Čovića, čovjeka koji uvijek stavlja interes Hrvatske ispred BiH, bi bio legitiman. Dakle, Čović bi sutra podijelio i rasturio BiH da može, i neko smatra da bi njegov izbor bio legitimniji od Komšićevog. To više nije licemjerje, nego ne znam kako bih to i nazvao a da ne vrijeđam ljude koji takav stav zastupaju. :-) Protiv svake logike je najblaži termin koji mi pada na pamet.

Da li je bio neki realan izbor osim Komšića i Čovića? Nije. Dakle, čak i ako je Komšić loš, on je najmanje moguće zlo, bez obzira šta je on radio pored toga. Bio licemjeran, ovakav, onakav, nije zaslužio Ljiljana, ili šta su mu već nalijepili.

Ovo su čisto racionalne stvari. Nikakve to veze nema sa emocijama.
Kad imas sa jedne strane presudjene fasiste SDS, fasiste u pokusaju SNSD i PDP i svi imaju jedna cilj rastakanje ove drzave a sa druge strane imas politicke kukavice koji igraju iskljucivo svoje interese i lagano prodaju malo po malo BiH (NS Mostar, SDP Srebrenica, NiP Abdic) onda SDA kriminalci kojima nikako ne mozes prisiti rasturanje zemlje (mozes ako si klasicna dzukela) su jedina preostala opcija a pored toga ubjedljivo su najjaci u F BiH. I tu imas sada malesni DF sa najjacim covjekom i patriotom u BH politici Zeljkom Komsicem koji je jedina istinska i prava brana govnima kao sti su Dodik i Covic i koji ih usput dovodi do sizofrenije. Kad me neko pita a sta je on to uradio ja bih mu najradije samar zveknuo jer to pitanje nije zato sto ga interesuje i ne zna nego zato sto je bezobrazan i odlicno zna ali zeli to da minorizuje. Koliko jedan covjek iskljucivo gradjanske provinencije moze uciniti medju mrtvim nacionalistma??? Dovoljno da ih zaustavi u suludim namjerama i dogovorima jer ima kriminalnu SDA iza ledja koja odobrava svaki njegov potez i kolegu u Predsjednistvu BiH sa kojim moze blokirati svaki suludi pokusaj politike Milorada Dodika. Ovdje sam napisao par puta samo radi ove hrpe bolesnih BOTOVA koji u svom jadu i cemeru ne znaju sta ce jos izmisliti pa onda udaraju i na svetinju "zlatnog ljiljana", daju raznorazne nadimke itd itd. Mali misevi koji bi za 20 KM guzice dali!
Upravo tako Komisc je najmanje i nije nikavo zlo za ovu zemlju nego naprotiv kao sto je giljao zajedno sa mnom od 92-96 po krvavom bosanskohercegovackom blatu danas gilja na drugi nacin protiv istih neprijatelja i opet im nanosi gubitke.
:lol: :lol: :lol:
Nisam sdO, ali… :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50330 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Ko nakon afera Asim, Respiratori, revizija presude protiv Srbije za genocid, Sebije, Osmice, Solaka, kriminalnih privatizacija, drzanja Sarajeva bez vode zbog privatnih talova,isporucivanja SNSD i HDZ Domova naroda zarad Sebijine fotelje....nastavi niz.... smatra da SDA ne razbija ovu drzavu i da je razlicita od svojih pandana SDS/SNSD/HDZ, tom ne trebaju veci problemi u zivotu.

A Zeljko Komsic to sve mirno posmatra i sto precutno, sto izricito PODRZAVA.
User avatar
Point.
Posts: 27846
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#50331 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Point. »

Šta je alternativa?

