E-cigarete

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Haj Vozdra
Posts: 71
Joined: 18/04/2013 19:16

#26 Re: AW: E-cigarete

Post by Haj Vozdra »

Ako je neko pitao gdje se u Sa ima kupiti ,samo da kažem da ima u BBI-u.
Barem ih je bilo,štand cijeli :)
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8585
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#27 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Od ovih u Sarajevu, meni je sad ova radnja u Skenderiji (ne na platou) prilično dobra, Ja sam platio 60KM komplet
"cigaru" te 10KM za 10Ml tečnosti, to je početna uvala. do sada sam promijenio 3 puta po 5KM raspršivač (atomizer) kod nas popularan i kao "brkovi" :D , i dva atomizera po 15KM(bolji, više pare i dugotrajniji su idu u kompletu sa tankom), te tečnosti za jedno 100-tinja KM (od 8.02.2013). znači u cca. 3 mjeseca 215KM, sa cigaretama bi to išlo do 400,00KM. Ne ganjam on-line kupovinu gdje se može još jeftinije proći, al` valja čekati, jednostavno kad mi šta zatreba odem i kupim k`o nekad na trafiku :-D . Još uvijek sam na 24mg. (50pg/50vg) "Dekang-ov" USA MIX. O razlici izmedju pušenja i parenja ne želim, ko nije probao i ne zna. 8-)
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#28 Re: E-cigarete

Post by newlevel »

E hvala vam ljudi na informacijama, da probam i ovo. Samo mi recite, jos nesto. Smrde li ruke, odjeca, soba poslije pusenja (jer stvarno nemam iskustva sa ovim, mozda glupo pitanje) ?
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#29 Re: E-cigarete

Post by vivace »

nista ne smrdi... :)
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#30 Re: E-cigarete

Post by shmizlica »

vivace wrote:nista ne smrdi... :)
jesil' se sad na ove navukla, a? :-)
User avatar
Psn
Posts: 140
Joined: 27/09/2012 18:59

#31 Re: E-cigarete

Post by Psn »

shmizlica wrote:
vivace wrote:nista ne smrdi... :)
jesil' se sad na ove navukla, a? :-)
Hahahaha :lol:
Vivace ga svuda ima :-D
User avatar
Psn
Posts: 140
Joined: 27/09/2012 18:59

#32 Re: E-cigarete

Post by Psn »

@newlevel .. eto, rece Vivace :)
A rekoh ti i ja da "smrdi" na aromu koju koristis.. i to par sekundi.
Mada, kada paris dugo i mnogo u zatvorenom prostoru (kolima, manjoj sobi.. npr.) - ostaje miris duze (par minuta). Pa, ako koristis kafu, malinu, lubenicu ili zeleni caj - mirisace na to. A iza duvanskih, najvise se oseca na vanilu, lesnik, bademe.. ponekad i na sveze kokice ili suvo grozdje.
Smrad cigareta ne postoji.
Last edited by Psn on 19/04/2013 14:49, edited 1 time in total.
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#33 Re: E-cigarete

Post by newlevel »

:thumbup:
User avatar
Psn
Posts: 140
Joined: 27/09/2012 18:59

#34 Re: E-cigarete

Post by Psn »

8)
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#35 Re: E-cigarete

Post by vivace »

shmizlica wrote:
vivace wrote:nista ne smrdi... :)
jesil' se sad na ove navukla, a? :-)

ma jok. moj burazer koristi te e cigare,a ja sam se grebala od njega. :P ...malo. :mrgreen:
iwashere
Posts: 6
Joined: 05/06/2013 16:06

#36 Re: E-cigarete

Post by iwashere »

Elektronska cigareta mi se sviđa jer ne smrdi :)
http://www.elektronska-cigareta.com.hr/
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8585
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#37 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

BBI, štand MEDISANE, imaju ljudi sve što treba za parit. Dekang tekućine po 9,90 za 10Ml. Pogotovo za ove koji tek počinju. Moja slijedeća aBd.
Image
Sve uz fiskalni čunra :D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#38 Re: E-cigarete

Post by славянин »

Probao, koristio istu skoro cijeli dan, onda poslepodne lijepo Drina light uz kaficu :D . Sve stoji da je okus skoro isti itd.Ali nema onog "efekta" ak me razmite sta govorim :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#39 Re: E-cigarete

Post by seoBIH »

Pitar sa Kariba wrote:BBI, štand MEDISANE, imaju ljudi sve što treba za parit. Dekang tekućine po 9,90 za 10Ml. Pogotovo za ove koji tek počinju. Moja slijedeća aBd.
Image
Sve uz fiskalni čunra :D
Ja sa stranih sajtova poručujem. 100ml za 12KM. STIglo za 7 dana

Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2
zivco
Posts: 102
Joined: 04/04/2011 15:10

#40 Re: E-cigarete

Post by zivco »

Pusac sam trideset godina. Dva puta se uspio skinuti sa Shampix tabletama, drugi put pola godine skoro, i opet kreten pocnem. Od prije dva mjeseca e-cig. Efekt 100%. 12 mg. trosim. 2-3 ml dnevno. Probam ponekad cigaretu kad se isprazni baterija, ma nista. Okus Old Hoborn duhana. Puno zadovoljstvo, i vece kao sto rekoh od "normalne" cigarete. Valjda sam se navukao na struju pravo. Nego moze na PP adresa za ove dilere na net-u?
User avatar
Psn
Posts: 140
Joined: 27/09/2012 18:59

#41 Re: E-cigarete

Post by Psn »

