Vijesti iz Tuzle

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#76

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:na Slatini, neki podrumi su skroz poplavljeni. srecom na trecem sam..pa nisam valjda toliko baksuz da do treceg poplavi :D :D al' ako bude tonjenja (zbog eksploatacije soli) onda cemo ko da gledam, na ho-ruk nestati :shock:

iako se ''sve pomijera gore'' mislim da ne bi mogla zivjeti u Istocnom dijelu..mozda na Stupinama (u novogradnji) :D mada malo presareno za moj ukus 8)
Treci... Nikad se ne zna... :D

Inace istocni dio je i meni malo losiji... Dalje od grada, i praaavo glupo izgradjeno, nazor... Zao mi sto se preseli sa Slatine... :)
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#77

Post by fukara_tz »

Zanimljivo da u istocnom dijelu grada niko nista nije znao do jutros :) , jos sam sinoc nakon nevremena bio vani u gradu i sve normala. Kad danas gledam slike i vijesti prava katastrofa. Evo text iz nezavisnih


U tom nevremenu uništeno je više objekata kojima je prilaz bio moguć samo čamcima i u ribarskim čizmama.

Asfalt je popucao na više mjesta u tuzlanskim naseljima Moluhe, Batva, Mosnik, Mejdan, Slatina i Tušanj. Iz kanalizacionih otvora je prodirala voda, koju odvodi u nižim zonama nisu mogli da prime, nakon čega je veliki dio područja gradskog dijela Tuzle poplavljen.

Prema podacima hidrometeorološke stanice za 35 minuta je palo 50 litara po metru kvadratnom.

U naselju Moluhe mladić, kojeg je kiša zadesila na ulici, kako su rekli svjedoci, odjednom se našao usred bujice, koja ga je oborila i ponijela. On se uhvatio za ogradu i spasio od utapanja. Zbog bujice, koja je prodrla u kuću Ramiza Ićića u naselju Kojšino, vlasnici su probili zid na kući, kako bi izbjegli gušenje.

Komandant Profesionalne vatrogasne brigade Tuzla Ibrahim Hadžić istakao je da su tokom padavina spasili živote sedam osoba.

"Ljudi su se penjali po krovovima, jer su njihove kuće bile poplavljene. Na ulicama su bili veliki nanosi kamenja i mulja, a više saobraćajnica je uništeno", rekao je Hadžić.

Poplavljena je Klinika za fizijatriju u naselju Kreka odakle je medicinsko osoblje na nosilima i kolicima evakuisalo 31 pacijenta, koji su smješteni na druge odjele Univerzitetsko-kliničkog centra Tuzla .

"Radi se o nepokretnim osobama. Voda je za manje od sat vremena došla do njihovih kreveta, ali smo ih uspjeli izvući. Medicinske sestre su uspjele da spase i najskuplju opremu", rekao je načelnik Klinike Emir Halilbegović.

On je dodao da će trebati najmanje sedam dana za dezinfekciju i čišćenje Klinike. Šteta na tom objektu procjenjuje se na oko pola miliona KM.

U Ulici Blagoja Parovića iz stanova je evakuisano sedam porodica, kojima će općina Tuzla obezbijediti smještaj i pomoć u hrani i odjeći, rečeno je juče u tuzlanskoj općini.

Najgore je bilo u naselju Batva, gdje su, dok je glavnom saobraćajnicom tekla bujica zamuljene kišnice, stanari iz podruma kantama izbacivali vodu. Neki poslovni prostori i parkirana vozila su bili potpuno "zarobljeni" vodom, koja je na pojedinim mjestima bila viša od 1, 5 metara.

"Ne sjećam se takve strahote. Zadnji put je 1974. godine bila velika poplava, ali nije bilo toliko vode", rekao je 60-godišnji Ibro Sakić.

Osim stanova i poslovnih prostora, u nevremenu koje je zahvatilo Tuzlu, poplavljeno je nekoliko većih preduzeća. Voda iz Moluškog potoka je potpuno potopila preduzeće "Elir", fotografsku radnju "Jasmin", salon namještaja "Dalas", a voda je ušla i u 25 kancelarija u Domu zdravlja Tuzla .

"Bujica je razorila sve u kancelarijama, stolovi i stolice su isprevrtani, vrata polomljena, a poplavljena je i apoteka, u kojoj su lijekovi za svakodnevnu upotrebu. Još ne znamo kolika je šteta", rekao je direktor Doma zdravlja Tuzla Kasim Brigić.