Ako je alternativa Dragan Čović, onda neka Željka u predsjedništvu. Ne znam kako vam ova sasvim jednostavna računica nije jasna.
Osmi Socrates
Posts: 8144
Joined: 19/10/2020 15:33

#50332 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 19:49 Ko nakon afera Asim, Respiratori, revizija presude protiv Srbije za genocid, Sebije, Osmice, Solaka, kriminalnih privatizacija, drzanja Sarajeva bez vode zbog privatnih talova,isporucivanja SNSD i HDZ Domova naroda zarad Sebijine fotelje....nastavi niz.... smatra da SDA ne razbija ovu drzavu i da je razlicita od svojih pandana SDS/SNSD/HDZ, tom ne trebaju veci problemi u zivotu.

A Zeljko Komsic to sve mirno posmatra i sto precutno, sto izricito PODRZAVA.
Pa eto, onako realno, šta bi se desilo da se Komšić direktno konfrontira sa Bakirom, Sebijom i SDA? Stao bi na stranu vječitih gubitnika iz opozicije? Izgubio svaku mogućnost da djeluje bilo kako? Čovjek koristi jedini način da se čuje njegov glas, i to oko veoma bitnih stvari. Glas mu je važan, bez obzira koliko vi to relativizirali zbog ličnog nezadovoljstva, a neki bogami i iz čisto političkih razloga.

Sve ove navedene afere, iako katastrofalne, ne dovode u pitanje opstanak BiH. To samo vi zamišljate da dovode, jer vam tako odgovara. Komšić je odlučio da se bavi pitanjima opstanka BiH za sada. To je realna opasnost.

Još ću dvije stvari pitati. Prvo je šta bi ta neka takozvana principijelna opozicija bolje radila, osim što bi anti-SDA-ovala? Imaju li oni boljeg čovjeka od Komšića? Ko je taj? Pretpostavljam da imaju boljeg od Džaferovića. Ali, pozivati Komšića i njegovu stranku da rješavaju suštinske probleme BIH plemensko-mafijaške politike da bi kod vas navodno nelicemjernih stekao neki bod na moralnoj skali, a da pritom sebe isključi iz bilo kakvog razgovora o pukom opstanku BiH je krajnji cinizam. Koncentrišite se na obaranje SDA na najbezbolniji način, ako ste organizirani i umijete, a Komšić nek' radi ono što mu je sada primarni cilj, a to je puki opstanak zemlje. Pa makar on (Komšić) bio i licemjeran.

Drugo je pitanje oko licemjerstva u politici. Zašto je toliko cijenjeno biti navodno nelicemjeran u politici? Eto, Šešelj uopšte nije licemjeran, pa bi mrtav-hladan pobio pola BiH da mu se pruži prilika. Dodik uopšte nije licemjeran. Zapravo, najveća politička stoka Balkana i šire nije uopšte licemjerna. Ovo zapravo i nije pitanje nego više moje razmišljanje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50333 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Osmi Socrates wrote: 29/09/2021 21:09
Sve ove navedene afere, iako katastrofalne, ne dovode u pitanje opstanak BiH.
Naravno da dovode.

Jesmo li se borili da bismo imali drzavu gdje malinar nabavlja respiratore, gdje potpredsjednik stranke kao u Kumu "zavrsava" ko ce biti gradonacelnik Sarajeva, da predsjednik te drzave salje potrckala da katilu jave da bude miran oko revizije presude ZA GENOCID jer je sve samo show, gdje najvecu bolnicu u drzavi i obavjestajnu sluzbu vode ljudi bez validnih diploma, gdje ce glavni grad te drzave na cijem sirem teritoriju se nalazi vrelo rijeke po kojoj je drzava dobila ima biti masakriran redukcijama vode u 21 vijeku da bi se stranacki tajkun ugradio uz postavljanje cijevi, da ljudi umiru ne docekavsi penziju jer su im firme kriminalno privatizovane i prodate u bescijenje, gdje vanjsku politiku drzave vodi ministar kojem je najveci uspjeh par tona hurmi donacije?

