E-cigarete

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#701 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

anes66 wrote: Svaka cast na ovom postu i hvala ti na odvojenom vremenu

eh ovako trenutno konzumiram Malboro Crveni cigarete

pa reci sta mi je potrebno sad od tecnosti i koje kolicine da bi bio miran jedno 3/4 mjeseca da ja to odmah pripremim jer e-cigareta mi jos nije dosla.

Eh sto se tice Atomizera blage veze nemam ovdje pise da je neki Melo III sad dali ja mogu mjenjati te gotove grijace ili da pravim neznam ako moze da se mjenja jos bolje samo mi recite koje da kupim jer kao sto rekoh pojma ja nemam oko ovoga samo znam da zelim da bacim prave cigarete
Pa vidi, obzirom na to da sam ja htio drasticno prestati, da me nista ne podsjeca na cigaru, odmah sam poceo pariti slatke, vocne arome.
Probao sam od duhanskih samo:

- Mt. Baker USA Mix - najblize mom Marlboro Gold-u nekako
- Mt. Baker RY4 - isto duhan sa malo vanilije i osjeti se malo karamele

Uclani se u grupu Bosnian Vapers na Facebooku, tamo bas dosta ljudi pari duhanske arome za koje nikad cuo nisam, a i MrVaper prodaje dosta duhanskih koncentrata tako da bi te oni mogli jako dobro uputiti, a spremni su pomoci svima.
Isto tako, ako si pusio crveni Marlboro, trebao bi mixati sa malo vise nikotina, jer ako stavis premalo, ili ces da trosis litar tecnosti na dan ili ces odustati od parenja :D Kasnije postepeno smanjujes.

Ako ces dobiti Melo III atomizer, pretpostavljam da si uzeo iStick Pico 75w kit? Imam i ja Pico samo sam drugi atomizer uzeo.
Mislim da nije moguce praviti grijace za Melo III, ali su jako jeftini, i kao sto neko vec spomenu, trajat ce ti grijac od 5 maraka bar 2 sedmice. Ako narucis s neta sa gearbesta ili fasttech-a, mozes sigurno i puno jeftinije proci. Mene kad narucujem grijace jedan izadje 3 marke na netu, a u nasoj prodaji je 7 maraka, i traju po 2-3 sedmice.

Javi mi se na PM pa ti posaljem linkove za pomenuti facebook page i profil od MrVaper ako ne uspijes naci.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8587
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#702 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8587
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#703 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Maglil` šajba vaperi?


:D
User avatar
Filter
Posts: 8053
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#704 Re: E-cigarete

Post by Filter »

jok, AC on :D

btw, probao sam RY4 :roll: nije mi legao. probao sam i 7 listova... bljakica. previse agdali za moj ukus
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#705 Re: E-cigarete

Post by itekako »

Pitar sa Kariba wrote:Maglil` šajba vaperi?

:D
od subote sam, dobrim dijelom zahvaljujuci i ovoj temi, presao na paru.
parim na ego aio pro a trosim joyetech usa mix sa 0.6mg nikotina.

za sada bez vecih problema.... jos nisam vozio :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8587
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#706 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

@itekako Welcome! :D

Meni magli u PM, moram svaki drugi dan dobro izbrisati inace kriza.....
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#707 Re: E-cigarete

Post by Skream »

Šta se furlja večeras? :)
Vanilla cream i Custard na Pico i Lucky Strike na AIO :thumbup:
Image
User avatar
Filter
Posts: 8053
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#708 Re: E-cigarete

Post by Filter »

laHki strajk, zanimljivo :thumbup:
morace se probati
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#709 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

DIY Strawberry fog i Blue Lush od Chefsflavor :izet:

Stiglo neki dan Lemon Drizzle Cake i Strawberry Ice Cream (One Shot Wonder), nisam jos miks'o al fino mirisu.

Image
soldier26
Posts: 42
Joined: 09/06/2014 16:04

#710 Re: E-cigarete

Post by soldier26 »

Bronco_Billy wrote:
zigubigule wrote:moze preporuka za pocetnika? koju ecig uzeti? koliko love i gdje?
koji su generalno najbolji brendovi eciga? valjaju li sta ovi srbi, tj umbrella?

čirs
Dacu ti ja EGO AIO za 20KM, koristena 2 dana :D

Zena probala i nije joj islo.
Al u Sarajevu sam za 15-20 dana.
moze kontakt da ovo pazarimo ako nije otislo ????
Ne mogu
Posts: 68
Joined: 01/12/2012 09:39

#711 Re: E-cigarete

Post by Ne mogu »

Pozdrav svima. Parim šest mjeseci. Nakon standardnog za početnike, Joyetech ego aio, naručio sam na FT malo bolju spravu, kao i opremu za motanje grijača (nije još stiglo). Ono što bih svakako savjetovao početnicima (kao što sam i sam), za početak kupujte grijače i tečnost, te gledajte klipove na YT i čitajte forume.
Neki dan sam krenuo po grijač u Sarajevu i morao obići tri prodavnice kako bih kupio grijač za najjednostavniji mod. Takođe, tečnosti su katastrofa. Ne mislim na kvalitet. nego na nabavku. Kupuješ istu tečnost dva mjeseca i samo ti jedan dan kažu nestalo, ne znam kada će doći. Koliko sam skontao (barem što se Sarajeva tiče), ponuda je katastrofa. Ako neko ima bolja iskustva, molim vas da mi kažete. Hvala...
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#712 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