U sanaciju štete nastale od poplava uključen je Štab Civilne zaštite, koji je ovlašten da angažuje neophodne privredne subjekte i njihovu mehanizaciju.

Imamović je obećao da će iz budežta biti izdvojena sredstva za pomoć Tuzlacima pogođenim prirodnom nepogodom, a ako bude bilo potrebno, tražiće pomoć i od viših nivoa vlasti.

Gdje si ba sunday nek si nam navratila :)
7th_Heaven
Posts: 351
Joined: 19/11/2002 00:00

#78

Post by 7th_Heaven »

Moj djed krenuo dole na sah na Slatinu i dole kod ringa kad se nije ugusio. Kaze voda do pasa..Reko trebo si odplivati gore do deminca, malo ledjno, muski, zenski i eto te kod kuce. Al' i nije bilo tolko smjesno jer je dosao apsolutno mokar - od glave do pete. :D
dEnI_tz
Posts: 51
Joined: 11/02/2005 18:59
Location: tuzla

#79

Post by dEnI_tz »

ovo je ludo sto se desava,hvala bogu kod mene nema,a isao sam malo razgledao nenormalno,nekako iznenada
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#80

Post by sunday_morning »

danas sam bila u gostima u onom soliteru preko puta stadiona...ljudi, od tartan staze nema nista. sami mulj, trebace to srediti a kostala je oko milion majkica :sad:
fotoradnja u rudarskoj je apsolutno stradala, covjeku otisli aparati...jedan butik isto u rudarskoj ulici, popucala stakla, otisla roba, uzas...prijateljici na pasa bunaru komplet donji sprat (skoro renovirano) poplavljen...na sve strane se osjete fekalije, smrad :-? ...

(prica mi rodjak, zadesio se u crvenom trznom na slatini kad je salaukovina krenula iz tusnja..kaze neka raja sto je sjedila u Verdiju, kad je ugledala gajbu pive da pluta..poskakala po onakvom nevremenu :lol: :lol: reko da to nisu Alfonsije ili Fukara??) :D :D
Last edited by sunday_morning on 18/06/2005 21:47, edited 1 time in total.
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#81

Post by sunday_morning »

fukara_tz wrote:Gdje si ba sunday nek si nam navratila :)
tu sam, tu sam...nema ni tebe, da se ne spremas na Karleusu u vodenicu :lol: :D :D
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#82

Post by fukara_tz »

sunday_morning wrote:
fukara_tz wrote:Gdje si ba sunday nek si nam navratila :)
tu sam, tu sam...nema ni tebe, da se ne spremas na Karleusu u vodenicu :lol: :D :D
Hajmo mi na Seku :D samo javi gdje sta kako :)

Hebote to pravo sjebano od tih poplava. Da sam se zadesio dole sigurno bi plivo za pivom :D

Btw probo sam novo pivo Tuzlanke pivare Torg i dobro je, sjeda :) 0,89KM u Merkatoru

Dobar mi je fazon i sa onom bocom od dva litra. Moras s obje ruke uzet da nagnes :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#83

Post by Alfons Kauders »

Veceras Soulfingers na Sony trgu... 8)

U petak Elemental i Frenkie u Klubu Šesetipet... 8-)

Osim ako se ne cuvate za Seku vas dvoje... :cry:

Mutni ste. Ko Modrac. :wink:

A sutra Dzamo... :D
7th_Heaven
Posts: 351
Joined: 19/11/2002 00:00

#84

Post by 7th_Heaven »

Super, samo nek se nesto desava. Ne volim ni Elemental ali to nema apsolutno nikakve veze..:)
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#85

Post by sunday_morning »

Alfons Kauders wrote:Veceras Soulfingers na Sony trgu... 8)
U petak Elemental i Frenkie u Klubu Šesetipet... 8-)
Osim ako se ne cuvate za Seku vas dvoje... :cry:
Mutni ste. Ko Modrac. :wink: :D
bila ja sinoc na Trgu..i slusala dr. Zo-a..hajde kontam doc'e jos raje kad pocnu prstici...jest sipak :D ...nego, mi smo seljaci zesci. ljudi super sviraju, dzabe; ona djeca kupila pive za marku..sva nagodba samo da dodjes i slusas...ali ono nece nista osim Seke i Karleuse pa to ti je. i ono sto je bilo, pola njih se zadesilo slucajno prolazeci a za soulfingerse nikad culo nije. da se razumijemo, nisu ni prstici nesto, skidaju uglv. tudje stvari ali onako, ljudi super prave atmosferu, tu su trube, plesacice, repertoar pravo ljetni (svirali su moju omiljenu pjesmu ''Stay'' od Zodiacs-a) 8-)