Protiv četnika i ustaša znamo kako se boriti. Znao je to moj pradjed u partizanima, otac u Armiji RBiH, znat cu i ja sutra ako zatreba, borit cu se iz Malmea naravno :D

Ali kako da se borimo protiv onog prvog?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4882
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#50334 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ¤ jelena ¤ »

Jbt, koliko ljudi godišnje napusti ovu zemlju jer je vladajućim elitama najviši domet i jedino što sebi postavljaju kao nekakav ideal...iliti dugoročni, uzviiiiiišeni cilj - opstanak zemlje.

Godinama i decenijama žive u zemlji koja se bori za opstanak i ne mrda dalje od te.... borbe za opstanak na nekakvom rubu pravo širokih razmjera....od gzistencije do propasti.... a glavonje samo hapaju pare i nikako da sjašu.
Last edited by ¤ jelena ¤ on 29/09/2021 21:35, edited 1 time in total.
Osmi Socrates
Posts: 8144
Joined: 19/10/2020 15:33

#50335 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 21:24
Osmi Socrates wrote: 29/09/2021 21:09
Sve ove navedene afere, iako katastrofalne, ne dovode u pitanje opstanak BiH.
Naravno da dovode.

Jesmo li se borili da bismo imali drzavu gdje malinar nabavlja respiratore, gdje potpredsjednik stranke kao u Kumu "zavrsava" ko ce biti gradonacelnik Sarajeva, da predsjednik te drzave salje potrckala da katilu jave da bude miran oko revizije presude ZA GENOCID jer je sve samo show, gdje najvecu bolnicu u drzavi i obavjestajnu sluzbu vode ljudi bez validnih diploma, gdje ce glavni grad te drzave na cijem sirem teritoriju se nalazi vrelo rijeke po kojoj je drzava dobila ima biti masakriran redukcijama vode u 21 vijeku da bi se stranacki tajkun ugradio uz postavljanje cijevi, da ljudi umiru ne docekavsi penziju jer su im firme kriminalno privatizovane i prodate u bescijenje, gdje vanjsku politiku drzave vodi ministar kojem je najveci uspjeh par tona hurmi donacije?

Protiv četnika i ustaša znamo kako se boriti. Znao je to moj pradjed u partizanima, otac u Armiji RBiH, znat cu i ja sutra ako zatreba, borit cu se iz Malmea naravno :D

Ali kako da se borimo protiv onog prvog?
Naši su se očevi prije svega borili za puki opstanak jednog naroda, a onda i za puki opstanak jedne zemlje.

A protiv četnika i ustaša se trebalo prije svega boriti diplomatski, i to prije početka rata, pa onda i tokom, a to je BiH najviše falilo.

Danas se Komšić pokušava diplomatski boriti.

Ili ti misliš da je važnije da Komšić viče;

"Jesi jesi to radio Bakire"

A Bakir odgovara;

""Nisam, Alaha mi"

I tako unedogled dok i Komšića ne utopite u ovu beskorisnu masu što sebe zove opozicijom.
Last edited by Osmi Socrates on 29/09/2021 21:49, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50336 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Frajer 4 godine sjedio u Parlamentarnoj skupstini BiH i nula (0) puta se javio za rijec.

De bolan mani nas se suplje, ako nam je Komsic, prodajem obraz, jedina nada, bolje je da se odmah predamo i trazimo politicki azil u Kanadi.
Osmi Socrates
Posts: 8144
Joined: 19/10/2020 15:33

#50337 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

¤ jelena ¤ wrote: 29/09/2021 21:34 Jbt, koliko ljudi godišnje napusti ovu zemlju jer je vladajućim elitama najviši domet i jedino što sebi postavljaju kao nekakav ideal...iliti dugoročni, uzviiiiiišeni cilj - opstanak zemlje.