славянин wrote:Ali nema onog "efekta" ak me razmite sta govorim :D
Mislis na onaj "efekat" kad ne dozivis unuke da vidis, ili onaj kad ih ipak vidis, ali te oni zapamte kao svog dedu, koji nije govorio, a disao kroz ugradjenu cevcicu u grlu..?
:razz:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#42 Re: E-cigarete

Post by славянин »

Psn wrote:
славянин wrote:Ali nema onog "efekta" ak me razmite sta govorim :D
Mislis na onaj "efekat" kad ne dozivis unuke da vidis, ili onaj kad ih ipak vidis, ali te oni zapamte kao svog dedu, koji nije govorio, a disao kroz ugradjenu cevcicu u grlu..?
:razz:
Zivi se jednom (treniram,radim,pazim sta jedem) ocu da pusim cigare zato sto to volim :P
Nevalja i ko god moze neka ostavi - Dodajem :D
User avatar
Psn
Posts: 140
Joined: 27/09/2012 18:59

#43 Re: E-cigarete

Post by Psn »

Haha, ma znam.. salim se malo.. mada moj scenario nije nemoguc (ima sigurno negde za pronaci procenat ostvarljivosti).
Meni su i otac i teca preminuli bas tako - "klani" (kako mi se otac crno-salio), zraceni, bez glasa i osuseni bolescu.. Otac mi je doziveo da vidi unuku samo do 6 razreda osnovne, a operisan je 10 godina ranije.. sto znaci - realno je mogao da je i ne upozna.. a ja se ozenio u 24-toj (dakle, relativno rano).. itd. itd.
Kod "elektronike" je dobro to sto se nista ne "mora" (tipa, ko moze - neka ostavi, kako kazes) - prosto je zanimljivije, raznovrstnije, sladje, elegantnije, prakticnije.. pa se cigarete brzo zaborave (1-3 dana obicno)..
I sve to ja tako - informativno samo. Nikad nikog ne nagovarao.
Supruga mi je pusac, e-cig mozda dva puta dotakla, kada sam trazio da mi je doda. Ovako nista pitala u vezi nje nije, ja nista rekao sam nisam.
Meni odlicno, imam meni zanimljiv hobi i zdraviji zivot pride, drugi kako god.. :)
Jedino, mogu da prokomentarisem o "jednom se zivi".. To je istina. Problem nastupa kada mesecima/godinama zivis bolestan (tj. ne umres pre bolesti), a i drugi tebi bliski pored tebe, koji moraju takvog invalida da cuvaju.
Ne znam da li tada neko umire zadovoljan svojim "uspehom"..
Nije to zivot "na trkackoj stazi" - krivina, pljas i kraj. Ovo seku deo po deo tela kako truli i odumire.. pa koliko ostatak pozivi.
Tebi svakako, puno srece. O uzivanju i sam dosta znam.. svaka moja fotografija koju sam slikao tipa "My views" je morala da uhvati paklu i Zippo.. toliko sam ih voleo.. planirao nocu koje cu sutra "zavrsiti" za promenu malo, kad trenutne izgustiram malo.. itd. itd.
Sad to isto radim i sa svojim Vaporizerom(ima).

Dobro je znati da postoje jos (i zdravijih) nacina konzumiranja i uzivanja u nikotinu i ukusima.
iwashere
Posts: 6
Joined: 05/06/2013 16:06

#44 Re: E-cigarete

Post by iwashere »

Ovakva e-cigareta mi je super, izgleda kao prava cigareta.
User avatar
Psn
Posts: 140
Joined: 27/09/2012 18:59

#45 Re: E-cigarete

Post by Psn »

I meni je ova (slika, a i e-cig) super :)
Image
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#46 Re: E-cigarete

Post by Irish »

parim vec preko pola godine, i to beznikotinsku tecnost, i prezadovoljna sam :thumbup: ovu bih spravicu preporucila svima.., bar da probaju..
koristim Joytech 510-T model, bijelu, i stvarno je volim..Bas mi je gust drzati u rukama jer je onako bas nekako zenski model, elegantna :thumbup:
trenutno sam u drugom stanju pa sam je spremila.., nesto me strah da je koristim, iako je 0% nic., i ako sam citala da kao takva dolazi u obzir..dzaba, nesto ne smijem :cry:
sretno svima koji namjeravaju probati.., zelim im da se navuku :D :thumbup:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#47 Re: E-cigarete

Post by VenomousV »

gdje je to tacno u skenderiji i BBI-u? :D

koliko treba novca za pocetak, cigareta i ta punjenja? :D
User avatar
Psn
Posts: 140
Joined: 27/09/2012 18:59

#48 Re: E-cigarete

Post by Psn »

Niko ne odgovara..

Ne znam, kod mene je potrebno do 50€ (SRB).
Jedna baterija, posle može još jedna za rotiranje. Obično od cca 1.ooo mAh, eGo tip i brendirana (npr. Joyetech). Neki clearomizer (laki za upotrebu i održavanje), aktuelan je npr. Kanger-ov BCC. I dve-tri različite tečnosti, po 10 ml.. zbog da neka ne odgovara. Jačine 12-24 mg/ml, u zavisnosti od.. pa, opet od - koja odgovara.
Punjač, AC zidni adapter, par zamenskih "glava" (grejača), obično su 5x u pakovanju.. i to je to - kompletirana e-cig.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#49 Re: E-cigarete

Post by VenomousV »

hvala Psn =)
valjda ce neko odgovoriti za tacnu lokaciju prodajnih mjesta :D
User avatar
Psn
Posts: 140
Joined: 27/09/2012 18:59

#50 Re: E-cigarete

Post by Psn »

Ok :)

ps. Može se valjda na net-u naći.
A javiće se valjda neko..

Pozz
Post Reply