pitam se, da nam komplet Exit program dodje, koliko bi nasih dzuturuma doslo :? (btw, ovogodisnji program exit '05. je fantastican. pocev od White Stripes, Cubisma, Esme R, Ede Maajke, Fatboy S. Laibach-a, Apocalyptica, Garbage, Carl Cox, Disciplin A Kitschme i dr...ma dzabe mi, samo se bacam u crnjak jer ne mogu ici) ...idel' ko od vas na Exit u NS?
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#86

Post by car-x »

sunday, treba se samo pomiriti da smo iz zemlje-kolijevke turbo-folkera, urbanih primitivaca (nije to new primitives, ovi urbani su sto put gori) i da je na zalost velikoj vecini bas to furanje na seke, brene, sake i ostale rodbinske nadimke glavna furka..

ne treba ti nista vise nego da odes kod tinje u vinariju i da vidis ko sve tu dolazi..

i onda se pitamo sto nam ovaj ili onaj koncert prodje neopazeno ili sa taman toliko raje ko na losijem rodjendanu.. ne treba se uopste cuditi.. ali ni predati..

:D
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#87

Post by fukara_tz »

LJETO U TUZLI - Dom mladih Tuzla organizira koncert pod nazivom "TUZLA REMAKE" (veče tradicionalne, jazz i blues muzike) 24.06. na Sonom trgu u Tuzli. Nastupa Internacionalni jazz orkestar Sinana Alimanovića sa gostima Zdenkom Kovačiček i Miroslavom Vuletićem.
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#88

Post by fukara_tz »

- FILMSKI PETAK U BKC-u - komedija "Panika pod morem",
uloge: Bill Murray, Owen Wilson, Anjelica Huston.
Velika sala BKC-a Tuzla od 20:00 sati, kontekt telefon 311-070.

U Tuzli se 24. i 25. juna odigrava završnica Kadetskog prvenstva BIH u fudbalu u terminima od 15:30 i 17:30.
Učesnici prvenstva:

FK "SARAJEVO" SARAJEVO
NK "ŠIROKI BRIJEG" ŠIROKI BRIJEG
FK "KOZARA" B. GRADIŠKA
FK "SLOBODA" TUZLA

- Udruženje građana slovenačkog porijekla Tuzla povodom dana državnosti Republike Slovenije organizuje svečanu akademiju.Akademija će biti održana u subotu, 25. juna u Domu Armije Tuzla u 19 sati.U programu učestvuju: Boris Tešić i Maja Milinković.

- 25. juna u 20:00 sati u Franjevačkom samostanu u Tuzli bit će upriličena večer poezije pod nazivom "AVE MARIA".
Gosti večeri su: glumica Nada Đurevska, sopranistica Vedrana Šimić i gitarista Elvis Sivčević.

- 27. juna u 20:00 sati u Franjevačkom samostanu u Tuzli bit će održana kolaudacija orgulja.
Gost večeri je orguljaš Pavao Mašić koji je održao niz solističkih koncerata, sarađivao u mnogim priznatim ansamblima i trenutno je orguljaš crkve sv. Marka u Zagrebu.

- 27. juna u 20:00 sati u Franjevačkom samostanu u Tuzli bit će održana kolaudacija orgulja.
Gost večeri je orguljaš Pavao Mašić koji je održao niz solističkih koncerata, sarađivao u mnogim priznatim ansamblima i trenutno je orguljaš crkve sv. Marka u Zagrebu.

(radio slon ) svasta se nesto dogadja :)
7th_Heaven
Posts: 351
Joined: 19/11/2002 00:00

#89

Post by 7th_Heaven »

FILMSKI PETAK U BKC-u - komedija "Panika pod morem",
uloge: Bill Murray, Owen Wilson, Anjelica Huston.
Velika sala BKC-a Tuzla od 20:00 sati, kontekt telefon 311-070.