Godinama i decenijama žive u zemlji koja se bori za opstanak i ne mrda dalje od te.... borbe za opstanak na nekakvom rubu pravo širokih razmjera....od gzistencije do propasti.... a glavonje samo hapaju pare i nikako da sjašu.
Jbg, to su realne političke okolnosti, kad jedan član predsjedništva prijeti disolucijom, a drugi takozvani vođa naroda kaže ako on nije izabran BiH neće biti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50338 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Pa eto sto je ne disoluiraju vise? Ja bio osnovna skola kad su poceli, evo sad imam vec 10 godina radnog staza i jos nisu zavrsili.
User avatar
hrasno38
Posts: 31535
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#50339 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hrasno38 »

_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 21:37 Frajer 4 godine sjedio u Parlamentarnoj skupstini BiH i nula (0) puta se javio za rijec.

De bolan mani nas se suplje, ako nam je Komsic, prodajem obraz, jedina nada, bolje je da se odmah predamo i trazimo politicki azil u Kanadi.
Interesantno je da je klub DF-a bio klub sa najvise podnesenih inicijativa ali da bi ti to shvatio zasto morao bi sad ovdje knjigu napisati jer tebi se neke stvari ne mogu objasniti u par recenica!
Osmi Socrates
Posts: 8144
Joined: 19/10/2020 15:33

#50340 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 21:37 Frajer 4 godine sjedio u Parlamentarnoj skupstini BiH i nula (0) puta se javio za rijec.

De bolan mani nas se suplje, ako nam je Komsic, prodajem obraz, jedina nada, bolje je da se odmah predamo i trazimo politicki azil u Kanadi.
Pa šta će vam pričati što već ne znate? Kome će pričati u skupštini? Priča sad, pa opet ne valja.
palermo
Posts: 22401
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#50341 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 21:40 Pa eto sto je ne disoluiraju vise? Ja bio osnovna skola kad su poceli, evo sad imam vec 10 godina radnog staza i jos nisu zavrsili.
Pa valjda zato sto postoje i oni koji se borw protiv disolucije
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50342 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

hrasno38 wrote: 29/09/2021 21:41
_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 21:37 Frajer 4 godine sjedio u Parlamentarnoj skupstini BiH i nula (0) puta se javio za rijec.

De bolan mani nas se suplje, ako nam je Komsic, prodajem obraz, jedina nada, bolje je da se odmah predamo i trazimo politicki azil u Kanadi.
Interesantno je da je klub DF-a bio klub sa najvise podnesenih inicijativa ali da bi ti to shvatio zasto morao bi sad ovdje knjigu napisati jer tebi se neke stvari ne mogu objasniti u par recenica!
Posto obraz Komsicu????
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50343 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

palermo wrote: 29/09/2021 21:47
_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 21:40 Pa eto sto je ne disoluiraju vise? Ja bio osnovna skola kad su poceli, evo sad imam vec 10 godina radnog staza i jos nisu zavrsili.
Pa valjda zato sto postoje i oni koji se borw protiv disolucije
:lol:
palermo
Posts: 22401
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#50344 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 21:48
palermo wrote: 29/09/2021 21:47

Pa valjda zato sto postoje i oni koji se borw protiv disolucije
:lol:
Nemas.bolji odgovor.....? razumijem, sasvim
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50345 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

palermo wrote: 29/09/2021 21:51
_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 21:48

:lol:
Nemas.bolji odgovor.....? razumijem, sasvim
De ba, zaobidji me hljeba ti
palermo
Posts: 22401
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#50346 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 21:52
palermo wrote: 29/09/2021 21:51
Nemas.bolji odgovor.....? razumijem, sasvim
De ba, zaobidji me hljeba ti
Pa zaobilazim te, samo sam komentarisao post....valjda se tako radi na.forumu
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55747
Joined: 15/12/2008 16:53

#50347 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2021 21:24
Osmi Socrates wrote: 29/09/2021 21:09
Sve ove navedene afere, iako katastrofalne, ne dovode u pitanje opstanak BiH.
Naravno da dovode.