Ne mogu wrote:Pozdrav svima. Parim šest mjeseci. Nakon standardnog za početnike, Joyetech ego aio, naručio sam na FT malo bolju spravu, kao i opremu za motanje grijača (nije još stiglo). Ono što bih svakako savjetovao početnicima (kao što sam i sam), za početak kupujte grijače i tečnost, te gledajte klipove na YT i čitajte forume.
Neki dan sam krenuo po grijač u Sarajevu i morao obići tri prodavnice kako bih kupio grijač za najjednostavniji mod. Takođe, tečnosti su katastrofa. Ne mislim na kvalitet. nego na nabavku. Kupuješ istu tečnost dva mjeseca i samo ti jedan dan kažu nestalo, ne znam kada će doći. Koliko sam skontao (barem što se Sarajeva tiče), ponuda je katastrofa. Ako neko ima bolja iskustva, molim vas da mi kažete. Hvala...
ovo boldirano i mene je nerviralo. zato sam prešao na aramax cigar tobaco tečnost i kod harlija je uvijek ima na stanju. danas sam kupio dvije bočice od 30ml.
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#713 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

Moj savjet je uvijek da miksate sami sebi tecnosti. Nije neka nauka, sta vise sa premixed koncentratima je to svedeno na maksimalno jednostavan postupak.

10x jeftinije + kontrola kvalitete od nikotina pa nadalje sta inhalirate. Imajte u vidu da se neke gotove tecnosti razblazuju sa votkom recimo, mozda nekom znaci.

Nisam probao ove aramax arome al sam ih davno upratio na gearbest.com
https://m.gearbest.com/aramax-_gear/
Ne kazem da su lose al eto po ovakvim cijenama stvarno mi nije jasno kako im se isplati ovo praviti.

Kina majka :-)
Ne mogu
Posts: 68
Joined: 01/12/2012 09:39

#714 Re: E-cigarete

Post by Ne mogu »

Ja sam probao dvije, Sahara i Tobaco. Momak je stvarno dobar, ali tečnosti su po meni loše. Osim okusa, što može biti subjektivna stvar, grijač se zaprlja nakon dva-tri dana. Naručio sam sa FT-a opremu za motanje grijača, a nakon toga vjerovatno krećem u samostalno pravljenje tečnosti. Ne zbog cijene, nego loše ponude.

EDIT: Da li kod nas postoji prodaja i zamjena modova, a da to nije preko OLX-a? Hvala...
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#715 Re: E-cigarete

Post by Skream »

Neko je već preporučio da je najbolje da se učlanite u grupe na facebooku https://www.facebook.com/groups/bosnianvapers/
https://www.facebook.com/groups/901202033279609/ i https://www.facebook.com/groups/570041489830784/

ekipa je super i šta god vas zanima riješi se u par minuta plus non stop se nešto prodaje i mjenja.
Last edited by Skream on 02/01/2018 21:10, edited 1 time in total.
Ne mogu
Posts: 68
Joined: 01/12/2012 09:39

#716 Re: E-cigarete

Post by Ne mogu »

Skream wrote:Neko je već preporučio da je najbolje da se učlanite na grupe na facebooku https://www.facebook.com/groups/bosnianvapers/
https://www.facebook.com/groups/901202033279609/ i https://www.facebook.com/groups/570041489830784/

ekipa je super i šta god vas zanima riješi se u par minuta plus non stop se nešto prodaje i mjenja.
Hvala!
User avatar
zigubigule
Posts: 609
Joined: 03/08/2016 00:26

#717 Re: E-cigarete

Post by zigubigule »

parite li na mjestima tipa opcina, kino, skola itd?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8587
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#718 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Mozda koga podstakne! :D

User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#719 Re: E-cigarete

Post by krofnaa* »

Gdje u Sarajevu ima evod ili ego-t baterija da se kupi od nekog provjerenog proizvodjaca (joyetech ili kanger), da li se na njih moze staviti bilokoji ce4 ili ce5 atomizer tipa onih koji se prodaju jako jeftino na piku ili ebayu?
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#720 Re: E-cigarete

Post by Skream »

krofnaa* wrote:Gdje u Sarajevu ima evod ili ego-t baterija da se kupi od nekog provjerenog proizvodjaca (joyetech ili kanger), da li se na njih moze staviti bilokoji ce4 ili ce5 atomizer tipa onih koji se prodaju jako jeftino na piku ili ebayu?
https://www.olx.ba/artikal/25879037/bat ... a-voltaza/

Ali bolje ti je da dodaš koji cener više i da kupiš neku napredniju varijantu Joyetecha AIO ili sličnih starter kitova.
kingsting
Posts: 68
Joined: 08/08/2014 00:46

#721 Re: E-cigarete

Post by kingsting »

Je li se imaju gdje tecnosti kupit na ciglanama?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8587
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#722 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

kingsting wrote:Je li se imaju gdje tecnosti kupit na ciglanama?
Bilo je u trafici u Bingu, nisam siguran imali jos.Trafika na ulazu od "Pariza".
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#723 Re: E-cigarete

Post by radiostar »

imam problem sa kayfun v5 skx klonom, sta god uradim tecnost curi
ne kroz airflow nego na dnu, ima li kakvog iskustva i neki prijedlog?
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#724 Re: E-cigarete

Post by Skream »

radiostar wrote:imam problem sa kayfun v5 skx klonom, sta god uradim tecnost curi
ne kroz airflow nego na dnu, ima li kakvog iskustva i neki prijedlog?
Postoji mogućnost da ne natopi pamuk dobro, probaj sam manje pamuka i spaced coil.
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#725 Re: E-cigarete

Post by radiostar »

Skream wrote:
radiostar wrote:imam problem sa kayfun v5 skx klonom, sta god uradim tecnost curi
ne kroz airflow nego na dnu, ima li kakvog iskustva i neki prijedlog?
Postoji mogućnost da ne natopi pamuk dobro, probaj sam manje pamuka i spaced coil.
moguce, probacu veceras, hvala na savjetu u svakom slucaju
Post Reply