O jebote prevoda... :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#90

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:
Alfons Kauders wrote:Veceras Soulfingers na Sony trgu... 8)
U petak Elemental i Frenkie u Klubu Šesetipet... 8-)
Osim ako se ne cuvate za Seku vas dvoje... :cry:
Mutni ste. Ko Modrac. :wink: :D
bila ja sinoc na Trgu..i slusala dr. Zo-a..hajde kontam doc'e jos raje kad pocnu prstici...jest sipak :D ...nego, mi smo seljaci zesci. ljudi super sviraju, dzabe; ona djeca kupila pive za marku..sva nagodba samo da dodjes i slusas...ali ono nece nista osim Seke i Karleuse pa to ti je. i ono sto je bilo, pola njih se zadesilo slucajno prolazeci a za soulfingerse nikad culo nije. da se razumijemo, nisu ni prstici nesto, skidaju uglv. tudje stvari ali onako, ljudi super prave atmosferu, tu su trube, plesacice, repertoar pravo ljetni (svirali su moju omiljenu pjesmu ''Stay'' od Zodiacs-a) 8-)... pitam se, da nam komplet Exit program dodje, koliko bi nasih dzuturuma doslo :? (btw, ovogodisnji program exit '05. je fantastican. pocev od White Stripes, Cubisma, Esme R, Ede Maajke, Fatboy S. Laibach-a, Apocalyptica, Garbage, Carl Cox, Disciplin A Kitschme i dr...ma dzabe mi, samo se bacam u crnjak jer ne mogu ici) ...idel' ko od vas na Exit u NS?
Na Exit, zasad jok (nisam sinoc bio u EKVu, a mozda su me i izvukli :D )

Nekako mi belaj sve to organizovat, a imam ko fol i nekih obaveza... Inace strahota je Exit ove godine, ove godine su dovukli sve i svasta, i to sve za relativno malo para...

Al ne zalim, makar sam bio u Skenderiji na +40... :D
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#91

Post by sunday_morning »

Alfons Kauders wrote:Na Exit, zasad jok (nisam sinoc bio u EKVu, a mozda su me i izvukli :D )

Nekako mi belaj sve to organizovat, a imam ko fol i nekih obaveza... Inace strahota je Exit ove godine, ove godine su dovukli sve i svasta, i to sve za relativno malo para...
znaci, sad bi mi trebalo biti lakse...e pa nije vraga mu :-? :D
hajd' ima ovog kulturnog uzdizanja ta trane, pa eto malo razonode.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#92

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:
Alfons Kauders wrote:Na Exit, zasad jok (nisam sinoc bio u EKVu, a mozda su me i izvukli :D )

Nekako mi belaj sve to organizovat, a imam ko fol i nekih obaveza... Inace strahota je Exit ove godine, ove godine su dovukli sve i svasta, i to sve za relativno malo para...
znaci, sad bi mi trebalo biti lakse...e pa nije vraga mu :-? :D
hajd' ima ovog kulturnog uzdizanja ta trane, pa eto malo razonode.
Cuj lakse, pa zar ti je bilo teeeesko.... :roll:

Izvini, nisam znao...

Inace mator sam ja za tih 4dnevnih furki, da je jedan dan pa hajd, znas teta sunday, kad se dodje u godine tesko covjek moze izdrzat da vidi dvije-tri zore zaredom, a da ne odspava...

Uostalom kulturnog uzdizanja na jezeru vazda, zajebi Exit, kad se ide na Seku ? :D
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#93

Post by sunday_morning »

Alfons Kauders wrote:Cuj lakse, pa zar ti je bilo teeeesko.... :roll:

Izvini, nisam znao...

Inace mator sam ja za tih 4dnevnih furki, da je jedan dan pa hajd, znas teta sunday, kad se dodje u godine tesko covjek moze izdrzat da vidi dvije-tri zore zaredom, a da ne odspava...

Uostalom kulturnog uzdizanja na jezeru vazda, zajebi Exit, kad se ide na Seku ? :D
sorry Kauders, bas i nisam brzopotezna u zadnje vrijeme..znas kako je, ljeto pa da mi je svugdje da zavirim 8)

mah, bilo mi je teeesko, evo danima uzimam ''persantin'' za srce :D
- a na Seku mozemo kad ho's ...samo reci kad ti odgovara :lol:
(jesi bio u 65-tici? Elemental?! zanima me kako su svirali?)
dobra mi je ona njihova:
''tesko je mislit na romantiku,
slusat razum i logiku, kad si tako
mmmm dobar'' :D :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#94

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:
Alfons Kauders wrote:Cuj lakse, pa zar ti je bilo teeeesko.... :roll:

Izvini, nisam znao...