Jesmo li se borili da bismo imali drzavu gdje malinar nabavlja respiratore, gdje potpredsjednik stranke kao u Kumu "zavrsava" ko ce biti gradonacelnik Sarajeva, da predsjednik te drzave salje potrckala da katilu jave da bude miran oko revizije presude ZA GENOCID jer je sve samo show, gdje najvecu bolnicu u drzavi i obavjestajnu sluzbu vode ljudi bez validnih diploma, gdje ce glavni grad te drzave na cijem sirem teritoriju se nalazi vrelo rijeke po kojoj je drzava dobila ima biti masakriran redukcijama vode u 21 vijeku da bi se stranacki tajkun ugradio uz postavljanje cijevi, da ljudi umiru ne docekavsi penziju jer su im firme kriminalno privatizovane i prodate u bescijenje, gdje vanjsku politiku drzave vodi ministar kojem je najveci uspjeh par tona hurmi donacije?

Protiv četnika i ustaša znamo kako se boriti. Znao je to moj pradjed u partizanima, otac u Armiji RBiH, znat cu i ja sutra ako zatreba, borit cu se iz Malmea naravno :D

Ali kako da se borimo protiv onog prvog?
Objasnjavas liku koji Bosnu poznaje iz medija i foruma. Njemu je Bosna kao tebi Bayern, upali dva puta sedmicno da se iznavija i prepire sa neistomisljenicima, i onda nastavi svojim poslom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50348 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

ultima_palabra wrote: 29/09/2021 21:54
Objasnjavas liku koji Bosnu poznaje iz medija i foruma. Njemu je Bosna kao tebi Bayern, upali dva puta sedmicno da se iznavija i prepire sa neistomisljenicima, i onda nastavi svojim poslom.
Vise zbog ljudi koji ovo citaju.

P.S. Ohladio mi Bayern :(
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#50349 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cLo »

Namjeru Hrvata ne možeš upoznati u fildžanu, jer tu stanuju neki drugi, pitomiji Hrvati, oni koji su po nacionalnom ključu instalirani u sve sokake i budžake, svikli na život sa Bošnjacima i Srbima i sasvim sigurno ne bi plivali u drugačijem okruženju.
Ali, kad se makneš iz fildžana druga slika, vidiš da nema brežuljka na koji nisu nasadili najveći mogući križ niti kuće, tarabe, bandere na kojoj nije šahovnica. Bosanske proizvode ne kupuju ni u najluđim snovima. Nazivi ulica i mostova otprilike ovako: dr. Franje Tuđmana, Gojka Šuška, Mate Bobana, HVO-a itd. sve sami legitimni.
A tek ako se zatekneš kad Thompson ima koncert – ooojhaaaaa, da vidiš te kulture i majoriziranosti, horde crnokošuljaša sa crnim ustaškim zastavama uzvikuju gadarije i pjevaju ustaške pjesme grlato, svaka se vena pozna, tačno te jeza prožme. Zato nije legitimno iz Sarajeva pisati ovakve stvari o Komšiću i njegovoj licemjernosti.
Osmi Socrates
Posts: 8144
Joined: 19/10/2020 15:33

#50350 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Osmi Socrates »

Pa možda i treba malo saslušati ljude koji nisu u blatu bosanske dnevne politike. Koji su možda i vidjeli nešto više u životu od onoga što se vama u BiH nameće kao normalno.

Tako vas je i Andrić ubjedio da je BiH samo jedna ogromna mržnja među narodima. Tako su i komunisti učili da je samoupravljanje med i mlijeko. Da je Yugo optimalan auto za našeg čovjeka. Da je Jugoslavija ravnopravna zajednica svih naroda i narodnosti.

Sve to ferceralo tako dok ne puče. Ne potcjenjuj nikad pogled sa distance, onog koji nije opterećen dnevnim blatom. Tako je u mnogim stvarima.
Post Reply