Inace mator sam ja za tih 4dnevnih furki, da je jedan dan pa hajd, znas teta sunday, kad se dodje u godine tesko covjek moze izdrzat da vidi dvije-tri zore zaredom, a da ne odspava...

Uostalom kulturnog uzdizanja na jezeru vazda, zajebi Exit, kad se ide na Seku ? :D
sorry Kauders, bas i nisam brzopotezna u zadnje vrijeme..znas kako je, ljeto pa da mi je svugdje da zavirim 8)

mah, bilo mi je teeesko, evo danima uzimam ''persantin'' za srce :D
- a na Seku mozemo kad ho's ...samo reci kad ti odgovara :lol:
(jesi bio u 65-tici? Elemental?! zanima me kako su svirali?)
dobra mi je ona njihova:
''tesko je mislit na romantiku,
slusat razum i logiku, kad si tako
mmmm dobar'' :D :D
Nisam bio, pokuso sam al mi se nije dalo, jer sam dan ranije crko u Sarajevu...Ozvucenje je bilo kash, al haman je svirka bila ok... :D

Jah, lahko je tebi sceri svudje zavirit, a ja se na ovih 30 i kusur prehladio...Al vala kako je napolju i ne propustam puno... :roll:

Nego ovo su vijesti iz Tuzle, vidjel' ti onog kijameta sinoc, raja jutros ves skuplja po Sjenjaku... :D
tratto.23
Posts: 31
Joined: 09/03/2005 15:43

#95

Post by tratto.23 »

ja covjece vidjo i ja sinoc ono nesto sta god da je bilo, samo sam bila malo snena pa mi nista jos nije jasno, jel ono mini uragan il je vjetar samo malo jace zapuho.
joj zamisli odletile ti gace a ti ih moras ujutro pokupit negdje pred rajom, ludilo, valja veceras pokupit ves sa balkona.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#96

Post by pitt »

Ooo tuzlaci....sta ima novo? Ko svira kod tinje ove hefte? :D:D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#97

Post by Alfons Kauders »

tratto.23 wrote:ja covjece vidjo i ja sinoc ono nesto sta god da je bilo, samo sam bila malo snena pa mi nista jos nije jasno, jel ono mini uragan il je vjetar samo malo jace zapuho.
joj zamisli odletile ti gace a ti ih moras ujutro pokupit negdje pred rajom, ludilo, valja veceras pokupit ves sa balkona.
Meni se sve smotalo oko strika, ko sarma, po sata sam skido ves, al bez gubitaka - leopard tange jos uvijek u zivotu... :D :D

@pitt - to za Tinju cu ti provjerit, samo se moram dobro zamaskirat da me slucajno ne bi neko vidio tamo, pa da pukne brooka... :-)
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#98

Post by sunday_morning »

Alfons Kauders wrote:Jah, lahko je tebi sceri svudje zavirit, a ja se na ovih 30 i kusur prehladio...Al vala kako je napolju i ne propustam puno... :roll:

Nego ovo su vijesti iz Tuzle, vidjel' ti onog kijameta sinoc, raja jutros ves skuplja po Sjenjaku... :D
joj i ja sam nabila neuralgiju od klime...sad se uvrcem ko one hanume na tehvidu :D

a glede nevremena...bila sam budna :D i nije mi smetalo, nisam nista cula 8)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#99

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:
Alfons Kauders wrote:Jah, lahko je tebi sceri svudje zavirit, a ja se na ovih 30 i kusur prehladio...Al vala kako je napolju i ne propustam puno... :roll:

Nego ovo su vijesti iz Tuzle, vidjel' ti onog kijameta sinoc, raja jutros ves skuplja po Sjenjaku... :D
joj i ja sam nabila neuralgiju od klime...sad se uvrcem ko one hanume na tehvidu :D

a glede nevremena...bila sam budna :D i nije mi smetalo, nisam nista cula 8)
:lol:
Znas i ti kad hoces... :D

Evo ja likujem sto je sad kijamet vani, kad sam ja u kuci nek sad svi trce kuci, dosta je kahvenisanja po Slobodi, marsh kuci ! :D Samo nek komsiji crkne krava...

Dje si to ti bila budna u ta doba i jos na muzici, haman si isla na Seku a nisi zvala... :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#100

Post by Alfons Kauders »

Opet kijamet u Tuzli. Katastrofa. :cry:
Post Reply